Plaćate li TV pretplatu?

poruka: 257
|
čitano: 77.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Dragi HTV..
15 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

HRT ce kad tad morati odustati od pretplate

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
zlo kaže...

HRT ce kad tad morati odustati od pretplate

ne vjerujem,barem ne u neko skorije vrijeme.dokle god on služi za promociju političara i društva u kojoj su oni glavna tema i zvijezde,dotad će i siliti ljude da plačaju.

od dnevnika i vijesti,pa do mali milijun dnevnih i tjednih političkih emisija,mislim da smo prvaci svijeta po tom pitanju nažalost.

moraju ih reklamirati da ljudi ne bi shvatili koliko su beskorisni i nepotrebni.jedini političar koji jednoj zemlji treba je ministar vanjskih poslova,a zapravo bi tu ulogu u potpunosti trebao imati predsjednik,a svi drugi su samo zabava za mase (čitaj budale).jer šta treba jedna vlada političare?umjesto da bude najbolji stručnjak kojeg možeš platiti za određeni resor.dok akademici i drugi stručni i pametni ljudi čame čučeći u prikrajku,kojekakvi polupismeni idioti emajliraju kade na jubitu,i to sve zabavlja narod.

znam da sam sad u off otišao pa ću povuči ručnu.uglavnom,ne mislim da će pretplata biti ukinuta skoro pa ni nikako.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
14 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Ja neznam kak vi to ne plaćate.....znam da se moj deda s njima sudio oko toga i uvjeravao ih da neće gledat hrt ili nek mu ga isključe,ali nisu popuštali.Plač

14 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

zašto se ne izglasuje zakon u kojim se zabranjuje naplačivanje javnoj TV

mama mi je gej a otac lezbijka
15 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
ahuramazda kaže...

zašto se ne izglasuje zakon u kojim se zabranjuje naplačivanje javnoj TV

Možda zato jer je izglasan zakon o naplaćivanju tv pretplateSmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2010 20:00 (wyks).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
ahuramazda kaže...

zašto se ne izglasuje zakon u kojim se zabranjuje naplačivanje javnoj TV

pa onda bi hrt propao

i više nebi mogli punit svoje novčanike

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
P4k1 kaže...
ahuramazda kaže...

zašto se ne izglasuje zakon u kojim se zabranjuje naplačivanje javnoj TV

pa onda bi hrt propao

i više nebi mogli punit svoje novčanike

izglasat će kada HDZ ode sa vlasti

mama mi je gej a otac lezbijka
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
ahuramazda kaže...
P4k1 kaže...
ahuramazda kaže...

zašto se ne izglasuje zakon u kojim se zabranjuje naplačivanje javnoj TV

pa onda bi hrt propao

i više nebi mogli punit svoje novčanike

izglasat će kada HDZ ode sa vlasti

neće

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Ja cu pocet placat pretplatu ako mi HRT vrati sportski program.(ili ako mi bar vrate NBA u sitne nocne sate)

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
14 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Hexler4 kaže...

Ja cu pocet placat pretplatu ako mi HRT vrati sportski program.(ili ako mi bar vrate NBA u sitne nocne sate)

 

Hahaha...pa prije koliko god. je NBA bio!? Sjecam se da sam prije cca 13-ak god. gledao NBA svaki petak u ponoc! Osmijeh

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Ma to je bilo razdoblje dok je HRT jos i vridia nesto..A danas jedino sta vridi na njemu s PONEKE dokumentarne emisije...Ipak LP gledan na Novoj TV.

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
15 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Hexler4 kaže...

Ipak LP gledan na Novoj TV.

Meni je to nužno zlo.

Rijetko kad čujem tako lošeg komentatora.

Koliko je puta pogrešni imenovao igrača, čak i kad kod zamjene.

Kad se sjetmi koliko je puta na utakmici Barcelona - Arsenal rekao "da nije blasfemija spomenuti Messia i Maradonu u istoj rečenici" LOL

Koja budala

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
wyks kaže...
Hexler4 kaže...

Ipak LP gledan na Novoj TV.

Meni je to nužno zlo.

Rijetko kad čujem tako lošeg komentatora.

Koliko je puta pogrešni imenovao igrača, čak i kad kod zamjene.

Kad se sjetmi koliko je puta na utakmici Barcelona - Arsenal rekao "da nije blasfemija spomenuti Messia i Maradonu u istoj rečenici" LOL

Koja budala

Da je komentator glup je...Al mene boli k***c za njin...Glavno da iman utakmicu prid sobon..A hvala bogu pa imamo Premiership na RTL-u.

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
14 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?
Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?

Dižem kredit i postavljam solarne ploče, vjetroelektrane i generatore. Pa ću javit hepu da mi isključi struju.

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
15 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
P4k1 kaže...
.

Dižem kredit i postavljam solarne ploče, vjetroelektrane i generatore. Pa ću javit hepu da mi isključi struju.

 -pogriješio bi, trebaš tražiti da HEP odkupljuje struju od tebe, po višoj cijeni, nego što je tebi prodaje, jer je green i sponzorirana, tako da si na zaradi istovremeno nemoraš investirati u akumulatore =velika ušteda, a po zakonu (kojeg se nitko ne pridržava) HEP mora odkupiti struju od tebe.... :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
ihush kaže...

  -pogriješio bi, trebaš tražiti da HEP odkupljuje struju od tebe, po višoj cijeni, nego što je tebi prodaje,  jer je green i sponzorirana, tako da si na zaradi istovremeno nemoraš investirati u akumulatore =velika ušteda, a po zakonu (kojeg se nitko ne pridržava) HEP mora odkupiti struju od tebe.... :))

  Što opet dovodi do plačanja TV pretplate. U plusu si tek kad višak proizvedene struje, po otkupnoj cijeni pokrije ratu kredita + TV pretplatu :-P

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Nakon ovog nevidim razlog zašto bih itko plačao.

U novini je opširnije napisano.

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
P4k1 kaže...

Nakon ovog nevidim razlog zašto bih itko plačao.

U novini je opširnije napisano.

To i opet nije razlog za nefinanciranje javne televizije. To je samo pokazatelj da jednostavno ne postoji sustav kontrole od strane građana (tj. istih onih ljudi koji sve skupa i financiraju). No, ovo zadnje ionako vrijedi i za puno više stvari u ovoj državi, tako da...

Gledam te!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Veliki Brat kaže...

To i opet nije razlog za nefinanciranje javne televizije. To je samo pokazatelj da jednostavno ne postoji sustav kontrole od strane građana (tj. istih onih ljudi koji sve skupa i financiraju). No, ovo zadnje ionako vrijedi i za puno više stvari u ovoj državi, tako da...

Ali je razlog za građanski neposluh, odnosno bojkot financiranja dok se situacija ne riješi, a iznos naknade uskladi sa stvarnim potrebama rada televizijske kuće.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
MrBlc kaže...
Veliki Brat kaže...

To i opet nije razlog za nefinanciranje javne televizije. To je samo pokazatelj da jednostavno ne postoji sustav kontrole od strane građana (tj. istih onih ljudi koji sve skupa i financiraju). No, ovo zadnje ionako vrijedi i za puno više stvari u ovoj državi, tako da...

Ali je razlog za građanski neposluh, odnosno bojkot financiranja dok se situacija ne riješi, a iznos naknade uskladi sa stvarnim potrebama rada televizijske kuće.

Slažem se, ali onda građanski neposluh zaista i treba provesti na taj način (kao npr. studenti sa zahtjevom za besplatnim školarinama), a ne da se sve svede na sitno izvrdavanje i izbjegavanje plaćanja zbog osobne koristi. Pa slobodni mediji su temelj demokratskog društva (dakle nema veze s nama, jer niti imamo slobodne medije, niti imamo demokraciju :)

Gledam te!
16 godina
moderator
online
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Veliki Brat kaže...
MrBlc kaže...
Veliki Brat kaže...

To i opet nije razlog za nefinanciranje javne televizije. To je samo pokazatelj da jednostavno ne postoji sustav kontrole od strane građana (tj. istih onih ljudi koji sve skupa i financiraju). No, ovo zadnje ionako vrijedi i za puno više stvari u ovoj državi, tako da...

Ali je razlog za građanski neposluh, odnosno bojkot financiranja dok se situacija ne riješi, a iznos naknade uskladi sa stvarnim potrebama rada televizijske kuće.

Slažem se, ali onda građanski neposluh zaista i treba provesti na taj način (kao npr. studenti sa zahtjevom za besplatnim školarinama), a ne da se sve svede na sitno izvrdavanje i izbjegavanje plaćanja zbog osobne koristi. Pa slobodni mediji su temelj demokratskog društva (dakle nema veze s nama, jer niti imamo slobodne medije, niti imamo demokraciju :)

Sad, jel je tu rijec o osobnoj koristi ili pokusaju izbjegavanja osobne stete, dalo bi se raspravljati. Namigiva Ja nemam nista protiv financiranja javne televizije, za koju ce pretplata biti posteno definirana, u skladu sa standardom gradjana, koja ce racionalno trositi taj novac, koja ce djelovati u interesu svih gradjana, koja nece biti ispolitizirana, koja nece placati za ono sto nije obavljeno (recimo ono vezano uz orkestar - to je kriminal, netko zbog toga u pravnoj drzavi mora zavrsiti u zatvoru), koja nece placati neradnike i koja nece placati basnoslovne honorare pojedincima. Dok se te stvari ne korigiraju, ovakvom visokom RTV pretplatom pretplatnicima se nanosi steta.

 

Edit: Taman posaljem post, kad vidim ovo: Fantomi: HTV plaćao 37 prevoditelja koji ni slova nisu preveli.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2010 18:51 (mbaksa).
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?

Ma sramota! Pravi zaključak je dala ova što je odlazila u penziju, samo je zaista sramotno da je tako nešto uopće moguće (govorim o kompjuterskom sustavu koji omogućuje sisanje novaca, a za koji nitko ne zna i još se onda ti podaci samo obrišu?). Nemam pojma je li to baš točno tako (takav 'sustav' treba isprogramirati, a i novinari znaju svašta napisati, pa je i ograda u tom smjeru), ali činjenica da netko sustavno siše lovu van kuće je katastrofalna. I obzirom da je Sutlić tada bio ravnatelj televizije, ne vidim načina kako može ne odgovarati za to, pa makar i za to što nije znao što se tamo događa - to je minimalno njegov posao. I onda neka odgovara osobnom imovinom za te gluposti. On jednostavno mora znati koliko novaca ulazi u kuću i izlazi iz nje i ako mu nešto ne štima, provesti unutarnju kontrolu i ako još uvijek ne zna što je, zvati inspekciju. Ali mora reagirati, pa to je javna kuća (u profesionalnom i podrugljivom smislu :)!

 

Vezano na ovo izbjegavanje štete... :D

Dobra fora, ali ja stvarno nisam protiv građanskog neposluha, dapače. Samo čekam trenutak kada će ljudima prekipiti i nahrupiti na Markov trg, idem i ja, pa neka nas sve hapse. Treba nam novi George Bush! (sry na politici i općenito off-topicu, ali morao sam se negdje ispucati - možda je krajnje vrijeme da ponovo instaliram neki FPS? :)

Gledam te!
16 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Covjek vise ne zna kaj bi rekel na sve ovo, jednostavno treba napravit tj postic suradnju svih i prestat placat taj harac jasno oni koji placaju na 5 mjeseci pa da vidis panike. Treba recimo napravit ovak jednostavno tu lovu za preplatu stavite na stranu nek stoje, i tak par mjeseci a ovrhe se nikakve ne morate bojat nit biljeznika to je sistem prjetnji na koji mnogi pokleknu. Nije to banka i T-Com dugovi ili komunalije iako neki misle da je jer to je druga prica skroz probajte banci ostat duzni ili slicno kredit e to je opasnost a ovo ne. U tom slucaju nastalo bi totalno rasulo s svim tih sistemom naplate i nestankom love, i sve vezano za to jednostavno kaos i besparica da se nekoliko mjeseci ne plati nista onda bi dosla voda do grla i upalila bi se lampica za rjesavanje problema.Smijeh Onda bi sigurno pristupili ciscenju glupandarija i kriminala na HTV i smanjivanje haraca tj preplate na razumnu visinu od recimo 45 kuna.Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
mbaksa kaže...

Ja nemam nista protiv financiranja javne televizije, za koju ce pretplata biti posteno definirana, u skladu sa standardom gradjana, koja ce racionalno trositi taj novac, koja ce djelovati u interesu svih gradjana, koja nece biti ispolitizirana, koja nece placati za ono sto nije obavljeno (recimo ono vezano uz orkestar - to je kriminal, netko zbog toga u pravnoj drzavi mora zavrsiti u zatvoru), koja nece placati neradnike i koja nece placati basnoslovne honorare pojedincima. Dok se te stvari ne korigiraju, ovakvom visokom RTV pretplatom pretplatnicima se nanosi steta.

 

Edit: Taman posaljem post, kad vidim ovo: Fantomi: HTV plaćao 37 prevoditelja koji ni slova nisu preveli.

 

krasna utopija,posebno ovo podebljano.ali pošto smo mi narod kakav jesmo,sve ove činjenice koje ne idu u prilog plačanju (pogotovo financijske malverzacije),ostat će kao i obično samo na forumima i birtijama,a konkretnije pobune ili građanskog neposluha u našem robovskom mentalitetu,neće biti.

ali kako se ono kaže,ako već nemamo muda,uvijek možemo plakati zbog toga,to je naše pravo.Smijeh

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plačate li TV pretplatu?
macak kaže...
Bili kaže...

Nazalost placam , i stvarno mi ide na k.... .Gledam vecinom od nasih Rtl i Novu i sad ja jos moram onima imbecilima sa prisavlja placat i   ako ih gledam dvaput godisnje.

To uopće nije bitno. Pristojba nije naknada za gledanje programa, nego naknada za posjedovanje tv ili radio prijamnika.

Gledaš RTL i Novu??? A joooj... žao mi te..

 

Nekako mislim da ovo nije točno. RTV pristojba je naknada za primanje bilo kakvog oblika signala koji dolazi sa odašiljača HTV-a i HR-a.

 

Po meni ja apsurdno da inspektori stavljaju bilo kakve dodatke koji "onemogućuju" gledanje tv-a. Sebična država ne shvaća da HTV nije jedini izvor televiziijskog signala i nemaju pravo nekome onemogućiti primanje istog.

Ja sam svojim televozorom mogu napraviti što god želim i nitko mi nema pravo onemogućiti to. Osim ako to ne izglasaju u nekom zakonu.

 

Sjećam se da je nedavno bio prijedlog zakona da RTV pristojbu moraju plaćati svi koji imaju TV prijemnike, automobile te imaju brojilo za struju. Drugim riječima, svaki jeb**i hrvat. A sve sa cilje da bi se blagajna napunila što više.

Mi smo samo jedno vrijeme bili u krizi zbog globalnog stanja u svijetu. Sada smo u krizi zbog nesposobne vlasti. No na stranu s njima, RTV sucks. Primam digitalni signal i nitko me neće spriječiti u tome, i isto tako da plaćam RTV pristojbu. Dosta su oni pljačkali nas, ja sad samo vraćam.

dr. Mito Korupcija, doktor političkih znanosti.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plačate li TV pretplatu?
coder_ kaže...

Gledaš RTL i Novu??? A joooj... žao mi te..

 

Nekako mislim da ovo nije točno. RTV pristojba je naknada za primanje bilo kakvog oblika signala koji dolazi sa odašiljača HTV-a i HR-a.

 

Po meni ja apsurdno da inspektori stavljaju bilo kakve dodatke koji "onemogućuju" gledanje tv-a. Sebična država ne shvaća da HTV nije jedini izvor televiziijskog signala i nemaju pravo nekome onemogućiti primanje istog.

Ja sam svojim televozorom mogu napraviti što god želim i nitko mi nema pravo onemogućiti to. Osim ako to ne izglasaju u nekom zakonu.

 

Sjećam se da je nedavno bio prijedlog zakona da RTV pristojbu moraju plaćati svi koji imaju TV prijemnike, automobile te imaju brojilo za struju. Drugim riječima, svaki jeb**i hrvat. A sve sa cilje da bi se blagajna napunila što više.

Mi smo samo jedno vrijeme bili u krizi zbog globalnog stanja u svijetu. Sada smo u krizi zbog nesposobne vlasti. No na stranu s njima, RTV sucks. Primam digitalni signal i nitko me neće spriječiti u tome, i isto tako da plaćam RTV pristojbu. Dosta su oni pljačkali nas, ja sad samo vraćam.

Brkas zakon i pravdu :-D

Welcome - millenium... the fall of Planet Hate...
16 godina
protjeran
offline
Plaćate li TV pretplatu?

pošten sam Hrvat i član HDZ-a te uredno plaćam TV pristojbu.

 

stidite se vi koji ne plaćate, antidržavni eljementi jedni.

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
15 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

moji doma ne placaju.

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plačate li TV pretplatu?
Deus ex machina kaže...

Brkas zakon i pravdu :-D

Ček, pa jel to kod nas već nije pobrkano??? De me uvjeri u suprotno.

dr. Mito Korupcija, doktor političkih znanosti.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Dragi HTV..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice