Guild Wars 2

poruka: 8.363
|
čitano: 1.167.617
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

kakvi su novi legendary itemi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Guild Wars 2

odlični

World Of Trucks Profile: https://www.worldoftrucks.com/en/online_profile.php?id=507406
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2
kexzoR kaže...
Rhodin kaže...

Prelosa, neoptimizirana, bez end gamea, nezanimljiva i u biti velika katastrofa... Jesam spomenuop da je casual i neoptimizirana i bez end gamea?

 znaci bolje da ne kupujem,hvala.

 ma daj vidis da je sarkastican  ... a i jos je rano za reci , jos se treba vidjeti kakvi ce raidovi biti , kakvi ce guild hallsi biti ... meni je zasad super i  nije mi zao sto sam bacio 45eura ,a inace sam skrtac po prirodi ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2015 1:09 (TheVeky).
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2
TheVeky kaže...
kexzoR kaže...
Rhodin kaže...

...

 ...

 ma daj vidis da je sarkastican  ... a i jos je rano za reci , jos se treba vidjeti kakvi ce raidovi biti , kakvi ce guild hallsi biti ... meni je zasad super i  nije mi zao sto sam bacio 45eura ,a inace sam skrtac po prirodi ...

 Sve si mogo osim "bacit" pare na ovu igru. Fakat je preluda expanzija - htjeli su dodat z komponentu već dugo, zato smo originalno imali dosta underwater sadržaja koji ljudi naprosto nisu dobro prihvatili. Negdje sam čitao da su na jednoj mapi htjeli (a možda i budu) napravit većinu underwater i da metaevent nakraju bude underwater, ali su htjeli prvo istestirat...

"Z" komponentu u sadržaju su sada dobili u enspanziji sa gljivama, a pogotovo sa gliderima, ja se bolesno zabavljam na novim mapama kad skužiš da možeš padati beskonačno sa tim čudom, dapaće gušt mi je samo skočit i letit i padat i gledat te prekrasne ogromne mape.

 

Mobovi su dobili toliko novih mehanika koji ih čine "živima" - nema ničeg toliko ludog kao kad ti se moba zacharga u tebe, fula te, pa te hoće kresnut repom, a nakraju se baci na leđa i "odrola" se te pregazi sve koji su mu buili bočno izbjegavajući glavu i rep.

Wyverni sa svojim uzletima te pljuvanjem vatre.

Nove WvW mape, žao mi je samo kaj su stare maknuli, tj. da nisu uveli još 2 nove pa da svaki borderland bude drugačiji (što ne znači da jednom i to neće zaživit). Mapa je ogromna, prepuna novijeg sadržaja i naprosto prekrasna... I opet, promijenili su mehanike...

 

Guild Hallovi su... lijepi. To ću reč i prestat ovdje, mi smo svoj osvojili u prvom pokušaju, 3 grupe sa po 7-10 ljudi može to bez problema ako imaju imalo pojma o igranju. 5 valova sa 3 lokacije na kojima se spawna neka glava i countdown koji odbrojava 4 minute. Ako failaš jednu glavu ona ispusti toxin i taj val morate ponovit. Ima toxin bar, kad se napuni prestaje expedition. Problem je što smo failali samo prvi put kad smo uletili jer nismo znali što tražimo, prvi val smo dakle failali 1 glavu. Nakon toga smo slijedećih 5 valova očistili sve 3 lokacije sa viškom vremena i čekali da se novi spawna, ali nakon toga se poput VW bossa u SW spawnaju 3 championa (ovaj put legendary) koje treba pobit, što smo bez problema napravili iako imaju bolesne mehanike, te osvojili GH. Samo osvajanje GHa je kao mini raid i u biti jedan od boljih evenata (zadnja 3 bosa i 1 val ovih toxin spittera - 5 istih valova je malo dosadnjikavo, iako vjerojatno predstavlja nekima problem pa je "challenge").

 

U raidu jedino nisam bio i još ima mapa koje nisam istražio jer mi je fakat gušt sadržaj na koji sam naletio. Kako otključavate masterye postane dostupno sve više sadržaja, ima "aktivnosti" koje daju reward ovisno o rezultatu, npr uveli su "action cam" pa možete igrat igru kao da igrate neki fps, onda ima streljana gdje sa tom kamerom treba gađati lutke, imate 1 minutu, trčite okolo, pamtite gdje se spawnaju i treba pogotiti mislim 30 komada u 1 min - gotovo nemoguće, ali dobio sam silver reward, pa je ok... bit će bolje. Onda ima poligon gdje treba doći od početka do kraja u zadanom vremenu, ponovo sa 3 praga rewarda, gdje se koriste svi masteriji (bouncing mushroom, speed mushroom, glider) da bi bili čim brži... neću baš sve spoilat.

 

Ugl sa masterijima, novim stvarima u fraktalima, nove mape, kojih samo usput rečeno nije samo 4 i nisu male i praznjikave, raidom čiji preview je bio bolestan, itemi craftanje precursora i legendarya, revenant, specijalizacije... Ima se što radit... a koji mjesec sigurno. S obizorm da je sad haloween event i da za koji tjedan (oko 1.12.) počinje Wintersday, ovo će mnogima biti izazov savladat do Uskrsa... Taman vremena da počne novi living story, nastavak priče, novi wingovi u raidu, novi legendary weaponi (dodali su samo 3 weapona i backpiece, dolazi armor i weaponi postepeno... nisam još bio u raidu, ne znam gdje stojimo sa tim).

 

 

Ali u biti briši to... sorry, neoptimizirano go*no bez end gamea. Kako sam reko najbolje preskočit.

14 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Meni samo nije jasno za specijalizacije, ako su ih već zaključali iza 400 HP bodova, što ćemo kada izađu nove specijalizacije? Odkud će izrodit novih 400 bodova za skupit osim lupanja po www-u?

Popusti i svladaj. Savini se i budi uspravan. Isprazni se i budi pun. Istroši se i budi nov. Budi cjelovit i sve će ti stvari doći.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2

Pa nove će doći sa novom expanzijom, ne ranije. Ovo su specijalizacije za HoT, ne očekujte ih više skoro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Vidim po postovima da voliš igru. Ali brate, ovo što si nabrojao ne vrijedi 45 E , poput nove igre. Ovo je moje mišljenje i ne ulazim u raspravu . Makar , 45 Eura je nekom malo , nekom puno, pa je i to upitno. Na stranu raid, ali igra u kojoj su fraktali vrh pve contenta.... mislim , o čemu mi pričamo.... Inače , ja sam igru prestao igrati nakon 3 ili 4 mjeseca po izlasku ali vidim da ništa ekstra novo nisu uveli.

16 godina
offline
Guild Wars 2

Pa vidi, nije igra za svakoga. Plačete nevalja dungeon, nevalja fraktali, sad dođe raid, na stranu raid...

Neće biti novog levela, neće biti novih (jačih) itema. Dodali su nove statove, dodali teži content, bolesno puno gluposti, nema mountova, ali imaš zmaja sa kojim letiš okolo, fakat je bolesno dobro i na stranu kaj nisi probo ne vrijedi ti te pare.

Ja se sjećam vremena u WoW-u na koji se toliko pozivate, kako smo vrijeme provodili na 4 mjesta - daily gold farm (daily quest) mapa, max lvl mape u zraku na flying mountu tražeći samo rude za farmat, dungeoni za pare dodatno i 1 raid. To je koštalo 15€ mjesečno + cijena igre. Dakle 3 mjeseca grindanja tamo platiš ovdje  pola stare igre po količini contenta koji je cijelo vrijeme aktualan, max level je i ima mnogo challenga u viti osobnih, grupnih itd, posjedinih koji liče na mini raid-boss encountere. Također si platio i sav dodatni content, štogod to značilo, do slijedeće ekspanzije, na koju vjerojatno nećemo čekat 3 godine opet. ANET je na originalnu igru dodao hrpu part-time sadržaja, 3 nove mape te 2 sezone više ili manje zanimljive priče, rewarda, izazova i slično.

 

Nekome vrijedi te pare, nekome ne, ti si igru vidio zadnje 2012. i zaključio da nije za tebe na temelju lvl 5 fraktala iz 2012. U redu, ali dozvoli i meni da pišem što je meni ok. Zanimljivo je smao da od početka tražite nešto, sa vremenom to uđe u igru i opet nevalja. Igra je tu 3 godine. Od toga im zamjeram brojne greške koje su radili, prvenstveno činjenicu da su sezonu jedan kompletnu napravili kao part-time event. Sezona 2 je već puno bolja jer se može ponavljati i ulazi se u nju kroz personal story. Tu se vidi da su učili iz grešaka koje smo pojedini na forumu pisali da će se desit. Učili su 3 godine i 2/3 gledam više ko open betu. Trenutno za 45€ (ili 28€ ako se zna snaći) dobija GW2 + HoT i ne možeš mi reći da ne vrijedi te pare, više ste neki dali na avanture u Hearthstoneu koje se mogu besplatno otključat. Pričamo o izlasku na pizzu i u kino sa djevojkom. Ne velim da igram može zamijeniti ono što može slijediti sa djevojkom nakon večere i kina, taj dio je vjerojatno neprocjenjiv, ali govorim da to nisu neke pare. Uostalom gledam vas po drugim temama na kakve igre dajete pare, igre koje imaju po 15-25 sati sadržaja, ova igra pruža na n-tu potenciju više KVALITETNOG sadržaja samo ako ju se promatra kao single player rpg sa dobrom pričom, da se uopće ne baviš dungeonima, fraktalima i svim ostalim.

 

Ko traži WoW klon, ovdje se neće nači ili će mu se svidjeti ono što vidi, a nije WoW klon. Tko traži kvalitetan MMO sa dobrom pričom, super mehanikama, odličnim i poprilično teškim solo i grupnim sadržajem, a da nema veze sa WoW klonom i grindanjem novog tiera geara svih 3-4 mjeseca u 1 raidu i nigdje drugdje, taj slobodno neka isproba.

 

Opet, postoji F2P pa lako zaključite u starijim mapama kakva je igra, HoT je na žalost ono gdje se nalazi glavnina aktualnog sadržaja, a to košta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2015 12:20 (Rhodin).
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Guild Wars 2

Mislim da ljudi moraju prvo raskrstiti sami sa sobom igraju li im se više MMORPG igre ili ne.

Ipak su to igre koje po defaultu imaju dosta repetitivnog sadržaja, ali zauzvrat nude neke druge zanimljivosti (npr. izraženi socijalni aspekt).

 

Ja osobno znam da više nemam vremena (ili volje trošiti vrijeme) na MMORPG-ove gdje ima dosta repetitivnog sadržaja ili gdje mi je konzumiranje sadržaja uvjetovano mogućnošću grupiranja s drugim ljudima, pa tako onda i biram igre.

Ali zato ne prigovaram da neki MMORPG XY nema ništa novog, da je sve novo copy-paste starog samo s novim skinom itd. To je jednostavno u prirodi tih igara.

Sorry na OT (događa mi se često u ovoj temi).

 

PSN - DeniZg80
9 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Pozdrav!

 

Isplati li se kupiti GW2 ako bih igrao sam, znaci bez frendova. Također sam casual gamer, zbog škole i drugih obaveza pa nemam vremena na bacanje, je li onda to igra za mene, jer npr WoW definitivno nije. Treba li dugo da shvatim tu igru kako funkcionira i to?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 20:49 (Simply).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Simply kaže...

Pozdrav!

 

Isplati li se kupiti GW2 ako bih igrao sam, znaci bez frendova. Također sam casual gamer, zbog škole i drugih obaveza pa nemam vremena na bacanje, je li onda to igra za mene, jer npr WoW definitivno nije. Treba li dugo da shvatim tu igru kako funkcionira i to?

 Nemoraš kupiti jer je free, barem core game.

 

Ja već dobrih par mjeseci igram i još nemam neke potrebe kupiti ekspanziju jer imam još štošta i na core verziji za proci.

 

Meni osobno je wow bio nekako kompleksniji za shvatiti, mada tu puno uloge ovisi o guildu. Npr ja sam u jednom hrvatskom guildu gdje su ljudi jako pristupačni i ono instant ti odgovore na bilo koje "njub" pitanje. Tako da možeš vrlo brzo shvatiti i saznat za stvari koje te zanimaju.

 

I da možeš solo igrat jer imaš dosta dinamičkih eventova gdje se udruže random ljudi, pa tako i wvw gdje igraš sa totalno random ljudima.

 

Ugvanom, napravi free account, isprobaj igru i vidi jel će ti sjest.

 

Samo pažnja, ne očekuj wow, ovo je posebna igra i ili je voliš ili je ne voliš.

 

Ja sam npr odustao 2 puta od igre, sada treći puta mi je postala jako zabavna. Moraš shvatiti da je to mmo i ako ne igraš s drugim ljudima to nije to. Probaj igru par dana, nađi neki guild i igraj wvw na offical TS-u gdje češ moći slušati naredbe commandera.

 

Tek nakon toga tj nakon nekog vremena češ vidjeti da li je to za tebe i da li ti se isplati investirati na ekspanziju.

12 godina
offline
Guild Wars 2

A ovako nema smisla igrati f2p model ? 

 

I uvijek , bas uvijek treba uci u clan / guild sa strancima... Jer uvijek ce biti vise pristupacniji i imati razumljevanja za " njub " pitanja ... I prije ces nauciti i shvatiti 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2
amd freak kaže...
Simply kaže...

Pozdrav!

 

Isplati li se kupiti GW2 ako bih igrao sam, znaci bez frendova. Također sam casual gamer, zbog škole i drugih obaveza pa nemam vremena na bacanje, je li onda to igra za mene, jer npr WoW definitivno nije. Treba li dugo da shvatim tu igru kako funkcionira i to?

 Nemoraš kupiti jer je free, barem core game.

 

Ja već dobrih par mjeseci igram i još nemam neke potrebe kupiti ekspanziju jer imam još štošta i na core verziji za proci.

 

Meni osobno je wow bio nekako kompleksniji za shvatiti, mada tu puno uloge ovisi o guildu. Npr ja sam u jednom hrvatskom guildu gdje su ljudi jako pristupačni i ono instant ti odgovore na bilo koje "njub" pitanje. Tako da možeš vrlo brzo shvatiti i saznat za stvari koje te zanimaju.

 

I da možeš solo igrat jer imaš dosta dinamičkih eventova gdje se udruže random ljudi, pa tako i wvw gdje igraš sa totalno random ljudima.

 

Ugvanom, napravi free account, isprobaj igru i vidi jel će ti sjest.

 

Samo pažnja, ne očekuj wow, ovo je posebna igra i ili je voliš ili je ne voliš.

 

Ja sam npr odustao 2 puta od igre, sada treći puta mi je postala jako zabavna. Moraš shvatiti da je to mmo i ako ne igraš s drugim ljudima to nije to. Probaj igru par dana, nađi neki guild i igraj wvw na offical TS-u gdje češ moći slušati naredbe commandera.

 

Tek nakon toga tj nakon nekog vremena češ vidjeti da li je to za tebe i da li ti se isplati investirati na ekspanziju.

 Skinuo sam i igram kojih 1 sat, koja bi bila najzanimljivija klasa za igrati? ja sam napravio necromancera, al ne kuzim bas zasto se mijenjaju abilities s promjenom weapona

16 godina
offline
Guild Wars 2

Lijevih 5 skilova ovisi o oruzju, 2h oruzja daju svih 5, 1h daju 3 u main hand, 2 u offhandm osim kod thiefa gdhe je kod dualwield ozurja srednji skill (3) ovisan o oba oruzja.

Skill pod 6 je heal, 7, 8, 9 su ulility skilovi i njih biras, izmedju racial i class skilova, kao i elite skill po 0.

 

Uz ovo imas 4 downed skila i ovisno o klasi, recimo necro ima deathshrowd koji mijenja 5 lijevih skilova na svoje zasebne, te 2 elita - lich form i plague koji miču sve skilove i daju 5 odnosno 3 lijevo skila.

 

Što se tiče najbolje, najzabavnije... klase, trenutno su sve dobre zbog elite specijalizacija. Igraj ono što timisliš da je zabavno i igraj kako tebi paše.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 21:22 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2
Rhodin kaže...

Lijevih 5 skilova ovisi o oruzju, 2h oruzja daju svih 5, 1h daju 3 u main hand, 2 u offhandm osim kod thiefa gdhe je kod dualwield ozurja srednji skill (3) ovisan o oba oruzja.

Skill pod 6 je heal, 7, 8, 9 su ulility skilovi i njih biras, izmedju racial i class skilova, kao i elite skill po 0.

 

Uz ovo imas 4 downed skila i ovisno o klasi, recimo necro ima deathshrowd koji mijenja 5 lijevih skilova na svoje zasebne, te 2 elita - lich form i plague koji miču sve skilove i daju 5 odnosno 3 lijevo skila.

 

Što se tiče najbolje, najzabavnije... klase, trenutno su sve dobre zbog elite specijalizacija. Igraj ono što timisliš da je zabavno i igraj kako tebi paše.

 Jesu li sve klase "viable" i što bi izabrali između necromacera i elementalista?

11 godina
offline
Re: Guild Wars 2

Jesu, svaka klasa ima svoje mjesto u igri, neke manje neke više. 

Igraj kaj ti više odgovara. Ele mi je bio prvi main, al' sam prebacio na necra jer mi više odgovara klasa. Ele ti nudi attunemente(fire,water,air,earth), vuče na nekog mage, zanimljiva klasa. Nemaš wepaon swap nego ti svaki attunement daje 5 drugih skillova. Rotacije skillova, kombinacije određenih skillova iz jednog attunementa u drugi, sve u svemu zabavan. U WvW optimalan, back line support (staff weapon), baca water fieldove za hilanje, fire za stackanje mighta. Solo WvW (dual dagger), 1v1 jako dobar, težak za ubit, dobar dmg. PvP također pronalazi svoje mjesto. Za dungeone poželjna klasa, ima razne fieldove(water,fire), dobar support, dobar dmg, stackanje boonova (buffovi), stvara weapone koji daju različite skillove. Preporučam ako voliš mage tip klase, barataš elementima prirode i boli te lulek :D 

 

Necro je isto u meti za WvW (Backline staff(wellovi). Solo WvW imaš par buildova viabilnih al' je minus mobilnost samog necroa tak da to može bit odbojno. Ja obožavam fear mehaniku pogotovo kad frkne protivnik sa litice, nema slađe :P Pvp je ok, specijalizacija je veliki + za njega. Za dungeone dosta sebična klasa, nema previše buffova za ostale članove grupe, damage solidan. Ja ga igram jer volim takav tip klase. Imaš minione, manipulaciju conditiona (DoTs), lich, plague forma. 

 

Ele je po meni all-arounder, svugdje je dobar, poželjan, zabavan je za igrat. Necro je dobar u nekim aspektima igre ali ne u svim kao ele. Stvar preferencije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 22:50 (Glogić).
14 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Jedino što je ele možda malo težak za prvu klasu.

Nije lako bit dobar ele.

Popusti i svladaj. Savini se i budi uspravan. Isprazni se i budi pun. Istroši se i budi nov. Budi cjelovit i sve će ti stvari doći.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2

Mesmer, ele, thief donekle, engineer - nisu baš trivijalne za prvu klasu. Ako netko hoće "laganu" prvu klasu, to su ranger, necro, guardian, nakon njih bih reko warrior... negdje tu je i revnant, ali ne znam koliko će vas počinjat uopće odmah sa Hot (da ima pristup) i baš da je za prvu klasu.

 

To ne znači da bilo šta ovdje ima "easy" tag na sebi, sve klase imaju "hard to master", ne postoji imba, epic, win all klasa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

ja sam bio davnih dana poceo sa guardianom, i nakon 40-50-ak lvl mi je dosadio, ali nakon sto sam sve klase bio isprobao vratio sam se guardianu i ne micem se s njega. Moja omiljena klasa, lagana za igrati, ultra zabavna i trollvama malo sa pullovima i flashevima :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

izgleda da je svakome nesto drugo bilo lagano (za lvling) kod mene je :

                        lagano - necro  , ele , 

                                              medium - ranger  ,enginer

                                              hard - mesmer , warior , guardian, thief  

 

                    

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 20:33 (TheVeky).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Guild Wars 2

Dali netko igra f2p model ? I dali primijecuje ogranicenja ?  

 

Mislim , dali smetaju za igru i slobodno kretanje ?

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2
Bas htjedoh pitat, jer mi zanimljivo izgleda igra.
15 godina
offline
Guild Wars 2

Nema nisam igrao dosta dugo GW2, ali kolko sam upućen nema nekih velikih ograničenja i ovakav F2P GW2 će vam ponudit mnogo više sadržaja i zabave nego more B2P ili neki MMO sa pretplatom. Isprobajte, vjerovatno ćete se zabavit. Nemate što izgubit.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Guild Wars 2
razermario kaže...

Dali netko igra f2p model ? I dali primijecuje ogranicenja ?  

 

Mislim , dali smetaju za igru i slobodno kretanje ?

Igram PVE.

Sa prvim likom sam prešao 100% map completion.

Sada igram sa drugim likom.

Nisam iskusan sa tim tipom igaram da mogu uspoređivati, ali ja prezadovoljan.

 

 

16 godina
offline
Guild Wars 2

Ograničenja su velika i nikakva, ovisi što te i u kojoj mjeri zanima. Sve u igri možeš nabavit, ograničen si u startu na manje bag slotova na svakom liku, manje bank slotova, ne možeš slati poštu tj. pare i iteme, ne možeš trgovati sa puno stvari na TP, imaš smao 2 character slota.

 

Što se tiče gameplaya identično ti je onima koji su to kupili, ali neke stvari će ti biti teže nabavit radi ongraničavanja trgovine.

Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
offline
Guild Wars 2

Ako mi šta smeta glede ograničenja onda su to definitivno ograničenja oko torbi, banke i aukcija :)

Xbox: Muskarcina
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Guild Wars 2

pa ono najvažnije, u tome i je caka da kupiš onda igru

World Of Trucks Profile: https://www.worldoftrucks.com/en/online_profile.php?id=507406
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2

Kupio sam je na dan izlaska, red je da je ažuriram, nisam odavno :)

Xbox: Muskarcina
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Igra netko SPVP ovdje? Ja razmisljam skinuti igru i malo to rokat. Fali mi malo pvp taj :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Guild Wars 2

Opet skinuo. I obrisao nakon 5 min.

 

I dalje FPS sa 90+ pada na 25 . Tolko o tome. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice