Slabiji interes za iPhoneom

poruka: 75
|
čitano: 12.227
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slabiji interes za iPhoneom".
16 godina
offline
Slabiji interes za iPhoneom

Android sad raste, kao što je i iPhone ali neće ni on vječno. Još koju godinu, godinu i pol i doči će do laganog zasićenja tj. sklabijeg rasta?

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
HCSC kaže...

Android sad raste, kao što je i iPhone ali neće ni on vječno. Još koju godinu, godinu i pol i doči će do laganog zasićenja tj. sklabijeg rasta?

Naravno, pa već se to sve usporilo ... lako je rasti za 900% kad imaš 1% tržišta.

 

Ja se nadam da će ostati par jakih igrača sa podjednakim udjelima jer mislim da bi to bilo najbolje a korisnika.

A.
16 godina
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...

Ja se nadam da će ostati par jakih igrača sa podjednakim udjelima jer mislim da bi to bilo najbolje a korisnika.

e to bi bilo odlično. Te tko će uz Android to biti?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
HCSC kaže...
artfull kaže...

Ja se nadam da će ostati par jakih igrača sa podjednakim udjelima jer mislim da bi to bilo najbolje a korisnika.

e to bi bilo odlično. Te tko će uz Android to biti?

Pa vjerojatno Android, iOS, Blackberry OS, WinMobile ... ta 4 će vjerojatno imati zajedno 80-90% kroz par godina. Ostatak će podijeliti PalmOS kojeg će gurati HP, nešto što če NOKIA gurati ( bio to symb neki ili Maemo ili whatever i ako se pojavi još neki igrač ).

A.
15 godina
protjeran
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...
HCSC kaže...
artfull kaže...

Ja se nadam da će ostati par jakih igrača sa podjednakim udjelima jer mislim da bi to bilo najbolje a korisnika.

e to bi bilo odlično. Te tko će uz Android to biti?

Pa vjerojatno Android, iOS, Blackberry OS, WinMobile ... ta 4 će vjerojatno imati zajedno 80-90% kroz par godina. Ostatak će podijeliti PalmOS kojeg će gurati HP, nešto što če NOKIA gurati ( bio to symb neki ili Maemo ili whatever i ako se pojavi još neki igrač ).

mda, prije ce nokia sa symbianom+meegoom drzati 50% trzista 

ios ce vjerovatno pasti na negdje 5% i tu se negdje ustabiliti Belji se

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
grimyHR kaže...
artfull kaže...
HCSC kaže...
artfull kaže...

Ja se nadam da će ostati par jakih igrača sa podjednakim udjelima jer mislim da bi to bilo najbolje a korisnika.

e to bi bilo odlično. Te tko će uz Android to biti?

Pa vjerojatno Android, iOS, Blackberry OS, WinMobile ... ta 4 će vjerojatno imati zajedno 80-90% kroz par godina. Ostatak će podijeliti PalmOS kojeg će gurati HP, nešto što če NOKIA gurati ( bio to symb neki ili Maemo ili whatever i ako se pojavi još neki igrač ).

mda, prije ce nokia sa symbianom+meegoom drzati 50% trzista 

ios ce vjerovatno pasti na negdje 5% i tu se negdje ustabiliti Belji se

nije vjerojatno ni jedno ni drugo :D

A.
15 godina
protjeran
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
vjerojatnije nego tvoja prognoza, to ti je isto kao da si za vrijeme sranja s vistom tvrdio da ce ms windows pasti na 10% trzista...
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
grimyHR kaže...
vjerojatnije nego tvoja prognoza, to ti je isto kao da si za vrijeme sranja s vistom tvrdio da ce ms windows pasti na 10% trzista...

Mislim da symbian nema neke šanse, drži ga i nudi još samo NOKIA koja ipak prodaje i dalje brdo telefona ( iako je u stalnom padu ), a osim toga sama radi segmentaciju sa svojom neodlučnošću oko OSa kojeg će gurati. Android će sigurno rasti najbrže i završiti sa najvećim postotkom -  čisto jer ga gotovo svaki proizvođač koji nema svoj OS prodaje. Očekujem da se Microsoft barem vrati na cca 10% , a ako novi OS bude dobar i do 15% jer će ga također mnogi proizvođači nuditi i prodavati, nemajući puno izbora kad ih MS pritisne raznim ucjenama. iOS je već dugo stabilan na oko 30 % u USA, a van USA je i dalje u rastu ( Kina će tu imati isto utjecaja ), tako da je 15% posto realno worldwide. Isto kao i RIM ... 

 

moja prognoza, čisto zabave radi za jer su ovakve prognoze, kao i sve preko par mjeseci totalno nemoguće - 2011/2012 ( worldwide ) je cca: android 40% iOS 15% RIM 15% Symb/Maemo( Nokia ) 15% Win 10% Ostali ( Hp etc ) 5% 

 

Ako računamo i druge mobilne uređaje ( tablete etc ) situacija će biti android i iOS cca 35/35% ostatak win i ostalo segmentirano.

 

Dakle NOKIA bi bila daleko najveći luzer tu, iOS i RIM više manje stabilno, Android najveći dobitnik ( ako ne računamo win, koji bi se mogao također poduplati ili poutrostručiti )

 

naravno da ne očekujem da netko ovo preozbiljno shvati, čisto moja očekivanja.

A.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 19:39 (artfull).
15 godina
protjeran
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
nokia nije u padu, svake godine proda sve vise uredajaj, to nije pad
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
grimyHR kaže...
nokia nije u padu, svake godine proda sve vise uredajaj, to nije pad

Problem je što svi ostali rastu puno brže.

A.
15 godina
protjeran
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...
grimyHR kaže...
nokia nije u padu, svake godine proda sve vise uredajaj, to nije pad

Problem je što svi ostali rastu puno brže.

jedino ako se gledaju postoci a ne ciste brojke

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
online
RE: Slabiji interes za iPhoneom
artfull kaže...
grimyHR kaže...
nokia nije u padu, svake godine proda sve vise uredajaj, to nije pad

Problem je što svi ostali rastu puno brže.

Trenutno se samo dogada medusobna preraspodjela trzista. Trziste mobitela vise nemoze rasti kada mobitele imas u svakom kutu planeta. Dakle sad je samo pitanje kako ce se raspodijeliti a iphone ce uvijek biti sitan postotak jer nudi jedan jedini model. A nokia ce drzati veliki postotak trzista mobitela, ukljucujuci i smarphonove tj. po novome superphonove, jer za razliku od apple ne bazira svoju strategiju na maksimalnim profitima nego na odrzivosti udijela na trzistu. Dakle ne planiraju kratkorocno gerila taktiku zgrabi novce i bijezi nego dugorocnu strategiju jer zele dati korisnicima sto zele i sto im treba.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
konjRR kaže...
artfull kaže...
grimyHR kaže...
nokia nije u padu, svake godine proda sve vise uredajaj, to nije pad

Problem je što svi ostali rastu puno brže.

Trenutno se samo dogada medusobna preraspodjela trzista. Trziste mobitela vise nemoze rasti kada mobitele imas u svakom kutu planeta. Dakle sad je samo pitanje kako ce se raspodijeliti a iphone ce uvijek biti sitan postotak jer nudi jedan jedini model. A nokia ce drzati veliki postotak trzista mobitela, ukljucujuci i smarphonove tj. po novome superphonove, jer za razliku od apple ne bazira svoju strategiju na maksimalnim profitima nego na odrzivosti udijela na trzistu. Dakle ne planiraju kratkorocno gerila taktiku zgrabi novce i bijezi nego dugorocnu strategiju jer zele dati korisnicima sto zele i sto im treba.

možda i žele al neznaju trenutno. :D

A.
16 godina
neaktivan
offline
Slabiji interes za iPhoneom

ttotalni off topic:

 

http://lonelycatgames.com/?app=xplore

 

Ova aplikacija (za mene jedna od komponenti ukupnog smisla mobitela i mobilne platforme ) - za mene nema smisla na Touchscreen mobitelu.

 

Zasad nema jačeg OS-a od Symbiana...  ne govorim o aplikacijama.

Ako već pričam o aplikacijama, recimo da je meni ovaj Xplore vrijedniji od svih milion aplikacija na AppStoreu.

 

on topic.

interes za iPhoneom kad god se pojavi - cim vidim cijenu odmah splasne.

Radim i dobro zaradjujem, kupujem sam sebi stvari, ali iPhone je blago receno preskup.

Ja sam Nokia E72 nabavio u savrsenom stanju za 220 €. 

ne dam ga za iPhone koji kosta 2-3 x vise.

 

I stvarno mi nije jasno sta je to izgledom jednostavni touchscreen skuplji od fantastino dizajnirane i kvalitetno uradjene fizicke qwerty tastature. help, explain it to me

here I am
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Slabiji interes za iPhoneom
apoteka kaže...
artfull kaže...

 

koliko tko čega proda je jedno, a koliko tko radi profita je drugo

 

Ako nokia proda 20 puta vise mobitela nego apple, a apple ima veci profit

to otprilike znaci da su appleovi proizvodi strašno precijenjeni

(guglaj precijenjeni i dobit ces iphone4 kao prvi rezultat Smijeh)

Logično - ipak je to Google tražilica. Neznam al nisam primjetio da su Android telefoni nešto jeftini. Valjda ne gledamo u iste cjenike.

Općenito nisam baš oduševljen s ničim novim što se pojavilo u zadnje vrijeme jer ipak na kraju većinu stvari najradije odradim na računalu.

 

iPhone i cijena - pa da mi smo osjetljivi na njegovu (za nas) stvarno preveliku cijenu. Al tamo gdje ta cijena je puno probavljivija potpuno razumijem odluku da ga se kupi.
I da... o otvorenosti platformi bi se baš dalo raspravljati - koliko vidim nitko se tu baš nije ekstremno isprsio - al Applovo držanje istina dosta nervira.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice