Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.464.411
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pa ogromna jebrazlika 60hz i 144 mozda bi isa 60 na 4k 28 ili veci... a tamo mi niko ne odg ovaj moj aoc g2460pf 144hz 1ms tilt pivot garancija do 3/2020 jel sebisplati prodat za 1000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Cim ti fps padne ispod nativne hercaže isto ti se desava i na 144hz+, imas neki oblik screen tearing-a koji ces vidjeti, vecina ljudi to jako primjecuje vec na cca 90fps-a bez obzira na panel pogotovo oni koji su se vec navikli na visoke frameratove ili hz. Navika je gadna stvar😁lp

 Vec sam bio pisao o tome i ne slazem se bas kompletno. Vjerojatno da u nekim igrama ima tearinga i stutera, ne znam. Imam

144hz monitor, al ne rade mi sve igre na 144hz. Recimo Bf mi ide i 100 fps, ako stavim na maks neke detalje onda ide 70-90 stvarno ovisi.
Iako imam freesync koji eliminira tearing, ali probao sam i bez freesynca i tearing meni barem nije ni malo primjetan. Trebao bi vise testirat igara vjerojatno.
Probao sam i neke druge igre i ista situacija. E sad, kazem kada mi igre idu 70-80-90 nema tearinga, nisam imao situaciju da imam velike padove
kao sa 140 na 90, mozda bi se u tim situacijama pojavljivao zbog drasticnog pada, ali ovo sto ja igram i kad fps sa 90 na 70 padne primjer, tearing 
ne vidim ni bez freesynca. Ovisno vjerojatno i o igrama i o kolicini opadnutog fpsa. Ali eto ja za sada ne mogu sve igre igrati na 120-144 hz,
naravno ovisno o postavkama, ali kada igram na 80-100 meni je fluidno, brzo i bez tearinga, bar ono sto sam testirao. Monitor od 144hz
sam uzeo jer sam mijenjao i ispao mi jako dobar deal, tako da sam iskoristio situaciju. Inace nebi uzimo, ali ne zalim sto sam uzeo iako ne mogu sve igre
vrtiti bas preko 100 fps-a, ako ne smanjim neke detalje. Ali da primjetim ovih 80-100 fpsa, naspram starog 60 hz monitora, e pa primjetim. 

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Primjetio sam da je teze uociti na 24", na 27" bez problema, i ponavljam oni koji su navikli na visok framerate(nemislim na ove oko sirotinjskih 100-tinjak;) skuzit ce odmah kod tebe to ocigledno nije slucaj, ista stvar ti je i s filmovima na 60fps-a nekima je to prebrzo i nenormalno, a samo je stvar navike jednog dana ce postati pod normalno sto i je.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo Dell U2518D. Mogu reći da sam jako zadovoljan osim kaj malo glava boli, treba se naviknuti na boje. Brightness sam morao smanjiti na 40%. Jedino ne znam kako boje moram podesiti, za sad furam na standard.

PUBG u 1440p ide od 70-100 FPSa. Monitor sam odmah opalil na 76Hz i radi. Prolazi UFO test.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

Uzeo Dell U2518D. Mogu reći da sam jako zadovoljan osim kaj malo glava boli, treba se naviknuti na boje. Brightness sam morao smanjiti na 40%. Jedino ne znam kako boje moram podesiti, za sad furam na standard.

PUBG u 1440p ide od 70-100 FPSa. Monitor sam odmah opalil na 76Hz i radi. Prolazi UFO test.

 A frameskipping? Imam istog i meni skipa na 75hz.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Moze preporuka monitora do 3000kn sto dvista kuna gore dole ..moze 4k 60hz ili 2k 27 inca ili vece.... ili alienware 240hz ili benq 27 144hz

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
skank666 kaže...
Karlek_19 kaže...

Uzeo Dell U2518D. Mogu reći da sam jako zadovoljan osim kaj malo glava boli, treba se naviknuti na boje. Brightness sam morao smanjiti na 40%. Jedino ne znam kako boje moram podesiti, za sad furam na standard.

PUBG u 1440p ide od 70-100 FPSa. Monitor sam odmah opalil na 76Hz i radi. Prolazi UFO test.

 A frameskipping? Imam istog i meni skipa na 75hz.

 Ufo test prolazi na 76hz. ne znam kak drugačije testirati.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

 Ufo test prolazi na 76hz. ne znam kak drugačije testirati.

 https://www.testufo.com/frameskipping

 

 

Frame Skipping Check: Test for dropped frames & missing display refreshes.

(1) Take photo of this screen with camera. Screenshots won't work. Use 1/10th second exposure or longer to capture multiple squares. If camera exposure can't be raised, decrease camera ISO and/or reduce monitor brightness, to make camera do longer exposures. If you see only 1 or 2 white squares in your photo, try again.

(2) Photo should not contain any popup messages. Take photo only when you see "READY" at bottom of page. "READY" means this test is ready to be photographed.

(3) Check photo for frame skipping. Compare to example good photo and example frameskipped photo. The photo should have a sequence of multiple solid squares, with no gaps in between. If there are gaps, then there is frame skipping. For an alternative testing tool, see Refresh Rate Multitool from shurcooL.

(4) Post your display overclocking results in the new Blur Busters Forum!

NOTE: For testing on overclockable gaming monitors or HDTVs, close all other apps and browser tabs, run this test in a compatible web browser with nothing else running.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 17:14 (skank666).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo amigo na 76. Mislim da je to dobro. 

 

EDIT: Skužio, nije dobro, ne smije ni jedan kvadratić biti između crni. Samo na 60 Hz mi spaja sve kvadratiće.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 17:57 (Karlek_19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Prica se o njemu vec 10 stranica, svjetski best buy!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Arienos kaže...

 procitaj stranice prije, vec tjednima pricamo o tom modelu

 

prestigao me Stjepanj

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 18:01 (X3M).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

ma ja san  ga ubo pa me zanima sta vi mislite , ja mu trazim manu :D 

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Arienos kaže...

ma ja san  ga ubo pa me zanima sta vi mislite , ja mu trazim manu :D 

 za tu cijenu, nema se sta zaliti na mane, a ima ih, kao i svaki prizvod 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

Evo amigo na 76. Mislim da je to dobro. 

 

EDIT: Skužio, nije dobro, ne smije ni jedan kvadratić biti između crni. Samo na 60 Hz mi spaja sve kvadratiće.

 Jebiga, tako je to. Šteta... Vrati na 60hz i uživaj u prikazu.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Arienos kaže...

ma ja san  ga ubo pa me zanima sta vi mislite , ja mu trazim manu :D 

 
S obzirom da si ga vec kupio i da mu trazis manu, moj savjet je nemoj. Suti i uzivaj, jer jednom kad ti neko

kaze koje su mane, onda postoji mogucnost da ce ti smetat i da ces vise obracat paznju na njih. Ovak ih vidis i ne kuzis

i mozd ti ne smetaju. Ljudska psiha je sjebana stvar. Inace uz sve mane, odlican monitor za tu cijenu, definitivni best buy. Uzivaj. 

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Arienos kaže...

ma ja san  ga ubo pa ... mu trazim manu :D 

pretpostavljam da sam nisi našao ništa što ti smeta, pa si došao pitati što bi možda moglo smetati ako ti netko skrene pozornost na ono što sam ne kužiš

 ti se baš voliš žderat, jel 

 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.hgshop.hr/monitor-samsung-c27fg70fqu-27-va-zakrivljen-full-hd-professional-gaming-quantum-dot-display-144-hz-1-ms-dp-2xhdmi-freesync-pivot/proizvod/221636 što mislite o ovome monitoru 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

osim što je glossy nemam zamjerki trenutno.. 

12 godina
protjeran
offline
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vidim da ti i jos par likova ovdje šakom i kapom preporučujete VA monitore koje niste probali ekipi za gaming, i što onda kada ih isprobaju na nečemu što nisu simsi?

Istovremeno mi ljepiš vijesti sa Samsungove "news" stranice koja promovira, pazi, Samsungov novi monitor... waaauuu, legit stvarno.

Želiš stvarno stanje, pročitaj malo strane forume ljudi koji igraju npr, fps, malo ozibljnije i koji su kupili VA monitore, pa vidi dojmove, ili, nedaj bože, isprobaj sam.

Ghosting, black crush, a o gama shiftu da i ne govorim. Uzalud 1ms, kad iza pokreta vidiš čitav trag..

VA je ok za nekoga tko ce ga koristiti za multimediju tipa filmovi, serije, web, i neki jaaaako casual gaming.

Stvarno sam se načitao masu tvoga verblanog proljeva po ovom forumu..

 

lp "

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

znaci ostaje mi alienware 25 240hz ili aoc agon  AG271QX alienware je 3200 ovaj na njuskalu za 3800 u pc universe rovinj 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

znaci ostaje mi alienware 25 240hz ili aoc agon  AG271QX alienware je 3200 ovaj na njuskalu za 3800 u pc universe rovinj 

Meni nije jasno sta kupujes te sranjske monitore i onda ih svako malo vracas u ducan, prvo kazes imas 2000, pa imas 2500 pa imas 3000kn, sada vec mozes i vise od toga... Uzmi brate mili odma monitor kako bog zapovijeda i igraj se ko gospodin covjek, neznam cemu trosis zivce na te budgetarije koje i sam vidis da ti ne pasu, i ta dva kaj si linkao imaju jos goru sliku od onog AOC-a jer su TN matrice.

 

Sa tvojom konfom uzmes fino ovakav jedan monitor i onda se igras kako spada 27" BENQ BL2711U, 4K/UHD, IPS ovo je topcina od monitora, vrh grafickog prikaza 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...

Vidim da ti i jos par likova ovdje šakom i kapom preporučujete VA monitore koje niste probali ekipi za gaming, i što onda kada ih isprobaju na nečemu što nisu simsi?

Istovremeno mi ljepiš vijesti sa Samsungove "news" stranice koja promovira, pazi, Samsungov novi monitor... waaauuu, legit stvarno.

Želiš stvarno stanje, pročitaj malo strane forume ljudi koji igraju npr, fps, malo ozibljnije i koji su kupili VA monitore, pa vidi dojmove, ili, nedaj bože, isprobaj sam.

Ghosting, black crush, a o gama shiftu da i ne govorim. Uzalud 1ms, kad iza pokreta vidiš čitav trag..

VA je ok za nekoga tko ce ga koristiti za multimediju tipa filmovi, serije, web, i neki jaaaako casual gaming.

Stvarno sam se načitao masu tvoga verblanog proljeva po ovom forumu..

 

lp "

Nitko normalan ovdje nije preporucivao VA monitore za gaming tako da ne bulazni, osim ako nije sam trazio. Sto se tice preporuka ako imas i 2% moga iskustva s hw slobodno se pridruzi temi da vidimo to znanje i iskustvo.

Vijest je vezana za tvoje neznanje o VA "gaming" monitorima, proizvodac je ovdje totalno nebitan u prici, jos se pravis blesav jel to "legit"? ne mi smo svi lazovi skupa s bug-om koji je upravo stavio MSI-jevu VA Gaming zvijer od 1ms, apsurd s tvoje strane ili neznas citati.

Stvarno stanje cega? strani forum? ozbiljan igrac kupuje monitor s VA panelom? mislis na profice koji zaraduju igranjem? pa to i retardirano dijete zna sta oni koriste. Nekuzim od kud izvlacis te zakljucke da tamo neki gamer koristi VA panel kao sto se preporuca na bug forumu?

Kakav ghosting? ima ga skoro na svakom monitoru samo ti ne shvacas u kojoj je mjeri za koji panel "prihvatljivo". A tu se vidi da u zivotu nisi vidi vise od 2 monitora jer nitko normalan to nebi izjavio.

Kakav black crush? na 27" modelima doticni problem ne postoji, vec iskljucivo na jeftinijim modelima s manjom dijagonalom, zamisli monitor za 700+kn ima nekih mana? stvarno?

Proljev? ponavljam slobodno se pridruzi raspravi i pokazi svoje znanje i iskustvom jer ovo sto ti pises rekao bi da si maloljetan...a ja evo u zadnji gaming monitor sto sam buljio je bio ROG Swift Pg279qa ti?LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 1:37 (Stjepanj).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Cek jel valja samsung onda ovaj quantom.dot 144 1ms vidio sam da su neki imali ljubicaste tragove 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...

Vidim da ti i jos par likova ovdje šakom i kapom preporučujete VA monitore koje niste probali ekipi za gaming, i što onda kada ih isprobaju na nečemu što nisu simsi?

Istovremeno mi ljepiš vijesti sa Samsungove "news" stranice koja promovira, pazi, Samsungov novi monitor... waaauuu, legit stvarno.

Želiš stvarno stanje, pročitaj malo strane forume ljudi koji igraju npr, fps, malo ozibljnije i koji su kupili VA monitore, pa vidi dojmove, ili, nedaj bože, isprobaj sam.

Ghosting, black crush, a o gama shiftu da i ne govorim. Uzalud 1ms, kad iza pokreta vidiš čitav trag..

VA je ok za nekoga tko ce ga koristiti za multimediju tipa filmovi, serije, web, i neki jaaaako casual gaming.

Stvarno sam se načitao masu tvoga verblanog proljeva po ovom forumu..

 

lp "

 
Osobno imam Acerov 144hz monitor koji koristi samsungov VA panel. Monitor je i vise nego dobar za gaming. 
Ne govorim za profesionalni gaming, jer naravno ima svojih mana povezanih sa VA panelom. Medutim nije ni blizu ovoga

sto ti pises i preuvelicavas. Igram i BF1, CS GO od fps-a i monitor je jako dobar. Kao sto sam rekao ima mana, 

medutim VA paneli sve vise napreduju i te mane su sve manje. I samo da ti kazem te mane namjanje primjetim

u navedenim igrama. Prije ovog sam imao VA benq monitor i bio je sporiji, ali svejedno solidan. A ovaj Acerov 

je napredak, a vjerujem da svi iduci ce biti jos bolji. Pogotovo oni koje se reklamira kao gamerske sa 144 hz.

Ipak kod savjetovanja uvijek upozorim na mane VA monitora, jer nismo svi isti i ne smeta svakome isto. 
Medutim 144hz Va monitori su dobri i za vise od jaaaakoo casual gaminga kako ti kazes. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Cek jel valja samsung onda ovaj quantom.dot 144 1ms vidio sam da su neki imali ljubicaste tragove 

 
Bilo je problema sa navedenim monitorom sa tim ljubicastim tragovima koji su jako rijetki. Navodno su neke novije revizije

nesto popravile u vezi toga. Bilo je jois neki sitni problema, ne znam jesu ih rijesili. Evo ti link na recenziju i najbolje da sam
procitas i vidis. Recenzija je za 24 inhnu verziju, ali to je to.

https://pcmonitors.info/reviews/samsung-c24fg70/

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Nitko normalan ovdje nije preporucivao VA monitore za gaming tako da ne bulazni, osim ako nije sam trazio. Sto se tice preporuka ako imas i 2% moga iskustva s hw slobodno se pridruzi temi da vidimo to znanje i iskustvo.

Vijest je vezana za tvoje neznanje o VA "gaming" monitorima, proizvodac je ovdje totalno nebitan u prici, jos se pravis blesav jel to "legit"? ne mi smo svi lazovi skupa s bug-om koji je upravo stavio MSI-jevu VA Gaming zvijer od 1ms, apsurd s tvoje strane ili neznas citati.

Stvarno stanje cega? strani forum? ozbiljan igrac kupuje monitor s VA panelom? mislis na profice koji zaraduju igranjem? pa to i retardirano dijete zna sta oni koriste. Nekuzim od kud izvlacis te zakljucke da tamo neki gamer koristi VA panel kao sto se preporuca na bug forumu?

Kakav ghosting? ima ga skoro na svakom monitoru samo ti ne shvacas u kojoj je mjeri za koji panel "prihvatljivo". A tu se vidi da u zivotu nisi vidi vise od 2 monitora jer nitko normalan to nebi izjavio.

Kakav black crush? na 27" modelima doticni problem ne postoji, vec iskljucivo na jeftinijim modelima s manjom dijagonalom, zamisli monitor za 700+kn ima nekih mana? stvarno?

Proljev? ponavljam slobodno se pridruzi raspravi i pokazi svoje znanje i iskustvom jer ovo sto ti pises rekao bi da si maloljetan...a ja evo u zadnji gaming monitor sto sam buljio je bio ROG Swift Pg279qa ti?LP

Toliko znanje i iskustvo imaš da si linkao doslovno promotivni materijal, u kojem naravno, svaki proizvođač diže u nebesa svoj proizvod, a tu gaming zvijer cemo vidjeti kad zapravo dođe u ruke recenzentima i potrošačima, daj bože da bude kako su rekli, nitko sretniji od mene.

I nikoga nisam prozvao lažovom, samo mi je bitno ukazati da vrlo samouvjereno lupaš preporuke o nečemu o čemu ne znaš osobito puno.

 

I pod stvarno stanje ne mislim na profesionalce (nije mi jasno odakle ti ta ideja), nego ljude koji igraju igre više od prosječnog "candy crush" igrača, nekoga tko igra svaki dan, tko igra ranked modove svojih igara itd, kojima bi slabije performanse itekako utjecale na odluku, a to da su ti strani forumi i iskustva kupaca nepoznanica, me uopce  ne cudi.

A ovo sa ghostingom samo pokazuje jos jednom tvoje znanje i iskustvo. Trenutno imam doma više monitora nego što si ih ti vidio, ali drugačiji odgovor dječarca sa ozljeđenim egom nisam ni očekivao.

I baš mi je drago da si buljio u 279q, sigurno je lijepo izgledao u izlogu neke trgovine.

Stvarno sretno svima koji uzimaju tvoje trollanje kao ozbiljne preporuke, trebat će im.

 

 

"   LP "

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 11:24 (pirat).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice