ZTE Blade III

poruka: 1.642
|
čitano: 694.545
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Ivan_hacker kaže...
Sinoć sam morao raditi hard reset jer je mobitel postao neupotrebljiv, nisam ni pomislio da je to zbog vibera

 Tebi malo kasno javljam, no ako itko bude u budućnosti imao sličan problem, evo kako ga rješiti bez hard reseta.

1.) Instaliraj adb (Android Debug Bridge), sitan programčić iz Androidovog SDK za upravljanje uređajima s PC-a preko konzole
2.) spoji mob s PC-em preko USB-a
3.) pokreni komandnu liniju (radi na svim OS-ovima, mislim)
4.) navigiraj do foldera di ti je adb i unesi sljedeću naredbu: adb shell am start -a android.intent.action.DELETE -d package:<com.viber.voip>

To bi trebalo izbrisati aplikaciju i vratit mob u normalu. Radio sam ovo više puta, nikako nisam mogao shvatit zašto ne mogu instalirat Viber, no tek sam kasnije skužio da je to to CM-a :D


13 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Znam se sluziti sa adb-om i fastbootom, problem je sto sam tu vecer radio update 30-ak aplikacija na google playu, i nisam znao koja točno radi problem. Kasnije sam titanium backupom vratio poruke i operu classic, ovo ostalo sam imao na cloudu
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Bean kaže...

Da li je ikome poznato jel napravljeno štogod po pitanju Viber-a. i kitkat-a (smrzavanje moba)? Skinuo sam ga dolje ali mi fali. Koju verziju Viber da tražim kako bi radilo uredno i ako ima netko link od te verzije. Hvala

 Neke verzije Vibera su pravile probleme s CM-om, ali mislim da je to sada riješeno. Btw, dugo sam imao instaliran KitKat 4.4.3 i radio je odlično, dok je 4.4.4 pravio probleme. U jednom trenutku je mobitel učinio neupotrebljivim, pomislio sam da je krepao (radio sam tvornički reset, wipe svega, iznovu instalaciju ROM-a i ništa), a onda instalirao ROM s linka dolje, i od tad radi bez problema. Baziran je na Jellybeanu, a kao launcher koristim Novu, iako i ugrađeni nije loš.

 

Preporuke za ovaj ROM:

 

http://www.modaco.com/topic/363075-devromcm10aokppa-pac-man-rom-v1930-updated-16713/

★ Osobne web stranice: ivan-galgoci.from.hr
9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Pozdrav svima.

Neki dan mi se nešto poremetilo s KITKAT-om i kako nisam nigdje mogao naći backup kitkat-a vratio sam ga na stanje prije backup-a (taj sam našao na kartici) na ICS-u. Kako je  mobitel zajebavao i bio turbo usporen poslije instalacije backup-a ICS vratio sam ga na tvorničke postavke. E sad ono što me zanima je kako vratiti ponovo KITKAT i da li ponovo moram root-at mobitel i zajebavat se custom roomovima i sličnim.

Hvala svima na odgovorima.

 

PS. Gdje bi mi najbolje bilo skinuti neku staru verziju Viber-a na primjer verziju 3 odnosno neku koja će raditi donekle dobro s ICS jel kad sam instalirao zadnju verziju mobitel se opet turbo usporio. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2015 23:19 (Bean).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Bean kaže...

Pozdrav svima.

Neki dan mi se nešto poremetilo s KITKAT-om i kako nisam nigdje mogao naći backup kitkat-a vratio sam ga na stanje prije backup-a (taj sam našao na kartici) na ICS-u. Kako je  mobitel zajebavao i bio turbo usporen poslije instalacije backup-a ICS vratio sam ga na tvorničke postavke. E sad ono što me zanima je kako vratiti ponovo KITKAT i da li ponovo moram root-at mobitel i zajebavat se custom roomovima i sličnim.

Hvala svima na odgovorima.

 

PS. Gdje bi mi najbolje bilo skinuti neku staru verziju Viber-a na primjer verziju 3 odnosno neku koja će raditi donekle dobro s ICS jel kad sam instalirao zadnju verziju mobitel se opet turbo usporio. 

 Instalirao sam VIBER odavde, stariju verziju i sve radi bez problema samo treba onemogučiti ažuriranje da se ne ažurira opet na novu verziju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
Bean kaže...

Pozdrav svima.

Neki dan mi se nešto poremetilo s KITKAT-om i kako nisam nigdje mogao naći backup kitkat-a vratio sam ga na stanje prije backup-a (taj sam našao na kartici) na ICS-u. Kako je  mobitel zajebavao i bio turbo usporen poslije instalacije backup-a ICS vratio sam ga na tvorničke postavke. E sad ono što me zanima je kako vratiti ponovo KITKAT i da li ponovo moram root-at mobitel i zajebavat se custom roomovima i sličnim.

Hvala svima na odgovorima.

 

PS. Gdje bi mi najbolje bilo skinuti neku staru verziju Viber-a na primjer verziju 3 odnosno neku koja će raditi donekle dobro s ICS jel kad sam instalirao zadnju verziju mobitel se opet turbo usporio. 

 Ne moraš ništa ponovo rootati, samo iznova instaliraj ROM (nema potrebe za starijom verzijom Vibera, ali verziju 4.3.1 ili neku drugu umjesto najnovije 4.4.4 koja zahtjeva novu verziju CWM recoverya i mnogima se čudno ponaša te pravi probleme). Zaboravi na ICS, odavno je izgubio podrški developera i većina aplikacija ti neće radiiti kako treba.

 

Preuzmi CM 10.1 baziran na Android KitKatu 4.3.1 na Modaco forumu.

 

1. Uđi u CWM (dok je mobitel ugašen drži istovremeno tipku za uključivanje i tipku za povećavanje glasnoće)

2. Backup and restore > Backup

3. Mounts and storage > Format system

4. Wipe data and factory reset

5. Install install from zip cm-10.2-xxxxxxxx-KonstaKANG-atlas40.zip

6. Install install from zip gapps-jb-xxxxxxxx-signed.zip

7. Reboot Now

 

*također, ako ne želiš CM, imaš koji post gore link gdje opisujem jedan drugi, jako dobar ROM

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 19:17 (drexcya).
16 godina
offline
ZTE Blade III

Da li je netko naručivao bateriju za ZTE III? Gdje ste naručili?

Baterija mi je opasno napuhnuta i trebao bi naručiti novu. 

 

Ne bi htio da dobijem nekakvu fake koja je gora od ove trenutne.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Kod mene je jos originalna, a mobitelu je već skoro dvije godine. Trazi na ebayu, mislim sa originalnu nigdje neces naći
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
16 godina
offline
Re: ZTE Blade III

Ma i kod mene. Zadnjih 2 mjeseca se puno brže prazni a danas sam vidio da je je napuhnuta.

 

Imaju na dx.com ali piše u komentaru da nema isti kapacitet ko prava.

 

Našao sam i ovu koja bi najbrže došla ali tu sam skeptičan jer je cijena preniska.

 

http://www.ebay.de/itm/Akku-1650-mAh-fur-ZTE-Grand-XM-V970-U970-/221637449372?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item339a9f169c

9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Prvo, hvala na dosta preciznim uputama svima, a posebno Yo Mommi i drugima... 

Uspio sam nakon par dana flashati Blade 3 na KitKat, i doista za sad radi dobro - osim jedne stvari: paljenja moba. Ono traje oko 1 minutu, a to mi se čini puno previše. Instalirao sam i Rebooter ali on tu ne pomaže. 

Imate li kakvu ideju o čemu se tu radi ili je bila neka greška u instalaciji ?

13 godina
offline
Re: ZTE Blade III
To je normalno, i mome treba minuta-minuta i pol da se upali
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Pitanje za Yo Mommu, drexyja, Ivana & znalce. 

Na Blade 3 koji je zaključan na Tele2 sam stavio flash KitKat (4.4.4) i očekivao sam (laički gledano) da će novi software biti otključan za sve mreže, buduči da je stari software prebrisan. Međutim ne, i na KitKatu je ostao zaključan na tele2. Kako to?

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Pozdrav. Nadam se da će mi netko pomoći.
Pokušavao sam staviti novi Android i sve sam zbrljao. Došlo je do toga da čim se stavi baterija počne sam paliti i stane odmah na početku. Točnije ono crna slika i srebno piše android i dalje od toga se ne miče. Molim bilo kakvu pomoć da ga osposobim. E da,i kad ga takvog spojim na laptop on ga očita normalno,mogu uči znači preko laptopa u sd karticu i to,ali se ne pomiče sam mobitel s tog android.

Hvala puno.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
badluck kaže...

Pitanje za Yo Mommu, drexyja, Ivana & znalce. 

Na Blade 3 koji je zaključan na Tele2 sam stavio flash KitKat (4.4.4) i očekivao sam (laički gledano) da će novi software biti otključan za sve mreže, buduči da je stari software prebrisan. Međutim ne, i na KitKatu je ostao zaključan na tele2. Kako to?

 

 stock room ili custom room, bilo koji da instaliraš ,ne otključaje sim lock niti nikada neće

13 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Pokusaj drzati volume down tipku prilikom paljenja, mozes li uci u recovery?
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Mogu ući u recovery.

13 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Skini neki rom sa modaco foruma, najbolje cm10(ili cm10.1), i kopiraj ga na memorijsku(nemoj zaboraviti skinuti i gapps, u temi imas link za skidanje, u prvom postu). Uđi u recovery, odaberi opciju wipe data/factory reset i potvrdi. Zatim odaberi opciju install zip from sdcard i nađi rom. Opet ides na install zip i odaberes gapps. Na kraju u glavnom izborniku odaberes reboot now i cekaj da se upali
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Više ne mogu u sd karticu ući. Sve je zapelo kad sam radio Clockwork.

9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III

Stavio karticu u drugi mob i stavio ta dva file-a,zatim napravio to u recovery ali nigdje mi nema instal zip file.

9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Evo upaljen je,ali je užasno spor,šteka,resetira se i ne radi mi power tipka baš. Što sad?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ZTE Blade III

Zna li možda netko se što mi se svaki dan u isto vrijeme samo od sebe pali svjetlo na uređaju? Znači ne diram ga niti išta i upali se svjetlo samo od sebe, i ugasi nakon par sekundi i to svaki dan u 21:06, i tako već duže vrijeme, moguće otkada sam ga kupio ali sam tek negdje prije to primjetio, znam da je Blade 3 šrot uređaj i sve,nije da je ovo neki problem ali jednostavno ne mogu odgonetnuti zašto se to događa 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Pitanje za Yo Mommu, drexcyja, Ivana & znalce... 

Nakon instaliranja nekoliko aplikacija javljala mi se često poruka: "Nažalost, aplikacija Usluge za Google Play prekinula je s radom."  

Uglavnom kad sam se preko WiFi-a spojio na net ili je trebalo nešto skinuti, mob je to obavio i onda je išla ta poruka. U zadnje vrijeme se pojavljuje skoro stalno i dosta smeta...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ZTE Blade III
Zanimljivo, i ja imam isti problem, svako malo izbacuje force close. Ne sjećam se da sam išta nanovo instalirao ili updateao. Izgleda da se vraćam na cm10.1, on je bio koliko-toliko stabilan
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III
badluck kaže...

Pitanje za Yo Mommu, drexcyja, Ivana & znalce... 

Nakon instaliranja nekoliko aplikacija javljala mi se često poruka: "Nažalost, aplikacija Usluge za Google Play prekinula je s radom."  

Uglavnom kad sam se preko WiFi-a spojio na net ili je trebalo nešto skinuti, mob je to obavio i onda je išla ta poruka. U zadnje vrijeme se pojavljuje skoro stalno i dosta smeta...

 Zaboravio sam napisati da u stvari ništa u downloadu i instalaciji neke aplikacije nije prekinuto (!), tako da mislim da je ta poruka neki zaostatak koji je trebao glasiti: download je uspješno skinut ili napravljen, ili: sad se Google Play zatvara - što bi bilo sasvim suvišno.

16 godina
offline
ZTE Blade III

Meni je 9gag app izazivao tu grešku, maknuo sam ga, sad je sve OK.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
badluck kaže...

Prvo, hvala na dosta preciznim uputama svima, a posebno Yo Mommi i drugima... 

Uspio sam nakon par dana flashati Blade 3 na KitKat, i doista za sad radi dobro - osim jedne stvari: paljenja moba. Ono traje oko 1 minutu, a to mi se čini puno previše. Instalirao sam i Rebooter ali on tu ne pomaže. 

Imate li kakvu ideju o čemu se tu radi ili je bila neka greška u instalaciji ?

 

To ti je skroz normalno. Međutim, ne vidim zašto bi ti to predstavljalo problem, tj. zašto bi uopće ikad gasio mobitel. Preko noći ga stavi na airplane mod i neće ti trošiti ništa baterije. A ako trebaš napraviti reset, preživjet ćeš. Uostalom, u Rebooteru imaš opciju Hot Boot koja napravi skoro jednako dobar posao kao normalni reboot (skoro), a traje puno, puno kraće.

 

 

 

Ivan_hacker kaže...
Znam se sluziti sa adb-om i fastbootom, problem je sto sam tu vecer radio update 30-ak aplikacija na google playu, i nisam znao koja točno radi problem. Kasnije sam titanium backupom vratio poruke i operu classic, ovo ostalo sam imao na cloudu

 

Auuuuu....

Che una grande mstejka to mejka!!

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE Blade III - Pokoj mu duši?
Interland kaže...

Mislim da sam skurio mobitel. Bio je rootan, sve je radilo savršeno. Kao najveća budala nisam napravio backup ni prilikom rootanja ni nakon što sam instalirao Titanium Backup (zapravo samo sam ga koristio dvije-tri minute nakon instalacije).

Pomicao sve reklame... fino podesio sve aplikacije, ma divota.

No htio sam vidjeti kako rade i "hacking" aplikacije poput dSploita, Network Spoofera i drugih. Prilikom korištenja Network Spoofera (na mojem laptopu, inače Network Spoofer izvrsno radi to za što je predviđen da radi, hvala na pitanju) mobitel se restartao i zauvijek ostao u "pokretanju" androida - na crnom ekranu je zeleni android jopec i to je svešto mogu dobiti.

Gašenje, vađenje baterije itd. ne radi ništa. Ako pokušam staviti rom iznova - ne može ga učitati sa SD kartice, promjenio sam ih više, nema utjecaja. Druge romove poput Aurora Borealis, CyanogenMod ne prima također.

 

Android system recovery

 

Install /sdcard...

Finding update package...

Opening update package...

Verifyng update package...

E:signature verification failed Instalation aborted.

 

Ima li tko još kakvu ideju ili sam stvarno oštetio matičnu i mobitel mogu baciti u smeće.

 Meni se je slično dogodilo s tom istom porukom... Da li si riješio problem?

9 godina
neaktivan
offline
ZTE Blade III

Pozdrav svima.

Nakon višekratnih neuspjelih pokušaja uspio mi je root i zatim flash Vip Racea 3 na KitKat 4.4.4, i dobro radi, kao što je i više puta ovdje ponovljeno - za tu klasu - i više nego dobro (bestbuy za te novce). 

Imam jednu molbu. Nisam napravio backup originalnog stock roma a htio bih ga imati, pa molim nekog ako mi može poslati backup sa stock romom za Vip Racer 3. Sam ga nisam uspio ponovo instalirati. Ako je datoteka prevelika može preko Jumbo maila.

Srdačno,

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ZTE Blade III

Ja sam eto otkrio još jednu stvar koju omogućuje Kitkat na ovom mobitelu.

 

Naime, davno sam odustao od gledanja HD filmova (općenito of Mp4 formata naviše)

na njemu, jer iako ide... nizak je FPS.

 

Stari moj, nešto me svrbilo neki dan i sjetih se da s novim romom nisam filmove uopće probao.

Situacija je ovakva: apsolutno sve što sam stavio na njega, i sa rezolucijom većom od njegovog ekrana,

nije bitno, mp4, fakin mkv... radi bez-gre-ške. Hebote, vrti mi jedan konkretni mkv bolje nego na trenutnom

laptopu (koji nije jutarnja rosa, ali nije ni slab). Na laptopu vrtim palčeve kad prebacim klizač pol sata naprijed,

na ovom mikro mobu ide za sekundu.

 

Za takvo iskustvo obavezno skinuti MX Player. Ako nešto ne radi kako treba (trza, šteka, sporo je...) u njemu

ima jednostavan gumb za prebacivanje između softverske i hardverske akceleracije. U nekim filmovima bolja

je hardverska, u drugima softverska.

 

Ja sam ovaj mobitel prebacio u funkciju mini tableta, za igre, audioknjige i playanje multimedije, tako da koristim samo wi-fi

i savršen mi je za ono šta mi treba.

Primam dnevno do 50 mailova

pa mi za komunikaciju treba jedan od onih s qwerty tastaturom:)

 

Jedino što mi radi totalna pušidba je Amis Mobia. Zašto trza svakih par sekundi, blage nemam. Na starom Samsungu sa

128 megabajta memorije, bez grafičkog čipa, sa 300 megaherca sporijim procesorom, radi bez greške. Nemreš imat sve:)

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 9:20 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ZTE Blade III
badluck kaže...

Pozdrav svima.

Nakon višekratnih neuspjelih pokušaja uspio mi je root i zatim flash Vip Racea 3 na KitKat 4.4.4, i dobro radi, kao što je i više puta ovdje ponovljeno - za tu klasu - i više nego dobro (bestbuy za te novce). 

Imam jednu molbu. Nisam napravio backup originalnog stock roma a htio bih ga imati, pa molim nekog ako mi može poslati backup sa stock romom za Vip Racer 3. Sam ga nisam uspio ponovo instalirati. Ako je datoteka prevelika može preko Jumbo maila.

Srdačno,

 

 

 

 

Imaš ga negdje za skinuti na netu, i to čak od providera kojeg želiš. Izguglaj malo.

Također, stock rom ne možeš instalirati preko CWM-a, nego ti treba i stock recovery, koliko znam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 9:24 (Yo Momma).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice