Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.286.125
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ramzocro-HCR kaže...

Ovako, frend ima situaciju u firmi, malo sam mu pokušao pomoći ali ima problema s nekim pacijentom. Napravio je account na forumu ali nemože još nemože sudjelovati u temi. Dok krenu odgovori najvjerojatnije će vam on sam odgovarati na poruke.

 

Riječ je o idućem:

 

Imam trenutno jednu situaciju, pa me zanima koja su moja prava i prava stranke, te vaše mišljenje na situaciju.

 

Radim u malom servisu računala. Pred neko vrijeme, petak, stranka mi je donesla laptop star 2-3 godine, koji se pregrijava.

Prilikom rastavljanja, zamjene termalne paste i termalnih padova, desilo se to da laptop više ne pali.

Moja pretpostavka je da ga je ubio statički elektricitet.

 

Stranci je javljeno tek idući tjedan što se točno desilo, te kako je laptop poslan u drugi servis koji ima opremu i znanje za potrebni popravak,

naravno zbog moje greške da sam voljan platiti potpuni servis laptopa. U međuvremenu su naručeni neki dijelovi, koje se naravno mora čekati iz inozemstva.

Također, ustupljen mu je novi nekorišteni uredski laptop dok se odvija ovaj servis. Na sve ponuđeno stranka pristaje.

 

Nakon tjedan dana, stranka se javlja na telefon kako sam prevršio svaku mjeru, da ju pokušavam prevariti i uopće joj ne ulazim u susret.

Zatražila je da dam neki rok kad bi moglo biti gotovo, na šta ja kažem da ne mogu obećati točan datum, jer ne ovisi o meni već o samim dijelovima,

koji se naravno čekaju i ne znamo kad će točno stići. Naglašavam joj da je zakonski rok servisa 45 dana, te se ispričavam zbog navedene situacije.

 

Javlja mi se putem maila nakon poziva, kako nakon nekog razmišljanja, ne želi više svoj trenutno pokvareni laptop, nego hoće novi u vrijednosti tog laptopa ali ispravnog.

Bio je ubačen link za taj model laptopa, te piše iznos oko 10000kn. Naravno to je cijena laptopa kad je bio nov pred tih 2-3 godine, pa sam ju upitao kako može očekivati

da joj isplatim cijenu koja je bila pred 2-3 godine za NOVI laptop u zamjenu za njezin 2-3 godine KORIŠTEN laptop koji se pregrijava. Odgovor je naravno bahat, te se poziva

na potrošačka prava...

 

Unatoč tome svemu ponovno izlazim stranci u susret te nudim novi laptop iste marke vrijednosti cca 6000kn, sličnih performansi (bolji procesor, grafička jača, ali ima 2gb manje vrama) na što telefonski pristaje.

Poslao sam mailom link na kojem se može pogledati sve o tom laptopu, u odgovoru na mail odbija taj laptop te šalje neke modele u iznosima od 8000 pa gore koji su znatno jači od pokvarenog laptopa.

Također sastavlja listu zahtjeva koje laptop mora imati. U odgovoru šaljem laptop koji ima sve zatraženo, također u vrijednosti cca 6000kn. Opet odbija ponudu, iako je sve bilo po tome kako je zatraženo.

Razlog je što je laptop od plastike, a ne nekog boljeg materijala. U tom odgovoru šalje link za laptop te tvrdi kako je "samo" 800kn skuplji te da njega kupim. Prava cijena tog laptopa je cca 8500kn, a ne tih "6800".

 

Shvaćam da pokušava izvući što više može, ali opet meni nije u interesu potrošiti svoje novce na novi laptop i na servis starog laptopa koji mi je upitno hoće li se moći prodati uopće.



Zanima me šta bih trebao napraviti u ovakvom slučaju?

Je li moja dužnost uopće kupovati novi laptop nakon odbijanja tolikih ili samo riješiti servis?

Koji bi bio ispravan postupak kad bi išao isplaćivati neku vrijednost tog laptopa?

Što biste Vi učinili?

 

Hvala svima unaprijed na odgovorima.

 Napravio je grešku čim se upustio u pregovore i dao do znanja da je cjenanje moguće. Trebao se u startu postaviti "imate opciju 1 i imate opciju 2" i to je to.

 

Sad se sve svodi na to želi li pojesti govno (što je djelom i ok jer je ipak on napravio grešku kod servisiranja) i platiti ono što stranka traži, jasno je da je pri tome on na gubitku, a stranka na dobitku, ali to je cijena lošeg servisa.

Ili će odrediti svoje uvjete, koji su u skladu sa zakonskim propisima i ponuditi servis spoemnutog laptopa ili u zamjenu određeni model. Ovo će biti sada posebno zeznuto jer je klijent dobio i zamjenski laptop...

 

A da je potražiti isti takav model na njuškalu, pretpostavljam da je otišla matična, pa se zamijeni, stranci se odobri jamstvo na ploču + besplatan servis i valjda će biti sretna.

 

Ubuduće za ovakve situacije unaprijed pripremiti izjavu u kojoj će lijepo pisati što u slučaju da dođe do kvara za vrijeme servisa, koja je procedura itd. i to prije primanja na servis uručiti stranci na čitanje i potpisivanje. Pa onda nema kasnije e nisam znao da je to tako. Što transparentnije i preciznije poslovanje je na kraju win-win za obje strane.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 19:55 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
PzKpfw kaže...

Hm, da prava potrošača.

 

A, gdje se dokazuju ta prava? Pa, na sudu. Ako stranci neš nije nekaj po volji, neka svoja prava potraži na sudu.

Ne može ovako.

 

Popravite laptop, te mu ga vratite. Ništa drugo ne nudite u zamjenu, niti mu ništa ne kupujte za živu glavu. Jedino ak' ste sišli sa pameti.

Ako mu kaj nije jasno, neka vas tuži.

 

Ako prijeti, psuje ili je bahat, vratite mu istom mjerom, a prijetnje prijavite odmah policiji.

 

 

Nek' vas tuži. Za 15 godina se vidite na prvom ročištu.

 

U HR postoje divni zakoni, al ju provedba istih malo muči. Iskoriste takav sistem u svoju korist.

 

 

Ver0n kaže...
ramzocro-HCR kaže...
Odgovor je naravno bahat, te se poziva

na potrošačka prava...

 

Unatoč tome svemu ponovno izlazim stranci u susret te nudim novi laptop...

 Na koja se to "potrošačka prava" poziva kad traži novi laptop??

 

Nikakvo izlaženje u susret sa novim laptopom, niti si uopće obvezan zakonski to raditi.

Naručio si dijelove, čekaj dijelove da stignu i popravi taj polovni laptop.

Tako bi napravio bilo koji servis u HR.

Ne postoji zakonski rok, samo razuman, i još si dao zamjenski laptop što bi rijetko tko dao.

 

To što ima budala i nerazumnih ljudi je druga stvar.

 

 

 e sad vas dvojica idete malo u drugu krajnost, činjenica je da je stranka donijela ispravan laptop na servis koji je greškom servisera postao neispravan. Sorry, ali da vama to netko napravi malo bi drugačije pričali.

Sada dužan ili ne je manje bitno jer postoji i nešto što ze zove renome ili ugled. Naravno da se može postaviti striktno prema zakonu, ali vidimo kako to neki rade i koliko su zbog toga "obožavani" među rajom.

 

Stranci se trebalo objasniti što se desilo, da je naručen potpuno novi dio na trošak servisa, da će uz traženi servis sada dobiti i potpunu zamjenu matične sa novim jamstvom (ili što je već otišlo), ali da će morati na to malo pričekati i zato je i dobila zamjenski laptop. Zbog nastale situacija stranka ništa neće trebati platiti i početni servis će biti besplatan.

U ovoj fazi nikakve zamjene za druge modele nije trebalo spominjati, to je krajnja situacija ukoliko laptop nikako nije moguće osposobiti.

 

Gle, da odvedem auto na servis, zamjenu ulja i da me nazove serviser i kaže da je s*ebao motor i da mi auto više ne radi i da sada moram čekati tko zna koliko na popravak vjeruj mi da to ne bi dobro završilo po njega. Napravio si sranje, sada počisti i nauči nešto za sljedeći put.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 20:04 (mzopg).
8 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Tko bi zdrave pameti potpisao neko odricanje od bilo cega, zna se pod kojim obavezama i uvjetima servis zaprima nesto, i ukoliko se zaprimljenom ista desi, nema dvojbe oko odgovornosti.

Nikad nisam nista isao pipnuti samo na osnovu strankine dijagnostike... Pregrijava se? Ok, daj da ja to provjerim. Ako je tako, onda se dogovaraju glavni koraci. I stranka se upozna s mogucim rizicima ako se ide nesto otvarati, rastavljati.

Uvijek postoji rizik da ce nesto krepati samo od sebe, ovdje mislim da nije problem to sto ke krepalo, i koliko ce trajati popravak, vec sto su nudjene razne opcije namirenja stete, a posebice sto se prema kupcu islo s informacijom da je serviser nesto smrdao. To nitko ozbiljan ne radi, osim u slucajevima kada apsolutno mora.

Laptop vam je pokvaren, zato ste ga i donjeli nama, popravak je moguc, moramo cekati dijelove dok stignu - amen.... S obzirom da ce to trajati duze od par dana, nudimo zamjenski laptop na koristenje.... Hoces, neces, nikakvi dogovori, ciganjenja, ja nudim ovo, on trazi ono....

Covjeku je pruzena prilika, koju je on iskoristio, i sad navlaci vodu da on sto bolje prodje. Moralno mozda upitno, ali sasvim razumljivo.

Zakonski, vjerovatno nema pravo na novi uredjaj, samo svoj u stanju u kojem je bio u momentu predaje servisu, odnosno, s uklonjenim kvarom zbog kojeg je i dosao u servis. Osim ako nesto nije nepovratno unisteno.....

Usporedba s autima....

Frajerima je bmw5 pao s dizalice, ovlasteni bmw servis, auto star 1 godinu (bio na prvom servisu)....

Sto mislis, jesu ga isli popravljati?

Meni su likovi kod montaze spojlera (original dio, ovlasteni servis) prejako zategnuli vijak, pa je donji dio malo napukao. Mislis da su ga ljepili? Novi dio, lakiranje o svom trosku, zamjenski auto na koristenje 2 dana dok oni to ne rijese, i nebrojena izvinjavanja......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 21:41 (Damir22).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Mzopg , ako ti je npr zupčasti bio pri kraju, pukao ti u vožnji i sjebo pol motora, jasno ti je da bi ti platio popravak tog motora ?

Isti taj auto sa zupčastim koji je pri kraju odvezeš na servis promjene ulja i njima tamo nakon kaj ti zamjene ulje upale motor i pukne zupčasti i ti misliš da bi ti oni tada platili svu nastalu štetu i popravak ? Mislim da nebi, rađe bi platili vještačenje za koje bi posle tebe teretili jer znaju da bu vještačenje pokazlao da je sve to bilo dotrajalo i da bi puklo svakome tko bi u tom trenutku pokrenuo vozilo.
Bunker
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Ramzocro, imaš ti ili stranka kakav dokaz da je laptop bio ispravniji nego kaj je sad ? Otkud znaš da ti strqnka nije uvalila takav uz spiku da radi ali se samo malo pregrijavq ?
Bunker
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Ver0n kaže...
mzopg kaže...
činjenica je da je stranka donijela ispravan laptop na servis koji je greškom servisera postao neispravan.

 Tko to nosi ispravan laptop na servis?

Laptop se pregrijavao, to što je potpuno crknuo može biti čista slučajnost da se desilo baš u rukama servisera.

Iz napisanog, stranci je sve objašnjeno, to što ne želi čekati dijelove je njegov problem.

 

mzopg kaže...
Gle, da odvedem auto na servis, zamjenu ulja i da me nazove serviser i kaže da je s*ebao motor i da mi auto više ne radi i da sada moram čekati tko zna koliko na popravak vjeruj mi da to ne bi dobro završilo po njega. Napravio si sranje, sada počisti i nauči nešto za sljedeći put.

 Šta bi ti to napravio?

Da ne bi možda tražio novu Mercedes S klasu? Ili barem isti takav novi auto? Ili bi fizički prijetio mehaničaru?

Daj si mira, ako ti je netko pokvario auto onda je na njemu da ga i popravi, a tvoje je da čekaš, nikakva veća prava od toga nemaš.

Greške i kvarovi se događaju, a popravci nisu mogući u roku 24 sata.

 

 

Volio bi te vidjeti da ti tako odneseš nešto na zamjenu paste pa ti jave da uopće ne radi i da je ionako bio na kraju pa jbga crklo. Lako je tuđim qrcem gloginje mlatit.

Pod ispravan se smatra da je laptop radio, a zna se što u 90% slučajeva znači da se pregrijava, očisti vent, promijeni pastu i padove ako ih ima, znači to je rutinski servis/održavanje.

Da je slučajnost serviser sigurno ne bi tako olako priznao svoju grešku, nudio zamjenski laptop i bio spreman ponuditi potpuno novi laptop, moja pretpostavka je da je on poprilično siguran da je uzrokovao kvar.

Tvoj odnos prema kupcu je katastrofalan, brzo bi takvim stavom ključ u bravu.

Da odeš na vađenje krvi pa ti tom prilikom otkinu ruku bi li rekao sam sebi "ma ko me *ebe, pričekati ću novu ruku", ova je ionako bila pri kraju.

 

Ne bi tražio nikakav Mercedes, ne treba pretjerivati, jasno je da klijent sada iz ove situacije želi izvući maksimalnu korist za sebe, ali servis se sam doveo u tu situaciju sa nizom grešaka koje su očito napravili. Je li to opravdanje da ovaj sad traži što ne bi trebao tražiti, nije, ali eto ima nas svakakvih.

 

Kakve fizičke prijetnje? Ne živim u pećini niti u kamenom dobu. Ukoliko bi bio uvjeren da je to njegova greška zbog nepažnje i da mi kaže mrtav hladan "ko te *ebe sad čekaj tko zna koliko da dođu djelovi" poduzeo bi zakonski dozvoljene mjere, moj odvjetnik živi za takve slučajeve.  Pa neka traje 20 godina, nije bitno, idemo na vještačenje pa ako se dokaže da je on kriv onda će za to i odgovarati. Naravno ukoliko bi u startu bio korektan onda ne bi ni bilo potrebe za ovako nečim.

 

Nije upitno dešavaju li se greške i kvarovi stvar u tome kako to hendlaš, ako si ti uzrokovao grešku onda ne možeš biti toliko bezobrazan i bahat da kažeš klijentu da sad mora čekati neodređeno vrijeme. Ne kažem da je to ovaj servis napravio, ali ti bi očito tako postupio. Za takve greške netko mora i snositi odgovornost. Zbog ovakvog razmišljanja poput tvog imamo vrle primjere na svakom koraku gdje ljudi rade greške, jer eto greške se dešavaju i gdje nitko zbog njih ne odgovara.

 

 

Damir22 kaže...
Tko bi zdrave pameti potpisao neko odricanje od bilo cega, zna se pod kojim obavezama i uvjetima servis zaprima nesto, i ukoliko se zaprimljenom ista desi, nema dvojbe oko odgovornosti.

Nikad nisam nista isao pipnuti samo na osnovu strankine dijagnostike... Pregrijava se? Ok, daj da ja to provjerim. Ako je tako, onda se dogovaraju glavni koraci. I stranka se upozna s mogucim rizicima ako se ide nesto otvarati, rastavljati.

Uvijek postoji rizik da ce nesto krepati samo od sebe, ovdje mislim da nije problem to sto ke krepalo, i koliko ce trajati popravak, vec sto su nudjene razne opcije namirenja stete, a posebice sto se prema kupcu islo s informacijom da je serviser nesto smrdao. To nitko ozbiljan ne radi, osim u slucajevima kada apsolutno mora.

Laptop vam je pokvaren, zato ste ga i donjeli nama, popravak je moguc, moramo cekati dijelove dok stignu - amen.... S obzirom da ce to trajati duze od par dana, nudimo zamjenski laptop na koristenje.... Hoces, neces, nikakvi dogovori, ciganjenja, ja nudim ovo, on trazi ono....

Covjeku je pruzena prilika, koju je on iskoristio, i sad navlaci vodu da on sto bolje prodje. Moralno mozda upitno, ali sasvim razumljivo.

Zakonski, vjerovatno nema pravo na novi uredjaj, samo svoj u stanju u kojem je bio u momentu predaje servisu, odnosno, s uklonjenim kvarom zbog kojeg je i dosao u servis. Osim ako nesto nije nepovratno unisteno.....

Usporedba s autima....

Frajerima je bmw5 pao s dizalice, ovlasteni bmw servis, auto star 1 godinu (bio na prvom servisu)....

Sto mislis, jesu ga isli popravljati?

Meni su likovi kod montaze spojlera (original dio, ovlasteni servis) prejako zategnuli vijak, pa je donji dio malo napukao. Mislis da su ga ljepili? Novi dio, lakiranje o svom trosku, zamjenski auto na koristenje 2 dana dok oni to ne rijese, i nebrojena izvinjavanja......

 Ovo prvo nisam siguran odnosi li se na moje pisanje, ako da, onda nisam mislio da se potpiše nekakvo odricanje od odgovornosti već da se jasno da do znanja klijentu da su greške moguće posebno kad se radi sa polovnim uređajima i da uvijek može doći do dodatnog kvara i koja je za to procedura, pa onda kad netko to dobije na pismeno i potpisom to prihvati nema se što kasnije žaliti.

 

Ostalo se u potpunosti slažem sa napisanim.

 

bunker kaže...

Mzopg , ako ti je npr zupčasti bio pri kraju, pukao ti u vožnji i sjebo pol motora, jasno ti je da bi ti platio popravak tog motora ?

Isti taj auto sa zupčastim koji je pri kraju odvezeš na servis promjene ulja i njima tamo nakon kaj ti zamjene ulje upale motor i pukne zupčasti i ti misliš da bi ti oni tada platili svu nastalu štetu i popravak ? Mislim da nebi, rađe bi platili vještačenje za koje bi posle tebe teretili jer znaju da bu vještačenje pokazlao da je sve to bilo dotrajalo i da bi puklo svakome tko bi u tom trenutku pokrenuo vozilo.

Ti si odmah krenuo od pretpostavke da je greška na mojoj strani, a ovdje imamo situaciju gdje serviser priznaje svoju grešku, znači nemamo što sad stvarati hipotetske situacije kad je sve jasno.

Ali recimo da je kako si napisao, slažem se, ide vještačenje, kad se dokaže tko je uzrokovao kvar znati će se tko snosi odgovornost, a tada je moguća i privatna tužba za koju imaš osnovu i rezultat vještačenja.

Inače zupčasti je mijenjao baš taj serviser prije dva mjeseca, pa da vidimo kako mi je zupčasti dotrajao. Imam račun, imam naljepnicu, sve po propisu. 

 

bunker kaže...

Ramzocro, imaš ti ili stranka kakav dokaz da je laptop bio ispravniji nego kaj je sad ? Otkud znaš da ti strqnka nije uvalila takav uz spiku da radi ali se samo malo pregrijavq ?

O *ebote i ti ode u kvasinu. Pa valjda je upalio računalo i napravio nekakvu dijagnostiku. Ako je uzeo na servis i krenuo servisirati računalo za koje ne zna u kojem je bilo stanju onda zaslužuje sad iz svog džepa platiti ne jedan novi laptop nego dva.

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mzopg , ništa mi neznamo , to ti samo pretpostavljaš da ga je upalio i provjerio kao što i ja pretpostavljam da je jedna od mogućnosti da je netko nanjušio njegovu hlebinsku stranu pa ga sad nastoji izveslati.. ...

Kolko reče, 2,3 godine star ? Sva jamstva prošla ? Ijuuuu, nemre čišće , ak imalo kuži igru.... Ako nema dokaza da je radio pri zaprimanju, sve natrag u kutiju i noga u guzicu pa nek si tako bahata stranka sada traži i plaća vještake i dokazuje kada kako i zašto je crko....
Bunker
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...
Mzopg , ništa mi neznamo , to ti samo pretpostavljaš da ga je upalio i provjerio kao što i ja pretpostavljam da je jedna od mogućnosti da je netko nanjušio njegovu hlebinsku stranu pa ga sad nastoji izveslati.. ...

Kolko reče, 2,3 godine star ? Sva jamstva prošla ? Ijuuuu, nemre čišće , ak imalo kuži igru.... Ako nema dokaza da je radio pri zaprimanju, sve natrag u kutiju i noga u guzicu pa nek si tako bahata stranka sada traži i plaća vještake i dokazuje kada kako i zašto je crko....

 -smiješan si...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Ver0n kaže...
mzopg kaže...

Volio bi te vidjeti da ti tako odneseš nešto na zamjenu paste pa ti jave da uopće ne radi i da je ionako bio na kraju pa jbga crklo. Lako je tuđim qrcem gloginje mlatit.

 Šta me imaš vidjeti i šta tu ima toliko biti čudno što je komad elektronike crknuo za vrijeme servisa?

Jako stvar, crknuo laptop, popravite mi ga i vratite, ne može biti jednostavnije.

Šta bi ja sad trebao pizditi, zvati taj servis 100x i prijetiti se da hoću odma novo? Daj se spusti na zemlju.

 

mzopg kaže...
Da odeš na vađenje krvi pa ti tom prilikom otkinu ruku bi li rekao sam sebi "ma ko me *ebe, pričekati ću novu ruku", ova je ionako bila pri kraju.

 Daj joškoju glupost napiši, nemoj stati, dobro ti ide.

 

mzopg kaže...
Ne živim u pećini niti u kamenom dobu. Ukoliko bi bio uvjeren da je to njegova greška zbog nepažnje i da mi kaže mrtav hladan "ko te *ebe sad čekaj tko zna koliko da dođu djelovi" poduzeo bi zakonski dozvoljene mjere, moj odvjetnik živi za takve slučajeve.  P

 Gdje je itko u dotičnom slučaju rekao mušteriji "ko te ebe sad čekaj"?

Koju potrebu imaš da lupetaš u svakom postu?

Samo sam čekao da ubaciš i odvjetnika, vjerujem da ih imaš 10 na plaći koji samo sjede i čekaju tvoj poziv... daj odi spavat i malo manje filmova.

Zakonski nema ni jednog prekršaja, pa bi tvoj odvjetnik krepao od gladi na "ovakvim slučajevima".

 

 

.. podcrtano,  

-gle, javili su za problem nakon tjedan dana.. nakon još tjedan klijent traži.. pa ti ne pizdi ili ponekad razmisli.

-pišeš gluposti.

-koja je tvoja potreba za lupetanjem gluposti?

-zakonski prekršaj? naravno da ga nema.. nema još. Servis je preuzeo laptop, smrdao, mora popraviti (o svom trošku) ... i tu je zapelo, ništa, vrijeme.. tad se stvari mijenjaju, tad klijent traži nešto.. i ima pravo tražiti. To kaže zakon.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 23:30 (ihush).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kolega vam šalje daljne detalje:

 

Još uvijek ne mogu komentirati na ovoj temi pa šaljem odgovore i mišljenje putem Ramze.

 

mzopg - U zadnjih godinu i pol rada u ovom servisu, nisam imao primjedbi. Sve što se naručivalo izvana, ljudi su pričekali i čim je stigao potreban bi se napravilo.

Na ponudu novog laptopa i kopiranja svih podataka sa pokvarenog sam išao čisto da izađem u susret kako bi riješili to čim prije. Međutim stranka je odbijala

moje ponude, te bi konstantno tražila nešto još bolje i skuplje. Naravno nakon takvog ponašanja sam odustao od toga, jer ne mislim za 2-3 godine star laptop

koji se pregledava kupiti novi u vrijednosti preko 8-9 tisuća kuna. U obje moje ponude za novi laptop, benchmark procesora je bio veći (13000, odnosno 17000) naspram

benchmarka neispravnog laptopa (10000-11000), količina radne memorije je ista, grafičke su novije i jače. Razlozi zbog kojih su odbijene su smješne, te ih neću

pisati ovdje.

 

ihush - Sad nakon dosta razmišljanja o tome, ukoliko bude potrebno nekakva ideja mi je naći neku ovlaštenu "treću stranu" koja nema veze ni sa mnom ni sa strankom,

da da neko svoje mišljenje koliko bi takav laptop vrijedio u takvom stanju u kakvome sam ga ja dobio u ruke. Znači vrijednost tih komponenti,

naravno uz napomenu da se laptop pregrijavao. Iako je glavni cilj da se trenutni laptop popravi.

 

mzopg - Laptop koji u startu bez otvorenih programa i bilokakvog rada na njemu ima 65+ stupnjeva nije ispravan.

Ponuđeni su popravak/zamjena neispravnih dijelova sa pokrivenim svim troškovima, na što je stranka pristala.

Stranci je rečeno da su dijelovi potrebni za testiranje naručeni iz inozemstva i da ćemo ih morati pričekati.

Međutim iako je stranka pristala na to, nakon nekog vremena se javlja i pravi problem od toga.

 

Također vidim da ste napisali soluciju kupnje nove, tj. druge matične ploče sa oglasa. Našao sam laptop koji bi bio potencijal za to,

jedina razlika je u tome što ima i5 8 generacije umjesto i7 7 generacije. Tako da je to opet situacija za sebe.



bunker - Laptope koji dođu tako sa nekom "dijagnozom" upalim i isprobam prije popravka navedenog.

U ovom slučaju sam laptop spojio na struju i upalio ga. Temperature su u startu bile visoke (65+) iako ništa drugo osim programa za testiranje (hwinfo).

Ugasio sam ga i očistio prašinu, zamjenio termalnu pastu i termalne padove. Nakon sastavljanja nije više palio...

 

Prilažem vam sliku prije i sliku "na pol puta", gdje je još trebalo izrezati termal padove do kraja na odgovarajuće veličine:

https://imgur.com/a/Ht3OxQq

 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

 

 

Okay, možda sam komentirao malo onak' kak' ne treba. Al' stao sam na stranu čovjeka koji nije htio ništa zeznuti, nego mu se pri servisiranju lapa, dogodila mala nezgoda.

To je priznao, te je išao situaciju što prije olakšati i ispraviti koliko god može.

 

Čini se da je "oštećena stranka u ovom sporu", previše si dala prostora, te želiti levatiti servis. 

 

Dakako ne znam stvarnu situaciju na terenu, te bi trebalo obe strane saslušati.

 

Samo, ljudi ovo kaj čitam u nekim komenatarima o nasilju. Ostavite se bilo kakvog nasilja na svoju ruku. Pogotovo u ovoj situaciji nije to potrebno. 

Svatko koje je pametna izbjegava sukobe, dok može. Svaki sukob može eskalirati u neželjenom smjeru.

 

----

Ovo za tutač...a, gledajte...nasilje nikada nije rješenje. Kaj da si upropastim život zbog jednog prijevoznog sredstva?

Ovo nisu toliki problemi da se to rješava na nasilni način.

 

Nirvana, peace&love, bro!!

 

Poslušajte Bunkera!!

dzg
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Ver0n kaže...

Savjet je ne udovoljavati muzičkim zahtjevima mušterije da mu se isporuči novi laptop nego popraviti njegov i vratiti.

Ako to mušteriji ne paše nek piše službeni prigovor servisu, jedino to može.

Zakonski rok za odgovor servisa je 15 dana. Ja bi čekao zadnji dan da mu odgovorim i to bi mu odgovorio da će mu biti riješen laptop u razumnom roku.

Vjerovatno će u tih 15 dana biti i njegov laptop popravljan.

 

Jedina greška servisa je što ne zna zakone i što se upušta u rasprave sa glupim mušterijama i što uopće išta pregovaraju.

Vrlo konstruktivni odgovori u temi "prava potrošača". Jadna trgovina/servis u kojoj ti radiš

 

Serviser je sjebao matičnu, kupac ima pravo o tome biti informiran, na kraju dana bit će obavljena zamjena matične. Jedini problem je ovo cjenkanje simo-tamo, mada ni to nije problem dok god obje strane pristaju.

 

Predlažem da ponudi kupcu dvije opcije - čekanje ili zamjenski laptop do X kuna. Ako ovaj neće, čekaj dijelove (razuman rok), ne treba se previše navlačiti simo tamo jer obje strane gube vrijeme očito pošto ovaj želi novi PC vidno iznad vrijednosti oštećenog

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Mzogp

Da, skuzili smo se, samo sam rekao da ukoliko bi netko tako nesto i ponudio na potpis, nitko ziv nebi potpisao.

U biti, mislim da svaki ozbiljan servis, nebitno sto servisira, prvo radi dijagnostiku, pola sata-sat, da utvrdi sto se desava.

A moja 2 primjera sa autom su bila da predocim situaciju gdje dobijes novo ono sto je servis ostetio - u drugom slucaju novi dio, u prvom slucaju cijeli novi auto....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Ver0n kaže...

Čovjek se javio na forum za savjet.

Savjet je ne udovoljavati muzičkim zahtjevima mušterije da mu se isporuči novi laptop nego popraviti njegov i vratiti.

Ako to mušteriji ne paše nek piše službeni prigovor servisu, jedino to može.

Zakonski rok za odgovor servisa je 15 dana.Ja bi čekao zadnji dan da mu odgovorim i to bi mu odgovorio da će mu biti riješen laptop u razumnom roku.

Vjerovatno će u tih 15 dana biti i njegov laptop popravljan.

 

Jedina greška servisa je što ne zna zakone i što se upušta u rasprave sa glupim mušterijama i što uopće išta pregovaraju.

Moraju na tome poraditi.

-misliš? .. da, ti bi čekao, no ako znaš zbrajati (na prste) .. pokušaj, ide? -u razumnom roku? -teško, tj za to trebaš 'razum', rok itd..

-misliš-2? .. pa gle, klijent može biti glup, to ne isključuje ostale.. odnosno, glupost mušterije je nevažna, posao servisa je ...? odgovornost.

 

ramzocro-HCR kaže...

..

 

ihush - Sad nakon dosta razmišljanja o tome, ukoliko bude potrebno nekakva ideja mi je naći neku ovlaštenu "treću stranu" koja nema veze ni sa mnom ni sa strankom,

..

 

-nije jasno što želiš? procjenu vrijednosti? odustani, ne postoji 'realna' cijena, tj novi u trgovini i polovni = 50% ili manje.. a stari modeli su u pravilu skuplji od novih na polici mada stariji-slabiji no ne možeš uzeti novi-cijenu, nije ista roba.. tj jedina cifra za zakon je ono što je kupac platio za novo.. zakona se ne tiče trenutna vrijednost, može biti 500kn, 5000kn.. teb sad svakako vrijedi 5000 i bio bi sretan da je to konačna cifra (dok kupac traži dvostruko.. cjenkanje, no ima pravo tražiti, ne i dobiti.. stvar natezanja i tko prvi popusti).

-meni ne bi vrijedio ni polovicu te cifre, no da je to moje radno računalo tad možda.. klijent ima pravo, ne zbog zakona, cijene, nego greške servisa, kvara koji je uzrokovao servis i to je bitna razlika, ne jamstvo, tržište.. i zakona se to ne tiče, na  kraju klijent mora dobiti svoje ispravno računalo dok je ostalo stvar dogovora.. no ne možeš vječno otezati-odgađati, realni rokovi, možeš tražiti-dobiti recimo tjedan-mjesec.. ima zamjenski, .. i to je to.. jesi ili nisi riješio? ako nisi daj mu traženi iznos ili što već.. riješi se.

 

 -teško je biti pametan, po napisanom napravio si manje više sve ok, osim kvara (da tog nema priča ne bi ni postojala..) .. trudiš se, no možeš i to bolje, ne čekati tjedan da se stranci javi problem i još tjedan bez rezultata.. to se tako ne radi. U tom vremenu bi stigao dio iz kine rikšom.. tj nisi napravio sve što si mogao-morao-trebao, nisi se snašao .. ali recimo da sam na tvojoj stani, trudiš se, .. barem to, daleko bolje od ostalih kao i primjer post iznad. No u ovoj priči će te to koštati, na kraju možda neće biti važan iznos 5-10kkn.. samo da se riješiš problema a svaka škola se plaća i to iskustvo ti pomaže da iduće slučajeve riješiš kvalitetnije, da ne napraviš kvar, da ako ga napraviš riješiš to brže, bolje, .. bez natezanja-cjenkanja, ili da ne radiš takve poslove za siću, tj koliko se može zaraditi na čišćenju prašine a koliko gubitkom u ovom primjeru .. + zato firme imaju i osiguranje, kao kasko za auto, pa kad se dogodi riješi se..  na kraju sve pitanje iznosa-novca.

-sretno :) .. tj da imaš manje takvih problema u buduće. Tad ni ovo neće biti strašno, škola koja vrijedi se plaća ... ili kurvu ili dotura.. bolje kurvu :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Ver0n kaže...
mzopg kaže...

Volio bi te vidjeti da ti tako odneseš nešto na zamjenu paste pa ti jave da uopće ne radi i da je ionako bio na kraju pa jbga crklo. Lako je tuđim qrcem gloginje mlatit.

 Šta me imaš vidjeti i šta tu ima toliko biti čudno što je komad elektronike crknuo za vrijeme servisa?

Jako stvar, crknuo laptop, popravite mi ga i vratite, ne može biti jednostavnije.

Šta bi ja sad trebao pizditi, zvati taj servis 100x i prijetiti se da hoću odma novo? Daj se spusti na zemlju.

 

mzopg kaže...
Da odeš na vađenje krvi pa ti tom prilikom otkinu ruku bi li rekao sam sebi "ma ko me *ebe, pričekati ću novu ruku", ova je ionako bila pri kraju.

 Daj još koju glupost napiši, nemoj stati, dobro ti ide.

 

mzopg kaže...
Ne živim u pećini niti u kamenom dobu. Ukoliko bi bio uvjeren da je to njegova greška zbog nepažnje i da mi kaže mrtav hladan "ko te *ebe sad čekaj tko zna koliko da dođu djelovi" poduzeo bi zakonski dozvoljene mjere, moj odvjetnik živi za takve slučajeve.  P

 Gdje je itko u dotičnom slučaju rekao mušteriji "ko te ebe sad čekaj"?

Koju potrebu imaš da lupetaš u svakom postu?

Samo sam čekao da ubaciš i odvjetnika, vjerujem da ih imaš 10 na plaći koji samo sjede i čekaju tvoj poziv... daj odi spavat i malo manje filmova.

Zakonski nema ni jednog prekršaja, pa bi tvoj odvjetnik krepao od gladi na "ovakvim slučajevima".

 

 

Nemaš ti pojma što pišeš, a uz to si i bahat i bezobrazan.

 

Nije dotični rekao mušteriji "ko te *ebe" već si to ti rekao, treba znati čitati.

 

https://revijahak.hr/2018/11/02/ako-ste-nezadovoljni-automobilom-i-servisom-napisite-prigovor/

Savjet na kraju:

U konačnici, ako imate dovoljno novca ili jednostavno smatrate da je cijela stvar dovoljno vrijedna, ne oklijevajte. Angažirajte odvjetnika.

 

https://autoportal.hr/servis/pravnik/automobil-ostecen-u-servisu-kako-do-nadoknade-stete/

U suprotnom imate pravo protiv djelatnika servisa kao počinitelja štete i servisa kao poslodavca podnijeti tužbu sudu radi solidarne isplate naknade za nastalu štetu.

 

Ukratko, kupac uvijek ima pravo na prigovor i na tužbu. Sud je taj koji će utvrditi postoji li prekršaj ili ne.

 

Odveo si raspravu u bezvezne vode jer ti se prepucava i piše gluposti.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...
Mzopg , ništa mi neznamo , to ti samo pretpostavljaš da ga je upalio i provjerio kao što i ja pretpostavljam da je jedna od mogućnosti da je netko nanjušio njegovu hlebinsku stranu pa ga sad nastoji izveslati.. ...

Kolko reče, 2,3 godine star ? Sva jamstva prošla ? Ijuuuu, nemre čišće , ak imalo kuži igru.... Ako nema dokaza da je radio pri zaprimanju, sve natrag u kutiju i noga u guzicu pa nek si tako bahata stranka sada traži i plaća vještake i dokazuje kada kako i zašto je crko....

Kako ne znamo? Kaže serviser da se nakon servisa laptop više nije palio, to piše u prvom postu. Znači da je prije servisa radio.

Ovo sve što pišeš je subjektivno razmišljanje, meni se glupo u to upuštati jer niti znam servisera niti vlasnika laptopa, možda su poštene i dobre osobe, a možda su pacijenti, uopće se nema smisla u to upuštati. Zbog toga smisla ima samo komentirati činjenice.

 

Možda lik to radi svaka tri mjeseca kako bi ubrao novi laptop, a možda je poštenjačina koja je zaljubljena u svoj laptop i pazi ga i mazi i sad je lud što se to desilo. Zašto o ovome razmišljati?

 

Kako nema dokaza da je radio? Evo i u zadnjem postu je serviser potvrdio da je laptop radio.

 

Ovdje su dvi činjenice, serviser je pogriješio (ljudski je desi se), vlasnik laptopa sada pregovara i želi iskoristiti situaciju.

 

Ver0n kaže...

Čovjek se javio na forum za savjet.

Savjet je ne udovoljavati muzičkim zahtjevima mušterije da mu se isporuči novi laptop nego popraviti njegov i vratiti.

Ako to mušteriji ne paše nek piše službeni prigovor servisu, jedino to može.

Zakonski rok za odgovor servisa je 15 dana. Ja bi čekao zadnji dan da mu odgovorim i to bi mu odgovorio da će mu biti riješen laptop u razumnom roku.

Vjerovatno će u tih 15 dana biti i njegov laptop popravljan.

 

Jedina greška servisa je što ne zna zakone i što se upušta u rasprave sa glupim mušterijama i što uopće išta pregovaraju.

Moraju na tome poraditi.

 Isusa ti koje razmišljanje. 

 

Čovjek donese laptop koji radi na servis, servis ga s*ebe i ti bi sada još bio bezobrazan prema mušteriji. Ma najbolje da mu ga još bace u glavu i naplate troškove servisa.

 

ramzocro-HCR kaže...

Kolega vam šalje daljne detalje:

 

Još uvijek ne mogu komentirati na ovoj temi pa šaljem odgovore i mišljenje putem Ramze.

 

mzopg - U zadnjih godinu i pol rada u ovom servisu, nisam imao primjedbi. Sve što se naručivalo izvana, ljudi su pričekali i čim je stigao potreban bi se napravilo.

Na ponudu novog laptopa i kopiranja svih podataka sa pokvarenog sam išao čisto da izađem u susret kako bi riješili to čim prije. Međutim stranka je odbijala

moje ponude, te bi konstantno tražila nešto još bolje i skuplje. Naravno nakon takvog ponašanja sam odustao od toga, jer ne mislim za 2-3 godine star laptop

koji se pregledava kupiti novi u vrijednosti preko 8-9 tisuća kuna. U obje moje ponude za novi laptop, benchmark procesora je bio veći (13000, odnosno 17000) naspram

benchmarka neispravnog laptopa (10000-11000), količina radne memorije je ista, grafičke su novije i jače. Razlozi zbog kojih su odbijene su smješne, te ih neću

pisati ovdje.

 

ihush - Sad nakon dosta razmišljanja o tome, ukoliko bude potrebno nekakva ideja mi je naći neku ovlaštenu "treću stranu" koja nema veze ni sa mnom ni sa strankom,

da da neko svoje mišljenje koliko bi takav laptop vrijedio u takvom stanju u kakvome sam ga ja dobio u ruke. Znači vrijednost tih komponenti,

naravno uz napomenu da se laptop pregrijavao. Iako je glavni cilj da se trenutni laptop popravi.

 

mzopg - Laptop koji u startu bez otvorenih programa i bilokakvog rada na njemu ima 65+ stupnjeva nije ispravan.

Ponuđeni su popravak/zamjena neispravnih dijelova sa pokrivenim svim troškovima, na što je stranka pristala.

Stranci je rečeno da su dijelovi potrebni za testiranje naručeni iz inozemstva i da ćemo ih morati pričekati.

Međutim iako je stranka pristala na to, nakon nekog vremena se javlja i pravi problem od toga.

 

Također vidim da ste napisali soluciju kupnje nove, tj. druge matične ploče sa oglasa. Našao sam laptop koji bi bio potencijal za to,

jedina razlika je u tome što ima i5 8 generacije umjesto i7 7 generacije. Tako da je to opet situacija za sebe.



bunker - Laptope koji dođu tako sa nekom "dijagnozom" upalim i isprobam prije popravka navedenog.

U ovom slučaju sam laptop spojio na struju i upalio ga. Temperature su u startu bile visoke (65+) iako ništa drugo osim programa za testiranje (hwinfo).

Ugasio sam ga i očistio prašinu, zamjenio termalnu pastu i termalne padove. Nakon sastavljanja nije više palio...

 

Prilažem vam sliku prije i sliku "na pol puta", gdje je još trebalo izrezati termal padove do kraja na odgovarajuće veličine:

https://imgur.com/a/Ht3OxQq

 

Kada ti je klijent donio laptop na servis, ti si saslušao što je problem, upalio ga i potvrdio problem. Jesi li mu tada rekao okvirni rok za popravak?

 

Tvoja ponuda prema klijentu je bila korektna, ali i razumljiva s obzirom da si uzrokovao kvar, desi se, ali treba i snositi određenu odgovornost zbog toga.

Zakonski ti sada možeš reći da odustaješ od zamjene novim laptopom jer se očito ne možete dogovoriti i da će njegov biti popravljen, a pokvareni dio će biti zamijenjen novim. On tu nema previše izbora i mora čekati. Pitanje je samo može li se klijentu to objasniti na lijep i razuman način ili je jednostavno jedan od onih s kojima je bolje ne imati posla.

 

Ljudi su različiti, na 100 normalnih naleti 1 "specifičan" to je tako.

 

O tome što se smatra pod ispravnim bi se moglo raspravljati, činjenica je da je kod primitka na servis taj uređaj radio, grijao se na 65+ stupnjeva, ali je radio, a pretpostavljam i da se mogao koristiti do određene mjere. Teško je ovo svrstati pod neispravno. Zahtijevao je servis, ali to je rutinski servis čišćenja i obnove termo paste. Meni je to u rangu auto mi ne vuče dobro jer je filter zraka prljav pa ga treba očistiti ili zamijeniti, teško da bi netko za takav auto rekao da je neispravan.

 

 

PzKpfw kaže...

 

 

Okay, možda sam komentirao malo onak' kak' ne treba. Al' stao sam na stranu čovjeka koji nije htio ništa zeznuti, nego mu se pri servisiranju lapa, dogodila mala nezgoda.

To je priznao, te je išao situaciju što prije olakšati i ispraviti koliko god može.

 

Čini se da je "oštećena stranka u ovom sporu", previše si dala prostora, te želiti levatiti servis. 

 

Dakako ne znam stvarnu situaciju na terenu, te bi trebalo obe strane saslušati.

 

Samo, ljudi ovo kaj čitam u nekim komenatarima o nasilju. Ostavite se bilo kakvog nasilja na svoju ruku. Pogotovo u ovoj situaciji nije to potrebno. 

Svatko koje je pametna izbjegava sukobe, dok može. Svaki sukob može eskalirati u neželjenom smjeru.

 

----

Ovo za tutač...a, gledajte...nasilje nikada nije rješenje. Kaj da si upropastim život zbog jednog prijevoznog sredstva?

Ovo nisu toliki problemi da se to rješava na nasilni način.

 

Nirvana, peace&love, bro!!

 

Poslušajte Bunkera!!

 Kakvo nasilje? To se kolegi pričinjaju gluposti jer mu očito um razmišlja u tom smjeru.

 

encoding kaže...
Ver0n kaže...

Savjet je ne udovoljavati muzičkim zahtjevima mušterije da mu se isporuči novi laptop nego popraviti njegov i vratiti.

Ako to mušteriji ne paše nek piše službeni prigovor servisu, jedino to može.

Zakonski rok za odgovor servisa je 15 dana. Ja bi čekao zadnji dan da mu odgovorim i to bi mu odgovorio da će mu biti riješen laptop u razumnom roku.

Vjerovatno će u tih 15 dana biti i njegov laptop popravljan.

 

Jedina greška servisa je što ne zna zakone i što se upušta u rasprave sa glupim mušterijama i što uopće išta pregovaraju.

Vrlo konstruktivni odgovori u temi "prava potrošača". Jadna trgovina/servis u kojoj ti radiš

 

Serviser je sjebao matičnu, kupac ima pravo o tome biti informiran, na kraju dana bit će obavljena zamjena matične. Jedini problem je ovo cjenkanje simo-tamo, mada ni to nije problem dok god obje strane pristaju.

 

Predlažem da ponudi kupcu dvije opcije - čekanje ili zamjenski laptop do X kuna. Ako ovaj neće, čekaj dijelove (razuman rok), ne treba se previše navlačiti simo tamo jer obje strane gube vrijeme očito pošto ovaj želi novi PC vidno iznad vrijednosti oštećenog

Upravo tako. 

7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Ihush, neznamo ni ja ni ti koliko kojoj komponenti treba iz pojedine države da dođe. Ovih dana obilazim auto kuće u potrazi za novim vozilom ( doslovno novim, želim nula km na satu ) i u većini uvoznika su rokovi od 10 mjeseci pa čak i do godine i pol ako neželim ono kaj imaju na lageru. I kaj sad, za artikal od 200 000 kn se čeka krvavo dugo, tako da za neku glupost od par sto kuna je uopće bespredmetno nagađati za kolko bi došlo....


Mzopg , da, sada je jasno rekao, no prije mi nije bio najjasniji tijek reklamacije... U svakom slučaju mi taj serviser baš i ne izgleda iskusan. Obično su to filistri premazani svim mastima a ovaj traži savjete po forumu,,,,nije tu baš sve čisto.....


Ramzocro ,to kaj je crkao baš na servisu i nije toliko presudno, crkao bi bilo kome ko bi ga tad upalio.... Ja bi na tvom mjestu platio vještačenje i ako to vještačenje bude išlo tebi na ruku onda možeš vratiti stranci laptop te od njega potraživati troškove koje si dao vještaku. Ako neda pare pokreni ovrhu, ja ću ti opisati postupak i di buš se javio....
Bunker
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

Ihush, neznamo ni ja ni ti koliko kojoj komponenti treba iz pojedine države da dođe. Ovih dana obilazim auto kuće u potrazi za novim vozilom ( doslovno novim, želim nula km na satu ) i u većini uvoznika su rokovi od 10 mjeseci pa čak i do godine i pol ako neželim ono kaj imaju na lageru. I kaj sad, za artikal od 200 000 kn se čeka krvavo dugo, tako da za neku glupost od par sto kuna je uopće bespredmetno nagađati za kolko bi došlo....


Mzopg , da, sada je jasno rekao, no prije mi nije bio najjasniji tijek reklamacije... U svakom slučaju mi taj serviser baš i ne izgleda iskusan. Obično su to filistri premazani svim mastima a ovaj traži savjete po forumu,,,,nije tu baš sve čisto.....


Ramzocro ,to kaj je crkao baš na servisu i nije toliko presudno, crkao bi bilo kome ko bi ga tad upalio.... Ja bi na tvom mjestu platio vještačenje i ako to vještačenje bude išlo tebi na ruku onda možeš vratiti stranci laptop te od njega potraživati troškove koje si dao vještaku. Ako neda pare pokreni ovrhu, ja ću ti opisati postupak i di buš se javio....

jesi pročitao post? "U ovom slučaju sam laptop spojio na struju i upalio ga. Temperature su u startu bile visoke (65+) iako ništa drugo osim programa za testiranje (hwinfo)." - laptop je bio upaljen i radio je, tako da ti ne stoji da bi crkao bilo kome

7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Ministre, ovo kaj si rekao je totalno nebitno za slučaj. Jel on radio išta neprimjereno zbog čega bi krepao laptop ? Ako mu je došlo vrijeme da krepa onda bi krepal u bilo čijim rukama.

Ako bi vještak išao mišljenjem u smjeru dotrajalosti komponenti, iskrivljenosti, napuhanosti nekih komponenti, vidljivim oštećenjima strukture nastalim neadekvatnim dugotrajnim korištenjem, onda je sve jasno kaj i kako dalje....

Btw, kad "tvoj" vještak ( kojeg npr znaš i često ga angažiraš i plaćaš ) nešto napiše, nitko nebrani stranci da traži drugog pa i trećeg pa i četvrtog vještaka ako nebude zadovoljan mišljenjima dotadašnjih vještaka....

Ako mišljenje vještaka bude loše po vlasnika laptopa, pa trgovac pokrene ovrhu radi utjerivanja para koje je dao za vještačenje, nitko ne brani kupcu da iskoristi pravne ljekove koji su mu na raspolaganju....

Bunker
8 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Cekaj, zasto se ovdje ignorira da je serviser priznao krivicu, i kvar pripisao svom (u ovom kontekstu) nestrucnom rukovanju.

Grubo zvuci ali nema boljih rijeci.

Da se laptop nije otvarao, vjerovatno bi i dalje bio ispravan, bolje receno, funkcionalan, s pregrijavanjem kao jedinim problemom. I dalje u stvari neznamo tu dijagnostiku, simptome "pregrijavanja" - topal na dodir, vruc, ili neki stvarni problemi poput gasenja, resrtiranja, blokiranja.....

U nedostatku toga, ako je otvaran (a je) sve dalje je ogdovornost servisa, i nema tu "moglo je krepati svakome". Mozda i je, no jedina relevantna cinjenica je da laptop nakon otvaranja i "servisiranja" vise ne radi, i vise se ne prica o nicemu ispred tog detalja.

Covjek ima "otvarao sam, mjenjao i cistio, i vjerovatno zbog statickog elektriciteta laptop se pokvario".... Izreceno od strane servisa, nema vjestaka koji ce to ici pobijati pricom o dotrajalosti komponenti......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Damir22 kaže...

Covjek ima "otvarao sam, mjenjao i cistio, i vjerovatno zbog statickog elektriciteta laptop se pokvario".... Izreceno od strane servisa, nema vjestaka koji ce to ici pobijati pricom o dotrajalosti komponenti......

To je normalna stvar. Nije srećom česta, ali se zna dogoditi. I ne treba čovjeka odmah objesiti oko toga.

Realno, on nema neke prevelike mogućnosti ispred sebe i napravio je što je mogao.

 

Bitno je da korisnik dobije ispravan laptop nazad. No, to ne znači kruha preko pogače, novi laptop odmah, kao ni bilo koju drugu vrstu pretjerivanja.

Ni vještak neće doći reći "mora se odmah popraviiti". Nezgodno bi bilo kad bi došlo do isključivo financijske kompenzacije jer vrijednost laptopa je daleko od nabavne.

7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Iggy , vještak samo daje svoje tehničko stručno mišljenje o najvjerojatnijim uzrocima kvara, i baš ništa drugo vještak ne daje niti može ikome ikakve direktive zadavati...
Bunker
16 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

Iggy , vještak samo daje svoje tehničko stručno mišljenje o najvjerojatnijim uzrocima kvara, i baš ništa drugo vještak ne daje niti može ikome ikakve direktive zadavati...

Točno. Iako ni to ne može sa sigurnošću definirati.

 

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

Ministre, ovo kaj si rekao je totalno nebitno za slučaj. Jel on radio išta neprimjereno zbog čega bi krepao laptop ? Ako mu je došlo vrijeme da krepa onda bi krepal u bilo čijim rukama.

Ako bi vještak išao mišljenjem u smjeru dotrajalosti komponenti, iskrivljenosti, napuhanosti nekih komponenti, vidljivim oštećenjima strukture nastalim neadekvatnim dugotrajnim korištenjem, onda je sve jasno kaj i kako dalje....

Btw, kad "tvoj" vještak ( kojeg npr znaš i često ga angažiraš i plaćaš ) nešto napiše, nitko nebrani stranci da traži drugog pa i trećeg pa i četvrtog vještaka ako nebude zadovoljan mišljenjima dotadašnjih vještaka....

Ako mišljenje vještaka bude loše po vlasnika laptopa, pa trgovac pokrene ovrhu radi utjerivanja para koje je dao za vještačenje, nitko ne brani kupcu da iskoristi pravne ljekove koji su mu na raspolaganju....

 -kranje kretenski pogled na riješenje problema..

"tvoj" vještak ( kojeg npr znaš i često ga angažiraš i plaćaš )..

-i dalje ti nije jasno? servis zaprimio ispravno, pokvario, ne radi i servis priznaje grešku-odgovornost dok je jedini problem cijena ili kako popraviti.. recimo trudi se ali ne dovoljno, neiskusan i sl. ..

 na to ti imaš klasičan odgovor, prevara-korupcija.. netko će nešto napisati, ne činjenice nego netko 'tvoj', .. i to je ok?

-i dalje poznat način zastrašivanja nekim troškovima, vještačenjem i 'oni  su jači'... pri čemu se pravila-zakoni ignoriraju.. ni i dalje ti nije jasno gdje promašuješ? .. nije jasno ni modovima?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

 

 

Joj, ljudi Bunker vam opisuje i sagledava cijelu situaciju. Zna čovjek o čemu piše. Najte sada po lošoj formuskoj navadi praviti se da na razumijete, samo kako bi raspravu odveli u nekom drugom smjeru.

 

Pa, Bunker vam govori iz iskustva. Vještak određuje samo dal' je nešto bilo il' nije bilo,. Npr. imate problem sa krivotvorenim vašim potpisom, te ne želite teleoperateru platiti za to. Tužite istoga, te zatražite nalaz vještak za potpise.  Vještak napiše svoje mišljenje, te je sudija taj koji odlučuje, kako i što.

 

Imate saobraćajku, vještačenje veli kaj je kaj bilo. Sutkinja onda donosi odluku. Jedna strana tvrdi ovo, drugo ono. Sutkinja na osnovu vještačenja donosi odluku. 

Te, ako je neki svjedok nekaj rekao kontra vas, tužite ga za klevetu.

 

Tak' i sa ovim famoznim lapom. ceRi vlasniku lapa kaj je bilo, te ponudiš ispraviti svoju pogrešku, te ako on se poziva na prava ova ili ona, neka te žitu

Kad dojdu zamjesnki dijelovi dobiješ svoj lap. Ak' imam zamjesnki dadnem ti ga koristiš. 

 

Ako ti kaj ne šepa, žitu me ili me đido na posao il' me sačekaj poslije.

 

A, ova mušterija je mušterija iz pakla, jer sada bi ovakav' lap, sada onakav, te plastika, kučiste ne valja, te ne znam kaj, sto čuda.

Nema među kompjuterašima nekih velikih junaka. Više je to ekipa za GTA spike i Internet junaštvo.

dzg
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
PzKpfw kaže...

 

 

Joj, ljudi Bunker vam opisuje i sagledava cijelu situaciju. Zna čovjek o čemu piše. ..

-on barem toz na.. ti ne znaš ništa.

-čitaš li postove? sadržaj? što je iduće, pajserom biti jači u nedostatku pravnog argumenta?

-da, piše ono što zna, 'tvoj' vještak.. ako znaš u čemu je razlika u odnosu na 'normalnog'? -kao i tvoj policajac, sudac, .. u temi o pravu, zakonu?

-primijeti, post naovoj stranici mu dam TU, jer je točno.. no post prije nije stvar točnosti-realnosti nego zakona, pravila.

 

-argument iz klase pribavite si sudca 'ličko rukovanje' i bezbrižno radite dalje..

 

-ispravan laptop zaprimljen, pokvaren u servisu, .. servis pokušava popraviti, recimo trudi se i 'zvuči pošteno'.. no trud bez rezultata ne znači ništa. Odgovornost i dalje ostaje. Trud je pohvalan dok učimo djecu, u životu.. kad je nešto posao (pforesija-profesionalnost..) tad se to mora napraviti, da radi.. kuhar, kirurg, mehaničar.. nije dovoljan trud nego napraviti ispravno, ne loše, ne neispravno.

 

-tko radi, griješi.. to je ok, tj i na greškama se uči (često najbolje, tj tek kad se ljudi 'opeku' nešto nauče..).

-problem, trud, poštenje, dobre namjere .. nisu dovoljne, mora riješiti problem, mora dati-vratiti ispravno.. mora dogovoriti nešto s klijentom.. koji istina recimo zloupotrebljava situaciju, no ima pravo.

.. tj kako kreće priča, obavili su posao, sklopili.. i ne radi, kvar. .. tjedan su čekali, tek tad javili klijentu, nakon tog još tjedan bez rezultata.. tek tad vidimo da klijent nešto traži-zahtijeva, možda previše.. no što su radili +2tjedna? Bi li riješenje u prvih par dana rezultiralo da i klijent ne ide džnonom, maximalnim zahtijevima? .. klijent je sad u ogromnoj prednnosti jer su realni rokovi i pristojnost-praksa ono što serviser mora imati, već realno istekli. Kemijanje s nečim online, hoće li pronaći nešto slično za skrpati, sličan druge generacije itd.. hoće li klijent to pristati preuzeti?

-što da je serviser prvi dan kad je uzrokovao kvar sve što sad zna znao? da je gubljenje vremena samo gubljenje vremena, da guranje pod tepih ne pomaže, ode vrijeme.. neće laptop zacijeliti, oživjeti sam od sebe.

-što je poduzeo? u jednom od postova kažem da bi već rikšom iz kine stigla roba.. što netko osporava.. pa ovako, freeshiping u prosjeku stiže za 2-3 tjedna, plaćeni brže. Ako serviser traži takav dio, ako ga je naručio i čeka, tad ima barem okvirno vrijeme pristizanja.. tad bi to naveo, rekao korisniku, stiže idući tjedan, uz mogućnost da do zastoja dođe iz bilo kojeg razloga, to je razumljivo-opravdano.. moguće, no ne treba se opustiti, čekati, gubiti vrijeme.

-dodatno pozitivno za ovaj servis-primjer, dali su zamjensko računalo klijentu za vrijeme servisa.. tako da klijent nema 'pravi' razlog potraživati nešto više, no uvjek može tražiti da mu se vrati njegovo, ispravno i naknadu za uništeno, ako nikako drugačije (trenutna tržišna vrijednost) tad po računu novog-kupljenog, što je po navedenom 10.000kn...

-to što danas novo-jače recimo 5.000kn ne znači za zakon ništa.. tj istina, klijent će kupiti za taj novac novo i razliku može staviti u džep.. no to je njegovo pravo, dok je odgovornost na servisu.

-točno, može se cjenkati, u svakom poslu.. može i u ovom primjeru. Može servis ponuditi recimo 5.000kn.. kao zadnju ponudu, ako to klijent prihvati ok, ako odbije tad je na njemu da dalje radi što želi, prijavi-tuži.. možda će dobiti, možda više.. no to je možda, tj dobit će sigurno, samo pitanje koliko uz koji trošak i koje vrijeme a tad koliko se to isplati klijentu. ..tj trenutno bi razlika (ako je 'matematika' točna, tj karikirani primjer) bila +5.000kn.. ako dobije traženi iznos, ako ga može dokazati kao realno potraživanje, a to se može osporiti, drugo mišljenje, vještačenja itd.. time rastu troškovi, plaća se odvjetnik, vještak.. tj pravni sustav  stvara trošak  koji nije u koristi tužitelja-tuženika.. realno oni od tog nemaju ništa  i bolje im se nagoditi bez pravnog troška.. tj opet se sve svede na cjenkanje, tj obje strane moraju pristati.. ako mu 5000 nije dovoljno, ponuditi 6, ako traži 10, ponuditi manje.. 7, 8? .. što ako pristane na recimo 7.500kn kao teoretski kompromis?

-vjerojatno bi i servis pristao da se riješi problema, vjerojatno i  klijent jer je ipak dobio adekvatan iznos za novo-jače.. no to nije  stvar zakona ili ove teme nego njih dvoje, dogovor-kompromis koji na kraju te dvije strane moraju postići...

 

-tj jedino čime se servis stvarno izvlači iz problema je da popravi, vrati ispravno računalo.. a pošto je postojala zamjena za vrijeme servisa nema drugih potraživanja, tj može klijent tražiti još nešto-naknadu.. no nema što dokazati i iznos bi bio realno mali, tj može mu se ponuditi 500kn.. onak 'za duševne boli' ili ništa.. opet stvar kako se te dvije strane dogovore.

 

-na karaju, kao pouka serviseru... što god preuzmeš kao posao, napravi, isporuči, popravi.. naravno da u životu-radu ima problema, greške, slučaj-sreća.. riješiš, tj u tome je razlika što netko napravi kad se nešto dogodi, 'pobjeći' ili riješiti. ...bijeg je prvi reflex za početnike, ono što je prvi tjedan priče je upravo to, tj neće problem nestati ako nešto ne napravimo + što god napravimo  možemo stvoriti još veći-novi problem tj i ovaj problem počinje upravo tako, 'običan servis, prašina.. rutina'.. i imamo problem.

-upravo u tome je razlika 'majstora' i 'majstora'.. ili napraviš ili ne. Ako napraviš, ako radi, tad jesi za taj posao, riješiš na bilo koji način, isplatiš klijenta, .. moraš riješiti, ne možeš gurnuti galvu u pijesak i čekati.. time samo gubiš vrijeme i dodatno daješ drugoj strani veće pravo pa i to da je druga strana sad 'ljuta' .. tj da je sve napravljeno-javljeno prvi dan, možda (možda!) bi i klijent bio blaži, razumniji.. možda ne bi tražio 10.000.. možda.. beskonačno možda i ne možemo to provjeriti, vratiti se u vrijeme. Da možeš vratio bi se i odbio čišćenje prašine, zaprimanje.. da možeš tako igrao bi loto.. izbjegao bi probleme, no to je život. Život se ne izbjegava, problemi, posao-obveze.. izvršiš svoje, napraviš, riješiš..  tako se živi život, tako se radi profesionalno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Ihush , ti si vjerojatno dobronamjeran, no dječje naivno postavljaš stvari u potpunosti isključujući realnost i samim time postaješ neučinkovit ....

Aj reci ti meni jesi ikad dosad čuo da neki servis nekaj sjebe pa onda po forumima ili fb traži savjete ? Naravno da za sve postoji prvi put, al ono, daj malo razmisli ... Ovo je nekome dosadno pa malo trola i gušta kad vidi kako si se zapalio i ufurao se u slučaj koji najvjerojatnije i ne postoji...

Aj se sjeti pravih servisa od msana, asbisa, microlinea, npr mr i sl, pa do njih nemreš ni telefonom, na odgovor mailom čekaš danima, a ne da buš ti njima nekaj uvjetovao ili ucjenjivao. Pa zalit će ti uređaj vodom, navesti da je vlaga i neispravno rukovanje korisnika uzrok kvara i još će ti naplatiti dijagnostiku, a ako treba još bu te i ovršili .... Svaki vještak bu potvrdio sve kaj msan veli radi njihovog statusa i isprepletenosti sa državnim agencijama i ministarstvima jer svaki taj vještak bu uskoro morao produžiti svoju licencu, status i sl . Pa ako si dobar i dobronamjeran to neznači da moraš biti naivan i zatvarati oči pred realnošću ...
Bunker
3 godine
odjavljen
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...
PzKpfw kaže...

 

 

Joj, ljudi Bunker vam opisuje i sagledava cijelu situaciju. Zna čovjek o čemu piše. ..

-on barem toz na.. ti ne znaš ništa.

-čitaš li postove? sadržaj? što je iduće, pajserom biti jači u nedostatku pravnog argumenta?

-da, piše ono što zna, 'tvoj' vještak.. ako znaš u čemu je razlika u odnosu na 'normalnog'? -kao i tvoj policajac, sudac, .. u temi o pravu, zakonu?

-primijeti, post naovoj stranici mu dam TU, jer je točno.. no post prije nije stvar točnosti-realnosti nego zakona, pravila.

 

-argument iz klase pribavite si sudca 'ličko rukovanje' i bezbrižno radite dalje..

 

-ispravan laptop zaprimljen, pokvaren u servisu, .. servis pokušava popraviti, recimo trudi se i 'zvuči pošteno'.. no trud bez rezultata ne znači ništa. Odgovornost i dalje ostaje. Trud je pohvalan dok učimo djecu, u životu.. kad je nešto posao (pforesija-profesionalnost..) tad se to mora napraviti, da radi.. kuhar, kirurg, mehaničar.. nije dovoljan trud nego napraviti ispravno, ne loše, ne neispravno.

 

-tko radi, griješi.. to je ok, tj i na greškama se uči (često najbolje, tj tek kad se ljudi 'opeku' nešto nauče..).

-problem, trud, poštenje, dobre namjere .. nisu dovoljne, mora riješiti problem, mora dati-vratiti ispravno.. mora dogovoriti nešto s klijentom.. koji istina recimo zloupotrebljava situaciju, no ima pravo.

.. tj kako kreće priča, obavili su posao, sklopili.. i ne radi, kvar. .. tjedan su čekali, tek tad javili klijentu, nakon tog još tjedan bez rezultata.. tek tad vidimo da klijent nešto traži-zahtijeva, možda previše.. no što su radili +2tjedna? Bi li riješenje u prvih par dana rezultiralo da i klijent ne ide džnonom, maximalnim zahtijevima? .. klijent je sad u ogromnoj prednnosti jer su realni rokovi i pristojnost-praksa ono što serviser mora imati, već realno istekli. Kemijanje s nečim online, hoće li pronaći nešto slično za skrpati, sličan druge generacije itd.. hoće li klijent to pristati preuzeti?

-što da je serviser prvi dan kad je uzrokovao kvar sve što sad zna znao? da je gubljenje vremena samo gubljenje vremena, da guranje pod tepih ne pomaže, ode vrijeme.. neće laptop zacijeliti, oživjeti sam od sebe.

-što je poduzeo? u jednom od postova kažem da bi već rikšom iz kine stigla roba.. što netko osporava.. pa ovako, freeshiping u prosjeku stiže za 2-3 tjedna, plaćeni brže. Ako serviser traži takav dio, ako ga je naručio i čeka, tad ima barem okvirno vrijeme pristizanja.. tad bi to naveo, rekao korisniku, stiže idući tjedan, uz mogućnost da do zastoja dođe iz bilo kojeg razloga, to je razumljivo-opravdano.. moguće, no ne treba se opustiti, čekati, gubiti vrijeme.

-dodatno pozitivno za ovaj servis-primjer, dali su zamjensko računalo klijentu za vrijeme servisa.. tako da klijent nema 'pravi' razlog potraživati nešto više, no uvjek može tražiti da mu se vrati njegovo, ispravno i naknadu za uništeno, ako nikako drugačije (trenutna tržišna vrijednost) tad po računu novog-kupljenog, što je po navedenom 10.000kn...

-to što danas novo-jače recimo 5.000kn ne znači za zakon ništa.. tj istina, klijent će kupiti za taj novac novo i razliku može staviti u džep.. no to je njegovo pravo, dok je odgovornost na servisu.

-točno, može se cjenkati, u svakom poslu.. može i u ovom primjeru. Može servis ponuditi recimo 5.000kn.. kao zadnju ponudu, ako to klijent prihvati ok, ako odbije tad je na njemu da dalje radi što želi, prijavi-tuži.. možda će dobiti, možda više.. no to je možda, tj dobit će sigurno, samo pitanje koliko uz koji trošak i koje vrijeme a tad koliko se to isplati klijentu. ..tj trenutno bi razlika (ako je 'matematika' točna, tj karikirani primjer) bila +5.000kn.. ako dobije traženi iznos, ako ga može dokazati kao realno potraživanje, a to se može osporiti, drugo mišljenje, vještačenja itd.. time rastu troškovi, plaća se odvjetnik, vještak.. tj pravni sustav  stvara trošak  koji nije u koristi tužitelja-tuženika.. realno oni od tog nemaju ništa  i bolje im se nagoditi bez pravnog troška.. tj opet se sve svede na cjenkanje, tj obje strane moraju pristati.. ako mu 5000 nije dovoljno, ponuditi 6, ako traži 10, ponuditi manje.. 7, 8? .. što ako pristane na recimo 7.500kn kao teoretski kompromis?

-vjerojatno bi i servis pristao da se riješi problema, vjerojatno i  klijent jer je ipak dobio adekvatan iznos za novo-jače.. no to nije  stvar zakona ili ove teme nego njih dvoje, dogovor-kompromis koji na kraju te dvije strane moraju postići...

 

-tj jedino čime se servis stvarno izvlači iz problema je da popravi, vrati ispravno računalo.. a pošto je postojala zamjena za vrijeme servisa nema drugih potraživanja, tj može klijent tražiti još nešto-naknadu.. no nema što dokazati i iznos bi bio realno mali, tj može mu se ponuditi 500kn.. onak 'za duševne boli' ili ništa.. opet stvar kako se te dvije strane dogovore.

 

-na karaju, kao pouka serviseru... što god preuzmeš kao posao, napravi, isporuči, popravi.. naravno da u životu-radu ima problema, greške, slučaj-sreća.. riješiš, tj u tome je razlika što netko napravi kad se nešto dogodi, 'pobjeći' ili riješiti. ...bijeg je prvi reflex za početnike, ono što je prvi tjedan priče je upravo to, tj neće problem nestati ako nešto ne napravimo + što god napravimo  možemo stvoriti još veći-novi problem tj i ovaj problem počinje upravo tako, 'običan servis, prašina.. rutina'.. i imamo problem.

-upravo u tome je razlika 'majstora' i 'majstora'.. ili napraviš ili ne. Ako napraviš, ako radi, tad jesi za taj posao, riješiš na bilo koji način, isplatiš klijenta, .. moraš riješiti, ne možeš gurnuti galvu u pijesak i čekati.. time samo gubiš vrijeme i dodatno daješ drugoj strani veće pravo pa i to da je druga strana sad 'ljuta' .. tj da je sve napravljeno-javljeno prvi dan, možda (možda!) bi i klijent bio blaži, razumniji.. možda ne bi tražio 10.000.. možda.. beskonačno možda i ne možemo to provjeriti, vratiti se u vrijeme. Da možeš vratio bi se i odbio čišćenje prašine, zaprimanje.. da možeš tako igrao bi loto.. izbjegao bi probleme, no to je život. Život se ne izbjegava, problemi, posao-obveze.. izvršiš svoje, napraviš, riješiš..  tako se živi život, tako se radi profesionalno.

Sto realno moze stranka da napravi? Nista. Ima zakonski rok, jedino moze doci u servis sa hladnim oruzjem. Meni se pokvario Lenovo All-in-one. U garantnom roku. Jedini servis je u Svabiji. Problem je bio maticna i power supply.

 

Priznali su da je greska njihova, tj. nisam ja ostetio.

 

Cekam 3 tjedna nista. Posaljem email i kazu cekaju djelove iz Kine.

 

Prodje 6 tjedana, opet ista prica. Nakon 3 mjeseca kad sam im poceo prijetit, kazu da ne mogu popraviti jer nema djelova i vracaju nazada. Povrat novca ih ne zanima.

 

Srecom je Amazon to uskocio pa sam dobio dio novca nazad, ali osim ako ih ne odvedes na sud nije ih briga. Od tada nista od Lenova ne kupujem.

11 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Prvo sam citao kako ste masovno "krali" nove Playstation gamepadove jer vam nitko nije provjeravao dali uistinu driftaju analogne palice ili ne i to je bilo....cool...opravdano....zasto ne....koristili priliku....svakakva "moralna" opravdanja.

Sad sam procitao dio postova kroz ovu temu i iskreno mi se povraca 🥂

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
bunker kaže...

Ihush , ti si vjerojatno dobronamjeran, no dječje naivno postavljaš stvari u potpunosti isključujući realnost i samim time postaješ neučinkovit ....

Aj reci ti meni jesi ikad dosad čuo da neki servis nekaj sjebe pa onda po forumima ili fb traži savjete ? Naravno da za sve postoji prvi put, al ono, daj malo razmisli ... Ovo je nekome dosadno pa malo trola i gušta kad vidi kako si se zapalio i ufurao se u slučaj koji najvjerojatnije i ne postoji...

Aj se sjeti pravih servisa od msana, asbisa, microlinea, npr mr i sl, pa do njih nemreš ni telefonom, na odgovor mailom čekaš danima, a ne da buš ti njima nekaj uvjetovao ili ucjenjivao. Pa zalit će ti uređaj vodom, navesti da je vlaga i neispravno rukovanje korisnika uzrok kvara i još će ti naplatiti dijagnostiku, a ako treba još bu te i ovršili .... Svaki vještak bu potvrdio sve kaj msan veli radi njihovog statusa i isprepletenosti sa državnim agencijama i ministarstvima jer svaki taj vještak bu uskoro morao produžiti svoju licencu, status i sl . Pa ako si dobar i dobronamjeran to neznači da moraš biti naivan i zatvarati oči pred realnošću ...

 Nažalost ovo nije trollanje što sam postavio pitanje za tog dečka što ima situaciju, čak je dvojica kolega s foruma već radili u tom istome servisu. Kako situacija stoji, upošto je situacija se malo zaprila i neću o detaljima - frend će dat otkaz najvjerojatnije.

 

A čisto da nebi bilo, kad sam vidio šta su neki krenuli pisati evo vam screenshot šta sam mu napisao na whatsappu.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice