OnePlus One

poruka: 1.019
|
čitano: 192.026
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
OnePlus One

25.4 upate napravio na cm 13,vidio da nema direktni ulazak kad upišem četvrti pin nego moram još ok stisnuti u lock screenu i nemogučnost customizacije notification drawera pa sam vratio natrag na zadnji cm12 pa sad niti ne radi LTE i bolje da ništa nisam dirao.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus One
Ja stavio 6.0.1 od Sultana.
Za sada zadovoljan, sve radi u redu.
Vidjet ćemo kako ce se baterija ponašati, to me još najviše zanima..

Sto se tiče ovog problema sa sporim učitavanje slika na PlayStore i videa na YT, ja nemam takvih problema..
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One

Za LTE znam da cm12 ima bug pa posto si se vratio na stari rom probaj ovaj fix: http://www.ibtimes.co.uk/how-fix-lte-not-working-issue-oneplus-one-cyanogen-os-12-1-update-1517727

15 godina
offline
Re: OnePlus One
PiXeLsss kaže...

Vi koji ste na MM, jel osjetite nasumicno sporije ucitavanje slicica u google trgovini, youtubu... isto tako sporije ucitavanje vanjskih linkova preko chroma i ucitavanje videa na yt?
Proba sam gotovo svaki mm rom i na svakom isto?

 

Odem na yt upalit video, odem otvorit poveznicu preko chroma treba mu 5-10s da ucita ..kao da je losa veza - a nije.

 

Posve iritantno, inace na LL(sultan12.1) mi sve super radi. Cudno :/

Meni isti problem, a ja već mislio da to samo meni, jer nigdje nisam vidio da netko ima taj problem.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
offline
Re: OnePlus One
Larn81 kaže...

Za LTE znam da cm12 ima bug pa posto si se vratio na stari rom probaj ovaj fix: http://www.ibtimes.co.uk/how-fix-lte-not-working-issue-oneplus-one-cyanogen-os-12-1-update-1517727

 napravio sam ovo sve ali nije pomoglo,na kraju od frenda sam usporedio APN postavke i vidio da kod mene ima wap.tele2.hr ali kod njega internet.tele2.hr pa sam prepravio i proradilo je.

16 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One
PiXeLsss kaže...

COS13, RR, Jgcaap, Sultan, darkobos, Exodus, Tuga, ...firmware jedan drugi, recovery jedan drugi treci...

ofc full format, cak nekoliko puta full internal jer sam mjenja ext4 to f2fs kroz romove .. ( toliko sam lud bio da sam sve probao)

 

Na svakom isto... vratim backup na LL i radi sve super 

 

I da, vrag mi nije da mira pa sam danas opet flesha COS13 full fastboot zip(izasao je danas), i naravno opet isto. No interesantno je to da mi na mobilnom internetu radi sve ok. Kad se povezem na wifi - problemi.
Mozda je nesto sa wifi driverima izmjenjeno u odnosu na LL. Nezz, nisam pametan

 Jeli na svakome wifi-u, ili samo nekom odeđenom se wifiu to dešava?

15 godina
offline
Re: OnePlus One

Vratio sam se na lolipop pa nemogu provjerit. No probat cu.
BTW citam da se na mm pojavljuje slican problem s mrezom koja radi na 2.4Ghz. Neznam jeli ovaj zte od tcom moze radi na 5ghz kanalu.
Jeli ima ko doma od tcom-a zte 931 VII i da se spaja na njega s MM? Jel vam uredno radi?

 

 

Uspio sam naci rjesenje  

Dodao sam Google DNS u modem postavkama. I sve sljaka kako treba 
Onom kome je problem rucno dodavat DNS, altrenativno rjesenje je ova aplikacija: LINK 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 19:06 (PiXeLsss).
7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One

Isti problem, poludio sam i vratio na lolipop, radio factory reset 2x, brisao cache, probao static IP i drugi DNS ali nista ne pomaze, na mobilnom internetu radi savrseno. Postao sam na XDA, na oneplus support ali nitko ne odgovara da ima slican problem, sumnjam na router...imam onaj od tcoma ZTE zxdsl 931vii.

 

EDIT:

 

Sad vidim da si mjenjao DNS bas u routeru (i da imamo isti), ja sam na mobu probao google public dns i static IP ali nije pomoglo, sad vec razmisljam da napravim update i probam to sa routerom...

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 19:08 (Mant).
15 godina
offline
Re: OnePlus One

Do modema je sigurno! Jesi pokusao s Google DNS preko aplikacije? (striktno google, jer open dns i drugi ne pomazu)

 

Ja sam nakon par dana izbrisao DNS kojeg sam unio u modem jer mi se internet gasio sam od sebe.

No evo, samo s aplikacijom radi sve super.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 20:32 (PiXeLsss).
7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One
PiXeLsss kaže...

Do modema je sigurno! Jesi pokusao s Google DNS preko aplikacije? (striktno google, jer open dns i drugi ne pomazu)

 

Ja sam nakon par dana izbrisao DNS kojeg sam unio u modem jer mi se internet gasio sam od sebe.

No evo, samo s aplikacijom radi sve super.

Nisam sa app, rucno u postavkama wifi mreze na mobu, update cu ovih dana na cos 13 opet pa probat tako.

Cudno mi ovo da se internet gasi sam od sebe, taj kineski router je stvarno smece.

7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One
PiXeLsss kaže...

Do modema je sigurno! Jesi pokusao s Google DNS preko aplikacije? (striktno google, jer open dns i drugi ne pomazu)

 

Ja sam nakon par dana izbrisao DNS kojeg sam unio u modem jer mi se internet gasio sam od sebe.

No evo, samo s aplikacijom radi sve super.

 Evo install sam app i radi mi preko nje ali kad postavim ovako u routeru kao sto si ti onda i dalje steka...si mjenjao jos neke postavke u routeru osim toga, jel imas neki link ili nesto mozda gdje mogu naci vise o tome, tj. kako si skontao da je DNS problem uopce :D

14 godina
offline
OnePlus One

I meni sad radi kak spada nakon kaj sam instalirao app.

hvala na informacijama PiXeLsss

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OnePlus One
Mant kaže...
PiXeLsss kaže...

Do modema je sigurno! Jesi pokusao s Google DNS preko aplikacije? (striktno google, jer open dns i drugi ne pomazu)

 

Ja sam nakon par dana izbrisao DNS kojeg sam unio u modem jer mi se internet gasio sam od sebe.

No evo, samo s aplikacijom radi sve super.

 Evo install sam app i radi mi preko nje ali kad postavim ovako u routeru kao sto si ti onda i dalje steka...si mjenjao jos neke postavke u routeru osim toga, jel imas neki link ili nesto mozda gdje mogu naci vise o tome, tj. kako si skontao da je DNS problem uopce :D

 

Guglanjem slucajno naletio na xda forumu... neko iz HR je imao slican problem: LINK  

Pokusaj upisat samo IPv6 2001:4860:4860::8888, ostalo ostavi prazno(procitaj komentare s linka).

 

Mislim da je problem samo s ovim zte routerom.. na ostalim koliko sam primjeto radi ok. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 23:38 (PiXeLsss).
7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One
PiXeLsss kaže...
Mant kaže...
PiXeLsss kaže...

Do modema je sigurno! Jesi pokusao s Google DNS preko aplikacije? (striktno google, jer open dns i drugi ne pomazu)

 

Ja sam nakon par dana izbrisao DNS kojeg sam unio u modem jer mi se internet gasio sam od sebe.

No evo, samo s aplikacijom radi sve super.

 Evo install sam app i radi mi preko nje ali kad postavim ovako u routeru kao sto si ti onda i dalje steka...si mjenjao jos neke postavke u routeru osim toga, jel imas neki link ili nesto mozda gdje mogu naci vise o tome, tj. kako si skontao da je DNS problem uopce :D

 

Guglanjem slucajno naletio na xda forumu... neko iz HR je imao slican problem: LINK  

Pokusaj dodat samo 8888 pod IPv6, ostalo ostavi prazno(procitaj komentare s linka).

 

Mislim da je problem samo s ovim zte routerom.. na ostalim koliko sam primjeto radi ok. 

 Uspio sam, ipak je do ipv6 problem jer kad sam stavio dns samo za ipv4 onda nije radilo, nego poceo mi pucat net bas sad ova zadnja 2 dana, mislio sam da je do toga ali sam napravio factory reset routera pa se nastavilo opet, valjda slucajnost. Gdje se tebi gubio internet, na mob ili ti je isto pucala veza na routeru?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 21:17 (Mant).
15 godina
offline
Re: OnePlus One

Internet mi se gasio, odnosno palila se ona crvena lampica na modemu. I to nasumicno cak nekoliko puta u satu. PC i 4 androida, na svima isto - wifi bi bio povezan no bez int. veze.
Cak i kad bi pobrisao dns, reboota modem i vratio na tvornicke nastavilo bi po istom.
Proradio mi je tek kad sam s cackalicom stiska onaj botun za restart(na modemu). Pa ga iskljucio 5m iz struje, upalio da poveze - pa ponovno ugasio/upalio i opsova par puta.

Evo vec par dana mi radi uredno, drzim samo aplikaciju na mob i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 23:27 (PiXeLsss).
12 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Gdje mogu kupiti OnePlus One ili OnePlus 2, na nabava.net nema u ponudi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus One
miško95 kaže...

Gdje mogu kupiti OnePlus One ili OnePlus 2, na nabava.net nema u ponudi?

 dvojku direktno sa njihove stranice, najbolja moguća opcija, osim ako ti pare nisu problem pa da tražiš nešto polovno da malo ušparaš 

a jedinicu sa njuškala ili negdje drugdje neka rabljena , jer jedinicu više ne možeš kupit na njihovoj stranici, isto kao i 1+x

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One
matija656 kaže...
miško95 kaže...

Gdje mogu kupiti OnePlus One ili OnePlus 2, na nabava.net nema u ponudi?

 dvojku direktno sa njihove stranice, najbolja moguća opcija, osim ako ti pare nisu problem pa da tražiš nešto polovno da malo ušparaš 

a jedinicu sa njuškala ili negdje drugdje neka rabljena , jer jedinicu više ne možeš kupit na njihovoj stranici, isto kao i 1+x

 A nece biti problema sa carinom?

13 godina
offline
Re: OnePlus One
miško95 kaže...

 A nece biti problema sa carinom?

 problema sa carinom nema od prvog dana, tj od kad je dostupan 1+1 za kupnju, ukoliko kupuješ sa njihove stranice ili iz neke zemlje koja je u eu

samo ako kupuješ sa kineskih stranica budi spreman na to da će ti se vjerojatno drapnut carina na uređaj, ako što i uštediš nije vrijedno toga, a i pitanje je koje će frekvencije lovit kineski mob za signal kod nas (lovit će večinu, skoro sve, ali neke neće), jer ne koristimo iste frekvencije mi u europi i oni u kini / aziji

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

Pozdrav ekipo,

kod mojeg OPO sam smrvio ekran. Mobitel jos radi i digitizer je OK. Ovlasteni servis kaze 104 E bez garancije da nece i vise kostati. Koje su mogucnosti popravka kod nas? Tko radi i koliko se placa?

Puno se pise u ovoj temi o popravcima, ali sve preko ovlastenog servisa, slanja, UPS itd. Nisam uspio naci nista za popravak na "crno".

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: OnePlus One
banjodido kaže...

Pozdrav ekipo,

kod mojeg OPO sam smrvio ekran. Mobitel jos radi i digitizer je OK. Ovlasteni servis kaze 104 E bez garancije da nece i vise kostati. Koje su mogucnosti popravka kod nas? Tko radi i koliko se placa?

Puno se pise u ovoj temi o popravcima, ali sve preko ovlastenog servisa, slanja, UPS itd. Nisam uspio naci nista za popravak na "crno".

 

 po meni bi ti bilo najbolje da ga pošalješ njima u ovlašteni servis

ako bi se i našao netko kod nas, pitanje je koliko bi ti se to naplatilo

da ideš kupovat ekran i nekome davati da ti to popravi, došlo bi te ako ne i više nego da da pošalješ na službeni servis

ovi na ovlaaštenom servisu barem znaju što rade i trebali bi to napraviti malo bolje, s obzirom da je to njihov uređaj, pa bi trebali znati i najbolje što i kako sa njim u vezi popravka 

 

raspitaj se pa vidi, možda se nađe netko kod nas tko bi ti to mogao napraviti, samo je pitanje koliko para bi to sve bilo i koliko bi ti to bilo isplativo...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

postovanje. Nabavih i ja OPO te evo jako sam zadovoljan s njime. Sve leti i odlicno me sluzi. Posto sam uzeo rabljenoga zadnji cover nije bas u nekom stanju pa me zanima gdje bih mogao naruciti one drvene zadnje covere jer znam da bi ih trebalo biti a da su original? Vidio sam da ima po ebayu gro tih ali su mi svi nekako sumnivii da bi bili original, a posto je antena u tom coveru ne ki se htio zezati sa losim signalom. Hvala unaprijed na bilo kakvoj pomoci :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One

Bojim se da ti je ebay jedina opcija jer sluzbeni store ih nema vise u prodaji. Al sigurno se da nac original na ebayu, jer ionako dolazi to s kineskog trzista.

13 godina
offline
Re: OnePlus One
Samo pazi da ti ima nfc antenu na sebi
Jer puno tih zadnjih covera, od bambusa, sandstone i danas ultra rijetki (gotovo nemoguć za nac) obsidian black cover se znaju nać na oglasima za prodavanje, ali velik broj njih nema nfc antenu
Ako nema, onda ju moraš prebacit sa ovoga koji skidaš dolje na novi
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus One

a jesu nfc antena i obicna antena zajedno ili? Jer taj nfc nikad nisam niti cu ga ikada koristiti :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus One
Ako mislis na antenu za signal, ona se nalazi u mobu i neces imati problema s tim.
13 godina
offline
Re: OnePlus One
Nfc antena je dio za sebe, nema nikakve veze ona sa ovom od mreže
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
OnePlus One

Na što paziti prilikom kupnje OPO-a?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact-Lumia 630-Xperia E-Lumia 630
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OnePlus One

Meni nakon zadnjeg updatea sve je otišlo k vragu...

 

spor je, ekran često "pobjegne" gore pa ga moram vratiti na power tipku 

 

i zauzeće memorije je 500-800Mb više nego prije updatea na 6.x.x

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus One

A preporuka nekog roma?
Mislim da ću baciti na njega neki kitkat, možda Ressurection Remix, kad ga dobijem.

Koja aplikacija za kameru je najbolja?

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact-Lumia 630-Xperia E-Lumia 630
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice