Hrvatski CyanogenMod

poruka: 6
|
čitano: 5.090
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatski prijevod CyanogenMod-a

Pozdrav svima!

Siguran sam da su korisnici CM Romova koji su stavili Hrvatski kao jezik telefona primjetili da im u postavkama postoje mnoge opcije koje su na engleskom. To me počelo polako bosti u oči pa sam odlučio poduzeti nešto u vezi toga. :)

 

E sad, problem je što prevođenje zahtjeva uređivanje CyanogenMod source koda. Kad se naprave promjenje (u ovom slučaju prijevod) promjenjeni fajl šalje se na Gerrit gdje čeka review odnosno odluku hoće li biti spojen u CM kod ili će biti poslan na doradu.

 

Pošto ja nisam lektor volio bih kad bi ovdje mogli pisati svoje prijedloge kako prevesti neke stvari, prijaviti krive prijevode i slično. Naravno ako netko ima malo više slobodnog vremena slobodno nek pomogne s prijevodom (poslati ću mu fajlove koje treba prevest tako da ne morate skidati čitavi source code). Osim Engleskih stringova postoje i neki loši prijevodi (pogledati slikice za primjer) pa eto mogu i to promjeniti.

 

Ovo je taj gerrit:

http://review.cyanogenmod.com/#/q/status:open,n,z

 

 

Trenutno radim na prijevodu za CM 10 odnosno JellyBean, a kad završim onda bi lagano mogao to spojiti sa CM9 odnosno ICS-om.

 

Možete mi se i javiti na Email/Gtalk/G+: deathcocco@gmail.com , a može i PP ovdje na forumu.

 

 

EDIT
Dosad prevedeno i završeno:

 

Apollo

Browser

Camera

CMUpdater

CMWallpapers

DeskClock (ovo je u biti 'Sat' aplikacija ali su CM-ovci dodali štopericu i odbrojavanje)

Email

Mms

Settings

 

 

TODO

DSPManager

Trebuchet

Neke sitnice [?]

 

 

Primjer neprevednih stringova u postavkama Primjer neprevednih stringova u postavkama
Primjer neprevednih stringova u postavkama Primjer neprevednih stringova u postavkama
Loš hrvatski prijevod Loš hrvatski prijevod
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2012 22:59 (Dkc).
Moj PC  
3 0 hvala 3
12 godina
offline
Hrvatski CyanogenMod

jel ovo vrijedi i za gingerbread? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski CyanogenMod
Gruber kaže...

jel ovo vrijedi i za gingerbread? 

Možda kad završim sa CM10 (JB), i s CM9 (ICS) mogu se posvetiti i CM7 odnosno Gingerbreadu.

 

Inače zasad prevedeni:
Apollo

Kamera (do kraja)

 

Ostalo slijedi uskoro (trenutno radim na postavkama što i je najveći problem).

12 godina
offline
Re: Hrvatski CyanogenMod
Dkc kaže...
Gruber kaže...

jel ovo vrijedi i za gingerbread? 

Možda kad završim sa CM10 (JB), i s CM9 (ICS) mogu se posvetiti i CM7 odnosno Gingerbreadu.

 

Inače zasad prevedeni:
Apollo

Kamera (do kraja)

 

Ostalo slijedi uskoro (trenutno radim na postavkama što i je najveći problem).

jel mi možete malo pojasniti na pp kako prevodit, mislim prevodio sam već na crowdinu i githubu al ovo mi se cini kompliciranije.

15 godina
neaktivan
offline
Hrvatski CyanogenMod

Poslano.

 

Završio sam još s nekim stvarima koje su spojene u kod pa ću editat prvi post.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatski CyanogenMod

Dkc imam jedno pitanje za tebe.Dali se na sony xperiu go st27i može ubaciti CM 10 odnosno JellyBean? Mob je root-an.

piranasb
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice