Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

poruka: 14
|
čitano: 4.904
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

pozdrav,

 

u firmi pokusavamo lokalnu mrezu sa jednog routera prosiriti na par racunala u krugu firme..

trenutno imamo stari dlinkov neki router bez wirelessa.. ja sam donio svoj od doma siemens gigaset sx763 i laptop da projverim udaljenost i fercera solidno za ono sto nam treba, ali "na knap"..

 

mozete li molim vas preporuciti "nesto" da "pojacam" vezu.. da li da trazim drugi router koji salje jaci signal ili jaci reciver (mislim da imam doma neki isto od siemensa na usb sticku)?

 

unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

Najbolja varijanta je zica. Ako to otpada imas nekoliko mogucnosti. Jedna od njih je da zicom povezes acces point i da ga stavis negdje na sredinu izmedju tih racunara i da se racunari kace na njega ili na router cemu je koji blizi. Druga varijanta je  da taj acces point stavis na to istoo mjesto ali u repeater modu rada cime izbjegavas zicu do njega. Znaci treba ti samo struja z anjega. Onda on havat signal od routera i pojacava ga. Idi ovim redoslijedom. Usb wireless adaptere izbjegavaj jer su oni generalno sr..e. Ili acces pointe na kompove u klijent nacinu rada ili PCI kartice.

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

aha.. znaci usb adapteri otpadaju..

 

moze jos samo savjet je li bolja varijanta range extender ili AP?

vidim da je AP u prosjeku skuplji, pa me zanima da li opravdava tu cijenu sto se dometa tice?

 

range extender npr. : http://www.instar-informatika.hr/bezicni-range-extender-d-link-dwl-g810/0430394/mrezna-oprema/

AP npr. : http://www.instar-informatika.hr/access-point-d-link-dap-1353/0430679/mrezna-oprema/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

MA to je sve debelo preskupo. Ev ovaj ali i on je preskup. http://www.instar-informatika.hr/access-point-d-link-dap-1160/0430712/mrezna-oprema/

Meni ovo sve djeluje preskupo. I to debelo. Imas li jos neku firmu u kojoj to mozes kupiti? Acces point ja placam u Banja Luci po 30 EUR-a. I nemoj uzimati d-link. Precijenjen je. Ja bi ti preporucio da pokusas naci TP-linkove proizvode. Duplo jeftiniji a rade odlicno. Ovako nesto http://www.pan-ex.net/vidi.php?artikl=7070

 

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

ma vjerovatno ima..

na ovo sam naisao prvo kad sam proguglao cijene access pointova...

znaci potrazim neki jeftiniji AP?

i jos samo nesto..pitanje je mozda glupo ali, po toj logici ako uzimam AP ne moram mjenjati trenutni dlinkov router (koji ne podrzava wifi)...

ako sam dobro shvatio.. ako provucem zicu od routera do AP; AP pretvara signal u bezzicni i tako salje dalje bez obzira sto sam router ne podrzava wifi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 9:07 (0,03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

Da. On postaje pristupna tacka za taj router. Nije to tesko postaviti. Mzes ih staviti koliko ti taj router ima LAN portova. Sve zavisi kako su ti ti racunari rasporedjeni, ima li zidova i sl. Mozda da odmah  uzme ap koji podrzava n standard tj. koji moze radi na 108 Mbps

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

ma u principu kako sam ja isprobao sa svojim routerom, sve radi samo je signal prilicno slab.. ali postoji i stvar funkcionira..

sto bi znacilo da ako je sa AP malo jaci signal (a vjerovatno je) bit ce sve ok...

inace radi se o udaljenosti cca 100m + "limeni" zid na jednu stranu i 100 m + cigleni zid na drugu stranu.. ostala racunala spojena su zicom..

 

hvala svima na odgovorima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

Samo izvadi antenu od router zalemi konnektor i spoji kablom neku antenu na krov...i loviti ce te cijeli grad...

Ominca je savrsena za to...ako nebi kupovao novu....VIDI

Nove su ti obicnu 200-400 kn...

[URL=http://www.neobux.com/?r=bobica257][IMG=http://images.neobux.com/imagens/banner/?u=bobica257&u3=3732154][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 10:25 (bobica257).
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

hm.. zanimljivo.. al mi je to oko 700 kn.. + jos bezzicna kartica cca 200 = 900 ( u grubo) (ovo se odnosi na link koji je prije izmjene bio u postu iznad)

 

razmisljam si npr. http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=19&pl1_id=1&pl2_id=5 sto je oko 250 kn i jos uz to uzmem neku bezzicnu karticu za cca 200 i to me izade sve zajedno ispod 500 kn...

 

sto dobri ljudi ovog foruma kazu za gore navedeni AP? :)

kazem.. i ovako ima signala sa obicnim routerom (znaci kad pristekam vlastiti bezzicni, ne od firme), samo hocemo taj signal malo pojacati i "osigurati"...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 10:26 (0,03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

Onda napravi ovako. Kupi dva najjeftinija AP i jedan stavi u jednu zgradu a drugi u drugu zgradu. Prv kabelom spoji na router i postavi ga negdje najblize drugoj zgradi, najbolje na prozor i njega stavi u ap mod. Drugi isto tako postavu u drugoj zgradi i stavi ga u klijent mod i on ce se kaciti na prvi AP. A komp povezi na taj drugi kabelom a ako imas vise kompova onda dodaj jos switch. To sve zajedno ne bi trebalo kostati vise od 100 EUR-a.

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

da.. to mi je isto bas malorpije palo na pamet :)

enviej hvala.. mislim da cu tako i napraviti..

uzmem 2 najjeftinija AP.. od toga ce se 2 racunala spajati na jedan AP i jedno 2-3 na drugi..

to bi sve trebalo sljakati bez switcha.. najbrze, najjednostavnije i najjeftinije..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

Pazi. Ovo sto ti ja rekoh sluzi da povezes dvije zgrade. Ovaj ap koji ce raditi u klijent modu radi samo to. Na njega ne mozes bezicno kaciti druge uredjaje. On ti mijenja PCI karticu i u stvari ne radi kao AP: Njega sam ti stavio jer ga mozes staviti na neko mjesto gdje imas dobar signal st ne mozes sa PCI karticom. Na njega mozes kompove vezati samo zicom. JEdino da ga postavis u repeater modu onda bi mogao. Pokusaj tako mada to nije najssretnije rjesenje.

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

ma ja sam mislio..

znaci ruter ostavim na mjestu..

na njega na jedan ulaz prikacim zicom AP o odvucem maksimalno koliko mogu na jednu stranu zgrade (tako da osiguram da ce racunala A i B hvatati signal..

na drugi ulaz spojim drugi AP i odvucem maksimalno na drugi kraj zgrade (tako da osiguram da ce ostala racunala hvatati signal od tog drugog APa)...

i.. viola...

kaj ne? :)

 

ps: evo dodao sam dole i sliku kako bi to trebalo izgledati (uf, jel imam slobodnog vremena :)) ..  od A do B racunala je udaljenost cca nesto manje od 150 m...

crvene fleke su APovi, a krugovi okolo njihov predvideni domet... 

koja dokumentacija :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta WLAN veze na većim udaljenostima

Tako moze.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice