Poštar postaje "cable guy"

poruka: 41
|
čitano: 6.596
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poštar postaje "cable guy"".
14 godina
neaktivan
offline
Poštar postaje "cable guy"

čudniju stvar već dugo vremena nisam čuo...

možda ovo ispadne kao zanimljiv potez, ali čisto sumnjam, za sada je prerano za išta reći ali sam skeptičan...uz to HP prodaje H1 usluge, uz koje i uslugu IPTV-a, i što će se desiti kada krenu prodavati svoj program? morat će prodavati i jedno i drugo, otkantat će H!? što je s onima koji su već u pošti potpisali za H1?

već duže pratim događaje u HPu i sve mi je očiglednije da je njihova vizija budućnosti sve mutnija.....hope for the best

Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Poštar postaje "cable guy"

Ajme... pa ljudi koji smišljaju novi biznis pošti ... pa to su redom svi genijalci. Danas poštanski uredi prodaju osiguranje - životno i auto, deke, kozmetiku, turističke aranžmane, rezervne dijelove za bicikle (ok ovaj dio ne) al shvaćate što želim reći...

 

Odavno se u pošti može oglašavati na onim ogromnim LCD-ima, do čeg se nikako nije trebalo doći, IMHO.

 

Izgubili su core-business i sad izmišljaju gluposti.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 17:06 (nikbkk).
 
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"

Edit: za superjasko:

 

 

Trebaš vidjeti kako im je nejasno priopćenje pa da shvatiš da onaj tko ga je sastavljao nema pojma o tome što zapravo nude, kada i na koji način. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 17:09 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
nikbkk kaže...

Ajme... pa ljudi koji smišljaju novi biznis pošti ... pa to su redom svi genijalci. Danas poštanski uredi prodaju osiguranje - životno i auto, deke, kozmetiku, turističke aranžmane, rezervne dijelove za bicikle (ok ovaj dio ne) al shvaćate što želim reći...

 

Odavno se u pošti može oglašavati na onim ogromnim LCD-ima, do čeg se nikako nije trebalo doći, IMHO.

 

Izgubili su core-business i sad izmišljaju gluposti.

 

 

Ma koji "core business" - državna pošta je jedan od stupova državnosti. Kada imaš redovitu poštansku službu, onda za sebe možeš reći da si ustrojio državu. Ta služba ne treba biti nikakav "business" niti raditi na tržišnim osnovama. Ako želiš da ljudi šalju pisma i pakete naokolo, onda ćeš to subvencionirati kao što se to oduvijek radi pa će slanje paketa od 50 kila s jednog kraja zemlje na drugi koštati 5 kuna u poštanskim markama. I to je smisao pošte. 

 

Ova debilana, prvo s izdvajanjem telefonije od pošte, da bi se zadovoljilo Švabe i imalo gdje uhljebiti Mudrinića, a sada insistiranje na "profitabilnom poslovanju" državne pošte je bez premca. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 17:22 (Drago).
12 godina
odjavljen
offline
Poštar postaje "cable guy"

Ja tu sad ništa ne razumijem-DVB-T kanali a treba dodatni prijemnik? WTF? Da nije možda IPTV?

SK crew
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
nikbkk kaže...

Izgubili su core-business i sad izmišljaju gluposti.

 

Nisu ga još izgubili ali ga gube polako ali sigurno od CityEx-a, tvrkte koja sa svojim političkim vezama dobiva poslove koji su zakonom propisani kao usluge Hrvatske pošte (zakonski monopol bi trebali imati na račune od T-coma, povratnice od suda i sl.) sve to liberalizacije tržišta poštankog tržišta koje nastupa 2013. ako se ne varam. Debili sa vrha HP-a su htjeli štrajkati ali očito da ih je netko stisao za jaja pa do ide sve sudskim putem, a znamo kakav je sudski sustav u našoj tržavi...

 

Ali ovo moram priznat da ne razumijem baš, ćemu poštanski ured preko tv-a? Daj mi onda acc preko njihove stranice tko hoće tako i ćao.

[shplj]
13 godina
protjeran
offline
Poštar postaje "cable guy"

Ne želim vas uznemiravati ali imam dojavu da su velikodostojnici OIV-a jedan kanal dodjelile Avi Karabatić!

SRETNO!

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
To su dvbt2 kanali samo neznam kakav prijamnik treba ako treba jos jedan prijamnik i jos jedan daljinski za njega promasen slucaj barem za mene!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Poštar postaje "cable guy"

Katastrofa, ja tu niš ne kužim.

Kakav će se sadržaj gore prikazivati, oće to bit samo jedan kanal ili više kanala kao MaxTV i ostala bagra?

 

Tko bi to htio, zašto????

Remember, remember...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
Drago kaže...

Edit: za superjasko:

 

 

Trebaš vidjeti kako im je nejasno priopćenje pa da shvatiš da onaj tko ga je sastavljao nema pojma o tome što zapravo nude, kada i na koji način. 

 

 

Ovo si dobro rekao, taj koji je to sastavljao nema pojma šta je pisao.

 

Remember, remember...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
Exploder kaže...

Katastrofa, ja tu niš ne kužim.

Kakav će se sadržaj gore prikazivati, oće to bit samo jedan kanal ili više kanala kao MaxTV i ostala bagra?

 

Tko bi to htio, zašto????

Bit će 2 multiplexa (C i E) na kojima će ići, pretpostavljam, 10 do 20 programa, ovisno hoće li biti SD ili HD kvalitete.

Nešto kao MaxTV, samo što neće ići preko kabela, nego preko odašiljača.

Bit će kodirano, pa tko želi gledati, morat će plaćati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 17:50 (klimama).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
Drago kaže...
- državna pošta je jedan od stupova državnosti. Kada imaš redovitu poštansku službu, onda za sebe možeš reći da si ustrojio državu.

Kao da slušam Kevina Costnera u Poštaru.. :o)

 

16 godina
moderator
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
bed kaže...
Drago kaže...
- državna pošta je jedan od stupova državnosti. Kada imaš redovitu poštansku službu, onda za sebe možeš reći da si ustrojio državu.

Kao da slušam Kevina Costnera u Poštaru.. :o)

 

{#}

 

Pravu poštu su kod nas uveli civilizirani okupatori - Austrijanci i to je, kao i željeznica, bilo sufinancirano od države. Turci nisu imali javnu poštansku službu.

Ja ne znam za niti jednu evropsku zemlju koja pokušava od svoje pošte napraviti "biznis" koji zarađuje. 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Poštar postaje "cable guy"

 

'Pa kažu: - „Korisnik će na svojem televizoru moći provjeriti što je sve zaprimio te ukoliko želi zatražiti i da mu se odabrana pošta dostavi i u papirnatom obliku.'

 

Ova bi opcija bila divna kad bi na taj način obrađivali papirnate letke "tarot majstora i ostalih dilera zagrobnog života" i onda bi se sve to mogli automatski slati u u svojevsran junk mail.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
291bm kaže...

 

'Pa kažu: - „Korisnik će na svojem televizoru moći provjeriti što je sve zaprimio te ukoliko želi zatražiti i da mu se odabrana pošta dostavi i u papirnatom obliku.'

 

Ova bi opcija bila divna kad bi na taj način obrađivali papirnate letke "tarot majstora i ostalih dilera zagrobnog života" i onda bi se sve to mogli automatski slati u u svojevsran junk mail.

 

Ne znam što će točno raditi s tom televizijom, ali ovo boldano su mogli izvesti i preko interneta. I bilo bi praktičnije.

 

I normalnije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
Drago kaže...
nikbkk kaže...

Ajme... pa ljudi koji smišljaju novi biznis pošti ... pa to su redom svi genijalci. Danas poštanski uredi prodaju osiguranje - životno i auto, deke, kozmetiku, turističke aranžmane, rezervne dijelove za bicikle (ok ovaj dio ne) al shvaćate što želim reći...

 

Odavno se u pošti može oglašavati na onim ogromnim LCD-ima, do čeg se nikako nije trebalo doći, IMHO.

 

Izgubili su core-business i sad izmišljaju gluposti.

 

 

Ma koji "core business" - državna pošta je jedan od stupova državnosti. Kada imaš redovitu poštansku službu, onda za sebe možeš reći da si ustrojio državu. Ta služba ne treba biti nikakav "business" niti raditi na tržišnim osnovama. Ako želiš da ljudi šalju pisma i pakete naokolo, onda ćeš to subvencionirati kao što se to oduvijek radi pa će slanje paketa od 50 kila s jednog kraja zemlje na drugi koštati 5 kuna u poštanskim markama. I to je smisao pošte. 

 

Ova debilana, prvo s izdvajanjem telefonije od pošte, da bi se zadovoljilo Švabe i imalo gdje uhljebiti Mudrinića, a sada insistiranje na "profitabilnom poslovanju" državne pošte je bez premca. 

 

 

 

Pošta je trebala ostati - pošta. Sve ostalo su kerefeke. Shvaćam kupnju bonova za mobitele to mi je nekako još i "prirodno" naći u pošti.

Al ovo da treba subvencionirati slanje paketa od 50 kg po cijeloj Hrvatskoj... to mi baš i ne drži vodu. Ljudi nisu razmišljali slati pakete jer je to po defaultu to bilo skupo. Sad su cijene puno prihvatljivije.

Dostava pošte, paketa, čestitki i sličnog - to je njihov core business / djelatnost, kako god hoćeš. Sad kad imaju konkurenciju bave se glupostima koje mi izazivaju podsmjeh i facepalm u jednom.

 

Imao sam prilike razgovarati sa jednom djelatnicom pošte (na šalteru)... ima normu za broj osiguranja koje mora predložiti/predstaviti (imaj na umu da u zabitima to su obično bakice koje su došle poslati pismo Joži ili Štefu u Australiju) i još masu nebuloza na koje mi se požalila. No norme u prodaji njihovih tercijarnog biznisa :) nisu kraj - ona uz to mora predati više izvješća nego neki financijski analitičar u banci. Pretpostavljam da poštu vodi stara garda koja, eto, tapka u mraku a ovaj "executive managment" s fakultetima (friškiji, jelte) forsira analno izvještavanje da bi mogli napraviti kakve-takve grafove i odlučiti koga otpustiti. Pretpostavljam.

 

Prošle godine imao sam prilike isprobati hp express po prvi put. Izrecitirao adresu pošiljatelja i primatelja na 0800 telefon da bi me isto opet pitali kod preuzimanja pošiljke. Nisam mogao ni kupiti kartonsku ambalažu (pakiranje) od djelatnika koji je došao pokupiti paket.

 

Prije i za vrijeme zimskih praznika slao sam još dodatno 3 paketa. Opet ista priča. Recitiranje adrese na telefon (pa dok gospođa poklika i dobije error, pa se malo porazgovara sa kolegama o tome), i opet pred djelatnikom koji je došao po paket. I dalje nisam mogao kupiti ambalažu. Siguran sam da nisam jedini koji je to tražio.

 

Bilo bi mi logično da mogu:

- naručiti slanje pošiljke putem weba (smanjenje troškova za HP)

- uz to naručiti i kartonsku ambalažu (dodatni prihod za HP)

- odabrati adekvatno osiguranje pošiljke (dodatni prihod za HP)

- odabrati vrijeme preuzimanja (prednost za mene)

- i za to sve platiti kreditnom, maestrom ili gotovinom pri preuzimanju (prednost za mene)

- a po mogućnosti da mogu odabrati checkbox koji zaokružuje 31,49 na 32,00 i razliku donirati u recimo dječje selo hrvatska

 

Jel to teško napraviti? Nije. Al je teško za očekivati da neće biti tako ako su mi pretpostavke gore imalo bliske stvarnosti.

Uz to nekako mi je bilo i logičan potez da još prije 10 godina, prije gmaila i sličnih servisa počnu nuditi uslugu e-maila, pa i besplatno. Pa nek prodaju oglašavanje, zašto ne? Yahoo mail je to radio, Hotmail, Gmx. Ima gro primjera.

 

"Sad" (unatrag nekoliko godina) kad im je konkurencija uzela veliki dio kolača (sudske stvari obavezno dobivam putem city ex-a) izmišljaju gluposti.

 

Očekujem da će sljedeći potez HP-a biti uvođenje 062 brojeva (ili koji su već za dodatnu naplatu) za bilo kakav kontakt.

Nakon toga idem po šarafe. Otac se bavi bravarijom, baš ću ga zamoliti da nazove u HP i zatraži uvjete prodaje šarafa i manje bravarije u svim poštanskim uredima krajnjim korisnicima pošte. Nekako mislim da neće dobiti odbijenicu.

 

 

A zbog čega smatraš da je debilana bilo odvojiti je od telekoma? Prije je to možda bilo usko vezano no '97 godine se to promijenilo svugdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 21:02 (nikbkk).
13 godina
neaktivan
offline
Poštar postaje "cable guy"

Evo večernji je napisao znatno jasniji članak na istu temu.

 

http://www.vecernji.hr/biznis/hrvatska-posta-pokrece-digitalnu-televiziju-clanak-377893

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
Koji fail.
Sta ce nam to kad imamo DVBT receiver za 100kn i besplatnih 20-tak programa?
420chan.org // 7chan.org
16 godina
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
KrEsHo1 kaže...

Evo večernji je napisao znatno jasniji članak na istu temu.

 

http://www.vecernji.hr/biznis/hrvatska-posta-pokrece-digitalnu-televiziju-clanak-377893

Fala k***u više da je neko to sročio kako treba.

 

Najbolje mi je ovo *nije potrebna internet veza, Ne potreban je još jedan set top box ispod telke.

Tako je to se traži.

Remember, remember...
14 godina
neaktivan
offline
Poštar postaje "cable guy"

Ovaj fail će biti  rezultat nadobudnog "menadžmenta" koji u nemogućnosti da poboljša i unaprijedi svoje core biznis izmišlja toplu vodu i kreće u avanture koje će vrlo brzo propasti. Pa će nagomilat nepotrebni gubitak i onda će se naravno svi graknuti  "nećemo mi to sanirati" pa će se elegantno pošta privatizirati. 

Ima ona dovoljno poželjnih lokacija po HR za buduće kupce iz Austrije ili Italije.

Ako sam ti imalo pomogao stisni HVALA. :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
nikbkk kaže...

 

A zbog čega smatraš da je debilana bilo odvojiti je od telekoma? Prije je to možda bilo usko vezano no '97 godine se to promijenilo svugdje.

 

Pa je, promijenilo se svugdje, ali ne zbog koristi građana i države, već zbog interesa korporacija.

 

Debilana je u smislu da ako želiš da ti se pošta sama financira, onda joj je telekom nasušno potreban jer on donosi zaradu, a poštanski promet gubitke. Umjesto toga naša pošta je povezana s Poštanskom bankom, još jedna "originalnost", zbog koje ipak može disati, ali bankarski poslovi nikako nisu normalna ekstenzija poštanskih poslova. Što će biti kada se "privatizira" i ta banka? Financirat će se TV programom? 

 

Meni je SVE u ovoj priči dubinski besmisleno.

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 22:15 (Drago).
13 godina
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
Drago kaže...

 

Ma koji "core business" - državna pošta je jedan od stupova državnosti. Kada imaš redovitu poštansku službu, onda za sebe možeš reći da si ustrojio državu. Ta služba ne treba biti nikakav "business" niti raditi na tržišnim osnovama. Ako želiš da ljudi šalju pisma i pakete naokolo, onda ćeš to subvencionirati kao što se to oduvijek radi pa će slanje paketa od 50 kila s jednog kraja zemlje na drugi koštati 5 kuna u poštanskim markama. I to je smisao pošte. 

 

Ova debilana, prvo s izdvajanjem telefonije od pošte, da bi se zadovoljilo Švabe i imalo gdje uhljebiti Mudrinića, a sada insistiranje na "profitabilnom poslovanju" državne pošte je bez premca. 

 

 

Mudrinic u zatvor,obicni lopov.Prodao ono sto su korisnici platili.Sto se tice poste,sjajni su.Platim im dostavu paketa na adresu,paket uopce ne dode,cekam cijeli dan i njih nema a u uredu tvrde da nikoga nije bilo doma,da su bili.Poslije susretnem postara i on mi kaze da mu motor ne radi 2 dana i da zato nije donio.LOLČINA NA KVADRAT!!

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 22:18 (zoharbizo).
16 godina
protjeran
offline
Poštar postaje "cable guy"

Opet po obicaju sve sami znalci.

 

www.kpn.nl / com - http://www.postnl.nl/voorthuis/

 

BTW., najavljena usluga HPa i po meni fail.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Poštar postaje "cable guy"

ok, znam da smo HT prodali u bescijenje švabama i da oni sad zarađuju hrpetinu love na nama, ali s druge strane gledajući druge državne firme i njihovo "poslovanje" gdje su apsolutno sve do jedne u minusu,a investicija u razvoj nema ni za lijek i k tome su još i legla korupcije

sretan sam što smo HT prodali.

Da ga nismo prodali danas bi još vjerojatno bili na modemu.

A ova usluga će biti dobra jedino ako se bude mogla hakirati pa da se gleda free {#}

Mrzim cheatere iz dna duše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
crozoki kaže...

ok, znam da smo HT prodali u bescijenje švabama i da oni sad zarađuju hrpetinu love na nama, ali s druge strane gledajući druge državne firme i njihovo "poslovanje" gdje su apsolutno sve do jedne u minusu,a investicija u razvoj nema ni za lijek i k tome su još i legla korupcije

sretan sam što smo HT prodali.

Da ga nismo prodali danas bi još vjerojatno bili na modemu.

A ova usluga će biti dobra jedino ako se bude mogla hakirati pa da se gleda free {#}

 I uz to,T-com je ukrao javno vlasništvo i naplaćuje njegovo korištenje iako za to nema nikakve osnove.

SK crew
13 godina
offline
Poštar postaje "cable guy"

Nije T-com ukrao,pogledaj moj post.Gospon Mudrinic je ukrao,to jest prodao ono sto nije njegovo.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
zoharbizo kaže...

Nije T-com ukrao,pogledaj moj post.Gospon Mudrinic je ukrao,to jest prodao ono sto nije njegovo.

 Ne znam na što se tvoj post odnosi. Moj se odnosi na cjelokupnu mrežu,tj. "kablove" jer je to vlasništvo svih građana RH, a T-com naplaćuje drugim operaterima korištenje te mreže.

SK crew
14 godina
offline
Poštar postaje "cable guy"

Hm, zašto svi vi ovdje polazite od pretpostavke da su svima u hrvatskoj dostupne IPTV usluge. Meni je ova opcija kodiranih kanala preko DVB-T signala super riješenje. Naime, živim na samoj granici Zagreba (još uvijek u Zagrebu) i nećete vjerovati ali nitko od postojećih operatera na mom području nema IPTV-uslugu (zvao sam sve, od Optime, H1, T-com-a, B-neta, amisa, iskona...) Jedino što je dostupno je preko satelita al to mi je previše komplikacija, skuplje od standardnog IPTV-a a manji broj kanala. Mogu si samo zamisliti kako je onda po ostatku Hrvatske. Ako ponude dobar odnos cijena/kvaliteta/izbor kanala moglo bi im proći jer ovo što je trenutno u ponudi od free DVB-T kanala je teški očaj...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Poštar postaje "cable guy"
Pranja kaže...
zoharbizo kaže...

Nije T-com ukrao,pogledaj moj post.Gospon Mudrinic je ukrao,to jest prodao ono sto nije njegovo.

 Ne znam na što se tvoj post odnosi. Moj se odnosi na cjelokupnu mrežu,tj. "kablove" jer je to vlasništvo svih građana RH, a T-com naplaćuje drugim operaterima korištenje te mreže.

Pa na to i mislim.Jer su gradani ti koji su placali kablove.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Poštar postaje "cable guy"

Opet s druge strane kad gledaš, deutsche telekom je platio milijarde kuna za HT...ostali provideri 0kn, za šta je inače platio ako je isto mogao dobiti besplatno? (opremu je ionako svu zamijenio novom do danas pretpostavljam)

 

Inače nadam se da će HP nuditi svoj paket programa (tamo piše šezdesetak programa) za 30-40kn to bi bilo dobro za mnoge kojima nije dostupno nešto durgo ili žele jednostavno alternativu, ali isto se slažem da su trebali više pažnje posvetiti razvoju core biznisa, olakšati online narudžbe-možda ih više isticati i reklamirati... vidit ćemo šta će biti od ovoga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice