Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.838
|
čitano: 4.468.716
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da 144hz drzi ali zna i past do 100 na trenutak

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
augi80 kaže...

Igram pubg heheh 

 Ako igraš samo to onda je ta 1080TI taman za FHD 

 Bome si u pravu. Probal sam 1440p (custom reza na fullhd monitoru) i 1070 dosta cesto ispod 75 pada, cak u range 55-65 fpsa. 

Fluidnost je bila daleko od 1080p i 75Hz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 11:37 (Karlek_19).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja igram sve ultra osim sjena i 90 posto vrimena 144fps ali za lock treba ne znam sta imat...a novi monitor idem da uzmen veci i taj aoc mi zapea za oko jebemu nije 144hz... ali cu ga uzet cim ovog prodam (povoljno jako jako) hehhhe ili ako ko ima ovaj 32 75hz 2k doplatim mu

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kakav je monitor sto nam prodaje kolega augi ? Prodaje mi za 1300 kuna pa da cujem misljenja :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vrijedi 900kn, vani je novi iz ducana 1400kn. Rade si uzmi onaj aoc 31.5" 75hz 1440p i igraj se ko covjek.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 16:25 (Stjepanj).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ma da vrijedi 500kn kupi takvi monitor za ispod 1200kn .... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ajde kupi ga van ispod 1600-1800kn plus dostava a garancija treba slat

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
axos kaže...

Trebala bi mi preporuka za uredski monitor a da ima:

- IPS matricu

- 24 incha

- Prednost ako ima zvučnike ali nije obavezno

- Ne umara oči

 

Cijena oko 1000kn ali nije problem malo više ako je osjetna razlika

 

EDIT:

Ima li kakve razlike između ova 3?

1.

2.

3.

 

Ja narucio toga s prvog linka. Po rezencijama i feedbacku mislim da nisam falio :D bum vidjeli 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 19:25 (PiXeLsss).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
PiXeLsss kaže...

 

Ja narucio toga s prvog linka. Po rezencijama i feedbacku mislim da nisam falio :D bum vidjeli 

 Javi dojmove kad stigne pls.

12 godina
suspendiran
offline
Koji monitor kupiti

Jao da nisam sad uzeo novi aoc augi uzeo bi ga ja za 1200 odmah.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz, imo sam preko vikenda cesto spomenuti aoc 32inch 75hz 2k

Sivilo boja je prilicno izrazeno, recimo ako igrate neki mmo, i stavite class colored dps metar u cosak, i raid frames negdje na sredini i iste texture.

Prilicno se vidi razlika u bojama izmedju jednog i drugog, bio sam 1m udaljen od monitora.

Osim toga monitor me ugodno iznenadio i mislim da cu prec preko toga.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

Pozz, imo sam preko vikenda cesto spomenuti aoc 32inch 75hz 2k

Sivilo boja je prilicno izrazeno, recimo ako igrate neki mmo, i stavite class colored dps metar u cosak, i raid frames negdje na sredini i iste texture.

Prilicno se vidi razlika u bojama izmedju jednog i drugog, bio sam 1m udaljen od monitora.

Osim toga monitor me ugodno iznenadio i mislim da cu prec preko toga.

Dali si još negdje primjetio tako nešto?

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

ivan262 kaže...
Dali si još negdje primjetio tako nešto?

 

Primjecuje se ako bas ides gledat fokusiran u jedan kut i mices se prema strani s glavom i dalje gledajuci u isti kut, vidit ce se blaga razlika boje.

U tom dps metru se bas isticalo jer on stalno se mijenja i trazi te da pogledas u njega dok si fokusiran u sredinu ekrana. Al nije to tako strasno, mozda sam ja picajzla, neznam.


Treba to covjek sam vidit , netko to nece ni primjetit.


 

Al za ove stvari, pogledaj sliku. uh
Sad koristim 27 inch full hd, i stalno me mami da idem ga kupit.

 

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima li kakvog stutera ili štekanja ako 144Hz nije na 144fps, nek padne na recimo 100 ili 90? Dal je to i dalje fluidnije nego 75Hz?

 

BTW, ako nekom treba 22" fullhd IPS za bagatelu, slobodno se neka javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo ja sinoc uzea aoc ovak 31.5 75 hz 1440p .. boje  odlicne ali  ghosting katastrofa... moras dignit shadow control na 60-70 da dode prihvatljivo ali onda je slila blida puno tako da ga vracam ... i uzimam alienware 240hz ili

 Samsung 28" LU28E590DS/EN 4k 60hz

https://www.instar-informatika.hr/monitor-lg-gaming-27-27ud58-b-ips-amd-freesync-2x-hdmi-dp-4k-akcija/LG-0613/product/

https://www.instar-informatika.hr/monitor-dell-245-alienware-gaming-aw2518hf-amd-freesync-1ms-2x-hdmi-dp-full-hd/AW2518HF/product/

https://www.instar-informatika.hr/monitor-benq-27-zowie-xl2720-gaming-144hz-1ms-freesync-dvi-d-hdmi-dp-full-hd/50100/product/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cim ti fps padne ispod nativne hercaže isto ti se desava i na 144hz+, imas neki oblik screen tearing-a koji ces vidjeti, vecina ljudi to jako primjecuje vec na cca 90fps-a bez obzira na panel pogotovo oni koji su se vec navikli na visoke frameratove ili hz. Navika je gadna stvar😁lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Evo ja sinoc uzea aoc ovak 31.5 75 hz 1440p .. boje  odlicne ali  ghosting katastrofa... moras dignit shadow control na 60-70 da dode prihvatljivo ali onda je slila blida puno tako da ga vracam ...

 U opcijama imas vise stavki za mijenjanje postavki brzine panela jesi uopce to promjenio?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Evo ja sinoc uzea aoc ovak 31.5 75 hz 1440p .. boje  odlicne ali  ghosting katastrofa... moras dignit shadow control na 60-70 da dode prihvatljivo ali onda je slila blida 

 

 Imas opciju overdrive , stavi na low ili medium.

Mislim da ti je tamo gdje si shadow namjesto, u gaming menu.

7 godina
offline
Koji monitor kupiti

imao sam priliku jucer se malo igrati sa ova tri monitora:

 

AOC Q3279VWF 1440 AU Optronics - 75hz (nismo radili OC, zaboravili)

 

AOC U3277FWQ 2160 Innolux - 60hz (napravili smo OC na 80Hz bez problema, radi tip top)

 

AOC AG322QCX 1440 - AU Optronics 144hz

 

komp je bio 6700K sa 1080Ti

 

Overwatch, HotS, WoW pvp samo, Destiny 2 pvp samo, Unreal Tournament pre-alpha, Dota2, Quake Champions

 

Najbolje iskustvo je pruzio U3277FWQ

 

UHD meni osobno nudi daleko vise, nego recimo zakrivljenost i 144hz na AG322QCX, od vece radne povrsine, ostrine slike, do gledanja 4K sadrzaja, ma milina

 

nismo se bavili saturacijom, kontrastima, bojama, bleedovima i slicnim sranjima, sve je kako je bilo out of the box, generalno U3277FWQ je superioran bio po svemu

 

od nas 4, troje bi uzeli U3277FWQ, jedan AG322QCX, da cijena ne igra ulogu

 

ako gledamo cijenu onda smo se svi slozili da je Q3279VWF stvarno fenomenalan proizvod

 

ghosting se najlakse primjetio na Q3279VWF,  i meni nije smetao uopce

 

U3277FWQ i AG322QCX isto imaju ghosting, ali fakat jako mali, prakticni ga moras traziti, a onda ne igras igru, tako da dok si u "fajtu" to se ne  vidi uopce, bar ja ne vidim

 

input lag, nismo primjetili, ako ga je i bilo ne dolazi do izrazaja, to jest mi nismo dovoljno "skilled" da ga osjetimo/vidimo 

 

sva tri monitora su mi odlicna, svaki je poseban na svoj naci i moze zadovoljiti specificne potrebe korisnika

 

vidim privlacnost 144hz osvjezavanja, ali osobno radije biram UHD rezoluciju, meni pruza daleko vise zadovoljstva u igranju, radu i gledanju video sadrzaja

 

E da zaboravio sam napomenuti da ovaj  AG322QCX izgleda najljepse, i zakrivljeni ekran je super fora, ne smeta, dapace, cak je korisna stvarcica

 

p.s. hvala na podsjetniku za MEGA herc 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 14:01 (X3M).
Moj PC  
6 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
X3M kaže...

imao sam priliku jucer se malo igrati sa ova tri monitora:

 

AOC Q3279VWF 1440 AU Optronics - 75Hz (nismo radili OC, zaboravili)

 Ja sam probo oc na njemu , neide vise od 76Hz. Sve trikove probo, al jednostavno se neda oc.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 13:51 (Djozaa).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Fala na dojmovima. Btw, ako nije problem ispraviti Mhz u Hz, bode u oci :)

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Prema ovome kaj piše kolega X3M bolje je kupiti 1440p IPS i klokati ga na 75Hz, nego 1080p TN sa 144Hz? (više nisam pametan kaj napraviti)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...

Prema ovome kaj piše kolega X3M bolje je kupiti 1440p IPS i klokati ga na 75Hz, nego 1080p TN sa 144Hz? (više nisam pametan kaj napraviti)

 Taj aoc 1440p nije ips nego MVA , i 75 dolazi tvornički.  I nema boljeg za 1800kn

12 godina
suspendiran
offline
Koji monitor kupiti

Sa gtx 1070 odi na 1440p i uzivaj.Za 144hz na high ultra treba gtx 1080ti iako je i ona upitna u nekim naslovima.Lakse ti je vrtit 1440p nego 144hz.Eh sad jedino ako nisi zabrijo na competitive onda je to nekaj drugo tada ti treba 144hz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 13:56 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nisam zabrijo na competitive, sad igram na 75Hz PUBG i oke mi je. Ma ja trebam max 27". Mislim da je za to 1440p idealno. 32" mi je bil stari TV to je preogromno

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Po meni ovaj aoc 31.5 mva 1440p 75 hz moze kupit samo n3ko ko opce ne igra i neko ko nije proba 144hz ili vise.. monitor je katastrofa za igre od bf1 do dooma a pubg da ne govorim .. monitor je lip za web gledanje youtube ali za igre zaobidite u sirokom luku... ja barem malo blatim po icemu ali monitor je kako god stavia overdrive isti vrag na week i of je malkicu bolje ... moras shedow control dignit na 70 posto onda je ispraniji od bilo kojeg tn a

Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Onda su sve recenzije lazne ili ti u zivotu nisi vidio vise od 2 monitora pa pricas nebuloze.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imas za taj aoc ghostin koliko os u bf1 i pubg na netu

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Pa ima ga skoro u svakom panelu, tvoje shvacanje istog je ocigledno neuko jer po tvojoj izjavi onda 90% monitora k nevalja kao i izjava da s 144hz se nemozes vratiti na 60, ti to ozbiljno?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice