Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

poruka: 28
|
čitano: 9.498
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Pozdrav! Namjeravam kupiti ovu wifi antenu, pa me zanima kakva je u funkciji, ako ju netko ima ili ju je isprobao!

Također me zanima kako bi radila sa BackTrack-om?

 

http://www.ubnt.com/airgrid

 

 

Hvala!

AirGrid AirGrid
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Šta nitko nema??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

koliko ja znam bolje su nego yagi antene

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
Šta s backtrackom?

Pa ako nemaš drivere za WLAN karticu za Backtrack onda neće radit....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Backtrack i antena? Kakva je tu povezanost? Osim što je antena potrebna wifi kartici da prima signal. Kakvu wifi karticu imaš?

Glavno je ne lažite samog sebe. Onaj ko laže samog sebe i svoju laž sluša, dolazi dotle da već nikakvu istinu ni u sebi ni oko sebe ne primećuje, i prema tome, ne poštuje ni sebe ni druge.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Ma ova antena u sebi ima ruter i pojačalo na anteni tako da direktno se spaja na računalo sa UTP kablom te nema nikakvih gubitaka. Zato me zanima kak bi ju prepoznal BackTrack.

16 godina
neaktivan
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

BackTrack linux security distra?

Nemas problema s time, ta "antena" (kako si sam rekao, nije samo antena) ima svoju IP adresu i pristupas joj kao bilo kojem router/ap (npr od ISP-a za adsl). 

Bas gledam te antene i ne mogu se odluciti jel bi isao na 2,4 i 5 GHz??? 12 km link, ima opticku, zona Zagreba.

Kakve ti imas planove?

 

Pozdrav

 

davor07
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
davor07 kaže...

BackTrack linux security distra?

Nemas problema s time, ta "antena" (kako si sam rekao, nije samo antena) ima svoju IP adresu i pristupas joj kao bilo kojem router/ap (npr od ISP-a za adsl). 

Bas gledam te antene i ne mogu se odluciti jel bi isao na 2,4 i 5 GHz??? 12 km link, ima opticku, zona Zagreba.

Kakve ti imas planove?

 

Pozdrav

 

Ako vuces link povuci 5GHz, 2.4 ne dolazi u obzir.

 

Dalje, sto se tice backtracka... neznam kako radi sa tim routerom, za backtrack mislim da moras imat wifi karticu, ne router.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
tnakir kaže...
davor07 kaže...

 

Ako vuces link povuci 5GHz, 2.4 ne dolazi u obzir.

 

Dalje, sto se tice backtracka... neznam kako radi sa tim routerom, za backtrack mislim da moras imat wifi karticu, ne router.

Hvala na odgovoru! Molim te daj malo objasni/obrazlozi zasto 5GHz.

Moja prva ideja je bila 5, ali malo sam zabrinut zbog "osjetljivosti" tog signala. A kod 2.4 sam siguran da na tom putu ima brdo wlan mreza koje sigurno smetaju...

davor07
16 godina
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
Sa ovom zadnjom recenicom si sam sebi odgovorio. Ako imas opticku vidljivost i ako ti je fresnelova zona cista, nemas se sta mislit. Vise ces problema imat sa 2.4 nego sa 5ghz. Plus sto su ti na 5ghz dozvoljene vece snage. S kojom opremom mislis to rijesit?
Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
davor07 kaže...

BackTrack linux security distra?

Nemas problema s time, ta "antena" (kako si sam rekao, nije samo antena) ima svoju IP adresu i pristupas joj kao bilo kojem router/ap (npr od ISP-a za adsl). 

Bas gledam te antene i ne mogu se odluciti jel bi isao na 2,4 i 5 GHz??? 12 km link, ima opticku, zona Zagreba.

Kakve ti imas planove?

 

Pozdrav

 

Ja imam vikendicu na Bilogori i vidljivost mi je čista kad sam dosta visoko, a lovio bi AP-e ili ako bi uspio ulovit svoj Thomson ruter, cca 10Km, pa mislim da bi mi idealnije bila 2.4Ghz, bar mi je tako čovjek preporučio koji se bavi wireless-om, jer 5Ghz su za link ako se ne varam?

13 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
tnakir kaže...
davor07 kaže...

BackTrack linux security distra?

Nemas problema s time, ta "antena" (kako si sam rekao, nije samo antena) ima svoju IP adresu i pristupas joj kao bilo kojem router/ap (npr od ISP-a za adsl). 

Bas gledam te antene i ne mogu se odluciti jel bi isao na 2,4 i 5 GHz??? 12 km link, ima opticku, zona Zagreba.

Kakve ti imas planove?

 

Pozdrav

 

Ako vuces link povuci 5GHz, 2.4 ne dolazi u obzir.

 

Dalje, sto se tice backtracka... neznam kako radi sa tim routerom, za backtrack mislim da moras imat wifi karticu, ne router.

Pitao sam lika i veli da će ju istestirat sa backtrack-om ;)

12 godina
protjeran
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
Davide daj mi reci koje cjene,te opreme sto hoces uzeti?? Jer ja sebi planiram uzeti! Hvala
13 godina
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Našao sam lika iz Međimurja, dobiva robu sad u 1. mjesecu, a cijena za ovu je 450kn, inače ovak kod drugih je oko 550-600kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
Htio bih i ja sebi uzeti! Ako moze za 450 kn,da ti uplatim novce na kont! Jer i meni treba tako sta! Hvala.
15 godina
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Što je to backtrack?

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
Linux program za razbijanje ili kratko receno upadanje u tudju mrezu! Pogledaj po youtoube. Pa ces vidjeti,a imas dosta po forumima! Koristan je onome tko nema vlastitu,mogucnost za internetom! Hahaha. Pa posudis od susjeda,malo mrezu! Al gledaj tko ima flet a ne da placa gigabajte? Da nebi bilo veselo vece...
15 godina
neaktivan
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Molim vas nemojte više o backtracku... koristite google ili postavljajte suvisla pitanja, samo neznam koliko to ima veze s ovom temom..

90% žena je nezadovoljno svojim seksualnim životom, što je i normalno jer ja ne mogu da stignem na sve strane.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
Frende sory! Kada je postavio pitanje! Sory. Kada neotvara teme oko toga. Neka googla. :).
16 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
David87 kaže...

Ja imam vikendicu na Bilogori i vidljivost mi je čista kad sam dosta visoko, a lovio bi AP-e ili ako bi uspio ulovit svoj Thomson ruter, cca 10Km, pa mislim da bi mi idealnije bila 2.4Ghz, bar mi je tako čovjek preporučio koji se bavi wireless-om, jer 5Ghz su za link ako se ne varam?

Zaboravi da ces uhvatiti svoj AP na tu udaljenost. Tvoj AP nema dovoljnu snagu da se baci do tvoje vikendice. Radije provuci link na 5 GHz od svog AP-a do vikendice. Sto se tice lova na tudje AP-ove, takodjer zaboravi na ubikitija jer ubikiti nema mogucnost probivanja WEP-ova. Za to ti treba wifi kartica, ne router.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Ak niš drugo onda ću ubacit običnu grid antenu i potegnut wireless kabla do rutera i to je to! Zanimalo me samo kako se ponaša ta antena pošto je u njoj već sve ugrađeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
David87 kaže...

Ak niš drugo onda ću ubacit običnu grid antenu i potegnut wireless kabla do rutera i to je to! Zanimalo me samo kako se ponaša ta antena pošto je u njoj već sve ugrađeno.

 

Trebao bi na obje strane imati hi-gain opremu inace cak i da 'ulovis' signal od daleko neces imati uvjete za komunikaciju jer jedna strana 'moze' komunicirati na daleko, a druga ne...
davor07
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
tnakir kaže...
Sa ovom zadnjom recenicom si sam sebi odgovorio. Ako imas opticku vidljivost i ako ti je fresnelova zona cista, nemas se sta mislit. Vise ces problema imat sa 2.4 nego sa 5ghz. Plus sto su ti na 5ghz dozvoljene vece snage. S kojom opremom mislis to rijesit?

 

Planiram bas sa UBQ AirGrid M2 ili M5 na obje strane, antene su 20 za 2.4Ghz ili 27 dbi za 5Ghz... A sto se smetnji tice, smatras da bi smetnje od drugih wlan bile vece i vise bi zezale od 'osjetljivosti' 5Ghz na sve zivo?
davor07
16 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
David87 kaže...

Ak niš drugo onda ću ubacit običnu grid antenu i potegnut wireless kabla do rutera i to je to! Zanimalo me samo kako se ponaša ta antena pošto je u njoj već sve ugrađeno.

Tvoj router doma ima izlaznu snagu od nekih 70dB sto je svakako premalo. Trebat ces i sa jedne i sa druge strane neku jacu opremu (ni ne pomisljaj na one alphe od 10kW sto se reklamiraju jer je to smece).

 

davor07 kaže...

 

Trebao bi na obje strane imati hi-gain opremu inace cak i da 'ulovis' signal od daleko neces imati uvjete za komunikaciju jer jedna strana 'moze' komunicirati na daleko, a druga ne...

Upravo tako.

 

davor07 kaže...
Planiram bas sa UBQ AirGrid M2 ili M5 na obje strane, antene su 20 za 2.4Ghz ili 27 dbi za 5Ghz... A sto se smetnji tice, smatras da bi smetnje od drugih wlan bile vece i vise bi zezale od 'osjetljivosti' 5Ghz na sve zivo?

Nemoj vuci na 2.4 jer je eter pun suma. 2.4 definitivno nije za velike udaljenosti. 5GHz istina teze prolazi kroz prepreke (krosnje i slicno) ali sam si rekao da nema nekih prepreka izmedju dvije tocke. Neznam koje je stanje sa ubikitijem, ja radim sa mikrotikom i taj link na 5 GHz se da rijesiti za neke male pare... cca 2000 kn, mozda manje.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
tnakir kaže...

 

davor07 kaže...
Planiram bas sa UBQ AirGrid M2 ili M5 na obje strane, antene su 20 za 2.4Ghz ili 27 dbi za 5Ghz... A sto se smetnji tice, smatras da bi smetnje od drugih wlan bile vece i vise bi zezale od 'osjetljivosti' 5Ghz na sve zivo?

Nemoj vuci na 2.4 jer je eter pun suma. 2.4 definitivno nije za velike udaljenosti. 5GHz istina teze prolazi kroz prepreke (krosnje i slicno) ali sam si rekao da nema nekih prepreka izmedju dvije tocke. Neznam koje je stanje sa ubikitijem, ja radim sa mikrotikom i taj link na 5 GHz se da rijesiti za neke male pare... cca 2000 kn, mozda manje.

Hvala na info! Molim malo detalja o Mikrotiku, koji bi opremu izabrao za ovakvu situaciju (5GHz, 12 km...)? Molim te prijedlog-ideju.

Sto se cijena tice, UBQ AirGrid 5GHz sa 27dbi antenon je cca 450-600 kn+pdv svaki.

davor07
16 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna
davor07 kaže...

Hvala na info! Molim malo detalja o Mikrotiku, koji bi opremu izabrao za ovakvu situaciju (5GHz, 12 km...)? Molim te prijedlog-ideju.

Sto se cijena tice, UBQ AirGrid 5GHz sa 27dbi antenon je cca 450-600 kn+pdv svaki.

Nekako sumnjam da je to pravih 27dBi...

 

Ja bih ti preporucio ovo: http://www.mikrotik-hrvatska.com/komplet-routerboard-groove-5hn-p-476.html

 

To navalis na nekakvu antenu od 24dBi i to bi trebalo sljakat.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

Imam ja uredno sam ju instaliro .Dok sam pronasao mrezu stavio sam u postavkama opciju DHCP i internet radi.Ali mreza mi je ta slaba i nemogu ponovo uci u postavke te antene jer ima fiksnu IP adresu.

 

PITANJE MOJE: Kako sada ponovo uci u postavke te antene ako netko zna

perina
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 12:04 (Pero47).
10 godina
offline
Re: Ubiquity AirGrid M2 20dBi 2.4Ghz antenna

...ja bi to nazvao wifi uređajem , antena je samo komad metala a ovo je uređaj montiran na antenu ( da se izbjegnu gubici u koaksu).

 

 tražene podatke imaš ovdje : http://www.eurodk.com/files/catalogue/ubiquiti/quick-start-guide-airgrid-m2-20.pdf

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice