Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

poruka: 33
|
čitano: 29.578
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Kao  prvo  molio  bi  da  neko  ko  je  isprobao  napise  dali  za  ovaj  mobitel  vrijede  sva  ista  pravila  kao  za  U8650  dal  paše  kernel,  CWM,  custom  rom  _ovi,  i  dr.

Hvala.

 

Za par  dana  ce  mi doc  u  ruke  pa  cu  pisat  sve  sta  isprobam,  al  volio  bi  bar  znat  neke  osnove  u  startu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2012 16:56 (Vanjaus).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Stigo je, kupljen je u Vipu uz neku tarifu 27,5 kn mjesečno, te me je ispao 300 kn, plan je da zamjeni moj U8650 kojem je crko sd slot i ne prepoznaje sd karticu niti jednu :(

 

Vipova inačica roma je Android 2.3.6 U8655-1V100R001C02B803 molio bi ako iko ima stock Vipov rom neka ga linka ovdje ili da me neko pouči kako ga iščupat iz mobitela.

Sve informacije su dobrodosle, sve sto otkrijem cu napisat.

Našao sam ovaj stock al je njemački no vjerojarno je recavery mod isti pa zaključujem da bi vjerojatno mogao nakon instalacije njemačkog roma te nandroid beckupa ovog orginala dobit mob u tvorničko stanje sto mi je misija broj jedan. Ispravite me ako sam u krivu.

Ulazak u Recovery mode (nesto kao mobitelov BIOS) je na taj način da se u postavkama prvo ugasi brzo paljenje (fast boot) te se ugasi mob, zatim ga upalimo na način da u isto vrijeme držimo  VOLUME UP + POWER cca 10 sekundi, "Android system recovery 3e" je orginalni Recovery mod.

Ulazak u Bootloader mode (Mod za flashanje Recovery-a, tjeranje moba da izvrši poslanu skriptu i sl. u mobu preko usb kabla i pc-a): upalimo na način da u isto vrijeme držimo VOLUME DOWN + POWER i drzimo 10s, mobitel ce pokazati pocetnu sliku, i tako ostat, te su nam potrebni još driveri za pc, vjerujem da su isti kao i za U8650 koji se mogu nači ovdje(izgleda da nisu isti) upravo sam isprobao al Windows-i 7 su povukli "fastboot interface (google usb id)". Izlazak iz Bootloader moda ako ne potjerate skriptu reser iz pc-a je jedino vađenjem baterije. Android sdk tools, odin i drugi programi koriste se za to.

 

Molim znalce za savjet kako da mogu uvjek vratit mob na tvornički recovery i tvornički rom u slučaju potrebe za servisom pod garantnim rokom.

Voljan sam istraživati kolko je U8655 kompatibilan s clockwork recovery-ma, rom-ovima i kernel-ima za U8650, te vas izvještavat. 

Hvala.

 

P.s. Sve napisano je moje saznanje s raznih foruma o Androidu, te nisam odgovoran ako netko prati temu i pokuša nešto iz napisanog i zezne si mob. Sve sto radite radite na svoju odgovornost. ;)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

OVDJE pise dosta toga, al je nažalost na Njemačkom. Molim pomoč oko prijevoda procedure za Root-anje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Taj mobitel je ustvari u8650 sa bržim procesorom ili?

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2012 14:48 (dark_wizz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Imam taj mob. i mogu reći da je super. E sad to mi je prvi smartphone pa onda nisam kompetentan da ga uspoređujem. Mob. je trenutno na servisu mojom greškom. Problem je nastao kad sam stavljao patch za wi-fi , isključio sam ga sa USB-a prije nego što je trebalo. Inače napravio sam   recovery i root prema uputama , a zatim sam preko recovery-a napravio exs4, swap i fat32 particije. Inače imam karticu od 16gb class10 ,ne isplati se uzeti slabiji class jer tada swap particija koja je u službi nadopune ram-a nema koristi kad je spora. Sa link 2sd aplikacijom sa seljakao druge aplikacije i tako oslobodio prostor. Nakon toga sam instalirao novi ICS OS B07[GB 2.3.6] i imao sam problema sa wi-fi-jem. Ljudi sa tog foruma su mi dali upute kako da instaliram zakrpu, čak sam u temi Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root... tražio pomoć, ali nikakav odgovor nisam dobio.

  Mobitel je inače zmaj, ekran ips matrice je prekrasan prema ovim tft mobitelima, u ruci leži baš kako treba i jedva čekam kad ću ga dobiti..........

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2012 10:25 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms
dark_wizz kaže...

Taj mobitel je ustvari u8650 sa bržim procesorom ili?

  Nije to baš tako...... Y200 je nasljednik Sonica, ali ipak je dosta bolji mob. usporedba

16 godina
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms
bodija kaže...
dark_wizz kaže...

Taj mobitel je ustvari u8650 sa bržim procesorom ili?

  Nije to baš tako...... Y200 je nasljednik Sonica, ali ipak je dosta bolji mob. usporedba

Vec sam ja vidio tu usporedbu. I osim sto Sonic ima 600MHz proc a ovaj 800 sve ostalo je skoro identično. Ista grafika, dimenzije 1mm razlike, isti ekran, kučište 95% isto (osim što sonic ima 4 tipke), ista kamera...

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
14 godina
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms
dark_wizz kaže...
bodija kaže...
dark_wizz kaže...

Taj mobitel je ustvari u8650 sa bržim procesorom ili?

  Nije to baš tako...... Y200 je nasljednik Sonica, ali ipak je dosta bolji mob. usporedba

Vec sam ja vidio tu usporedbu. I osim sto Sonic ima 600MHz proc a ovaj 800 sve ostalo je skoro identično. Ista grafika, dimenzije 1mm razlike, isti ekran, kučište 95% isto (osim što sonic ima 4 tipke), ista kamera...

  IPS MATRICA ?!!!!

12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Trenutno sam malo u poslu pa se ispričavam šato ništa ne pišem, hvala na odgovorima, al i dalje ostaje pitanje jel pašu CWM ovi, Room ovi, kernel i, jesu li isti driveri ili ne?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms
Pronašo sam ovo usput http://unix.oppserver.net/huawei/u8655-y200/, zanima me ako potegnem samo oc kernel oce to radit?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Interesira me postoji li kako mogućnost da se ubaci fokus (autofokus) za kameru i dali je ikako moguće poboljšati zvuk pri snimanju videa??!!

  Da li se ubacivanjem novog rooma dobijaju te stavke, inače mob. mi je rootovan i ubačen je recovery......

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms
bodija kaže...

Interesira me postoji li kako mogućnost da se ubaci fokus (autofokus) za kameru i dali je ikako moguće poboljšati zvuk pri snimanju videa??!!

  Da li se ubacivanjem novog rooma dobijaju te stavke, inače mob. mi je rootovan i ubačen je recovery......

  Vidim da nema odgovora , pa me zanima nešto drugo.........Moželi se ubaciti u stock room neki kernel preko kojega bi digao takt procesoru ,klokao ga??

  A što se tiče kamere dobio sam odgovor na nekon drugom forumu da pokušam sa FX camera ili LG camera pro aplkacijom..... Pokušao , ali ništa od toga......

12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

malo teže, OC se podešava i mora biti omogućen u samom kernelu, za što ga treba prepraviti, a to netko mora napraviti :D

 

što se tiče kamere, autofokus je mehanička stavr i nemore ju napravit nijedna aplikacija, osim nekih efekata koji ti mogu recimo malo blurati ostalo da bi dobio neki focus. ali na to zaboravi :D

 

 

za sada samo Recovery i Root.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms
Srkee kaže...

malo teže, OC se podešava i mora biti omogućen u samom kernelu, za što ga treba prepraviti, a to netko mora napraviti :D

 

što se tiče kamere, autofokus je mehanička stavr i nemore ju napravit nijedna aplikacija, osim nekih efekata koji ti mogu recimo malo blurati ostalo da bi dobio neki focus. ali na to zaboravi :D

 

 

za sada samo Recovery i Root.

  Što se tiče odgovora na prvo pitanje .......tako je.   Ali autofokus nije mehanički ili hardverski dio ,nego softverski. Tako vjerojatno u kombinaciji sa castom roomom i lg pro aplikacijom se omogućuje fokus. Probam ja to za neko određeno vrijeme pa javim.

12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

malo sam istraživao i stvarno postoji i softwareski autofokus, iako je onaj "pravi" hardverski :D

 

inače je li netko naišao na CM7, razvija li ga netko, jer to je jedino što me zanima na ovom mobu od svih tih romova :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Evo ti tu imaš sve custom room   [ROM][U8655-1]ICS OS RC03[GB 2.3.6]  . Registriraj se i tu na forumu imaš par naših ljudi, jedan od njih je michelkovacic. Kontaktiraj ga ako ti zatreba preko maila.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 1:04 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

eto hvala, budem isprobao, a dotad cu probati portati neki cm7 sa nekog od SRMv7A uređaja, makar onako kopipejsterski ko ga GT540 :D

samo da boota

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Vip-ov stock room za huawei ascend y200 sa 50-ak aplikacija. Beckapovano preko clockworkmoda. clockworkmod - Copy.rar.

postupak za instalaciju:

-raspakirajte rar datoteku

-obrišite riječ "Copy"

-stavite folder "clockworkmod" na sd karticu

-kad ste ubacili sd karticu u mob, uđite tipkama "volume+ i power" u clockworkmode meni

-nađite folder "clockworkmod" koji ste stavili na SD karticu i napravite restore

 

Mobitel mora biti rootan i mora imati clockworkmod.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Mobitel Huawei Ascend Y200

-Ubačen je custom room CleanBaseRom#3 - Očišćen i baziran na stock roomu

-Ubačen novi Kernel OC 1171mhz - klokan na 1132 mhz

-napravljena swap particija 256mb

-sd kartica 16gb class10 - podignuta brzina pisanja/čitanja sa sd booster

 

To je sada novi mobitel...prezadovoljan

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 2:05 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

kako na ovom stock romu imaš 50 aplikacija?

 

 

ima li netko čisti stock rom backupan odmah nakon flashanja CWM?

11 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Kako se vraca "cust" folder kod recovery-a stock roma ? Navodono clockworkmod to ne odradjuje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

ako imas bacup , root explorerom prebacis, moras mountat prvo r/w, retartiraš i u recoveryu fix permissions

12 godina
neaktivan
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms
bodija kaže...

Vip-ov stock room za huawei ascend y200 sa 50-ak aplikacija. Beckapovano preko clockworkmoda. clockworkmod - Copy.rar.

postupak za instalaciju:

-raspakirajte rar datoteku

-obrišite riječ "Copy"

-stavite folder "clockworkmod" na sd karticu

-kad ste ubacili sd karticu u mob, uđite tipkama "volume+ i power" u clockworkmode meni

-nađite folder "clockworkmod" koji ste stavili na SD karticu i napravite restore

 

Mobitel mora biti rootan i mora imati clockworkmod.

 

jel rootan taj rom i ima li link2sd? 

 

ima li netko potpuno čist?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Ako sam dobro shatio mob ce nakon sto se napravi recovery uredno raditi ali nece biti onih nekoliko vipovih aplikacija? Inace imam backup tog foldera napravljen s root explorerom i ovaj prvi dio sam shvatio, ako mozes samo pojasniti ovaj zadnji "fix permissions" gdje, sta i kako? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

ugasiš mob, pokreneš u CWM i imaš mislim pod advanced -> fix permissions

11 godina
neaktivan
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms
Srkee kaže...

ugasiš mob, pokreneš u CWM i imaš mislim pod advanced -> fix permissions

hvala 

12 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

jel nam možeš Uploadat taj cust folder da ljudi imaju, dok ne izade originalni firmware update od vipa?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Pozdrav!

 

Molim te, Bodija, ako možeš objasniti kako staviti taj patch za wi fi i gdje ga skinuti. Isto sam instalirao novi ROM, cleanbaserom#5 i ne radi mi wi fi.

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 11:07 (gog floyd).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms


Pozdrav!



Molim te, Bodija, ako možeš objasniti kako staviti taj patch za wi fi i gdje ga skinuti. Isto sam instalirao novi ROM, cleanbaserom#5 i ne radi mi wi fi.



Hvala!
15 godina
neaktivan
offline
Y200 ili U8655 Huawei Custom Roms

Koji je najbolji rom za Y200 i kako ga instalirat?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice