Philipsov Ultra HD u 28 inča

poruka: 16
|
čitano: 3.918
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Philipsov Ultra HD u 28 inča".
16 godina
offline
Philipsov Ultra HD u 28 inča

Ako ciljaju na profesionalne korisnike, nije mi jasno čemu onda omjer slike 16:9!?

Da je 16:10 još nekako ...

Moj PC  
3 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
passmaslom kaže...

Ako ciljaju na profesionalne korisnike, nije mi jasno čemu onda omjer slike 16:9!?

Da je 16:10 još nekako ...

16:10 vs 16:9 ima smisla govoriti kada je riječ o niskim rezolucijama, ovdje ionako imaš basnoslovno visoku rezoluciju, radio ti u AutoCAD-u, otvorio 2 Word Stranice (moguće i 4) ili pak otvorio Visual Studio. A imati 16:9 na ovakvoj rezoluciju uvijek je pogodnije jer je bliže TV i Filmskim formatima, čisto ako ćeš ga koristiti i za gledanje serija ili filmova.

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
Malo su pokvarili profesionalni dojam sa TN matricom
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Philipsov Ultra HD u 28 inča

A treba imati i skuplji model. Sve je to razradjena i dogovorena bezobrazna taktika koja uvijek tjera na kupovinu neceg skupljeg. 

 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Philipsov Ultra HD u 28 inča

Pa s tom 3840x2160 rezom su mogli onda napraviti i malo veći, npr 32" model, pa i omjera stranica 21:9,
koji bi imao recimo 3840x1620. To bi konačno imalo i smisla,
ovako svi proizvođači ili imaju 21:9 preniske vertikelne reze 2560x1080
ili za ovu rezu ovaj IMHO bezvezni 28" omjera 16:9.
Ajd treba vidjeti i cijenu.
Možda je konkurentna s obzirom tko sad Philipsu radi ekrane, i s obzirom da je TN matrica.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
robimarko kaže...
Malo su pokvarili profesionalni dojam sa TN matricom

Je ali nisu sve TN LCD matrice iste,Nevinašce pogotovo one jeftine TN matrice od prije pet i više godina sa klasičnim CCFL lampama za osvjetljavanje ekrana u odnosu na današnji TN LCD monitor koji koristi kvalitetno LED ili W-LED osvjetljenje.Ako na stol staviš dva monitora, oba sa 6-Bit TN matricom jedan ima CCFL osvjetljenje a drugi ima LED ili W-LED osvjetljenje tu ima očitih razlika. Odma češ primjetit da na monitoru sa CCFL osvjetljenjem hm bijela boja baš i nije bijela. Ta bijela boja vuče na žučkastu, dakle bijelo baš i nije bijelo ili malo se bijela boja zamazala ili požutila fučkaj ga sad.Smijeh

 

Uostalom niti po kvaliteti boja i ostalog, čak niti 6-Bit tN LCD matrice nisu iste zna se da LG pa i Samsung ima dobre TN LCD ekrane pa i Optronics isto tak. No ima i ovih ostalih firmi, kineski proizvođači normalno kao poznati Chimei i njemu slični proizvođači sa nižom razinom kvalitete LCD ekrana.{#}

 

overhaul kaže...

Pa s tom 3840x2160 rezom su mogli onda napraviti i malo veći, npr 32" model, pa i omjera stranica 21:9,
koji bi imao recimo 3840x1620. To bi konačno imalo i smisla,
ovako svi proizvođači ili imaju 21:9 preniske vertikelne reze 2560x1080
ili za ovu rezu ovaj IMHO bezvezni 28" omjera 16:9.
Ajd treba vidjeti i cijenu.
Možda je konkurentna s obzirom tko sad Philipsu radi ekrane, i s obzirom da je TN matrica.

A čije TN LCD matrice koristi Phillips,Nevinašce pa do sad su bili u kompaniji sa LG-jem kolko ja znam osim ako nisu nekaj promjenili jel.To je TN LCD matirca da no piše da je 10-Bit tehnologije, za razliku od ovih običnih TN LCD ekrana(24 monitor za 1100kn)koje su 6-Bit dakle to nije klasičan TN LCD ekran kaj drugo.Svi ovi današnji jeftini TN LCD ekrani ili matrice, koriste 6-Bit tehnologiju znači neki 22 monitor za 100 eura ili več spomenuti 24 za 1100kn.Cool

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-236-aoc-e2450swhk-1920x1080-250-cdm2-10001-2ms-black/68024

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 19:05 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
Philipsov Ultra HD u 28 inča

28" je premalo za ovu rezoluciju u native modu, osim za fotografiju, a TN matrica definitivno pokazuje da ovo nema veze s "pro" upotrebom.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
rambox kaže...
 

A čije TN LCD matrice koristi Phillips,Nevinašce pa do sad su bili u kompaniji sa LG-jem kolko ja znam osim ako nisu nekaj promjenili jel.To je TN LCD matirca da no piše da je 10-Bit tehnologije, za razliku od ovih običnih TN LCD ekrana(24 monitor za 1100kn)koje su 6-Bit dakle to nije klasičan TN LCD ekran kaj drugo.Svi ovi današnji jeftini TN LCD ekrani ili matrice, koriste 6-Bit tehnologiju znači neki 22 monitor za 100 eura ili več spomenuti 24 za 1100kn.Cool

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-236-aoc-e2450swhk-1920x1080-250-cdm2-10001-2ms-black/68024

 Monitori/ekrani/tv su vlasništvo HongKongaškog TPV-a a ostatak kućne zabave je pod Funaijem.
Dakle, dugo vremena već nije u vezi sa LG-em, a inače mislim da je originalnom europskom Philipsu
ostalo samo žarulje, tosteri, električni brijači i četkice. Plus naravno, najlukrativniji biznis;
Precijenjena medicinska oprema na kojoj zgrću glavni novac, jer se medicinari ipak boje nekakvog
no name kineza u bolnici.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
overhaul kaže...
rambox kaže...
 

A čije TN LCD matrice koristi Phillips,Nevinašce pa do sad su bili u kompaniji sa LG-jem kolko ja znam osim ako nisu nekaj promjenili jel.To je TN LCD matirca da no piše da je 10-Bit tehnologije, za razliku od ovih običnih TN LCD ekrana(24 monitor za 1100kn)koje su 6-Bit dakle to nije klasičan TN LCD ekran kaj drugo.Svi ovi današnji jeftini TN LCD ekrani ili matrice, koriste 6-Bit tehnologiju znači neki 22 monitor za 100 eura ili več spomenuti 24 za 1100kn.Cool

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-236-aoc-e2450swhk-1920x1080-250-cdm2-10001-2ms-black/68024

 Monitori/ekrani/tv su vlasništvo HongKongaškog TPV-a a ostatak kućne zabave je pod Funaijem.
Dakle, dugo vremena već nije u vezi sa LG-em, a inače mislim da je originalnom europskom Philipsu
ostalo samo žarulje, tosteri, električni brijači i četkice. Plus naravno, najlukrativniji biznis;
Precijenjena medicinska oprema na kojoj zgrću glavni novac, jer se medicinari ipak boje nekakvog
no name kineza u bolnici.

  Monitori/ekrani nisu vlasništvo TPV-a već isključivo TV-i i to ne u potpunom vlasništvu već 70 % TPV Technology te 30 % Philips. TPV brine za hardware televizija pod Philips brandom a Philips razvija software.

16 godina
offline
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
overhaul kaže...

 Monitori/ekrani/tv su vlasništvo HongKongaškog TPV-a a ostatak kućne zabave je pod Funaijem.
Dakle, dugo vremena već nije u vezi sa LG-em, a inače mislim da je originalnom europskom Philipsu
ostalo samo žarulje, tosteri, električni brijači i četkice. Plus naravno, najlukrativniji biznis;
Precijenjena medicinska oprema na kojoj zgrću glavni novac, jer se medicinari ipak boje nekakvog
no name kineza u bolnici.

Da sad sam provjeril od 2012 Philips TV biznis je u vlasništvu ili u kompaniji sa TPV.No to opet ne znači ništa precizno, vezano za to čije LCD matice koristi Phillips ili monitori koji se prodaju pod tim imenom jer TPV ne proizvodi nikakve LCD matrice.TPV je puno poznatiji po drugom imenu, pod kojim prodaje monitore a to je AOC normalno.Kolko ja znam a to je več poznato dost vremena, pod AOC imenom u skupljim modelima monitora koriste se LG AH-IPS LCD matrice.Slično je i kod klasičnih AOC televizora, (koje kod nas ne moš kupit normalno)i uz te LG IPS matrice pod AOC imenom ima TV modela pa i nekih monitora koji koriste AU Optronics VA ili MVA LCD matrice.{#}

 

Kaj se tiče AOC TN monitora oni danas koriste(nekad je bio LG) AU Optronics LCD TN matrice, koje su po kvaliteti isti stvar kao LG TN ponuda.Dakle po toj logici pod Phillips imenom, TPV vjerojatno ima istu šemu korištenja različitih LCD matica ovisno o cijeni skuplje ili jeftinije kaj drugo.Cool

 

http://www.tpvholdings.com/html/corp_profile.php

 

http://www.auo.com/?sn=149&lang=en-US&c=33

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
offline
Philipsov Ultra HD u 28 inča

A ljudsko oko vidi milijardu boja?

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Philipsov Ultra HD u 28 inča

Panel je najvjerojatnije Innolux (ranije Chi Mei Innolux, CMO) M280DGJ-L30, budući da je to jedini 4k TN panel te dijagonale na tržištu. Isti panel nalazi se u Lenovo Pro2840m koji u prodaju ide s cijenom od 799 dolara, a vjerojatno i u najavljenom Dellovom P2815Q, za kojeg je najavljena cijena ispod 1000 dolara.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 22:26 (hrx).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
hrx kaže...

Panel je najvjerojatnije Innolux (ranije Chi Mei Innolux, CMO) M280DGJ-L30, budući da je to jedini 4k TN panel te dijagonale na tržištu. Isti panel nalazi se u Lenovo Pro2840m koji u prodaju ide s cijenom od 799 dolara, a vjerojatno i u najavljenom Dellovom P2815Q, za kojeg je najavljena cijena ispod 1000 dolara.

 

Očekivana cijena iznosi $1200. Pa bolje je onda kupiti ovaj Lenovo ThinkVision 28, ista matrica + dobijete čitav android kompjuter i izgelda nevjerojatno dobro po istoj cijeni.

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
offline
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
rambox kaže...

Je ali nisu sve TN LCD matrice iste,Nevinašce pogotovo one jeftine TN matrice od prije pet i više godina sa klasičnim CCFL lampama za osvjetljavanje ekrana u odnosu na današnji TN LCD monitor koji koristi kvalitetno LED ili W-LED osvjetljenje.Ako na stol staviš dva monitora, oba sa 6-Bit TN matricom jedan ima CCFL osvjetljenje a drugi ima LED ili W-LED osvjetljenje tu ima očitih razlika. Odma češ primjetit da na monitoru sa CCFL osvjetljenjem hm bijela boja baš i nije bijela. Ta bijela boja vuče na žučkastu, dakle bijelo baš i nije bijelo ili malo se bijela boja zamazala ili požutila fučkaj ga sad.Smijeh

 

Uostalom niti po kvaliteti boja i ostalog, čak niti 6-Bit tN LCD matrice nisu iste zna se da LG pa i Samsung ima dobre TN LCD ekrane pa i Optronics isto tak. No ima i ovih ostalih firmi, kineski proizvođači normalno kao poznati Chimei i njemu slični proizvođači sa nižom razinom kvalitete LCD ekrana.{#}

 

Ak nisu sve TN matrice iste, jos su manje iste sve CCFL lampe. CCFL ce uvijek bit bolje osvjetljenje od LEDa. Samo kaj je dobar CCFL puno skuplji od zadovoljavajuceg LEDa.

15 godina
neaktivan
offline
Philipsov Ultra HD u 28 inča

Sve ok još samo da je AMOLED matrica.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Philipsov Ultra HD u 28 inča
limitedition kaže...

Sve ok još samo da je AMOLED matrica.

Uhh onda možeš samo sanjati o dobrom odzivu, pokretnoj rezoluciji te naravno vijeku trajanja plavog kristala. I IPS bi bio dovoljoan ali koliko sam vidio u specifikacijama ovo je kao Wide TN matrica. Ako mu je takva cijena PRo jeste ali sada za koje profesionalce to je pitanje. Za arhitekte sigurno jeste.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice