Tužan oproštaj od HD-a

poruka: 140
|
čitano: 18.642
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tužan oproštaj od HD-a".
15 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
Korky kaže...
Old Iggy kaže...

Sva ta velika natjecanja koštaju poprilično, vidi ovdje ili ovdje.

Svugdje na kraju stoji, "Nema objave, to je poslovna tajna."

 

Riječ je o javnoj televiziji.

To i je poslovna tajna. To što je javna televizija ne znači da mogu te detalje plasirati van.

"Mogu, moraju, ali ne žele" bi bilo ispravnije za reći.

K
10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
U redu je buniti se, ali kenjati bas i nije. Placa Stankovica je javna, i bila je napisana barem 10x
11 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a

Neobicno mi je da HRT tako brzo odbacio HD, evo iz prve ruke iz BiH sam, kod nas su uveli HD na drzavnu televiziju za vrijeme SP-a i tako ce i ostati.Preplata u BiH na drzavnu je cca 20 kn, na 4 javna emitera, iskreno sadrzaj HRT je u mnogo cem bolji od npr javnih emitera u BiH, priije sveg koliko toliko je kod vas izbacen politicki utjecaj na TV, dok kod nas vjesti i pljuvanje po politickim protivnicima zavisi od vladajuce partije, al to je vec drugi par cipela.Iskreno kad sve se sabere u HR puno placate takse s obzirom na kvalitetu koju dobijate ako je preplata 80kn (nisam bas upratio temu do kraja) onda je to lopovluk.

 

Jedino me jos zivo zanima, zasto u BiH iako imamo preko KTV operatera u ponudi HRT programe, vecina nam je ''zacrnjena'' da li je vama u HR isto tako zacrnjen na BH kanalima?Cijeli SP je bio zatamnjen, skijanje, pa gotovo da nista se konkretno pogledati nemoze...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
skilly kaže...
U redu je buniti se, ali kenjati bas i nije. Placa Stankovica je javna, i bila je napisana barem 10x

plaća stankovića je javna isključivo jer je on sam rekao kolika je, ne zato jer je taj podatak objavio ili na nečiji zahtjev dao hrt

 

tako da ustvari je napisano ono što je on rekao da ima plaću, što nije službeno niti provjerljivo, kao što ne znamo da li stanković (i ostali svakako u toj jazbini na prisavlju) i dalje primaju božićnice, regrese, raznorazne dodatke na plaću, bez kojih su primjerice ostali liječnici, profesori, policajci itd.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 8:36 (picajzla0707).
16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

To i je poslovna tajna. To što je javna televizija ne znači da mogu te detalje plasirati van.

i za bbc se plaća pretplata, pa itekako daju izvješća o poslovanju i vrlo malo toga je "poslovna tajna"

I za HRT imaš sve jasno i transparentno - godišnja izvješća, izvješća revizija, planove za nastupajuću godinu. Uz to, javne natječaje i sve ostalo što ide "pride".

Poslovanje s "nejavnim" poduzećima su tajna iz razloga što je svaki takav posao i kod nas i u svijetu tajan, nije HRT jedini koji je u igri već i druga poduzeća, FIFA i slično.

Korky kaže...
Old Iggy kaže...

To i je poslovna tajna. To što je javna televizija ne znači da mogu te detalje plasirati van.

"Mogu, moraju, ali ne žele" bi bilo ispravnije za reći.

Ne, već ne smiju.

blue_tander kaže...

Neobicno mi je da HRT tako brzo odbacio HD,

 

Jedino me jos zivo zanima, zasto u BiH iako imamo preko KTV operatera u ponudi HRT programe, vecina nam je ''zacrnjena'' da li je vama u HR isto tako zacrnjen na BH kanalima?Cijeli SP je bio zatamnjen, skijanje, pa gotovo da nista se konkretno pogledati nemoze...

Nije odbacio HD, planira se, ali fali stvari (od programa do opreme).

picajzla0707 kaže...
skilly kaže...
U redu je buniti se, ali kenjati bas i nije. Placa Stankovica je javna, i bila je napisana barem 10x

plaća stankovića je javna isključivo jer je on sam rekao kolika je, ne zato jer je taj podatak objavio ili na nečiji zahtjev dao hrt

Ne, plaća svakog djelatnika u javnim i državnim poduzećima i ustanovama je javna, dodaci / odbici na plaću nisu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...

Ne, plaća svakog djelatnika u javnim i državnim poduzećima i ustanovama je javna, dodaci / odbici na plaću nisu.

dakle staviće mu minimalac koji je javan , a dodatke na plaću koji su tajne će bit astronomski!!! {#}

16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
zlatkor kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, plaća svakog djelatnika u javnim i državnim poduzećima i ustanovama je javna, dodaci / odbici na plaću nisu.

dakle staviće mu minimalac koji je javan , a dodatke na plaću koji su tajne će bit astronomski!!! {#}

{#}

Nema tamo minimalca, daj malo prouči tematiku.

11 godina
offline
Tužan oproštaj od HD-a

iggy

 

1. hrt je sve samo ne transparentan, a sva ta izvješća, revizija i poslovni planovi ne pokrivaju apsolutno ništa, a kamo li da daju ozbiljne informacije o milijunima kuna koji se raspodjeljuju na prisavlju, jer kad god upitaš nešto dublje pozivaju se na poslovnu tajnu - tako je bilo s plaćama djelatnika, s pitanjima novinara o nejednakim popustima za agencijsko oglašavanje, broju dopisnika i njihovim troškovima, pitanjima gong-a o broju odvjetničkih društva i lovi koju im hrt isplaćuje itd. itd.

 

u krajnjem slučaju državna revizija je našla čitav niz propusta u poslovanju hrt-a - od nejasnih ugovora, neevidentiranih troškova, isplate "stimulativnog" dijela plaće zaposlenicima kad on nije smio biti isplaćen, ugovaranje milijunskih poslova bez natječaja ili drugih postupaka propisanih zakonom o javnoj nabavi, dakle izravnim dogovorom uprave s "nekim" poduzetnicima itd. itd. itd.

 

i još jedno, itekako poslovanje javnih poduzeća s nejavnim mora biti transparentno da se zna kako se troši javni novac, a kako posluje fifa ili netko treći u svijetu ovdje uopće nije za usporedbu

 

 

2. plaće djelatnika u javnim i državnim poduzećima su javne, kao i dodaci/odbici i kod bilo kojeg ministarstva/agencije/državnog poduzeća možeš dobiti odgovor kolike se plaće i koliki su kojekakvi dodaci za bilo koju grupu zaposlenika, a dužnosnika i poimenice, osim za osobe koje su zaštićene menadžerskim ugovorima - kod hrt-a te podatke nije moguće dobiti niti za čistačicu, a vjerujem kako ni čistačica niti stanković nisu vezani menadžerskim ugovorima, jel

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a
Bit će još emitiranja u HDu uskoro, tako je barem rečeno. No problem je kada će svi operateri taj HD prenositi običnim korisnicima.
Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...

 

1. hrt je sve samo ne transparentan, a sva ta izvješća, revizija i poslovni planovi ne pokrivaju apsolutno ništa, a kamo li da daju ozbiljne informacije o milijunima kuna koji se raspodjeljuju na prisavlju, ..

 

2. plaće djelatnika u javnim i državnim poduzećima su javne, kao i dodaci/odbici i kod bilo kojeg ministarstva/agencije/državnog poduzeća možeš dobiti odgovor kolike se plaće i koliki su kojekakvi dodaci za bilo koju grupu zaposlenika, a dužnosnika i poimenice, osim za osobe koje su zaštićene menadžerskim ugovorima - kod hrt-a te podatke nije moguće dobiti niti za čistačicu, a vjerujem kako ni čistačica niti stanković nisu vezani menadžerskim ugovorima, jel

To znaš iz vlastitog iskustva jer radiš tamo, radiš s njima ili radiš za njihovu reviziju?

11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...

 

1. hrt je sve samo ne transparentan, a sva ta izvješća, revizija i poslovni planovi ne pokrivaju apsolutno ništa, a kamo li da daju ozbiljne informacije o milijunima kuna koji se raspodjeljuju na prisavlju, ..

 

2. plaće djelatnika u javnim i državnim poduzećima su javne, kao i dodaci/odbici i kod bilo kojeg ministarstva/agencije/državnog poduzeća možeš dobiti odgovor kolike se plaće i koliki su kojekakvi dodaci za bilo koju grupu zaposlenika, a dužnosnika i poimenice, osim za osobe koje su zaštićene menadžerskim ugovorima - kod hrt-a te podatke nije moguće dobiti niti za čistačicu, a vjerujem kako ni čistačica niti stanković nisu vezani menadžerskim ugovorima, jel

To znaš iz vlastitog iskustva jer radiš tamo, radiš s njima ili radiš za njihovu reviziju?

koliko ih braniš pitanje jel radiš tamo ili za njih bi se prvo moglo postaviti tebi

16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

To znaš iz vlastitog iskustva jer radiš tamo, radiš s njima ili radiš za njihovu reviziju?

koliko ih braniš pitanje jel radiš tamo ili za njih bi se prvo moglo postaviti tebi

Uopće ih ne brani, govorim stanje. A kako radim neke stvari iz prije navedenog, znam o čemu pričam i znam da stvari nikad nisu crno - bijele, kao i da veliki dio priče nimalo ne ovisi o njima.

11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

To znaš iz vlastitog iskustva jer radiš tamo, radiš s njima ili radiš za njihovu reviziju?

koliko ih braniš pitanje jel radiš tamo ili za njih bi se prvo moglo postaviti tebi

Uopće ih ne brani, govorim stanje. A kako radim neke stvari iz prije navedenog, znam o čemu pričam i znam da stvari nikad nisu crno - bijele, kao i da veliki dio priče nimalo ne ovisi o njima.

a otkud ti "znaš" stanje, jer oprostit ćeš to tvoje "znam neke stvari" meni nisu apsolutno nikakav argument 

 

ovo što sam ja naveo je sve lako provjerljivo, ne isisano iz malog prsta

 

izvješće državne revizije iz 2013. imaš na netu, zahtjev gong-a za informacijama također, kao i nalog agencije za medije da na taj zahtjev moraju odgovoriti, neke upite za informacijama slali su kolege s kojima radim pa odgovor znam jer sam osobno vidio mail, a to i ostalo se također moglo pročitati u medijima i još se može naći na netu, neka priopćenja kojima se stavljaju iznad svih drugih državnih institucija još uvijek možeš naći i na stranicama hrt-a

 

 

16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Uopće ih ne brani, govorim stanje. A kako radim neke stvari iz prije navedenog, znam o čemu pričam i znam da stvari nikad nisu crno - bijele, kao i da veliki dio priče nimalo ne ovisi o njima.

a otkud ti "znaš" stanje, jer oprostit ćeš to tvoje "znam neke stvari" meni nisu apsolutno nikakav argument 

 

ovo što sam ja naveo je sve lako provjerljivo, ne isisano iz malog prsta

 

izvješće državne revizije iz 2013. imaš na netu, zahtjev gong-a za informacijama također, kao i nalog agencije za medije da na taj zahtjev moraju odgovoriti, neke upite za informacijama slali su kolege s kojima radim pa odgovor znam jer sam osobno vidio mail, a to i ostalo se također moglo pročitati u medijima i još se može naći na netu, neka priopćenja kojima se stavljaju iznad svih drugih državnih institucija još uvijek možeš naći i na stranicama hrt-a

 

 

Na netu, kažeš? Baš dobro. {#}

Treba malo i raditi neke stvari. Surfanjem nećeš doći do ozbiljnih informacija.

11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Uopće ih ne brani, govorim stanje. A kako radim neke stvari iz prije navedenog, znam o čemu pričam i znam da stvari nikad nisu crno - bijele, kao i da veliki dio priče nimalo ne ovisi o njima.

a otkud ti "znaš" stanje, jer oprostit ćeš to tvoje "znam neke stvari" meni nisu apsolutno nikakav argument 

 

ovo što sam ja naveo je sve lako provjerljivo, ne isisano iz malog prsta

 

izvješće državne revizije iz 2013. imaš na netu, zahtjev gong-a za informacijama također, kao i nalog agencije za medije da na taj zahtjev moraju odgovoriti, neke upite za informacijama slali su kolege s kojima radim pa odgovor znam jer sam osobno vidio mail, a to i ostalo se također moglo pročitati u medijima i još se može naći na netu, neka priopćenja kojima se stavljaju iznad svih drugih državnih institucija još uvijek možeš naći i na stranicama hrt-a

 

 

Na netu, kažeš? Baš dobro. {#}

Treba malo i raditi neke stvari. Surfanjem nećeš doći do ozbiljnih informacija.

čuj, ako imaš provjerljive informacije izvoli - iznesi tvrdnju i izvor, no ako pričaš o nečemu što ti "znaš" kao argument, to objesi mačku o rep

 

ovaj snishodljivi komentar o surfanju uopće neću komentirati, jer nekad smo priče kopali među gomilama papirusina i kroz nebrojene arhive, gomile zahtjeva na koje nitko ne odgovara, informacijama od likova kojima plaćaš kavu i titraš jajca da bi mislili kako su ne znam kako važni, samo da dođeš do nekog podatka i internet nas je spasio (neke i upropastio jer pošteno ništa bez net i ne znaju više napisati, ali o tom potom)

 

kako bilo, imam preko nekoliko kolega na hrt-u i čuo sam priča da glava boli, ali kakvog smisla ih ima ovdje iznositi kao nešto što "znam" kad sam o tome samo načuo od (vjerojatno nadrkanih) ljudi koji tamo rade

 

radi se iggy, radi se, preko 20 godina već... daleko prije surfing ere

16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Na netu, kažeš? Baš dobro. {#}

Treba malo i raditi neke stvari. Surfanjem nećeš doći do ozbiljnih informacija.

čuj, ako imaš provjerljive informacije izvoli - iznesi tvrdnju i izvor, no ako pričaš o nečemu što ti "znaš" kao argument, to objesi mačku o rep

 

ovaj snishodljivi komentar o surfanju uopće neću komentirati, jer nekad smo priče kopali među gomilama papirusina i kroz nebrojene arhive, gomile zahtjeva na koje nitko ne odgovara, informacijama od likova kojima plaćaš kavu i titraš jajca da bi mislili kako su ne znam kako važni, samo da dođeš do nekog podatka i internet nas je spasio (neke i upropastio jer pošteno ništa bez net i ne znaju više napisati, ali o tom potom)

 

kako bilo, imam preko nekoliko kolega na hrt-u i čuo sam priča da glava boli, ali kakvog smisla ih ima ovdje iznositi kao nešto što "znam" kad sam o tome samo načuo od (vjerojatno nadrkanih) ljudi koji tamo rade

 

radi se iggy, radi se, preko 20 godina već... daleko prije surfing ere

20 godina, kažeš? {#}

I kakve bi ti to "provjerljive" informacije? {#}

11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Na netu, kažeš? Baš dobro. {#}

Treba malo i raditi neke stvari. Surfanjem nećeš doći do ozbiljnih informacija.

čuj, ako imaš provjerljive informacije izvoli - iznesi tvrdnju i izvor, no ako pričaš o nečemu što ti "znaš" kao argument, to objesi mačku o rep

 

ovaj snishodljivi komentar o surfanju uopće neću komentirati, jer nekad smo priče kopali među gomilama papirusina i kroz nebrojene arhive, gomile zahtjeva na koje nitko ne odgovara, informacijama od likova kojima plaćaš kavu i titraš jajca da bi mislili kako su ne znam kako važni, samo da dođeš do nekog podatka i internet nas je spasio (neke i upropastio jer pošteno ništa bez net i ne znaju više napisati, ali o tom potom)

 

kako bilo, imam preko nekoliko kolega na hrt-u i čuo sam priča da glava boli, ali kakvog smisla ih ima ovdje iznositi kao nešto što "znam" kad sam o tome samo načuo od (vjerojatno nadrkanih) ljudi koji tamo rade

 

radi se iggy, radi se, preko 20 godina već... daleko prije surfing ere

20 godina, kažeš? {#}

I kakve bi ti to "provjerljive" informacije? {#}

već sam ti objasnio, no i dalje se praviš "grbav"

imam osjećaj da raspravljam s klincom iz osnovne škole - ja "znam", a kad pitaš otkud zna - u nedostatku odgovora počne vrijeđanje

 

dakle, dio stvari koje sam rekao o hrt-u rekao sam jer ih lako može provjeriti bilo tko na netu, onaj dio koji sam načuo neću iznositi jer bi se našao u poziciji u kojoj si ti sada - "znaš" ali ne možeš dokazati

 

nema svrhe dalje nastaviti, niti zbog tvog načina rasprave, a niti to tema zaslužuje

ostaj pozdravljen iggy i nauči se konstruktivnoj i argumentiranoj raspravi, jer ovo "old" je valjda zbog godina pa se primjereno njima i ponašaj

16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...

dakle, dio stvari koje sam rekao o hrt-u rekao sam jer ih lako može provjeriti bilo tko na netu, onaj dio koji sam načuo neću iznositi jer bi se našao u poziciji u kojoj si ti sada - "znaš" ali ne možeš dokazati

I čemu onda rasprava, a posebno neragumentirano pljuvanje?

11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...

dakle, dio stvari koje sam rekao o hrt-u rekao sam jer ih lako može provjeriti bilo tko na netu, onaj dio koji sam načuo neću iznositi jer bi se našao u poziciji u kojoj si ti sada - "znaš" ali ne možeš dokazati

I čemu onda rasprava, a posebno neragumentirano pljuvanje?

apsolutno ničemu, no kad već pametuješ o hrt-u onda bar reci da je hrt jedan od važnijih klijenata firme u kojoj radiš, pa će mnoge stvari i drugima biti jasnije

16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...

dakle, dio stvari koje sam rekao o hrt-u rekao sam jer ih lako može provjeriti bilo tko na netu, onaj dio koji sam načuo neću iznositi jer bi se našao u poziciji u kojoj si ti sada - "znaš" ali ne možeš dokazati

I čemu onda rasprava, a posebno neragumentirano pljuvanje?

apsolutno ničemu, no kad već pametuješ o hrt-u onda bar reci da je hrt jedan od važnijih klijenata firme u kojoj radiš, pa će mnoge stvari i drugima biti jasnije

I opet pretpostavke bez ijedne pametne?

Odakle ti ta glupost? {#}

11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...

dakle, dio stvari koje sam rekao o hrt-u rekao sam jer ih lako može provjeriti bilo tko na netu, onaj dio koji sam načuo neću iznositi jer bi se našao u poziciji u kojoj si ti sada - "znaš" ali ne možeš dokazati

I čemu onda rasprava, a posebno neragumentirano pljuvanje?

apsolutno ničemu, no kad već pametuješ o hrt-u onda bar reci da je hrt jedan od važnijih klijenata firme u kojoj radiš, pa će mnoge stvari i drugima biti jasnije

I opet pretpostavke bez ijedne pametne?

Odakle ti ta glupost? {#}

što ne radiš više u atosu ili atos ne radi više za hrt?

16 godina
online
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Odakle ti ta glupost? {#}

što ne radiš više u atosu ili atos ne radi više za hrt?

A otkad to radi? {#}

11 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Old Iggy kaže...
picajzla0707 kaže...
Old Iggy kaže...

Odakle ti ta glupost? {#}

što ne radiš više u atosu ili atos ne radi više za hrt?

A otkad to radi? {#}

u popisu ključnih klijenata atosa hrt je sasvim slučajno uz rtl ili pavićev europapress, jel

 

http://atos.net/en-us/home/contact-us/croatia.html

10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a

Koliko sam uspio saznati,samo Hrvatska i Bosna i Hercegovina nemaju nijedan Full HD kanal,dok sve ostale europske zemlje imaju. To je stvarno prava sramota. Bosna i Hercegovina još nema ni digitalni signal,a kamoli Full HD kanale,znači jako kaska za ostatkom Europe. Sve europske zemlje imaju Full HD osim ove dvije,a mnoge razvijene zemlje već prelaze i na 4K rezoluciju dok mi nemamo niti Full HD rezoluciju,a da situacija bude još gora,Bosna i Hercegovina uopće nema digitalni TV signal. Mislim da se ni za 5 godina nećemo maknuti sa mrtve točke. Vlasti ovih dviju zemalja očito ne zanimaju nikakve investicije u tehnologiju i budućnost televizije,već ih zanimaju druge nevažne gluposti kao što su blesava politička prepucavanja i brojne druge bedastoće,a pravo je čudo da imamo Internet i struju i krov nad glavom s obzirom da smo ovoliko tehnološki zaostali za cijelim svijetom. Npr. SAD,Njemačka i brojne druge europske zemlje su u potpunosti prešle na DVD standard već 2001 godine,dok smo mi većinom gledali VHS sve do 2008 godine. Tek od tada smo svi prešli na DVD. A kada ćemo prijeći na Blu-Ray diskove i 4K tehnologiju? Vjerojatno poslije 2100-te godine. Sve hrvatske i bosansko-hercegovačke TV-kuće bi trebale investirati novac na Full HD tehnologiju (barem dok 4K tehnologija dovoljno ne pojeftini). Sve bi to bilo lijepo i krasno kada bi se to uistinu i dogodilo,ali to se neće tako brzo dogoditi,to je sigurno. Dogodit će se tek za kojih 10-15 godina kada EU izvede oštre sankcije na Hrvatsku i BiH zbog njihovog upornog i dugogodišnjeg odbijanja da se tehnologiziraju i konačno prijeđu na Full HD rezoluciju. To će se sigurno jednom i dogoditi jer to je se već nekim drugim zemljama događalo i ranije. Stvarno nema nikakvog razloga da bilo koja država tehnološki kaska za svijetom,a mi to upravo radimo.

10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Svi drobe, al ti si ga bas nadrobio. Ako si ti do 2008. gledao VHS - ne znaci da su svi.
Mozes mi reci koje to europske zemlje prelaze na 4K?
Drito Konj sindrom vlada narodom, hrpa ljudi sto znaju samo kukati i zaliti se.
Kad se uvodio digitalni signal svi ste kukali kakao to drzava radi u dealu sa trgovcima recivera.
O kakvim ti sankcijama pricas? Pa ako je tvoje selo iz kojega nam se javljas osvjetljeno petrolejskim lampama, ne znaci i da je moje.
I za BIH me zaboli ona stvar, nek trunu u paklu kojeg su si sami zakuhali (politicare bira narod, kojem je bitnija vjera od ideje, takvi zasluzuju propast kao i sve glupo i beskorisno u prirodi).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Tehno-Istraživač kaže...

Koliko sam uspio saznati,samo Hrvatska i Bosna i Hercegovina nemaju nijedan Full HD kanal,dok sve ostale europske zemlje imaju. To je stvarno prava sramota. Bosna i Hercegovina još nema ni digitalni signal,a kamoli Full HD kanale,znači jako kaska za ostatkom Europe. Sve europske zemlje imaju Full HD osim ove dvije,a mnoge razvijene zemlje već prelaze i na 4K rezoluciju dok mi nemamo niti Full HD rezoluciju,a da situacija bude još gora,Bosna i Hercegovina uopće nema digitalni TV signal. Mislim da se ni za 5 godina nećemo maknuti sa mrtve točke. Vlasti ovih dviju zemalja očito ne zanimaju nikakve investicije u tehnologiju i budućnost televizije,već ih zanimaju druge nevažne gluposti kao što su blesava politička prepucavanja i brojne druge bedastoće,a pravo je čudo da imamo Internet i struju i krov nad glavom s obzirom da smo ovoliko tehnološki zaostali za cijelim svijetom. Npr. SAD,Njemačka i brojne druge europske zemlje su u potpunosti prešle na DVD standard već 2001 godine,dok smo mi većinom gledali VHS sve do 2008 godine. Tek od tada smo svi prešli na DVD. A kada ćemo prijeći na Blu-Ray diskove i 4K tehnologiju? Vjerojatno poslije 2100-te godine. Sve hrvatske i bosansko-hercegovačke TV-kuće bi trebale investirati novac na Full HD tehnologiju (barem dok 4K tehnologija dovoljno ne pojeftini). Sve bi to bilo lijepo i krasno kada bi se to uistinu i dogodilo,ali to se neće tako brzo dogoditi,to je sigurno. Dogodit će se tek za kojih 10-15 godina kada EU izvede oštre sankcije na Hrvatsku i BiH zbog njihovog upornog i dugogodišnjeg odbijanja da se tehnologiziraju i konačno prijeđu na Full HD rezoluciju. To će se sigurno jednom i dogoditi jer to je se već nekim drugim zemljama događalo i ranije. Stvarno nema nikakvog razloga da bilo koja država tehnološki kaska za svijetom,a mi to upravo radimo.

Otkud ti informacija da BiH i Hrvatska nema nijedan Full HD kanal i da nema digitalne televizije? Većina TV operatera (Telemach, Moja TV, HS...) po defaultu koristi digitalni signal, te svako ko nema opremu za digitalni signal u svojoj kući, normalno je dobije. Koliko znam skoro sve TV kuće u BiH šalju digitalni signal osim nekoliko njih (BHT,FTV) zbog ljudi koji nemaju opremu za digitalni signal (Face HD je najbolja što se tiče općenito kvalitete slike i svega ostalog). Što se tiče ostalih TV kuća, situaciju ne znam, zato što nikad ne gledam domaći program. Ponuda HD kanala kod mene (Telemach) je odlična, vjerovatno 20+ HD kanala.

 

Ne vjerujem da će domaće TV kuće ikada preći na HD, pogotovo ova državna, a i kvalitet sadržaja na njima je poprilično loš, pa to niti očekujem niti imam šta dočekati.

12 godina
neaktivan
offline
Tužan oproštaj od HD-a

Što ne postoji NovaTV HD? Čini mi se da sam ju vidio jednom na popisu HD programa.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
Naravno da postoji, ali lakse je vlastitu nesposobnost i zaostalost opravdavati zaostaloscu drustva i drzave
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
skilly kaže...
Naravno da postoji, ali lakse je vlastitu nesposobnost i zaostalost opravdavati zaostaloscu drustva i drzave

A čiju to točno nesposobnost? Koliko sam vidio, Nova ne proizvodi nikakav program, ako ne računaš Dnevnik, InMagazin i AstroStranje.

Lako je tako emitirati u HDu, kad ti se oprema doslovce svodi na dvije-tri kamere u studiju, četiri ili pet za teren, dvije montaže jer im više nit ne treba.

Obzirom da recikliraju program, ne trebaju niti veliki storage.

 

HRT ima arhivu video materijala još tamo od šezdesetih naovamo, filmskih vrpci, AVR i VPR traka, Umatic, BetaSD, Digibeta. Prije skoro deset godina brojali su nešto manje od 200000 vrpci.

 

Koliko košta storage sa redundancijom da se sav tav materijal digitalizira i pospremi u mpeg50 formatu? Uzmi da je u prosjeku sat vremena po traci... idemo, bazična matematika... možeš poslije prepoloviti za mpeg25.

 

Pa probaj si to za po doma složiti, onak, sa običnim SATA diskovima i običnim kučištima, pa još jednom za osnovnu redundanciju, ili množi diskove sa tri da slažeš RAID5, pa onda računaj i adekvatan broj kučišta... matične i proc, napajanje, ram poslije dodaj u cijenu...

 

Malo bu ti se zavrtilo. A nemreš uzeti samo takav glupav storage, moraš uzeti pravi storage. I tu cijena staje samo na storageu... a trebat će ga još, jer se stvari moraju arhivirati svaki dan, svaki mjesec, svaku godinu.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
16 godina
offline
Re: Tužan oproštaj od HD-a
picajzla0707 kaže...

iggy

 

1. hrt je sve samo ne transparentan, a sva ta izvješća, revizija i poslovni planovi ne pokrivaju apsolutno ništa, a kamo li da daju ozbiljne informacije o milijunima kuna koji se raspodjeljuju na prisavlju, jer kad god upitaš nešto dublje pozivaju se na poslovnu tajnu - tako je bilo s plaćama djelatnika, s pitanjima novinara o nejednakim popustima za agencijsko oglašavanje, broju dopisnika i njihovim troškovima, pitanjima gong-a o broju odvjetničkih društva i lovi koju im hrt isplaćuje itd. itd.

 

u krajnjem slučaju državna revizija je našla čitav niz propusta u poslovanju hrt-a - od nejasnih ugovora, neevidentiranih troškova, isplate "stimulativnog" dijela plaće zaposlenicima kad on nije smio biti isplaćen, ugovaranje milijunskih poslova bez natječaja ili drugih postupaka propisanih zakonom o javnoj nabavi, dakle izravnim dogovorom uprave s "nekim" poduzetnicima itd. itd. itd.

 

i još jedno, itekako poslovanje javnih poduzeća s nejavnim mora biti transparentno da se zna kako se troši javni novac, a kako posluje fifa ili netko treći u svijetu ovdje uopće nije za usporedbu

 

 

2. plaće djelatnika u javnim i državnim poduzećima su javne, kao i dodaci/odbici i kod bilo kojeg ministarstva/agencije/državnog poduzeća možeš dobiti odgovor kolike se plaće i koliki su kojekakvi dodaci za bilo koju grupu zaposlenika, a dužnosnika i poimenice, osim za osobe koje su zaštićene menadžerskim ugovorima - kod hrt-a te podatke nije moguće dobiti niti za čistačicu, a vjerujem kako ni čistačica niti stanković nisu vezani menadžerskim ugovorima, jel

Pa HRT je državna firma jel,Izlanuo se a znaš i sam kak kod nas rade državne firme dakle to je prava smrdljiva močvara na kubik.Ko drugo HRT ili HTV jel, oni su javna televizija samo na papiru ali u praksi jok nema šanse.Kad si na HTV-u vidio koju specijaliziranu emisiju, dakle sportski ribolov pa opčenito biciklizam a di je informatička emisija za koju su još na glas rekli da njih to ne zanima jel.

 

Dakle opet treba naglasit isto, tako da se odma vidi u kakvoj mi to državi živimo i kakve sve gluposti ljudi trpe.Okvirno Italija i Hrvatska imaju isti godišnju visinu TV preplate, no sve ostalo nema nikakvog smisla to sigurno.

 

- Italija 60 milijuna stanovnika, eto oni siromaki imaju 12 nacionalnih TV programa pod kapom RAI-a

 

- Hrvatska 4.5 milijuna stanovnika, kaj mi imamo dva normalna nacionalna TV programa HRT1 te HRT2, a sve ostalo je repriza i bezvezni News kanal dakle HRT3 te HRT4

 

 

 

 

 

Eto kako se radi sa novcima na HRT,Smijeh dakle za jednu epizodu su imalo 800 000kuna ali za nekaj drugo jok nema.Bitno da mi napravimo seriju koja izgleda kao da je rađena u Engleskoj, a sve ostalo nek voda nosi i da ne treba nam informatička emisija.Smijeh

 

http://www.24sata.hr/domace-zvijezde/nas-zaboravljeni-slucaj-na-htv-u-krenula-pocivali-u-miru-295961

 

 

 

 

 

Za kraj još vezano za tu našu trofaznu TV preplatu, ko prvo taj naš zakon je blesav a takvi su i ono koji su ga nekad radili normalno.U normalnim državama recimo Austrija, Njemačka itd, TV preplatu plačaju svi i to uopče nije vezano za nikakvo posjedovanje TV ili radio prijemnika.Toga ima samo kod nas te u Bosni ili Srbiji, pa onda inkasatori pretražuju ko ima koji TV ili Radio ako im dopuste jer često poberu i batine itd.Dakle zaključak je vrlo jednostavan, ko plača inkasatore i čemu oni služe jer u Austriji nema inkasatora. Dakle TV preplata ili točnije poreza za Javnu TV, to u Austriji plača svako kučanstvo bez obzira ima li ili nema TV ili smotani radio prijemnik. Dakle kome je u intresu da u Hrvatskom imamo inkasatore znači čisto bacanje love jel?Naši TV inkasatori su ionako prilično nemočni i jadni, jer ne mogu/nema zakonske osnove apsolutno ništa prisilno napravit bez dozvole vlasnika stana ili kuče.{#}

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice