Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

poruka: 13
|
čitano: 11.566
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

Čitao sam nešto o tome na nekim forumima, ali nigdje ne piše od a-ž što mi točno treba za satelit. Znam da želim tu karticu i šta mi dalje treba? Osim tanjura. Koliko promjer tanjura? Koji se programi koriste za gledanje i dekodiranje itd. Dali postoji kakav program za točno uštelavanje tanjura bez pomoči nekog majstora koji će me oderati za 3 minute posla.


KOMP-C2D E8400 2,66ghz, Asus P5K-e/WiFi, Gigabyte HD3870, Corsair 2x2gb ddr2,800, Samsung 500gb
LAP-HP 6710s, 15,4“, C2D T7300 2,0ghz, Intel X3100 384mb, Samsung 2x1gb ddr2,667, Toshiba 120gb
POCKET PC-HP Ipaq rx5700, Samsung 400mhz, 1gb flash ROM, 64mb ram, Wm5, Gps, Bluetooth, SD/MMC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

dovoljan ti je tanjur od 90 cm

 

ako zeliš  informacije

http://www.novisf.com/wbb3/index.php

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

Hm, bojim se da nije baš tako jednostavno u dnevnoj upotrebi da bi bilo 3 minute posla, al dobro. Za početak ti treba nekakav LNB (u narodnu poznat kao nos), dobro bi došao diseq motor (pazi malo oko voltaža, al i onako če prodavač sigurno znati, trebaju ti oni koji podržavaju mod s manjom voltažom i brzinom okretanja), i puno živaca, jer to sve skupa ima tendenciju da zapne. Program za pračenje kanala je nesumnjivo ProgDVB, a za ilegalne radnj češ se već sam snaći  Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

Na tom forumima ekipa priča o klasičnim resiverima mene zanima PCI kartica.

 

Znači šta mi treba :

 

-  SkyStar  2

-  Tanjur 90 cm (jel bi 120 škodilo i dali ima razlike i potrebe za njim?)

- Nosač

-  2x  LNB-a + nešto što im

-  diseqc sklopka

-  i  po  mojoj  procjeni  10  metara  kabela  (koji  mi  treba?  koaksijalni  klasičan  sa  m/ž  konektorima  ili????)

-  i  još  možda  nešto??


KOMP-C2D E8200 2,66ghz, Asus P5K-e/WiFi, Gigabyte HD3870, Corsair 2x2gb ddr2,800, Samsung 500gb, Corsair 450w vx
LAP-HP 6710s, 15,4“, C2D T7300 2,0ghz, Intel X3100 384mb, Samsung 2x1gb ddr2,667, Toshiba 120gb
POCKET PC-HP Ipaq rx5700, Samsung 400mhz, 1gb flash ROM, 64mb ram, Wm5, Gps, Bluetooth, SD/MMC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2
Ma 3 minute sam bezveze spomenuo nisam omalovažavao ničiji posao, ali znam da to dvojca mogu napraviti sami bez uređaja. A pitanje je bilo dali postoji kakav prog za skinuti za štelanje.
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

Ne znam točno di živiš, ali pogledaj na lyngsatu (reklama TM) koliki ti točno treba tanjur za koju lokaciju (u ovisnosti naravno o satelitu kojeg želiš hvatat). Ako ideš na 2 LNBa znači da ne namjeravaš stavljati motor, pa najvjerovatnije misliš na kombinaciju Hotbird/Astra. Nebi ti to baš preporučio, jer na Thoru imaš neke čudne kodirane kanale, koji liče na hrvatske, i kabelsku ..... Al zato ti treba motor.  Smijeh  Motor ti nije skup, nekih 350-400 kn, a kako kažu, kad je bal nek je maskenbal.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2
Hotbird/Astra sam planirao. Nije mi do downloada nego jednostavno hrpe programa jer mi se od naše telke evo opet kenja. Htio bih kombu sa puno programa. Ako uzmem 1 LNB i motor onda mogu okretati tanjur. E ak uzmem 2 LNB-a onda mi motor netreba jer se dva LNB-a mogu jedino fiksno pozicionirati na dva satelita?? Jer nisu više nigdje dva satelita na istom razmaku? Živim u Dugom Selu.
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

Ma razmak ti sam namjestiš, al što su ti sateliti udaljeniji to ti je signal slabiji. Zato se većina odlučuje za kombinaiciju Hotbird/Astra, jer su relativno blizu, a daju zbilja puno programa. Problem ti je što je kvaliteta tih programa dosta loša, čitaj masu programa koje držiš samo zbog statistike. Mislim da s motorom dobiješ puno više, jer možeš sa svakog satelita izdvojit po 10-tak programa koji ti se gledaju i uživat u najboljem od svega. Ja recimo ne mogu bez Discoverya i National Geographica, kojih nema ni na Astri ni Hotbridu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

A točno su ta dva programa jedan od razloga zašto uzimama satelit. Znači motor definitivno. Može sad još molim te par linkova na dučane u zagrebu gdje da kupim tanjur, motor, neki kvalitetniji lnb. Neka preporuka. E i jedno pitanje. Jel smijem tanjur ofarbati sa lak sprejem i nacrtati nešto na njega?? Hoće li to utjecati na signal?

 

KOMP-C2D E8200 2,66ghz, Asus P5K-e/WiFi, Gigabyte HD3870, Corsair 2x2gb ddr2,800, Samsung 500gb, Corsair 450w vx
LAP-HP 6710s, 15,4“, C2D T7300 2,0ghz, Intel X3100 384mb, Samsung 2x1gb ddr2,667, Toshiba 120gb
POCKET PC-HP Ipaq rx5700, Samsung 400mhz, 1gb flash ROM, 64mb ram, Wm5, Gps, Bluetooth, SD/MMC
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2008 16:30 (Palac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

www.mke.hr  za opremu

 

www.sat-plus.com  tu pronađeš uputstva za satavljanje

 

slažem se s mišljenjima da ti je najbolje uzeti motor a ne više lnb-a

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

Dajte ljudi prestanite pisati resiver. Ili napišite pravilno engleski RECEIVER ili naprosto prijemnik

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2
Palac kaže...

Na tom forumima ekipa priča o klasičnim resiverima mene zanima PCI kartica.

 

Znači šta mi treba :

 

-  SkyStar  2

-  Tanjur 90 cm (jel bi 120 škodilo i dali ima razlike i potrebe za njim?)

- Nosač

-  2x  LNB-a + nešto što im

-  diseqc sklopka

-  i  po  mojoj  procjeni  10  metara  kabela  (koji  mi  treba?  koaksijalni  klasičan  sa  m/ž  konektorima  ili????)

-  i  još  možda  nešto??


 nikad ne škodi veći tanjur pogotovo ako budeš koristio motor
kabel se mora složiti posebno, nema ti kod tog kabela m/ž konektora, nego se koristi jednaki konektor na oba kraja koji se zašarafi na receiver i na LNB
www.antene.com  site trgovine u ulici B.Adžije u Zagrebu , pa si malo pogledaj cijene u maloprodaji
14 godina
neaktivan
offline
Digitalni satelitski resiver SKYSTAR 2

pozz,tema je kako vidim jaako stara,ali da ne otvaram novu,oživit cu ovu :D  ovako,planiram kupiti ovu karticu u ovom ducanu

http://www.ditech.at/artikel/MMTS05/TV-Karte_TECHNISAT_SkyStar_2_.html


jel mi neko može reci koja je to verzija pošto tu ne vidim da piše.  i uz nju mislim kupiti jos ovajmotor -

http://www.elit-electronics.com/products/37-antene/112-diseqc-h-h-motor-elit-2100


koliki tanjur da uzmem? 90 ili 110,jel velika razlika? i najvažnije,kako da taj motor radi sa skystar2? sta mi sve treba od drivera, pošto sam citao da može biti svakakvih sr.nja zbog voltaže..

Tko rano rani,dvije lopte ragbi..
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice