Internet – pun k'o šipak

poruka: 41
|
čitano: 8.626
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet – pun k'o šipak".
16 godina
neaktivan
offline
Internet – pun k'o šipak

'za Federaciju Planeta' {#}  I ja to mogu potvrditi, bilo je dovoljno...Ali ubrzo nakon toga,  u pogon je stavljen  IPv7 {#}

Moj PC  
25 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
Riker kaže...

'za Federaciju Planeta' {#}  I ja to mogu potvrditi, bilo je dovoljno...Ali ubrzo nakon toga,  u pogon je stavljen  IPv7 {#}

e a prije moramo razvit replikatore i ukinut monetarni sistem... :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
Riker kaže...

'za Federaciju Planeta' {#}  I ja to mogu potvrditi, bilo je dovoljno...Ali ubrzo nakon toga,  u pogon je stavljen  IPv7 {#}

Pa baš. Mislim ko da se nisu naučili na starim greškama...bit će sigurno dovoljno zauvijek...ne neće bit ni za 50 godina, a vjerojatno ni za 30 hehe.

16 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
oo fak, odo prikljuciti sve moguce uredjaje na internet da zauzmem adresu XD
a bilo bi cool da dodjemo u takvu situaciju kad moras cekati slobodan IP :)
K'eni pa te vat' ;)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
BugSU kaže...
oo fak, odo prikljuciti sve moguce uredjaje na internet da zauzmem adresu XD
a bilo bi cool da dodjemo u takvu situaciju kad moras cekati slobodan IP :)

 do toga neće nikad doć

kod mene normalno radi.....
16 godina
neaktivan
offline
Internet – pun k'o šipak

sad ću sa IPv6 moći krvnim zrncima dodjeljivat IP, al dinamički jer ISP mora prodavati stalne vodove i ostala sranja iz svojih ponuda

...aaargh
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 14:37 ((s)izgoreo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Internet – pun k'o šipak

Ako u sklopu federacije bude tisuću planeta s prosjekom stanovništva 10 puta brojnijim od trenutnog na Zemlji, to ostavlja samo 10^26 adresa po osobi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
MrBlc kaže...

Ako u sklopu federacije bude tisuću planeta s prosjekom stanovništva 10 puta brojnijim od trenutnog na Zemlji, to ostavlja samo 10^26 adresa po osobi.

Preživjet ćemo nekako.

16 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
BugSU kaže...
a bilo bi cool da dodjemo u takvu situaciju kad moras cekati slobodan IP :)

Vidim da nisi koristio CarNET gost modemski ulaz - dođe ti ga na isto... :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
offline
Internet – pun k'o šipak

Federaciju Planeta {#}{#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Internet – pun k'o šipak

Jel se za IPV6 treba kupiti nova kartica,ili?

WP
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
netko,netkovic kaže...

Jel se za IPV6 treba kupiti nova kartica,ili?

 u pravilu ne jer večina kartica podržava taj protokol al je problem sa uređajima kod ISP-a

kod mene normalno radi.....
16 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
netko,netkovic kaže...

Jel se za IPV6 treba kupiti nova kartica,ili?

Ne eventualno nadgraditi OS, tj. instalirati noviji koji ima podršku za IPv6.

Super Secret Secret Squirrel
13 godina
protjeran
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
MrBlc kaže...

Ako u sklopu federacije bude tisuću planeta s prosjekom stanovništva 10 puta brojnijim od trenutnog na Zemlji, to ostavlja samo 10^26 adresa po osobi.

  podsjecas me na "hakera" iz dana nezavisnosti kad je daleko naprednijoj civilizaciji ubacio windows virus u sustav{#}

14 godina
protjeran
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
bugonja kaže...
MrBlc kaže...

Ako u sklopu federacije bude tisuću planeta s prosjekom stanovništva 10 puta brojnijim od trenutnog na Zemlji, to ostavlja samo 10^26 adresa po osobi.

  podsjecas me na "hakera" iz dana nezavisnosti kad je daleko naprednijoj civilizaciji ubacio windows virus u sustav{#}

Jel nije bilo preko mac-a?

WP
16 godina
offline
Internet – pun k'o šipak

IPv6 je fakat perverzija sta se tice broja IP adresa, po covjeku izadje oko 5x1028 = 50000000000000000000000000000, mislim da sam dovoljno nula napisal...

 

Al fora je da cemo s jednom karticom moci biti spojeni na internet s vise IP adresa odjednom, bas me zanima kaj ce smislit Rapidshare i slicni hostinzi posto Ipv6 nema NAT-a :D

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 16:49 (Batista).
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet – pun k'o šipak

eeeee, to su bili dani. Dobro, al to nije bilo do IP adresa vec kapaciteta modemskih ulaza kod njih. Da, dođe ti na isto {#}

15 godina
protjeran
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
cekpi kaže...
BugSU kaže...
oo fak, odo prikljuciti sve moguce uredjaje na internet da zauzmem adresu XD
a bilo bi cool da dodjemo u takvu situaciju kad moras cekati slobodan IP :)

 do toga neće nikad doć

 

pa to smo "prakticki" i radili 90tih prilikom spajanja na carnet :P

u hr je postojalo tek nekolko modema (pula samo 2) na koje si se mogao zakaciti na internet...

bila su to vremena kada si cekao satima da se linija oslobodi i da dobijes svojih sat vremena u cyber svijetu :P

 

doduse nema to veze s ovim sto ti spominjes, ali je posljedica slicna :)

16 godina
offline
Internet – pun k'o šipak

Da ali čekaj ako ideš van preko routera opet ćeš biti jednom adresom "zakačen" ili?

Mislim čemo onda router uopće

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 17:50 (Exploder).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Internet – pun k'o šipak

nekada je Gates izjavio da nikad nikome neće trebati više od 256kB memorije

 

ista stvar će biti i sa IPv6

Volim jabuke :)
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
power_user kaže...

nekada je Gates izjavio da nikad nikome neće trebati više od 256kB memorije

 

ista stvar će biti i sa IPv6

 

64kB i to je navodno izmisljotina: http://imranontech.com/2007/02/20/did-bill-gates-say-the-640k-line/

15 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
dado kaže...
power_user kaže...

nekada je Gates izjavio da nikad nikome neće trebati više od 256kB memorije

 

ista stvar će biti i sa IPv6

 

64kB i to je navodno izmisljotina: http://imranontech.com/2007/02/20/did-bill-gates-say-the-640k-line/

 

Rijec je bila o 640KB, a da si procitao do kraja clanak sa linka kojeg si sam postao doznao bi da to ipak nije bila izmisljotina.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
Batista kaže...

IPv6 je fakat perverzija sta se tice broja IP adresa, po covjeku izadje oko 5x1028 = 50000000000000000000000000000, mislim da sam dovoljno nula napisal...

 

Al fora je da cemo s jednom karticom moci biti spojeni na internet s vise IP adresa odjednom, bas me zanima kaj ce smislit Rapidshare i slicni hostinzi posto Ipv6 nema NAT-a :D

Zapravo 340,282,366,920,938,463,463,374,607,431,768,211,456 jedinstvenih adresa. 

Znate onu: There's no place like 127.0.0.1 ?

IPv6

          There's no place like ::1

15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet – pun k'o šipak

do 2020.g. smo navodno bez brige {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 23:16 (mixig).
14 godina
neaktivan
offline
Internet – pun k'o šipak

hvala bogu da če se sada napokon sve polako početi prebacivati na ipv6, kada se samo sjetim subnetiranja ipv4 adresa dođe mi da plačem :(

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
crodiler kaže...

hvala bogu da če se sada napokon sve polako početi prebacivati na ipv6, kada se samo sjetim subnetiranja ipv4 adresa dođe mi da plačem :(

Po meni to nije nista naspram zapisivanja, a bogami i pamcenja jedne IPv6 adrese...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
odjavljen
offline
Internet – pun k'o šipak

Vidiš, nitko nije razmišljao o pamćenju IPv6 adresa u LANu npr. (ili nedaj bože CoD servera {#})

 

2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334. Ok, vodeće nule se mogu zanemariti ili se 2 ili više "skupina" nula mogu zamijenit sa : pa ispadne 2001:db8:85a3::8a2e:370:7334 al svejedno :/

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 0:00 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak
Sum_of_all_fears kaže...

Vidiš, nitko nije razmišljao o pamćenju IPv6 adresa u LANu npr. (ili nedaj bože CoD servera {#})

 

2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334. Ok, vodeće nule se mogu zanemariti ili se 2 ili više "skupina" nula mogu zamijenit sa : pa ispadne 2001:db8:85a3::8a2e:370:7334 al svejedno :/

da, o tome ja pricam :D

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
15 godina
odjavljen
offline
Internet – pun k'o šipak

Podržava li ijedan browser pristup stranici preko ipv6 (npr localhost)? Opera i IE ne pristupaju.

Uz to, biti će malo glupo pristupanje drugom portu, primjerice:

2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334:8080 za adresu 2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334 i port 8080.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Internet – pun k'o šipak

ima li tko da zna procitat ovaj broj ?

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice