P&O Baterije (NiMH, Li-Ion, Li-Poly, itd.)

poruka: 5
|
čitano: 2.592
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
P&O Baterije (NiMH, Li-Ion, Li-Poly, itd.)

Otvaram ovu temu jer nisam našao adekvatnu temu za navedenu tematiku.

Dakle, kao što sam predvidio, ovdje bismo razglabali o važnoj temi za IT.


Sve vezano za baterije, tipove baterija, punjenje, pražnjenje, punjači za baterije, itd. će se nalaziti u ovoj temi.

 

Drage volje bih napisao ponešto o svakom tipu baterija, ali nisam baš pretjerano stručan.

Vjerujem da među nama, forumašima ima pravih znalaca u vezi navedene tematike.

 

Za početak, korisno pročitati ovaj članak.

Nameće se moje pitanje, kako očuvati Li-Ion bateriju koju imam u laptopu (a iste se nalaze u modernijim uređajima).

Čitajući članak, vidim da je poželjno izbjegavati:

  1. Prepunjavanje
  2. Učestalo pražnjenje do kraja
  3. Pražnjenje jakom strujom

 

A za razliku od drugih, s ovim tipom baterija možemo nesmetano:

  1. Puniti ju bilo kada
  2. Raditi na laptopu neovisno je li baterija umetnuta ili nije (taj me dio najviše zanima).

 

 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: P&O Baterije (NiMH, Li-Ion, Li-Poly, itd.)
sudy_freak kaže...

Otvaram ovu temu jer nisam našao adekvatnu temu za navedenu tematiku.

Dakle, kao što sam predvidio, ovdje bismo razglabali o važnoj temi za IT.


Sve vezano za baterije, tipove baterija, punjenje, pražnjenje, punjači za baterije, itd. će se nalaziti u ovoj temi.

 

Drage volje bih napisao ponešto o svakom tipu baterija, ali nisam baš pretjerano stručan.

Vjerujem da među nama, forumašima ima pravih znalaca u vezi navedene tematike.

 

Za početak, korisno pročitati ovaj članak.

Nameće se moje pitanje, kako očuvati Li-Ion bateriju koju imam u laptopu (a iste se nalaze u modernijim uređajima).

Čitajući članak, vidim da je poželjno izbjegavati:

  1. Prepunjavanje
  2. Učestalo pražnjenje do kraja
  3. Pražnjenje jakom strujom

 

A za razliku od drugih, s ovim tipom baterija možemo nesmetano:

  1. Puniti ju bilo kada
  2. Raditi na laptopu neovisno je li baterija umetnuta ili nije (taj me dio najviše zanima).

 

 

Kada si doma najbolje ti je za bateriju da je lijepo izvadiš i da je lapt samo na struji (Navodno je najbolje da je oko 40% baterije preostalo prije nego je izvadis)

 

To naravno ne mora nista znacit jer ja svome 7 godina starom laptopu nisam nikad vadio bateriju, a trenutno (zadnju godinu dana) radi kao AP, sa baterijom na struji, pa kad odspojim baterija traje kao nova.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: P&O Baterije (NiMH, Li-Ion, Li-Poly, itd.)
Mitsuoka kaže...

Kada si doma najbolje ti je za bateriju da je lijepo izvadiš i da je lapt samo na struji (Navodno je najbolje da je oko 40% baterije preostalo prije nego je izvadis)

 

To naravno ne mora nista znacit jer ja svome 7 godina starom laptopu nisam nikad vadio bateriju, a trenutno (zadnju godinu dana) radi kao AP, sa baterijom na struji, pa kad odspojim baterija traje kao nova.

Tako i radim. 
Kada sam doma, laptop mi je više od 90% vremena fiksno na stolu priključen na električnu mrežu.

 

A znači, nije dobro držati punu bateriju da stoji, a ni potpuno praznu?

 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: P&O Baterije (NiMH, Li-Ion, Li-Poly, itd.)

Potpuno praznu nikako ne valja, a punu je ok, ali je kao na 40% najbolje. Zato i laptop kad dođe iz dućana ima nekih 40ak% baterije.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
P&O Baterije (NiMH, Li-Ion, Li-Poly, itd.)

Znanstvenici s MIT-a i RMIT-a su na tragu novom izvoru energije..

Točnije, novom obliku skladištenja energije.

 

Izvor: Znanost.com

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice