Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

poruka: 515
|
čitano: 284.828
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto".
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Pa mi u školi nemamo original Windowse... sama država krši zakon

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

7 godišnjih istraživanja, međunarodne firme, 100 zemalja, konferencije za novinare... imam dojam da su na sve to potrošili sumjerljivo novaca koliko se žale da su "gubici" od piratstva.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Zašto me to nezačuđuje

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
doktor1 kaže...

Da su cijene pristupačnije i bliže svjetskim, (prvenstveno igre; odnos -> cijena proizvoda -> životni standard), kupovo bih original svake igre koja mi se svidi, (ME2, AC2, Battlefield....). Ali sa ovako bezobraznim cijenama igara, (kao i svih ostalih kompjuterskih potrebština) nema šanse. Naručivajne preko interneta me ne zanima, jer ja danas želim igru u boxu, odem do grada, kupim ju instaliram i gotovo, (naspram naručivanja, čekanja.... nula bodova (download ne dolazi u obzir).

Pa sjećam se kada je izašao MW2 da sam na stranim forumima gledao kako se svi bune da im je igra preskupa da je to nevjerovatno, (40 dolara!!! - 200 kuna, a kod nas je koštala 400). Jednom amerikancu je puno dati 200 kuna za igru, a di su oni od nas! Kad sam rekao da u ljepoj našoj silovanoj ta igra košta 80 dolara i da je neki prosjek plaće 3.5 - 4 dolara po danu ljudi nisu mogli vjerovat.

 Pa nije ni cudo da ti ne vjeruju ako si im to bas tako napisao...


Hoces reci da nam je prosjek plaće oko 20 kn po danu...tj oko 420 kn mjesečno? Pa znao sam da nije baš dobra situacija...ali baš da nam je baš toliko loše...

15 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

nemoš ti biti pirat koliko ja mogu popit...

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
Dom031 kaže...

Pa mi u školi nemamo original Windowse... sama država krši zakon

 A i ovo je jako zanimljivo...po jednom tumačenju koje sam dobio od BSA pred nekoliko mjeseci škole ne mogu ni da hoće kršiti taj zakon sa winsima...

 

Kako je to moguće? Pa jednostavno kažu oni, škole i sve ostale državne službe imaju licence preko ugovora države i MS-a, i onda, kažu oni, nije uopće bitno što se nalazi instalirano na kompu, dok god licenca administrativno postoji... (samo nek je ista verzija, npr ako je licenca pro onda i win bude pro, iako i na to se može zažmiriti) 

 

A istini za volju, i kod dosta firmi je to prolazilo...na kompu neki pirat, ali knjigovodstvo uredno ima račun za winse i sve je ok, samo nek je on plaćen. Trebalo bi i medij još imat za pokazat, ali to već ovisi od agenta do agenta, a većina ih ne traži ako imate račun.

16 godina
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Možemo mi ovdje pričat štogod i koliko god nas je volja, no činjenica da se koristi proizvod koji nije kupljen čovjeka čini kradljivcem i točka. Krađa je krađa i nema se tu sad nešto relativizirati.

Svaka druga priča je pokušaj pravdanja nečega što se pravdati ne može.

 

Zamislite samo kako bi lijepa bila naša zemlja kad bi svatko od nas prijavio bilo koje ilegalno sranje s kojim se susretne, ne ograničavajući se samo na piratluk. Kada bi svatko od nas prijavio onoga tko krivo parkira, tko pušta psa bez uzice da kenja po gradu.... jednostavno kada bi svi mi bili prvoklasne tužibabe, a da pri tome prijavljeni zaista i popiju kaznu. Sve bi se u roku par mjeseci posložilo na svoje mjesto.

 

Šteta je što gornji pasus počinje riječima Zamislite samo...

 

kao u Elton Johnovoj Imagine

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 12:58 (LupusInFabula).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
LupusInFabula kaže...

Možemo mi ovdje pričat štogod i koliko god nas je volja, no činjenica da se koristi proizvod koji nije kupljen čovjeka čini kradljivcem i točka. Krađa je krađa i nema se tu sad nešto relativizirati.

Svaka druga priča je pokušaj pravdanja nečega što se pravdati ne može.

 

Zamislite samo kako bi lijepa bila naša zemlja kad bi svatko od nas prijavio bilo koje ilegalno sranje s kojim se susretne, ne ograničavajući se samo na piratluk. Kada bi svatko od nas prijavio onoga tko krivo parkira, tko pušta psa bez uzice da kenja po gradu.... jednostavno kada bi svi mi bili prvoklasne tužibabe, a da pri tome prijavljeni zaista i popiju kaznu. Sve bi se u roku par mjeseci posložilo na svoje mjesto.

 

Šteta je što gornji pasus počinje riječima Zamislite samo...

 

kao u Elton Johnovoj Imagine

Misliš u John Lenon - Imagine

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
16 godina
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
Posipam se pepelom. Točno John Lennon je autor.
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

nema "skidanja" - nema interneta Smijeh

pozdrav svima
 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Bas citam - 54% ? Def nesto ne stima... Da su rekli 84% vec bi covjek povjeroval... :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
Batista kaže...

Bas citam - 54% ? Def nesto ne stima... Da su rekli 84% vec bi covjek povjeroval... :D

Nisu bili kod forumaša doma:)

World championships: 7, GP started: 254, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,379
16 godina
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
miki1981 kaže...
doktor1 kaže...

 da je neki prosjek plaće 3.5 - 4 dolara po danu ljudi nisu mogli vjerovat.

 Pa nije ni cudo da ti ne vjeruju ako si im to bas tako napisao...


Hoces reci da nam je prosjek plaće oko 20 kn po danu...tj oko 420 kn mjesečno? Pa znao sam da nije baš dobra situacija...ali baš da nam je baš toliko loše...

Pardon, mislio sam napisat po satu, ai to je previše jer je tada plaća oko 4000 kuna, a dobro znamo za koliko se radi ka skladištar, u trgovačkim centrima i slično....

ššššš - možda su u šumi
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Tolika stopa piratstva je odlika razvijenosti zemlje... Poljubac. To je opravdavajuće po meni... Jer na jednu prosječnu plaću sumnjam da si većina može priuštiti originalne software. Btw, kolika je stopa kod nas u BiH?

[url=http://www.userbars.be][img]http://img398.imageshack.us/img398/1037/18842rw3.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
doktor1 kaže...

Pardon, mislio sam napisat po satu, ai to je previše jer je tada plaća oko 4000 kuna, a dobro znamo za koliko se radi ka skladištar, u trgovačkim centrima i slično....

 Pa ok, ali šta si njima napisao, tim amerima, po satu ili po danu?

16 godina
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Satu, naravno, tu sam malo omašio... znam da smo pričali kako nam je neki prosjek plaća oko 700 - 800 dolara... Jer se sjećam da je jedan reko da ima mizernih 7 dolara po satu...

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 14:02 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
doktor1 kaže...
miki1981 kaže...
doktor1 kaže...

 da je neki prosjek plaće 3.5 - 4 dolara po danu ljudi nisu mogli vjerovat.

 Pa nije ni cudo da ti ne vjeruju ako si im to bas tako napisao...


Hoces reci da nam je prosjek plaće oko 20 kn po danu...tj oko 420 kn mjesečno? Pa znao sam da nije baš dobra situacija...ali baš da nam je baš toliko loše...

Pardon, mislio sam napisat po satu, ai to je previše jer je tada plaća oko 4000 kuna, a dobro znamo za koliko se radi ka skladištar, u trgovačkim centrima i slično....

Mislis da u USA skladistar ima 5x vise?

16 godina
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Nek daju realne cijene i pristojne plaće, pa ćemo onda razgovarati o piratluku!

A i ti debili iz BSA non stop prigovaraju! Da nema piratstva, gdi bi ta bagra radila? Licemjeri!

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

@metak:

 

Nema pet puta više, ali ja sam kod nas radio u skladištu za 2600 kuna, dostavljač za 2250 kuna i unaprijeđivač prodaje za 2250 kuna, (srećom prošli dani)! Normalno da ni preko bare svima ne cvatu ruže, ali kod nas je generalno s*anje!! (pa kada su uveli harč i hvalili se da više od pola hrvata neće plaćati harač jer ima plaću manju od 3000 kuna!!!).

A da ima i 700 dolara plaću kao mnogi kod nas opet mu igra nije 80 dolara nego 40!

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 14:19 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
F1-IVO kaže...

 

Npr. zašto dati 10 kuna za igru kad je skinem besplatno sa torenta a za tih 10 kn popijem pivu:)

Netko je na forumu davno izjavio nešto u stilu: ˝Da mogu i procesor bi skinuo sa torenta˝.

 

mali O.T.

IVO...ako imaš link gdje se može skinuti piva ili više njih (može na p.p.)Cool

Peace and Love _ Frankenstein Build
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Ja sam oduvijek govorio, sve dok postoji shareware do tada ce postojati piratstvo. Open-source i GPL softverski modeli mi se veoma svidjaju, jer sa tim zatvorenim sourceom (kao usporedbom), svaka firma/developeri moze stavljati u aplikacije i onaj legalni malware a ljudi kao krajni korisnici jos i plate za to a pritom ne znaju sto se nalazi u samom sourceu aplikacije. Npr WGA je dokazano legalna spyware aplikacija - a to se vec zna. Takodjer ne moze se usporedjivati nas standard sa standardom iz SAD-a.
Kada budu igre i aplikacije kostale po prosjeku 100kn - 150kn (igre, obicne aplikacije - ne mislim na profi aplikacije) onda bi mogli pricati da je to sve u redu, u suprotnom BSA ne moze ocekivati da ce se postupno gasiti piratstvo kod nas. EOS

Pozdrav.

There's no place like (127.0.0.1) home. . .
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
SasaFrr kaže...

Postoje dva problema priče:

 

1. Američka cijena softvera i hrvatska plaća - piratsva ima i u USA a koliko je opravdano tamo a koliko ovdje? Da windowsi koštaju 300 kn - možda se stvarno malo kome bi dalo zafrkavati s kopijama oko takve stvari?

Zamislite države gdje ljudi rade za 5 dolara - pa je i tamo cijena softvera ista - pa  smješno je onda se pozivati na piratstvo.

...
 

 Baš to.

 Kada cijene prilagode regijama piratstvo će se smanjiti, a do tada - neka žanju što su posijali.

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
Predrag18 kaže...

gle,ako oni privatiziraju,mi onda možemo piratizirati. i što mi idu na živce ti skupovi o piratstvu gdje se uvijek donose zaključci o ničemu i prodaje magla.stopa je puno viša od 54 posto,bar negdje oko 70.treba jednostavno skresat cijene na normalne razine i da vidiš kako raja navali.bit će da nitko od njih nije studirao ekonomiju...

 Sjede u udobnim foteljama, maste brk,  i pitaju se zašto Šime koji ima 2000kn plaću ide na buvljak kupiti igru za 20kn.

 Hmmm Neodlučan

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
LupusInFabula kaže...

Možemo mi ovdje pričat štogod i koliko god nas je volja, no činjenica da se koristi proizvod koji nije kupljen čovjeka čini kradljivcem i točka. Krađa je krađa i nema se tu sad nešto relativizirati.

Svaka druga priča je pokušaj pravdanja nečega što se pravdati ne može.

 

 Gle, i mene kradu svaki dan, krade me svaki onaj kamiondžija koji pređe granicu, a ne prijavi porez na robu; krade me onaj policajac koji je uzeo 200 kuna da pusti tog kamiondžiju bez pregleda; krade me firma koja će tu istu robu prodavati; kradu me svi oni političari koje gledam na  TV-u i koji mi prodaju samo maglu.

Da je nelegalni software krađa, kao što sam kažeš, jeste, ali da sam ja isti kradljivac, ako skinem nelegalnu verziju Adobe CS čisto da vidim šta je to i kasnije ga izbrišem (za koju nikada ni u ludilu ionako ne bi platio 20k kuna tako da nikoga nisam oštetio), kao i onaj koji drugima krade hljeb iz usta - nisam!

Keep knocking on Devil's door and sooner or later somebody will answer you
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
za takve stvari postoji trial, ne treba ti kluč to je legalno skinuti...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
eterna luchar kaže...
za takve stvari postoji trial, ne treba ti kluč to je legalno skinuti...

  I vecma ima ogranicenja... i to nemala...

In Control
15 godina
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

-Cartmanovi argumenti su samo opravdanje, za krađu.

Taj 'Šime', ako je imao novaca za kupiti računalo (od tako male plaće) onda ćese snaći i za ostalo ili ima pravo i PC ukrasti?

-Postoji besplatna alternativa za sve. Postoji i besplatno ali ipak legalno i npr trial, demo i sl.

Školarci mogu preko škole doći do besplatnih verzija, kao u ostalom i pristup internetu preko Carneta. Samo se treba snaći. Nemora se sve ukrasti.

 

Vratimo se onom 'Šimi' s plaćom od 2000kn. Koji je po toj logici opravdano lopov? OK, nek skine igru (ili igricu.. ) npr CoD-MW2, dakle ima pristup internetu,možda flat, btw ni to nije besplatno i tako on skine igru, i vrti je na P3celeronu s integriranom 752-VGA? ili je upravo taj Šime, kupio novu Radeonku ili nVidiu, za cca 2000kn? Jer bez tog mu igra može biti i besplatna, ali nema koristi.

 

-a OS, može neka od linux distribucija, ili windowsi, koji kad se sve zbroji nisu preskupi. Može se i windowse imati besplatno a ipak legalno!

(ovi postotci se odnose na firme, ne na kućne korisnike, koji su još relativno mirni...  ali downloadom preko torrent servisa, zapravo upadaju u puno veći prekršaj, savjet, skidajte s Rapida)

Kaže Cartman, CS5, puno mu je dat 20k kn (21.000) OK. Jel Ferrari skup? I da ga ukradeš bar na par minuta, onako đir po gradu pa ga baciš, jer ti netreba?

Koja je razlika za CS? To je čita objest, krađa vez ikakvog razloga, kao BBB koji razbiju autobus, besmisleno. Jer je njemu skup, samo za probati? A Trial? Drugi BESPLATNI programi? Ne, baš za probu treba novi CS paket, vjerojatno Director Ed.

To je puno gore od onog (idealističkog) 'Šimeta' koji je siromašan, pa eto krade igrice... ovdje nema ni te 'ljudske' solidarnosti, kao isprike.

- Robin Hood, je bio lopov. Djed Mraz (OK ....prekidam) Namigiva 

 

samo još jedna molba, da se ne brkaju termini free, open, shareware itd.. prije nego se uključe u rečenicu, malo poguglajte.

enivej, nisam moralist pa 'odobravam' privatni sivi software, jer čak ni BSA nema interesa loviti kućne korisnike... za sad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 19:42 (ihush).
 
6 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

moj je slogan:

zašto plaćati nešto ako to možeš imati besplatno...

 

zašto bi davao 250kn za neku igru koju ću igrati 10 dana i onda izbrisati ??

lijepo je mogu skinuti,odigrati i proći besplatno

 

 

Moj PC  
1 7 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
Cartman kaže...
LupusInFabula kaže...

Možemo mi ovdje pričat štogod i koliko god nas je volja, no činjenica da se koristi proizvod koji nije kupljen čovjeka čini kradljivcem i točka. Krađa je krađa i nema se tu sad nešto relativizirati.

Svaka druga priča je pokušaj pravdanja nečega što se pravdati ne može.

 

 Gle, i mene kradu svaki dan, krade me svaki onaj kamiondžija koji pređe granicu, a ne prijavi porez na robu; krade me onaj policajac koji je uzeo 200 kuna da pusti tog kamiondžiju bez pregleda; krade me firma koja će tu istu robu prodavati; kradu me svi oni političari koje gledam na  TV-u i koji mi prodaju samo maglu.

Da je nelegalni software krađa, kao što sam kažeš, jeste, ali da sam ja isti kradljivac, ako skinem nelegalnu verziju Adobe CS čisto da vidim šta je to i kasnije ga izbrišem (za koju nikada ni u ludilu ionako ne bi platio 20k kuna tako da nikoga nisam oštetio), kao i onaj koji drugima krade hljeb iz usta - nisam!

Valja krenuti od sebe. Dovoljno je reci kradem "ja", i od tuda krenuti. Kamiondzija koji prosverca robu - tu robu firma sigurno ne prodaje.

Da ti CS stvarno treba, platio bi ga u potpunosti, te darovao drzavi 23% PDV-a na koji se gore pozivas.

 

A kruh iz usta ukrao si firmi (indirektno i programetu zaposlenom u istoj).

 

 

16 godina
protjeran
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
patch123 kaže...

moj je slogan:

zašto plaćati nešto ako to možeš imati besplatno...

 

zašto bi davao 250kn za neku igru koju ću igrati 10 dana i onda izbrisati ??

lijepo je mogu skinuti,odigrati i proći besplatno

 

 

Peretpostavimo da tvoj mobitel mogu imati svi fizicki jaci od tebe. Zasto da ga onda kupuju kad ga mogu tebi ukrasti?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice