Microsoft polagano gasi Windows 7

poruka: 142
|
čitano: 18.937
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft polagano gasi Windows 7".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sike1000 kaže...
Banka:

Bio sam tamo valjda prije par mjeseci (biti će i godina), da dam neki iskaz da sam pošten i ne perem lovu. Okrenula službenica ekarn, a ono winXP .

Bit će prije 5+ godina

Sike1000 kaže...
Doma:

Win 10: stalno mi instalira reklame / aplikacije , mada ih deinstaliram. Otvorim novi account, ponovo isto! 

10 sekundi googlanja... Puno jednostavnije i brže nego kreirati novi acc i natipkat glupost da forumu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Pa za svaki novokreirani account se postavlja defaultna konfiguracija u koju su ukljucene predvidene aplikacije. To sto neke od tih apk deinstaliras u nekom accountu nema utjecaja na ostale accounte.

Zamisli rad na racunalu koje koristi vise osoba i svaka radi u svom accountu. I sad bas nebi bilo pozeljno da ti netko obrise tvoje apk bez da se prvo morao ulogirati u tvoj account...
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Jedno pitanje, kako su postavke privatnosti podešene zadano?

 

P.S. Što se tiče ciljanih oglasa ili bilo kakvih oglasa, ne, ne želim ih, i radije ću platiti sitnu lovu za uslugu (bugovci, nadam se da čitate - ja vama par kn mjesečno, vi meni gasite reklame) nego da mi se te gluposti prikazuju.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

dovoljno dobro (def. se ne mora ni dirati.. ali nema za sve defaulta, npr paljenje ie prvi put, ovisi što odabereš, a ja uvijek custom.. :) ..) OS nije problem, appsi su nešto drugo i svaki juzer to treba podesiti ili GPO za domenu.. u w8-10 je 'defaultnije' .. :)

 

reklame su biz, nema tu gluposti :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Nisam skužio ili dobro definirao.

Ako kao admin deinstaliram aplikacije, i o tvorim novi acc. (ne sebi :) ponovo se iste (deinstalirane app.) instaliraju.

 

Obrišeš ih sa diska (neki 400MB), one se ponovo vrate.

 

Javi OneDiveu da ne želiš da se pokreće sa logiranjem, nakon nakog vremena, evo ga, itd....

 

Vjerujem da bi se to moglo kontrolirati, ali ne da mi se.

 

Najgore što nisam uspio XP aktivirati jer valjda serveri više ne rade :(, inače :)

 

Iskreno za OS me boli kifla ako: aplikacije rade, ima dobar file management i window managemnt (što nijedan windows, a i linux bez dodataka, mada dobrih, nije imao)

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

-appsi uključeni u instalaciju su stalno tu, svaki put kad kreiraš usera samo se prijave za taj acc (besmisleno je brisanje).

-dodatni problem, upgrade (slično kao update ali ipak drugačije, MS to gura pod isto a juzeri ne vide-ne zanju razliku.. želja MSa) sve defaulte ponovo reaktivira neovisno o promjeni juzera. Bila su već 2 takva.. + na to dodati neki restore koji može isto (vratiti neko početno stanje) kao i repair-reinstall .. a juzer se čudi.

-update pojedine app kao drive i sl. jednako to može resetirati.. MS gura, žalit se .. beskorisno.

 

XP nema onlne aktivaciju, key je key.. (jer je prije doba adsl-a.. i requirementsa za internet, za razliku od w10). XP je mrtav, skoro beskoristan ako trebaš bilo što updejtano kao dertifikat (fiskalizacija, bilo što s internetom i sl.) u suprotnom, može raditi beskonačno, jer soft je nepoderiv, HW nije. Sad npr nova fora, na nove CPU ne možeš instalirati stariji OS od w10.. MSova odluka. Bit će i gore a možda i free.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
ihush kaže...

dovoljno dobro (def. se ne mora ni dirati.. ali nema za sve defaulta, npr paljenje ie prvi put, ovisi što odabereš, a ja uvijek custom.. :) ..) OS nije problem, appsi su nešto drugo i svaki juzer to treba podesiti ili GPO za domenu.. u w8-10 je 'defaultnije' .. :)

 

reklame su biz, nema tu gluposti :)

"Dovoljno dobro" nije dovoljno dobar odgovor.

 

Kolega je par stranica prije postavio slike postavki, interesira me kako su svaka od tih postavki poimence podesene zadano.

 

Reklame su biznis, ok, ali silovanje reklamama je - silovanje. Analno.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Osobno,nemam istaliranu desetku,niti ju ne mislim instalirat.Makar koristil sedmicu bez ikakvih nadogradnji,pa kak bude bude.Instalirao sam desetku frendu,prošli vikend i nakon instalacije,iskoči prozor sa upitom u prijevodu: "Dozvoli microsoftu da prikuplja informacije koje tipkaš na tipkovnicu?" WTF!? ovi nisu normalni,majke mi.

Druga stvar,ok,možeš kao to isključiti..možeš malo sutra!! Sumnjam da je netko pročitao opče uvjete korištenja windofsa 10,ali u opčim uvjetima si več pristao na to da šalješ te podatke!Čemu uopče pitaju za dozvolu?? LOL!

 
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
danko99 kaže...
...

Cool story bro.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Tomcat5 kaže...

"...za manje od tri godine planiraju u potpunosti ukinuti podršku za Windows 7, te pozivaju sve..."

 

Pa kasnije u tekstu:

 

"...Još u siječnju 2015. godine, okončana je podrška za Windows 7, a Microsoft..."

 

Ke?

 :P

14 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
markoal kaže...

Nadam se da će u te 3 godine sredit 10-tku da radi kako spada.

Ne znam za vas, ja često imam razne bugove (imam legalnu kopiju), ovaj tjedan mi je iz nekog razloga počeo raditi temp files fileove i u par dana mi nestane 100 gb sa C diska, obrišem ali opet se dogodi,
laptop uopće ne mogu ugasiti od onog anniversary updatea, restartira se

na kompu jedno duže vrijeme nisam mogao koristiti kalkulator aplikaciju.


Sreo sam još niz drugih problema kojih se sad ne mogu sjetit, ali sve te bugove nisam iskusio prije Windows 10.

 

 Ja imam originalnu desetku pa mi svako malo bug, plavi ekran itd. Ne radi ni 10 posto koliko je dobro radila sedmica. Žao mi je što sam otišao na 10-tku, ali ne da mi se više vraćati zbog cijele gnjavaže koja slijedi.

Spija
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
SPIJA kaže...

 Ja imam originalnu desetku pa mi svako malo bug, plavi ekran itd. Ne radi ni 10 posto koliko je dobro radila sedmica. Žao mi je što sam otišao na 10-tku, ali ne da mi se više vraćati zbog cijele gnjavaže koja slijedi.

A ne pada ti na pamet da je to možda zbog drivera ili kakvog ubi bože antivirusa? Uploadaj minidumpove od tih BSODova, lijepo se vidi tko je i kako rušio OS.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...
dajac59 kaže...
Nema veći seljacina od ovih u micr. Uopće ne razmisljaju da li sva racunala mogu podrzavati 10-ku koja je na odnosu XP cidta 0,fuj

Pa onda koristi XP dalje... Ili linux. Ili osx. Ne gnoji bezveze.

 

XP je nakon ME najgori OS koji je MS napravio. Hrpetina smeća koja je proradila tek sa SP3. Valjda ste dobili kolektivnu amneziju od silnih bluescreenova koje je bacao zbog VIA i nvidia drivera. Nitko se ne sjeća redovnog brisanja IDE kanala da se makne sa PIO moda i radi punom brzinom... Era XPa je donijela najviše virusa i sigurnosnih propusta otkad je PCja. Na dual core procesorima nikad nije radio kako treba, memory management je bio očajan, WDM je bio očajan, ZeroConf je bio neupotrebljiv... Reinstall si morao raditi svakih pola godine jer bi se usporio ko magla i tako... Vi ste sve to zaboravili? Blago vama.

 Nemoj miješati OS sa nvidia ili dr driverima, nije samo do OS-a ako driver stvara probleme. XP je u odnosu na prethodnike poprilično napredovao, ali ne samo to, općenito svijet informatike, hardvera , softvera i da sad ne nabrajam je napredovalo. APlikacije su počele izlaziti kao "gljive poslije kiše". Nešto slično kao i sad sa pametinim telefonima i aplikacijama. A s tim su došli i virusi i hrpa problema. Tako da ti ne stoji nikako teza da je to najgori OS. Može biti jedino jedan od boljih. Po meni je 7-ca bila i ostala br.1. I da , zaista kad se pogleda po forumima i sl. hrpa problematike se vuče sa 10-kom. Jako malo riješenja. Dobiješ dojam kao da netko iza leđa namjerno pravi pizdarije a nitko nema interesa se time baviti pa ono idi kako može.

Na 7-ci i kad bi imao problem riješenje nađeš u roku keks, jako malo je bilo toga zbog čega si rušio sustav i ponovo dizao. Kod 10-ke to baš nije tako.  Neka svatko udara po svome, ali za mene je 10-ka  gori i nestabilniji sustav čak od XP-a za sad. Ostavimo po strani sučelje, izgled ovoga ili onoga. To se ne uspoređuje. Što će mi ferari ako nema motora unutra pa mi stoji u garaži. Na kraju krajeva i 10 će oni polirati možda i duže nego XP.

Spija
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

I kakve ovo sve ima veze sa tvojom izjavom "svako malo BSOD"? Ako imaš problema sa BSODom, to ti ne uzrokuje OS nego ili driver ili hardverski problem. Kako na 7 (vjerojatno) nisi imao problema nego tek na 10, za pretpostaviti je da je kriv driver a ne hardver. OS sigurno nije kriv i ne možeš reć da je nestabilan na osnovu glupog zaključka izvedenog iz BSODa koji nisi niti pokušao analizirati.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...

I kakve ovo sve ima veze sa tvojom izjavom "svako malo BSOD"? Ako imaš problema sa BSODom, to ti ne uzrokuje OS nego ili driver ili hardverski problem. Kako na 7 (vjerojatno) nisi imao problema nego tek na 10, za pretpostaviti je da je kriv driver a ne hardver. OS sigurno nije kriv i ne možeš reć da je nestabilan na osnovu glupog zaključka izvedenog iz BSODa koji nisi niti pokušao analizirati.

Ako se ne varam, (ne da mi se sad ponovo čitati) ti si napisao kako je XP bio najloši sustav jer su bili nekakvi problemi sa nvidia i dr driverima. Znači XP je bio kriv zbog tih drivera, a sad 10-ka nije kriva nego su driveri krivi?? Daj se dogovori.

 

Ajde prestani više sa tim, glupog, glup ili sl. Imaš više rijči koje počinju sa glup, glupog itd nego teksta u postu. Ne radi se samo o bssodu , nego o nizu problema koji je prouzročen upravo zbog OS-a. Nije samo Bssod u pitanju, uhvatio si se bssoda kao pijan plota. Jednostavno problema je previše da bi se uopće hvatao u koštac  s njima.

 

Samo jedan primjer, koji je već prije naveden, nije bssod ali jeste photo app, klikneš otvoriti sliku a on ili ti je ne otvori ili ti otvori nakon , doslovnih 3 minute. Ako si kliknuo ne daj bože više puta na tu sliku, i zaboraviš da si to klikao jer jednostavno nje reagiralo, i onda nakon par minuta samo se čudiš i pitaš što se dešava kada počne otvrarati. Ima tih mušica koliko hoćeš. Da ne govorim da je brzina interneta opala i to dobrano.

E pa jbga ako si tek instalirao sustav i nemaš još nikakve egzotične drivere onda tko je krivac?? Možda moj susjed ??

Ovo sa internetom sam mislio da je samo kdo mene, ali ne, na nekoliko strojeva koje sam instalirao isto se događalo. A kako vidim internet rula sa tim problemima.

Team Viewer remote, razlika između 7-ce i 10-ke u brzini "derastična". I to sam primjetio na nekoliko strojeva.

Zagrebačka banka internet bankarstvo je u totlanom kolapsu s a10-kom. Ok Tu možemo reći da im developeri nisu na razini pa ne znaju riješiti probleme, ali itekako sustav ima veze sa time. Zašto? Ovako istina jest da se tu radi o problemu (jedan od problema) sa nadogradnjom flash playera i onda počne problemi. ALi čekaj malo ako na 7-ci radi savršeno zašto ne isto tako na10-ci. Treba pitati zadužene developere, ali vjerujem da bi i sami imal što reći po pitanju OS-a.

 

Osim toga što će mi OS ako na njemu ne mogu imati ništa osim njega samog, jer čim nešto staviš na njega on kmekeće ko magare u tovaru.

 

Ja tebe stvarno ne mogu skužiti. Ako tebi sustav radi savršeno, ok, ali pusti i druge da daju svoj sud. Šta si zapeo. Ako ti ovdje više ljudi kaže da imaju probleme onda stvarno nešto ne štima. Eto sad si ti jedini pametan a svi su glupi. Nisam imao namjeru ovo napisati,ali ti fakat djeluješ kao da ispadaš iz paštete na spomen microsofta.

Treba biti realan u nekim stvarima a ne biti zaljubljen pa ništa ne vidjeti. Jbte nije nijedan sustav , pa bio on od applea, microsofta, linuxa, koji god, nije idealan. Kažu linux ovo , linux ono. Ne može jednostavnije, ne može lakše. I onda uzmeš linux, bilo koju dstru i onda opleti po apt-get ovo apt-get ono.

 

Nemaš pojma ni gdje si ni šta si, niti znaš jel što ispravno prošlo niti je li nije. Kome se da čitati logo file, jbte cijelo selo ne bi mi skupilo papira da idem isprintati taj logo. Ovo sam napisao jer se ovih dana nešto borim sa tim linuxima pa sam  u "kur.." jer me izganja "ko malog majmuna".

 

Hoću reći, nijedan nije savršen, ali postoje oni koju su manje savršeni i oni koji su u banani. 10-ka je zasad tek počela pomalo izlaziti iz banane.

Spija
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
SPIJA kaže...

Ako se ne varam, (ne da mi se sad ponovo čitati) ti si napisao kako je XP bio najloši sustav jer su bili nekakvi problemi sa nvidia i dr driverima. Znači XP je bio kriv zbog tih drivera, a sad 10-ka nije kriva nego su driveri krivi?? Daj se dogovori.

Dalje neću niti čitati (jer me uopće ne slušaš) ali ovo za XP nisam baš siguran da si sve razumio. XP je prvi OS sa takvim driver modelom i kakve god ti drivere napisao (u samim počecima, prije SP1 i tijekom SP1) jednostavno nije radilo kako treba. Win10 je 4. generacija OSa koja koristi WDM i na njoj uz malo čačkanja rade čak i driveri sa Viste jer je u osnovi sve to jako, jako slično dok je XP bio PRVI sa driver modelom koji je drugačiji i od Win9x generacije i NT. Da si nedaj bože morao pisati driver (ili driver filter, TAP), sve bi ti bilo jasno.

 

A ti i dalje melji po svoje. Pozdrav.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Win7 kad je još u svojoj ranoj fazi razvoja iscurio na torrente, i moglo ga se instalirati, radio je puno bolje od XP-a a da ne govorim o Visti. I s time, tada sam još imao mslm nekog Athlona i neku GTX 8xxx, i općenito s driverima, sve je šljakalo besprijekorno, iako se radilo još o beti build-u OSa

SkorvY
12 godina
online
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
skorvy kaže...

Win7 kad je još u svojoj ranoj fazi razvoja iscurio na torrente, i moglo ga se instalirati, radio je puno bolje od XP-a a da ne govorim o Visti. I s time, tada sam još imao mslm nekog Athlona i neku GTX 8xxx, i općenito s driverima, sve je šljakalo besprijekorno, iako se radilo još o beti build-u OSa

 Iz čistog razloga što je Win7 u principu " SP3" Windowsa Viste. 

14 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Sum_of_all_fears ,priznaj,koliko te Microsoft plača da promoviraš desetku?

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Koliko sam ja skužio Sum_of_all_fears želi reći da Microsoft nije kriv što Windows 10 ima stalno nekih problema s 3rd party programima i da bi umjesto tih 3rd party programa trebali koristiti Microsoftova rješenja. Kada koristite Microsoftova rješenja onda ste sigurni da neće biti nikakvih problema. Znači ako želite da Windows 10 radi bez ikakvih problema, sve postojeće 3rd party proizvode zamijenite s Microsoftovima. Kome se to ne sviđa, tu su Windows 7, 8.1 i Linux.

 

Dosta ljudi ima problema, samo čitajte /r/Windows10.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2017 11:21 (Marko :D).
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
filipvk1000 kaže...

Sum_of_all_fears ,priznaj,koliko te Microsoft plača da promoviraš desetku?

NDA.

Marko :D kaže...
Dosta ljudi ima problema, samo čitajte /r/Windows10.

Možda bi bilo bolje da ništa ne pišem, jel tako? Ostavit ćemo forum nadrinformatičarima poput tebe i ramboxa kojima je svaki problem prilika za guranje nekih cleanera, optimizera i 3.14čki materina bez mozga i veze.

 

Tko me treba, zna kako me može kontaktirati. Bye.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...
filipvk1000 kaže...

Sum_of_all_fears ,priznaj,koliko te Microsoft plača da promoviraš desetku?

NDA.

Marko :D kaže...
Dosta ljudi ima problema, samo čitajte /r/Windows10.

Možda bi bilo bolje da ništa ne pišem, jel tako? Ostavit ćemo forum nadrinformatičarima poput tebe i ramboxa kojima je svaki problem prilika za guranje nekih cleanera, optimizera i 3.14čki materina bez mozga i veze.

 

Tko me treba, zna kako me može kontaktirati. Bye.

  Doslovno govoriš ljudima kako su glupi ako ne koriste windows 10,kako ako imaju problema krivi su oni ili driveri,a OS je bez mana,čisto savršenstvo,MS ne šalje podatke nikome,bla bla. Doslovno moja baba zna da je Windows 10 spyware i da si instalacijom prihvatio da mogu sve informacije o tebi prikupljati. A ti tu tvrdiš kako MS nema razloga prikupljati tvoje info pa čak i ako mu daješ dopuštenje. Govoriš doslovno kao da te MS plaća,uopće ne priznaješ da OS ima bugova milion. Nitko ovdje ne mrzi desetku,nego realno pišu da ima bugova i problema koji se trebaju ispolirati i da jednostavno nije dobro ispolirana kao sedmica. I istina je,da ima milion gluposti u 10-ki,da ima bugova,i da ljudi jednostavno imaju problema s njom. Nekima radi super,neki nemogu skoro ništa raditi na njoj.

Ja imam desetku instaliranu već mjesecima,griješim li i ja? Prestani razmišljati kao desetogodišnjak.

 

Btw,siguran sam da nećeš nikome nedostajati

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice