Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

poruka: 41
|
čitano: 8.574
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

A nije da nisam probao, imao sam galaxyja 7 mjeseci, rootan, najnoviji OS,
najbolji software koji postoji, sve sređeno ap-tap. I nije da sam protiv tehnike,
dapače volim tehniku, na kompu visim stalno, imam punu kuću gadgeta. I ne
misim da je smartphone sranje - sjajna je to igračka igračka no na kraju sam
zaključio da mi sve to ne treba. Pomagao sam kolegi izabrat jednostavnu nokiu
i hvalim ja ovu hvalim onu "ah to sam imao, sjajan mobitel" "ah i to sam imao
bio sam super zadovoljan" i onda skužim da bi je odma zamijenio za ovu moju
televiziju od galaxyja : ) da mogu - a mogu.
Meni treba mobitel, kratko i jasno. Ako budem trebao navigaciju kupit ću je.
Vjerojatno ću nabavit tablet kad tad. Kindle već imam. Dobar fotoaparat imam.
Smatrfoni su dobri za neke stvari no pipat po onom ekranu u vožnji i nabadat
prstima po njemu po suncu na slijepo ... nije mi to to. Oću tipke pod prstom.
Kad kliknem, mora odgovorit odma. Oću nešto malo i seksi, ne mora uopće
bit napredno. Uvijek mi se sviđala...
Pa sam je odlučio uzeti. I nisam htio onu karbonsku noviju, mogao sam je
kupit za 200 kn više, NE oću baš ovu željeznu! Već je ugovorena kupnja,
sutra je uzimam. 
Ajmo da čujem razmišljanja i komentare. 

Moj PC  
27 0 hvala 6
15 godina
neaktivan
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )
Pa svakako pohvalno, zalosno je da su danas smartphone-i postali vise igracka za dijeci, nego za one koji doista trebaju.
Meni je isto nezgodno koristit touch u automobilu i tu moram priznat fali fizicke tipke.
Sa druge strane, cesto imam terenski posao i nemogu se zamislit bez konekcije na internetu, a za to su mi veci touch ekrani odlicna stvar, a opet nije glamozno poput tableta ili prijenosnika.
I'll be back
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Meni je rikn'o touch na Samsung S5230, danas ga pokupio sa popravke - promjenjen touch - 120 kuna.

Sada koristim stari SE W800i i milina, manji i dosta praktičan. Pretraživanje imenika je milina, a ne ono šaltaj gore, dole lijevo desno, jače pritisneš poziva mi pogrešnog kontakta {#}

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
boxer kaže...

Meni je rikn'o touch na Samsung S5230, danas ga pokupio sa popravke - promjenjen touch - 120 kuna.

Sada koristim stari SE W800i i milina, manji i dosta praktičan. Pretraživanje imenika je milina, a ne ono šaltaj gore, dole lijevo desno, jače pritisneš poziva mi pogrešnog kontakta {#}

eeeh to što ti imaš nije smartphone...nego samo dumbphone sa touchscreenom, što je kao što i vidš totalna katastrofa...rađe mi daj nokiu 3310 nego te gluposti, što jedva reagira na dodire...uzmi malo boljeg androida pa ćeš vidjeti razliku dan i noć{#}

Stoja
15 godina
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
Stoja kaže...
boxer kaže...

Meni je rikn'o touch na Samsung S5230, danas ga pokupio sa popravke - promjenjen touch - 120 kuna.

Sada koristim stari SE W800i i milina, manji i dosta praktičan. Pretraživanje imenika je milina, a ne ono šaltaj gore, dole lijevo desno, jače pritisneš poziva mi pogrešnog kontakta {#}

eeeh to što ti imaš nije smartphone...nego samo dumbphone sa touchscreenom, što je kao što i vidš totalna katastrofa...rađe mi daj nokiu 3310 nego te gluposti, što jedva reagira na dodire...uzmi malo boljeg androida pa ćeš vidjeti razliku dan i noć{#}

Toga sam svjestan i ja, no kako vidiš pisao sam o touchu kao nekoj posebnosti tih modernih mobitela. Imao sam priliku nešto malo koristiti Samsung Galaxy, no po istom pitanju ništa posebno.

Ja sam se zasitio toucha, najviše zbog petljanja po imeniku, ali napisati poruku je kraljevski to moram priznati.

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
Thorien Kell kaže...

 

...Smatrfoni su dobri za neke stvari no pipat po onom ekranu u vožnji i nabadat
prstima po njemu po suncu na slijepo ... nije mi to to. Oću tipke pod prstom.
Kad kliknem, mora odgovorit odma. Oću nešto malo i seksi, ne mora uopće
bit napredno. Uvijek mi se sviđala...

Jesi razmišljao o nekom novijem Symbianu S60v3? Tako možeš imati smartphone, Nokiu, a zaobići touchscreen.

 

Stoja kaže...

eeeh to što ti imaš nije smartphone...nego samo dumbphone sa touchscreenom,

Žalosno je koliko ljudi brka smartphone i touchscreen mobitel. Tako ja neki dan zovem Tele2 službu za korisnike, provjeravam neki broj na koji je poslana poruka s mog broja bez mog znanja i bez da je ostala spremljena u mobitel (na kraju je ispalo da je to besplatni broj za zatražiti postavke od grps-a, šta SIM kartica sama radi ako ih ne detektira u mobitelu) i pitam da li je to neka funkcionalnost SIM kartice ili trebam provjeravati imam li virus u mobitelu, a ženska me pita imam li touchscreen mobitel!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )
Back to the roots

sve je to divno krasno ali fizička tipka je fizička tipka, touch screena je bilo po onom mega touchu već prije vše od 15 godina ništa novo, ali nije u tome stvar, idu i preko 5 incha u ekranima sada, majke ti zamišljam buduće traperice sa sve većim džepovima, to je zavjera, počet će nam uz sve veće mobitele prodavati i hlaće sa sve većim džepovima, mafija sused mafija lol
bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
MrBlc kaže...

Jesi razmišljao o nekom novijem Symbianu S60v3? Tako možeš imati smartphone, Nokiu, a zaobići touchscreen.

 

Zapravo ne. Touch je samo dio problema. Ostalo je veličina, masa, trajanje baterije ali i jednostavnost korištenja. Imao sam

100 aplikacija na mobu. Od officea (office na telefonu!!OMG), dropboxa, iGO navigacije, wlan explorera, detektora metala (!!)

sound hounda koji ti prepoznaje muziku sa radija, google gogglesa, ma milijun gluposti da ti sad ne nabrajam  i nisam koristio

ništa od toga. Jednostavno dosta visim na kompu i da još i po mobu nabadam stalno, instaliram, prtljam, isprobavam mi se 

činilo kao vrhunska ludost. Dosta mi je reinstalacija i aplikacija i programa i izbora i na kompu, i previše. Poduplat čitav posao

još i za mob? Šta ću morat antiviruse stavljat uskoro? Igre? Defragmentirat možda : ) tuneup utilitiese stavljat? Aaa ne ne.

Nećemo tako. Tko voli nek izvoli. Možda sam prestar, tko će ga znati? ; )

15 godina
neaktivan
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Ma ti si pobjesnio! {#}

 

Ovu ruznu Nokiu sa ovim valjkom u sredini... nebih je za dzabe..

 

Ja bih uzeo 6300i {#}

 

Inace sam Nokia fan..

 

 

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
MrBlc kaže...

 

Stoja kaže...

eeeh to što ti imaš nije smartphone...nego samo dumbphone sa touchscreenom,

Žalosno je koliko ljudi brka smartphone i touchscreen mobitel. Tako ja neki dan zovem Tele2 službu za korisnike, provjeravam neki broj na koji je poslana poruka s mog broja bez mog znanja i bez da je ostala spremljena u mobitel (na kraju je ispalo da je to besplatni broj za zatražiti postavke od grps-a, šta SIM kartica sama radi ako ih ne detektira u mobitelu) i pitam da li je to neka funkcionalnost SIM kartice ili trebam provjeravati imam li virus u mobitelu, a ženska me pita imam li touchscreen mobitel!

Ako baš konkretno misliš na mene, griješiš...

Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

+1

 

I ja sam sa smartphonea otisao na Mobitel, ne nabrijanu pi*zdariju koja mi se hoce raspuknut u dzepu dok cucnem...

Te faking velike dijagonale ekrana su mi stvarno sulude.

 

I samo rastu i rastu... Jos malo pa budemo imali zrcalo u kojem cemo se moc vidjet u omjeru 1:1, bit ce sklopivo na 100 dijelova i kad ga rasklopis - neces skuzit preklopne rubove :)

Otisao sam na SE W910i i sad sam na K850i.

 

Istina da bi htio mob da ima primjerice HD kameru, dobar Wifi i to je to, al da ima fizicku tipkovnicu... Za sad nisam naisel na takvo kaj...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
Bellatrix kaže...

 

 

Ovu ruznu Nokiu sa ovim valjkom u sredini... nebih je za dzabe..

 

Ja bih uzeo 6300i {#}

 

 

 

Nokia zippo kako je neki zovu je klasik bezvremenskog dizajna. Jedan od najljepših mobove koji postoji.

No kako kažu, ljepota je u oku promatrača ; )

12 godina
protjeran
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
Thorien Kell kaže...
Bellatrix kaže...

 

 

Ovu ruznu Nokiu sa ovim valjkom u sredini... nebih je za dzabe..

 

Ja bih uzeo 6300i {#}

 

 

 

Nokia zippo kako je neki zovu je klasik bezvremenskog dizajna. Jedan od najljepših mobove koji postoji.

No kako kažu, ljepota je u oku promatrača ; )

 

jedan od najljepsih primjeraka svoje vrste

15 godina
neaktivan
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
Thorien Kell kaže...
Bellatrix kaže...

 

 

Ovu ruznu Nokiu sa ovim valjkom u sredini... nebih je za dzabe..

 

Ja bih uzeo 6300i {#}

 

 

 

Nokia zippo kako je neki zovu je klasik bezvremenskog dizajna. Jedan od najljepših mobove koji postoji.

No kako kažu, ljepota je u oku promatrača ; )

Pa podrzavam tvoje misljenje, ali recimo u mom oku taj mobitel ne posjeduje neku posebnu ljepotu.

 

Recimo dao bih sve da negdje mogu kupiti netaknutu nokiu 3310! Dakle u tvornickom stanju.

The quieter you become, the more you are able to hear...
15 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Jesi li razmisljao o BlackBerryu? 
Ima ga nekoliko mojih poslovnih kolega i svi su zadovoljni...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )
"Suosjećam" s autorom, ista priča kod mene. Milijun aplikacija, internet, svaku noć punjenje, a kad bih zaboravio osjećao sam se kao zakinut. I vratih se na stari SE Walkman serije i kupih iPod touch. Milina, na mobitelu baterija potraje skoro 7 dana, a i iPod izdrži jako dugo aktivnog korištenja.
Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
parizer kaže...

Jesi li razmisljao o BlackBerryu? 
Ima ga nekoliko mojih poslovnih kolega i svi su zadovoljni...

Nisam. Možda je u nekim stvarima jednostavniji, u drugima praktičniji no opet je to preblizu onom što mi -ne- treba. Komunikaciju vršim s kompa,

ne nabadam mejlove po mobu (samo ih pogledam ponekad) nije praktično (a i rijetko je hitno). I na poslu imam mejl i doma imam mejl. Znači 80%

dana mi je dostupan web. Zbilja nemam potrebe da mi bude dostupan 100%. Možda netko ima, ja ne.

 

 

15 godina
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
Batista kaže...

+1

 

I ja sam sa smartphonea otisao na Mobitel, ne nabrijanu pi*zdariju koja mi se hoce raspuknut u dzepu dok cucnem...

Te faking velike dijagonale ekrana su mi stvarno sulude.

 

I samo rastu i rastu... Jos malo pa budemo imali zrcalo u kojem cemo se moc vidjet u omjeru 1:1, bit ce sklopivo na 100 dijelova i kad ga rasklopis - neces skuzit preklopne rubove :)

Otisao sam na SE W910i i sad sam na K850i.

 

Istina da bi htio mob da ima primjerice HD kameru, dobar Wifi i to je to, al da ima fizicku tipkovnicu... Za sad nisam naisel na takvo kaj...

Zato ja nedam svoju n95-2-icu.

Super kamera, dobar wi-fi i ne moram prstima po ekranu i funkcionalno za ono za što je namjenjen - zvanje i sms, a imam i navigaciju i takve "naprednije stvari".

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
16 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Meni je ok smartphone, online uvijek (jabber/gtalk), twiter, face i takve điđe, navigacija dobro uskoči, a instant čitanje mailova je također bonus jer dnevno izmjenim par privatnih i 10-tak poslovnih mailova. Jedina velika zamjerka je što se smeće mora puniti svaki dan, osim ako mu ubiješ neku od funkcionalnosti (wlan/3g/svjetlost/nešto...). Da barem izdrži tri četri dana to bi imalo smisla, ovako poprilično nervira ako ga zaboraviš napuniti...

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Jedna od lijepših klasičnih nokia:

 

http://www.bug.hr/digitalije/mobiteli/nokia/6700-classic/506.aspx

 

Inače sam staro magare koje ne puši te smartfon spike, i ne trebam biti 0/24 na fejsiću i googlati usred predavanja u srednjoj školi da bi provjerio na kojem kontinentu se nalazi hrvatska.

 

Zovi, sms, alarm i koliko je sati i ja sretan. I neka jednostavna igra za kenjaru.

 

p.s. još bolje:

 

http://www.bug.hr/digitalije/mobiteli/nokia/2700-classic/567.aspx

( ˘͡ -˘͡)
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 23:29 (Bypass).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
ja sam razmisljo isto tako ali se nisam mogao odreci da nemogu u skoli bit na netu, da nemam igricu kad cekam nesto (i snake na nokiji dosadi nakon par godina :D) ili da nemogu film na putu gledat i opet sve to mogu radit na smartphoneu od 2k kn(Defy)
microman kaže...
Pa svakako pohvalno, zalosno je da su danas smartphone-i postali vise igracka za dijeci, nego za one koji doista trebaju.
Meni je isto nezgodno koristit touch u automobilu i tu moram priznat fali fizicke tipke.
Sa druge strane, cesto imam terenski posao i nemogu se zamislit bez konekcije na internetu, a za to su mi veci touch ekrani odlicna stvar, a opet nije glamozno poput tableta ili prijenosnika.

Danas sam osto sokiran kad sam vidio da nam je profesor iz sociologije i PiG-a kupio iPhone, lik nam je cjelo vrijem objasnjavo o tome kako funkcioniraju velike tvrtke i kojim se metodama koriste da bi prodale svoj proizvod i onda uzme iPhone na kojem poznajuci njega jedva zna poslat poruku, jedanom je izjavio da su windowsi prekomplicirani za svakodnevno koristenje :P

 

I meni fale fizicke tipke onda kad negledam, kad gledam pisem brze nego rukom na maloj tipkovnici al ako negledam nema sanse da pogodim slovo xD Htio sam uzet neki mob sa qwerty al su bili dosta skuplji :(

Stoja kaže...
boxer kaže...

Meni je rikn'o touch na Samsung S5230, danas ga pokupio sa popravke - promjenjen touch - 120 kuna.

Sada koristim stari SE W800i i milina, manji i dosta praktičan. Pretraživanje imenika je milina, a ne ono šaltaj gore, dole lijevo desno, jače pritisneš poziva mi pogrešnog kontakta {#}

eeeh to što ti imaš nije smartphone...nego samo dumbphone sa touchscreenom, što je kao što i vidš totalna katastrofa...rađe mi daj nokiu 3310 nego te gluposti, što jedva reagira na dodire...uzmi malo boljeg androida pa ćeš vidjeti razliku dan i noć{#}

to sto je smartphone neznaci da ima dobar touch(npr. nokia 5800, znam da je stara al opet touch je izrazito los u usporedbi sa danjasnjim mobitelim)

16 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Mene samo jedna stvar ovdje zanima; KAKVO TIPKANJE PO MOBITELU DOK VOZITE?!

Mijenjat mobitel da lakše po njemu tipkaš dok voziš? Što da ne.

Može odmah i obavezno pola litre šljivovice prije vožnje, pa kak bez toga možete vozit?

A i koji joint tokom puta, uz to i upaljač u ladici tražit.

Zbog idiota koji tipkaju po mobitelu dok voze ljudi ostaju bez života!

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
191x7 kaže...

Mene samo jedna stvar ovdje zanima; KAKVO TIPKANJE PO MOBITELU DOK VOZITE?!

Mijenjat mobitel da lakše po njemu tipkaš dok voziš? Što da ne.

Može odmah i obavezno pola litre šljivovice prije vožnje, pa kak bez toga možete vozit?

A i koji joint tokom puta, uz to i upaljač u ladici tražit.

Zbog idiota koji tipkaju po mobitelu dok voze ljudi ostaju bez života!

Ne pretjeruj i ne dramatiziraj.

Svakom se navedeno desilo, tko ima mobitel i auto, pa makar da se na brzinu javiš i kažeš čut ćemo se poslije.

Tko tvrdi drugačije, malo se preserava i vjerovatno laže. 

 

 

16 godina
offline
Re: Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu :
Thorien Kell kaže...

Ne pretjeruj i ne dramatiziraj.

Svakom se navedeno desilo, tko ima mobitel i auto, pa makar da se na brzinu javiš i kažeš čut ćemo se poslije.

Tko tvrdi drugačije, malo se preserava i vjerovatno laže. 

Javit se ajde de - može proći iako je koliko ja znam i to zakonom kažnjivo te ugrožava druge sudionike u prometu.

Za tako javljanje i slično postoji heandsfree tipa bluetooth slušalica i slično.

No bilo je slučajeva da vozač piše poruku, provjerava nešto na netu pa čak i da igra neku igru. To je iznimno opasno!

 

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
protjeran
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Ja kombiniram Nokiu e55 i ipod touch - najbolje od oba svijeta. Na mobitelu baterija jako dugo traje, čvrst je i kompaktan, ima fizičku tipkovnicu. Kad zatrebam internet napravim hotspot i surfam na ipodu. Ipod je za zabavu.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Di su vremena kad sam jednom tjedno punil "Nokiju" {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )
Mobitel sa kojim sam bio najzadovoljniji je bio SE P1i
I am creationist. I believe man created god.
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

Thorien- totalno te razumijem, samo ja nisam nikada niti izišao iz "mobitel" domene. Imam dva prijatelja

profesionalno vezanih za smartphonove, jedan u tmobile, jedan radi iphone appse, pa sam razne modele

"betatestirao. Ne hvala. Ostao na SE k800i

koji mi je jednostavno savršeno dovoljan, a i njega sam kupio svojedobno samo zbog fotoaparata.

Taj fotić i dandanas masovno koristim, a mobitel ko mobitel. Telefoniranje i poruke. Ostalo me ne zanima.

S time radi oko 5 dana jedno punjenje, nije velik i otporan na padove, čak i iz trka. milina.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )
Točno nama malo starijima je komotnije to sve obavljati na računalu, a osim toga previše love su nam uzeli za male ekrane, sad bi htjeli i za velike, e brus,
neki stariji se sjećaju da su mali ekrani čak i više koštali od ovih danas, pa tisuće sam slupao u to, ne dam više, zvat i sms-at uvijek mogu
bug caruje, um klade valja
 
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Smartphone - ja odustao, odoh nazad na Nokiu : )

slažem se sa autorom.

sad imam samsung s5260 i nikako se naviknut na tipkanje po ekranu.

kupi si ovaj mob nokia 8850 stane ti u kutiju od cigareta.

to sam oduvijek htio imati al je u svoje doba bio preskup mob

''how yes no''
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice