Mac – popularniji na poslu zaključana tema

poruka: 311
|
čitano: 32.731
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mac – popularniji na poslu".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
artfull kaže...

Gle, lagano mi ideš na nešto sa svojim omalovažavanjem i izbjegavanjem odgovora na ono što tebi paše.

 

Ironija na vrhuncu.

16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
mighty99 kaže...

1) Samo me zanima dali si kad radio na mac stroju, da ti tako dobro to znas kakvo je iskustvo? Jer iz tvojeg recenog se vidi da nisi.

 

2) Ti se vodis cisto onim zasto vise ako mogu isto za manje novaca, pri tome zanemarujuci neke druge aspekte.I oke, to je tvoj izbor.Ima ljudi koji bas zele te aspekte i spremni su platiti vise.Isto mozes naci i kod drugih win brandova.

 

3) No valjda ces jednog dana shvatiti, da ono sto je tvoj najbolji izbor ne mora biti i tudi, i odmah voden luskuzom.Ima ljudi koji vole all in one, koji zele nesto od kvalitete applea itd itd,a da nije samo brand.

 

4) Pogledaj si onaj novi Dell najjace konfe, i MBP 15 koji su u usporedbi, MBP ga dere po scorovima.Cak i slabiji model 15tice.

Jos si napomenuo kako ces si ga kupiti, a cijena ce mu biti preko 10000kn.Skaces onda sam sebi u usta, imas tonu laptopa ranga od 4-5k, isto ce ti obavljati posao.No eto, zbog neceg te taj dell interesira.

Isto tako nekog interesira i apple, i spreman je platiti.

 

5) Apple proizvodi su "luksuz" kod nas, zbog nasih losih uvjeta standarda, no u americi koja je njihovo ciljano tziste i ostalim razvijenim zemljama si ga covjek moye priustiti.

 

 

1) Po čemu se to vidi? Po tome što ne preferira Apple? To je tvoj dojam koji ne moramo svi dijeliti. 

 

2) Koji su to "drugi aspekti"? Nisi ih objasnio. Ako kažeš "zadovoljstvo u radu" - meni je veće zadovolljstvo raditi na PC-u s Windowsima i 3 24-inčna monitora koji je jači od iMaca, ima veću rezoluciju i upotrebljiviji je. I k tome - jeftiniji. 

 

3) Ima ih i koji vole analni seks. Kakve to ima veze s bilo čime, pogotovo s time da pričamo o price/performance. 

 

4) Ne, nema tonu laptopa koji će to obaviti jednako brzo kao taj Dell. 

 

5) Nemaš pojma i lupetaš kao i drugi klinci koji misle da nešto znaju.

 

Apple nije rađen za nekakvo tvoje imaginarno "američko tržište". Dokaz - 97% američkog tržišta ne koristi Apple. Apple je rađen za tržišnu nišu, bila ona u SAD, Hrvatskoj ili Turskoj.

 

Dapače - Appleovi centri oduvijek znaju da im najskuplji modeli uvijek idu bolje na ovakvim tržištima kao što je hrvatsko ili tursko, nego u SAD-u. Veći je udio najskupljih modela u prodaji u Hrvatskoj i Turskoj, nego u SAD-u. Ako ne vjeruješ, pitaj u Appleu. 

 

Dajte vi fanboievi barem provjerite činjenice prije nego krenete "kaditi" po forumima. 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 13:21 (Drago).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
dekstroza kaže...
artfull kaže...

Gle, lagano mi ideš na nešto sa svojim omalovažavanjem i izbjegavanjem odgovora na ono što tebi paše.

 

Ironija na vrhuncu.

nema ironije, niti mi se vrijeđa ikoga, premda si admin to uzima za svoje pravo na svom forumu. ja bih samo rekao da dotični nesimpatizira ( mislim da je nekad govorio da mrzi , premda ironično kao što kažeš )  ne shvaća apple platformu onoliko koliko je meni simpatična ili kvalitetna.

A.
14 godina
protjeran
offline
Mac – popularniji na poslu

uhhhh,siroti Artfull.Časno i ponekad pošteno brani imiđ Apple produkata.Lijepa je ta lojalnost,ali to što čovjek smatra da je uvijek 200% u pravu a svi ostali 300% u krivu,malo dovodi u pitanje njegovu vjerodostojnost.Uz to,često se šalta sa matematike na osobni ukus kad mu to ide u prilog.Matematički zakoni jednostavno za njega ne vrijede,trebalo bi pisati nove...Arti,nemoj s uvrijediti,simpa si mi lik,ali jel ne vidiš da zakoni matematike su prilično dobro u kamen uklesani...???

 
2 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
artfull kaže...
dekstroza kaže...
artfull kaže...

Gle, lagano mi ideš na nešto sa svojim omalovažavanjem i izbjegavanjem odgovora na ono što tebi paše.

 

Ironija na vrhuncu.

nema ironije, niti mi se vrijeđa ikoga, premda si admin to uzima za svoje pravo na svom forumu. ja bih samo rekao da dotični nesimpatizira ( mislim da je nekad govorio da mrzi , premda ironično kao što kažeš )  ne shvaća apple platformu onoliko koliko je meni simpatična ili kvalitetna.

 

 

Ja simpatiziram Apple, ali ste mi vi fanboi odbojni, a još kad si istodobno i trol koji neprestance ponavlja jedno te isto, onda trebaš shvatiti da je odbojnost na osobnoj razini, a ne na razini platforme. 

This space for rent!
14 godina
protjeran
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
artfull kaže...
dekstroza kaže...
artfull kaže...

Gle, lagano mi ideš na nešto sa svojim omalovažavanjem i izbjegavanjem odgovora na ono što tebi paše.

 

Ironija na vrhuncu.

nema ironije, niti mi se vrijeđa ikoga, premda si admin to uzima za svoje pravo na svom forumu. ja bih samo rekao da dotični nesimpatizira ( mislim da je nekad govorio da mrzi , premda ironično kao što kažeš )  ne shvaća apple platformu onoliko koliko je meni simpatična ili kvalitetna.

e konačno da priznaš.Riječ je ipak o osobnom stavu a ne činjenicama...a osobni stav ipak ne može se uzeti kao činjenica,naročito ako je još i matematika protiv tebe.Dakle,reci:volim i simpatišem Apple,ali nemoj tvrditi da je globalno neka superiorna platforma,jer NIJE...Sve što ona nudi,drugi brandovi nude puno jeftinije bez gubitka kvalitete ili snage,a ostalo je samo stvar ukusa...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Drago kaže...
artfull kaže...
dekstroza kaže...
artfull kaže...

Gle, lagano mi ideš na nešto sa svojim omalovažavanjem i izbjegavanjem odgovora na ono što tebi paše.

 

Ironija na vrhuncu.

nema ironije, niti mi se vrijeđa ikoga, premda si admin to uzima za svoje pravo na svom forumu. ja bih samo rekao da dotični nesimpatizira ( mislim da je nekad govorio da mrzi , premda ironično kao što kažeš )  ne shvaća apple platformu onoliko koliko je meni simpatična ili kvalitetna.

 

 

Ja simpatiziram Apple, ali ste mi vi fanboi odbojni, a još kad si istodobno i trol koji neprestance ponavlja jedno te isto, onda trebaš shvatiti da je odbojnost na osobnoj razini, a ne na razini platforme. 

trolovi su dakle oni koji ne dijele tvoje mišljenje? Nisi ni ti meni simpatičan, bar ne ovako na forumu al to nema veze sa tvojim tvrdnjama.

 

ja i dalje čekam da mi objasniš kako je onaj i5+27" isp višestruko jeftiniji ako nema apple značku. ili je tebi to značilo da je pc višestruko jeftiniji ako odaberemo višestruko jeftinije komponente? 

 

Al ti uspoređuješ Pc iz svoje niše sa Macom u njegovoj niši, pa je tako bilo koji uredski Pc + neki random monitor jednak iMacu. 

 

Ma zaboravi. tvoja kuća, tvoja istina.

 

 

A.
14 godina
protjeran
offline
Mac – popularniji na poslu

@ Drago...

bjež ti na godišnji prije nego osijediš...{#}

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
artfull kaže...

trolovi su dakle oni koji ne dijele tvoje mišljenje? Nisi ni ti meni simpatičan, bar ne ovako na forumu al to nema veze sa tvojim tvrdnjama.

 

ja i dalje čekam da mi objasniš kako je onaj i5+27" isp višestruko jeftiniji ako nema apple značku. ili je tebi to značilo da je pc višestruko jeftiniji ako odaberemo višestruko jeftinije komponente? 

 

 

 

 

Ne, ti si jedini trol trenutno u ovoj temi, ali ne zato jer ne dijeliš moje mišljenje, već zbog načina na koji nepošteno diskutiraš. 

 

Za trolove: "Kao netko tko radi u firmi koja ima i Mac i PC, znam sa 100% sigurnosti da je početna cijena Maca definitivno višestruko viša od cijene jednako opremljenog  PC-a, a u eksploataciji nismo vidjeli bilo kakve razlike u cijeni održavanja PC-a i Macova. "

 

To je jedina tvrdnja koju ja trebam braniti, a čini mi se da sam to i uspio napraviti, po mom skromnom sudu i komentarima ostalih sudionika rasprave. 

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 13:47 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
linuxjuzer kaže...

@ Drago...

bjež ti na godišnji prije nego osijediš...{#}

 

Joj, gdje je godišnji... Na žalost, i tamo nosim računalo...{#}

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Mac – popularniji na poslu

Prvo drago, mogao bi se pristojnije nauciti ponasati, jer ti ja nisam nikakav klinac.Drugo, tebi nisam uputio nikakav bezobrazni teskt da bi se na taj nacin razgovarao samnom.

I trece nisam nikakav fannboy kako ti i mnogi pokusavate nametnuti kada netko stane na "stranu" Applea.

 

Sto vise, cak vise niti ne citam ovakve forume, ne znam ni sto radim ovdje, jer mi je vec puna kapa ljudi poput tebe koji stalno pljujete i omalovazavate osobe koje koriste Apple strojeve, i pravite se pametni u svojim objasnjavanjima "sve to dobim za puno manje", pa sad odjednom tvrdis da ne moze u npr. s dellom.No oke, nemam namjeru se vise ovdje potezati kao malo djete.

 

Citaj moje postoje u temi, nadi mi ijedan gdje sam rekao da ljudi MORAJU kupiti ili ne postoji nesto boljeg od Apple.Nigdje, dapace s jednim korisnikom sam se usaglasio ako se nekom svida Envy da ga i ja preporucam.

Rekao sam samo da je moje iskustvo bilo pozitivno i da sam zadovoljan.Naravno da nije savrsen, ima stvari i koje mene zivciraju u nekim od njihovim politika, no Boze moj.Nitko nije savrsen.U vagi ponuda odabiremo sto mislimo da nam je najbolje.

 

Osobno sam bio spreman izdvojiti tolike novce za uredaj, sto vise, niti je Apple najskuplji uredaj koji sam platio u toj ponudi niti jedini koji sam gledao, no svidaju mi se stvari koje nudi.Od tanke kvalitetne izrade, odlicne autonomnosti, prenosivost, odlicnih performansi, (priznajem jedino malo razocaranje izborom grafickih, no realno nisam gamer i ovo mi je vise nego dovoljno) po meni i MAC OS X i ono sto nudi sto je bio jedan od glavnih razloga jer makar je zadnji Win 7 poprilicno oke, vise su mi neke stvari kod njega popele navrh zivaca.Opet, imam 2 OS-a ako zelim, ne moram se ni ogranicavat samo na jednom.Zar nije mogucnost odabira isto super stvar? A mozda i promjena da vidim i upoznam nesto novo.Svaka promjena dobro dode.

Tebi se to sve ne mora svidjeti, i oke.Ne smatras da je to dovoljan razlog da izdvojis toliko novaca.Opet oke.SMatras da ima bolje za jeftinije, oke.Ja svaciji odabir postujem.

Ali pobogu prestanite vise s tim da se Apple kupuje samo jer je luksuz, jabukica i sl. gluparije.Samo to.

Ako po tebi je to sve odlika fannboya, oke, misli.Nemam volje se natezati niti sam zato dosao.

 
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
mighty99 kaže...

 

a) Samo me zanima dali si kad radio na mac stroju, da ti tako dobro to znas kakvo je iskustvo? Jer iz tvojeg recenog se vidi da nisi.

 

b) Ti se vodis cisto onim zasto vise ako mogu isto za manje novaca, pri tome zanemarujuci neke druge aspekte.I oke, to je tvoj izbor.Ima ljudi koji bas zele te aspekte i spremni su platiti vise.Isto mozes naci i kod drugih win brandova.

 

c) No valjda ces jednog dana shvatiti, da ono sto je tvoj najbolji izbor ne mora biti i tudi, i odmah voden luskuzom.Ima ljudi koji vole all in one, koji zele nesto od kvalitete applea itd itd,a da nije samo brand.

 

d) Pogledaj si onaj novi Dell najjace konfe, i MBP 15 koji su u usporedbi, MBP ga dere po scorovima.Cak i slabiji model 15tice.

Jos si napomenuo kako ces si ga kupiti, a cijena ce mu biti preko 10000kn.Skaces onda sam sebi u usta, imas tonu laptopa ranga od 4-5k, isto ce ti obavljati posao.No eto, zbog neceg te taj dell interesira.

Isto tako nekog interesira i apple, i spreman je platiti.

 

e) Apple proizvodi su "luksuz" kod nas, zbog nasih losih uvjeta standarda, no u americi koja je njihovo ciljano tziste i ostalim razvijenim zemljama si ga covjek moye priustiti.

 

Idem i ja po točkama kaoi Drago.

 

a) Tvoja je pretpostavka da nisam radio ništa na Mac-u apsolutno kriva. Radio sam. Nije mi se svidjelo zbog OS-a. Uređaj kao uređaj je dobar naravno, ali precjenjen. Kao što svi (osim fanbojeva) ponaljamo, riječ je cijena/performanse. Meni osobno nije cilj imati šljašteće alate (da računalo je za normalnu osobu alat), nego alate koji obavljaju posao. Po mogućnosti za manju cijenu.

 

b) Ovo uopće nema smsla u usporedbi s onim što sam ja napisao. Boli me briga što drugi preferiraju sve dok to isto ne pretvore u božanstvo bez imalo temelja.

 

c) Gdje piše da moj izbor treba biti i tuđi. I dalje pričamo o performansama i cijenama.

 

d) Govorio sam o iskustvu. Probaj čitati sa razumijevanjem. Jesam li igdje spomenuo bilo koji dell-ov model? Ne da mi se sad uspoređivati, ali ima jeftinijih dell-ova od macbook-ova koji imaju bolju opremu i performanse. I nadalje nije cilj ove rasprave tko je bogatiji i što voli kupovati.

 

e) Apple proizvodi su luksuz svugdje. To što drugdje imaju veći standard ne znači da tamo žive idioti. Oni isto tako mogu usporediti cijene vs performance s drugim proizvođačima i doći do istog zaključka kao mi i kao ljudi u Turkmenistanu. Apple se prodaje kao brend i dizajn i precijenjen je s obzirom na mogućnosti.

 

Molim vas pokušajte shvatiti da nitko tu ne sudi nekog tko voli apple i može si priuštiti 50 Mac-ova u uredu ili kod kuće. Ne znam, pišemo li na kineskom?

 

 

 

 

Better safe than Sony
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Drago kaže...

 

Za trolove: "Kao netko tko radi u firmi koja ima i Mac i PC, znam sa 100% sigurnosti da je početna cijena Maca definitivno višestruko viša od cijene jednako opremljenog  PC-a, a u eksploataciji nismo vidjeli bilo kakve razlike u cijeni održavanja PC-a i Macova. "

 

To je jedina tvrdnja koju ja trebam braniti, a čini mi se da sam to i uspio napraviti, po mom skromnom sudu i komentarima ostalih sudionika rasprave. 

 

 

 

 

 

Kako raditi na Windowsima kada se oni ruše i do 10 puta na dan {#} {#}

 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
mighty99 kaže...

Prvo drago, mogao bi se pristojnije nauciti ponasati, jer ti ja nisam nikakav klinac.Drugo, tebi nisam uputio nikakav bezobrazni teskt da bi se na taj nacin razgovarao samnom.

I trece nisam nikakav fannboy kako ti i mnogi pokusavate nametnuti kada netko stane na "stranu" Applea.

 

Sto vise, cak vise niti ne citam ovakve forume, ne znam ni sto radim ovdje, jer mi je vec puna kapa ljudi poput tebe koji stalno pljujete i omalovazavate osobe koje koriste Apple strojeve, i pravite se pametni u svojim objasnjavanjima "sve to dobim za puno manje", pa sad odjednom tvrdis da ne moze u npr. s dellom.No oke, nemam namjeru se vise ovdje potezati kao malo djete.

 

Citaj moje postoje u temi, nadi mi ijedan gdje sam rekao da ljudi MORAJU kupiti ili ne postoji nesto boljeg od Apple.Nigdje, dapace s jednim korisnikom sam se usaglasio ako se nekom svida Envy da ga i ja preporucam.

Rekao sam samo da je moje iskustvo bilo pozitivno i da sam zadovoljan.Naravno da nije savrsen, ima stvari i koje mene zivciraju u nekim od njihovim politika, no Boze moj.Nitko nije savrsen.U vagi ponuda odabiremo sto mislimo da nam je najbolje.

 

Osobno sam bio spreman izdvojiti tolike novce za uredaj, sto vise, niti je Apple najskuplji uredaj koji sam platio u toj ponudi niti jedini koji sam gledao, no svidaju mi se stvari koje nudi.Od tanke kvalitetne izrade, odlicne autonomnosti, prenosivost, odlicnih performansi, (priznajem jedino malo razocaranje izborom grafickih, no realno nisam gamer i ovo mi je vise nego dovoljno) po meni i MAC OS X i ono sto nudi sto je bio jedan od glavnih razloga jer makar je zadnji Win 7 poprilicno oke, vise su mi neke stvari kod njega popele navrh zivaca.Opet, imam 2 OS-a ako zelim, ne moram se ni ogranicavat samo na jednom.Zar nije mogucnost odabira isto super stvar? A mozda i promjena da vidim i upoznam nesto novo.Svaka promjena dobro dode.

Tebi se to sve ne mora svidjeti, i oke.Ne smatras da je to dovoljan razlog da izdvojis toliko novaca.Opet oke.SMatras da ima bolje za jeftinije, oke.Ja svaciji odabir postujem.

Ali pobogu prestanite vise s tim da se Apple kupuje samo jer je luksuz, jabukica i sl. gluparije.Samo to.

Ako po tebi je to sve odlika fannboya, oke, misli.Nemam volje se natezati niti sam zato dosao.

 

 

To uopće nisam rekao. Moja je tvrdnja, po petstoti put: "Kao netko tko radi u firmi koja ima i Mac i PC, znam sa 100% sigurnosti da je početna cijena Maca definitivno višestruko viša od cijene jednako opremljenog  PC-a, a u eksploataciji nismo vidjeli bilo kakve razlike u cijeni održavanja PC-a i Macova. "

 

Ako se nekome toliko sviđa neki Appleov stroj da smatra da treba izdvojiti novaca koliko god on košta - ja uopće nemam problema s time. Dapače. 

This space for rent!
15 godina
offline
Mac – popularniji na poslu

Dajte zakljucajte temu vise, ovo je stvarno preraslo sve granice i ovako moze ici u nedogled...

He who dares, wins
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Drago kaže...
mighty99 kaže...

Prvo drago, mogao bi se pristojnije nauciti ponasati, jer ti ja nisam nikakav klinac.Drugo, tebi nisam uputio nikakav bezobrazni teskt da bi se na taj nacin razgovarao samnom.

I trece nisam nikakav fannboy kako ti i mnogi pokusavate nametnuti kada netko stane na "stranu" Applea.

 

Sto vise, cak vise niti ne citam ovakve forume, ne znam ni sto radim ovdje, jer mi je vec puna kapa ljudi poput tebe koji stalno pljujete i omalovazavate osobe koje koriste Apple strojeve, i pravite se pametni u svojim objasnjavanjima "sve to dobim za puno manje", pa sad odjednom tvrdis da ne moze u npr. s dellom.No oke, nemam namjeru se vise ovdje potezati kao malo djete.

 

Citaj moje postoje u temi, nadi mi ijedan gdje sam rekao da ljudi MORAJU kupiti ili ne postoji nesto boljeg od Apple.Nigdje, dapace s jednim korisnikom sam se usaglasio ako se nekom svida Envy da ga i ja preporucam.

Rekao sam samo da je moje iskustvo bilo pozitivno i da sam zadovoljan.Naravno da nije savrsen, ima stvari i koje mene zivciraju u nekim od njihovim politika, no Boze moj.Nitko nije savrsen.U vagi ponuda odabiremo sto mislimo da nam je najbolje.

 

Osobno sam bio spreman izdvojiti tolike novce za uredaj, sto vise, niti je Apple najskuplji uredaj koji sam platio u toj ponudi niti jedini koji sam gledao, no svidaju mi se stvari koje nudi.Od tanke kvalitetne izrade, odlicne autonomnosti, prenosivost, odlicnih performansi, (priznajem jedino malo razocaranje izborom grafickih, no realno nisam gamer i ovo mi je vise nego dovoljno) po meni i MAC OS X i ono sto nudi sto je bio jedan od glavnih razloga jer makar je zadnji Win 7 poprilicno oke, vise su mi neke stvari kod njega popele navrh zivaca.Opet, imam 2 OS-a ako zelim, ne moram se ni ogranicavat samo na jednom.Zar nije mogucnost odabira isto super stvar? A mozda i promjena da vidim i upoznam nesto novo.Svaka promjena dobro dode.

Tebi se to sve ne mora svidjeti, i oke.Ne smatras da je to dovoljan razlog da izdvojis toliko novaca.Opet oke.SMatras da ima bolje za jeftinije, oke.Ja svaciji odabir postujem.

Ali pobogu prestanite vise s tim da se Apple kupuje samo jer je luksuz, jabukica i sl. gluparije.Samo to.

Ako po tebi je to sve odlika fannboya, oke, misli.Nemam volje se natezati niti sam zato dosao.

 

 

To uopće nisam rekao. Moja je tvrdnja, po petstoti put: "Kao netko tko radi u firmi koja ima i Mac i PC, znam sa 100% sigurnosti da je početna cijena Maca definitivno višestruko viša od cijene jednako opremljenog  PC-a, a u eksploataciji nismo vidjeli bilo kakve razlike u cijeni održavanja PC-a i Macova. "

 

Ako se nekome toliko sviđa neki Appleov stroj da smatra da treba izdvojiti novaca koliko god on košta - ja uopće nemam problema s time. Dapače. 

Cak sam i ja pri pocetku napomenuo da ako nemam potrebe za nekim zahtjevnijim radom (piskaranje po officu i slicni light rad) i nema potrebe za velikim troskovima, hipoteticki da imam firmu bi i ja uzeo neku jeftiniju PC varijantu.Nebi forsirao Mac.

16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu

Pa normalno - jedno je kad si doma slažeš liniju i plazma TV jer ćeš guštati ili kad si kupuješ iMaca jer ti se sviđa dizajn, a drugo je kad opremaš firmu i price/performance igra ulogu. 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Drago kaže...

 

To uopće nisam rekao. Moja je tvrdnja, po petstoti put: "Kao netko tko radi u firmi koja ima i Mac i PC, znam sa 100% sigurnosti da je početna cijena Maca definitivno višestruko viša od cijene jednako opremljenog  PC-a, a u eksploataciji nismo vidjeli bilo kakve razlike u cijeni održavanja PC-a i Macova. "

 

Ako se nekome toliko sviđa neki Appleov stroj da smatra da treba izdvojiti novaca koliko god on košta - ja uopće nemam problema s time. Dapače. 

 

Pa ovo istraživanje nije namjenjeno za Hrvatsku, HALO ! 

Koje smo mi mjerilo za IT industriju u svijetu !? 

 

Što se tiće RH onda definitivno stvari stoje drugačije, znam jer kada sam u firmi mjenjao računala, njih seriju od 10-tak, svaka kuna mi je bila u troškovniku pod povečalom, Mac mi nije pao nit na pamet da predložim  , zato kažem ova cjela rasprava je "bedaku na veselje" . 

 

Još da zanemraimo cjenu uređaja zanima me u nekom poslovno računovodstvenom obliku posla koliko ima Mac aplikacija specijaliziranih za hrvatske prilike ? 

 

 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
13 godina
protjeran
offline
Mac – popularniji na poslu

Po ovome ispada da je PC samo za office light work. Znači malo office-a, slanje mail-ova... za sve ostalo tu je apple.

 

Slično je kad win korisnici bez imalo iskustva i pameti idu podcjenjivati linux.

 

Ali šta'š, valjda i to mora postojati.

 

 

Better safe than Sony
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 13:52 (Bypass).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
linuxjuzer kaže...
artfull kaže...
dekstroza kaže...
artfull kaže...

Gle, lagano mi ideš na nešto sa svojim omalovažavanjem i izbjegavanjem odgovora na ono što tebi paše.

 

Ironija na vrhuncu.

nema ironije, niti mi se vrijeđa ikoga, premda si admin to uzima za svoje pravo na svom forumu. ja bih samo rekao da dotični nesimpatizira ( mislim da je nekad govorio da mrzi , premda ironično kao što kažeš )  ne shvaća apple platformu onoliko koliko je meni simpatična ili kvalitetna.

e konačno da priznaš.Riječ je ipak o osobnom stavu a ne činjenicama...a osobni stav ipak ne može se uzeti kao činjenica,naročito ako je još i matematika protiv tebe.Dakle,reci:volim i simpatišem Apple,ali nemoj tvrditi da je globalno neka superiorna platforma,jer NIJE...Sve što ona nudi,drugi brandovi nude puno jeftinije bez gubitka kvalitete ili snage,a ostalo je samo stvar ukusa...

da, djelom si u pravu. Onaj dio koji nisi tj ja ne priznam da jesi se odnosi na to da bi kad uspoređuješ te dvije platforme, neovisno koji je brand na pc strani, trebao uzeti slično pozicionirani stroj, sličnih komponti i slične kvalitete izrade ili dizajna ( dizajn je zapravo sve to ). u suprotnom ta usporedba gubi svaki smisao? 

 

Kad to napraviš realno Mac ili apple može biti ( ne mora ) skuplji za određeni postotak ( obično 10, 20% ) koji neki ljudi mogu sebi opravdati, a neki ne. Također u određenim slučajevima taj postotak niti ne postoji ( obično na početku ciklusa određenog proizvoda )

 

Ovisno o razini kompromisa i ukusu, može se proći povoljnije ili nepovoljnije.

 

A.
14 godina
neaktivan
offline
Mac – popularniji na poslu

Samo da nadodam, cak sam vise puta ljudima rekao i da ne uzmu mac-a jer da nemaju potrebe, nego sto sam rekao da uzmu.

I zato me ti pridjevi fannboya dignu uzasno tlak.

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
mighty99 kaže...

Samo da nadodam, cak sam vise puta ljudima rekao i da ne uzmu mac-a jer da nemaju potrebe, nego sto sam rekao da uzmu.

I zato me ti pridjevi fannboya dignu uzasno tlak.

 

Ja sam ti stalno u ovoj temi u ekscitiranom stanju tako da se ispričavam za "fanboi" i "fanboy", gdjegod sam ga koristio. 

 

Ono za tursko i hrvatsko tržište ti je živa istina. 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Bypass kaže...

Po ovome ispada da je PC samo za office light work. Znači malo office-a, slanje mail-ova... za sve ostalo tu je apple.

 

 

Ne.Ne izvrsi sada totalka moj post.Samo je poanta bila da nema smisla uzeti stroj i dati tolike novce ako ga neces i iskoristiti.

Cak i ja kazem da mi nema smisla dati 15k za imac i piskarati po npr samo officu eto kojeg sam nabrzinu uzeo kap primjer a ti se uhvatio za to kao pijan plota.

15 godina
offline
Mac – popularniji na poslu

Na kraju kad pogledas... 

 

Za koja su podrucja Appleova racunala namjenjena?

 

iMac? 27'' IPS? Dovoljno dobar ekran za profi uporabu (zaboravimo na glossy), a opet masina unutra je preslaba za istu. Za kucni komp? 13 000 krznenih za kucni komp na kojem se nemozes ni igrat? 

 

MacMiniMe ili kako se vec zove kao kucno racunalo? Nekidan sam se u firmi igrao sa dual Atomom, integrirana vga zvuk i jos neke djidje midje. Sa 320GB HDD-om, 1GB rama i kucistem (napajanje integrirano) za oko 1000 kn (VPC). Mogu reci da je poprilicno zivahan za surfanje, mailanje i slicno. Jos kupis neki jeftini monitor za 100€ i dobijes racunalo za surfanje, gledanje videa, mailanje za manje od 2000 kn. Koliko je MacMiniMe? 5 - 6 tisuca? Znam da nije ekvivalent u snazi ali hocu reci da je i to faliven segment.

 

MacPro? Mrcina. 20 000+ kuna za oper jedan "disbalans" komponenti. Imamo Xeon, ECC, odlicnu plocu, vrhunsko kuciste i onda ga zaseru sa 5770. Dakle opet ne spada u profi segment za koji je namjenjen.

 

1 godina garancije? Dell za svoje daje 3 godine. Sto puno znaci kada kupujes vise masina.

 

Dakle djeco, sto smo zakljucili? Da se mac isplati kupiti jedino ako patis za znackom ili dizajnom, odnosno, kako je vec netko mudro spomenuo, ako si graficar ,jer oni pate od toga, a u ostalom, to je kewl u njihovoj bransi, moras pratit trendove. Ako pak zelis najbolji omjer cijena / ono sto dobijes ici ces na PC. Ako zelis maksimalnu kompatibilnost ici ces na PC. 

 

@Drago... sto kazu ovi tvoji iz redakcije. Cini mi se da je Denis uzeo MacBook i da je bio napisao da mu je to najbolji potez sto se tice kupnje HW-a?

Mentalist je moj idol... I torrente isto
 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
tnakir kaže...

Na kraju kad pogledas... 

 

Za koja su podrucja Appleova racunala namjenjena?

 

iMac? 27'' IPS? Dovoljno dobar ekran za profi uporabu (zaboravimo na glossy), a opet masina unutra je preslaba za istu. Za kucni komp? 13 000 krznenih za kucni komp na kojem se nemozes ni igrat? 

 

MacMiniMe ili kako se vec zove kao kucno racunalo? Nekidan sam se u firmi igrao sa dual Atomom, integrirana vga zvuk i jos neke djidje midje. Sa 320GB HDD-om, 1GB rama i kucistem (napajanje integrirano) za oko 1000 kn (VPC). Mogu reci da je poprilicno zivahan za surfanje, mailanje i slicno. Jos kupis neki jeftini monitor za 100€ i dobijes racunalo za surfanje, gledanje videa, mailanje za manje od 2000 kn. Koliko je MacMiniMe? 5 - 6 tisuca? Znam da nije ekvivalent u snazi ali hocu reci da je i to faliven segment.

 

MacPro? Mrcina. 20 000+ kuna za oper jedan "disbalans" komponenti. Imamo Xeon, ECC, odlicnu plocu, vrhunsko kuciste i onda ga zaseru sa 5770. Dakle opet ne spada u profi segment za koji je namjenjen.

 

1 godina garancije? Dell za svoje daje 3 godine. Sto puno znaci kada kupujes vise masina.

 

Dakle djeco, sto smo zakljucili? Da se mac isplati kupiti jedino ako patis za znackom ili dizajnom, odnosno, kako je vec netko mudro spomenuo, ako si graficar ,jer oni pate od toga, a u ostalom, to je kewl u njihovoj bransi, moras pratit trendove. Ako pak zelis najbolji omjer cijena / ono sto dobijes ici ces na PC. Ako zelis maksimalnu kompatibilnost ici ces na PC. 

 

@Drago... sto kazu ovi tvoji iz redakcije. Cini mi se da je Denis uzeo MacBook i da je bio napisao da mu je to najbolji potez sto se tice kupnje HW-a?

Je, reci i Francisu Coppoli da je obicno djete jer covjek u Final Cutu na Macu slaze svoje filmove, koje onda hrpa ljudi trci gledati.

Eto i pixar je na macu.Oke vlasnik je Jobs, ali svi trcimo u kina vidjeti novi toy story 3 npr.Koji je jednim djelom raden na macbook prou. (oke, malo specijalno dizajnirane drugacije tipkovnice za lakse snalazenje)

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 14:14 (mighty99).
16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
tnakir kaže...

 

 

@Drago... sto kazu ovi tvoji iz redakcije. Cini mi se da je Denis uzeo MacBook i da je bio napisao da mu je to najbolji potez sto se tice kupnje HW-a?

 

Davor - kupio ga u Americi i Petric isto. Superzadovoljni. Ja sam ga isto mislio kupiti sebi, ali isto u Americi.

 

Na kraju sam od firme za rad na putu dobio Asusov desktop replacement N71, 4 GB,  sa 17-inčnim monitorom, i3, 5570 1 gb VRAM, 500 GB disk, USB 3.0, ovo i ono, integrirani čitač kartica itd. 

 

Dobra strana - mogu se na njemu igrati Company of Heroes i RUSE, veliki ekran, cijena smiješno mala - iposd 4 keke veleprodaja prošle godine. 

 

Loša strana - sve ostalo. 

 

MacBook je po meni najbolje dizajnirani prijenosnik koji možeš zamisliti.

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
mighty99 kaže...

Je, reci i Francisu Coppoli da je obicno djete jer covjek u Final Cutu na Macu slaze svoje filmove

 

Možda zato od '79 nije snimio stvarno dobar film  ;) :p

15 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
mighty99 kaže...

Je, reci i Francisu Coppoli da je obicno djete jer covjek u Final Cutu na Macu slaze svoje filmove, koje onda hrpa ljudi trci gledati.

Eto i pixar je na macu.Oke vlasnik je Jobs, ali svi trcimo u kina vidjeti novi toy story 3 npr.Koji je jednim djelom raden na macbook prou. (oke, malo specijalno dizajnirane drugacije tipkovnice za lakse snalazenje)

Koji si ti kreten pa to nema nigdi (molim zuti karton) - film je dobar jer je rezan i slagan na Meku!?!

 

Udovolji mi - koliko godina imas?

Mentalist je moj idol... I torrente isto
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
tnakir kaže...
mighty99 kaže...

Je, reci i Francisu Coppoli da je obicno djete jer covjek u Final Cutu na Macu slaze svoje filmove, koje onda hrpa ljudi trci gledati.

Eto i pixar je na macu.Oke vlasnik je Jobs, ali svi trcimo u kina vidjeti novi toy story 3 npr.Koji je jednim djelom raden na macbook prou. (oke, malo specijalno dizajnirane drugacije tipkovnice za lakse snalazenje)

Koji si ti kreten pa to nema nigdi (molim zuti karton) - film je dobar jer je rezan i slagan na Meku!?!

 

Udovolji mi - koliko godina imas?

Hvala na uvredama.

Referirao sam se na tvoj post gdje navodis da mac nema nikakvu svrhu i kao zakljucak da se mac isplati samo zbog znacke i dizajna.

Samo to da eto za mnoge ljude ima svrhu.A ne tvoje nametanje da je dobar jer je raden na macu.To nisam nigdje rekao niti implicirao.

15 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
mighty99 kaže...
tnakir kaže...
mighty99 kaže...

Je, reci i Francisu Coppoli da je obicno djete jer covjek u Final Cutu na Macu slaze svoje filmove, koje onda hrpa ljudi trci gledati.

Eto i pixar je na macu.Oke vlasnik je Jobs, ali svi trcimo u kina vidjeti novi toy story 3 npr.Koji je jednim djelom raden na macbook prou. (oke, malo specijalno dizajnirane drugacije tipkovnice za lakse snalazenje)

Koji si ti kreten pa to nema nigdi (molim zuti karton) - film je dobar jer je rezan i slagan na Meku!?!

 

Udovolji mi - koliko godina imas?

Hvala na uvredama.

Referirao sam se na tvoj post gdje navodis da mac nema nikakvu svrhu i kao zakljucak da se mac isplati samo zbog znacke i dizajna.

Samo to da eto za mnoge ljude ima svrhu.A ne tvoje nametanje da je dobar jer je raden na macu.To nisam nigdje rekao niti implicirao.

Godina? 15, 16... 17?

 

Pitam iz razloga sto, ako imas toliko godina, onda mogu razumjeti tu nekakvu uzivljenost. Svih nas je pucao pubertet.

 

Ali ako imas 20+ godina onda se zbilja zabrini.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 14:23 (tnakir).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice