MEIZU M2 Note

poruka: 1.882
|
čitano: 337.521
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
MEIZU M2 Note

Krenuo bratu staviti CM i nisam ni krenuo naletim na problem. Naime piše da se onom metodom ne može unlockat bootloader na China verzijama jer se može brickati. Ja pretpostavljam da imam China verziju pa ne bi htio ništa riskirati.

Molim kolege koji su instalirali CM da jave iskustva, ili još bolje u par crta napisu kako su to napravili i je li bilo ikakvih problema. Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

jel zna netko u čemu je problem? naime mijenjao sam ekran na meizu m2 pošto sam svojeg polomio (nije radio niti touch), te sam danas dobio novi sa aliexpressa i zamijenio no opet sve po starom? ništa ne radi, jel do mene il nešto na matičnoj? -.-

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Imam jedan problem sa meizu m2 note kupčjen u hangaru18.... vratio sam ga na tvornicke postavke i psolije toga nema hrvatskog izbornika...samo nelgeski i par kineskih....kako to ubacit natrag u njega.... znaci orginal zadnji rom je gore...taman mi je trebao doci kupac i eto sranja a zeli da bude na hr...hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Migi86 kaže...

Imam jedan problem sa meizu m2 note kupčjen u hangaru18.... vratio sam ga na tvornicke postavke i psolije toga nema hrvatskog izbornika...samo nelgeski i par kineskih....kako to ubacit natrag u njega.... znaci orginal zadnji rom je gore...taman mi je trebao doci kupac i eto sranja a zeli da bude na hr...hvala

 Moras staviti global rom. Upute

Ja sam koristio drugu metodu i vrlo je jednostavno.

8 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Ja sam imao internacionalnu verziju i normalno sam flashao global preko update.zip-a bez ikakvih kemijanja.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Gogo222 kaže...
Ja sam imao internacionalnu verziju i normalno sam flashao global preko update.zip-a bez ikakvih kemijanja.

Internacionalna verzija se sad zove global. Znaci to je ista stvar. On vjerovatno ima China rom koji mora zamijeniti internacionalnim/global ROM-om.

12 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Ljudi moji nabavio sam meiz M1 note i ne mogu ga nikako spojiti sa kompjutero da ubacim podatke u njega.Sistem je winodows 10.Pomagajte

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note

I ja također nisam mogao spojiti meizu m2 note na windows 10 pa skinuo ovo i uspio. http://adbdriver.com/downloads/

 

Ovaj prvi...ADB Driver Installer (9.22 MB)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 22:19 (mariclius).
12 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Sta da kazem.Kralju svaka cast!!!!

12 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
fluj kaže...

jel zna netko u čemu je problem? naime mijenjao sam ekran na meizu m2 pošto sam svojeg polomio (nije radio niti touch), te sam danas dobio novi sa aliexpressa i zamijenio no opet sve po starom? ništa ne radi, jel do mene il nešto na matičnoj? -.-

 prodajem mob, neda mi se više jeba* s njime, ako ima neko zainteresiran pp...

12 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Model je M1 note i danas primjecujem da mi ne radi bljeskalica.Mozda neki softwerski problem ili?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Imam Meizu m2 i ne radi mi ekran, znači mogu samo upalit mob i doći do zaključanog zaslona ekrana... E sada, htio bih prebaciti slike i ostale stvari na laptop, ali na mobitelu mi nije uključena ona opcija za usb debugging te mi ne želi spojit na laptop.. jel ima koji software da mi poveže mob sa laptopom bez toga usb debugginga? skidao sam razne drivere sa neta ali izgleda da ne fukcionira...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Ako imaš Win 10, vjerojatno je problem u MPT driveru. Prikljuci mob kablom, odi u Device Manager i ako ti tamo baca žuti trokut na M2, napravi "Update driver", "Choose from comp" ili slično te izaberi MPT USB Device što ti ponudi i to je to, nakon toga bi ga komp trebao vidjeti...

12 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
frulex kaže...

Ako imaš Win 10, vjerojatno je problem u MPT driveru. Prikljuci mob kablom, odi u Device Manager i ako ti tamo baca žuti trokut na M2, napravi "Update driver", "Choose from comp" ili slično te izaberi MPT USB Device što ti ponudi i to je to, nakon toga bi ga komp trebao vidjeti....

 uspio sam instalirati driver i sad nema trokuta niti ništa... no kad idem pod my pc, m2 (stavljen je kao portable device) otvorim i unutra nema ništa prazno sve -.-

7 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Pozdrav, 

 

imam problem s mobitelom Meizu m2 mini, pokušao sam ga prebaciti na I verziju prema onim uputama koje sam pronašao na ovome forumu ali mi kod one prve metode nikad znak  $ se ne pretvori se u #, mobitel sam rootao prvo preko flyme-a te zatim i s kingorootom i provjerio sam kasnije i piše mi da je mob. rootan ali ovaj znak u Android Shell Terminal Emulatoru se ne mjenja.

Sad me zanima ako ima tko ideju što napraviti za taj jednostavniji postupak ili da pokušam preko druge metode(baš druga metoda na onoj stranici) samo me zanima da li u slučaju Meizu M2 mini isto upisujem "mtk-msdc.0" kao i za m2 Note u ovome koraku ? 

 

  • Replace XXXXXXX with the correct partition system for your device
    MX4 Pro = 15540000.dwmmc0
    M2 note = mtk-msdc.0
    MX4 = mtk-msdc.0 (OR mmcblk0p6)
    MX5 = mtk-msdc.0 (OR mmcblk0p18)
    Pro 5 = 15570000.ufs

 

Ide isto kao i za m2 note ako koga zanima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 18:14 (xyz2016).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

@fluj

Nakon što ga prikopčaš na PC, moraš i na mobu povući dolje info traku i izabrati "Prijenos podataka" ili slično inače će ti biti sve prazno kao što si opisao. I nakon Refresha na kompu bi ti se trebao pojaviti sadržaj moba...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 15:16 (frulex).
13 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
zoharbizo kaže...
Scorp21 kaže...

Na koji način da najjednstavnije na Meizu M2 Note prebacima sa 4.5.3I na novu G verziju? Mobitel je od žene i prošle godine sam joj prebacio sa A verzije na 4.5.3I preko terminala koliko se sječam. Probao sam preko OTA te skinu par zadnjih G verzija i prebacio u root folder te iz njega pokrenuo nadogradnju ali nikako da uspijem. Nije valjda da se opet preko terminala mora ili pak postoji jednostavnije rješenje? 

 Moraš opet putem terminala omogućiti da radi Global verzija roma.

Verzija broj 1.

 Za kolegu dva posta iznad.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
frulex kaže...

@fluj

Nakon što ga prikopčaš na PC, moraš i na mobu povući dolje info traku i izabrati "Prijenos podataka" ili slično inače će ti biti sve prazno kao što si opisao. I nakon Refresha na kompu bi ti se trebao pojaviti sadržaj moba...

 e vidiš tu je problem, nažalost ne mogu na mobu ništa napraviti kad ne radi ekran kao što sam i napisao gore hehe :/

13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Da, onda na taj nacin tesko jer to kod svakog prikapcanja na PC treba to na mobu ukljuciti. A ne znam u vezi ekrana, ja sam ga bez ikakvog problema promijenio, samo je trebalo pripaziti da se svi kablovi (1 ili 2, koliko ih ima) dobro prikopcaju natrag na maticnu - provjeri da ti mozda nije kabel dobro kliknuo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 13:17 (frulex).
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Gdje se nalazi taj root diretory na tom meizu m2 note..pokusavam instalirat taj global update.zip ali ne uspjevam...kaze mob da stavim file u root
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Root direktorij ne postoji.

Pod root direktorijom se smatra glavni disk,ajmo to tako reci.

Kao na win kad nesto stavljas u root od c diska, znaci otvoris c disk i tu direktno kopiras.

Isti princip je i kod mobitela.

Spoji mobitel na komp i odabari MTP, za prijenos datoteka.

Otvoriti ce ti novi prozor i u taj prozor direktno kopiraj update.zip

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
SHELBY_09 kaže...
Migi86 kaže...

Imam jedan problem sa meizu m2 note kupčjen u hangaru18.... vratio sam ga na tvornicke postavke i psolije toga nema hrvatskog izbornika...samo nelgeski i par kineskih....kako to ubacit natrag u njega.... znaci orginal zadnji rom je gore...taman mi je trebao doci kupac i eto sranja a zeli da bude na hr...hvala

 Moras staviti global rom. Upute

Ja sam koristio drugu metodu i vrlo je jednostavno.

 Pokusavao sma metodu 1 i 2 ali ne uspjeva mi.... jel ima neki drugi nacin....

13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Ovo mi javi kad upisem... Napravio sam taj system file i sve
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Da li ima netko kakvu ideju...do 20h bi to morao rjesit....a vec sam na rubu zivaca...samsunge sam more rootao i romove stavljao ali ovo je uzas....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Je li tko instalirao verziju  5.1.12 OG?
Imam 5.1.10 OG i radi super, a nitko ovu nije spomenuo pa neznam kako se ponaša

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Samsung nije imao MTK :)
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Idem probat stavit flyme 6 i njega povuce....i opet sranje...kineska verzija...nema google play itd...luuuud sam

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
stoop kaže...

Je li tko instalirao verziju  5.1.12 OG?
Imam 5.1.10 OG i radi super, a nitko ovu nije spomenuo pa neznam kako se ponaša

 Ja sam na 5.1.1.11G i nisam htio, ako probaš javi.

Gogo222 kaže...
Samsung nije imao MTK :)

 :D

Migi86 kaže...

Idem probat stavit flyme 6 i njega povuce....i opet sranje...kineska verzija...nema google play itd...luuuud sam

 Pogledaj PP, moraš promjeniti imei i onda instalirati global ZIP.

13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

ako bi mi mogao napisat kak promjenit imei bio bih ti jako zahvalan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
MEIZU M2 Note

Settings, Security, Root, tamo moraš rootati mob.

Prije toga moraš biti registriran na Flyme Acc.

Chid.sh moraš skinuti van svih foldera, u glavni veliki folder.

Treba ti file explorer i terminal emulator.

Skini te apk preko neta i preko usb-a prebaci na mob i instaliraj.

Nakon toga gledaj opciju broj jedan ovdje.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice