Tužan oproštaj od HD-a

poruka: 140
|
čitano: 18.633
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tužan oproštaj od HD-a".
10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
devotion kaže...

opskurne sportske događaje

 

Uključujući prijenos igranja Hajduka, not. :D

 

zlatkor kaže...

i treba te prijaviti!!!!! dok je u HR ovakvih lopova i utaivača neće bit bolje!!!!{#}

Nije da opravdavam ili potičem takvo ponašanje ali političari bez sankcija duguju i pljačkaju za milijune kuna i nikome ništa.
Adresiraš ljutnju na krivu adresu. Ali to je tipično, najlakše se iživljavati na običnim ljudima. Netko duguje 100 kuna izbacuje ga se iz stana ili kuće, netko duguje milijune kuna i ugledan je poduzetnik ili političar koji u najgorem slučaju svoju kaznu odrađuje u radu za opće dobro. Ovakvo selektivno tumačenje zakona dovodi do nepovjerenja "u institucije koje moraju funkcionirati" a one funkcioniraju jedino na sirotinji kada se trenira strogoća i zakoni. Za ostale (političare, tajkune, kriminalce) vrijede druga pravila. To dovodi do revolta.
HRT je mastodont partijskih uhljeba, ideološki obojenih urednika vijesti umjesto neutralnosti, nepotizma, korupcije. Ima dobar program više-manje koliko god nekome to čudno zvučalo, ali trebaju se uvesti neke promjene i modernizacija koliko je moguće.
10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

rambox - u Austriji plača svako kučanstvo bez obzira ima li ili nema TV ili smotani radio prijemnik

 

Je li to u redu i pošteno? Plaćaš nešto što ne koristiš.

11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
rambox kaže...

 

Za kraj još vezano za tu našu trofaznu TV preplatu, ko prvo taj naš zakon je blesav a takvi su i ono koji su ga nekad radili normalno.U normalnim državama recimo Austrija, Njemačka itd, TV preplatu plačaju svi i to uopče nije vezano za nikakvo posjedovanje TV ili radio prijemnika.Toga ima samo kod nas te u Bosni ili Srbiji, pa onda inkasatori pretražuju ko ima koji TV ili Radio ako im dopuste jer često poberu i batine itd.Dakle zaključak je vrlo jednostavan, ko plača inkasatore i čemu oni služe jer u Austriji nema inkasatora. Dakle TV preplata ili točnije poreza za Javnu TV, to u Austriji plača svako kučanstvo bez obzira ima li ili nema TV ili smotani radio prijemnik. Dakle kome je u intresu da u Hrvatskom imamo inkasatore znači čisto bacanje love jel?Naši TV inkasatori su ionako prilično nemočni i jadni, jer ne mogu/nema zakonske osnove apsolutno ništa prisilno napravit bez dozvole vlasnika stana ili kuče.{#}

 

 

ah kad se sjetim kako sam nekad zahebavao inkasatora kad mi je bilo dosadno doma

 

on zvoni, ja otvorim

on: imate li tv

ja: jok

on: mogu li provjeriti

ja: ne

on: ???

ja: ...

on: ali, ali, moram provjeriti

ja: imaš nalog od suca za ulazak u kuću?

on: nemam, ali imam pravo provjeriti

ja: nemaš mi pravo ulaziti u kuću, zovi policiju ako misliš drukčije

on: ... (smišlja)

on: kako nemate tv, a imate antenu (sjaj u očima)

ja: eto, imam antenu

on: a tv?

ja: nemam

on: a što će vam antena bez tv-a

ja: da susjedi misle kako imam i tv

on: ajte vi to skinite

ja: neću

on: (mjerka antenu)

ja: da nisi slučajno pomislio dirat antenu

on: hoćete me pustiti u kuću da provjerim tv

ja: neću

on: u gradu je kombi s uređajima koji će izdaleka otkriti jel imate tv, sad ću ih zvati

ja: zovi

on: dobro, vidjet ćemo se mi opet (ode...)

 

i nakon deset godina još uvijek ne plaćam pretplatu

 

16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
user2013 kaže...

rambox - u Austriji plača svako kučanstvo bez obzira ima li ili nema TV ili smotani radio prijemnik

 

Je li to u redu i pošteno? Plaćaš nešto što ne koristiš.

Ne kužiš poantu zakona a to nije moj problem,Nevinašce dakle svi financiraju Javnu TV i radio jer to je porez a ne preplata.Sistem preplate je za plačeni TV program kao Arena Sport, a ne za HRT to nije preplata več porez ali vrlo nakaradan i bedast+inkasatori jer smo u Hrvatskoj.

 

Jel ti plačaš vodnu naknadu pa plačaš/moraš plačat, jer je to porez i to je ok jer vodoprivredu neko treba financirat kao i javnu TV.Dakle Austrijanci su bedasti i da njima inkasatori ne trebaju, a nama pametnim eto trebaju iako od njih nema koristi jer imaju vrlo male ovlasti.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
rambox kaže...

Ne kužiš poantu zakona a to nije moj problem,Nevinašce dakle svi financiraju Javnu TV i radio jer to je porez a ne preplata.Sistem preplate je za plačeni TV program kao Arena Sport, a ne za HRT to nije preplata več porez ali vrlo nakaradan i bedast+inkasatori jer smo u Hrvatskoj.

 

Jel ti plačaš vodnu naknadu pa plačaš/moraš plačat, jer je to porez i to je ok jer vodoprivredu neko treba financirat kao i javnu TV.Dakle Austrijanci su bedasti i da njima inkasatori ne trebaju, a nama pametnim eto trebaju iako od njih nema koristi jer imaju vrlo male ovlasti.Cool

U zakonu može svašta pisati ali ne znači da je pravedno. Lukavo su se dosjetili, to nije pretplata, to je "porez". Čudno da se toga politički, pravosudni i odvjetnički (Hanžeković & Partneri koji zastupaju HRT) kriminalci nisu dosjetili u Hrvatskoj. Od sada ne plaćate pretplatu nego "porez" HRT-u. Uz suludo visoki PDV koji moramo plaćati a nije proporcionalan kvaliteti usluga javnog i državnog sektora, i ZAMP, još nam samo nedostaje plaćanje pretplate HRT-u preko "poreza".

 

rambox - Jel ti plačaš vodnu naknadu pa plačaš/moraš plačat

 

U to je uključena i obrana od poplave te kojekakve druge gluposti, parafiskalni izmeti pa vidimo kako je završilo. Voda je nešto sasvim drugo od TV-a. Bez vode se ne može živjeti, bez TV-a se može.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.7.2014 16:19 (user2013).
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
user2013 kaže...

U zakonu može svašta pisati ali ne znači da je pravedno. Lukavo su se dosjetili, to nije pretplata, to je "porez". Čudno da se toga politički, pravosudni i odvjetnički (Hanžeković & Partneri koji zastupaju HRT) kriminalci nisu dosjetili u Hrvatskoj. Od sada ne plaćate pretplatu nego "porez" HRT-u. Uz suludo visoki PDV koji moramo plaćati a nije proporcionalan kvaliteti usluga javnog i državnog sektora, i ZAMP, još nam samo nedostaje plaćanje pretplate HRT-u preko "poreza".

 

rambox - Jel ti plačaš vodnu naknadu pa plačaš/moraš plačat

 

U to je uključena i obrana od poplave te kojekakve druge gluposti, parafiskalni izmeti pa vidimo kako je završilo. Voda je nešto sasvim drugo od TV-a. Bez vode se ne može živjeti, bez TV-a se može.

Puno toga nije pravedno jel,Izlanuo se ali to je tak porez je porez a ovaj naš sistem TV preplate je zastarjelo zakonsko smeče bez greške.Pazi kaj se tiče Austrije jel, ako je neka obitelj vrlo siromašna onda su oni oslobođeni tog poreza za Javnu TV.U Hrvatskoj je puno lakše isposlovat smanjenje rate struje, kaj se tiče neke siromašne obitelji nego da nekog oslobode plačanje smotane TV preplate to ti sve govori o našem hrvatskom banana sistemu.

 

Kod nas u hrvatskoj je ta trofazna TV preplata bezobrazno previsoka, i to je ono najbitnije ili najapsurdnije ako se usporedimo sa jednom Italijom.

 

Pusti sad poplave to je druga tema, vezano za neke poreze za Javnu TV ili bilo čega drugog a čuj pa može bit i znatno perverznija porezna situacija.Za detalje pogledaj dolnji link, dakle kak bi se ti osječal u državi da moraš plačat neki porez koji u zakonskom pa onda i pismenom obliku uopče ne postoji.Smijeh

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/teorije-zavjere/43986.aspx?page=23&jumpto=4275337&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
rambox kaže...

Pusti sad poplave to je druga tema, vezano za neke poreze za Javnu TV ili bilo čega drugog a čuj pa može bit i znatno perverznija porezna situacija.Za detalje pogledaj dolnji link, dakle kak bi se ti osječal u državi da moraš plačat neki porez koji u zakonskom pa onda i pismenom obliku uopče ne postoji.Smijeh

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/teorije-zavjere/43986.aspx?page=23&jumpto=4275337&sort=asc&view=flat

I kod nas postoje slične nebuloze.

10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Kakvu si ti paralelu izvukao iz broja stanovnika i visine pretplate?
12 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a

HRT do jeseni kupuje 105 novih HD kamera ljudi. Spašeni smo ;)

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
logik kaže...

HRT do jeseni kupuje 105 novih HD kamera ljudi. Spašeni smo ;)

Patkica {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Silent horror1992 kaže...
logik kaže...

HRT do jeseni kupuje 105 novih HD kamera ljudi. Spašeni smo ;)

Patkica {#}

Rekao je ravnatelj odjela za tehniku Duško Zimonja... koliko sam ja informiran.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
logik kaže...

Rekao je ravnatelj odjela za tehniku Duško Zimonja... koliko sam ja informiran.

No, pa rekao sam već u nekoj od tema da je krenula modernizacija HRT tehnike.

Kamere, pultevi, montaže, storage, svašta, u slijedeće tri godine. Meni je na poslu strahovito uzbudljivo :)

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
16 godina
offline
Tužan oproštaj od HD-a

2014. godina i još nemamo ni 16:9, a kamoli HD kao neki standard za pretplatu od 80kn mjesečno.

Žalosno.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a

Grčka ima oko 11.500.000 stanovnika. Javnu televiziju s 2.500 zaposlenika su zatvorili jer im je bila preskupa i preglomazna. Nas u Hrvatskoj ima trenutno oko 4.000.000 stanovnika jer ne računam onih par stotina tisuća koji su pobjegli iz ovog trulog kokošinjca od države. Naša televizija zapošljava oko 4.500 uhljebljenih nesposobnih parazita (ima nekih koji rade na televiziji i zbog znanja ali ti su daleko u manjini) koji moraju pod obavezno dobiti pozamašnu plaću. Iz toga se i vidi kvaliteta programa. U Hrvatskoj ima minimalno milion kućanstva koji plačaju pretplatu. Znači mjesečni prihod 80.000.000,00 kn plus reklame i ostali prihodi. I oni nemaju novce za uvesti HD. Kad ćemo konačno i mi postati civilizirana zemlja koja ima nacionalne programe u HD (kao recimo: Slovenija, Mađarska, Albanija....)?

 
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

Gospodine Arikis,pitali ste me otkud mi informacija da BiH i Hrvatska nema niti jedan HD signal. Evo odgovora: kada na svom HD televizoru uključim skeniranje DVB-T kanala,ne pojavljuje se niti jedan koji je u HD-u. Što se tiče tog Face TV-a kojeg spominjete,on je dostupan samo kod kabelskog TV-a,a osim toga,nije u Full HD-u. Osim toga,taj kanal je jedan i jedini,dok drugih nema,a trebalo bi ih biti,kao što su npr.Discovery HD i National Geographic HD. Danas većina ljudi ima Full HD televizore,ali ako nema niti jednog Full HD kanala,onda je bačen silan novac na takve televizore. Jedina opcija za dobivanje Full HD kanala je preko satelitske - ako televizor ima DVB-S priključak,onda samo na njega treba spojiti satelitski tanjur i to je to. Ali ako televizor slučajno nema DVB-S priključak,onda je nužna kupovina DVB-S prijemnika sa HDMI izlazom i problem je rješen. Bilo bi jako poželjno da taj prijemnik ima i USB PVR funkciju da bi se po potrebi mogli snimati ti Full HD kanali na vanjski usb stick ili disk. Na satelitskoj imate hrpu besplatnih Full HD kanala. Što se tiče BiH,ona ima digitalnu televiziju,ali samo za kabelske i Internet-korisnike,dok nema DVB-T televiziju,a kamo li Full HD,a trebao bi ga imati. Uvjerio sam se da u BiH nema DVB-T kanala tako što sam do sada preko 100 puta uključio skeniranje DVB-T kanala i još se ni jedan iz BiH nije pojavio,već samo oni hrvatski. Nemojte misliti da sam negdje daleko od odašiljača pa da zbog toga ne mogu uhvatiti signal - odašiljač se nalazi na udaljenosti manjoj od 1 km od moje antene,a antena mi je vanjska,dakle možemo eliminirati mogućnost lošeg signala,znači,signal je presavršen. Kao što sam gore već naveo,jedino se preko Interneta i kabelske mreže može uhvatiti digitalna televizija iz BiH,dok je u DVB-T ponudi nema,a tko zna hoće li je ikada i biti. Sve što bi BiH sada trebala napraviti je uvesti DVB-T kanale i da većina tih kanala bude u Full HD-u. Hrvatska već ima DVB-T, kanale,ali nema niti jedan u Full HD-u. Dakle,njezin obavezni zadatak bi sada trebao biti da uvede brojne Full HD kanale na DVB-T signal kao i u kabelsku i Internet-ponudu,a sve ovo bi trebala napraviti i BiH. Što se tiče kabelskih operatora u BiH,niti jedan nema pravi Full HD kanal - imaju samo Face TV,ali on nažalost nije u Full HD-u,već u HD Ready-u,dakle nije pravi HD kanal. Naši operatori bi trebali uvesti hrpu Full HD kanala,budući da većina ljudi danas posjeduje Full HD televizore. Naš operator,HT ERONET je najbezobrazniji što se cijena tiče - mjesečno naplaćuje kabelsku TV po cijeni od 55 KM (220 kn) kao da su svi ti TV kanali u Full HD-u,dok su svi zapravo u SD-u. Tužno ali istinito. Ali,HT ERONET je oduvijek bio tradicionalno poznat po stravično visokim cijenama svojih usluga,pa se i ne treba čuditi što su mu i dan danas sve usluge preskupe. Trebalo bi se baciti u detaljnu potragu za najjeftinijim i najpoštenijim domaćim operatorom,ali većina ljudi se ne želi mučiti oko toga,već biraju onog najdostupnijeg i najskupljeg operatora,a to je naš "predivni" HT ERONET.

13 godina
offline
Tužan oproštaj od HD-a

Što sve pročitah ne bi li saznao o HD programu na HRT-u (čak i o Jasenovcu i petokraki !?).  Interesantno da većini komentatora HD u biti i ne treba jer ne gledaju TV ili im program ne odgovara. Skoro da nema pozitivnog komentara na pozitivan događaj.

 

Po meni članku nedostaje još sočnih "detalja" da bi imao i onu "istraživačku" notu koju očekujem od časopisa tipa BUG (a dobro su počeli sa Blažičkom). Dakle trk na HRT i provjeriti:

 

- Konkretne planove za uvođenje HD signala (nešto mora biti čim kupuju opremu) -rokovi , oprema i sl.

- Što spriječava HRT da nastavi i dalje emitirati kao do sada (HD program većinom upscaling, no filmovi, serije , utakmice i koncerti  u Full HD- kao izvornik)- zakon, novci, OiV ili nešto četvrto?

- Kako Slovencima uspjeva održavati dva HD kanala tj. koje su oni probleme imali (istina i da su oni startali tek nedavno, no moram priznati da krimi tv serije izgledaju očaravajuće, pa se teška srca vraćam na  naš SD)?

-gdje je nestao iz planova digitalizacije  HD mux (MPEG4) jer je, koliko se sjećam,  HR izabrala DVB-T (MPEG2/4) standard na početku ? Otišao Pošti za EVO-TV ili samo ukinut? Čak je HRT dosta dugo vrtio nekakve svoje spotove ne eksp. kanalu i to se ugasilo.

 

E to bi bio članak kojeg bi htio pročitati (i komentirati).

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
skilly kaže...
Svi drobe, al ti si ga bas nadrobio. Ako si ti do 2008. gledao VHS - ne znaci da su svi.
Mozes mi reci koje to europske zemlje prelaze na 4K?
Drito Konj sindrom vlada narodom, hrpa ljudi sto znaju samo kukati i zaliti se.
Kad se uvodio digitalni signal svi ste kukali kakao to drzava radi u dealu sa trgovcima recivera.
O kakvim ti sankcijama pricas? Pa ako je tvoje selo iz kojega nam se javljas osvjetljeno petrolejskim lampama, ne znaci i da je moje.
I za BIH me zaboli ona stvar, nek trunu u paklu kojeg su si sami zakuhali (politicare bira narod, kojem je bitnija vjera od ideje, takvi zasluzuju propast kao i sve glupo i beskorisno u prirodi).

Ti bi trebao učestalo vršiti duboku introspekciju, prije nego što sam propadneš, ako već nisi

Spija
15 godina
offline
Tužan oproštaj od HD-a

program je katastrofa. samo nekakve bezvezne talk show emisije u koje više neznaju ni koga će pozvati pa zovu svoje novinare a ubiru miljardu i nešto godišnje samo od pretplate. neki umirovljenici moraju godišnje odvojiti jednu mirovinu samo za tv pretplatu. sramota.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Harold kaže...

program je katastrofa. samo nekakve bezvezne talk show emisije u koje više neznaju ni koga će pozvati pa zovu svoje novinare a ubiru miljardu i nešto godišnje samo od pretplate. neki umirovljenici moraju godišnje odvojiti jednu mirovinu samo za tv pretplatu. sramota.

jako veliki dio te milijarde uzmu odasiljaci i veze, takoder drzavna firma cije zadace i poslovi nisu nikome do kraja jasni ...

potpis :D
11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

Hacker, otkud ti ta informacija?

 

edit:

da razjasnimo, odašiljači i veze uglavnom zarađuju prijenosom programa hrt-a, nove i rtl-a, nikako ne direktno iz pretplate

ukupni prihodi su im oko 220 milijuna kuna, od čega od hrt-a "samo" oko 80-ak milijuna - što je daleko od "velikog dijela" i taj trošak za hrt spada u normalne rashode kao što su i plaće, računi i ostalo što plaćaju i druge televizije, potpuno nevezano za pretplatu

 

od pretplate se prikupi više od milijarde kuna i jedini direktni izdatak hrt-a je bijednih 3 posto u tzv. fond za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija, od čega se ustvari dijele mrvice lokalnim televizijama

sa svih ostalih 97 posto pretplate hrt raspolaže kako hoće

 

tek toliko za tvoju informaciju, da drugi put ne blebneš neprovjerenu glupost

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 22:08 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice