Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.661.738
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nakon 3 godine ne plaćaš više 29 kuna nego samo ostatak do 29 kuna, dakle 15 kuna ;)

 

A zašto nisi uzeo osnovni modem i kupio wlan posebno?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
enigmus kaže...

Nakon 3 godine ne plaćaš više 29 kuna nego samo ostatak do 29 kuna, dakle 15 kuna ;)

 

A zašto nisi uzeo osnovni modem i kupio wlan posebno?

iskreno, nije mi se dalo zafrkavat s tim u tom trenutku

cek nakon 3 godine ne placam najam ili? ili placam razliku izmedju zicanog i nezicanog? da li to vridi kao nisam na ugovornu obvezu?

CARPE DIEM
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
simeparanoja kaže...
enigmus kaže...

Nakon 3 godine ne plaćaš više 29 kuna nego samo ostatak do 29 kuna, dakle 15 kuna ;)

 

A zašto nisi uzeo osnovni modem i kupio wlan posebno?

iskreno, nije mi se dalo zafrkavat s tim u tom trenutku

cek nakon 3 godine ne placam najam ili? ili placam razliku izmedju zicanog i nezicanog? da li to vridi kao nisam na ugovornu obvezu?

 

Plaćaš razliku. Bar sam ja tako shvatio iz njihovih uvjeta: "Svi korisnici koji neprekidno koriste usluge interneta (samostalno ili u paketu s drugim uslugama) više od 36 mjeseci oslobađaju se plaćanja troška najma osnovne vrste modema. Obaveza plaćanja razlike u cijeni od osnovnog modema do bilo koje druge vrste modema u ponudi B.neta i dalje vrijedi."

14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jeli ima tko problema sa youtube-om.

Na speedtestu mi očita ok brzinu, ali youtube mi se presporo učitava.

I to već ima koja dva tjedna.

Jeli moguće da je to do Bneta?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jesi probao s drugim browserom otic na youtube?

Meni radi savrseno Bnet, bas kak bi ljudi rekli, da kucnem od drvo! {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav

Prijatelj me zove maloprije da ima problem s BNETOM. Uzeo je neki dan paket TV, telefon i Internet

Kaže da se jako sporo vuče internet. Otvara mu stranicu po 2 minute itd. Upload slika doživi timeout...

rekao sam mu da provjeri brzinu veze na speedtestu i rezultat je 10Mbit DL i 2Mbit Upload

brzina znači i više nego dovoljna

Što može biti uzrok sporom internetu?

 

Ultimate Intelligence Project
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

da li je moguće da je to zbog TVa? da mu je u nekom profilu (ne znam kako to ide) dodijeljeno puno više bandwitha nego internetu? jer kad TV ne radi, internet radi ok

može lis e to negdje u routeru namjestiti?

Ultimate Intelligence Project
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Meni je zadnjih tjedan dana download i upload ok, ali zato na pingtestu ako imam ping ispod 100-tke i jitter ako mi je manji od pinga smatram se sretnim.

 

Nazovem po ne znam koji put tehničku službu i kažem da su mi pingovi ogromni i koji k. se sad dešava. Frajer meni mrtav hladan odgovara da ping nije bitan i da šta će meni manji ping.

Lijepo objasnim de*ilu da igram igre i da je ping bitan za igre.

Našto on meni krene objašnjavat šta je ping (nakon što sam ja njemu rekao istu stvar prije par sekundi), to je brzina kojom paket info. ode od vašeg kompa do servera i natrag.

Zaslijepljen retar*iranošću pitam ga, i kako to onda ping nije bitan? Jel vama ping od preko 100 uz ogromne smetnje prihvatljiv?

Nešto je počeo motat i petljat, na šta sam ga presjekao i rekao ili riješite ili raskidam ugovor. Onda se sav uzfrfljo i počeo petljat da će me tehnička nazvat natrag ovo ono.

 

Ma bnet je dno dna, šljam od firme i kod mene su prevršili mjeru. Otkazujem ih i prelazim na tcom ako ništa drugo. Rađe platim duplo, nego da me ovi j*bu u mozak dan na dan.

Popusti i svladaj. Savini se i budi uspravan. Isprazni se i budi pun. Istroši se i budi nov. Budi cjelovit i sve će ti stvari doći.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
=xfact= kaže...

ja se mislim da otkazem televiziju osnovni paket jel je zbilja jedno veliko smece od programa.. sramota.. i ostavim samo internet..

 

frend im bnet tv, na 84 cm lcd'u slika mu je KOMA!!!

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pa jel gleda na analogni signal...?
Kod mene na HD risiveru, SD kanali izgledaju bolje nego u iti jednog providera a da ne govorim o HDu, tv je 127 cm.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

B-net, SD signal preko SCART-a, telka je LG 82 cm LCD, slika odlična. Za HD neznam jer nemam HD paket.

 

Kod B-neta nema veze TV sa Internetom, pošto to nije IPTV nego kablovska televizija. 

 

Upload nemre imat 2 mbps pošto je kod B-neta najveći upload 1.5 mbps

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 18:20 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel netko još možda ima fox crime,life,tv 1000 i još par programa na digitalnom signalu već neko vrijeme,a znam da to nebi trebali imati?(Inače imam osnovni analogni prijem)

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 22:46 (Majur23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Majur23 kaže...

Jel netko još možda ima fox crime,life,tv 1000 i još par programa na digitalnom signalu već neko vrijeme,a znam da to nebi trebali imati?(Inače imam osnovni analogni prijem)

Pa ti programi su u osnovnom paketu tako da ih moraš imati? Evo popis programa... jel si na to mislio?

http://www.bnet.hr/televizija/ponuda_programa

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Zapravo i ne jer da bih imao digitalne programe morao bih naručit prošireni paket.Ja imam osnovne analogne programe,a več neko vrijeme (cirka 2 mjeseca) primam i neke digitalne programe dok ih prije 3 mjeseca nisam imao.Što ih naravno nebih ni trebao imati jer svi digitalni programi osim onih osnovnih(hrt,rtl,nova) trebaju biti zaključani.

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ekipa imam jedno pitanje

prvo, da li je tko probao spojiti na kabelsku od bneta LED tv?

Drugo, imam kabelsku i ako mi slika bude smece sa njom, da li je moguce uzeti digitalni paket a ukinuti analogni? dakle da nemam sd signal vec da placam samo hd signal (vidim da je razlika 40ak kn)?

Nemam ugovornu obvezu pa da li ce, ako nesto dodatno uzmem,biti potrebno to na ugovor ili, ako hocu bez ugovora, cu opet morati masnu lovu placati?

 

hvala

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Mislim da si krivo shvatio.Osnovni paket je analogni,ako bi htio digitalni paket(to ti je sd signal) moraš naručiti prošireni paket(glazbeni,sportski ...).A onda tek možeš naručiti i hd kanale gdje če ti oni iznajmiti i hd prijamnik.Dok što se tiče ugovora naravno da što god naručiš moraš potpisati sa njima ugovor(12 ili 24 mj ovisno o paketima.)

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 12:33 (Majur23).
13 godina
odjavljen
offline
Bnet - iskustva općenito ?

 

Pozdrav svima

ima 9 dana da sam korisnik Bneta. Wireless mi radi, ponekad s malim brzinama, a ponekad normalno: od 8-12 Mbita.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, narucio sam BNet 3D sa 20mbit/s internetom, pa me zanima jeli ogranicenje do smanjenja brzine 640 ili 800GB?

 

U Kodeksu pise 640GB za 12 do 20mbit/s a 800GB za 20 do 26mbit/s.

 

Inace, ima li problema sa throttlanjem ako se konstantno uploada max brzinom (1.25mbit/s)?

remove pony from premises/you are worst pony/you are pony idiot you are the pony smell/pony genocide best day of my life
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2013 1:47 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Tebi je 640GB limit.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

pozz

Ne zamjerajte mi ako negdje pogriješim jer nisam ekspert što se tiče interneta i kompjutera. 

Dakle imam bnet internet, telefon i kompjuter mi sr nalaze u dnevnom boravku i povezani su kabelima za modem i u neku utičnicu u zidu. Međutim, želim prebaciti kompjuter u sobu i naravno imati pristup internetu. Što ja sada moram napraviti? Prebaciti modem u sobu zqjedno sa kabelima koji vode u telefon i kompjuter uli ima neki način da mogu samo prebaciti modem a da telefon ostane u dnevnom boravku, nadam se da ste me shvatili jer sam nastojao biti šti točniji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Čini mi se da ne možeš spojiti telefon ako modem preseliš, zar ne, u što ćeš ga piknut, jedino da potegneš duži telefonski kabel do modema ili traži bnet uslugu da ti dođe instalater.

www.rigburning.comule.com
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel se i vama događa da brzina fluktuira između 500kB/s i 1.3MB/s prilikom skidanja torenta, ili je to do seedera?

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 13:17 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ja več mjesec dana skidam nove torrente(oko 1 dan starosti) i to mi se događa pa pretpostavljam da je to zbog seedera.Reci jeli taj torrent stariji ili novi?

14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel vi možete port forwardat?

 

Meni je otvoren port 80 na mojem IP-u, isključen je WAN Blocking, DMZ Host i port triggersi su namješteni.

 

Checkeri mi govore da je Port 80 zatvoren.

 

Router je Thomson TWG850.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2013 22:43 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav

 

Uskoro mi ističe maxadsl ugovor, a također preko T-coma imam i telefon. Od Bneta imam kabelsku televiziju u osnovnom paketu. To sve zajedno me sada košta oko 400kn, pa sam mislio prijeći na Bnet 3D uslugu za 320kn + 15 kn najam žičnog modema.

 

Od Tcoma imam bežični  ruter Thompson SpeedTouch780, pa me zanima hoću li ga moči iskoristiti za bežično spajanje?

Još me zanima postupak raskida plačanja T-comu, trebam li ja njih obavijestiti... da mi nebi stizala 2  računa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Miro7 kaže...

Pozdrav

 

Uskoro mi ističe maxadsl ugovor, a također preko T-coma imam i telefon. Od Bneta imam kabelsku televiziju u osnovnom paketu. To sve zajedno me sada košta oko 400kn, pa sam mislio prijeći na Bnet 3D uslugu za 320kn + 15 kn najam žičnog modema.

 

Od Tcoma imam bežični  ruter Thompson SpeedTouch780, pa me zanima hoću li ga moči iskoristiti za bežično spajanje?

Još me zanima postupak raskida plačanja T-comu, trebam li ja njih obavijestiti... da mi nebi stizala 2  računa?

Napraviš zahtjev kod B-neta i oni sve odrade...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
RaNzO kaže...

Napraviš zahtjev kod B-neta i oni sve odrade...

Nadam se da će oni sve odradit i da nebude bilo problema sa računima.

 

Jel imo netko iskustva sa Bnetom na trešnjevci? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Erasmus kaže...

Pozdrav

Prijatelj me zove maloprije da ima problem s BNETOM. Uzeo je neki dan paket TV, telefon i Internet

Kaže da se jako sporo vuče internet. Otvara mu stranicu po 2 minute itd. Upload slika doživi timeout...

rekao sam mu da provjeri brzinu veze na speedtestu i rezultat je 10Mbit DL i 2Mbit Upload

brzina znači i više nego dovoljna

Što može biti uzrok sporom internetu?

 

Da se nadovezem na ovaj post, ja tih problema imam vec duze vrijeme(2 mjeseca). Brzina je uredna, po ugovoru ali problem nastaje upravo u tome sto se jako cesto dogada packet loss, netko je tu napisao da igra online igre, nema gore stvari od visokog pinga ili packet loss-a. Ono sto se kod packet loss-a dogada je da recimo pri ucitavanju stranice ce vam bacit timeout error, no pri nekim radnja tipa uploadanja ili streama ce se potpuno resetirat sto moze bit uzasno i dosadno. Ja sam se vukao sa njima 3 tjedna dok mi nisu zamjenili kabel, router i zakrimpali ponovo cijelu instalaciju u kuci, 3 tjedna sve je radilo savsreno i sad su se problemi opet pojavili. Radi se o tome da ili nesto nevalja sa prikljuckom u zgradi ili oni imaju previse natrpanih ljudi i onda se internet optereti te dode do problema no eto i dalje se natezemo oko toga i nema pomaka naprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2013 15:19 (toninho).
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
toninho kaže...

Da se nadovezem na ovaj post, ja tih problema imam vec duze vrijeme(2 mjeseca). Brzina je uredna, po ugovoru ali problem nastaje upravo u tome sto se jako cesto dogada packet loss, netko je tu napisao da igra online igre, nema gore stvari od visokog pinga ili packet loss-a. Ono sto se kod packet loss-a dogada je da recimo pri ucitavanju stranice ce vam bacit timeout error, no pri nekim radnja tipa uploadanja ili streama ce se potpuno resetirat sto moze bit uzasno i dosadno. Ja sam se vukao sa njima 3 tjedna dok mi nisu zamjenili kabel, router i zakrimpali ponovo cijelu instalaciju u kuci, 3 tjedna sve je radilo savsreno i sad su se problemi opet pojavili. Radi se o tome da ili nesto nevalja sa prikljuckom u zgradi ili oni imaju previse natrpanih ljudi i onda se internet optereti te dode do problema no eto i dalje se natezemo oko toga i nema pomaka naprijed.

Bok

 

Ja sam imao identicnih problema. Tri mjeseca natezanja, mijenjanja routera, promjene kablova, zamjene splittera i konektora na koaksialcima.

Krivili su sve: moju mreznu, komp, windowse, firewall, antivirus i susjedovu mačku. Napomena: nije radio net niti na tabletu ni na HTC-u, dakle spika o falš mrežnoj,  Windowsima, firewallu i antivirusu im je pala u vodu

 

Problem je bio na nekom čvorištu u blizini zgrade i riješili su ga tek kad im je pola pretplatnika iz susjedstva sjelo na helpdesk.

 

Također traži povrat sredstava u vidu popusta na pretplatu za onoliko mjeseci koliko si imao probleme, meni je prošlo: 50% popusta za naredna tri mjeseca.

 

Budi uporan i sretno {#}

 

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Mjesec i pol dana nisam bio doma u ZG.

Dodem u ZG i čekaju me 3 računa. 12.mj 1.mj i 2.mj.

Na računu za drugi pišu dugovanja za prethodne.

Otvorim bankarstvo i dana 13.3. (izvršen 14.3.) uplatim za 12. i 1. odjednom a za drugi ne uplatim jer je dospiječe 25.3. pa reko uplatit ću za tjedan dana.

16.3. mi dođe OPOMENA za 12. i 1. što ja zanemarim jer sam uplatio 3 dana prije.

21.3. uplatim za 2.mjesec (4 dana prije dospiječa).

 

21.3. me isključe iz linije. Nazovem službu i kažu mi da su me isključili jer nisam platio 1.mjesec, platio sam kažu 12. i 2. a prvi nisam... Hahahahah

 

Što da sad ja radim, najvjerojatnije će mi naplatiti 100injak kn ponovno uključenje, koju nemam namjere platiti jer oni neznaju "ručno" pogledati uplate. Po kojoj logici bih ja htio prvo platiti 2.mj a ne 1.?

Sve uplate imaju do dana isključenja i oni opet isključe.

Moj plan je slijedeči platiti račun za 3.mjesec tako da odbijem dane kada mi internet nije radio i žaliti se da ne platim ponovno uključenje, imam li osnove za to?

[M|C] pleXx
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice