Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.660.449
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Moji stric i strina imaju bnet. Plaćaju oko 200 kn, imaju sve. Kad sam bila kod njih internet je bio spor. Na tv- u imaju brdo programa ali mi se čini da slika nije baš najbolja.
Tena16
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Krx kaže...
toninho kaže...

Da se nadovezem na ovaj post, ja tih problema imam vec duze vrijeme(2 mjeseca). Brzina je uredna, po ugovoru ali problem nastaje upravo u tome sto se jako cesto dogada packet loss, netko je tu napisao da igra online igre, nema gore stvari od visokog pinga ili packet loss-a. Ono sto se kod packet loss-a dogada je da recimo pri ucitavanju stranice ce vam bacit timeout error, no pri nekim radnja tipa uploadanja ili streama ce se potpuno resetirat sto moze bit uzasno i dosadno. Ja sam se vukao sa njima 3 tjedna dok mi nisu zamjenili kabel, router i zakrimpali ponovo cijelu instalaciju u kuci, 3 tjedna sve je radilo savsreno i sad su se problemi opet pojavili. Radi se o tome da ili nesto nevalja sa prikljuckom u zgradi ili oni imaju previse natrpanih ljudi i onda se internet optereti te dode do problema no eto i dalje se natezemo oko toga i nema pomaka naprijed.

Bok

 

Ja sam imao identicnih problema. Tri mjeseca natezanja, mijenjanja routera, promjene kablova, zamjene splittera i konektora na koaksialcima.

Krivili su sve: moju mreznu, komp, windowse, firewall, antivirus i susjedovu mačku. Napomena: nije radio net niti na tabletu ni na HTC-u, dakle spika o falš mrežnoj,  Windowsima, firewallu i antivirusu im je pala u vodu

 

Problem je bio na nekom čvorištu u blizini zgrade i riješili su ga tek kad im je pola pretplatnika iz susjedstva sjelo na helpdesk.

 

Također traži povrat sredstava u vidu popusta na pretplatu za onoliko mjeseci koliko si imao probleme, meni je prošlo: 50% popusta za naredna tri mjeseca.

 

Budi uporan i sretno {#}

 

Puno hvala na odgovoru, radi se o tome da zivim u zgradi(peterokatnica) sa tri odvojena ulaza. Neki ljudi su imali problema kao i ja a neki ne, radi se o tome da to nije tipicni dc veze i velika vecina koja otvara face ili youtube ne vide veliku razliku. Meni je takoder problem bio na oba dva kompa, laptopu i 3 smartphona koja imam doma sto sam im i obajsnio no i dalje tvrde da je sa njihove strane sve u redu. Evo bas jucer je bilo problema oko nekih 16:00 doslovno nisi mogo pogledat stream ili uploadat nesto sljedecih 2 sata. Druga stvar je isto kad mi maglu prodaju da kad kisa pada, puse bura itd da moze doc do problema i na to oni kao nemaju utjecaja... neznam blazen dan kad dode neki strani operater da sve odjavim u hr.

12 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

UPOZORENJE!

 

Dragi forumaši,te svi oni koji mislite prijeći na B-net 3d uslugu.

Želim vas upozoriti na jednu stavku u Ugovoru,kojeg bi potpisali na 2 godine,a nje uopće nema jer se nalazi u brošuri Cjenika na internetu,ali i tamo posve nejasno i nedostatno objašnjena.

Naime,radi se o najmu bežičnog routera koji se plaća svaki mjesec ako se   NE odlučite na jednokratnu isplatu.

Savjetujem vam jednokratniu isplatu modema jer ćete platiti odmah 500 kuna i biti oslobođeni bilo kakvih troškova u vezi najma modema u budućnosti.

E,ako se odlučite na mjesečnu otplatu (kao ja),plaćati ćete 3 godine (36x29,5 kuna)najma,a nakon toga ponovno harač od 14 kuna svaki mjesec.

Dakle,dovedeni ste u totalno diskriminacijski položaj u odnosu na one koji bi platili jednokratno.To nije obročno plaćanje-već dugoročna pljačka.

Teoretski,možete biti korisnik B-neta narednih 7-8 godina,odlučiti se na mjesečno plaćanje modema i platiti  nekoliko tisuća kuna njihov "zlatni modem".Skrivena navlakuša i perfidno skrivanje prave istine.

Kod Bneta mi paše opcija spajanja više TV-a,inače bih pod hitno raskinuo ugovor,a i vidjet ćemo hoće li se stanje 1.7. ,ulaskom u EU promijeniti.

Ova moja priča ide Društvu za zaštitu potrošača i Potrošačkom kodu!

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 12:05 (Godin).
 
6 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Vecinom bi bio zadovoljan da je uvijek ova brzina.

Nazalost nije. Ali prelazi 10 mbita u svakom slucaju a ja placam pak 20.

http://www.speedtest.net/result/2632001089.png

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nakon 2 godine ugovorne obaveze na 3d paket (internet, tv i telefon), odlučio sam se pošto više ne koristim internet (preselio se) prebaciti na 2d paket. 

 

Rečeno mi je da svako smanjenje paketa nosi sa sobom novo potpisivanje ugovora na 2 godine. {#}

 

baš pokvareno. tako da ću se prebaciti na nekog drugog distributera, pa makar sa njima potpisao na 2 godine.

 

Da li netko ima iskustva sa ovim?

 

P.S. Kvaliteta konekcije je očajna (ako je ikakva datoteka u skidanju nemoguće je surfati, a you tube je inače nedostupan)

http://www.erepublik.com/en/referrer/Van+Raus
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Raus kaže...

Nakon 2 godine ugovorne obaveze na 3d paket (internet, tv i telefon), odlučio sam se pošto više ne koristim internet (preselio se) prebaciti na 2d paket.

 

Rečeno mi je da svako smanjenje paketa nosi sa sobom novo  potpisivanje ugovora na 2 godine.  {#}

 

baš pokvareno. tako da ću se prebaciti na nekog drugog distributera, pa makar sa njima potpisao na 2 godine.

 

Da li netko ima iskustva sa ovim?

 

P.S. Kvaliteta konekcije je očajna (ako je ikakva datoteka u skidanju nemoguće je surfati, a you tube je inače nedostupan)

  Kako misliš, kada koristiš utorrent za skidanje ili skidaš direktno sa servera pa ti nevalja. Inače ako se radi o utorrentu da ti blokira internet, onda je vjerojatno problem kod tebe.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

.

 

točka zbog milka čokolade i imbecilne reklame koja skače po ekranu pa sam kliknuo krivi gumb... :p

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 22:31 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Godin kaže...

UPOZORENJE!

 

Dragi forumaši,te svi oni koji mislite prijeći na B-net 3d uslugu.

Želim vas upozoriti na jednu stavku u Ugovoru,kojeg bi potpisali na 2 godine,a nje uopće nema jer se nalazi u brošuri Cjenika na internetu,ali i tamo posve nejasno i nedostatno objašnjena.

Naime,radi se o najmu bežičnog routera koji se plaća svaki mjesec ako se   NE odlučite na jednokratnu isplatu.

Savjetujem vam jednokratniu isplatu modema jer ćete platiti odmah 500 kuna i biti oslobođeni bilo kakvih troškova u vezi najma modema u budućnosti.

E,ako se odlučite na mjesečnu otplatu (kao ja),plaćati ćete 3 godine (36x29,5 kuna)najma,a nakon toga ponovno harač od 14 kuna svaki mjesec.

Dakle,dovedeni ste u totalno diskriminacijski položaj u odnosu na one koji bi platili jednokratno.To nije obročno plaćanje-već dugoročna pljačka.

Teoretski,možete biti korisnik B-neta narednih 7-8 godina,odlučiti se na mjesečno plaćanje modema i platiti  nekoliko tisuća kuna njihov "zlatni modem".Skrivena navlakuša i perfidno skrivanje prave istine.

Kod Bneta mi paše opcija spajanja više TV-a,inače bih pod hitno raskinuo ugovor,a i vidjet ćemo hoće li se stanje 1.7. ,ulaskom u EU promijeniti.

Ova moja priča ide Društvu za zaštitu potrošača i Potrošačkom kodu!

 

Promakla ti je jedna sitnica, a to je sljedeće.

Dok plaćaš najam taj router je vlasništvo bnet-a i ako mu se bilo što dogodi oni pokrivaju "garanciju", znači ako nakon 2 god. crkne oni će ti donijeti novi.

Kad jednokratno platiš modem on je tvoj i po isteku garancije, ako mu se nešto dogodi možeš se slikati i pripremiti novih 500kn.

Ima li ti sad najam više logike? ;)

16 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Modem u bneta nikad nije tvoj tako da ne stoji ostatak rečenice.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

I kod jednokratnog plaćanja modema on je i dalje vlasništvo B.neta i po prestanku korištenja usluga mora se vratiti neoštećen, u protivnom se plaća njegova puna cijena. Dobra stvar kod toga je što je njegovo održavanje i zamjena (ako se slučajno pokvari ili slično) besplatna i o tome brigu vodi B.net.

11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ja bih htio preći na Bnetov 1D paket.To je onaj "superbrzi" FLAT internet,ali zanima me kolio je to "superbrzo".

Na njihovoj ineternetskoj stranici piše da je brzina od 3/0.25 do 6/0.25.Ja nisam upoznat sa tim brzinama interneta pa me zanima da li je to dovoljno brzo za skidanje i igranje nekih online igrica. Ja smatram da  je to cijenu od 96 kn prepooovoljno ali piše fiksna cijena.{#}Ima ko iskustva s tim?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Imam ja tu brzinu. Tu trebaš dodati i najam modema tako da mene košta 126 kn mjesečno i nema odstupanja ili šokova sa računom. Brzina je stalno maximalnih 6 mb/s. Jedini problem je što ti na 120 Gb prometa režu brzinu na 750 kb/s što je dovoljno samo za surfanje i to od 18h do 24h do kraja toga mjeseca. To je debilno ali osim toga je sve 5.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

maa teško da ću ja potrošiti 120 GB.ZAnima me da li mogiu iskoristiti stari modem koji imam već odprije?on je bio još kad sam koristio t-COM pa me zanima da li mogu taj iskoristiti

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

 E to neznam, ali sumnjam da ćeš moći.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 9:56 (itomic009).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

ok hvala na svemu {#}

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
itomic009 kaže...

Imam ja tu brzinu. Tu trebaš dodati i najam modema tako da mene košta 126 kn mjesečno i nema odstupanja ili šokova sa računom. Brzina je stalno maximalnih 6 mb/s. Jedini problem je što ti na 120 Gb prometa režu brzinu na 750 kb/s što je dovoljno samo za surfanje i to od 18h do 24h do kraja toga mjeseca. To je debilno ali osim toga je sve 5.

 

Kolika je cijena aktivacije usluge? Ovisi o duljini potpisanog ugovora, nekog akciji ili? Jer ove svote od 1000+ kuna što stoje u cjeniku za sve manje od 24 mjeseca nisu nimalo privlačne.

 

Zgrada ima njihove instalacije.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

 A traži neke akcije ili nešto. Ja sam uzeo na akciji gdje sam platio 99 kn uz ugovor od 12 mjeseci. Već je korištena usluga Bnet-a u tom stanu pa je i to olakotna okolnost {#}. Odi do njihovog ureda ili ih nazovi pa provjeri.

13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jedno kratko pitanje; nakon raskida ugovora analogna kablovska se takođe gasi ili to ostaje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mzopg kaže...
Godin kaže...

UPOZORENJE!

 

 

Promakla ti je jedna sitnica, a to je sljedeće.

Dok plaćaš najam taj router je vlasništvo bnet-a i ako mu se bilo što dogodi oni pokrivaju "garanciju", znači ako nakon 2 god. crkne oni će ti donijeti novi.

Kad jednokratno platiš modem on je tvoj i po isteku garancije, ako mu se nešto dogodi možeš se slikati i pripremiti novih 500kn.

Ima li ti sad najam više logike? ;)

 

nije istina ja sam platio žični od jednom i sada nakon 3 godine su mi ga zamjenili badave,kod bneta modem iako ga platiš-otlatiš nikada nije tvoj kad odlaziš od njih opet im ga moraš vratiti,

kao i svu ostalu opremu jedino kablove baš ne gledaju.

 

inače nakon tri godine prekapacitirali izgleda mrežu i kod nas bio tehničar danas kod mene plačam 20 a u 10 mjerenja 4 ispod 13 ,3 oko 16,2 oko 17 i 1 blizu 18,

i zove on centralu i ovi mu kazu da stranku upozori na ono "do" u ugovoru.

 

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Splićo kaže...

jedno kratko pitanje; nakon raskida ugovora analogna kablovska se takođe gasi ili to ostaje ?

 

mislim da ti to ovisi o načinu ulaska u stan ako je preko zajedničke antene onda da  ako kanalicama vjerojatno ne

 

12 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Samo da obavijestim da od 1.8 dolaze novi kanali u sportskom paketu. Umjesto espn americe koja se gasi dolaze fuel tv i sportskool.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Mi moze netko ovo obijasnit ??!?

 

Sukladno Kodeksu ponašanja na internetu obavještavamo Vas da ste tijekom
tekućeg mjeseca ostvarili 97 GB prometa na Vašem internet priključku
i time se približili mjesečnom limitu od 120 GB definiranom Kodeksom.
Ukoliko do kraja mjeseca prijeđete limit, brzinu na Vašem internet priključku ćemo
ograničiti, svaki dan u satima najvećeg opterećenja mreže, na 750 kbit/s.
Ograničenje brzine interneta će se primjenjivati do kraja mjeseca nakon čega
se automatski aktivira Vaša zahtijevana brzina.

Obzirom na Vaše dosadašnje navike korištenja mrežnih resursa preporučamo Vam
prelazak na internet plus opciju, koja uključuje stalnu IP adresu i izuzeće primjene
mjera zaštite mrežnog integriteta. Detaljni uvid u ostvareni internet promet na Vašem
priključku moguć je putem korisničkih stranica Moj B.net.

 

 

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 10:30 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Pa sve je objašnjeno u poruci.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

imas limit na skidanje (iako pise flat u ugovoru), tak da ce ti zavrnut pipu kad predjes limit...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nema nikakve logike ,ak se placa flat rate sto znaci neograniceno skidanje sadrzaja odakle sad ovakve restrikcije?

 

Uglavnom do nedavno sam kod sebe na kompu imao optimu (gdje sam mijesecno oko 325gb skidao) i nisam dobvo nikakva pisma da skidam previse u datom mjesecu....,e i sad ukinuli optimu i prikrpo se starom na bnet i po meni je ovo osnova za ukidanje ugovora..

 

Sta vi mislite o ovim nebulozama?

 

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

i dalje imas flat....ali ne po istoj brzini....ja sam bio na b netu taman kad su uveli tu klauzulu i raskinuo sam ugovor....bilo je navlacenja ali nakon galame sa uspio...

 

 

edit: to je neki fair usage....na t comu je navodno 600 GB....

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 13:20 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
lmutak kaže...
Sta vi mislite o ovim nebulozama?

 

Pronađi postove iz kraja 2011. g. - vjerujem da se već dosta raspravljalo o tome. Nema smisla ponovno mlatiti praznu slamu :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

To je lanjski sneg kak se veli, to s prometom :)

Kad su to uveli, korisnici malde dobili pa su u to vreme nudili raskidanje ugovora bez penala, a to je bilo jos tam prosle godine ili pretprosle.

Uglavnom, citati i sitna slova.

Recimo na 3D paketima je limit ako se ne varam 320gb, dok s povecanjem brzine ti povecavaju i max promet.

I kao sto je netko napisao, to je i dalje flat al kao fair usage policy u vremenu najvece gustove prometa (vecernji sati tipa 19-23, neznam tocno)

Ali generalno gledajuci, ja ne potrosim ni 50gb, i u biti sam sasvim zadovoljan kad u obzir uzmem cijena/usluga(inace imam 3D paket).

Jednog dana kad ce se prelaziti na nekog drugog bit ce to iskljucivo optika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

cini mi se da kod t-coma nema limita. lani sam na 4 mbps imao promet od preko 700 gb a kad sam se prebacio na 10 mbps onda sam prvi mjesec potrošio preko 1400 gb i nisu mi poslali nikakav mail niti sam dobio telefonsku poruku a niti su mi srezali brzinu

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 23:05 (peace_of_cake).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Poz ljudi!

Imam jedno pitanje pa mi treba savjet, od ljudi koji imaju iskustva s t-com i b-netom.
znači, ja sad u 10. mjesecu selim u zg na stan (student), i razmišljam da li da uzmem t-com-ov adsl (samo net, bez telefona i maxtv-a) ili xCarnet od B-neta .
T-com imam doma kod sebe već ohoho godina, otprilike 10, možda i više, i nije bilo prevelikih poteškoća, tu i tamo mjenjanje routera, možda 1 put. ali sve u svemu zadovoljan (btw, nisam iz Zagreba).
Razmišljam o B-netu jer  je jeftiniji od T-coma, sad neznam, vjerojatno je onda u kvaliteti kvaka.

 

B-net:

  • promet: flat
  • brzina:  11,2/0,375 -> 16/0,75 Mbps
  • cijena: 111,68 kn / mj

 

T-com:

  • promet: flat
  • brzina: vjerojatno bi uzeo do 20Mbps, doma imam 4, a pošto tam neću imat TV, da mogu streamat filmove itd...
  • cijena: 264,23 kn / mj

Sad, koji su vaši savjeti? Jer kolko čitam po ovoj temi, sve neki problemi s tim B-netom.. 

Hvala unaprijed :)) 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice