Draga, izumio sam softver!

poruka: 326
|
čitano: 115.694
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Draga, izumio sam softver!".
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Svaka čast na lucidnom komentaru, Oleže. Pročitao sam i ja taj članak, dvaput zakotrljao očima i pomislio "Ma vidiš kako se svakakvi tipovi reklamiraju...", ali mi se nije dalo u nekakav Jutarnji pisati komentare.

 

Donirao bi taj "izumitelj" licence - a poslije valjda ljuto naplatio održavanje, posjete korisnicima, savjete, nadogradnje i tako to. Članak je očita manipulacija, lijepo zvuči riječ donacija, ali sve je tako smuljano da ne treba puno iskustva da se vidi da tu nešto ne štima i da se "izumitelj" zapravo pokušava probiti na tržište koje nije ipak tako naivno.

 

Još da je bar taj softver nešto revolucionarno, pa takve proizvode i još impresivnije imaju Philips i Siemens i drugi, a da vidiš napredne multimodalne 3D rekonstrukcije koje softver ovog "izumitelja" iz Jutarnjeg ni ne nudi...

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Olegovi tekstovi mi uvijek uljepšaju dan  Smijeh

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Donirao je Josip nešto novinarki da napiše ovakav tekst :P.......neću reć šta ali počinje na P kao Pe**s....plača:D....

On je definitivno dobrotvor.....mislim možda on to skupo naplati u budučnosti ali sigurno može spasit neciji zivot svojom "donacijom" (ne mislim na novinarku :P)  tako da ne može bit ne-dobrotovor....ako uzmemo takav uvjet egzistenicje kao u ovom tekstu no nmvz...

Pa svi se igraju boga u medijima izvjestavajuci istinu ili laž....definitivno je to sve relativno....morate se složit da bi vi svi rado bili "digitalizirani sa izumom" kojeg je ne znanje novinarke dovelo u hrvatske bolnice....ipak svaka čast na članku, osim toga u novine su mi dobre samo za križaljke i zbog toga reklamiram "izum" Jutarnjeg :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
Tale kaže...

Donirao je Josip nešto novinarki da napiše ovakav tekst :P.......neću reć šta ali počinje na P kao Pe**s....plača:D....

On je definitivno dobrotvor.....mislim možda on to skupo naplati u budučnosti ali sigurno može spasit neciji zivot svojom "donacijom" (ne mislim na novinarku :P)  tako da ne može bit ne-dobrotovor....ako uzmemo takav uvjet egzistenicje kao u ovom tekstu no nmvz...

Pa svi se igraju boga u medijima izvjestavajuci istinu ili laž....definitivno je to sve relativno....morate se složit da bi vi svi rado bili "digitalizirani sa izumom" kojeg je ne znanje novinarke dovelo u hrvatske bolnice....ipak svaka čast na članku, osim toga u novine su mi dobre samo za križaljke i zbog toga reklamiram "izum" Jutarnjeg :D

ništa na ovom svijetu nije besplatno,ima on tu neke koristi,a i to da je taj program toliko dobar pa da su ga naši odbili jer su takve neznalice,e ja to nevjerujem

16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Ja kada sam uocio taj naslov o "izumu skupog softvera" nisam imao psihicke snage nastaviti i clanak citati. To sa nasim novinarstvom postaje sve strasnije. 

16 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!

Zato imamo Olega da to javno objasni i "pljucne" u lice takvim neinformiranim novinarima koji umjesto da pravo informiraju ljude rade dodatnu i bespotrebnu konfuziju. Živio nam Oleg i treba kritizirati bez toga bilo bi dosadno. No najgore od svega je šta takvi novinari nažalost ne shvaćaju o čemu je riječ pa nastavljaju po starome i dalje. To je problem inače našeg cijelog društva pa tako i takvih novinara.

16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Vec 2 godine ne gledam TV samo klincima pustam crtane i to mu je jedina funkcija. Novine ne citam isto toliko. Sve mi se to zgadilo. NI na internetu ne pratim takve informacije. Mogu vam reci bez obzira koliko je teza situacija danas u Hrvatskoj za razliku od prije 2 godine osjecam se bolje i pozitivnije barem 3 put vise. Mediji su tu da drze narod u strahu kako bi progurali projekte raznih investitora, mocnika te placke dragih nam politicara. Novinari su samo jedan od instrumenata u metodologiji maskiranja stvarnih ciljeva, te cesto ni sami ne vide, stvarnu pozadinu jer su kao sto i Oleg kaze priucena bedna piskaral. Jedina mogucnos za odbranu i zdravu pamet je ne konzumirati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2010 19:01 (iznogud).
 
17 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Draga, izumio sam softver!

Samo jedna u nizu priča o našem novinarstu. 99% news portala je teško žutilo s jedinim ciljem - zarade. Jasno je da  ako se želi preživjeti u moru portala, mora se biti atraktivan i zanimljiv. Ali to se očito u našoj zemljici (i drugim) shvaća da se treba pisati teške nebuloze i gluposti bez trunke istraživačkog novinarstva. I to je jedna od loših strana interneta - mogućnost da svaki idiot ima news portal, i da piše nebuloze za koje neće biti ni "kažnjen", štoviše biti će najčitaniji. Pogledajte kralja trash portala index.hr - žutilo nad svim žutilima sa najvećim brojem posjetitelja u hrvatskoj. To pokazuje da narod želi čitati laži, iskrivljene informacije i općenito izmišljotine iz "pera" nekog tko nije ni vidio novinarski fakultet, niti se jednom digao iz stolice da bi istražio neki slučaj.

 

Nekad kad nije interneta bilo, novinari su trebali zapravo i raditi, istraživati da bi napisali nešto što bi privukao čitatelje. Ali pojavom interneta  i portala odu u propast renomirane novine koje su bile stup novinarstva, kao primjerice New York Times. Moramo prihvatiti činjenicu da ćemo na internetu danas jako teško naći istinu u new portalima (specijalizirani portali su jedini gdje se može čitati pravo stanje stvari). Uvijek će to biti napisano tako samo da bi se klikovi zarađivali, a preko njih (reklamama) i novac. Istina nije više tako veliki cilj. Novac je jedini.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Sjajan clanak.

Treba napomenuti da se ovakve stvari ne desavaju samo u novinarstvu.

Cijeli svijet tone u idiokraciju.

- Psiho246
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Postoji milijun internetskih "portala". Da postoji samo jedan, službeni, bez konkurencije i da se na njemu piše tako nešto - zabrinuo bih se. Ovako - svatko bira način na koji će zaraditi - žutilom ili iscrpnim tekstom sa analizom pozadine događaja. Srećom (ili nesrećom?) tu je publika za oboje.

Ionako ne uzimam (nadam se ni većina Bugovog foruma) vijesti sa "portala" "zdravo za gotovo". Jasno je da ako želiš proniknuti dalje od "Bentleya" (koji je, da se razumijemo, u garaži samo za gušt) sam moraš naknadno Googlati (naravno - nitko ti ne garantira da sve što pročitaš nije laž, no to je sad nevažno).

LOL@"Draga, izumio sam softver!"

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Odlican i hvalevrijedan clanak.

Koliko Jutarnji (ne samo oni vec vecina hrvatskih novina i portala) napise guposti trebalo bi napraviti zlocestu stranicu samo o njima.

Sjecate se hakiranja Nato-ve prezentacije sa svastikom, tablet-pc kojeg je novinar bozanskom zanosu i inspiraciji nazvao plošnikom, pa kolumne Jurice pavičića koji bi uveo zakon da se svi koji komentiraju na internetu moraju registrirati osobnim podacima... Uglavnom shvacate o kakvim se to novinama radi.

Osobno znam jako puno ljudi koji rade u EPH i nisu oni krivi (iako dobar novinar nikad nebi izasao s pricom bez provjerenih cinjenica) jer tamo se sustavno zaposljavaju novinari za žutilo.

I koliko moras biti nemaran u poslu da vec 13 godina ne zaposlis bar jednog informaticara strucnjaka koji bi pokrivao ovakve teme.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

 ha ha, kvalitetno pranje, nema šta :))

 

novinarstvo je kod nas na skandaloznoj razini, počevši od pravopisa pa da izbora tema, da se ne spominje da je većina tema i članaka prepisano sa stranih portala,

a prema pravopisu vjerojatno je prevedeno u "google talku"...žutilo je ono što na neki način neodoljivo privlači naše "novinare", tu su kao ribe u vodi...

 

inače većina tema na jutarnjem je veliki FAIL

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Draga, izumio sam softver!

Da, ima kretena među novinarima koji ne razumiju ono čime se bave, ali nisu ni novinari sami krivi. Krivi su urednici koji objavljuju trač i šund u kojem ljudi guštaju. A kakvi su ljudi inače znamo svi. Naravno da na naslovnicu neće doć neki genijalni znanstvenik ili objava nekog revolucionarnog otkrića/izuma kad mi imamo Antu i Simonu, Mamića i nogomet, Dikana i Lambašu. Meni osobno je odvratno dok vidim da iz godine u godinu takav šljam ima prednost pred pravim temama. Naravno da nije zanimljivo pisati o grupi tam nekih prištavih srednjoškolaca koji rasturaju po svjetskim natjecanjima iz npr. informatike kad imamo zanimljivije teme poput nogometaša na cajkama, pijanih pjevača, polu-umjetnika iretardiranih političara. Inače, vezano uz članak kojeg je komentirao Oleg, malo je neobično što svako malo netko želi nešta dati našoj državi... sami muljatori i paraziti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Draga, izumio sam softver!

"stari je kratko razgovarao s gospođom u Uredu za zdravstvo, a glavna tema bila je ‘tko će platiti carinu’" Lol, mogli su program na tpb stavit XD.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Uh, u cetvrtoj recenici imamo autogol koji se rijetko vidja. Mercep se pise sa tvrdim c - toliko o losim novinarima... Smijeh

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Draga, izumio sam softver!
Bas sam se htio regati da im ostavim komentar no nazalost nisam uspio, kod registriranja mi je prijavio nedefiniranu gresku. Kada sam pokusao ponovo rekao je da user vec postoji, kada sam se pokusao prijaviti rekao je da ne postoji. U spam folderu mailbox-a nema nista... Izgleda da im je ova zenska bila savjetnik kada su radili site :P.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Dobar tekst (kao i svaki Olegov, uostalom) a ovaj slučaj me podsjeća na nebulozu koju sam vidio kad sam prvi put u Firefoxu upisao "about:config": "This might void your warranty" - WTF, otkud softveru jamstvo? Ima li program svoj rok trajanja nakon kojega ga nije pouzdano koristiti i troši li se čestim korištenjem kao što je slučaj sa materijalnim stvarima? I na kraju, što ako mi se Firefox npr. sruši tijekom jamstvenog roka? Hoće li mi Mozilla poslati novu kopiju? I kako ću dokazati da mi program ne radi kako treba? Da im ga pošaljem? U jednom od zadnjih Bugova se za istu poruku kaže da je šaljiva, ali meni je jednostavno glupava, makar sve ovo bila retorička pitanja.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Draga, izumio sam softver!

Klasičan (dobar) Oleg.

Šteta što takvi članci nemaju nikakvog utjecaja na one na koje se odnose.

btw. dizanje tiraže se postiže i 'tandrčkim sexom...', kvalitetno novinarstvo?

-sarkastično, ovo je bar bio 'pokušaj' nekakvog pisanja, prosjek, kao i sve u ovoj 'voćnoj' državi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Oleg Maštruko: Total War i bitka kod EPH

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2010 22:56 (Sova).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Eto da potvrdimo tezu o baljezganju novinarki Jutarnjeg lista !

 

"Kada je 2007. tvrtka Nvidia, u srcu Silicijske doline, lansirala novu liniju mikroprocesora, nazvala ih je Tesla."   Belji se

http://www.jutarnji.hr/nikola-tesla--tek-je-danas--in--sve-zvati-po-lickom-geniju-/577668/

Ma daj !
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Očito da ženska ne baljezga samo u vezi informatike.

Ovdje http://www.jutarnji.hr/search.do?publicationId=1&searchString=*&includeAuthorId=243&sortString=by_date_desc

su svi njezini članci.

http://www.youtube.com/user/sfdebris ---> recenzije Star Trek epizoda
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2010 23:25 (zoran010).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Sačuvaj Bože ovakvih nadri novinara.

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!
...

„Ove subote Jutarnji se, kroz maestralnu tipkovnicu Sandre Bolanče, jedne iz vježbovnog bataljuna mladih bahatih neznalica, …“
Po čemu je novinarka bahata?

„Glavni lik teksta, Josip Čermin, citira se i u ogromnom naslovu: "Izumio sam skupi softver za radiologiju i htio ga darovati Hrvatskoj.“
Tako je. U naslovu! Kojeg stavljaju urednici! To su odvojeni pojmovi. Da ste novinar, kao što niste i nikada nećete biti, to biste znali.

„Softver, kao opća pojava i fenomen, odavno je izumljen, … čisto sumnjam da je Čermin upotrijebio termin "izuma" softvera.“
Lako moguće da nije. Urednici imaju uredničku slobodu. Kao što rekoh, to ne znate.

„Dao sam ga Republici Srpskoj". Čitav je naslov glup i netočan – kako se to točno "daruje" softver nekoj državi?“
Tako što ga daruješ nekom bolničkom centru, u nekom gradu dotične države, pa se kolokvijalno kaže „otišlo za Njemačku“.

„Po čemu se to može staviti znak jednakosti između riječke bolnice i Hrvatske, ili između bolnice u Banja Luci i Republike Srpske?“
Po istoj logici po kojoj se može staviti znak jednakosti kada kažemo da je u nogometu dobila Hrvatska. Kako Hrvatska, kad je utakmicu dobilo „samo“ 11 hrvatskih reprezentativaca, bune se vaše moždane vijuge. Koji je znak jednakosti između 11 nogometaša i Hrvatske? Možda vam netko iz redakcije Buga i Mreže može pomoći?

„Što se samog Čerminovog softvera tiče – njegova se tvrtka, bazirana u Floridi, zove Viztek, na svom je polju po svemu sudeći vrlo uspješna i proizvodi nekoliko verzija specijaliziranog softvera za radiologiju – Opal-RAD, Opal-ORTHO, Opal-RIS i još neke. Riječ je o softveru koji spada u skupinu PACS (Picture Archiving and Communications System).
Ma dajte? Ozbiljno? Mislite da novinarka to nije znala? Ili nije htjela tako staviti (pogotovo ne Picture Archiving and Communications System), jer ne smije. Prestručno je i nerazumljivo čitateljima. Bem joj bahatoj.

„Riječ je o naprednim bankama slika, s pripadnim bazama podataka, specijaliziranim za primjenu u e-medicini.“
Bravo Oleg! Ne znam samo kako se neuka novinarka nije sjetila te fenomenalne rečenice i stavila je u svoj tekst! JER OVO BI GOSPOĐA MIRJANA IZ PRVOG KIOSKA SVAKAKO RAZUMJELA!


„Dalje u tekstu se s „tog nekog“ softvera …“
S tog nekog? Zar nije s Opal-RADA kojeg ste upravo gore spomenuli?


"… odjednom prelazi na "opremu", pa je lik htio "donirati digitaliziranu radiološku opremu vrijednu oko 250 tisuća dolara". Ček, kakvu opremu? Je li ta oprema njegov softver, ili neki konkretan komad hardvera? Možda specijalizirani komad hardvera koji radi samo s određenim softverom?
Čermin – software. Izraelska tvrtka Orex – hardware. Teško? Pročitajte članak još jednom. Nekima za jednostavne tekstove treba dvaput

„… nije ista stvar ako se nekome donira softver "vrijedan" 250.000 dolara ili hardver. Hardver je nešto drugo. A kombinacija hardvera i softvera nešto treće.“

U par rečenica, vrlo razumljivo, radiolog Saša Vujnović iz Banja Luke opisuje što je sve ušlo u spomenutih 250 tisuća dolara. Kad netko želi napisati tendenciozan i zlonamjeran komentar, onda će to namjerno previdjeti. Ili stvarno ne možete zapamtiti cijeli članak kojeg ste išli komentirati?


"… Bolanča nakon nesuvislog, otužnog bauljanja terenima softvera, radiologije i informatike …"
Za razliku od stručnih publikacija koje mogu sebi mogu dozvoliti stručno izražavanje (koje je čitateljima iz neke druge struke nerazumljivo pa samim tim i vrlo, vrlo dosadno), ostali mediji priču MORAJU prikazati plastično i razumljivo. Šteta što ne znate ništa o novinarstvu pa tuđi rad vrijeđate nazivajući ga otužnim bauljanjem.


"… prelazi na tračersko-žutaški teren, koji joj je očito bliži: "Njegova tvrtka Viztek, danas dioničko društvo, ima 85 zaposlenih s prosječnom plaćom od 420 tisuća kuna godišnje. Za potrebe posla imao je dva privatna zrakoplova, limuzinu i vozača, dvije vile na Floridi i u Sjevernoj Karolini te jednog Bentleyja u garaži, onako za gušt."
Žutilo u novinarstvu odnosi se na iznošenje (delikatnih) detalja iz privatnog života, najčešće je to vezano za seksualni život i preljub. Ništa od toga nije bilo u tekstu. Ovo gore u novinarstvu se zove - portret sugovornika. I potreban je u velikoj priči. (Dioničko društvo, 85 zaposlenih ... Onda je u rubrikama gospodarstvo sve samo žutilo!)


"Bentley za gušt" – sladak detalj. Znači nije ga vozio, nego je samo u njemu guštao?
Naravno da gaje vozio, ali za gušt, ne za poslovne svrhe (za poslovne se svrhe koristio limuzinom i zrakoplovima). Vaša analiza pomalo zabrinjava … Jeste dobro?


"Na kraju, tu je i moment propale šanse da se od teksta učini nešto više s istražiteljske strane …"
A koji bi to moment bio?


"… tko zna kakva se muljaža tu krije: mogućnost kasnije naplate održavanja, reklama, promo copy, pay per use (KOJE GLUPOSTI! NISTE RAZUMJELI RADIOLOGA IZ BANJA LUKE VUJNOVIĆA KAKO VEĆ PET GODINA, HALO, PET GODINA FUNKCIONIRA S DONIRANOM OPREMOM? KOLIKO ČUJEMO NE ŽALI SE DA GA JE ITKO PREVARIO).

„ili jednostavno osvajanje tržišta koje znaju da trenutno nema love“
Čermin u članku kaže da su mu sljedeća dva koraka Rusija i Južna Afrika. Zašto? Smatra da će proizvod tamo moći prodati. Da, inače je, kako pametno navodite, cilj svakog biznismena „osvojiti tržište koje nema love“. Bravo Oleg. Možda vas angažiraju na kakvom Ekonomskom fakultetu da kolegij - upravo tog naziva - počnete predavati studentima. (zapravo je Čermin i osvojio mikro tržište koje nema love: napravio je program, za sve one male radiološke poliklinike koje nisu imale novca za programe i opremu koje su mogle kupiti samo velike bolnice. Šteta što ni to niste uspjeli dokučiti. To je svim čitateljima pojasnilo ono novinarkino "bauljanje".)


„Sigurno nije lik izgradio Viztek i te svoje vile, avione i Bentleye "za gušt" na besplatnim donacijama Rijeci i Banja Luci!“

Nije. Tko je to i rekao. Kako glupo zaključujete! Izgradio je Viztek i te svoje vile na dva odlična software-a koja su u proteklo desetljeće pokupovale stotine tisuća već spomenutih malih radioloških poliklinika za dijagnostiku i Pentagon. Samo prošle je godine prodao za 30 milijuna dolara. (Malo smo ljubomorni na "izum"?) Tek iza dobre zarade dolazi ideja „idem donirati“. Koji je dio tu nejasan?


„Slično je propao i pokušaj donacije bolnici u Vinogradskoj u Zagrebu – Čermin je slučajno na nekom skupu naletio na doktora iz Vinogradske i s njim neslužbeno spikao.“
Na nekom skupu … Hm, sad bi se radiolozi i medicinari, po VAŠOJ licemjernoj, analitičkoj LOGICI, trebali dići na noge i vriskati „kako se ovaj neznalica iz svijeta informatike usuđuje najveći svjetski kongres radiologa u Chicagu nazvati „nekim tamo skupom“. Tko mu je dao da piše, zadnja neznalica.“


„Bez ikakvog pisanog traga, bez uredne ponude na uredne adrese, ako se sve svodi na dvije ćakule nakon slučajnog susreta i slanje "starog" u lavirint gradske birokracije – o kakvoj ozbiljnoj suradnji uopće može biti riječi?"

Lavirint? Kao što bi Google kazao: Jeste li mislili: labirint?
Da, nakon dvije ćakule izmjene se vizitke, tako se radi na svim kongresima svih struka, a potom onaj koji treba onog drugog, prvi stupi u kontakt, krene potrebna prepiska i papirnata procedura. To svi znaju. Ni ravnatelj KBC-a Rijeka prof. Haller, ni predstojnik radiologije u Vinogradskoj dr. Marotti to nisu učinili. Poreznim obveznicima je jasno zašto. Šteta što vama nije.

„Nažalost, imao je tu nesreću da ga intervjuira i hrvatskoj javnosti prezentira potpuna novinarska i informatička neznalica, ne učinivši mu time nikakvu uslugu“.

Da. Velika je šteta što nitko iz redakcije Buga i Mreže, u kojima po cijele dane umirete od smijeha, nije pronašao priču, došao do čovjeka, intervjuirao i javnosti slavodobitno obznanio:
Dragi Hrvati: "Riječ je o naprednim bankama slika, s pripadnim bazama podataka, specijaliziranim za primjenu u e-medicini.“
I baš se nešto mislim kako bahato uredništvo nije kao NASLOV izbacilo ovu fantastično novinarski sročenu rečenicu:

NAPREDNE BANKE SLIKA, S PRIPADNIM BAZAMA PODATAKA, SPECIJALIZIRANIM ZA PRIMJENU U E-MEDICINI, UMJESTO U RIJEKU I ZAGREB, STIGLE U BANJA LUKU!

A teta Mirjana koja radi na voću i povrću u Konzumu, čika Joško koji vozi tramvaj, teta Nina koja predaje ruski, ili čika Vinko koji svira violinu,, svi ostave ono što upravo čine i u čudu uskliknu:

„Napredne banke slika, s pripadnim bazama podataka, specijaliziranim za primjenu u e-medicini, ošle za Banja Luku“?!! I to Picture Archiving and Communications System! On ošo za Banja Luku?! Bem ti sve. Brzo javi Mandi da kupi novine!!!“

A da se ipak okanite komentara KAKO je nešto napisano (nepotrebno vrijeđate tuđi rad jer ne poznate zanat), i prepustite ljudima koji se u to razumiju?

U potpisu: novinarka jednog manjeg dnevnog lista izvan Zagreba.
(Koja ne pozna ekipu iz Jutarnjeg, nit ju boli briga, ali joj već neko vrijeme seksistički komentatori ala informatičar Oleg idu na živce, vjerovali to ili ne).
 
5 19 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

BRAVO BRAVO BRAVO BRAVO BRAVO...

ne derem se, klanjam se !!!!!!

 

sad sam procitao post ove n*drk**e... ne klanjam se njoj :D naravno, OLEG :p

potpis :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 0:33 (Hacker-ri).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Opa, stigao i prvi zestoki odgovor na kolumnu.

Bit ce da je ovaj puta pogodio "u sridu". :)
Uglavnom, svaka čast Oleg.

 

Odmah se sjetim onoga s GIF-om kad je bilo. :)

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...
..
U potpisu: novinarka jednog manjeg dnevnog lista izvan Zagreba.
(Koja ne pozna ekipu iz Jutarnjeg, nit ju boli briga, ali joj već neko vrijeme seksistički komentatori ala informatičar Oleg idu na živce, vjerovali to ili ne).

- (uf), bravo!

Inače, u zemlji gdje guranje prsta u ... (neki tjelesni otvor), sudac okarakterizira kao prijateljski pozdrav (gestu?), nije Oleg krivac za seksizam.

Obično su za to krive osobe (koje upravo seksom dolaze do cilja... prof. koji traži pi$ke? Osoba ima njegov broj, nisu na telefonu prvi put... -da i to je seksizam, samo drugačije definiran).

Dake, Oleg je (zli) luđak, neuravnotežen, moguće i nastrani manijak, pa sad i seksist.

Što si on dozvoljava? -Kritizirati, žensku osobu, suprotnog spola,... -to je sigurno seksizam.

Ili mu se zamjera što ktitizira novanara (novinarku?)? - Pa zar nezna taj Oleg, da su novinari(ke), svete krave. Njih se ne dira! To je SEKSIZAM! (iako, po definiciji..., no to je sporedno) Nevinašce

 

(hmm, možda?...) - Možda je on kritizirao glupost, iskrivljene činjenice, tendencioznost...

-no, neka, 'sad si mu pokazala...'. -Bravo!

Uvjek mi je bio mrzak taj podli Mlečanin.

Zato ti dajem podršku, jer drugih, objektivnih razloga nema. Sramim se

 

A ovakve divljačke ispade (uvaženi kolega H-ri.) s gnjušanjem odbacujem, on je zasigurno seksista. Osmijeh

 

btw. ako želiš napredak u karijeri, obavezno upoznaj ekipu iz velikog lista, iz velikog grada.. - i malo ih pohvali, to je obično dobar korak u karijeri...

-ali upozorenje, riječ karijera, sadrži jedan dio.. korjen riječi, znaš na što mislim? .. saznat ćeš

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!
"Na kraju, tu je i moment propale šanse da se od teksta učini nešto više s istražiteljske strane, na čistu upornost i brutalu novinara, bez obzira na neznanje. Prema "donacijama" ovakvih likova sam sumnjičav, tko zna kakva se muljaža tu krije, mogućnost kasnije naplate održavanja, reklama, promo copy, pay per use ili jednostavno osvajanje tržišta koje znaju da trenutno nema love (ali je možda bude imati jednog dana a tada su vezani na tvoje rješenje). Dakle draga tendenciozna novinarko, s unaprijed zauzetim stavovima, pusti te bajke o donatorskoj Majci Terezi, istraži pozadinu. Sigurno nije lik izgradio Viztek i te svoje vile, avione i Bentleye "za gušt" na besplatnim donacijama Rijeci i Banja Luci!"

Zasto onda nisi sam ovako sumljicavo nazvao gospodina Čermina i provjerio o cemu je zapravo rijec. Ova nasa hrvatska dijaspora cesto okarakterizira kao lopovska, prema mojim saznanjima vecina tih likova koji su htjeli pomoci nasoj dragoj domovini su ustvari bili izmuljani i prevareni, ponizeni i iznevereni od strane nasih dragih uglednika koji su zataskali milijune dolara u donacijama i kojekave opreme koja se slala hrvatskoj.
Zao mi je zapravo, sto nisi kao jedan ugledan analiticar-novinar poslovno-informacijskog svjeta istrazio i ustanovio stvarno stanje ovakve donacije te potvrdio o cemu je zapravo rjec, sto stoji u tom ugovoru o donaciji i koje su klauzule u njemu. Netkom tko zapravo servisira stotine institucija uz naplatu nije nikakav problem imati i jednu donatorsku majku Tereziju, a kad se jos uzme u obzir da su ovakve donacije zapravo porezna olaksica firmi ili njenom vlasniku, onda i necudi sto svi ti milijoneri nesto doniraju.

Slozio bi se s tvojom konstatacijom o losem informiranju i zalosnom stanju hrvatskog novinarstva, s ogromnom tendencijom senzacijalnog pisanja clanaka, ali to je samo moje misljenje kao citatelja i nepoznavatelja novinarske struke.

I nakraju nerazumijem zasto i ne platiti za nekakav software koji je koristan i cini razliku u svakodnevnom radu, mene zapravo ljuti sto je evo nama najlakse sjediti na guzici i gurati po istom svaki dan, kociti svaki napredak, da nas ne bi okrali. Prodali smo a i okrali sve sto smo mogli i imali, a da je nesto vrijedilo, a sad se bojimo da ce nas netko okrasti s donacijom. Izgleda da u hrvatsko vrijedi ona, bolje dat strancu da upravlja nama nego da sami nesto napravimo. Mozda smo taj software trebali piratizirati, jer je eto i to odlika nas hrvata.
Jednom Kmeti uvijek Kmeti...
zlo i naopako
 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
LindaL kaže...
U potpisu: novinarka jednog manjeg dnevnog lista izvan Zagreba.
(Koja ne pozna ekipu iz Jutarnjeg, nit ju boli briga, ali joj već neko vrijeme seksistički komentatori ala informatičar Oleg idu na živce, vjerovali to ili ne).

Linda jel ti pravo ime Sandra? Smijeh Pa ne trebaš se sramiti, predstavi se kako spada!

 

Naime, zbilja mi je nevjerojatno da bi netko ovako vehementno i uporno išao braniti kolegicu i njen evidentno očajan tekst, osim ako to nije ona sama.

 

Zbilja je dugačko i izbija neka ljutnja iz poruke, vidim i neka VELIKA slova koja me plaše i uznemiruju, odgovorit ću na ponešto od ovog možda sutra. Inače ovakvi postovi "tuk na utuk", gdje se cjepidlači rečenicu po rečenicu su dosta naporni za odgovaranje.

 

Pozdrav Linda, popij malo čaja da se smiriš

 

Oleg (autor teksta, jer ne mora svatko ni znati za Zlog Luđaka)

 

 

Heroj a ne zločinac
16 godina
neaktivan
offline
RE: Draga, izumio sam softver!
ihush kaže...

 

A ovakve divljačke ispade (uvaženi kolega H-ri.) s gnjušanjem odbacujem, on je zasigurno seksista. Osmijeh

 

zajebano ti je to...

mi muskarci moramo bit cito i u sebi pjevat

 

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
Draga, izumio sam softver!

Ajd moran sad bacit komentar na komentar kojeg bi bilo previse za citirat... ja ću pokušat skratit.

Prvo treba pročitat naslov rubrike, nakon toga članak/sadržaj pa tek onda komentirat.

Dakle, rubrika: Osobni stav.

 

Zasigurno ekipa iz bug nije jedina koja bi mozda tila saznat nekakav koristan detalj tog SuperDeal-a (info kučica od par redaka nebi nikog ubila), nismo svi teta Mirjana, čika(?!?) Joško, teta Nina itd. ili se možda još uvik nismo makli od "Svi smo mi" parola.

Po mišljenu dotične mi smo svi idiJoti (seksisti) dok su novinari poslani od strane Velikog Riječnika da nam prevedu nejasne riječi poput "baze podataka" u "kul stvar" i "nije poslan služben dopis o namjeri doniranja" u "hrvati ne žele za đaba".

 

Necu ulazit u istinitost navedenih podataka, no da je taj softvare (i hardvare) nešto revolucionarno zasigurno nebi bila riječ o zaradi od 30milja$.

I da je zaista bila riječ o namjeri doniranja zasigurno bi donator (zbog svih tih olaksica) zaista i poslao sluzbeni dokument.

Naravno ovo neznaci da nije postoja takav dokument, no u članku to nije vidljivo.

 

Isto tako sasvim je svima jasno da urednici imaju određene ovlasti za intervenciju u članku i da se na novinare vrsi pritisak da istrazuju (izmišljaju) pricu, ali za ovakvu neuslugu napravit čoviku to nije izgovor.

 

I da nije me briga sta on ima 2 aviona, 15 kuca, 2 olimpijska bazena, pekinezera i bjondu u garazi onako za gušt. Riječ je bila o donaciji. Ako neznaš šta više pisat onda ni nemoj. Ovako samo članak zvuči ko loše napisan oglas u kategoriji "osobni odnosi".

 

I svima nam je dosta kvazi novinarstva, žutila i nikako napisanih članaka.

Nismo svi čika Joško!!!Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2010 5:35 (lp.studios).
 
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice