Koji mobilni internet odabrati?

poruka: 309
|
čitano: 163.308
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
maxy0 kaže...
zoki.zlikowski kaže...
XXX-Man kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Kako se zove ta tarifa? Ubi me njihov site, da poklanjaju milijun kuna na jednoj stranici ne bih je mogao naci.

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/korisnici-bonova/internet-opcije/internet-dan

 

Procitao detaljno uvjete, ma nema sanse. Da bi upalio opciju moras poslati SMS i ta opcija na kraju dana istekne i pocne naplacivati po redovnom cjeniku, sto znaci da ti isprazni racun za 3 minute.

Kako bi aktivirao tu opciju moras poslati SMS (besplatni) i slijediti upute. Opcija ce vrijediti 24h znaci ako je sad aktiviras, sutra u isto ovo vrijeme ce se deaktivirat s tim da ce ti 15 min prije isteka te opcije poslati poruku (da imas jos 15 min). Kad to istekne posaljes novu poruku ako hoces opet aktivirat i to je to... ja sam 5 min prije kraja ugasio internet, pricekao poruku da mi je opcija istekla, aktivirao novu i to je to

 

To mi nije na mobitelu, to bi bilo na routeru. Ako ne moze automatski onda bih cijeli zivot razmisljao samo da ne smijem zaboraviti poslati SMS. Zna li netko kako je s VIP-om? Da li i oni nesluzbeno pustaju preko 1GB ili oni stvarno ugase (spuste brzinu) nakon toga?
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Spuste te na do 64 kilobita 1023 i nešto MB po punoj brzini....

 

Bad je još ako ostaneš upaljen i nakon 24 sata oni automatski produže na još 24 za novih 10Kn.

 

Dakle taj dan kada ne misliš koristiti najbolje je izvaditi stick van jer čim je unutra i spoji se a ima love na računu uzmu 10Kn za nova 24 sata. ;)

 

 

Sada očekujem hrpu TD da se riješim ovih partizanskih petokraka, hvala. :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
Oldy kaže...

Spuste te na do 64 kilobita 1023 i nešto MB po punoj brzini....

 

Bad je još ako ostaneš upaljen i nakon 24 sata oni automatski produže na još 24 za novih 10Kn.

 

Dakle taj dan kada ne misliš koristiti najbolje je izvaditi stick van jer čim je unutra i spoji se a ima love na računu uzmu 10Kn za nova 24 sata. ;)

 

 

Ma to bi mi za kuću i bilo OK, to automatsko produženje, ali 1 GB na dan mi pojede do ručka.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?

Ovo sa HT-om pretpoatavljam normalno radi u ostatku EU?

To sam ja- sigurno JA
13 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Imam mobilni net net prek t-scuma i cijelo vrijeme imam uzasne brzine, uzeo prije pola godine pod ugovorom 13GB prometa na mjesec, mislim da je to mobile tarifa L u to vrijeme bila i katastrofa...

Zivim u Zagrebu tako ta me cudi sta je ovo od brzina, u zadnje vrijeme sve losije i losije...

http://www.speedtest.net/my-result/3350848558

 

0.5 Mbps download i upload {#} {#}

I ne nisam potrosio tih 13gb da nebi neko mislio...

 

Dal da zovem onu sluzbu za korisnike ili sto vec?

 

WoT IG: RavenHR --- http://wotlabs.net/sig_dark/eu/RavenHR/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Imao si pravo na 2 dana probe ako nisi bio zadovoljan mogao si vratiti i raskinuti ugovor bez penala kada već prije uzimanja nisi u praksi provjerio sa kim si dobro pokriven.

 

 

A probaj ih kontaktirati možda čak i odu provjeriti tu baznu... :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Uskoro nadopuna teme s novim ponudama za mobilni internet kod vodećih pružitelja usluga; Vip, Tele2 i T-mobile !

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
AtomicBomb kaže...

Uskoro nadopuna teme s novim ponudama za mobilni internet kod vodećih pružitelja usluga; Vip, Tele2 i T-mobile !

 

Nove cijene? Ili se samo najavljuju?
12 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Tema je stara sa starim informacijama pa najavljujem da ću se uskoro pozabaviti time da budu nove informacije :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Kada se pozabaviš onda opet napiši bisere da 3G ide do 7.2Mb/s downloada i do 1.4Mb/s uploada. Da ti imaš uređaj i da tako piše na stranici ne znam čijoj.

 

Evo ti sada jedan 3G u sred bijela dana od mene koji sam stalno preko sticka a dobit ćeš nadam se i jedan sa LTE uskoro kada budem produžavao pretplatu te povoljno uzimao i LTE uređaj.

 

http://www.speedtest.net/result/3546880195.png

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.6.2014 13:39 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

bobnbon nema lte pakete ?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Koliko znam reklamiraju upravo 5GB za 45kn na LTE.

 

http://www.bonbon.hr/

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
Intel&ATI kaže...

Imam mobilni net net prek t-scuma i cijelo vrijeme imam uzasne brzine, uzeo prije pola godine pod ugovorom 13GB prometa na mjesec, mislim da je to mobile tarifa L u to vrijeme bila i katastrofa...

Zivim u Zagrebu tako ta me cudi sta je ovo od brzina, u zadnje vrijeme sve losije i losije...

http://www.speedtest.net/my-result/3350848558

 

0.5 Mbps download i upload {#} {#}

I ne nisam potrosio tih 13gb da nebi neko mislio...

 

Dal da zovem onu sluzbu za korisnike ili sto vec?

 

Imam gotovo identicnu brzinu, iz Zapresica sam, gledano sa bezicnog neta laptopa koji ima 802.11 mreznu karticu. Znaci takvo nesto mogu ocekivati i na mobitelu ako bih uzimao prek t-coma???? To bi bio onda 3g internet ili?? Inace pucam na kupnju lg g2 i neznam di uzeti mobitel: u t-comu, vipu ili bonbon. Kupnja prek vipa i t-coma bi bila sve skupa u obadva slucaja 5000kn u periodu od 2 godine, znaci gledam nesto na pretplatu a da pocetna cijena uredjaja bude ispod 1000kn. Prednost kod vipa mi je sto sad do 30.6. imaju L ponudu za mlade do cak 4gb interneta, a kod t-coma sto su svi u familiji na t-comu pa bi mozda mogo dobit neki popust, te imam t-comov modem doma na kojeg bi se spajao pa tu nebi bio trosen samo 1gb mobilnog interneta koji se dobije u paketu koji mislim uzet (isto L, 135kn mjesecno).

Za bonbon stvarno neznam, jer im je web ponuda uredjaja nikakva, trebao bih se ici raspitati bas za kupnju neceg na pretplatu.

 

Inace vise od 4g mrez, koja prema vipovoj stranici je bolja za L paket nego od t-coma (je li to istina u zbilji i kako se tu drzi bonbon??), me zanima brzina 3g mreza kod 3 navedena operatera.

 

Bilokakav savjet ili pomoc je dobrodosla!

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2014 12:03 (The_Fichek).
12 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Pozdrav,

 

treba mi neka 3G usluga za videonadzor, tj. za remote access na isti. Stvar radi s bonbonom, ali samo motion notifikacije koje uredno primam jer outgoing radi normalno.. To radi bez obzira na to koristim li ruter koji podrzava 3G stickove ili sam stick stavim u DVR uredjaj, dakle povezanost na internet nije problem, vec to sto nemam public IP adresu, pa ne mogu primati incoming konekcije. Nudi li netko od nasih operatera tu uslugu preko 3G sticka, jer ocito bonbon to nema dostupno.

 

Hvala na pomoci.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Pozdrav,

 

treba mi neka 3G usluga za videonadzor, tj. za remote access na isti. Stvar radi s bonbonom, ali samo motion notifikacije koje uredno primam jer outgoing radi normalno.. To radi bez obzira na to koristim li ruter koji podrzava 3G stickove ili sam stick stavim u DVR uredjaj, dakle povezanost na internet nije problem, vec to sto nemam public IP adresu, pa ne mogu primati incoming konekcije. Nudi li netko od nasih operatera tu uslugu preko 3G sticka, jer ocito bonbon to nema dostupno.

 

Hvala na pomoci.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Pozdrav!

 

Imam jedno pitanje za vas.. Student sam i treba mi usb mobilni internet.. Zanima me koji operater ima najbolju ponudu? Prijatelj mi ima T-com mobilni net 20 gb za 100 kn(preko Carneta), no ne znam jel to ide preko ugovora ili ne? Kad se odlucim za operatera, jel ja mogu kupiti polovni usb stick i samo staviti u njega sim karticu? Isto me tako zanim , postoji li mogucnost da koristim preko laptopa usb mobilni internet i da ga dijelim nekako , da mi se kolega moze spojiti?

 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

To pitaj prijatelja da li je preko ugovora.

 

A ako je preko ugovora onda možeš dobiti suvremeni uređaj čitaj LTE za par kuna dakle jeftinije nego neki polovni koji su obično neke ne suvremene stare rage već.

 

Za povezivanje više korisnika imaju ovo koliko vidim a slično ima i Vip samo od Huaweia.

 

Alcatel W800Z LTE WiFi Router

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet-uredaji/novi-ugovor/uredaj/alcatel-w800z-lte-wifi-router?entityid=hvYyvVka-fezta8-l9wWW9JxSxhw92DDFnzvHM35Ll81&gapt=8-1-1-1-0-0-0&characteristics=1&scrollTo=detalji

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?

Taj stick daje wifi ? jel on mora biti ustekan onda npr.u laptop da bi se drugim uredajem recimo tabletom mogao spojiti na njega. Ili moze biti izvaden negdje van.

14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Koliko vidim na net-u ima neku svoju utičnicu za zid ali to ti je najbolje vidjeti kod njih na prodajnom mjestu jer ga ja ne posjedujem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
kran kaže...

Taj stick daje wifi ? jel on mora biti ustekan onda npr.u laptop da bi se drugim uredajem recimo tabletom mogao spojiti na njega. Ili moze biti izvaden negdje van.

Ne znam kako taj stick, ali imaš za kupiti malih kutijica koje u sebi imaju bateriju i SIM karticu. Puni se na USB obični. Ovo mi se čini malo preskupo jer je po Ebayu 300-400 kn. Potraži pod MiFi.

10 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Tcom nema u ponudi pakete s carnetom, nego ponudu za mlade od 18-28god. Trenutno je aktualna odlicna ponuda gdje dobis 25gb po 4g brzini, maxtv2go + asus transformer t100 i taj wifi 4g router. Jednokratno platis 298kn pri preuzimanju a mjesecna pretplata ti je 150kn (ukljucen PDV, radijska i naknada za pristup mob mrezi)

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 16:17 (MetaSk).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
zoki.zlikowski kaže...
kran kaže...

Taj stick daje wifi ? jel on mora biti ustekan onda npr.u laptop da bi se drugim uredajem recimo tabletom mogao spojiti na njega. Ili moze biti izvaden negdje van.

Ne znam kako taj stick, ali imaš za kupiti malih kutijica koje u sebi imaju bateriju i SIM karticu. Puni se na USB obični. Ovo mi se čini malo preskupo jer je po Ebayu 300-400 kn. Potraži pod MiFi.

Nije preskup ako se uzme tarifa L+ ili XL+, onda je 18 kn, a 98 za tafrifu M+

Pitao sam ih kako radi, ne mora uopće biti uštekan u uređaj (laptop ili stolno računalo) jer u sebi ima bateriju, a može se uštekati i u struju.

U njemu je sim kartica, čim se upali on daje wi-fi (kao i adsl ruter) i uređaji se spajanju na njega (laptop,tablet,mobitel) jedino u stolno računalo se mora on uštekati ili ugraditi wifi karticu pa onda može i bežićno.

 

15 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
MetaSk kaže...

Tcom nema u ponudi pakete s carnetom, nego ponudu za mlade od 18-28god. Trenutno je aktualna odlicna ponuda gdje dobis 25gb po 4g brzini, maxtv2go + asus transformer t100 i taj wifi 4g router. Jednokratno platis 298kn pri preuzimanju a mjesecna pretplata ti je 150kn (ukljucen PDV, radijska i naknada za pristup mob mrezi)

Jedino je pitanje odgovara li mu to, tj. spada li u grupu 18 - 28 god. Paket s CARNetom može koristiti veliki broj građana izvan ovih dobnih kategorija (sve učenike, posredno njihove roditelje, sve zaposlenike u školama, na fakultetima i znanstvenim ustanovama, pa čak i one iz privatnog sektora koji ujedno negdje održavaju nastavu, svakog tko je ikad magistrirao ili doktorirao ma gdje radio itd.).

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 21:22 (BMT).
10 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Slazem se, po tom je Vip bolji za "starce" (28+) {#}

Al uvijek se moze naci netko ko bi "primio metak", znam da cu si pronaci žrtvu kad ostarim, nazalost mobilni internet mi je jedina solucija za sada

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Ima li itko E3131 na T-mobileu, kakav je?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
MetaSk kaže...

Tcom nema u ponudi pakete s carnetom, nego ponudu za mlade od 18-28god. Trenutno je aktualna odlicna ponuda gdje dobis 25gb po 4g brzini, maxtv2go + asus transformer t100 i taj wifi 4g router. Jednokratno platis 298kn pri preuzimanju a mjesecna pretplata ti je 150kn (ukljucen PDV, radijska i naknada za pristup mob mrezi)

Baš si mjerim tu ponudu, samo na ovu računicu treba dodati 40 kn mjesečno za uređaj. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
tomislav_p kaže...
MetaSk kaže...

Tcom nema u ponudi pakete s carnetom, nego ponudu za mlade od 18-28god. Trenutno je aktualna odlicna ponuda gdje dobis 25gb po 4g brzini, maxtv2go + asus transformer t100 i taj wifi 4g router. Jednokratno platis 298kn pri preuzimanju a mjesecna pretplata ti je 150kn (ukljucen PDV, radijska i naknada za pristup mob mrezi)

Baš si mjerim tu ponudu, samo na ovu računicu treba dodati 40 kn mjesečno za uređaj. 

Ovo je interesantno, ali koliko košta GB nakon potrošenog paketa? Općenito ako netko zna koji mi je najjeftiniji pristup internetu dok sam na moru? Trebam nešto privremeno u 7. i 8. mjesecu za more, a da ima barem 150 GB mjesečno.

14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Internet dan kod HT-a 10kn dnevno.

 

To je do sada i sada a što će biti na ljeto još to ne znam. Nemaš još dnevni limit na bonove koliko znam.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
Oldy kaže...

Internet dan kod HT-a 10kn dnevno.

 

To je do sada i sada a što će biti na ljeto još to ne znam. Nemaš još dnevni limit na bonove koliko znam.

Ima limit na taj internet dan? Na šta je to, na Simpu ili na pretplatu?

14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Ne odgovaram na glupa pitanja sve sam napisao već a za sve ostalo imaš stranicu HT-a.

 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice