Microsoft polagano gasi Windows 7

poruka: 142
|
čitano: 18.940
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft polagano gasi Windows 7".
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...

Jedno je telemetrija a drugo su podaci, što ovaj gore priča.

 

Zanimljivo da bi vi da vam radi sve i jedna aplikacija i svaki uređaj i da imate speech recognition i live traffic i još 100 ku*aca ali nitko ne bi slao ništa nikamo. Malo se zapitajte što sve android i ios šalju...

 Znam da je besmisleno s tebom pricati, ali eto probacu. MS u telemtriji kaze da ce kupiti sto tipkas, govoris itd. Kako to nisu tvoji podaci, ja nisam spominjao fajlove nigdje. Drugo kako mozes vjerovati MSu da ce se zaista drzati toga da ti ne uzima podatke jer si eto kliknuo gumb na settingsu. I isti taj gumb se nakon veceg updejta sam vrati na on bez da je korisnik ista promjenio. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
O_O_O kaže...

 Znam da je besmisleno s tebom pricati, ali eto probacu. MS u telemtriji kaze da ce kupiti sto tipkas, govoris itd. Kako to nisu tvoji podaci, ja nisam spominjao fajlove nigdje. Drugo kako mozes vjerovati MSu da ce se zaista drzati toga da ti ne uzima podatke jer si eto kliknuo gumb na settingsu. I isti taj gumb se nakon veceg updejta sam vrati na on bez da je korisnik ista promjenio. 

Kako ono, burden of proof...

 

Ti misliš da MS nešto skuplja, ti dokaži.

 

BTW, za tipkanje se može ugasiti (i lijepo piše čemu služi, kao i govor, to sam ti gore napisao ali ignoriraš) - to što ti misliš da je MSu bitno koje ti gluposti pišeš, to je drugi par opanaka. Ne znam što onda uopće imaš windowse, smartphone, koristiš internet ili uopće izlaziš van iz svoje pećine. Svi imaju informacije o tebi ali si toliko nebitan na većoj slici (kao i ja i bilo tko ovdje) da se uopće ne vrijedi zamarati sa time.

 

Što misliš, kako reCaptcha radi? Misliš da je riječ samo o praćenju pokreta mišem? E milo moje...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Nema veći seljacina od ovih u micr. Uopće ne razmisljaju da li sva racunala mogu podrzavati 10-ku koja je na odnosu XP cidta 0,fuj
dajac
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Još će XP ipasti najsiurniji OS ikada

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
dajac59 kaže...
Nema veći seljacina od ovih u micr. Uopće ne razmisljaju da li sva racunala mogu podrzavati 10-ku koja je na odnosu XP cidta 0,fuj

Pa onda koristi XP dalje... Ili linux. Ili osx. Ne gnoji bezveze.

 

XP je nakon ME najgori OS koji je MS napravio. Hrpetina smeća koja je proradila tek sa SP3. Valjda ste dobili kolektivnu amneziju od silnih bluescreenova koje je bacao zbog VIA i nvidia drivera. Nitko se ne sjeća redovnog brisanja IDE kanala da se makne sa PIO moda i radi punom brzinom... Era XPa je donijela najviše virusa i sigurnosnih propusta otkad je PCja. Na dual core procesorima nikad nije radio kako treba, memory management je bio očajan, WDM je bio očajan, ZeroConf je bio neupotrebljiv... Reinstall si morao raditi svakih pola godine jer bi se usporio ko magla i tako... Vi ste sve to zaboravili? Blago vama.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Kad Windows 7 ostane bez podrške, svi oni koji ne žele instalirati Windows 10 mogu instalirati Windows 8.1 jer njima mainstream support završava 9.1.2018., a extended support 10.1.2023. Do tada će valja popraviti Windows 10.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 19:07 (Marko :D).
 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Što točno treba popraviti?

 

Vi ste svi tu puni ideja i znanja... A da se zaposlite u MSu i pokažete kako se radi OS? Ili da napravite svoj?

 

Yea, right... /logoff

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
online
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...

 

XP je nakon ME najgori OS koji je MS napravio. Hrpetina smeća koja je proradila tek sa SP3. Valjda ste dobili kolektivnu amneziju od silnih bluescreenova koje je bacao zbog VIA i nvidia drivera. Nitko se ne sjeća redovnog brisanja IDE kanala da se makne sa PIO moda i radi punom brzinom... Era XPa je donijela najviše virusa i sigurnosnih propusta otkad je PCja. Na dual core procesorima nikad nije radio kako treba, memory management je bio očajan, WDM je bio očajan, ZeroConf je bio neupotrebljiv... Reinstall si morao raditi svakih pola godine jer bi se usporio ko magla i tako... Vi ste sve to zaboravili? Blago vama.

 Ovo je istina, s tim da bih ja stavio do SP2. Sjetimo se samo ludnice 2002-2003. godine s propustima (IE6, Outlook Express 6), pa MS Blaster itd... 

 

Ali ipak titulu najgoreg definitivno drži Windows Me. S njim sam živce gubio. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...

Jedno je telemetrija a drugo su podaci, što ovaj gore priča.

 

Zanimljivo da bi vi da vam radi sve i jedna aplikacija i svaki uređaj i da imate speech recognition i live traffic i još 100 ku*aca ali nitko ne bi slao ništa nikamo. Malo se zapitajte što sve android i ios šalju...

 

E pa baš su podaci u pitanju, ili ti Word dokumente ne smatraš podacima?

 

This "full" mode will also give Microsoft your "inking and typing data." Engineers, with permission from Microsoft’s privacy governance team, can obtain users' documents that trigger crashes in applications, so they can work out what's going wrong, from people's machines running in "full" mode. The techies can also run diagnostic tools remotely on the computers, again with permission from their overseers.

16 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
NiramX kaže...

Uopće nemam osjećaj da je prošlo već toliko godina od izlaska. Sa Sedmicom su zaista uspjeli napraviti all around odličan OS.

Na Windows 7 človek ima razne opcije, kao recimo ak oš moš i isključit Updates itd i nema frke.Bilo kakvo ograničavanje opcija=ovako i nikako drukčije, to nije dobro pogotovo ne u poslovnom okruženju to znaju i žabe u močvari.

 

 

Windows 7 bez sigurnosnih nadogradnji, kaj se tiče po đep/ili firme vrlo opasnih Ransomware gamadi tu je W7 i W10 u istoj situaciji.Suma sumarum Ransomware razvali W10 isto ka i W7, ko misli drukčije taj se gadno zahebo ili hoda okolo očiju širom zatvorenih.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrvati-opet-zrtve-ransomwarea/232314.aspx?page=0&jumpto=4835979&sort=asc&view=flat

Sum_of_all_fears kaže...

Jedno je telemetrija a drugo su podaci, što ovaj gore priča.

 

Zanimljivo da bi vi da vam radi sve i jedna aplikacija i svaki uređaj i da imate speech recognition i live traffic i još 100 ku*aca ali nitko ne bi slao ništa nikamo. Malo se zapitajte što sve android i ios šalju...

Jel ti uopče znaš kaj je poslovno okruženje, pa tam je nametnuta Telemetrija vrlo nepoželjna pogotovo gdje se radi o osjetljivim podacima ili rabotama.Da je Windows 10 idealan i super, onda ne bi bilo nikakvih primjedbi čista logika fučkaj ga sad.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/spybot-anti-beacon-windows-7810-spijuncine/230357.aspx

 

Danas nikome ne moš vjerovat, pogotovo kad se radi o osjetljivom podacima tu treba bit vrlo oprezan.

16 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Bas danas slagao konfu jednom coveku koji je zaludjen sedmicom, ali zeli da mu i7 6700k i asrock z270 ploča rade ko vurica + NVMe disk. Pokusao staviti sedmicu na NVMe i nejde bez kemijanja. Odustao.

I nedokaziv je. Neko mu je bacil bubu u uho kako se radi o sotonistickoj verziji i da je sedmica pravi andjeo...

Idem pit.

Moj PC  
15 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Tom69 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Jedno je telemetrija a drugo su podaci, što ovaj gore priča.

 

Zanimljivo da bi vi da vam radi sve i jedna aplikacija i svaki uređaj i da imate speech recognition i live traffic i još 100 ku*aca ali nitko ne bi slao ništa nikamo. Malo se zapitajte što sve android i ios šalju...

 

E pa baš su podaci u pitanju, ili ti Word dokumente ne smatraš podacima?

 

This "full" mode will also give Microsoft your "inking and typing data." Engineers, with permission from Microsoft’s privacy governance team, can obtain users' documents that trigger crashes in applications, so they can work out what's going wrong, from people's machines running in "full" mode. The techies can also run diagnostic tools remotely on the computers, again with permission from their overseers.

Koliko sam ja shvatio ovdje se radi o dokumentima koji su krivci za pad aplikacija. Znaći nekakvi system fajlovi a ne tvoj recept za mađaricu.

13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Ako otvorim veliki dokument u Wordu, WordPadu ili Notepadu i isti se sruše, što će onda poslati? Ako otvorim neku sliku u Windows Photo Vieweru i isti se sruši, što će onda poslati? Logično je da će poslati datoteku koja je uzrokovala rušenje, a ne neki .sys, .dat ili neki treći file.

 

Dokumenti i sustavne datoteke su dvije različite stvari. Dokument je svaka datoteka (file) koji sadrži neki tekst, sliku, tablicu i slično, a sustavna datoteka je datoteka koja je važna za rad operacijskog sustava.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 20:09 (Marko :D).
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Marko :D kaže...

Ako otvorim veliki dokument u Wordu, WordPadu ili Notepadu i isti se sruše, što će onda poslati? Ako otvorim neku sliku u Windows Photo Vieweru i isti se sruši, što će onda poslati? Logično je da će poslati datoteku koja je uzrokovala rušenje, a ne neki .sys, .dat ili neki treći file.

 

Dokumenti i sustavne datoteke su dvije različite stvari. Dokument je svaka datoteka (file) koji sadrži neki tekst, sliku, tablicu i slično, a sustavna datoteka je datoteka koja je važna za rad operacijskog sustava.

Nisam znao da veliki word dokument može srušiti program. Kada kažem veliki mislim na parsto stranica.

13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Može, može, itekako. Meni se nekoliko puta srušio Word i Excel.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 20:27 (Marko :D).
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Marko :D kaže...

Može, može, itekako. Meni se nekoliko puta srušio Word i Excel.

Nikada mi se nije desilo no imaš pravo, ne bi volio da mi netko čeprka po privatnim bilješkama, slikama i slično, no s druge strane, ako zbilja misle samo pogledati da vide zašto se program srušio i na tome ostane..

16 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Nije 10-ka toliko loša, samo što je korisniku onemogućeno odnosno otežano upravljanje nekim bitnijim opcijama kao što su update, neke stvari su dodatno zakomplicirane pa treba još koji klik više i natrpana je bloatwareom sa app storea. Osim toga i ponešto zadiranja u privatnost (@sum_of_all_fears proguglaj malo i educiraj se) ostalo i nije tako loše i u ovom periodu možda to još i ispleglaju malo pa će biti podnošljiva za tih par godina. Do onda 7-ica bez puno razmišljanja

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
rambox kaže...
Jel ti uopče znaš kaj je poslovno okruženje, pa tam je nametnuta Telemetrija vrlo nepoželjna pogotovo gdje se radi o osjetljivim podacima ili rabotama.Da je Windows 10 idealan i super, onda ne bi bilo nikakvih primjedbi čista logika fučkaj ga sad.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/spybot-anti-beacon-windows-7810-spijuncine/230357.aspx

 

Danas nikome ne moš vjerovat, pogotovo kad se radi o osjetljivom podacima tu treba bit vrlo oprezan.

Ne, ne znam, prosvijetli me.

 

Dakle, imate problema sa telemetrijom koja šalje informacije o radu sustava ali nemate problema sa pokretanjem raznih čudnovatih programa pod admin ovlastima koji rade tko zna što.

 

Koja tinfoil hat ekipa...

 

Btw, Marko :D ti stvarno misliš da word kad se sruši pošalje kopiju tog dokumenta u MS? Kako si došao do tog zaključka? Jesi gledao wiresharkom ili lupetaš?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Jesam da, imam Wireshark otvoren 24/7/365 i konstantno nadzirem što mi računalo šalje i prima. /s

 

Ajde malo bolje razmisli. Što bi to Word mogao poslati Microsoftu ako se sruši? Možda vrijeme rušenja ili neki .dll file? Kako bi im to moglo pomoći pri riješavanju problema? Pa valjda im treba file da bi isprobali događa li se i kod njih isti problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 11:59 (Marko :D).
14 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Windows 7 je zaista odlican sistem, 7 godina sa velikim zadovoljstvom sam ga koristio. I po meni je, zasad najbolji MS operativni sistem, XP je vrhunski, ali nisam toliko proveo na njemu, kao na Win7, preko kojeg sam sa velikom lakocom naucio mnogo o funkcionisanju MS operativnih sistema. 
Windows 10 je također vrhunski, te sam veoma zadovoljan za ovo vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Ne šalje dokument sigurno. Ozbiljno, upali wireshark, izazovi crash pa pogledaj.

 

Kad radiš error report, trebaju ti informacije o OSu i programu koji se srušio i trace od greške. Da si ikad išta programirao, znao bi da ti exception da sasvim dovoljno informacija zašto se nešto srušilo i gdje je puklo. Sigurno neće slati dokument od 100mb ili koji već k. Da li i Media Player šalje cijeli film od 2-3 GB kad se sruši?

 

P.S. S obzirom koji si paranoidni lik sa milijun firewalla i antivirusa, čudi me da nemaš neki PC sa strane kojem je jedina svrha u životu snimati promet jer valjda znaš da svi ti firewalli rade preko win socketa pa im nije za vjerovati. Jel tako?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 12:08 (Sum_of_all_fears).
13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Ne mogu jer nemam instaliran Windows 10 niti taj Wireshark.

 

Zar je toliko teško napisati što Microsoft prikuplja pri rušenju i telemetriji? Oni sve skrivaju i kada ih netko pita što se točno prikuplja odgovaraju "data that is vital to the operation of Windows", pa sad ti znaj što oni podrazumijevaju pod "data that is vital to the operation". Da su lijepo napisali, prikupljamo to i to, ovakvih rasprava ne bi bilo. Čim skrivaju što prikupljaju znači da nešto nije u redu...

 

Btw nemam milijun firewalla i antivirusa. Koristim Avast i GlassWire (koji koristi Windows Firewall API), to nije dobro ili?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 12:23 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Od stotina tisuća IT stručnjaka posvuda u firmama od malih obrta do najvećih korporacija sa vojskom sistem admina ti se nađeš trkeljati kako windowsi šalju tvoje dokumente okolo. Ljudi kojima je jedini posao u životu doznati da li nešto curi iz mreže, ljudi kojima je je posao otkriti tuđe propuste u OSovima i aplikacijama nisu ništa našli niti objavili ali naš marko tvrdi da word kad se sruši šalje njegovu zadaću u MS.

 

Uhvati se posla, digni Win10 u virtualku i dokaži da nešto ide van. Zaradit ćeš nenormalnu lovu od MSa i još više od firmi koje bi kupile taj propust (ili feature?) radi špijuniranja drugih.

 

Ili ćeš samo izgubiti dane na traženje nečeg čega nema.

 

Da, glasswire je bezveze jer radi isto što i Windows Firewall.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...

Od stotina tisuća IT stručnjaka posvuda u firmama od malih obrta do najvećih korporacija sa vojskom sistem admina ti se nađeš trkeljati kako windowsi šalju tvoje dokumente okolo. Ljudi kojima je jedini posao u životu doznati da li nešto curi iz mreže, ljudi kojima je je posao otkriti tuđe propuste u OSovima i aplikacijama nisu ništa našli niti objavili ali naš marko tvrdi da word kad se sruši šalje njegovu zadaću u MS.

 

Uhvati se posla, digni Win10 u virtualku i dokaži da nešto ide van. Zaradit ćeš nenormalnu lovu od MSa i još više od firmi koje bi kupile taj propust (ili feature?) radi špijuniranja drugih.

 

Ili ćeš samo izgubiti dane na traženje nečeg čega nema.

 

Da, glasswire je bezveze jer radi isto što i Windows Firewall.

Samo malo. Ja kao prvo nigdje nisam rekao da Windowsi prenose moje dokumente, uostalom nemam Windows 10. Čovjek ti je lijepo dao link na vijest koju je i sam Microsoft potvrdio, ne vidim gdje je problem.

 

To što je tebi smeće, ne znači da je i meni. Meni je program koristan i zato ga koristim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 13:04 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Marko :D kaže...

Ako otvorim veliki dokument u Wordu, WordPadu ili Notepadu i isti se sruše, što će onda poslati? Ako otvorim neku sliku u Windows Photo Vieweru i isti se sruši, što će onda poslati? Logično je da će poslati datoteku koja je uzrokovala rušenje, a ne neki .sys, .dat ili neki treći file.

 

Dokumenti i sustavne datoteke su dvije različite stvari. Dokument je svaka datoteka (file) koji sadrži neki tekst, sliku, tablicu i slično, a sustavna datoteka je datoteka koja je važna za rad operacijskog sustava.

Marko :D kaže...

Samo malo. Ja kao prvo nigdje nisam rekao da Windowsi prenose moje dokumente, uostalom nemam Windows 10.

Isuse bože...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Gdje sam u gornjem postu napisao da će poslati MOJU datoteku? Napisao sam kako je logično da će poslati datoteku. Ja ne vidim da piše "logično je da će poslati moju datoteku/moje datoteke...". Razlika je jedna, ali bitna riječ.

Datoteka ne mora biti moja...

 

Uostalom, više puta sam napomenuo da ne koristim Windows 10 i da se to za mene ne vrijedi osim ako im ja ne pošaljem... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 14:50 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Ne znam jel me zajebavaš ili si ozbiljan.

 

Da, ne šalje tvoje fajlove jer nemaš Win10. Ok, to smo ustanovili. To je čak i logično. Ali ima drugi problem - gore si napisao DA ĆE POSLATI DATOTEKU KOJA JE UZROKOVALA RUŠENJE (da ti je to logično, jelte)!!! Otkud ti ta glupost?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Tako sam se izrazio jer mi je bilo lakše za napisat. Sad je i to postalo problem... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 15:13 (Marko :D).
7 godina
protjeran
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Znači bio sam u pravu. Ne šalju se privatne datoteke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 15:07 (AMD_IT).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Možda jesi, možda nisi. Microsoft se nikada nije izjasnio koje podatke prikuplja već to uporno skrivaju. Dok ne objave što i zašto prikupljaju, nitko ne može biti u pravu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice