"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.370
|
čitano: 5.868.428
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thesekc kaže...
MRSKI kaže...

Upadam ko padobranac, možda je bilo već i ranije. 

Da li je itko kupovao sa ove stranice i kakva su iskustva? 

https://www.geekmaxi.com

 Pozdrav. I mene zanima odgovor na ovo pitanje. Imaju ok cijene, skladište u EU, nude 2 godine garancije, brzu dostavu i imaju servis u nekoliko EU zemalja.

 

MRSKI kaže...
thesekc kaže...
MRSKI kaže...

Upadam ko padobranac, možda je bilo već i ranije. 

Da li je itko kupovao sa ove stranice i kakva su iskustva? 

https://www.geekmaxi.com

 Pozdrav. I mene zanima odgovor na ovo pitanje. Imaju ok cijene, skladište u EU, nude 2 godine garancije, brzu dostavu i imaju servis u nekoliko EU zemalja.

 Ja sam danas poručio RN5. Isporuka navodno polovinom mjeseca. Vidjet ćemo 

 

... nema nikakvih problema. I do sad se naručivalo sa Geekmaxi. Sve prošlo OK.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CROGamerJosip kaže...
misizulja kaže...
CROGamerJosip kaže...

Postoji li koji bolji kineski mobitel od XiaoMi Mi A1 u rangu do 1600kn

 Zte nubia m2 4/64 cca 1100 kn ... 

 Uzeo bih ju ali me kopka ovo android 6.0

Koliko vidim Nubia ima amoled, najjači display ali veću prevagu mi donosi android one iskustvo.

 

 Pretpostavio sam da bi to moglo smetati,ali s obzirom na ponudeno sta se mene tice netreba mi bolje od 6.0 :D

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CROGamerJosip kaže...
misizulja kaže...
CROGamerJosip kaže...

Postoji li koji bolji kineski mobitel od XiaoMi Mi A1 u rangu do 1600kn

 Zte nubia m2 4/64 cca 1100 kn ... 

 Uzeo bih ju ali me kopka ovo android 6.0

Koliko vidim Nubia ima amoled, najjači display ali veću prevagu mi donosi android one iskustvo.

 

 A sta te sprijecava da si sam skines sa xda neki lineage os ili ressurrection remix i dobijes android one iskustvo i uzivas u amoled ekranu istovremeno 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ljudi što mislite o Xiaomi Mi 6X,čini se bolji( osim kapaciteta baterije) od RN5 a ne za puno veću cijenu?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
CROGamerJosip kaže...
misizulja kaže...
CROGamerJosip kaže...

Postoji li koji bolji kineski mobitel od XiaoMi Mi A1 u rangu do 1600kn

 Zte nubia m2 4/64 cca 1100 kn ... 

 Uzeo bih ju ali me kopka ovo android 6.0

Koliko vidim Nubia ima amoled, najjači display ali veću prevagu mi donosi android one iskustvo.

 

 A sta te sprijecava da si sam skines sa xda neki lineage os ili ressurrection remix i dobijes android one iskustvo i uzivas u amoled ekranu istovremeno 

 Gdje mogu nać Nubiu u Hr shopu.

Ne volim se zezat sa custom romovima itd. ali ako nađem ovaj mob po toj cijeni od 1100 kn pomučit ću se s Custom romom.

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ZdravkoZ kaže...
Ljudi što mislite o Xiaomi Mi 6X,čini se bolji( osim kapaciteta baterije) od RN5 a ne za puno veću cijenu?

 Negdje sam pročitao da Mi 6X dolazi sa lošijom  kamerom koja se ugrađuje i u RN5   indijska verzija + slabija baterija.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
misizulja kaže...
CROGamerJosip kaže...

Postoji li koji bolji kineski mobitel od XiaoMi Mi A1 u rangu do 1600kn

 Zte nubia m2 4/64 cca 1100 kn ... 

 

Jel to odgovor iz vlastitog iskustva ili...?

Koje su bolje/losije stvari kod M2 vs A1?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
djigibao kaže...
misizulja kaže...
CROGamerJosip kaže...

Postoji li koji bolji kineski mobitel od XiaoMi Mi A1 u rangu do 1600kn

 Zte nubia m2 4/64 cca 1100 kn ... 

 

Jel to odgovor iz vlastitog iskustva ili...?

Koje su bolje/losije stvari kod M2 vs A1?

 Da,nebi ti znao reci vezano za A1 posto ga nisam koristio,po meni jedini minus za nubiu je nedostatak redovitih upfateova naspram xiaomija,ali to mi kazem neigra bas pretjeranu ulogu..nubiu sam narucio prijatelju i ostao sam iznenađen ...mozda neko drugi nebi ali..

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav

Otkud bi mi bilo najisplativije narucit zte nubiu m2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lovvro kaže...

Pozdrav

Otkud bi mi bilo najisplativije narucit zte nubiu m2?

 Goldway Aliexpress https://goldway.aliexpress.com/store/group/ZTE-Nubia/311331_512531993.html?spm=2114.12010615.0.0.59434d43L3Lu0e

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ZdravkoZ kaže...
Ljudi što mislite o Xiaomi Mi 6X,čini se bolji( osim kapaciteta baterije) od RN5 a ne za puno veću cijenu?

 Bolji je jedino u procesoru i to ne puno... Rn5 ima bolji senzor straznje kamere (citaj puno veci), vecu bateriju, sd slot, 3.5 mm jack. Mozda 6x ima bolju selfie kameru, ali i ova kod rn5 je oke. Rn5 je po meni najisplatljiviji mobitel za kupit trenutno ako zelis 6 incha

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lovvro kaže...

Pozdrav

Otkud bi mi bilo najisplativije narucit zte nubiu m2?

Imaš ju i na Geekbuying DE i IT skladištu za ispod 1.200 kn...

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...
ZdravkoZ kaže...
Ljudi što mislite o Xiaomi Mi 6X,čini se bolji( osim kapaciteta baterije) od RN5 a ne za puno veću cijenu?

 Bolji je jedino u procesoru i to ne puno... Rn5 ima bolji senzor straznje kamere (citaj puno veci), vecu bateriju, sd slot, 3.5 mm jack. Mozda 6x ima bolju selfie kameru, ali i ova kod rn5 je oke. Rn5 je po meni najisplatljiviji mobitel za kupit trenutno ako zelis 6 incha

 + 6x ima toliku krastu od kamere da je to za nepovjerovat - ljulja se preko iste kao klackalica a 636 je malo downlockana verzija 660.

 

Slažem se RN5 je najisplativija kupovina i ko može pričekati malo da prođe ovaj hajp i cijene malo padnu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 11:07 (Zupy).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
lovvro kaže...

Pozdrav

Otkud bi mi bilo najisplativije narucit zte nubiu m2?

Imaš ju i na Geekbuying DE i IT skladištu za ispod 1.200 kn...

 Naručio u srijedu 09.05, danas stigla - Geekbuying.

 

Ako je cijena ista bolje je naručiti s IT jer je cijena dostave niža nego nego iz DE, a stiže samo za 2,3 dana DHL-om nego iz DE ???

 

 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dz_cak kaže...
frulex kaže...
lovvro kaže...

Pozdrav

Otkud bi mi bilo najisplativije narucit zte nubiu m2?

Imaš ju i na Geekbuying DE i IT skladištu za ispod 1.200 kn...

 Naručio u srijedu 09.05, danas stigla - Geekbuying.

 

Ako je cijena ista bolje je naručiti s IT jer je cijena dostave niža nego nego iz DE, a stiže samo za 2,3 dana DHL-om nego iz DE ???

 

 

 Kakvi su ti utisci na prvu?

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dz_cak kaže...

Imaš ju i na Geekbuying DE i IT skladištu za ispod 1.200 kn...

 Naručio u srijedu 09.05, danas stigla - Geekbuying.

 

Ako je cijena ista bolje je naručiti s IT jer je cijena dostave niža nego nego iz DE, a stiže samo za 2,3 dana DHL-om nego iz DE ???

Istina, načelno iz Trsta dođe već za 2-3 dana, a jednom što sam iz Njemačke naručio je bilo nekih 7-8 dana jer je išlo iz Hamburga, tako da svakako bolje iz IT uz istu cijenu...

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lovvro kaže...
dz_cak kaže...
frulex kaže...
lovvro kaže...

Pozdrav

Otkud bi mi bilo najisplativije narucit zte nubiu m2?

Imaš ju i na Geekbuying DE i IT skladištu za ispod 1.200 kn...

 Naručio u srijedu 09.05, danas stigla - Geekbuying.

 

Ako je cijena ista bolje je naručiti s IT jer je cijena dostave niža nego nego iz DE, a stiže samo za 2,3 dana DHL-om nego iz DE ???

 

 

 Kakvi su ti utisci na prvu?

 Nije potrebno na prvu. Sad sam uzeo taj mobitel za sina jer sam ga već koristio jedno vrijeme prije i upravo zbog pozitivnog iskustva sam se odlučio da ga uzmem. Smatram ga jednim od boljih uređaja u toj kategoriji (do ukupne cijene cca 200USD). Ne znam da li koga smeta ili ne, nema hrvatski jezik odnosno izbornik, meni nije važno. Ostalo je zaista ok, možda me malo znalo smetati to što kao ima LED notifikaciju, i zaista ima, ali je jako teško primjetna po normalnom svijetlu i nalazi se na diodicama donjih tipki, ako sam dobro zapamtio, ovaj novi još nisam odpakirao da potvrdim. Ostalo nemam primjedbi

 

Ukpno sam platio 188,51USD, znači, čak nešto manje nego na Goldway-u , ali nebitno, dolar, dva

 

A ako smo već kod Nubie, i ako nekom nije važna veličina ekrana 5,5"(Nubia M2) mislim da je veoma interesantna ponuda na Goldwayu Global Version Nubia Z17 Mini. Ekran 5,2" . Cijena je viša za nekih 15USD (ukupno je cijena nekih 206USD), ali mislim da se dobije bolji uređaj od Nubie M2. Da mi nije bilo važnih 5,5 (kao što sam napisao nije za mene) za tu razliku od 15USD mislim da se isplati uzeti taj Global Version Nubia Z17 Mini.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 19:41 (dz_cak).
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi  ima li netko iskustva sa magnetnim kablovima ? Poput ovih

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180512012340&SearchText=microusb+magnet+cable+

 

Ako fastcharger može raditi preko takvog kabla onda bi kupio. Dodatnu prednost vidim u tome da mi je microusb uvjek zatvoren tj zaštićen od ulaska vlage i smeča itd buduči da često provodim  vani na opg .

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Markić7 kaže...

Ljudi  ima li netko iskustva sa magnetnim kablovima ? Poput ovih

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180512012340&SearchText=microusb+magnet+cable+

 

Ako fastcharger može raditi preko takvog kabla onda bi kupio. Dodatnu prednost vidim u tome da mi je microusb uvjek zatvoren tj zaštićen od ulaska vlage i smeča itd buduči da često provodim  vani na opg .

 Imam ja nekog iskustva,ti za par dolara su smeče,jer lažno reklamiraju punjenje na 2 ampera,a u stvarnosti pune ispod 1 amper,tj treba im cjela noč da napune mobitel.

Ovi bolji kao npr. Wsken oko 12 usd ,pune na 2 ampera,i taj mi radi 2 gosine bez greške.

A za brzo punjenje neznam.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Puno kontradikcija je oko tog senzora kamere na RN5 pa ni ne znas sta ces dobiti.
6X je znatno vise premium iako slicno izgledaju...6X ima odlican S660 procesor, a neke direktne usporedbe kamera sto sam vidio na netu ne daju nikakvu prednost RN5, cak mi video bolje izgleda na 6X.
7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Društvo, došao mi je Xiaomi mi mix 2s, ali nema HR jezik na njemu. Ima puno jezika, ali baš naš nema. Molim pomoć! Kako riješiti problem? Čistom tom? Ili? Šta bi bilo najbolje?

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ispravka: Custom rom

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

koji od ovih mobitela mi preporučujete do ovog cjenovnog ranga? 

redmi 5A

 

redmi 4X

 

 

pronašao sam i ovo:

redmi 5

 

što znači ovaj no customs za EU

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 14:26 (mikiFrajer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mikiFrajer kaže...

Pozdrav,

koji od ovih mobitela mi preporučujete do ovog cjenovnog ranga? 

redmi 5A

 

redmi 4X

 Osobno bih prije redmi 4x

Pucaaaajjjj :)
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tražim zamjenu za moj stari Redmi 1S

 

dual sim

microSD (dedicated slot)

ekran 5 ili 5.2"

cijena oko 1000 Kn

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bNeo kaže...
mikiFrajer kaže...

Pozdrav,

koji od ovih mobitela mi preporučujete do ovog cjenovnog ranga? 

redmi 5A

 

redmi 4X

 Osobno bih prije redmi 4x

 Također 4X, praktički po svemu je bolji. Baš me zanima da li će izdati neku jaču verziju od 5A ove godine, od 5'', jer 5A je dno dna po iznutricama

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 13:18 (ALVIN).
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nakon opce nezadovoljnosti sa HTC 10 uredjajem nakon godinu i pol dana sam ga spreman prodati i uzeti nekog kinezica do 1500kn.

 

Razmisljao sam se uglavnom unutar xiaomi palete uredjaja. Ono sto mi je bitno je baterija prije svega (HTC 10 i prodajem radi skovace od baterije), te performanse...ma neka i kamera bude sto bolja :D

 

Ukoliko ima i nekakva bolja alternativa, slobodne preporuke.

10 Xiaomi mi a1
2 Xiaomi redmi 5 plus
0 Xiaomi redmi note 4 (x)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
metrix.2k kaže...

Nakon opce nezadovoljnosti sa HTC 10 uredjajem nakon godinu i pol dana sam ga spreman prodati i uzeti nekog kinezica do 1500kn.

 

Razmisljao sam se uglavnom unutar xiaomi palete uredjaja. Ono sto mi je bitno je baterija prije svega (HTC 10 i prodajem radi skovace od baterije), te performanse...ma neka i kamera bude sto bolja :D

 

Ukoliko ima i nekakva bolja alternativa, slobodne preporuke.

 Realno, od svih nabrojanih, htc 10 je bolji po svemu osim bateriji. 

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...
metrix.2k kaže...

Nakon opce nezadovoljnosti sa HTC 10 uredjajem nakon godinu i pol dana sam ga spreman prodati i uzeti nekog kinezica do 1500kn.

 

Razmisljao sam se uglavnom unutar xiaomi palete uredjaja. Ono sto mi je bitno je baterija prije svega (HTC 10 i prodajem radi skovace od baterije), te performanse...ma neka i kamera bude sto bolja :D

 

Ukoliko ima i nekakva bolja alternativa, slobodne preporuke.

 Realno, od svih nabrojanih, htc 10 je bolji po svemu osim bateriji. 

 Znam, ali volim promjene, makar na gore :D Bas se razmislj izmedju A1 i 5 plus, samo se bojim da je ovih 6 inca na 5 plus mozda ipak previse za moje male ruke

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@Jameson Redmi 4x i Redmi 5a su manji modeli kod Xiaomija, ali već dosta stari. Baci oko na zte Nubiju Z17 mini. Imaš global verziju kod Goldwaya na Aliju
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice