Microsoft polagano gasi Windows 7

poruka: 142
|
čitano: 18.925
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft polagano gasi Windows 7".
14 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
O_O_O kaže...
dagoberhr kaže...
O_O_O kaže...
dagoberhr kaže...

Marko :D bez ljutnje al ga trkeljas i Sum_of_all_fears ti je to lijepo rekao a ja necu ovdje tipkat nego samo postaviti slike pa ti vidi mozes li iz toga stogod shvatiti ili ces i dalje drvit po svome.

 

Na prvoj slici ti jasno gore crvenim slovima pise ako je tvrtka slozila ispravno mrezu i ima domenski kontroler da isti preuzima sva prava a da to racunalo je obican user u mrezi tvrtke i nemoze se dogoditi da samoincijativno OS salje nekakve podatke osim ako se ne radi o plavom ekranu te te sam OS pita da li isto moze slati kao sto i IE pita da li moze rusenje poslati.

 

To sto ti neznas svoje racunalo sloziti te podesiti postavke privatnosti je sasvm druga prica. Kod mene lokacija je namjerno ukljucena jer zelim da ga vidim u bilo kojem momentu jer je ukljucena opcija (Find my device) koju mozes vidjet na slici 5.

 

Dodatak:

Razlog instalacije 10-ke je jednostavan, bolje radi samojim prastarim MSI GX700X a kako kaze slika 6.

 Jao koji si ti laf, znas kliknuti 10 opcija na privacy sekciji. I spomnijes kao domain kontroller jer inace to kucni korisnici namjestaju za par PCa. Isto kao i ovaj sum-fear lupetas bezveze. Sve je sigurno, sve je dobro, windows 10 rula. 

 

Kucnim korisnicima je dosta ovih 10 opcija iz privacy-a tak da ne pricaj gluposti jer vama su svi windowsi slali vamo namo al nikako da napises sto  salje i od kuda salje tocno gdje nego stalno nesto okolo kere. Daj se zberi covjece!

 Evo jedan mali primjer, pa citaj kromanjonac.

http://arstechnica.co.uk/information-technology/2015/08/even-when-told-not-to-windows-10-just-cant-stop-talking-to-microsoft/

 

Vidi ja tebe nisam nicime vrijedjao, etiketirao i slicno  pa te lijepo molim da se u tom duhu ponasas tako i prema meni ili ces biti od admina zbanan pa ti vidi da li ces se opet ponasat na taj nacin. Nadam se da sam bio vise nego jasan po tom pitanju!!

 

Sad ajmo o tome sto si poslao u linku, to su redovni servisni podaci OS-a te kad si kupio takav OS (Windowsi, OSx, Linux) slozio si se da ces dopustiti da se salju servisne informacije OS-a a na taj nacin se pomocu SP-a preveniraju moguci bugovi ali nikako osobne informacije o korisniku kao sto kaze slika iz priloga ma opet sve ovisi o odabranoj opciji.

veni vidi didici
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
dagoberhr kaže...
O_O_O kaže...
dagoberhr kaže...
O_O_O kaže...
dagoberhr kaže...

Marko :D bez ljutnje al ga trkeljas i Sum_of_all_fears ti je to lijepo rekao a ja necu ovdje tipkat nego samo postaviti slike pa ti vidi mozes li iz toga stogod shvatiti ili ces i dalje drvit po svome.

 

Na prvoj slici ti jasno gore crvenim slovima pise ako je tvrtka slozila ispravno mrezu i ima domenski kontroler da isti preuzima sva prava a da to racunalo je obican user u mrezi tvrtke i nemoze se dogoditi da samoincijativno OS salje nekakve podatke osim ako se ne radi o plavom ekranu te te sam OS pita da li isto moze slati kao sto i IE pita da li moze rusenje poslati.

 

To sto ti neznas svoje racunalo sloziti te podesiti postavke privatnosti je sasvm druga prica. Kod mene lokacija je namjerno ukljucena jer zelim da ga vidim u bilo kojem momentu jer je ukljucena opcija (Find my device) koju mozes vidjet na slici 5.

 

Dodatak:

Razlog instalacije 10-ke je jednostavan, bolje radi samojim prastarim MSI GX700X a kako kaze slika 6.

 Jao koji si ti laf, znas kliknuti 10 opcija na privacy sekciji. I spomnijes kao domain kontroller jer inace to kucni korisnici namjestaju za par PCa. Isto kao i ovaj sum-fear lupetas bezveze. Sve je sigurno, sve je dobro, windows 10 rula. 

 

Kucnim korisnicima je dosta ovih 10 opcija iz privacy-a tak da ne pricaj gluposti jer vama su svi windowsi slali vamo namo al nikako da napises sto  salje i od kuda salje tocno gdje nego stalno nesto okolo kere. Daj se zberi covjece!

 Evo jedan mali primjer, pa citaj kromanjonac.

http://arstechnica.co.uk/information-technology/2015/08/even-when-told-not-to-windows-10-just-cant-stop-talking-to-microsoft/

 

Vidi ja tebe nisam nicime vrijedjao, etiketirao i slicno  pa te lijepo molim da se u tom duhu ponasas tako i prema meni ili ces biti od admina zbanan pa ti vidi da li ces se opet ponasat na taj nacin. Nadam se da sam bio vise nego jasan po tom pitanju!!

 

Sad ajmo o tome sto si poslao u linku, to su redovni servisni podaci OS-a te kad si kupio takav OS (Windowsi, OSx, Linux) slozio si se da ces dopustiti da se salju servisne informacije OS-a a na taj nacin se pomocu SP-a preveniraju moguci bugovi ali nikako osobne informacije o korisniku kao sto kaze slika iz priloga ma opet sve ovisi o odabranoj opciji.

 Dakle presli smo sa W10 nece slati podatke ako te opcije iskljucis, na W10 salje tvoje podatke ali to je ok je tako pisa u T&C. Raspravu zavrsavam jer ne znas citati clanke.

15 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

kad će više modovi moderirati? bar čvrge ako ne kartone..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
O_O_O kaže...

 Dakle presli smo sa W10 nece slati podatke ako te opcije iskljucis, na W10 salje tvoje podatke ali to je ok je tako pisa u T&C. Raspravu zavrsavam jer ne znas citati clanke.

 

Vidi, ja znam citati clanke no neznam sto ti zelis i tebi slicni?!? Htjeli bi ste super OS ali da taj ne salje nikakve podatke a vezano uz svoju funkcionalnost i stabilnost no kada zbog toga dodje do rusenja ili nekog tezeg propusta kao sto je bilo na XP-ima onda odjednom drvlje i kamenje na MS/Apple/slicne jer ne brinu o svome OS-u te ne krpaju propust i svasta stogod se svatko od vas sjeti. E kad proizvodjeci odluce nadzirati rad OS-a na razlicitim hardverskim pletformama odjednom opet drvelje i kamenje jer sada oni neovlasteno si salju podatke te tako zadiru u vasu privatnost, ma daj molim te. Da bi imao stabilan i kvalitetan OS voljan sam davati te podatke koji su potrebni za tu stabilnost te mi to uopce ne smeta mojoj privatnosti a uz to ako sam kupio licencirani proizvod onda to mi je jos vise vazno a posebno ako sam logiran sa MS accounotm te sam time pristao na odricanje tog tipa privatnosti.

 

Podatke one koje kreirate ako je Cortana ugasena isti ne koristi te nemate reklama ili slicnog u browsweru osim ako i tamo niste pristali na history te spremanje svog surfanja, kod mene ta opcija je na off i kad napustim browser povijest surfanja je na 0 te u cacheu nema niceg upotrebljivog.

Kako rekoh sve ovisi o tome kako si znate sloziti privatnost te sto svatko ponaosob zeli, pljuvat bezrazlozno nesto unaprijed je za mene bedasto a pogotovo jer 10% ljudi na cijelom svijetu kaze da im to smeta jer smatraju svoju privatnost povrijedjenom, ma nemoj, zemite abakus i tako vam vasa privatnost nece biti povrijedjena jer ovo je 21 stoljece ekipa i tu pomalo privatnost je na standby.

 

Kad mobitel salje podatke onda vas to ne smeta i ne jamrate jer kao olfo tamo ste sve opcije privatnosti stavili na off, ma malo morgen samo to jos niste prokljuvili ili to vec netko nije za vas drugi prokljuvio da bi mogli se referirati na istog. Raspravu je uvijek najlakse kao oflo zavrsit jer nemas ni jednog osobnog argumenta jer clanke drugih autora ne smatram argumentom. Tak ak ti sad pase raspravu smo svakako zavrsili.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 13:51 (dagoberhr).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...
southy kaže...
Windows 10 ovakav kao sad sigurno neće moći ući u upotrebu u vladine organizacije (mislim kod ozbiljnih zemalja, ne kod nas), velike sustave gdje (s oproštenjem) ne možeš prdnuti, a da ti netko ne odobri. Ova razina bloatwarea koju inicijalano donosi, automatski update i restart u "non-working hours", out-of-the-box P2P server za update, Cortana, ... da ne nabrajam više su za prosječnog korisnika koji koristi Windows za editiranje slika svoga pesa ili mačke u "legalno kupljenom" Photoshopu i uživa u čarima 21-stoljeća sasvim ok, no za ozbiljnu "mission-critical" upotrebu su korak unatrag u odnosu na Windows 7

U ozbiljnim organizacijama se ovo riješi jednom sa GPeditom i kasnije kroz WSUS regulira što i kako dolazi od updatea.

 

BTW, poslovnom korisniku kojem je stalo do sigurnosti sigurno neće koristiti OS za kojeg više ne dolaze patcheve i nije podržan sa najnovijim verzijama raznih poslovnih softvera. Tu naravno ne govorimo o offline mašinama koje to previše ne dira jer su ionako svemir za sebe...

Naravno, no najprije treba detektirati da uopće treba policy, zatim ga kreirati i testirati, a to sve košta i nije banalno za implementirati u kojekakvim organizacijama koje imaju više djelatnika nego prosječni hrvatski grad stanovnika. Što se tiče sigurnosti, još jedan dio organizacija plaća MS-u support za njihove XP-ove tako da nije da nitko ne koristi službeno nepodržane sustave, no prelazak na novije nije uvijek samo tako moguće zahvaljujući "legacy" aplikacijama (sistemaši ih obožavaju). Ne želim se udaljavati puno od teme, no činjenica je da je 10-ka privlačnija kućnim korisnicima (prvenstveno igračima) i ima osjećaj da je MS više razmišljao o njima, dok su poslovni korisnici više skloni koristiti period u kojem je još podrša za 7-icu, barem dobar dio onih koje znam.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
southy kaže...
no činjenica je da je 10-ka privlačnija kućnim korisnicima (prvenstveno igračima) i ima osjećaj da je MS više razmišljao o njima

 Bilo je i vrijeme...kućni korisnik ni nema neki drugi osobiti razloga za jako kućno desktop računalo, barem ne večina.

15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
thekeyofdestiny13 kaže...

Mislim da se biti malo teže ugasiti Windows 7 nego Windos XP, s obzirom na popularnost sedmice.

 Mda, tako se govorilo i za XP pa polako nestaje...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Gnjavator kaže...

 Mda, tako se govorilo i za XP pa polako nestaje...

XP je nestao. Pogledaj na Steamu... Ili w3. Čak 1%. Skoro pa statistička greška...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...
Gnjavator kaže...

 Mda, tako se govorilo i za XP pa polako nestaje...

XP je nestao. Pogledaj na Steamu... Ili w3. Čak 1%. Skoro pa statistička greška...

 I tako će i Windows 7 kada iscuri podrška... možda i brže od XP-a.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...
Gnjavator kaže...

 Mda, tako se govorilo i za XP pa polako nestaje...

XP je nestao. Pogledaj na Steamu... Ili w3. Čak 1%. Skoro pa statistička greška...

Za igranje svakako nije XP popularan, to je mazohizam. No, probaj saznati statistike iz poslovnog okruženja pa onda reci da je statistička greška. Hrpa institucija, banaka i velikih firmi još ima XP

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

A bemti... Kako su mi mrski ti novi winsi... 10-ka...

 

Nema druge nego se pocet privikavat...

 

Sedmica - nemam joj sto prigovorit, radi savrseno...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Kako nema? Nakon što istekne podrška za Windows 7 2020., prebaciš se na Windows 8.1 koji ima podršku do 2023. 

16 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Marko :D kaže...

Kako nema? Nakon što istekne podrška za Windows 7 2020., prebaciš se na Windows 8.1 koji ima podršku do 2023. 

 Ipak mi je 10-ka kud i kamo ugodnija nego 8.1

Truth in engineering.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
southy kaže...

Za igranje svakako nije XP popularan, to je mazohizam. No, probaj saznati statistike iz poslovnog okruženja pa onda reci da je statistička greška. Hrpa institucija, banaka i velikih firmi još ima XP

Sve banke u RH su se riješile XPa i svi trgovački centri. Za pretpostaviti je da su se i matične firme riješile toga (sumnjam da su podružnice u RH naprednije od Talijana, Austrijanaca i Švaba)...

 

XP je sigurnosni rizik i naravno da su se ovi najveći riješili tog problema. Da banke... Na XPu je ostao tko mora i to u najmanjoj mogućoj mjeri, tamo gdje nema zamjene za neki softver ili hardver. Dobar dio je i virtualiziran.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...

Sve banke u RH su se riješile XPa i svi trgovački centri. Za pretpostaviti je da su se i matične firme riješile toga (sumnjam da su podružnice u RH naprednije od Talijana, Austrijanaca i Švaba)...

 

XP je sigurnosni rizik i naravno da su se ovi najveći riješili tog problema. Da banke... Na XPu je ostao tko mora i to u najmanjoj mogućoj mjeri, tamo gdje nema zamjene za neki softver ili hardver. Dobar dio je i virtualiziran.

Znam da je velika priča bila američka mornarica koja MS-u plaća produženi support, a sigurno ima još takvih. S druge strane, ne vjerujem da veliki korisnici kad su radili upgrade da su prešli ravno na 10-u, vjerojatno će "voziti" 7-icu dok god ide. Tendencija u velikim sustavima je sporo prihvaćanje novih tehnologija dok se ne pokažu da su pouzdane.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Batista kaže...
Marko :D kaže...

Kako nema? Nakon što istekne podrška za Windows 7 2020., prebaciš se na Windows 8.1 koji ima podršku do 2023. 

 Ipak mi je 10-ka kud i kamo ugodnija nego 8.1

Meni je 8.1 ipak nešto draži jer ima manje "naprednih funkcionalnosti". Izbornik na 10-ki mi nije baš nešto simptičan, a na 8.1 mi je zapravo jedina stvar koje me iritira, a da je nema na 10-ki charms.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Ja mogu sa sigurnošću tvrditi za banke i trgovačke centre (jer radim sa njima) - svi su maknuli XP odavno, neki su na Win7, neki su prešli na 8.1 sa XPa a neki su direktno na 10.

 

Da, veliki sustavi su tromi ali i jako brinu za svoju sigurnost. Ako ne žele ili ne mogu plaćati support, prelaze na novi OS čim se popratni softver sredi.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

zatvoreni sustavi, specifične potrebe ... baš nikakve veze s 'nama'.. tj soft je vječan, support i kompatibilnost su nešto drugo (npr fiskalizacija, java, html5..)

tak da baš nikakve veze ovakve usporedbe .. bezveze :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Istom logikom bi mogli reći da se i DOS još drži i nije nestao...

 

Neki na temi se drže tog XPa kao da im je brat. Why?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...

..

 

Neki na temi se drže tog XPa kao da im je brat. Why?

 pa ok, nevažno, ako radi.. no više zabrinjava stanje svijesti, potreba svađe, čeg već.. oko 'tatinih brkova'.

 

+ klasični MSov roadmap, koji se zna godinama unaprijed, .. osim što su win-x (10) posljednji.. :)

pa tako to sve znamo, kao i za MSO svake 3 godine.. + 3 verzije istovremeno itd.

samo mjena stalna jest. ... pri tome 2+2 ostaju 4. Ako radi, nek radi, ako se mora prilagoditi novonaslaim potrebama-stanju, tad nema izbora. Jednostavno, nepotrebno winver-fightanje kao i s ostalim OSevima.

 

edit: btw, napomena, simptomatično... nema više MSovog roadmapa.

+ dokaz, MS misli ozbiljno, idu na devicese i u neko dogledno vrijeme recimo 25te.. izgledan free-OS/soft, naplata usluge. (tad verzija-licenca-kupnja) više nisu važne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 13:51 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
ihush kaže...
 

edit: btw, napomena, simptomatično... nema više MSovog roadmapa.

+ dokaz, MS misli ozbiljno, idu na devicese i u neko dogledno vrijeme recimo 25te.. izgledan free-OS/soft, naplata usluge. (tad verzija-licenca-kupnja) više nisu važne.

 Pa to bi im bilo ekonomski najisplativije, "besplatan" OS i sauganje korisničkih podataka te njihova preprodaja oglašivačkim agencijama i ciljani plaćeni oglasi.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Tom69 kaže...

 Pa to bi im bilo ekonomski najisplativije, "besplatan" OS i sauganje korisničkih podataka te njihova preprodaja oglašivačkim agencijama i ciljani plaćeni oglasi.

Ovo mi nikad nije bilo jasno... Draže su vam reklame za forex, tampone, kreme protiv šuljevi, čudotvorne tablete za mršavljenje i super krečko nego reklame od siluxa, elipsa, linksa i ostalih stvari koje vas actually zanimaju? Pogotovo kad nemaš rootan mob ili dozvolu instaliranja ičeg na neki PC pa se ne možeš borit adblockerima?

 

Da nema tog ciljanog oglašavanja nikad ne bi pola akcija na banggoodu uhvatio....

 

To se isto odnosi na bugovce - nebi vas bolilo da malo ovim ad-networksima u panelima ili preko supporta "natuknete" da vaše čitatelje zaboli kifla za az mirovinski fond i slične stvari koje IT vidjele nisu? Možda netko i klikne na kog boga ako ima smisla i mooooožda zanima nekog dovoljno da ubije pola filtera u adblocku?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 21:03 (Sum_of_all_fears).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
svatko s imalo mozga ce shvatiti da windows 10 salje privatne podatke microsoftu bilo da su privacy postavke na on ili off. te postavke useru daju samo prividnu kontrolu nad pc-om.

to je isto kao kod androida i googla. lokacija, gps, sve na off a podaci se opet bez naseg znanja salju googlu.

najbolje rjesenje je koristenje win 7 ili neku od linux distribucija, updejt na off. a kod androida staviti neki custom rom i rijesiti se svih google appsa.

eula: jasno pise koji podaci se prikupljaju

"Finally, we will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to: 1.comply with applicable law or respond to valid legal process, including from law enforcement or other government agencies; 2.protect our customers, for example to prevent spam or attempts to defraud users of the services, or to help prevent the loss of life or serious injury of anyone; 3.operate and maintain the security of our services, including to prevent or stop an attack on our computer systems or networks; or 4.protect the rights or property of Microsoft, including enforcing the terms governing the use of the services – however, if we receive information indicating that someone is using our services to traffic in stolen intellectual or physical property of Microsoft, we will not inspect a customer’s private content ourselves, but we may refer the matter to law enforcement."

naravno ima tu i zagrizenih microsoftasa kojima nije moguce objasniti neke stvari, ali to je ok, razumijem ih. appleofce su ista stvar.
Iron Maiden
 
4 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
imaiden322 kaže...
svatko s imalo mozga ce shvatiti da windows 10 salje privatne podatke microsoftu bilo da su privacy postavke na on ili off. te postavke useru daju samo prividnu kontrolu nad pc-om.
...
najbolje rjesenje je koristenje win 7 ili neku od linux distribucija, updejt na off. a kod androida staviti neki custom rom i rijesiti se svih google appsa.

Tko kaže da Win7 ništa ne šalje? Custom ROM na androidu od kojeg nisi vidio source? Router sa backdoorom za sav promet? Razni "management" fičeri u EFIju od Della, HPa i ostalih koji omogućuju pristup sustavu bez da OS išta zna o tome?

 

Ništa nije sigurno. Ako nisi ručno pregledao čitav source od OSa i firmwarea svih komponenti te ostalog hardvera u lancu, ne možeš tvrditi sa sigurnošću da netko ne snifa tvoj promet i gleda što radiš. Jedino 100% sigurno rješenje je iskopčati LAN kabel, maknuti sve USB portove i staviti PC u Faradayev kavez ali onda su ti bilježnica i kalkulator dovoljni jer od takvog PCja nikakve koristi.

 

Svatko sa imalo mozga će shvatiti da se bori sa vjetrenjačama.

imaiden322 kaže...
eula: jasno pise koji podaci se prikupljaju

"Finally, we will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to: 1.comply with applicable law or respond to valid legal process, including from law enforcement or other government agencies; 2.protect our customers, for example to prevent spam or attempts to defraud users of the services, or to help prevent the loss of life or serious injury of anyone; 3.operate and maintain the security of our services, including to prevent or stop an attack on our computer systems or networks; or 4.protect the rights or property of Microsoft, including enforcing the terms governing the use of the services – however, if we receive information indicating that someone is using our services to traffic in stolen intellectual or physical property of Microsoft, we will not inspect a customer’s private content ourselves, but we may refer the matter to law enforcement."

Pročitaj boldane dijelove. Čisti zdravi razum. Zakon ih obvezuje da moraju dati informacije ako se zatraže od njih (to reci hvala ju es of ej a ne MSu) i naravno da će štititi svoje intelektualno vlasništvo. Čudite se tome ko pura drekecu a da vas policija nešto priupita o autu koji je prošao mimo kuće propjevali bi u roku odmah.

 

Baš čudno što se drže zakona kako bi mogli prodavati svoj proizvod.

 

Glavno da svi vidite neke velike teorije zavjera i da ms kopa po vašim sličicama sa fešte gdje ste se napili ko prasci i valjali po podu. Ne, nikog nije briga za vaše gluposti. Više ih brine ako netko preko outlook maila dogovara bombaški napad.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Tom69 kaže...
ihush kaže...
 

edit: btw, napomena, simptomatično... nema više MSovog roadmapa.

+ dokaz, MS misli ozbiljno, idu na devicese i u neko dogledno vrijeme recimo 25te.. izgledan free-OS/soft, naplata usluge. (tad verzija-licenca-kupnja) više nisu važne.

 Pa to bi im bilo ekonomski najisplativije, "besplatan" OS i sauganje korisničkih podataka te njihova preprodaja oglašivačkim agencijama i ciljani plaćeni oglasi.

- neće biti besplatno.. soft-free, ali naplata usluge (kao telekom..), komercijala na kvadrat, u konačnici plaćaš više, nema ni mogućnosti piratizacije itd.. oni to rade zbog SVOG interesa, mada će PR to prikaivati za korisnika..

- tad umjesto jednokratne naplate, plaćaš stalno, beskonačno.. ili nemaš. (vidi online usluge, igre..) A soft je vječan.. teoretski (kao najviše spominjan) XP može raditi vječno, sve.. da postoji support a interes MSa (i svih proizvođača je ..). Tak..

 

imaiden322 kaže...
svatko s imalo mozga ce shvatiti da windows 10 salje privatne podatke microsoftu bilo da su privacy postavke na on ili off. te postavke useru daju samo prividnu kontrolu nad pc-om.

to je isto kao kod androida i googla. lokacija, gps, sve na off a podaci se opet bez naseg znanja salju googlu.

najbolje rjesenje je koristenje win 7 ili neku od linux distribucija, updejt na off. a kod androida staviti neki custom rom i rijesiti se svih google appsa.

eula: jasno pise koji podaci se prikupljaju

"Finally, we will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to: 1.comply with applicable law or respond to valid legal process, including from law enforcement or other government agencies; 2.protect our customers, for example to prevent spam or attempts to defraud users of the services, or to help prevent the loss of life or serious injury of anyone; 3.operate and maintain the security of our services, including to prevent or stop an attack on our computer systems or networks; or 4.protect the rights or property of Microsoft, including enforcing the terms governing the use of the services – however, if we receive information indicating that someone is using our services to traffic in stolen intellectual or physical property of Microsoft, we will not inspect a customer’s private content ourselves, but we may refer the matter to law enforcement."

naravno ima tu i zagrizenih microsoftasa kojima nije moguce objasniti neke stvari, ali to je ok, razumijem ih. appleofce su ista stvar.

 -svašta..

-nema sigurne komunikacije.

-sve je praćenje, zakonski obvezno, npr ovaj bug forum, čuva logove tvoje ip.. kao o operater, to tu podaci, tvoji.. zakon, jasnije? (dok ti je već natuknuto, npr googlaj ssl, heartbleed, mreža.. a sve je mreža). Ili ćeš i status PC-HWa kao logove temperature tumačiti kao krađu osobnih podataka koji može biti u prijavi nekog kraš-errroa... gluparija, neznanje, Peđin vuk.. a sve mora biti dostupno državnim službama. Npr mail servis koji je odbio dati pristup NSA-FBI.. i jedino što ih malo jurisdikcija zeza..

Inače, što će MS-Billy s tvojim CVom? Boli ga kiki.. za 99% populacije je besmislica, utjecajni ljudi, poznati.. njihove privatne stvari mogu biti zanimljive npr tabloidima ili zakonu .. pa i ako 'znaš' (ne dokazujući nekim linkom-textom, koji to dokazuje istim takvim rekurzivnim linkom...) da MS krade podatke, reci .. ili odskakući.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
@ihush

za sve postoji rjesenje. nitko te ne tjera da koristis lopovski windows, google i ostale servise koji mucki kradu podatke iza leđa.

jednostavno instaliras neku distribuciju linuxa, TOR ili vpn.

A da bas i imam neke top secret podatke, spremim ih na drugi komp koji nije povezan na net i drzavna sluzba, nsa i fbi mi mogu lijepo lagano popusiti.
Iron Maiden
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
imaiden322 kaže...
@ihush

za sve postoji rjesenje. nitko te ne tjera da koristis lopovski windows, google i ostale servise koji mucki kradu podatke iza leđa.

jednostavno instaliras neku distribuciju linuxa, TOR ili vpn.

A da bas i imam neke top secret podatke, spremim ih na drugi komp koji nije povezan na net i drzavna sluzba, nsa i fbi mi mogu lijepo lagano popusiti.

-gle. nemaš blage veze, ili pročačkaj malo o npr TORu, dok o VPNu s tobom ne bi gubio vrijeme (kao da klinac na triciklu ide na trku F1..).

-koji OS korisim? baš svašta.. :)) ali otišlo se davno u offtopic.. (ovo je o špijuniranju winsa..). Fala na savijetu btw. :)))

 

filmovi su samo filmovi, startrek transporter npr.. jednako za hackere ili skrivanje koje misliš da te skriva.. ne skriva te, jedino što nisi u đermaniji pa da pokupiš kaznu.

 

ili pitanje, koristiš li ti lopovski windows.. ili što je smisao postova-tema, i krađe podataka..?

 

npr seedaš li torrent? vidiš li neke IP?

pitanjce.. što misliš kako paket s PC-1 putuje žicom do PC-2? (hint, kao i telefon, + ima address stamp).

ako tuneliraš sadržaj-enkriptiraš, tad je sadržaj možda nečitljiv.. ali promet se vidi i eto ti kazne, dok u slučaj uodbijanja davanja ključa ide automatska kazna.. tak da crypt nije ništa (uz to što oni mogu, daleko više..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 12:22 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Tor koristim svakodnevno, dok je kvalitetan vpn bolji izbor zbog brzine. samo treba paziti da nisu US serveri inace upadnes u honeypot a onda je hasta la vista

a sto se tice windowsa imam original windows 7 i nije mi palo na pamet da besplatno nadogradim na desetku
Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

ali sad se (oftopiči) o sigurnosti-krađi MSa osobnih podataka..

dok imaš w7 a tema je upravo gašenje supporta, pa kao s XP npr od nove godine nema više fiskalizacije, može u smeće.. a može raditi bilijardu godina..

 

os, izbor.. licenca, uopće ne spominjem, nit je tema nit me briga.. a oko TORa, ipak malo izgooglaj.. trenutno nas jedino 'zakon' štiti, a kad BSA/RIAA stisne, i shupak se stisne.. pogrešna tema :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Ajajjajajaaa

 

Pročitah dosta poruka, mada neke letimično jer su TLDR.

 

Banka:

Bio sam tamo valjda prije par mjeseci (biti će i godina), da dam neki iskaz da sam pošten i ne perem lovu. Okrenula službenica ekarn, a ono winXP .

 

Doma:

Win 10: stalno mi instalira reklame / aplikacije , mada ih deinstaliram. Otvorim novi account, ponovo isto! 

 

Firma:

 

Nitko ne želi da šalje tvoje kucanje, prepiske, nedaj bože dokumete  2 MS.

Nama su zabranili korištenje Google Translatora kako ljudi ne bi prevodili službene dokumente.

 

NHF!

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice