Dragi HTV..

poruka: 124
|
čitano: 27.804
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Plaćate li TV pretplatu?
14 godina
neaktivan
offline
Dragi HTV..

Dragi HTV..dragi moji zakoni..i dragi moji inkasatori.. Hvala Vam što ste mi još jednom izbili znatnu svotu iz mog studentskog novčanika. Zaista sam vrlo zahvalna što me svako toliko obiđete i oderete za neispravan TV prijemnik i još neispravniju antenu... Nego da Vam ne pišem pismo, a da nitko ne zna o čem je riječ, prvo da objasnim dragim kolegama forumašima: živim u tatinom stanu,imam tatin,a valjda prijeratni TV na kojem se ne može gledati apsolutno nijedan TV program, i prije godinu,dvije mi bane inkasator na vrata. Mlada, luda, pustim da prođe kraj mene bez pitanja, i kaže on meni "Ah vi posjedujete TV, pa da sigurno ga imate od 10og mjeseca jer ste student tad ste došli,ma nema veze što je neispravan, morate platiti, eto ja ću Vam izaći u susret pa ću naplatiti samo za 4 mjeseca ali to morate odmah platiti." Jedva nekako nađem u tom trenutku novce, platim,i uredno plaćam TV koji ne koristim mjesecima. Odlazim kući na praznike i odjavim ga. Potpišem da ne koristim TV i da ga nemam u stanu. Napravim kobnu pogrešku i ne bacim ga iste sekunde kroz prozor. Dođe mi kontrolor kaže ima nalog želi ući i provjeriti. Lijepo ušao, pogledao i još me proziva što nisam prijavila opet. Kažem gospodine da li Vama izgleda kao da je ovaj televizor funkcionalan? Ne njega to ne zanima, bitno je da ga posjedujem, što ga nisam bacila. Nisam ga bacila jer sam bila glupa, i jer mi nije bilo na kraj pameti pored svakodnevnog rada,fakulteta i učenja razmišljati još o televizoru kojeg ne gledam i za kojeg bi trebala sad platiti kaznu i ići pred suca za prekršaje. Ono što me najviše ljuti u cijeloj priči, osim činjenice da se radi o apsolutno neupotrebljivom čudu tehnologije je činjenica da kad bi imala vikendicu i tamo televizor ne bih morala plaćati ništa(zasad naravno a i to se mijenja s digitalnim prijemom) jer već imam jednu tv pristojbu na tatino ime. Znači, moj otac u svom stanu ima svoje dijete i svoj televizor, al nema svoju vikendicu pa se to ne broji. Ne znam kako Vas nije sramota naplaćivati uslugu koja se ne može koristiti, i u najbolja vremena nisam mogla vidjeti niti jedan program osim RTL-a, i iskreno ne znam za čeg Vas plaćam. Ali hvala Bogu živimo u državi gdje sam ja veći kriminalac nego neki ubojica ili tko zna tko. Zanime me što vi mislite o svem ovome, kakva su vaša iskustva? I da, tv ide u smeće iste sekunde :) (morala sam se malo ispuhati )

16 godina
neaktivan
offline
Dragi HTV..

RTV pristojba nije naknada samo za televizijski, već i za radijski prijemnik. Da ti je našao radio, također bi morala platiti pristojbu. Tako da, ne živciraj se. Osmijeh

 

I već ima tema o tome.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 14:07 (macak).
15 godina
offline
Dragi HTV..

HTVu treba ukinuti pretplatu, trebaju se financirati od reklama kao i svi ostali. A onda bi propali. Jer im je program (kako tv tako i radijski) koma!

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dragi HTV..
tnakir kaže...

Jer im je program (kako tv tako i radijski) koma!

Pa bolji je nego onaj komercijalnih televizija. Doduše, ovisi što gledaš. Ja nisam baš za Red Carpet, Exkluziv, Exploziv i ostale splačine.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
Dragi HTV..

Neznam bas... pogledam gdje tu koji film i to je to... a RTL i Nova mi tu prednjace...

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dragi HTV..
tnakir kaže...

pogledam gdje tu koji film i to je to... a RTL i Nova mi tu prednjace...

U filmovima definitivno prednjače, Rocky, Rambo, sve od Stevena Seagala, filmovi ala Glup i gluplji i ostalo holivudsko smeće.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
Dragi HTV..

:) istina ali ima dobrih komedija :)

 

HTV vrti sve vec prozvakano 100x

I'm going woo woo
14 godina
offline
RE: Dragi HTV..
macak kaže...
tnakir kaže...

pogledam gdje tu koji film i to je to... a RTL i Nova mi tu prednjace...

U filmovima definitivno prednjače, Rocky, Rambo, sve od Stevena Seagala, filmovi ala Glup i gluplji i ostalo holivudsko smeće.

Na novoj se još da pogledat pošteni film, a rtl reprizira sve žive filmove po neznam koji put...

HRT ima kvalitetan program koji nije ni najmanje zanimljiv mladim ljudima i maloljetnicima...mislim koji će ti umišljeni klinjo od npr. 14 god. (osim mene i još par ljudi koje poznajem) gledat TV kalendar, a sad u europu!, raznorazne dokumentarce...kad na RTL-u čak noris upravo utaplja ribu...

Pošaljite SMS sadržaja HAITI na 67677 i osigurajte mjesec dana pitke vode za jedno dijete na Haitiju!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dragi HTV..
Amyy kaže...

"Ah vi posjedujete TV, pa da sigurno ga imate od 10og mjeseca jer ste student tad ste došli,ma nema veze što je neispravan, morate platiti, eto ja ću Vam izaći u susret pa ću naplatiti samo za 4 mjeseca ali to morate odmah platiti." Jedva nekako nađem u tom trenutku novce, platim...

Nije ti učinio nikakvu uslugu, nego je te novce strpao sebi u džep. Takvu je foru i meni htio prodati TV inkasator prije desetak godina i naplatiti mi pretplatu za protekla tri mjeseca. Nisam mu htio platiti ništa odmah, nego sam mu rekao neka mi pošalju uplatnice. Uplatnice za ta tri mjeseca nikada nisu stigle, nego tek za mjesec u kom je radio-prijemnik bio prijavljen.

 

Amyy kaže...

Dođe mi kontrolor kaže ima nalog želi ući i provjeriti. Lijepo ušao, pogledao ...

 

Moja 35-godišnja susjeda obično kaže: "Mama i tata nisu doma. Navratite kasnije."

 

U stan ti ne može ući nitko koga sama ne pustiš, osim naravno ukoliko ima sudski nalog i asistenciju policije.

14 godina
neaktivan
offline
Dragi HTV..

Stara uredno plaća svaki mjesec.Na HRT-u jedino gledam Bitange i Ligu Prvaka srijedom,te ako je neki dobar film.Na RTL-u gledam ponekad popodnevne serije,a Novoj Seinfelda i Provjereno.Inače mrzim reklame(pogotovo ove naše),pa prebacim program.

alrighty then
15 godina
protjeran
offline
Dragi HTV..
neki dam mi bane neki deda na vrata,a ja posto sam invalid,on kaze vi neplacate pretplatu,reko placam,ali nema vas na popisu,ja kazem,neznam onda,ali nema vas,(budala nije vidio da sjedim za pc tipkam ustima)dajte mi neki uplatnu potvrdu,ja kazem i da hocu nemogu,on se pocne bahatit,ja kazem da to sve ide preko mamine place,i tako natezanje pola sata,nakraju mi kaze pa vi ste pod kucnim brojem 2 a ne 36,a ja mu kazem to pitajte onog ko vam je dao popis,a on,ja sam ga radio,nakon toga sam ga zamolio da izadje iz kuce...:)
"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
16 godina
protjeran
offline
RE: Dragi HTV..
tnakir kaže...

HTVu treba ukinuti pretplatu, trebaju se financirati od reklama kao i svi ostali. A onda bi propali. Jer im je program (kako tv tako i radijski) koma!

HTV treba ukinuti pretplatu jer su natjecanjem sa komercijalnim televizijama zanemarili obrazovnu funkciju i više nema obrazovnog programa recimo 7-12 na prvom programu, što bi trebala biti obveza državne televizije kada nebi bili Banana Republika. Kada je tako, neka se onda furaju na Novu i RTL bez protekcije.

16 godina
online
RE: Dragi HTV..
klimama kaže...

Nije ti učinio nikakvu uslugu, nego je te novce strpao sebi u džep. Takvu je foru i meni htio prodati TV inkasator prije desetak godina i naplatiti mi pretplatu za protekla tri mjeseca. Nisam mu htio platiti ništa odmah, nego sam mu rekao neka mi pošalju uplatnice. Uplatnice za ta tri mjeseca nikada nisu stigle, nego tek za mjesec u kom je radio-prijemnik bio prijavljen.

 

 

 

Meni nisu stigle uplatnice NIKADA. Da sam platio odmah ("Tako ćete izbjeći tužbu koja će vas višestruko skuplje izaći!"), garant bi ga vidio u birtiji preko puta kako zapija taj novac.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dragi HTV..
Elles D. kaže...
klimama kaže...

Nije ti učinio nikakvu uslugu, nego je te novce strpao sebi u džep. Takvu je foru i meni htio prodati TV inkasator prije desetak godina i naplatiti mi pretplatu za protekla tri mjeseca. Nisam mu htio platiti ništa odmah, nego sam mu rekao neka mi pošalju uplatnice. Uplatnice za ta tri mjeseca nikada nisu stigle, nego tek za mjesec u kom je radio-prijemnik bio prijavljen.

 

 

 

Meni nisu stigle uplatnice NIKADA. Da sam platio odmah ("Tako ćete izbjeći tužbu koja će vas višestruko skuplje izaći!"), garant bi ga vidio u birtiji preko puta kako zapija taj novac.

 

nažalost ja sam morala nazvati mamu da uplati preko neta jer nisam imala toliku svotu kod sebe i nije htio otići dok nije vidio potvrdu. možete zamisliti proceduru dok sam ja mami onjasnila šta kako i da mi još na mail šalje..a nisam ga ja pustila u stan,nego pametna cimerica koja valjda mamu ne bi pustila u stan al inkasatora pusti :) ma ljuta sam jer tv uopće nije ispravan i zbilja nisam da izbjegavam svoje obaveze al ne želim plaćati nešto što ne koristim. 

15 godina
offline
Dragi HTV..

Ma šta reći... Strašni su! Kad tebi netko treba uzeti novce, onda su tu prvi, nema čekanja, sve funkcionira po propisima. Ali kad ti njima trebaš uzeti novce - e onda se vrti malo drugačiji film.

 

Neki dan sjedim doma i pijuckam kavu kad ding-dong na vratima. Eto čovjeka u inspekciji. NJemu tamo u papirima piše da se koristi na dva kućna broja a plaća samo jedan račun. (Kuća je dvodomka) Velim ja da je to sve jedno kućanstvo - a lik gleda sumnjičavo i nije mu baš pravo. Sve si razmišljam - ma majku vam vašu... tu od naroda mlate pare a šta nam daju za uzvrat? Pa zar ne možemo više dobiti pošten film ni za Božić i Novu godinu. Stoka jedna. Koliko košta otkupljivanje prava prikazivanja jednog novijeg filma? Jel su to milijunski iznosi? Milijarde možda u pitanju? Ne znam što reći... Ja znam da HRT nije HBO ali da bi moglo bolje - moglo bi... Razočaran sam televizijom (uključujući i Novu i RTL) pa ih gotovo i ne gledam.

Ne diraj bubamaru dok spava!
14 godina
neaktivan
offline
Dragi HTV..

Šta bi bilo da se umjesto televizora sastavi Media PC sa monitorom i da ima TV karticu a TV koji imam, dam im ga da ga zapečate. Jel je to jedan od načina zaobilaženja TV pretplate? Jel bi mi onda mogli naplatiti TV pretplatu kad PC nije TV?

14 godina
offline
RE: Dragi HTV..
Crank1d kaže...

Šta bi bilo da se umjesto televizora sastavi Media PC sa monitorom i da ima TV karticu a TV koji imam, dam im ga da ga zapečate. Jel je to jedan od načina zaobilaženja TV pretplate? Jel bi mi onda mogli naplatiti TV pretplatu kad PC nije TV?

Najučinkovitiji način zaobiljaženja pretplate ti je da kažeš da nemaš TV i nepustiš ga unutra..

Moji starci tako nikad nisu plaćali TV..

Pošaljite SMS sadržaja HAITI na 67677 i osigurajte mjesec dana pitke vode za jedno dijete na Haitiju!!!
15 godina
offline
Dragi HTV..

Inkasatori su preglupi da skuze sto je to :)

 

U ostalom kazes mu da ti je to PC za igrat se...

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
Dragi HTV..

I onda se meni ljudi čude da kak ja mogu plaćati pretplatu svaki mjesec za igranje, npr. trenutno Star Trek Online-a.

Promijenio sam potpis, nisam htio otvarat novu temu pa evo link ovdje - http://www.100mb.nl/
14 godina
online
Dragi HTV..

I ja sam imao sličan slučaj prije dvije god. Naime kupio sam stan (stari 25god.),u kojiem   ljudi nisu plaćali hrt. I jedan dan dođu dva grmalja u inspekciju, pozvone na vrata i mene pitaju imam li ja tv. A ja budala naivan, sram me bilo reći da nemam i priznam da imam. Obračunaju oni meni tako zadnjih par mjeseci i naplate u kešu. Morao sam otići na banku jer nisam doma imao love, dok su oni isti grmalji i drugim ljudima u zgradi vršili nepravednu naplatu hrt-a.

  Ovo je moj zaključak; i HRT i T-com su pravi pokvareni gulikože, bezobzirni naplatiše nekog njihovog izmišljenog harača....

 

16 godina
offline
RE: Dragi HTV..
bodija kaže...

I ja sam imao sličan slučaj prije dvije god. Naime kupio sam stan (stari 25god.),u kojiem   ljudi nisu plaćali hrt. I jedan dan dođu dva grmalja u inspekciju, pozvone na vrata i mene pitaju imam li ja tv. A ja budala naivan, sram me bilo reći da nemam i priznam da imam. Obračunaju oni meni tako zadnjih par mjeseci i naplate u kešu. Morao sam otići na banku jer nisam doma imao love, dok su oni isti grmalji i drugim ljudima u zgradi vršili nepravednu naplatu hrt-a.

  Ovo je moj zaključak; i HRT i T-com su pravi pokvareni gulikože, bezobzirni naplatiše nekog njihovog izmišljenog harača....

 

U stan ili privatan posjed ili vlasnistvo moze se uc nasilno samo sa sudskim nalogom ili nalogom za pretres stana vezano za nekaj drugo policijska intervencija i tak to. Ako niko nema nikakav nalog s bilo cim crno na bijelo i ne vidis policiju iza njega nogu u dupe i naglavacke van ak pokusavaju nekaj muljat treba bit ostar danas i odrjesit jer svakakvi mulci pokusavaju svasta izvest.Smijeh Pa poznato je da su mnogi HTV-ovi inkasatori citaj lešinari dobili otkaz, zbog tog kaj su radili svasta tj koristili naivnost ljudi pa probavali i nasino uc i onda dobili po glavi usput i krivotvorili naloge i tak to.Cool

15 godina
offline
Dragi HTV..

Da li je moguće (ikako) posjedovati i koristiti TV uređaj a ne plaćati pretplatu?

 

Npr. koristiti samo max tv B.net ili nešto slično? Čemu pored max tv pretplate (pretpostavljam da su uključeni svi televizijski i radijski kanali koji se mogu uhvatiti u paket max tv-a) plaćati i pretplatu, tj. čemu plaćati 2x za jednu te istu stvar???

Ne diraj bubamaru dok spava!
15 godina
protjeran
offline
Dragi HTV..
pa moras max tv gledat na necem,a pc bas nije rijesenje,a cim imas tv moras platit pretplatu..
"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
15 godina
offline
Dragi HTV..

Ma ok... ali npr ako ja nekakav LCD tv ili plazmu ne koristim kao TV vec samo za igranje ajmo reci ili pak gledanje filmova sa DVD-a?

Ovo dodje kao namet na prazne DVD-ove... imas TV pa ces mozda gledat HTV ili neke druge programe (pretpostavljam da Nov@ i RTL koriste odasiljacku opremu od HTV-a) i zato ces platiti pretplatu...?

 

Koliko je to sve skupa ustavno? Ako imam komp i TV karticu jel to znaci da moram placati naknadu jer cu mozda preko te TV kartice gledati tv program iako mi stoji u ladici?

 

Nisu mi jasna bas ta pravila... ko da su 70'tih proslog stoljeca napisana (vjerovatno jesu)...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dragi HTV..

pazi ja imam neispravan tv i moram plaćati jer ga posjedujem..tako da tu ne znaš tko je lud

15 godina
protjeran
offline
RE: Dragi HTV..
Amyy kaže...

pazi ja imam neispravan tv i moram plaćati jer ga posjedujem..tako da tu ne znaš tko je lud

 

znam ja ko je lud MI,jer dopustamo tim budalama da nam rade kaj hoce,a mi se pak mozemo plakat jer im nemozemo nis...
"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
15 godina
offline
Dragi HTV..

Plaćanjem RTV pristojbe građani Republike Hrvatske omogućuju postojanje javnog RTV servisa svoje zemlje, koji - za razliku od komercijalnih radijskih ili televizijskih postaja - ima prema njima posebne, zakonom precizno definirane obveze. Što su to točno javni radio i javna televizija?



I. Televizija i radio za sve


Javni radio i javna televizija (a podsjetimo se, HRT čine i Hrvatski radio i Hrvatska televizija) moraju ispunjavati jasan i točan zahtjev: biti televizija ili radio za sve, odnosno za svakog građanina zemlje u kojoj djeluju. Svojim programima obraćaju se svim građanima bez obzira na godine, obrazovanje ili kupovnu moć. Za razliku od komercijalnih radijskih i televizijskih postaja, koje legitimno moraju živjeti od komercijalnih prihoda i prema tome program prilagođavaju određenom dijelu publike koji zanima oglašivače, javni radiotelevizijski servis namijenjen je svekolikoj javnosti, koja je i financira i kontrolira.....

 

Građani Republike Hrvatske plaćanjem RTV pristojbe u ukupnim prihodima HRT-a sudjeluju sa oko 70%, a prihodi od marketinga čine 30% ukupnih prihoda - to je omjer koji odgovara omjeru u većini javnih RTV servisa u drugim zemljama. Samo je nekoliko javnih televizija u svijetu bez reklama: belgijska (samo flamanski dio, frankofonski ima oglase), finska, norveška, švedska, japanska i engleski BBC. Jedina dva javna servisa koji nisu imali neku vrstu pristojbe i koji su se financirali isključivo od oglašavanja također su prešli na mješoviti model (Španjolska i Portugal : pristojbe su ondje bile ukinute za vrijeme diktatura kada je neplaćanje pretplate postao oblik građanskog neposluha). Finska MTV sama ne emitira oglase, no dobiva 25% svih prihoda od oglašavanja svojeg privatnog konkurenta kojemu je to dio koncesije. Najčešće spominjani svjetski poznati BBC nema oglase, ali zato ima golemu bazu pretplatnika, što mu daje godišnji budžet koji se može usporediti s državnim proračunom manjih država te dva u potpunosti komercijalna ogranka koji izgrađuju nove komercijalne digitalne kanale u zemlji i svijetu, te prodaju sve u svezi s BBC-om, pa tako i njihove svjetski poznate programe. Dakle velika kvaliteta BBC-a proizlazi prije svega iz velike financijske podloge koja omogućava vrhunsku kvalitetu. .....

 

Rijetke iznimke poput BBC-a danas si mogu dopustiti da nemaju oglase, no zato se tamo plaća puno veća pretplatu, a i Velika Britanija je velika zemlja. Čak i u Njemačkoj to sebi ne mogu priuštiti, pa njihove javne televizije imaju, uistinu vrlo ograničen, ali ipak nekakav marketing. Dakle, visina pretplate prije svega ovisi o platežnim mogućnostima populacije jedne zemlje. Jednostavno rečeno, kada bi svako kućanstvo u Hrvatskoj moglo plaćati dvostruko više za televizijsku pretplatu mjesečno, tada HRT ne bi trebala reklame u programu. Ali, javne se televizije moraju financirati na jedan ili drugi način. Važno je istaknuti i razlog zbog kojeg građani Republike Hrvatske svoj javni RTV servis financiraju direktno, a ne posredovanjem državnog proračuna, kako se financiraju ostale javne djelatnosti koje država mora osigurati svojim građanima: zakonodavac je javnom RTV servisu tako osigurao financijsku nezavisnost, pa samim time i svaku drugu nezavisnost koja iz nje proizlazi, a neophodna je za kvalitetno obavljanje zadaće javnog RTV servisa.

 

 

Izvor: www.hrt.hr

 

 

Zašto bih plaćao RTV pristojbu, ako ne gledam programe HRT-a?
RTV pristojba nije naknada za gledanje programa, nego - kako propisuje Zakon o HRT-u - naknada vlasnika radijskoga i/ili televizijskog prijamnika. Ako imate radijski ili televizijski prijamnik, Zakon vas obvezuje da solidarno sa svim drugim vlasnicima prijamnika sudjelujete u financiranju hrvatskoga javnog RTV servisa, to jest Hrvatske radiotelevizije, kao opće društvene potrebe. Primjerice, ceste su isto tako opća društvena potreba: svaki vlasnik registriranog automobila solidarno kod registracije plaća Naknadu za ceste, bez obzira na to koliko se tim cestama vozi. Ni porezna stopa ne određuje se prema tome koliko tko treba neku državnu službu koja se financira iz poreza. Razlika između poreza i RTV pristojbe jest u tome da se RTV pristojba plaća direktno HRT-u: to je jedan od elemenata osiguranja financijske neovisnosti javnog RTV servisa, iz koje tek onda može slijediti i svaka druga neovisnost - nužna za ispunjavanje obveza koje javni servis ima prema javnosti.

 

Ne branim, samo komentiram....

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 20:28 (Srednji).
15 godina
offline
RE: Dragi HTV..
Srednji kaže...

Plaćanjem RTV pristojbe građani ...

 

A cuj... najlakse je na nama zaradjivat... Vlada, HRT, ZAMP... :) Jadna nam majka...

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Dragi HTV..
tnakir kaže...
Srednji kaže...

Plaćanjem RTV pristojbe građani ...

 

A cuj... najlakse je na nama zaradjivat... Vlada, HRT, ZAMP... :) Jadna nam majka...

A znam, ionako sva sranja idu preko nasih ledja....bogati i dalje ostaju bogati a sirotinja je uvijek bila sirotinja...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dragi HTV..

A znam, ionako sva sranja idu preko nasih ledja....bogati i dalje ostaju bogati a sirotinja je uvijek bila sirotinja...

bogati postaju još bogatiji a siromašni sve siromašniji

 

naplačivat će ono nama sve živo dok nam ne oderu kožu a i tada će naplačivat kazne zato što nememo kožu pa krvarimo po ulici i prljamo je

I would love to change the world, but they won't give me the source code
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Plaćate li TV pretplatu?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice