Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.838
|
čitano: 4.467.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mogu ti ja podijeliti iskustvo vezano za prelazak s 1080p 22" clockanog na 75 (bez frame skippa), na 1440p 25" 60Hz u PUBG.

 

Headshot mi je u DUO i SOLO od petka kad sam kupio monitor i kad je počela nova sezona na skočio za po 5-8%. (u solo imam nestvarnih 40%, ali manje igram, pa vjerujem da je statstička greška) U DUO koji s frendom non stop igram imam oko 25%, bio sam cijelu prošlu sezonu na 20%. Svaki 3-4 game je čiken dinner. Average dmg po gejmu mi je otišao gore za 70 (150-160 na cca 220).

 

Realno na starom je bilo možda fluidnije, ali definitivno je ljepše igrati na ovome, jer vidiš tolko više detalja i prije uočiš kretanje da je to čudo jedno (placebo nije jer mi brojke potvrđuju). Naravno vjerujem da će se malo smanjiti, ustabiliti kroz sezonu. Ali ja ne žalim prelaz.

 

Dugo sam se dvoumio uzeti 1080p 24" 144Hz, ali to bi sigurno bio TN, a poučen iskustvom i razlikom, mislim da se nebi mogao naviknuti, jer sam rijetko u istom položaju pred monitorom, tj. često "legnem" i trebal bi non stop pomicati monitor.

 

Naravno bilo bi bolje da se i ovaj novi bez frame skippa može clockat, ali na žalost ne može se, kaj je tu je, ja uživam. Čekam da se skine i neki single player di mi je refresh totalno nebitan, da i to vidim.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

onda će meni sa 22 na wide 29 bit čudesno :)

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo, konačno kupljen Acer CB271 WQHD za 2600 kn.

Prvi dojmovi su odlični. Solidno postolje s podešavanjem visine, vrhunski prikaz boja, oštrina slike...jedino su ugrađeni zvučnici dosta anemični, fali basa.

Ima li kakve razlike između 60 i 75 Hz?

Pitam zato jer na grafičkoj nemam display port a DVI izlaz može dati samo 60 Hz.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebala bi mi preporuka monitora 24" do 1500 kn. Namjena je gaming (1080p), ali neka ima čim vjerniji prikaz boja i po mogučnosti IPS. Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koju grafu imas?

Ako imas AMD uzmes ovaj monitor sa freesyncom klik

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 8:28 (ibme74).
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, imam gtx1060 6gb grafu. Trebao bi mi 144hz 24" tn monitor. 144hz mi treba zbog csa, a ponekad igram i pubg, Gledao sam dosta monitora i nekako mi je ovaj najbolji Acer Predator XB241H sa gsyncom. A koliko je meni taj gsync zapravo potreban? Znam da bi mi u pubgu bio fps oko 80 i gsync bi pomogao u vezi stuttera, a sad da li bi ja mogao igrati normalno i bez tog gsynca? U biti glavna zamjerka je sto sa tim gsyncom monitor dode 1000kn vise i nisam siguram da li mi je potreban.

[img]http://ch-slike.com/images/2013/12/14/9Ewx1.png[/img]
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koliko sam ubrao freesync može s nividia grafom, ali gsnyc ne može s amd tako da si to uzmi u obzir.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Krivo si ubrao. 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
bo0dix kaže...

Pozdrav, imam gtx1060 6gb grafu. Trebao bi mi 144hz 24" tn monitor. 144hz mi treba zbog csa, a ponekad igram i pubg, Gledao sam dosta monitora i nekako mi je ovaj najbolji Acer Predator XB241H sa gsyncom. A koliko je meni taj gsync zapravo potreban? Znam da bi mi u pubgu bio fps oko 80 i gsync bi pomogao u vezi stuttera, a sad da li bi ja mogao igrati normalno i bez tog gsynca? U biti glavna zamjerka je sto sa tim gsyncom monitor dode 1000kn vise i nisam siguram da li mi je potreban.

 

Ta grafa nije za 144Hz monitore. 

Mozda bi dobio to u nezahtjevnim igrama kao CS, Dota i slicno ali za vecinu odtali igara bi bilo neiskoristeno jer GTX1060 je kartica za 60-75Hz i TO uz kompromise sa grafickim postavkama u vecini zahtjevnih igara.

Rađe gledaj neki 75Hz monitor, imas za "malo" love LG 24" 1080p 75Hz da Freesyncom pa ga uzmes, tko zna mozda u narednim godinama odes na AMD karticu pa ce ti dobro doci.

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Nema veze sto nije, zapravo jedino i sto igram su dota i cs, sad igram na 75hz monitoru, a grafa nova se moze kupit i buducnosti, glavna stvar koja me zanimala je gsync i jel opravdano davat vise novaca za to.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo narucen benq zowie xl2730 1440p 144hz 1ms 4129kn...ultrawide 144 samo u ipona po narudbi ceka se 5-12radnih dana...va nisam htio vidio sam na aocu 31.5 75hz mane toga panela i na samsungu ovome novome quantum dot ...bilo je ips ili tn ...ips je dosta skuplji bio da je min 27 1440p i 144hz ... imao sam izbor aoc agon pre blide boje i prijatelj mi ima asus isto tn 1440p 144 sve je cij3na u 200kn i benq ima daleko najbolje boje za tn njega sam probao u hangar 18 i bio prezadovoljan

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Evo narucen benq zowie xl2730 1440p 144hz 1ms 4129kn...ultrawide 144 samo u ipona po narudbi ceka se 5-12radnih dana...va nisam htio vidio sam na aocu 31.5 75hz mane toga panela i na samsungu ovome novome quantum dot ...bilo je ips ili tn ...ips je dosta skuplji bio da je min 27 1440p i 144hz ... imao sam izbor aoc agon pre blide boje i prijatelj mi ima asus isto tn 1440p 144 sve je cij3na u 200kn i benq ima daleko najbolje boje za tn njega sam probao u hangar 18 i bio prezadovoljan

 kolko vidim imas u instaru, a iponu ne bih vjerovao, ili sam krivo razumio

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 15:27 (dustY).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
bo0dix kaže...

Nema veze sto nije, zapravo jedino i sto igram su dota i cs, sad igram na 75hz monitoru, a grafa nova se moze kupit i buducnosti, glavna stvar koja me zanimala je gsync i jel opravdano davat vise novaca za to.

Po meni nikako, gsync je precjenjen. Rađe bi uzeo neko odličan monitor sa freesyncom pa ciljao neku AMD grafu u budućnosti

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Koju grafu imas?

Ako imas AMD uzmes ovaj monitor sa freesyncom klik

 Jle ovo najbolji monitor za ovaj rang cijene? Imam R9 270 i ne treba mi realno više, ali mi je monitor opća katastrofa pa namjeravam uzeti novi...igranje je u pitanju

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa je, 24", IPS, 5ms, 1080p, 75Hz, Freesync. Sumnjam da može bolje za te novce.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Krivo si ubrao. 

 Da, u pravu si. Freesync je open, ali nvidia je odabrala svoj g-sync i neće suportat ovaj. Moja greška, ali dobro, možeš imat nvidiu i freesync monitor samo neće koristit te napredne značajke.

 

 

razlika nije strašna izgleda tako da je viable nvidia na fresync

 

https://forums.guru3d.com/threads/cru-custom-resolution-utility-tips-tricks-and-monitors-oc-lcd-led-crt.410187/

 

ali opet, zar se ne može? 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 17:13 (fila2208).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-29um68-p-29-uwhd-ah-ips&code=23931ADM

 

btw ibme74 što misliš o ovome, mislio sam, kad frend uzem i ako i kod njega bude dobro, da i sebi piknem ovaj.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako već imaš toliko love i ne smeta ti jako velik ekran uzmi i ovo u obzir klik

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

pozz ljudi,

koji je neki bestbuy od ovih lg 34 inch, ima ih kolko sam shvatio u rangu 2800 do 4800

kolko vidim razlika je u tome sta neki imaju display port, zvucnike 

jel ima neka razlika u prikazu ekrana,

ako je netko istrazivo za sebe nedavno da mi pomogne,

hvala

 

34UM58-P

34UM59-P

 

pogotovo izmedju ova dva 

34UM69G

34UM69G-B

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
fila2208 kaže...

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-29um68-p-29-uwhd-ah-ips&code=23931ADM

 

btw ibme74 što misliš o ovome, mislio sam, kad frend uzem i ako i kod njega bude dobro, da i sebi piknem ovaj.

 frend ti mora biti lud kao i svi drugi u ovom trenutku da uzme taj postanski sanducic pored onog jeftinijeg gorostasa Aoc-a od 31.5"  s ostrijom, brzom, vecom i boljom slikom.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 21:07 (Stjepanj).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Razmisljam o kupovini 34" ultra wide monitor u vrlo skoro vrijeme.

Komp se najvise koristi za surfanje, igranje World of Warships, u planu je Witcher 3, mozda StarCraft 2 zavrsiti i tako. Takodjer, volim pogledati filmove. Zvucnike imam, ne trebaju mi na monitoru.

Graficka kartica je AMD Sapphire Radeon RX480 8GB.

Za sada razmatram:

Dell U3415W

Samsung C34F791

Oba su 3440x1440.

 

Vidim da se i drugi monitori spominju u temi.

Sto mislite da bi mi najbolje odgovaralo?

Da li mozda ici na nesto 2560x1080 jer graficka nece moci povuci visu rezoluciju u ovim igrama?

 

 

Novac ne kupuje srecu. Ali ljepse je plakati u Porscheu nego u Yugu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Andor kaže...

Razmisljam o kupovini 34" ultra wide monitor u vrlo skoro vrijeme.

Komp se najvise koristi za surfanje, igranje World of Warships, u planu je Witcher 3, mozda StarCraft 2 zavrsiti i tako. Takodjer, volim pogledati filmove. Zvucnike imam, ne trebaju mi na monitoru.

Graficka kartica je AMD Sapphire Radeon RX480 8GB.

Za sada razmatram:

Dell U3415W

Samsung C34F791

Oba su 3440x1440.

 

Vidim da se i drugi monitori spominju u temi.

Sto mislite da bi mi najbolje odgovaralo?

Da li mozda ici na nesto 2560x1080 jer graficka nece moci povuci visu rezoluciju u ovim igrama?

 

 

 pa s obzirom na "slabasan" gpu modeli koje si nabrojao ti definitivno nece biti ugodni za  buljiti dok ces se igrati na njemu, za tebe isto vrijedi odgovor kao gore

ako bas mora biti uw onda nemas bas nekog izbora morat ces se isprsiti debelo preko 3000kn(bio je jedan LG-jev 34" za 2400kn vise ga nema u ponudi), ocigledno nepopularan format i u nas hrvata!lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
fila2208 kaže...

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-29um68-p-29-uwhd-ah-ips&code=23931ADM

 

btw ibme74 što misliš o ovome, mislio sam, kad frend uzem i ako i kod njega bude dobro, da i sebi piknem ovaj.

 frend ti mora biti lud kao i svi drugi u ovom trenutku da uzme taj postanski sanducic pored onog jeftinijeg gorostasa Aoc-a od 31.5"  s ostrijom, brzom, vecom i boljom slikom.lp

 Uzima ga za 1700kn iz ed, za trade ništa više, i zvao me kad dođe da ga vidim.

Zanima me wide gaming radi benefita za fps, jedino me sekira da mogu povuć na toj malo većoj rezi na 75+ sve novije igre, ali dobro, uvijek sam radio optimzaciju igra pa ću uvijek izvuć fpsove.

znači ti bi isto uzeo taj aoc?

veliko mi je to jebate :)

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

gle imas gtx 1060(nadam se s 6gb) moci ces u vecini igara izvuci potreban fps. sto se tice frenda i nabavke monitora iz ED nebi pozelio nikome da posluje s njima.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

obožavam ovo tvoje LP na kraju lol 

 

a gle, nešto ću si uzimati, želio bih konkretan upgrade, a taj wide mi se sviđa radi dobitka sa strane po 25% širine, to bi mi dobro došlo u svim fps igrama siguran sam, a moja 1060 bi valjda mogla dati tih 75 čistih na solidnim postvakama jer mp je za fluidnost, sp je za grafiku po meni

hvala lp

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

kolega CyberDemonVZ ti je rekao svoja iskustva za drasticno veci 34" uw model(u odnosu na tvoj sadasnji 22") no on kosta masno, a posto se igras na njemu vjerujem da bi prije ulozio u gpu nego u taj monitor, onaj 31,5" aoc ti je trenutni  jedan od najboljih best-buy monitora, sve moguce recenzije su mu dale odlicne ocjene i nema niti jedan razlog da uzmes nesto drugo pogotovo ne losijelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 22:06 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 frend ti mora biti lud kao i svi drugi u ovom trenutku da uzme taj postanski sanducic pored onog jeftinijeg gorostasa Aoc-a od 31.5"  s ostrijom, brzom, vecom i boljom slikom.lp

 
Ovo da aoc sa VA panelom ima brzu sliku od Lg-a sa IPS-panelom, nikako nije istina.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
Stjepanj kaže...

 frend ti mora biti lud kao i svi drugi u ovom trenutku da uzme taj postanski sanducic pored onog jeftinijeg gorostasa Aoc-a od 31.5"  s ostrijom, brzom, vecom i boljom slikom.lp

 
Ovo da aoc sa VA panelom ima brzu sliku od Lg-a sa IPS-panelom, nikako nije istina.

 nadi mi brzi ips za 3400kn(po 2x vecoj cijeni) u ovoj dijagonali i ja cu ti ga kupiti..lol, neki se stvarno pokusavaju hvatati za mikro sitnice ili ne kuze uopce o cemu se tu uopce radi!lp

evo ti usporedba s TN od 1ms i 165hz ekranom:

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 23:20 (Stjepanj).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ČEkaj, tn je za gaming ali je slabija slika brzi odziv i bolje refresh

ips je bolja boja, sporiji odziv manji refresh

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo da vidite da ne serem lg uw i aoc 31.5

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice