A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 478.601
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ice45 kaže...

zanima me jel ima itko probleme a download sa stemom imam 1 gb internet umjesto full brzine 90 vise immam 3mb po sec skida neznam stvarno sta se desava sa netom zvao sam ih recikli su da je to do steam al da nije

 wtf je ovo

9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ice45 kaže...

zanima me jel ima itko probleme a download sa stemom imam 1 gb internet umjesto full brzine 90 vise immam 3mb po sec skida neznam stvarno sta se desava sa netom zvao sam ih recikli su da je to do steam al da nije

 

nikakvih problema, imam isto 1gb/s u A1, na Steamu mi redovito dođe i do 110-120 megabyta u sekundi. 

 

Provjeri u postavkama Steama da ti nije ograničena brzina skidanja. Ako je i to ok, probaj se poigrati i sa speedtestom i  sa nekim drugim servisom za igre tipa epic, staviš skidat besplatnu igru da vidiš kako je tamo.

 

Ako ti je svuda sporo možda ti je netko i nakačen na tvoj net, a ako je samo na Steamu onda je sigurno do Steama

4 godine
offline
A1 kućni internet - optika

Vi koji imate novi IskraTel ONT, recite mi malo više o njemu (kakav je u odnosu na stari Huawei, brzina interneta itd.), a da nije na websiteu.

 

Nisam dugo bio na temi pa pitam. Ja sad trenutno imam onaj stari (Huawei 8145 v5) već 2-3 god, i ponekad mi je net spor, pa sam odavno mislio zvati da mi zamjene ONT, no koliko sam tada vidio po forumu da daju iste, ali sada sam na drugim forumima vidio da sada daju nove Innboxove.

 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Cansee kaže...
Ice45 kaže...

zanima me jel ima itko probleme a download sa stemom imam 1 gb internet umjesto full brzine 90 vise immam 3mb po sec skida neznam stvarno sta se desava sa netom zvao sam ih recikli su da je to do steam al da nije

 

nikakvih problema, imam isto 1gb/s u A1, na Steamu mi redovito dođe i do 110-120 megabyta u sekundi. 

 

Provjeri u postavkama Steama da ti nije ograničena brzina skidanja. Ako je i to ok, probaj se poigrati i sa speedtestom i  sa nekim drugim servisom za igre tipa epic, staviš skidat besplatnu igru da vidiš kako je tamo.

 

Ako ti je svuda sporo možda ti je netko i nakačen na tvoj net, a ako je samo na Steamu onda je sigurno do Steama

 bilo koju igru koju skidam na stemu ne ide nije do servera nego mi jedostavno plava barovi prikazuju internet konekciju imam 5-6 barova pa pukne pa tako cijelo vrijeme padne na 0b i digne se na 20 mb pa skida 2 mb po sec i tako cijelo vrijeme

9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Ice45 kaže...
Cansee kaže...
Ice45 kaže...

zanima me jel ima itko probleme a download sa stemom imam 1 gb internet umjesto full brzine 90 vise immam 3mb po sec skida neznam stvarno sta se desava sa netom zvao sam ih recikli su da je to do steam al da nije

 

nikakvih problema, imam isto 1gb/s u A1, na Steamu mi redovito dođe i do 110-120 megabyta u sekundi. 

 

Provjeri u postavkama Steama da ti nije ograničena brzina skidanja. Ako je i to ok, probaj se poigrati i sa speedtestom i  sa nekim drugim servisom za igre tipa epic, staviš skidat besplatnu igru da vidiš kako je tamo.

 

Ako ti je svuda sporo možda ti je netko i nakačen na tvoj net, a ako je samo na Steamu onda je sigurno do Steama

 bilo koju igru koju skidam na stemu ne ide nije do servera nego mi jedostavno plava barovi prikazuju internet konekciju imam 5-6 barova pa pukne pa tako cijelo vrijeme padne na 0b i digne se na 20 mb pa skida 2 mb po sec i tako cijelo vrijeme

 

jesi napravio išta od ovoga što sam napisao? jesi probao speedtest? jesi probao neku drugu igru u nekom drugom servisu, tipa epic games store? 

10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Cansee kaže...
Ice45 kaže...
Cansee kaže...
Ice45 kaže...

zanima me jel ima itko probleme a download sa stemom imam 1 gb internet umjesto full brzine 90 vise immam 3mb po sec skida neznam stvarno sta se desava sa netom zvao sam ih recikli su da je to do steam al da nije

 

nikakvih problema, imam isto 1gb/s u A1, na Steamu mi redovito dođe i do 110-120 megabyta u sekundi. 

 

Provjeri u postavkama Steama da ti nije ograničena brzina skidanja. Ako je i to ok, probaj se poigrati i sa speedtestom i  sa nekim drugim servisom za igre tipa epic, staviš skidat besplatnu igru da vidiš kako je tamo.

 

Ako ti je svuda sporo možda ti je netko i nakačen na tvoj net, a ako je samo na Steamu onda je sigurno do Steama

 bilo koju igru koju skidam na stemu ne ide nije do servera nego mi jedostavno plava barovi prikazuju internet konekciju imam 5-6 barova pa pukne pa tako cijelo vrijeme padne na 0b i digne se na 20 mb pa skida 2 mb po sec i tako cijelo vrijeme

 

jesi napravio išta od ovoga što sam napisao? jesi probao speedtest? jesi probao neku drugu igru u nekom drugom servisu, tipa epic games store? 

 speed test net imam 900 megabita to je uredu orgin skido igricu sa 30 palo na 15 isto dayz skidam skida 9mb sec drugo resatirao sam postavke mrezne na pc nije to tog restiro router nije do tog fkt nez sta more bit

 

4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika

.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 11:30 (zelenapaprika).
13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

vi koji ste na A1 kakve dojmove imate? možda bi prešao na a1, ali ako je usluga kurac onda ništa.

jesu isporučene brzine uredne i kakvi su ruteri koje se dobije?

 

hvala

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
fila2208 kaže...

vi koji ste na A1 kakve dojmove imate? možda bi prešao na a1, ali ako je usluga kurac onda ništa.

jesu isporučene brzine uredne i kakvi su ruteri koje se dobije?

 

hvala

 Meni radi uredno. Evo brzine:

 

 https://www.speedtest.net/result/d/fb5dd449-ca34-4715-8617-9624911e59ba

 

Router je Huawei EchoLife HG8145V5

Ne mogu ga puno komentirati, jer sam mu odmah ugasio WiFi i napravio DMZ prema mom glavnom routeru.

 

8 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Imam coax i 1000/100, sve radi evo skoro godinu dana bez greške, router koji sam dobio je Fritz!Box 6660, ali kao kolega gore sam preusmjerio na moj Asus, koji je u biti lošiji nego ovaj od A1, al robujem navikama. Moja brzina preko Asusa i kad koristim samo Fritz!Box 6660

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 9:54 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
fila2208 kaže...

vi koji ste na A1 kakve dojmove imate? možda bi prešao na a1, ali ako je usluga kurac onda ništa.

jesu isporučene brzine uredne i kakvi su ruteri koje se dobije?

 

hvala

 

sve mi super štima evo već godinu i pol, doslovno mi se jednom dogodilo da nemam internet oko 10ak minuta

 

edit: optika je u pitanju, brzina 1000/500 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 11:44 (Cansee).
13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Znači nude mi koax, a sad sam na optici...skeptičan sam no ajde, deal je ok, uštedio bi oko 150e maltene a brzine iste.

 

Ako je tako dobar kako pričaate nebi bilo loše uzeti da. Hvala za info.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 14:41 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
A1 kućni internet - optika

Ja sam izgleda na dobrom putu da se riješim loše infrastrukture a samim time i loše brzine i stabilnosti Interneta.

Danas ugovorena usluga kod A1, solo Internet 140-200 Mbps DL 14-20 Mbps UL.

Bježim sa Iskon VDSL paketa 50/10 gdje su mi u startu odrezali 22 Mbps i još svaki mjesec unazad godinu i pol se borim sa njihovom SZK i tehničkom podrškom.

Toliko muke i izgubljenih živaca, nemrem ja to više tako.

 

Javim još kako je prošla realizacija usluge sa A1.

Tigar Krezumica
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
fila2208 kaže...

vi koji ste na A1 kakve dojmove imate? možda bi prešao na a1, ali ako je usluga kurac onda ništa.

jesu isporučene brzine uredne i kakvi su ruteri koje se dobije?

 

hvala

 Nisam vidio servisera 2 godine od produženja ugovora do produženja ugovora.

Zagreb, Dugave.

Koaksijalac.

Brzina i ping isti od prvog dana 200/20.

 

Ponekad treba iskopčati iz struje uređaj za Tv signal, on nije savršen, ali reciver u dnevnom boravku za internet i wifi, nije 2 godine ni reset vidio. 

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
fila2208 kaže...

Znači nude mi koax, a sad sam na optici...skeptičan sam no ajde, deal je ok, uštedio bi oko 150e maltene a brzine iste.

 

Ako je tako dobar kako pričaate nebi bilo loše uzeti da. Hvala za info.

koju brzinu ti nude? ako je 1000 onda je optika (do kuce/zgrade) + koax unutra

13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

koliko se čeka prijelaz sa operatera na drugog?

da ne udem dugo off.

može se dogovoriti s prvim u mj da krene?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

@fila208

 

 

Rok je mjesec dana. Znači, kada ide novi operater, onda ti on unutar tog vremena, treba omogućiti novu uslugu.

dzg
15 godina
online
Re: A1 kućni internet - optika
fila2208 kaže...

koliko se čeka prijelaz sa operatera na drugog?

da ne udem dugo off.

može se dogovoriti s prvim u mj da krene?

 Meni je danas gospođa iz A1 rekla da bi realizacija usluge trebala biti najkasnije za 7 radnih dana.

Malo nakon što smo obavili razgovor dobio sam SMS poruku da će me uskoro netko kontaktirati.

S time da mi je  ona rekla da uzevši u obzir da je petak, vrlo vjerovatno prije ponedjeljka me neće kontaktirati nitko.

 

Tigar Krezumica
7 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Kad se prelazi sa jednog operatera na drugog zakonski rok je 30 dana da ti ovaj drugi namontira svoje usluge.

 

Prvi račun će ti biti razmjerno danima koliko si kod kojeg operatera. Ako si do 10. u mjesecu na starom operateru a od 10. do kraja mjeseca na novom onda će ti tako biti i naplaćeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Sasoon kaže...

Router je Huawei EchoLife HG8145V5

Ne mogu ga puno komentirati, jer sam mu odmah ugasio WiFi i napravio DMZ prema mom glavnom routeru.

 

 Ček malo...šta još uvijek ljudima daju ta Huawei g*vna od ONT-a?

 

 Pitam jer se na prošloj stranici spominje kako su nekim postavili IskraTel Innbox modele, pa sam pomislio da je A1 konačno kupio nešto kvalitetnije (inače ne znam kakve je kvalitete IskraTel oprema)....

 

Imam ovo g*vance otkako sam uveo FTTH (jedno 3 god.) i mogu reći da mi je pun kufer njega i njegovih problema. Net mi je ponekad spor nego kada sam bio na kablu, ponekad mi zna Chrome izbaciti poruku kako nema interneta (naravno sa onom igricom) i da se je desila promjena mreže, na g*vnu ne svijetli lampica za WLAN, i još ga moram isključivat na par sati sa napona. Jedanput sam napravio reset i radilo je jedno vrijeme OK a onda se problem ponovo pojavio. Naravno nazvao njihovu SZK i tamo mi dečko kaže odličan je to router, samo ga restartajte.... i da nemaju u ponudi nijedan drugi model ONT-a, nego samo ova kineska g*vna. Sad da razvlačim UTP do PCa nema apsolutno šanse jer su mi postavili ONT u dnevnu, a PC mi je u spavaćoj tako da ništa, jedino ostaje eventualno kupit još jedan router pa na njega spojiti sve gadgete (osim naravno prijemnika za TV), pa ne znam sad koji da uzmem. Isto ne vrijedi mi tražiti zamjenu ONT-a, jer će mi tehničari uvaliti isti fušeraj, jer sam već gore naveo razgovor sa SZK njihovom, mislio sam ga zamijeniti  za ovaj IskraTel ali čim sam saznao da uopće NE DAJU takve odustao od toga dokle god ne nabave kvalitetnije ONT-ove.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Primjetio sam u zadnjih nekoliko tjedana u večernjim satima velike oscilacije u brzini na FTTH optici (1000/500), o pingu da ne pričam.

Šaljem im prošlu nedjelju mail, u utorak je došao tehničar zamijeniti HG8245Q2 sa HG8145V5 obzirom da sam ga imao od 1.mjeseca 2018.

Neki dan idem bezveze upaliti speedtest, i ono opet ista stvar.

Je li možda netko imao sličnih problema ? Doslovno 5 godina nisam imao apsolutno nikakvih problema.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 22:50 (big smoke).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: A1 kućni internet - optika
fromcelltohell kaže...
fila2208 kaže...

koliko se čeka prijelaz sa operatera na drugog?

da ne udem dugo off.

može se dogovoriti s prvim u mj da krene?

 Meni je danas gospođa iz A1 rekla da bi realizacija usluge trebala biti najkasnije za 7 radnih dana.

Malo nakon što smo obavili razgovor dobio sam SMS poruku da će me uskoro netko kontaktirati.

S time da mi je  ona rekla da uzevši u obzir da je petak, vrlo vjerovatno prije ponedjeljka me neće kontaktirati nitko.

 

 Update:

Eto, kako mi je i rečeno.

Tehničar dolazi realizirati uslugu sljedeći ponedeljak.

7 radnih dana od trenutka kad smo dogovorili uslugu

i to mi se danas žena iz A1 ispričavala što nemaju raniji termin za Karlovac.

 

Što se mene osobno tiče, to je u redu uzevši u obzir kako me je Iskon zavlačio preko mjesec dana

i to su mi uredno naplatili kao da sam koristio uslugu, pa sam se s kretenima morao boriti još 

i dokazivati da uslugu nisam koristio pa ju onda ne želim ni platiti.

Uglavnom show program cijelo vrijeme s Iskonom i zato je odluka pala na A1.

Dakako, vidjet ćemo još kakvo će iskustvo biti s njima.

 

 

Tigar Krezumica
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
big smoke kaže...

Primjetio sam u zadnjih nekoliko tjedana u večernjim satima velike oscilacije u brzini na FTTH optici (1000/500), o pingu da ne pričam.

Šaljem im prošlu nedjelju mail, u utorak je došao tehničar zamijeniti HG8245Q2 sa HG8145V5 obzirom da sam ga imao od 1.mjeseca 2018.

Neki dan idem bezveze upaliti speedtest, i ono opet ista stvar.

Je li možda netko imao sličnih problema ? Doslovno 5 godina nisam imao apsolutno nikakvih problema.

 

 

 Kak si mjerio? Na mobitel ili prek laptopa na žici?

Jer meni na mobitelu je brzina cca 300Mbps, a imam kao 1Gb brzinu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2023 16:13 (tomislav10).
11 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
tomislav10 kaže...
big smoke kaže...

Primjetio sam u zadnjih nekoliko tjedana u večernjim satima velike oscilacije u brzini na FTTH optici (1000/500), o pingu da ne pričam.

Šaljem im prošlu nedjelju mail, u utorak je došao tehničar zamijeniti HG8245Q2 sa HG8145V5 obzirom da sam ga imao od 1.mjeseca 2018.

Neki dan idem bezveze upaliti speedtest, i ono opet ista stvar.

Je li možda netko imao sličnih problema ? Doslovno 5 godina nisam imao apsolutno nikakvih problema.

 

 

 Kak si mjerio? Na mobitel ili prek laptopa na žici?

Jer meni na mobitelu je brzina cca 300Mbps, a imam kao 1Gb brzinu...

 Internet brzina mjeri se isključivo preko Žice znaći sa Lan Kablom.

 

Isčupaš sve lan portove Van iz rutera. Nakon toga uzmeš Lan kabel za kojeg si siguran da je ispravan (one fore do jucer je radio ne vrijede) i uključiš u Lan 1 port na ruteru i nakon toga pikneš u komp ili laptop šta ti je zgodnije i pukneš speed test na nekoliko web stranica/ aplikacija uzmeš sredinu i to ti je relevatno.

 

Dodatno nagledao sam se i naslušao u životu prića kod mene je sve dobro sve ispravno radi kriv je ruter kabel i ne želim ja ništa testirati kod sebe jel je problem sa Vaše strane i inzistiram da pošaljete tehničara. Dođe tehničar i vidi kako je jednostavno problem u PC-u koji je bacao grešku jer je bio zatrpan malwer glupostima i bio prespor. Kad se brzina izmjerila na laptopu op vidi divnog ćuda brzina je odlična.

 

Kad tako vidiš nekoliko stotina primjera gdje su ljudi tvrdoglavi/ludi "pametni" žao mi je što se takav izlazak nije naplačivao po 200 300 kn bar kod ovih koji su inzistirali na izlasku tehničara.

Što se wlan/wifi mjerenja tiće to zaboravite. Wifi treba koristiti samo kao nužno zlo za one uređaje koji se ne mogu drukčije spojiti (pametne kuće xiaomi kamere portafone kućanske uređaje...) tipa mobitel. Ostalo sve što možete spajajte kablom.

 

Dodatno kod mjerenja brzine sa WIFI spajanjem zaboravite na velike brzine. Brzina ovisi o ruteru i uređaju na kojem mjerite. Npr na ruterima koje dobivamo od providera rijetko kad možemo preko 300 mbit/s izmjeriti i to u istoj prostoriji gdje je ruter i obično su svi 2.4Ghz zbog veće pokrivenosti. Evo ja osobo sam si nabavio Tp link ruter sa WIFI 6 tehnologijom i najveća brzina koju sam uspio izmjeriti je 910 mbit/s i to sa malo boljom wifi karticom koju sam spojio u komp.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
keki kaže...
tomislav10 kaže...
big smoke kaže...

Primjetio sam u zadnjih nekoliko tjedana u večernjim satima velike oscilacije u brzini na FTTH optici (1000/500), o pingu da ne pričam.

Šaljem im prošlu nedjelju mail, u utorak je došao tehničar zamijeniti HG8245Q2 sa HG8145V5 obzirom da sam ga imao od 1.mjeseca 2018.

Neki dan idem bezveze upaliti speedtest, i ono opet ista stvar.

Je li možda netko imao sličnih problema ? Doslovno 5 godina nisam imao apsolutno nikakvih problema.

 

 

 Kak si mjerio? Na mobitel ili prek laptopa na žici?

Jer meni na mobitelu je brzina cca 300Mbps, a imam kao 1Gb brzinu...

 Internet brzina mjeri se isključivo preko Žice znaći sa Lan Kablom.

 

Isčupaš sve lan portove Van iz rutera. Nakon toga uzmeš Lan kabel za kojeg si siguran da je ispravan (one fore do jucer je radio ne vrijede) i uključiš u Lan 1 port na ruteru i nakon toga pikneš u komp ili laptop šta ti je zgodnije i pukneš speed test na nekoliko web stranica/ aplikacija uzmeš sredinu i to ti je relevatno.

 

Dodatno nagledao sam se i naslušao u životu prića kod mene je sve dobro sve ispravno radi kriv je ruter kabel i ne želim ja ništa testirati kod sebe jel je problem sa Vaše strane i inzistiram da pošaljete tehničara. Dođe tehničar i vidi kako je jednostavno problem u PC-u koji je bacao grešku jer je bio zatrpan malwer glupostima i bio prespor. Kad se brzina izmjerila na laptopu op vidi divnog ćuda brzina je odlična.

 

Kad tako vidiš nekoliko stotina primjera gdje su ljudi tvrdoglavi/ludi "pametni" žao mi je što se takav izlazak nije naplačivao po 200 300 kn bar kod ovih koji su inzistirali na izlasku tehničara.

Što se wlan/wifi mjerenja tiće to zaboravite. Wifi treba koristiti samo kao nužno zlo za one uređaje koji se ne mogu drukčije spojiti (pametne kuće xiaomi kamere portafone kućanske uređaje...) tipa mobitel. Ostalo sve što možete spajajte kablom.

 

Dodatno kod mjerenja brzine sa WIFI spajanjem zaboravite na velike brzine. Brzina ovisi o ruteru i uređaju na kojem mjerite. Npr na ruterima koje dobivamo od providera rijetko kad možemo preko 300 mbit/s izmjeriti i to u istoj prostoriji gdje je ruter i obično su svi 2.4Ghz zbog veće pokrivenosti. Evo ja osobo sam si nabavio Tp link ruter sa WIFI 6 tehnologijom i najveća brzina koju sam uspio izmjeriti je 910 mbit/s i to sa malo boljom wifi karticom koju sam spojio u komp.

Da se ne priča napamet. Moja je krivica jer sam trebao navesti da mjerenje uvijek vršim na kablu (isproban i novi kabel), i mjerenje uvijek vršim nekoliko dana u različito vrijeme.

Također ne moram ni spominjati da se tokom mjerenja nisu vršila nikakva ažuriranja niti je bio upaljen qbitorrent, sve te stavke uvijek uzimam u obzir.

Makar ovo što ti kažeš mi je rekao i sam tehničar kada je došao, ima ljudi koji se žale da im je PC i dalje spor nakon uvođenja optike dok s druge strane ima ljudi kojima se ne da zajebavat pa samo pošalju mail ili zivkaju - meni ne radi.

Što se tiče mog problema, jučer je bio tehničar iz A1 i ustanovio zagušenje na stupu. Dao je nalog kooperantima da se provjeri da li je kabel možda svinut i da je potrebno presplajsati kabel.

Moram ih zbilja pohvaliti, u nedjelju sam slao mail te je jučer došao tehničar iz A1, a danas je došao kooperant.

4 godine
offline
Re: A1 kućni internet - optika
big smoke kaže...
i da je potrebno presplajsati kabel.

 

 Što bi to bilo?

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
zelenapaprika kaže...
big smoke kaže...
i da je potrebno presplajsati kabel.

 

 Što bi to bilo?

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
14 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Pozdrav,

 

Može pomoc

Imam 1000/500 i njihov Huawei router, na koji je spojen TP Link AX23

 

Ne mogu pristupiti VPN serveru koji sam napravio na TP Linku, a da sam izvan LAN mreže.

Čim laptop spojim kabelom ili wifi na Huawei ili TP Link onda mogu pristupiti VPN serveru, ali remote access nemam.

To sranje od Huawei-a nema niti bridge.

Gledam da zaštitim NAS od Interneta pa da pristupam preko VPN.

Može li mi netko savjetovati što da radim?

Najbitnije mi je NAS zaštititi od ransomware-a i slično.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
big smoke kaže...

Primjetio sam u zadnjih nekoliko tjedana u večernjim satima velike oscilacije u brzini na FTTH optici (1000/500), o pingu da ne pričam.

Šaljem im prošlu nedjelju mail, u utorak je došao tehničar zamijeniti HG8245Q2 sa HG8145V5 obzirom da sam ga imao od 1.mjeseca 2018.

Neki dan idem bezveze upaliti speedtest, i ono opet ista stvar.

Je li možda netko imao sličnih problema ? Doslovno 5 godina nisam imao apsolutno nikakvih problema.

 

 

 

keki kaže...
tomislav10 kaže...
big smoke kaže...

Primjetio sam u zadnjih nekoliko tjedana u večernjim satima velike oscilacije u brzini na FTTH optici (1000/500), o pingu da ne pričam.

Šaljem im prošlu nedjelju mail, u utorak je došao tehničar zamijeniti HG8245Q2 sa HG8145V5 obzirom da sam ga imao od 1.mjeseca 2018.

Neki dan idem bezveze upaliti speedtest, i ono opet ista stvar.

Je li možda netko imao sličnih problema ? Doslovno 5 godina nisam imao apsolutno nikakvih problema.

 

 

 Kak si mjerio? Na mobitel ili prek laptopa na žici?

Jer meni na mobitelu je brzina cca 300Mbps, a imam kao 1Gb brzinu...

 Internet brzina mjeri se isključivo preko Žice znaći sa Lan Kablom.

 

Isčupaš sve lan portove Van iz rutera. Nakon toga uzmeš Lan kabel za kojeg si siguran da je ispravan (one fore do jucer je radio ne vrijede) i uključiš u Lan 1 port na ruteru i nakon toga pikneš u komp ili laptop šta ti je zgodnije i pukneš speed test na nekoliko web stranica/ aplikacija uzmeš sredinu i to ti je relevatno.

 

Dodatno nagledao sam se i naslušao u životu prića kod mene je sve dobro sve ispravno radi kriv je ruter kabel i ne želim ja ništa testirati kod sebe jel je problem sa Vaše strane i inzistiram da pošaljete tehničara. Dođe tehničar i vidi kako je jednostavno problem u PC-u koji je bacao grešku jer je bio zatrpan malwer glupostima i bio prespor. Kad se brzina izmjerila na laptopu op vidi divnog ćuda brzina je odlična.

 

Kad tako vidiš nekoliko stotina primjera gdje su ljudi tvrdoglavi/ludi "pametni" žao mi je što se takav izlazak nije naplačivao po 200 300 kn bar kod ovih koji su inzistirali na izlasku tehničara.

Što se wlan/wifi mjerenja tiće to zaboravite. Wifi treba koristiti samo kao nužno zlo za one uređaje koji se ne mogu drukčije spojiti (pametne kuće xiaomi kamere portafone kućanske uređaje...) tipa mobitel. Ostalo sve što možete spajajte kablom.

 

Dodatno kod mjerenja brzine sa WIFI spajanjem zaboravite na velike brzine. Brzina ovisi o ruteru i uređaju na kojem mjerite. Npr na ruterima koje dobivamo od providera rijetko kad možemo preko 300 mbit/s izmjeriti i to u istoj prostoriji gdje je ruter i obično su svi 2.4Ghz zbog veće pokrivenosti. Evo ja osobo sam si nabavio Tp link ruter sa WIFI 6 tehnologijom i najveća brzina koju sam uspio izmjeriti je 910 mbit/s i to sa malo boljom wifi karticom koju sam spojio u komp.

 Sve to stoji ali A1 ima ceste padove brzina i nestabilnosti u radu. Prilikom prelaska na 1000/500 zezali su se cca mjesec dana dok to nije proradilo kako treba i sada je unazad 6-7 mjeseci relativno stabilno sa redovitim padovima brzine u kratkim vremenskim periodima kao sto kolega navodi. Ovo mi je sesta godina koristenja njihove optike i do sada je najstabilnija. Router je kod mene od pocetka ugovora (druga godina) za raliku od prijasnja dva ugovora u kojima sam dobio cca 6-8 routera zbog razno raznih problema.

15 godina
online
Re: A1 kućni internet - optika
fromcelltohell kaže...
fromcelltohell kaže...
fila2208 kaže...

koliko se čeka prijelaz sa operatera na drugog?

da ne udem dugo off.

može se dogovoriti s prvim u mj da krene?

 Meni je danas gospođa iz A1 rekla da bi realizacija usluge trebala biti najkasnije za 7 radnih dana.

Malo nakon što smo obavili razgovor dobio sam SMS poruku da će me uskoro netko kontaktirati.

S time da mi je  ona rekla da uzevši u obzir da je petak, vrlo vjerovatno prije ponedjeljka me neće kontaktirati nitko.

 

 Update:

Eto, kako mi je i rečeno.

Tehničar dolazi realizirati uslugu sljedeći ponedeljak.

7 radnih dana od trenutka kad smo dogovorili uslugu

i to mi se danas žena iz A1 ispričavala što nemaju raniji termin za Karlovac.

 

Što se mene osobno tiče, to je u redu uzevši u obzir kako me je Iskon zavlačio preko mjesec dana

i to su mi uredno naplatili kao da sam koristio uslugu, pa sam se s kretenima morao boriti još 

i dokazivati da uslugu nisam koristio pa ju onda ne želim ni platiti.

Uglavnom show program cijelo vrijeme s Iskonom i zato je odluka pala na A1.

Dakako, vidjet ćemo još kakvo će iskustvo biti s njima.

 

 

 

Jučer bili A1 tehničari, baš kako je i dogovoreno.

Uredno su postavili kanalice na zid i propeljali coax do mjesta gdje stoji router.

 

Bilo je problema sa učestalim diskonekcijama na net ( po 20-ak puta u minuti) i takav internet je bio neupotrebljiv pa sam odmah zvao A1 SZK,

gdje mi je žena koja se javila obećala da će staviti oznaku "hitno" na nalog i da će mi se danas ujutro javiti tehničar.

 

Čovjek se pojavio točno u 10:00 kako mi je obećano pa je otišao prvo odraditi dio posla u ormariću a nakon toga došao u stan

i onda smo detaljno testirali konekciju na mobitelu i računalima.

 

To jučer me je malo izbacilo iz takta, ono...nismo ni startali a već problemi, al' im opraštam jer su stvarno ažurno riješili problem.

 

 

Mobitel Mobitel
PC PC
Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2023 12:51 (fromcelltohell).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice