Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

poruka: 139
|
čitano: 24.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen ".
12 godina
suspendiran
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Nuclear_Phoenix kaže...

Jel u pekari daš šaku kripta za kruh?

 

Ne kupuješ ti kriptom ništa, sve je to na kraju vama omraženi fiat. Čak ako i je jedna karika u lancu kripto, u jednom trenutku se opet vraća u fiat. Korak sa kriptom i "ja pomoću kripta kupujem hranu" su besmislice bez ikakve svrhe.

 Evo samo smo još tebe "pametnog" čekali. Metafore ti nisu bas jača strana očito. Otkrio si toplu vodu, jel si razmišljao poslat životopis kod Tesle il u Nasu, traže ovakve ljubomorne i zavidne cijepidlake. Jednostavno je bilo jače od tebe da se napraviš pametnim na sitnicama koje se vide iz aviona.

 

A i napisao sam pomoču kripta ne sa kriptom. Kaže se triput mjeri jednom reži, al tebi je jezik brži od mozga, jbg.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 22:22 (Cryogenic).
3 godine
neaktivan
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

Hoće rasti cijena struje ako ova glupost dobije na težini?

Potpis
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
picajzla0707 kaže...

 da, ja to ozbiljno jer si ti taj koji na ovo pitanje nije odgovorio argumentom, nego napadom na mene osobno

jebe se meni što ti inače radiš u 'ovim temama', na moje pitanje ti si prvo zaključio da brojim krvna zrnca, zatim si mi kao uvjet za sudjelovanje u raspravi stavio 'kad budeš jednako tretirao sve zagađivače i probleme i uz to budeš živio u skladu sa tim...tvoje će pisanje imati ozbiljnost i dubinu. Ovako samo djeluješ kao ogorčeni djedica', što je vrlo zanimljiv način da se umjesto odgovora na pitanje pokuša diskreditirati onoga koji pitanje postavlja

Nitko ti nije postavio nikakav uvjet niti imam mogućnosti za tako nešto, nisam ni moderator ni vlasnik foruma. To što sam napisao je da ću tvoje pisanje ja osobno uzimati za ozbiljnije kad ne bude na nivou "ja sumnjam u to" već kad bude potkrijepljeno argumentima i činjenicama.

Ovo je navodno slobodan svijet pa valjda imam pravo na svoje mišljenje, a svaki tvoj ulet na svaku kripto temu djeluje upravo ovako kako sam napisao.

 

Dalje neću komentirati jer sam više dosadan sam sebi sa ponavljanjem istog, stavio sam dovoljno linkova na razna objašnjenja i druge relevantne stvari, ako ti se čita čitaj, ako ne guraj i dalje po svom.

 

Gallu kaže...
Što se od tada dogodilo? Da je izašlo izvješće koje pobija nebulozu o čistoj mining industriji, a mineri se svoje odokativne vrijednosti drže ko pijan plota?
I apsolutno je nebitno što ti držiš jer je subjektivno i nije potkrijepljeno realnim dokazima.
BTC je energetski najneefikasnija kriptovaluta (od svih koje su uspoređivane). Usporedba s drugim industrijama je apsolutno nebitna jer ne služi istoj svrsi.
O energiji, molim te, nemoj pričati. Vidim da nemaš blage veze. Jedino točno od svega što si naveo je da je bitno na koji se način energija konzumira. A to je direktno vezano za energetsku efikasnost. A to je ono o čemu ja pričam.
Samo da te usmjerim - utjecaj energetskog sektora na okoliš podrazumjeva cijeli životni ciklus, a ne "vid mene ba, pičim na vjetrenjaču!"
Samo ti kmeči i dalje...

Kod minera barem imamo nekakvu transparentnost i mogućnost mjerenja.

S kakvim si ti to dokazima potkrijepio iti jednu svoju tvrdnju? Nekako su mi promakli.

 

I opet ponavljaš istu tezu za BTC. Ne znam kako ne vidiš koliko je glupo to što tvrdiš.

Je li tebi jasno da mi ne pričamo o komadu hardwarea već o softwareu.

Jesmo li tako onda mogli recimo zabraniti Windowse nakon Viste jer je eto bila s*anje?

I onda nakon par verzija dobijemo Win10 vjerojatno najbolju verziju Windowsa, a trebalo ih je zabraniti.

 

Ne kužim što tu tebi nije jasno? BTC je danas takav kakav je, ali on nije mrtva priroda, on je nešto što se konstantno razvija i uz to ima nešto što nema niti jedna druga kriptovaluta.

Da li će za 5-10-15 godina i dalje BTC biti na vrhu ili će ga zamijeniti napredniji projekt to ćemo tek vidjeti.

 

Ubrzo stiže i nova veća nadogradnja, Taproot koja donosi još poboljšanja.

https://www.fool.com/investing/2021/10/01/heres-why-you-should-be-excited-about-bitcoins-tap/

 

Cijeli životni ciklus energije nema smisla uopće spominjati jer bi po tome trebali jako puno toga zabraniti.

 

Nuclear_Phoenix kaže...
Cryogenic kaže...
digitall kaže...

 Pa kad postoje normalne i korisne stvari tipa proizvodnja hrane, a s druge strane postoji kripto

 Kripto je meni jako korisna stvar jer ja pomoću kripta kupim hranu.

Jel u pekari daš šaku kripta za kruh?

 

Ne kupuješ ti kriptom ništa, sve je to na kraju vama omraženi fiat. Čak ako i je jedna karika u lancu kripto, u jednom trenutku se opet vraća u fiat. Korak sa kriptom i "ja pomoću kripta kupujem hranu" su besmislice bez ikakve svrhe.

Trenutno je tako, po pitanju pekare, osim u El Salvadoru. 

Nekada se nije moglo ni sa karticama kupovati na puno mjesta, a sad su najnormalnije prihvaćene gotovo svugdje.

 

Nije istina da se kriptom ne može ništa kupovati, svaki dan je sve više kompanija koje primaju kripto, bez konverzije, čisti kripto, a vremenom će ih biti još više.

 

plimp kaže...

Hoće rasti cijena struje ako ova glupost dobije na težini?

Ta glupost je vjerojatno naša budućnost, a cijena proizvedene struje će rasti ako se ne bude trošila, a ne ako bude.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 20:34 (mzopg).
3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...

Kod minera barem imamo nekakvu transparentnost i mogućnost mjerenja.

S kakvim si ti to dokazima potkrijepio iti jednu svoju tvrdnju? Nekako su mi promakli.

 

I opet ponavljaš istu tezu za BTC. Ne znam kako ne vidiš koliko je glupo to što tvrdiš.

Je li tebi jasno da mi ne pričamo o komadu hardwarea već o softwareu.

Jesmo li tako onda mogli recimo zabraniti Windowse nakon Viste jer je eto bila s*anje?

I onda nakon par verzija dobijemo Win10 vjerojatno najbolju verziju Windowsa, a trebalo ih je zabraniti.

 

Ne kužim što tu tebi nije jasno? BTC je danas takav kakav je, ali on nije mrtva priroda, on je nešto što se konstantno razvija i uz to ima nešto što nema niti jedna druga kriptovaluta.

Da li će za 5-10-15 godina i dalje BTC biti na vrhu ili će ga zamijeniti napredniji projekt to ćemo tek vidjeti.

 

Ubrzo stiže i nova veća nadogradnja, Taproot koja donosi još poboljšanja.

https://www.fool.com/investing/2021/10/01/heres-why-you-should-be-excited-about-bitcoins-tap/

 

Cijeli životni ciklus energije nema smisla uopće spominjati jer bi po tome trebali jako puno toga zabraniti.

 

 

Kakvu transparentnost? Ono sranje što tupe od 60% što nema veze sa stvarnim stanjem? To da govore da koriste čiste geotermalne izvore na Islandu pa presele farme na ugljen u Kinu? Da takvu je transparentnost imala i Cosa Nostra kada se rješavala nuklearnog otpada s broda u more...

A tvoje tvrdnje? Laž, laž, glupost, izmišljotina, laž?

Jedina moja tvrdnja je da je BTC energetski najneefikasnija kriptovaluta i da bi je trebalo zabraniti zbog cijelog neodgovornog odnosa tog sustava prema okolišu.

To asm bio i rekao - zabraniti ako se drastično ne poprave (kao što to neke druge kriptovalute pokušavaju). Kaad BTC bude koristio maksimalno stoti dio energije koji koristi danas, više neću niti a reći.... a to tada, moje je apsolutno pravo i moralna odgovornost da sve upućujem na njegove greške.

A jesi glup ko stup. Cijeli životni ciklus je jedini način da usporedba sustava ima smisla, bez toga je ko da uspoređuješ kamenje sa jednorzima. Pojma nemaš, baljezgaš strašne gluposti. Ne znam kako ti nije bad ovako se sramotiti... ali opet - kužim ja da je većina ove sitne kripto ekipe koja se vucara po forumima u biti sekta kao oni likovi iz multi level marketinga, koji sami sebe tapšaju po leđima dok si govore očite laži. Normalni ljudi bi propali u zemlju od srama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Gallu kaže...

A jesi glup ko stup. Cijeli životni ciklus je jedini način da usporedba sustava ima smisla, bez toga je ko da uspoređuješ kamenje sa jednorzima. Pojma nemaš, baljezgaš strašne gluposti. Ne znam kako ti nije bad ovako se sramotiti... ali opet - kužim ja da je većina ove sitne kripto ekipe koja se vucara po forumima u biti sekta kao oni likovi iz multi level marketinga, koji sami sebe tapšaju po leđima dok si govore očite laži. Normalni ljudi bi propali u zemlju od srama.

 Doma si tako razgovaraj primitivčino balava. Kad savladaš osnove pristojne komunikacije javi se do tada više nemamo što diskutirati. EOD

3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...
Gallu kaže...

A jesi glup ko stup. Cijeli životni ciklus je jedini način da usporedba sustava ima smisla, bez toga je ko da uspoređuješ kamenje sa jednorzima. Pojma nemaš, baljezgaš strašne gluposti. Ne znam kako ti nije bad ovako se sramotiti... ali opet - kužim ja da je većina ove sitne kripto ekipe koja se vucara po forumima u biti sekta kao oni likovi iz multi level marketinga, koji sami sebe tapšaju po leđima dok si govore očite laži. Normalni ljudi bi propali u zemlju od srama.

 Doma si tako razgovaraj primitivčino balava. Kad savladaš osnove pristojne komunikacije javi se do tada više nemamo što diskutirati. EOD

 A šta diskutirati sa nekim koji kaže da je životni ciklus nebitan. Taj je očito potkapacitiran. Na koji način voditi diskusiju?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 7:53 (Gallu).
9 godina
online
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

nekako mi se meščini da su ovi moralisti vođeni nekim drugim, manje zelenim porivima

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 0:22 (miki_the_pirat).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...

Nitko ti nije postavio nikakav uvjet niti imam mogućnosti za tako nešto, nisam ni moderator ni vlasnik foruma. To što sam napisao je da ću tvoje pisanje ja osobno uzimati za ozbiljnije kad ne bude na nivou "ja sumnjam u to" već kad bude potkrijepljeno argumentima i činjenicama.

Ovo je navodno slobodan svijet pa valjda imam pravo na svoje mišljenje, a svaki tvoj ulet na svaku kripto temu djeluje upravo ovako kako sam napisao.

 

Dalje neću komentirati jer sam više dosadan sam sebi sa ponavljanjem istog, stavio sam dovoljno linkova na razna objašnjenja i druge relevantne stvari, ako ti se čita čitaj, ako ne guraj i dalje po svom.

ah, dakle ti ćeš moje mišljenje uzimat za ozbiljno onda kad..., samo zato jer nemaš odgovor niti argument na pitanje

pitanje je sasvim legitimno, slično takvo postavio sam svojevremeno i odvjetničkoj komori kad su mi odgovorili da prema njihovom istraživanju odvjetnici uredno odrađuju besplatnu pravnu pomoć koju je komora dužna osigurati

naravno, poslali su mi podatke iz istraživanja koje je odrađeno anketom među odvjetnicima i naravno da sam poptuno drukčije informacije dobio od odvjetnika koje osobno poznajem i primatelja besplatne pravne pomoći 

 

isto tako sumnjam i u anketu među majnerima koja kaže da 60% njih majna na ekološke izvore, a to što ti ne sumnjaš i meni uzimaš pravo na sumnju je opet ono što sam već rekao - previše si subjektivan 

isto tako nisi odogovorio na koji način se mjeri udio zelene energije kod majnanja, na koji način može majner reći rudari li zeleno ako je priključen na istu mrežu na kojoj i ja perem veš, prekidaju li majneri majnanje kad nema sunca u njihovim solarnim energanama (ako ih imaju) i je li taj udio izračunat u istraživanju ili je samo pojedini majner u istraživanju stavljen u 100% zeleno majnanje samo zato jer je odgovorio da majna zeleno

ništa od toga nisi odgovorio, ali uredno smatraš kako su ta pitanja nepotrebna, a mi bi te tvoje tvrdnje o 60% zelenog majnanja trebali uzeti kao činjenicu 

 

bitno da meni sereš o potkrijepljivanju argumentima i činjenicama

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 14:52 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

Nitko ti nije postavio nikakav uvjet niti imam mogućnosti za tako nešto, nisam ni moderator ni vlasnik foruma. To što sam napisao je da ću tvoje pisanje ja osobno uzimati za ozbiljnije kad ne bude na nivou "ja sumnjam u to" već kad bude potkrijepljeno argumentima i činjenicama.

Ovo je navodno slobodan svijet pa valjda imam pravo na svoje mišljenje, a svaki tvoj ulet na svaku kripto temu djeluje upravo ovako kako sam napisao.

 

Dalje neću komentirati jer sam više dosadan sam sebi sa ponavljanjem istog, stavio sam dovoljno linkova na razna objašnjenja i druge relevantne stvari, ako ti se čita čitaj, ako ne guraj i dalje po svom.

ah, dakle ti ćeš moje mišljenje uzimat za ozbiljno onda kad..., samo zato jer nemaš odgovor niti argument na pitanje

pitanje je sasvim legitimno, slično takvo postavio sam svojevremeno i odvjetničkoj komori kad su mi odgovorili da prema njihovom istraživanju odvjetnici uredno odrađuju besplatnu pravnu pomoć koju je komora dužna osigurati

naravno, poslali su mi podatke iz istraživanja koje je odrađeno anketom među odvjetnicima i naravno da sam poptuno drukčije informacije dobio od odvjetnika koje osobno poznajem i primatelja besplatne pravne pomoći 

 

isto tako sumnjam i u anketu među majnerima koja kaže da 60% njih majna na ekološke izvore, a to što ti ne sumnjaš i meni uzimaš pravo na sumnju je opet ono što sam već rekao - previše si subjektivan 

isto tako nisi odogovorio na koji način se mjeri udio zelene energije kod majnanja, na koji način može majner reći rudari li zeleno ako je priključen na istu mrežu na kojoj i ja perem veš, prekidaju li majneri majnanje kad nema sunca u njihovim solarnim energanama (ako ih imaju) i je li taj udio izračunat u istraživanju ili je samo pojedini majner u istraživanju stavljen u 100% zeleno majnanje samo zato jer je odgovorio da majna zeleno

ništa od toga nisi odgovorio, ali uredno smatraš kako su ta pitanja nepotrebna, a mi bi te tvoje tvrdnje o 60% zelenog majnanja trebali uzeti kao činjenicu 

 

bitno da meni sereš o potkrijepljivanju argumentima i činjenicama

Traume su za*ebana stvar, nemam više što dodati, kolega je to lijepo napisao. 

 

trajni link

 

Čekamo sljedeću kripto temu da ponovimo još jednom sve ovo...

11 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...

Traume su za*ebana stvar, nemam više što dodati, kolega je to lijepo napisao. 

 

trajni link

 

Čekamo sljedeću kripto temu da ponovimo još jednom sve ovo...

ha čuj, za razliku od tebe i kolege kojeg linkaš, a kojima su očito popovi nabili traume izu djetinjstva pa onda to uzimaju kao primjer, ja nit sam išao u crkvu, nit je u mojem djetinjstvu bilo majnera

a tko je tebe i onog drugog kolegu dirao kao male i ostavio vam traume, to znate vi sami

 

stvarno nemerem vjerovat da smo došli do ovoga, a još se par poruka iznad praviš fin i sav uvrijeđen onome galu vičeš da je primitivčina

al to je tako s fanaticima, čim nije po njihovom ide se na ad hominem i još gore od toga

ne vjerujem da ćemo ponavljati ponovo, previše si pokazao da bi dalje s takvima vodio rasprave

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
picajzla0707 kaže...

ha čuj, za razliku od tebe i kolege kojeg linkaš, a kojima su očito popovi nabili traume izu djetinjstva pa onda to uzimaju kao primjer, ja nit sam išao u crkvu, nit je u mojem djetinjstvu bilo majnera

a tko je tebe i onog drugog kolegu dirao kao male i ostavio vam traume, to znate vi sami

 

stvarno nemerem vjerovat da smo došli do ovoga, a još se par poruka iznad praviš fin i sav uvrijeđen onome galu vičeš da je primitivčina

al to je tako s fanaticima, čim nije po njihovom ide se na ad hominem i još gore od toga

ne vjerujem da ćemo ponavljati ponovo, previše si pokazao da bi dalje s takvima vodio rasprave

 Kolega, postoji razlika između zajebancije, pa bila ona loša ili dobra i vrijeđanja. Ovo što je r3nchi napisao je čista zajebancija uz to je kako si i sam primijetio SF jer nije baš da je bilo majnera u to doba.

Isto tako ovo što si ti napisao, prvi paragraf doživljavam kao zajebanciju/provokaciju i to je ok.

 

Ovaj drugi dio gdje se stavljamo u nekakve ladice i nazivamo sektašima, fanaticima i slično je već na granici vrijeđanja, ali kada netko otvoreno napiše "glup si kao stup" i slično onda je to čisto vrijeđanje i sa takvima nemam više što raspravljati. Trošim svoje dragocjeno vrijeme da bi razvili nekakvu argumentiranu raspravu, ali to jednostavno ne ide.

3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

Gle - ne možeš napisati onakvu glupost da ti kad tad netko ne kaže da si glup. Reci ne znam ili jednostavno ne spominji. ili traži da ti se objasni. Ne znam.

11 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

ma naravno da postoji razlika, samo što ti na moje pitanje nisi odgovorio niti jednim argumentom u cijeloj ovoj raspravi, nego osobnim napadima i sprdnjom, a pričaš o tome koga ćemo ozbiljno shvatiti

jedna je stvar uzeti neki podatak bez puno razmišljanja i s njime baratati bez promišljanja o njemu, to se događa svima, ali sasvim je drugo odbijati bilo kakvo pitanje i raspravu o njegovoj relevantnosti 

a taj podatak dobiven anketom među majnerima je relevantan koliko i anketa o korupciji koju bi plenković napravio među svojim članovima

3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

Ovdje ti ima još jedno zanimljivo štivo o bitcoinu:

Bitcoin: How a flooded mine in China spotlighted Bitcoin's pollution problem | Fortune

i još jedan citat: "renewable energy is not a good match for Bitcoin mining as 24/7 operations are best for ROI on mining devices."

Uz to - mineri nisu pohrlili na island ili nakačili se na hidroelektrane jer su ekološki osvješteni; jednostavno im je to jeftinije. Boli njih ku**c za okoliš. Da je najjeftinija energija da pale djecu iz Afrike - palili bi djecu iz Afrike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 14:33 (Gallu).
9 godina
online
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

Jedna od razlika između mene koji palim struju majnajući i tebe koji pališ struju trolajući je ta što ja imam neku korist od toga... pa se razmisli

3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Struja se, kao prvo, ne pali.
A kao drugo, vidim da bi tebi koristilo malo pravopisa i gramatike pa radije internet koristi za to, a manje za glupave komentare.
9 godina
online
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

mislio sam da si dovoljno napredovao u evoluciji da shvatiš poantu i kontekst... da se ne zamaramo tehnikalijama... ali sam očito krivo mislio

3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Očito ti krivo misliš za mnogo toga.
Pogotovo što se tiče pravopisa i gramatike.
9 godina
online
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

to ti je jedini argument?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice