LG Nexus 5X

poruka: 244
|
čitano: 62.787
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
LG Nexus 5X

Čak dva Nexusa su predstavljena 29. rujna ove godine. Među njima je i ovaj manji Nexus 5X.

Evo detaljnih specifikacija:

 

• Čipset: Qualcomm® Snapdragon™ 808 takta 1,8 GHz
• Operacijski sustav: Android 6.0 Marshmallow
• Zaslon: 5,2-inčni Full HD IPS (1920 x 1080 / 423 ppi)
• Memorija: 2 GB LPDDR3 RAM / 16 ili 32 GB eMMC ROM
• Kamera: Stražnja 12,3 MP s otvorom blende F2.0 / Prednja: 5 MP s otvorom blende F2.0
• Baterija: 2.700 mAh (neizmjenjiva)
• Dimenzije: 147 x 72,6 x 7,9 mm
• Težina: 136 g
• Mreža: LTE-A Cat 6
• Povezivost: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.2 / NFC / Type-C USB
• Boje: Carbon / Quartz / Ice
• Ostalo: 4K Video / dvostruka bljeskalica / IR lasersko automatsko izoštravanje / senzor otiska prsta

 

Korisni linkovi: 

 

http://www.google.com/nexus/5x/

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2015 21:40 (jurica_m).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LG Nexus 5X

Naručio sam preko prijatelja Nexus 5X u Škotskoj za 299 funti (3300 hrk po Erste prodajnom tečaju sa shippingom prije 3 dana). U idući petak ću vam napisati kompletnu recenziju Nexusa. Do tada, samo malo slika :-)

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
Bravo za boju, meni su osobno crni telefoni nekako najljepsi.
13 godina
offline
LG Nexus 5X

Ok, možda ne mogu dati najobjektivnije moguće mišljenje jer sam inače ljubitelj Nexus linije te mi je ovo treći Nexus u životu (ne računam Nexus 7). Mobitel je sjajan, brz, fluidan i lagan. Baterija je vrlo dobra, mislim da će izdržati heavy usage čitav dan. Kamera je najbolja od svih dosadašnjih Nexusa i u potpunosti ispunjava sva moja očekivanja... Fingerprint scanner mi je potpuna novost i prvi sam se puta susreo s tom tehnologijom na svom mobitelu te sam se instantno navukao. Praksa otključavanja mobitela dok ga vadiš iz đepa i da ti dođe pre oči otključan je odlična i nakon kraćeg vremena korištenja se doista navikneš na to... Marshmallow funkcionira odlično, nemam uopće primjedbi, no iste će se pojaviti vjerojatno s još malo korištenja. 

 

Objektivna ocjena 9/10

Subjektivna ocjena 15/10 = oduševljenje.

 

Uploadati ću slike s fotoaparata za vikend pa vam samo pustim link da ih vidite. 

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
kuleee kaže...

Ok, možda ne mogu dati najobjektivnije moguće mišljenje jer sam inače ljubitelj Nexus linije te mi je ovo treći Nexus u životu (ne računam Nexus 7). Mobitel je sjajan, brz, fluidan i lagan. Baterija je vrlo dobra, mislim da će izdržati heavy usage čitav dan. Kamera je najbolja od svih dosadašnjih Nexusa i u potpunosti ispunjava sva moja očekivanja... Fingerprint scanner mi je potpuna novost i prvi sam se puta susreo s tom tehnologijom na svom mobitelu te sam se instantno navukao. Praksa otključavanja mobitela dok ga vadiš iz đepa i da ti dođe pre oči otključan je odlična i nakon kraćeg vremena korištenja se doista navikneš na to... Marshmallow funkcionira odlično, nemam uopće primjedbi, no iste će se pojaviti vjerojatno s još malo korištenja. 

 

Objektivna ocjena 9/10

Subjektivna ocjena 15/10 = oduševljenje.

 

Uploadati ću slike s fotoaparata za vikend pa vam samo pustim link da ih vidite. 

 Gdje si kupio, meni je rođak u US i dolazi za bozic pa bi ga ugnjavia da mi kupi ako je cijena 2000kn.

 

jel ide prek gplaya? iz hrvatistana nemogu niti cijenu uređaja na google playu provjerit.......

Live and let live.
13 godina
offline
LG Nexus 5X

Da odgovorim na pitanje najprije, a onda krećemo na masivni je*eni problem. Kupio sam ga u Škotskoj za 3300kn, uplatio sam lovu jednom poznaniku i on mi ga je poslao poštom nakon što ga je kupio u carphonewarehouse-u, jer taj dućan nema shipping van UK-a. 

 

Ok, nadalje - NEXUS mi ne radi. 

 

Točnije, dok radi radi, ali ako se ugasi više ga ne mogu upaliti. Problem je nastao jučer nakon što mi se ispraznio, staivo sam ga na punjač. Punjač imam britanski, sa europskim (hrvatskim) nastavkom za naše utičnice. I sad kreće agonija... Na ekranu se pojavio znak da se puni i charga, nakon 20min je već došao do pola otprilike i odlučio sam ga upaliti kao što to radimo svi sa svakim mobitelom, s time da sam ga ostavio na punjaču da se i dalje puni. Nakon što sam stisnuo "power" mobitel je pocrnio, nestala je ikona baterije i nisam ga mogao upaliti. Nisam paničario nego sam ga ostavio da se puni još 2 sata. Nakon što ga nisam mogao upaliti niti nakon 2 sata, počeo sam paničariti. Krenuo sam na sve moguće načine ga pokušati upaliti, samo sa power tipkom, pa kombinacijom powera i volume tipki i na kraju power i obje volume tipke - ništa. Onda sam ga opet stavio na punjač i otišao u grad. Dok sam došao doma prošlo je 6 sati otkako je na punjaču i bilo je 2h ujutro noćas no i dalje nema znakova života na Nexusu te se nije htio upaliti. Legao sam sa najvećim mogućim čirem na želucu u krevet i ostavio ga i dalje da se puni. Probudio sam se u 04h ujutro jer nisam mogao spavati i samo sam se okretao po krevetu i razmišljao o jbnom mobitelu kojeg sam kupio u Škotskoj i kako sam totalno u gabuli trenutno. Upalio sam stari HTC i počeo po njemu prčkati iz kreveta i tražiti neka rješenja. Ne postoji na Googleu niti jedno pretraživanje iole slično mojem, izgleda da sam jedini sa neispravnim Nexus 5X uređajem na planeti jeb*te! No netko je napisao na nekom forumu da je držao "power + volume down + volume up" 60 sekundi (ja sam držao 15-20 sec maksimalno) i da budem uporan. VOILA! Upalio se i ušao u tako omiljeni bootloader ekran odakle sam mu samo naredio "start" i mob se upalio i radio odlično. Doduše izgubio je podatke o vremenu i datumu po čemu zaključujem da je cijeli problem vezan za napajanje/punjač i slično. Nakon što je skužio vrijeme i datum, sve je profunkcioniralo i prošljakalo i mom veselju nije bilo kraja. Moram naglasiti da tokom cijelog tog punjenja, dok se upalio pokazivao je 88% baterije! Radio sam po njemu, zvao i slao mailove, whatsaoppove i sve je šljakalo. Tada sam odlučio pokušati ga ugasiti i upaliti opet. Ugasio sam ga i nisam ga mogao standardno upaliti samo sa Power tipkom, nego sam morao opet ukrstiti sve tri tipke i držati tako 10ak sec nakon čega se upalio bootloader i opet sam upalio mob i opet je sve radilo. Tada sam skužio da je moguće kako se nešto zmrdalo po pitanju firmwarea i da bi mu trebao napraviti factory reset ili nešto slično. No kreten nisam to napravio nego sam prčkao po njemu cijelo dopodne. Baterija je odlično radila, došla je do 60% sa 1h i 35min screen on timea i sve sam to prepričavao prijatelju i odlučio mu pokazati što mi se događalo. Ugasim ga i ne mogu ga upaliti na power tipku. Ok, sada ću ga upaliti na sve 3. Ali nisam uspio, nisam uspio ništa već 4 sata. Pokušao sam dvije minute držati sve tri tipke, ali bez uspjeha. Sada sam ga opet stavio na punjač i tako ću ga držati do kasno navečer da se napuni opet cca 12h do nekih 80% i onda ću ga pokušati upaliti ponovno.

 

Da rezmiram, sada se puni i ne daje nikakve znakove punjenja. Nadam se da ću ga uspjeti upaliti navečer tako da ga mogu baciti na tvorničke postavke odmah iz bootloadera/recoverya. 

 

Prije nego me netko pita zašto ga nisam spojio na komp i probao - jer mu je sabirnica USB 3.1 iliti USB C, novi standard koji ima samo OnePlus 2, Nexus 5X, Nexus 6P, Chromebook Pixel i Macbook. Nitko u Bjelovaru nema taj kabal USB C - USB A koji mi treba, jer na matičnoj NARAVNO nemam USB C. Dućani to nemaju i nastao je kaos ponovno. Ja sam naručio taj kabal s E-Baya još prije 10 dana kada sam naručio Nexus, ali mi još nije stigao i pitanje je kada će stići

 

Može li mi netko napisati BILO ŠTO na ovu temu i dati mi svoje mišljenje što se događa, što bi mogao biti problem?

 

Očito mobitel radi uredno, očito ga punjač ne puni uredno i najočitije je da ima problema sa paljenjem. I to tek nakon tog kobnog jučerašnjeg punjenja. Prvo paljenje sam obavio bez problema dok sam ga jučer ujutro izvadio iz kutije... 

 

Hvala svima!

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Hmmm, pretpostavljam da si dobio adapter za punjenje u USB-C kabel s njim, pa jedino da probaš na drugi adapter spojit taj kabel? Inače da, možda fakat nešto ne šljaka sa firmwareom ili sa baterijom. Kak se ponašala dok si ju koristio, dal je bilo draina? Dal je onak pizdio postotak ili je bio normalan?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 5X

Nemam gdje u Bjelovaru kupiti drugi USB C adapter ili USB C kabal, tako da sam osuđen na ovo njihovo! Niti ima igdje za kupiti USB C - USB A, a ovaj sam ja naručio i čekam ga već 10 dana. Baterija se odlično ponašala jučer cijeli dan prije nego se to dogodilo. Također se ponašala iznimno dobro danas dok sam ga upalio i imao ga upaljenog od 08-11h. Nakon što sam ga sam ugasio, više ga nisam mogao upaliti. Nekako za sve krivim taj adapter... Postotak je bio sasvim normalan i ugasio mi se tek dok je bio par minuta na 1% i onda je krepao

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
9 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Nisi ga smijo prazniti do kraja.

Poznat bug jos sa N4,nesto se zablesira i nece da puni. 

Jedini lijek na N4 je bio otvaranje moba i otkopcavanje baterije na trenutak i ponovno spajanje baterije. 

Nakon tog se valjda nesto resetuje i mob opet uredno puni bateriju. 

Škola za ubuduce, mobitele kod kojih se ne moze izvaditi baterija, nikad ne prazni do kraja, bolje sprijeciti nego lijeciti. 

 

 

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
LG Nexus 5X

Znači, jutros opet krenem pokušati ga upaliti i sada hoće, a nije se napunio ni mrvice jučer, a cijeli je dan bio na punjaču. Zašto jučer nije htio upaliti - ne znam, ali sada sve radi. Odmah sam u recoveryu napravio wipe svega živoga pa ćemo vidjeti dalje. Sada me strah ugasiti ga i upaliti da vidim jel šljaka, ali mislim da bi trebao... Znači sada je upaljen, sve na njemu radi i uredno se puni. Samo se nije htio puniti dok je ugašen. Sutra idem u Agram servis tak i tak, pitati njih za par savjeta i onda ću tamo na licu mjesta ga pokušati ugasiti i upaliti... 

 

Jel vama to sve smrdi na nekakav softwareski bug, firmware related problem? Jer očito da sve radi nakon što se upali, punjač i mobitel šljakaju sve uredno...

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LG Nexus 5X

Neznam sto je ali bas me zanima koji je uzrok svemu tome.  Javljaj i dalje sto se dogada. Posto si kupio mob u skotskoj dal ti vrijedi garancija u agram servisu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

Trebala bi važit ak je EU garancija...

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Imam nexus 5X vec 5 dana - sad za sad sam prezadovoljan ekran kamera brzina pa moze i baterija proc - kamera je stvarno ovaj put vrh
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LG Nexus 5X

Meni je to apsolutno najbolji mobitel koji sam imao, a testirao sam ga samo 3 dana prije nego sam ga već morao nositi na servis :D no svejedno mi je od mojih 11 prethodnih smartphoneova ovaj bez razmišljanja najdraži. Čekam povratnu informaciju iz Agram servisa, tip je rekao da nikada nije čuo za takav problem...

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LG Nexus 5X

A njemu je to siiigurno 45-i nexus 5x koji je došao na servis... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Za sve koje ce mozda zainteresirat, nexus 5ica je dosla u ponudu vipa gdje je oko 4.800, ali i jos zanimljivije u ponudu instar trgovina, http://www.instar-informatika.hr/lg-nexus-5x-h791-16gb-black-eu/397311 , 16/32gb obe boje posjeduju.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LG Nexus 5X
I dalje puno previše. G4 dođe 100 eura manje u dućanu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG Nexus 5X

Dva tipa su bila u servisu kada sam došao i obojica su ga prvi put vidjeli

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
16 godina
offline
LG Nexus 5X

Tema je zamrla, jel ste zadovoljni s njim?

Vidima da nije baš nekaj popularan, al valda bu se neko razabrao iz mase i napisao nekaj o njemu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LG Nexus 5X

Zena mi ima Nexus 5 vec godinu i pol i mob je fenomenalan, a neki dan sam vidio prvi puta Nexus 5X i taj mob je osjetno bolje izradjen, ostavlja neusporedivo bolji dojam i ne djeluje tako plasticno iako ne znam od kojeg je materijala rub...meni je ostavio dojam kao da je metalni.

Mislim da je 5X osjetno bolji i da vrijedi prijeci na njega svakome tko ima Nexus 5 jer su sve kljucne stvari bolje.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Ev ja da kazem - baterija bi mogla biti bolja i dosta je vruc mislim da nije bezveze oko snapdragona i njihovi procesora oko pregrijavanja - ostalo sve ok zadovoljan sam
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG Nexus 5X

Kolko čitam, same performanse i nisu na visini zadatka, vele da zna mob zatrottlat nakon nekog vremena, mislim da je N5 napravio daleko veći pomak odnosno ostao u najboljem sjećanju korisnika..

 

Dok je kod 5X kamera drastično bolja i usporediva s onom na G4 tu su napravili odličan posao....

 

Uopće mi nije jasno zakaj je taj nexus "podbacio" a kad znamo da je hardverski jači od N5, očito je stvarnost drugačija..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
zvonac kaže...

Uopće mi nije jasno zakaj je taj nexus "podbacio" a kad znamo da je hardverski jači od N5, očito je stvarnost drugačija..

Možda trebaju još dotjerati Marshmallow, meni Lollipop 5.1.1 radi savršeno glatko na N4...

16 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
Eol kaže...

Možda trebaju još dotjerati Marshmallow, meni Lollipop 5.1.1 radi savršeno glatko na N4...

 Pa kolko čitam o MM su pozitivni dojmovi i da je bolji od LP..

13 godina
offline
LG Nexus 5X

Ja još uvijek čekam Agramservis da mi ga "poprave"... Ono malo što sam ga koristio sam bio jako zadovoljan, tj dok je radio taj prvi cijeli dan :-)

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LG Nexus 5X

MM je itekako bolji, ali mislim da nex5x trokira zbog manjka rama u odnosu na oatale flagshipove. Nije da sporo radi, ali vidi se naspram ostaloh hi end mobitela

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Bolje perfomanse ima nexus 5x bolji je u radu - i ne trokira nimalo dvije ipo godine sam imao nexus 5 znam sta pricam
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
sistov1 kaže...
Bolje perfomanse ima nexus 5x bolji je u radu - i ne trokira nimalo dvije ipo godine sam imao nexus 5 znam sta pricam

 Znas bolje od atlantisa? Developera naj naj roma za nexus uredjaje?

A on je da bas popljuvao n5x u odnosu na n5. 

Po njemu ne vrijedi upgreda, tacka. 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

Za nekoga kome se ne da zajebavat sa ROMovima upgrade je logičan...

11 godina
offline
LG Nexus 5X

Ma vrijedi upgrade o čem pričaš ti. Može taj atlantidis reć što želi, ali kamera, ekran i baterija su poboljšani. Stavljen je jači chipset, te će sigurno dobiti 2 upgradea više nego nex 5 kojem je mm vjerojatno zadnji. Samo za krajnjeg korisnika fali ta giga rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice