Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.282
|
čitano: 1.469.844
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

 

I molim te nemoj svrstavati iPhone 8 ili iPhone X nigdje u top 5 kamera na trzistu. Imao sam 8 Plus i Note 8 ga pere u skoro svim uvjetima. Za Pixel se slazem, nakon Pixela ide U11 Plus i U11, pa onda Note 8/S8

 Slazem se.. Ak se fotka, onda se ne kupuje ajfon, pa to vec svi znaju, al zato je video segment odlican..

 

U11 moze bit istovjetan pixelima 2, ak se libsi ubace u U11, al mislim da treba root za to..

12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo jedan slika tj usporedba Mi Note 3 i Pixel XL 2

 

Slika lijevo je Pixel XL 2 a desno Mi Note 3.

 

Čekam da se kolega vrati s godišnjeg i radim usporedbu te dvije kamere., također će biti i mala recenzija Pixel XL 2

 

PS. od kolege je Pixel XL 2

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 21:14 (R36).
 
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ima se para čim se pixelom 2 slika :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Ima se para čim se pixelom 2 slika :D

Znaš koliko ga je kolega platio - 630 eura. 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sad je ovo malo OT al di to ima tak jeftino? Ili je to neka pretplata?
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo malo detalja i vjerovatno smjera u kojem ce se kamere razvijati.

Prvo su isli na sto nizi (fiksni) otvor blende (vise svjetla pada na senzor), a sada su krenuli u smjeru promjenjivog otvora blende kako bi trebalo biti na novom Galaxy S9.

Raspon blende od f/1.5 do f/2.4, ali nazalost tu je i dalje mali senzor da bi se nastimavanjem blende na sto veci otvor moglo utjecati na DOF pa ce vjerovatno i dalje biti prisutan i fake bokeh.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Sad je ovo malo OT al di to ima tak jeftino? Ili je to neka pretplata?

 Ebay.uk aukcije...pratio je tjedan dana, licitirao i piknuo ga za tu cijenu.

ocean77 kaže...

Evo malo detalja i vjerovatno smjera u kojem ce se kamere razvijati.

Prvo su isli na sto nizi (fiksni) otvor blende (vise svjetla pada na senzor), a sada su krenuli u smjeru promjenjivog otvora blende kako bi trebalo biti na novom Galaxy S9.

Raspon blende od f/1.5 do f/2.4, ali nazalost tu je i dalje mali senzor da bi se nastimavanjem blende na sto veci otvor moglo utjecati na DOF pa ce vjerovatno i dalje biti prisutan i fake bokeh.

 

 Kad vidim te sve spec S9 . Minimalne razlike naspram S8.

7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
kbenzema kaže...
Sad je ovo malo OT al di to ima tak jeftino? Ili je to neka pretplata?

 Ebay.uk aukcije...pratio je tjedan dana, licitirao i piknuo ga za tu cijenu.

ocean77 kaže...

Evo malo detalja i vjerovatno smjera u kojem ce se kamere razvijati.

Prvo su isli na sto nizi (fiksni) otvor blende (vise svjetla pada na senzor), a sada su krenuli u smjeru promjenjivog otvora blende kako bi trebalo biti na novom Galaxy S9.

Raspon blende od f/1.5 do f/2.4, ali nazalost tu je i dalje mali senzor da bi se nastimavanjem blende na sto veci otvor moglo utjecati na DOF pa ce vjerovatno i dalje biti prisutan i fake bokeh.

 

 Kad vidim te sve spec S9 . Minimalne razlike naspram S8.

 cuvaju se za S10, (SX) 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
ocean77 kaže...

Evo malo detalja i vjerovatno smjera u kojem ce se kamere razvijati.

Prvo su isli na sto nizi (fiksni) otvor blende (vise svjetla pada na senzor), a sada su krenuli u smjeru promjenjivog otvora blende kako bi trebalo biti na novom Galaxy S9.

Raspon blende od f/1.5 do f/2.4, ali nazalost tu je i dalje mali senzor da bi se nastimavanjem blende na sto veci otvor moglo utjecati na DOF pa ce vjerovatno i dalje biti prisutan i fake bokeh.

 

 Kad vidim te sve spec S9 . Minimalne razlike naspram S8.

jebiga, to svi kazu za sve modele, nece sigurno imat 16gb rama i dslr ugraden.. cisto ocekivan upgrade kao i svaki model svake marke do sada, jer su sad vec na visokoj razini omjera ekran/kuciste, moci ce se tu jos koji milimetar dobiti i to je to..

ovo ostalo je vec postalo irelevantno jer modeli od prije godinu-dvije rade gotovo jednako brzo i sve isto mogu izvrsiti..

ako bude kamera bolje neg na s8 (a trebala bi) prodano sto se mene tice.

a spominju se i stereo zvucnici.. sto mi i nije presudno..

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Stereo zvučnike imas na Mi Note 3...to sam ti zaboravio napisati neki dan na drugoj temi. 😁
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
kbenzema kaže...
Sad je ovo malo OT al di to ima tak jeftino? Ili je to neka pretplata?

 Ebay.uk aukcije...pratio je tjedan dana, licitirao i piknuo ga za tu cijenu.

ocean77 kaže...

Evo malo detalja i vjerovatno smjera u kojem ce se kamere razvijati.

Prvo su isli na sto nizi (fiksni) otvor blende (vise svjetla pada na senzor), a sada su krenuli u smjeru promjenjivog otvora blende kako bi trebalo biti na novom Galaxy S9.

Raspon blende od f/1.5 do f/2.4, ali nazalost tu je i dalje mali senzor da bi se nastimavanjem blende na sto veci otvor moglo utjecati na DOF pa ce vjerovatno i dalje biti prisutan i fake bokeh.

 

 Kad vidim te sve spec S9 . Minimalne razlike naspram S8.

 Onda ne pratiš vijesti.... Pazi ovo: "Samsung is touting a massive 2x increase in single-core performance and a 40% uptick in multi-core performance when seen against its predecessor." Ako se ovo pokaže točnim, ovo će biti jedan od najvećih skokova u performansama što se tiče SOC-a u odnosu na prethodnu generaciju. Da ne nabrajam sad druge stvari koje su mi interesantne... stereo zvučnici, kamera bi mogla biti odlična itd... Druga stvar što će dizajn biti manje više isti. Još ako software ispeglaju kako treba, bit će to odličan izbor.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Uopce ne sumnjam da kamera nece biti na visini.

Vjerovatno ce S9+ imati dvostruku kameru, a tele ce vjerojatno biti fiksne blende, a primarna ce imati promjenjivu blendu.

Jedino ne znam koji adut ce ostaviti za Note 9...ako opet ne stave dvostruku kameru na S9+ bit ce to hendikep u odnosu na konkurenciju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Evo malo detalja i vjerovatno smjera u kojem ce se kamere razvijati.

Prvo su isli na sto nizi (fiksni) otvor blende (vise svjetla pada na senzor), a sada su krenuli u smjeru promjenjivog otvora blende kako bi trebalo biti na novom Galaxy S9.

Raspon blende od f/1.5 do f/2.4, ali nazalost tu je i dalje mali senzor da bi se nastimavanjem blende na sto veci otvor moglo utjecati na DOF pa ce vjerovatno i dalje biti prisutan i fake bokeh.

 

 Mogli su senzor povecat komotno..

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Evo malo detalja i vjerovatno smjera u kojem ce se kamere razvijati.

Prvo su isli na sto nizi (fiksni) otvor blende (vise svjetla pada na senzor), a sada su krenuli u smjeru promjenjivog otvora blende kako bi trebalo biti na novom Galaxy S9.

Raspon blende od f/1.5 do f/2.4, ali nazalost tu je i dalje mali senzor da bi se nastimavanjem blende na sto veci otvor moglo utjecati na DOF pa ce vjerovatno i dalje biti prisutan i fake bokeh.

 

 Mogli su senzor povecat komotno..

 Nista od povecanja, cak ce i velicina pixela biti jos malo manja.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bas me zanima kak bu se fotic u praksi ponasao na S9 s obzirom da ima promjenjivu blendu..

 

Mada mi nije jasno zakaj su smanjivali pixele, kolko sam citao, to je slim model kamere koja je predstavljena prosle godine, cim tanje tim bolje, za njih, naravno (proizvodjaci).

 

Mislim da ce ova godina bit hit sa tim famoznima dual kamera i vjerojatno poliranje softverskog fejk bokeha, koji kak vele da je ajfon (ajfon 8)  jos to najbolje napravio.. Imam osjecaj, da bi ova godina mogla bit jos manjih senzora i pixela a da ce proizvodjaci igrat na kartu softvera, najbolji primjer toga je, pixel 2..

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 9:46 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 9:18 (Bosančero).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedan video sa rn4 + google camera stabilizacija :)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pa zašto u vertikalnom polozaju snimas

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

gledajući malo razne recenzije i specifikacije da li bi se moglo zaključiti da je po pitanju kamera slijedeći raspored ( što se tiče video snimanja,pogotovo u lošijim uvjetim)

 

glavna kamera   htc 11,mate 10 pro,samsung s8,huawei 10 plus.

 

prednja (selfi) kamera    samsung s8,htc11 huawei 10plus,mate 10 pro.

 

ili je to sve tu negdje ,oku teško procijeniti....

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 21:58 (gorkix).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
gorkix kaže...

gledajući malo razne recenzije i specifikacije da li bi se moglo zaključiti da je po pitanju kamera slijedeći raspored ( što se tiče video snimanja,pogotovo u lošijim uvjetim)

 

glavna kamera   htc 11,mate 10 pro,samsung s8,huawei 10 plus.

 

prednja (selfi) kamera    samsung s8,htc11 huawei 10plus,mate 10 pro.

 

ili je to sve tu negdje ,oku teško procijeniti....

Jeli ovo sto se tice slika ili video snimanja?

 

Sto se tice slika, Google Pixel 2 > HTC U11 > Note 8

 

Prednje kamera na Pixel 2 je 5 klasa izad svih, pa onda ide Note 8 ili iPhone X(8 Plus)

 

Video snimanje neznam jer slabo testiram

 

Ali ponavljam sto se slika tice, slobodno izbaci bilo koji Huawei jer im nisu kamere na razini

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Evo kako se stara Lumia 1020 drži danas

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...
gorkix kaže...

gledajući malo razne recenzije i specifikacije da li bi se moglo zaključiti da je po pitanju kamera slijedeći raspored ( što se tiče video snimanja,pogotovo u lošijim uvjetim)

 

glavna kamera   htc 11,mate 10 pro,samsung s8,huawei 10 plus.

 

prednja (selfi) kamera    samsung s8,htc11 huawei 10plus,mate 10 pro.

 

ili je to sve tu negdje ,oku teško procijeniti....

Jeli ovo sto se tice slika ili video snimanja?

 

Sto se tice slika, Google Pixel 2 > HTC U11 > Note 8

 

Prednje kamera na Pixel 2 je 5 klasa izad svih, pa onda ide Note 8 ili iPhone X(8 Plus)

 

Video snimanje neznam jer slabo testiram

 

Ali ponavljam sto se slika tice, slobodno izbaci bilo koji Huawei jer im nisu kamere na razini

 hvala na odgovoru...naveo sam iznad usporedbu kojih mobitela i poglavito u svezi video snimanja u težim uvjetima( osvjetljenje,trešnja ruku itd) jer u dobrim uvjetima svi dobro snimaju...rapored sam napisao i za glavnu i sporednu kameru ,pa da li je taj raspored dobar ili su to u pitanju samo nijanse ili subjektivna mišljenja .....

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Evo kako se stara Lumia 1020 drži danas

 Uff, ova lumia je jos i dan danas odlicna, steta kaj nije na androidu..

 

Sad bi bilo dobro da Nokia izbaci cameraphone killer, da ocita lekciju drugima:)

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Dobra je Nokia 1020, ali kada vidim period izmedju dva okidanja slabo mi je.

Sada kada sam "otkrio" dual kameru  (tele) tesko bi se navikao na mob bez toga i to ce mi biti jedan od uvjeta kod izbora sljedeceg moba.

Ovaj Xiaomi Mi Note 3 ima jako dobru tele kameru jer nisu isli eksperimentirati sa nekim drugorazrednim senzorom vec su stavili isti dobar senzor kao i na primarnoj kameri i ubacili dobre lece (u okvirima mobitela) pa je konacan rezultat jako dobar.

 

Evo par friskih slika sa Note 3.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/563237

 

Prva fotka je provucena kroz VSCO with f2 preset filter.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 10:30 (ocean77).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.gsmarena.com/samsung_isocell_sensor_shoots_480fps_slowmo_at_1080p-news-29254.php

 

Samsung se brusi sa kamerom, pixel size, 0.9..

Zakaj smanjuju pixele, sad pucaja na slow mo i dual kamere, zivo me zanima kvaliteta fotki na nadolazecem flagsipu..

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 18:35 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Smanjivaju velicinu senzora i pixela svake godine. To uzrokuje ono sto najvise mrzim na fotkama, uzasan smudging (watercolor effect)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 19:38 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Smanjivaju velicinu senzora i pixela svake godine. To uzrokuje ono sto najvise mrzim na fotkama, uzasan smudging (watercolor effect)

 Bome.. Era velikih senzora i pixela je završila, sad sve smanjuju i sotverski tvikaju tak da fotka "lijepše" izgleda, a pošto ekipa sve više voli da su fotke "izoštrene" jer lijepše izgleda sve, naravno, slika je na prvu ok, dok se ne krene malo pomnije gledat odnosno cropat..

 

Taj watercolor efekt sam primjetio kod G6, možda ima više mobitela s tim "efektom" bolje da ne znam za njih

 

Najjača podstava sa fotićima su: 6P, 5X, Pixel/XL, 10.. Uopće mi nije jasno, zakaj su micali taj imx377/8 senzor, aj, U11 i Pixeli 2 imaju manje pixela i manje senzore, al nisam primjetio da je došlo do degradacije fotki, ak bi uspoređival s ovima gore (6P, 5X, Pixel, 10).

Kod U11 to je kompenzirano svijetlijom blendom, boljim AF itd..

 

Mislim da proizvođači imaju potencijala za hardverski napredak, al imam osjećaj da publici to ne odgovora, naravno oni to radi nas rade

 

Al jedan fotsmartfon bi dobrodošlo, prije smo ih imali (8080, 1020, N8) e da i do sad neviđeno u smarfton svijetu, Panasonic CM1 definitivno killer fotosmartfon, nema nikakvih softverskih pomodnih gluposti koje danas trpaju u smartfone a fotke, dostojne jednog Sonya RX100..

 

 

Evo i Nokia nekaj kuha ovdje..

https://www.gsmarena.com/nokia_10_might_come_with_pentalens_camera_setup-news-29258.php

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 20:23 (zvonac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Kada smo kod tog imx 377/8 dolazi i IMX380.

12.4 MP

7.81 mm (1/2.3")
1.55 μm

To sa snapdragonom 845 bi trebala biti dobitna kombinacija.

 

"The Qualcomm Spectra™ 280 ISP is designed to deliver a premium camera and XR experience, with high-performance capture of up to 16 MP at 60 images per second. Video enthusiasts will appreciate cinema-like quality video thanks to ultra HD premium capture with richer color.

The 3rd Generation Qualcomm®Hexagon™ 685 DSP supports sophisticated, on-device AI processing, delivering richer camera, voice, XR and gaming experiences."

 

 

 

+ za nokiju nadovezano (ups vec pise na gsmareni ) - znaci dobra mi je teorija

Qualcomm® Spectra™ 280 Image Signal Processor

 

  • "Can connect up to 7 different cameras (many configurations possible)"

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 20:47 (Deutsch).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sad je pitanje u koje ce mobitele trpat imx380, specke su odlicne..

 

Samsung brije svoj film, kaj nas on ne iznenadi, ah da, oni ce to sotverski sredit sve, ne treba njima neki dobar senzor tj objektiv..

 

 

Na U12 bi dobro dosel taj senzor, a softver je poslovicno odlican na htcu, naravno google to dodatno podesava, tak da bi krajnji rezultat bio jos bolji..

 

https://www.unifore.net/product-highlights/sonys-new-4k-big-pixel-size-cmos-image-sensor-imx380-for-smartphone-applications.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 20:55 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice