MEIZU M2 Note

poruka: 1.882
|
čitano: 337.470
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Sve super, ali kaj ne bi trebalo prvo unlockat bootloader ?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Naravno, ima tutorijal na XDA za otkljucavanje bootloadera.

Mozda jedan dan kad budem imao vremena se pozabavim sa tim pa da probamo taj CM.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Još malo počekamo i tak bu jednostavno kak je sad jednostavno mijenjati verzije...
PROTIV
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Prebacio sam se s A na G verziju, onak iz znatiželje. E, sad primjećujem da ekran sporije reagira na dodir, pogotovo na kalkulatoru i na pozivanju, kad biram broj. Vi koji ste se isto prebacili s A na G, kako je kod vas?

Inače mi je stigao rn4, pa ako mi se dopadne...ćao meizu m2 note. Teška srca, odličan je mob, ali sklon sam promjenama...

PROTIV
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2016 7:30 (turista).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Evo, koga zanima kako, prebacio sam se jučer sa zadnje Y verzije na zadnju G na M2 Mini. Nije išlo direktno (javlja "Firmware error") već sam ga morao vratiti na posljednju A verziju, putem Terminal emulatora ga prebacio na I, tj. internacionalizirao ga i onda je bez problema prošao upgrade na G verziju. Roota-o sam ga Kingo Root-om (iz drugog pokušaja, nakon restarta poslije instalacije) te Titaniumom freeze-ao Security app da ne bi slučajno radio probleme i sve radi tip-top, notifikacije dolaze i za FB, WA i Viber. I nisam primijetio nikakvo usporenje kod korištenja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Zašto ga nisi rootao pomoću flyme accounta ? Zašto bi bilo bilo kakvog usporenja ?
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Na Y verziji nema mogućnosti root-a preko FMe accounta pa nisam ni išao gledati kako je na G. Ovo s usporenjem se odnosilo na par postova gore gdje je netko spomenuo da mu se usporio mob na G verziji...

15 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Da li sa 5.1.8.0G na 5.1.9.0G treba isto koristiti terminal emulator ili je dovoljno samo skinuti .zip na root mobitela.

U nadogradnji na mobu mi stoji da je 5.1.8.0G najnovija i ne nudi mi noviju odnosno 5.1.9.0G

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Ne, terminal emulator se koristi samo jednom, pri čemu uredjaju promijeniš ID iz kineskog u "International" tako da prihvaća ostale verzije FlyMe-a. G verzija ne znam jel ima working OTA, ako nema onda treba samo skinuti .zip na root mobitela i ručno azurirati. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
stoop kaže...

Da li sa 5.1.8.0G na 5.1.9.0G treba isto koristiti terminal emulator ili je dovoljno samo skinuti .zip na root mobitela.

U nadogradnji na mobu mi stoji da je 5.1.8.0G najnovija i ne nudi mi noviju odnosno 5.1.9.0G

 Skini sa Flyme stranice za svoj mob. update i samo klikni i nemas brige..

 

http://www.flymeos.com/firmware.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2016 20:46 (joka1).
9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

da li se gube slike i muzika kada se ide na novi update sa označivanjem clear data

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
MrleRi kaže...

da li se gube slike i muzika kada se ide na novi update sa označivanjem clear data

 Ne gube,provjereno..

9 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
joka1 kaže...
MrleRi kaže...

da li se gube slike i muzika kada se ide na novi update sa označivanjem clear data

 Ne gube,provjereno..

 hvala

8 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Uvjek napravi backup, to je stara dobra škola.
14 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

ekipa, moze pomoc ,imam Meizu M2 Note, verzija 4.5.4 I , neznam kako napraviti update a volio bih, kad dodem na nadogradnju kaze vasa verzija je najnovija? Zar nebi trebao sam povuci ako vec ima nova verzija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Meni isto to nikad ne radi da mi javi da ima nova verzija softwera.

Skini zip fajl, kopiraj na telefon i jednostavno pokreni instalaciju.

 

https://downloads.meizufans.eu/?dir=m2note/firmware/stable/5.1.9.0/g

 

Ovo ti je zadnja globalna verzija koja ima HR jezik.

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Nikola - ri kaže...

ekipa, moze pomoc ,imam Meizu M2 Note, verzija 4.5.4 I , neznam kako napraviti update a volio bih, kad dodem na nadogradnju kaze vasa verzija je najnovija? Zar nebi trebao sam povuci ako vec ima nova verzija?

Vjerojatno ovisi, kod mene je na M2 Mini i s "A" i "Y" verzijom uvijek iskočio pop-out kad je izašla nova verzija, sad ćemo vidjeti kako je s "G" verzijom...

12 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Nešto se čudno nedavno dogodilo s mojim Meizu M2 mini. Mobitel je neko vrijeme usljed čestog igranja igre bio pod opterećenjem, a kako se ujedno i punio, prilično se zagrijao (grijanju doprinosi i gel case) međutim tome nisam davao značaja jer se inače mobitel dosta grije i nikad nije bilo nikakvih prolema. Odjednom su se na ekranu pojavile crvenkaste poluprozirne vertikalne linije preko čitavog ekrana, posebno vidljivo na bijeloj pozadini. Reset nije pomagao kao ni čekanje da se mobitel ohladi do kraja.

 

Pomislio sam da je ekran vrisnuo i već počeo tražiti drugi na ebayu, ali je prilikom guglanja iskočilo rješenje. Čini se da je ovo čest problem s ovim modelom i mnogi drugi su ga iskusili - srećom postoji jednostavno, softversko rješenje; treba otići u Settings > Display i Color temperature staviti na "Cold". Nakon ovog linije su u potpunosti nestale (vidljivo jedino na najvećem stupnju osvjetljenja zaslona ali sada vidim da je i to nestalo).

 

Eto, pa informacija... Ako se nekom dogodi nešto slično.

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Istina, dogodilo se neki dan i meni nakon čiste instalacije nove verzije i na isti sam način riješio - jedino što sam to pripisao zamjenskom ekranu (originalni ekran davno razbijen pa zamijenjen). 

9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

hello!

 

updateala sam svoj m2 note na najnoviju verziju 5.1.9.0A i imam problem sa google aplikacijama. prvo google play store nije radio, pokazivao je error pa sam uklonila google account i od tada kad otvorim neku od google aplikacija traži me da unesem account, kada stisnem za dalje on samo na ekranu pokazuje cheching info i ništa se ne događa.. 

 

imate li kakav prijedlog šta da radim? halp

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Ponovno instaliraj google servise sa miezu storea, ali naravno sve prije deinstaliraj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 22:02 (acerRI).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Da, ali ne mogu, uopće ne reagira kad stisnem uninstall tipku. Ranije sam instalirala neku noviju verziju preko APK mirrora i očito nije dobra verzija za ovaj mob.
7 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Je l itko mijenjao antenu na mobitelu? Nemam signala kada smo u zatvorenom prostoru već nekih mjesec dana. Uopće nema signala kartice.. Ne mogu zvati ni primati pozive, niti se spojiti na 3g
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
hatebraces kaže...
Je l itko mijenjao antenu na mobitelu? Nemam signala kada smo u zatvorenom prostoru već nekih mjesec dana. Uopće nema signala kartice.. Ne mogu zvati ni primati pozive, niti se spojiti na 3g

 Probaj skinut poklopac,dolje u desnom coskicu su tri konektora...vidi dal dobro sijednu na poklopac

8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Izasao Flyme 5.1.10.0G

 

http://forum.flymeos.com/thread-8613-1-1.html

 

 

 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Jel su popravili konacno da dolaze poruke sa vibere...messengera...mail itd...kad je ugasen ekran... da ne moram ponovo root radit itd....i muljat po opcijama

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Stalno mi je iskakala notiikacija za nadogradnju i to sam ignorirao jer sam bio skroz zadovoljan s FlymeOS 4.5.4.2A, perfektno je radio. Jutros slučajno stisnem i pokrenem nadogradnju, sad je na Flyme 5.1.10.0Y (YunOS 3.1.6), izgleda fenomenalno, nisam se puno igrao s njim ali čini se da sve radi ok... 

 

Zanima me hoće li biti problema što nisam radio clear data ili factory reset, što mogu očekivat? Ne da mi se sve ponovo instalirati ni podešavati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Migi86 kaže...

Jel su popravili konacno da dolaze poruke sa vibere...messengera...mail itd...kad je ugasen ekran... da ne moram ponovo root radit itd....i muljat po opcijama

 Ja nikad nisam imo takvih problema...uvijek sve dolazilo kako treba

11 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Ja sam danas stavio cm 12.1 i mogu vam rec samo da radi perfektno...igrao sam se dva sata ali sam riješio...prezadovoljan,cak su i mback tipku implementirali 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

I ja se mislim prebaciti na CM, vidim da su izbacili release candidate!!!

Mogao bi se pozabaviti ove dane kad ulovim vremena da probam to sve instalirati.

@lazicki88 ajde nabaci koji screenshot kada stignes.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 0:10 (acerRI).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice