Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 443.099
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

Problem je kada neobrazovana budala ima previse samopouzdanja i premalo samosvijesti.

 Problem je i kada se činjenice prilagođavaju osjećajima. Koliko vidim većina je protiv mjera jer im narušavaju komociju ili nekog drugog potpuno subjektivnog razloga. I onda se selektivno traže informacije koje bi se na bilo kakav način mogle interpretirati u tom smislu, a potpuno ignoriraju suprotne. Bez imalo volje da se otkrije stvarno stanje stvari ili mogućnosti da se promijeni mišljenje.

 

To je ujedno dokaz da zabrana religije ništa ne rješava, ljudska potreba za apriornim iracionalnim tumačenjima, kojima se onda stvarnost mora prilagoditi, je univerzalna, religija je samo način institucionaliziranja takvih ljudi i razmišljanja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Problem je kada neobrazovana budala ima previse samopouzdanja i premalo samosvijesti.

 Problem je i kada se činjenice prilagođavaju osjećajima. Koliko vidim većina je protiv mjera jer im narušavaju komociju ili nekog drugog potpuno subjektivnog razloga. I onda se selektivno traže informacije koje bi se na bilo kakav način mogle interpretirati u tom smislu, a potpuno ignoriraju suprotne. Bez imalo volje da se otkrije stvarno stanje stvari ili mogućnosti da se promijeni mišljenje.

 

To je ujedno dokaz da zabrana religije ništa ne rješava, ljudska potreba za apriornim iracionalnim tumačenjima, kojima se onda stvarnost mora prilagoditi, je univerzalna, religija je samo način institucionaliziranja takvih ljudi i razmišljanja.

 O religiji bi mogli dugo raspravljati, ali ako mislim da je uvijek bolje izvaditi tumor unatoc mogucnosti povratka istoga, nego ga ostaviti u tijelu i nadati se da nece napraviti generalno sranje.

A religija je rak drustva koje nije spremno nositi se sa daleko vecom mogucnoscu da je sve kaos i da ne postoji smisao njihovog zivota osim onoga koji sami sebi zadaju.

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

jesi li normalan? pa otkud ga sada i tijekom ljeta kod nas, kako se ponašao u us, jel' sada prvi do četvrti mjesec? u us je imao peak u sedmom mjesecu..

Vrhunac ove pandemije je mjesecima iza nas, ali j*biga nitko ti nije to rekao. Nitko nije rekao napaćenom narodu da su napravili umjetni val sa masovnim/debilnim testiranjam sa superosjetljivim PCR testovima. Tako ovi klaunovi iz stožera više i ne znaju kako bi imenovali rezultate debilnih PCR testiranja: zaraženi, bolesni, oboljeli, pozitivni, kontakti, asimptomatični, itd. Naravno oni uopće nemaju nikakvu strategiju (nisu je nikad ni imali) i samo slušaju što će narediti birokrati iz EU ili ćato iz Buzina.

 

https://www.nacional.hr/novi-pristup-pandemiji-hrvatska-na-pragu-promjene-postupka-testiranja-na-koronavirus/

Sugovornici Nacionala bliski ovom Vladinu savjetu pojasnili su da Hrvatska sasvim sigurno neće biti prva koja će povući ovaj potez, no bit će među predvodnicima u Europi jer raspolaže s konkretnim znanstvenim spoznajama i vrlo brzo će imati pripremljen hodogram aktivnosti i upute za postupanje. “Ukratko i vrlo plastično: čeka se Amerika, a ona je vrlo blizu odluci. Kad Amerikanci krenu, većina svijeta ih slijedi”, pojašnjava ovaj sugovornik Nacionala i dodaje da, po istraživanjima koje su provela sveučilišta Irvine i Harvard s najvažnijim tamošnjim javnozdravstvenim ustanovama, 90 posto danas službeno inficiranih osoba po novim kriterijima zapravo uopće ne bi bile pozitivne.“I ovdje se ne radi ni o kakvoj manipulaciji ili prikrivanju podataka. Naprosto će se na osnovu najnovijih spoznaja početi postupati objektivno”, dodaje ovaj stručnjak.

 


šta si navro na Mišu, da je bio Oliver postao bih Olivera, Mišo je nebitan, bitno je rasturanje među hiljadu ljudi bez maske i razmaka, da, na otvorenom gdje mi ljudi pjevaju u lice zapljuskuju me hraćkama, kašljem i najgore od svega glupostima s bine, od toga čovjek može najprije umrijeti

Nisam ja navro nigdje, već ti. Uostalom nadležni su odobrili taj skup, jer nisu imali nikakvo ustavno/zakonsko uporište za zabranu.

 

Još jednom te pitam jel nosiš masku na otvorenom? Dišeš li uopće kad izađeš vani!?

Pazi se dooobro, jer svakim svojim udahom unosiš na 100tine tisuća bakterija, virusa, spora i sl. Isto tako izdahom širiš te 'ubojice' drugima, a da ne pričam o 40 tisuća ppma CO² kojeg Sveta Greta vidi golim okom.

 

mzopg kaže...
/cut

Sve jasno, mijenjam stranu. 

Sasvim mi je svjedno na kojoj/čijoj si strani, jer ideš na ignore listu.

 

Bye bye

 

 

sexytoiletpaper kaže...

Cek sekundu, da vidim jesam li shvatio.

 Nisi ti ništa shvatio. Sekunda ti nije dosta, pa se čujemo sutra kad ti to malo bolje proučiš.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

jesi li normalan? pa otkud ga sada i tijekom ljeta kod nas, kako se ponašao u us, jel' sada prvi do četvrti mjesec? u us je imao peak u sedmom mjesecu..

Vrhunac ove pandemije je mjesecima iza nas, ali j*biga nitko ti nije to rekao. Nitko nije rekao napaćenom narodu da su napravili umjetni val sa masovnim/debilnim testiranjam sa superosjetljivim PCR testovima. Tako ovi klaunovi iz stožera više i ne znaju kako bi imenovali rezultate debilnih PCR testiranja: zaraženi, bolesni, oboljeli, pozitivni, kontakti, asimptomatični, itd. Naravno oni uopće nemaju nikakvu strategiju (nisu je nikad ni imali) i samo slušaju što će narediti birokrati iz EU ili ćato iz Buzina.

 

https://www.nacional.hr/novi-pristup-pandemiji-hrvatska-na-pragu-promjene-postupka-testiranja-na-koronavirus/

Sugovornici Nacionala bliski ovom Vladinu savjetu pojasnili su da Hrvatska sasvim sigurno neće biti prva koja će povući ovaj potez, no bit će među predvodnicima u Europi jer raspolaže s konkretnim znanstvenim spoznajama i vrlo brzo će imati pripremljen hodogram aktivnosti i upute za postupanje. “Ukratko i vrlo plastično: čeka se Amerika, a ona je vrlo blizu odluci. Kad Amerikanci krenu, većina svijeta ih slijedi”, pojašnjava ovaj sugovornik Nacionala i dodaje da, po istraživanjima koje su provela sveučilišta Irvine i Harvard s najvažnijim tamošnjim javnozdravstvenim ustanovama, 90 posto danas službeno inficiranih osoba po novim kriterijima zapravo uopće ne bi bile pozitivne.“I ovdje se ne radi ni o kakvoj manipulaciji ili prikrivanju podataka. Naprosto će se na osnovu najnovijih spoznaja početi postupati objektivno”, dodaje ovaj stručnjak.

 


šta si navro na Mišu, da je bio Oliver postao bih Olivera, Mišo je nebitan, bitno je rasturanje među hiljadu ljudi bez maske i razmaka, da, na otvorenom gdje mi ljudi pjevaju u lice zapljuskuju me hraćkama, kašljem i najgore od svega glupostima s bine, od toga čovjek može najprije umrijeti

Nisam ja navro nigdje, već ti. Uostalom nadležni su odobrili taj skup, jer nisu imali nikakvo ustavno/zakonsko uporište za zabranu.

 

Još jednom te pitam jel nosiš masku na otvorenom? Dišeš li uopće kad izađeš vani!?

Pazi se dooobro, jer svakim svojim udahom unosiš na 100tine tisuća bakterija, virusa, spora i sl. Isto tako izdahom širiš te 'ubojice' drugima, a da ne pričam o 40 tisuća ppma CO² kojeg Sveta Greta vidi golim okom.

 

mzopg kaže...
/cut

Sve jasno, mijenjam stranu. 

Sasvim mi je svjedno na kojoj/čijoj si strani, jer ideš na ignore listu.

 

Bye bye

 

 

sexytoiletpaper kaže...

Cek sekundu, da vidim jesam li shvatio.

 Nisi ti ništa shvatio. Sekunda ti nije dosta, pa se čujemo sutra kad ti to malo bolje proučiš.

 Aha, dakle ovi sto su novi zavrsili na aparatima su tamo, zajebancije radi? Bacimo pogled na SAD, ekipa koja tamo umire ko muhe to rade jer, eto tako?

Mileni moj, nitko ne raspravlja da li je bolest teza zimi nego ljeti, svi se slazu da je. Ljudi provode vise vremena vani, u uredima se otvaraju prozori, oni koji se ne moraju, se ne jebu po tramvajima. Kako dode hladnije vrijeme tako cemo vise vremena provoditi skupa u zatvorenim prostorima. Nema veze to sa "1. do 4. mjesec". To ce trajati od kad krene zahladivati. Dodaj tome i hrpe klinaca koji su u skolu i iz skole sada krenuli javnim prijevozom dok su zadnjih 6 mjeseci ostajali doma, i eto ti novog vala.

Razumijem ja da ti odbijas priznati da bi mogao cijelo ovo vrijeme biti u krivu i da je to zadnje sto ti pada na pamet. Da ti cijela obitelj premine od virusa, ti bi na samrti izjavio da je to samo obmana ljudi koji zele zaraditi novce na tome.

14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

ma ljudi očekuju procesije flagelanata, doktore u crnom s onim kljunastim maskama, apokaliptične propovjednike, rat svi na sve i "ma zajebi se, mrčimo se dok stignemo" orgije...

 

ja se uključujem na zadnjem koraku 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 12:45 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Stric_Jura kaže...

ma ljudi očekuju procesije flagelanata, doktore u crnom s onim kljunastim maskama, apokaliptične propovjednike, rat svi na sve i "ma zajebi se, mrčimo se dok stignemo" orgije...

 

ja se uključujem na zadnjem koraku 

 Ček, ček, zar neće bit flagelanata? Lako mi je za one s kljunastim maskama, ali flagelanti, pa bez njih neće nikad proći ova epidemija. Pa kako ljudi misle zadovoljit bogove bez krvavih leđa? Misle valjda da će znanost to riješit? Hahahaha... Samo bogovi mogu ovo riješit, kao i sve ostale probleme na ovom griješnom svijetu.

 

Idem se ja malo bičevat...

 

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Sasvim mi je svjedno na kojoj/čijoj si strani, jer ideš na ignore listu.

 

Bye bye

 

 

 

 šmrc

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

kolicina oboljelih konstatno raste od 4. mjeseca pa do sada...

Pametni naš tariguže. KoLiČiNa oboljelih raste? A izliječenih, pada? Pozitivni slučajevi =/= oboljeli; oboljeli =/= hospitalizirani.

sexytoiletpaper kaže...

 

 

novog vala.

 

14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 

@mzopg 

 

- Step into my office!
- Why?
- 'CAUSE YOU'RE FU*KING FIRED!
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Punti kaže...

 

@mzopg 

 

- Step into my office!
- Why?
- 'CAUSE YOU'RE FU*KING FIRED!

 

 

7's the key number here!

6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
sexytoiletpaper kaže...

kolicina oboljelih konstatno raste od 4. mjeseca pa do sada...

Pametni naš tariguže. KoLiČiNa oboljelih raste? A izliječenih, pada? Pozitivni slučajevi =/= oboljeli; oboljeli =/= hospitalizirani.

sexytoiletpaper kaže...

 

 

novog vala.

 Da, broj trenutno oboljelih je u stalnom rastu ako izuzmemo zadnjih par dana. Hoce li ponovno poceti rasti sada kada je krenula skola? Hoce li nastaviti rasti kada krene hladnije vrijeme? Ali da, slobodno izrezi par recenica iz konteksta, volis to raditi :)

Slazem se da je blesav pojam i razmisljao sam ga staviti u navodnike, ali reko, nije nitko dovoljno glup da ne shvati kontekst pojma kao znacanje "novo ekstremno povecanje broja TRENUTNO oboljelih."

Ispricavam se na gafu, necu vise imati takve predrasude.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

 Da, broj trenutno oboljelih je u stalnom rastu ako izuzmemo zadnjih par dana.

Pokaži mi molim te. Ja ti najbolje razumin grafove, pa te molim, ako je moguće.

 

napomena - ne govorimo o Seroševim "novoobljelim" (pozitivno testiranim), nego o oboljelim koji su završili na hospitalizaciji.

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Nisam ja navro nigdje, već ti. Uostalom nadležni su odobrili taj skup, jer nisu imali nikakvo ustavno/zakonsko uporište za zabranu.

 

Još jednom te pitam jel nosiš masku na otvorenom? Dišeš li uopće kad izađeš vani!?

Pazi se dooobro, jer svakim svojim udahom unosiš na 100tine tisuća bakterija, virusa, spora i sl. Isto tako izdahom širiš te 'ubojice' drugima, a da ne pričam o 40 tisuća ppma CO² kojeg Sveta Greta vidi golim okom.

 covid19 nije sezonska bolest, vjerovalo se da bi mogla biti i da će pandemija prestati ili se umiriti tijekom ljeta ali nije, čak i da je detektirano po 15 virusa kod svakog pojedinačno na koji je PCR test reagirao oni su prenijeti od drugog zaraženog s peakom usred ljeta u us, u rusiji s vrhuncem u svibnju, u brazilu također u srpnju kao u us a na južnoj je polutci, indija tek treba doći do vrhunca a epidemija je u stalnom porastu itd. a ne od 1-4 mjeseca kada su se primjenjivali isti ti testovi, prestani se izvlačiti... dakle ukoliko postoje valovi u pojedinoj zemlji nastali su isključivo kao reakcija i odgovor na mjere pojedinih stožera, npr kod nas...

 

dosadan si užasno s mišom, šta hoćeš? spomenem ga u prvom postu, ti se čudiš, pokažem ti video u kojem se rasturaju na njegovu pjesmu da ti objasnim zašto sam ga spomenuo, ti se opet čudiš, kažem ti da je pjevao oliver da bi valjda upisao njega a ne mišu i ti opet imaš problem, pa dokle? kako sam ja onda navro? ti me cijelo vrijeme drkaš s njim

 

ti nikako da shvatiš što su to rizična mjesta, tražiš me sada da se ponovim po treći, četvrti put, dakle ako stojim okružen velikim brojem ljudi koji plešu, šmrću, kašlju, ne drže distancu i guraju se odnosno čine sve ono što se radi u normalno vrijeme na nekom partyju, ignorirajući pandemiju tada postoji realna šansa da je neki od njih zaražen i da ću ostankom u njegovoj/njihovoj blizini na duže vrijeme dobiti zarazu, isto tako vrijedi i za mene ako se ja ponašam neprimjereno u vrijeme epipandemije postoji šansa da ja nekome prenesem zarazu, dakle govorim o okruženju ljudi koji se ponašaju neodgovorno, naravno da ću ako se kojim slučajem nađem u takvoj situaciji nositi masku iako je potpuno debilno ići s namjerom u takve situacije ili biti njihov organizator, na kraju na taj isti način započela je epidemija u bergamu, okupljanjem na stadionu za vrijeme utakmice atalante

ne govorim o šetnjama prirodom, prolasku kroz grad i sličnim situacijama u kojima sam na distanci ili nedovoljno vremena da se zarazim ili ja zarazim druge

jesam li bio dovoljno jasan ili ćeš me još pilati s istim pitanjima? jer ako hoćeš više na njih nemam namjere odgovarati

 

i da se dopunim na ovih stotine tisuća bakterija, spora i virusa...

na njih imamo odgovor, to su mikroorganizmi kojima smo stalno okruženi, na covid osim standardne obrane nemamo specifičan odgovor, prvi puta se susrećemo s tim specifičnim virusom i zato je u prvom redu opasan a da ne govorimo o ostalim posljedicama koje vremenom sve više kako pandemija traje izlaze na vidjelo i o kojima se još prikupljaju podaci

sexytoiletpaper kaže...

Razumijem ja da ti odbijas priznati da bi mogao cijelo ovo vrijeme biti u krivu i da je to zadnje sto ti pada na pamet. Da ti cijela obitelj premine od virusa, ti bi na samrti izjavio da je to samo obmana ljudi koji zele zaraditi novce na tome.

 što je najgore on je cijelo vrijeme u krivu, netko je sinoć potegao staru temu...

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/2020-biti-prva-druga-najtoplija-godina-otk/277009.aspx?

...i baš gledam i ne vjerujem do kuda je pokopan u gnoj vlastitih kvaziargumenata pokupljenih sa pseudoznanstvenih stranica i kada će uvidjeti da je rastavljen, pobijeđen i da je vrijeme da se pokupi podvijenog repa... ali ne kretenarija mora biti zadnja, tako da se pitam vrijedi li uopće raspravljati s njim jer vidim da se i u ovoj raspravi topi a ne odustaje

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 16:53 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Pa za pisanje gluposti nema nikakvih sankcija (osim na nekim temama) i onda oni kojima se pišu gluposti to i čine.

To se inače zove trolanje, samo u doba epidemije i općedruštvene nervoze nije bezazleno kao inače.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 covid19 nije sezonska bolest

 

Tako je!

 

nemrem_stara_mi_sere kaže...

ako stojim okružen velikim brojem ljudi koji plešu

Tako je! Čovik je glup ko kurac, on bi izlazio vanka, di te može zgazit auto, past stablo na glavu, smirit svemirski kamen... budala, pusti ga.

 

nemrem_stara_mi_sere kaže...
...

 

...ako stojim okružen velikim brojem ljudi koji plešu...

Umrit ćeš, da, znam. Zajebi to. Ko je vidija plesat, rukovat se više? To je zastarjelo jebogaja. Sad lipo u dućan, po tariguz.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 17:30 (DCQE).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Pa za pisanje gluposti nema nikakvih sankcija (osim na nekim temama) i onda oni kojima se pišu gluposti to i čine.

To se inače zove trolanje, samo u doba epidemije i općedruštvene nervoze nije bezazleno kao inače.

 Božesačuvaj. Ko je vidija trolat. Ozbiljna je sičuejšn. Npr. kada kažeš nekome "jebi se" onda mu moraš nalijepit disclaimer:

full sex gear za vrijeme korone:

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 covid19 nije sezonska bolest

 

Tako je!

 eto, otvorio sam nasumce daily deaths za texas i california i peakovi su kod oboje u kolovozu, tako da ne kenjkaj, cherrypickanjem covidu nećeš utvrditi sezonalnost, širi se kako je koje područje/država zahvaćeno i eventualni valovi ovise isključivo o mjerama, na ostatak gluposti nemam namjeru odgovarati, nadam se samo da nećeš grupno lizati sladoled ili se ponašati još gluplje i da nećeš radi toga požaliti

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 18:33 (nemrem_stara_mi_sere).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 eto, otvorio sam nasumce daily deaths za texas i california i peakovi su kod oboje u kolovozu, tako da ne kenjkaj, cherrypickanjem covidu u nećeš utvrditi sezonalnost, širi se kako je koje područje/država zahvaćeno i eventualni valovi ovise isključivo o mjerama, na ostatak gluposti nemam namjeru odgovarati, nadam se samo da nećeš grupno lizati sladoled ili se ponašati još gluplje i da nećeš radi toga požaliti

Za sezonalnost kao i "novooboljele"/zaražene/pozitivne/asimptomatske me zaboli tuki. Broj hospitalizacija/umrlih me interesira, i to ne kada ih je bilo, već opravdava li trilione bačenih u vjetar. Pritom, "trilioni bačeni u vjertar" slobodno supstituiraj sa "obiteljim koje su vrlo/blizu/već na rubu egzistencije, pred suicidom, pod paletom benzodijazapena"...

 

 

4 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ova korona posla ubijati  i automobilima.Treba se pod hitno cijepiti protiv automobila :)

Kada bi mediji posli izvjestavali istinito teoreticari zavjera ne bi ni postojali.

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/britanci-ukinuli-izvjesca-stozera-o-umrlima-od-korone-tu-smo-racunali-i-zrtve-prometnih-nesreca-15008936

 

 

 

P.s. Samo da javim bugovom sysadminu da mu je server ima koronu,poruke nestaju bez ikakvog traga(kartona) pa bih ga molio da to potumpla malo.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...

Za sezonalnost kao i "novooboljele"/zaražene/pozitivne/asimptomatske me zaboli tuki. Broj hospitalizacija/umrlih me interesira, i to ne kada ih je bilo, već opravdava li trilione bačenih u vjetar. Pritom, "trilioni bačeni u vjertar" slobodno supstituiraj sa "obiteljim koje su vrlo/blizu/već na rubu egzistencije, pred suicidom, pod paletom benzodijazapena"...

 i zašto mi onda repliciraš bezveznim podacima u gornjem postu kojim želiš dokazati sezonalnost?

 

trilione bačene u vjetar na što, na oboljele ili na mjere, mjerama gubiš novce a ne bacaš ih? dakle ukoliko je vjerujem prvo, što ćeš s tim podacima o broju hospitalizacija, misliš li da u već pretrpanim bolnicama jedva čekaju još pacijenata i da dijagnostičari primaju nove samo zato kako bi se već namučeni još dodatno mučili jer treba izmusti još para od zdravstvenog osiguranja, imaš gadnih problema s logikom, možda bi bilo pametno prije nego klikneš pošalji koji put pročitati to što si upisao i provjeriti nije li upis potpuno sranje na koje ćeš od random retarda ili lupocet forte dobiti tu

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 19:54 (nemrem_stara_mi_sere).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 i zašto mi onda repliciraš bezveznim podacima u gornjem postu kojim želiš dokazati sezonalnost?

 Da ti iskreno kažen, mislio sam da si isti onaj tip "tariguz" koji je govorio o porastu KoLiČiNE novooboljelih pa sam tek tako zalijepio sličicu misleći da ti je promakao moj post od prije. Ionako prdite iste gluparije pa i nije promašeno. Komentar "tako je" na "covid nije sezonalan" je bio što točno, što to znači u tvojoj glavi, deder prosvijetli? velim, zaboli me tuKi, đoko, đoni, jimmy

nemrem_stara_mi_sere kaže...

trilione bačene u vjetar na što...

Pošto vidim da si ≥ seljačina od mene, moga si odma reć, da se lipo častimo epitetima u oba smjera.

 

Na što bačene pare? Moždaaaa... na globalnu paralizu ekonomije, zatvaranje poslova i sl. pizdarije...? možda to? "bačene pare" - čitaj između redaka tupsončiću, a redci su toliko široki da kamionom prođeš kroz, nemoš falit, ali ti nekako uspiješ. ideš popovat o logici, a nisi u stanju skontat pojam "bačene pare" uslijed vjerojatno najveće krize koju ti je guzica vidila i koju će vidit?

 

bačene pare aka gazilioni barela nafte po cijeni od -xx$? Što je to nego bačene faking pare? bačene pare aka zaustavljanje mesnih tvornica? što je to nego bačeno jebeno meso/proizvod/pare? bačene pare aka mali biznismeni koji su u drugom misecu uletili u posao > digli kredu > uložili > došla korona > popušili > aka bacili, aka pod ovrhom, aka na ulici.

 

Koliko faking glup moraš bit da ne shvatiš šta smeta "KORONA-NEGIRATELJE"? U stanju ste vidit guštere ravnozemljaše tamo gdje ih nema, ali niste u stanju da upalite ta dva neurončića šta su vam ostala na pola sinapse visit i skontat da je primarni grudge koji ljudi imaju protiv korone - disproporcija mjera / štete, nasilno perrpetuiranje straha/mjera/brojeva zaraženih... dok u ISTO, JEBENO, VRIJEME, IMAŠ:

 

6000 ljudi umrlo od raka,

200 od korone

40,000 ljudi popušilo posa

 

Savjet, počni jest malo ribe. ako nemaš friške ribe tamo di god da jesi, počni pit omegu, mozak ti je za'rđa.

nemrem_stara_mi_sere kaže...

...prije nego klikneš pošalji koji put pročitati to što si upisao i provjeriti nije li upis potpuno sranje na koje ćeš od random retarda ili lupocet forte dobiti tu

 ^ čisto da opravdam svoje "tupsončiće" iznad. disproporcionalni su kao i mjere protiv korone koje tako branite. možda će ti tako bit jasnije.

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...

 ^ čisto da opravdam svoje "tupsončiće" iznad. disproporcionalni su kao i mjere protiv korone koje tako branite. možda će ti tako bit jasnije.

 onda se nauči biti precizan, jer ja ne mogu znati jesi li negiratelj korone, teoretičar zavjera, forumski klaun, idiot ili onaj koji važe cost-benefit o ovom zadnjem možemo razgovarati jer je legit ali ne danas, više nemam vremena pa vjerojatno sutra, iako sumnjam da je samo to jer lupaš tu na totalna sranja s kojima se slažeš ili ni njih nisi dobro vidio pa ti se pričinilo da nisu

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 onda se nauči biti precizan, jer ja ne mogu znati jesi li negiratelj korone, teoretičar zavjera, forumski klaun, idiot ili onaj koji važe cost-benefit o ovom zadnjem možemo razgovarati jer je legit ali ne danas, više nemam vremena pa vjerojatno sutra, iako sumnjam da je samo to jer lupaš tu na totalna sranja s kojima se slažeš ili ni njih nisi dobro vidio pa ti se pričinilo da nisu

Kad lupnem palčić gore na nešto što je tebi sranje, znam da je težak zadatak za dva neurončića i pola sinapse da shvate kako palčić gore ne mora značiti da diviniziraš nečiji post u svom njegovom apsolutu. Ali, ja vjerujem... ima nade, sve se može.

 

inače, o preciznosti - već sam rekao, draže mi je lijepit naljepnice drugih pametnijih ljudi od mene. no shvatih da nema vajde. jer dobiješ etiketu "ravnozemljaša guštera negiratelja korone", instantno, iz vedra neba. sadržaj naljepnice postaje nebitan, a insinuacija koja navire iz paralelnog svemira etiketijera postaje glavna tema.

;) ;)
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 onda se nauči biti precizan, jer ja ne mogu znati jesi li negiratelj korone, teoretičar zavjera, forumski klaun, idiot ili onaj koji važe cost-benefit o ovom zadnjem možemo razgovarati jer je legit ali ne danas, više nemam vremena pa vjerojatno sutra, iako sumnjam da je samo to jer lupaš tu na totalna sranja s kojima se slažeš ili ni njih nisi dobro vidio pa ti se pričinilo da nisu

Kad lupnem palčić gore na nešto što je tebi sranje, znam da je težak zadatak za dva neurončića i pola sinapse da shvate kako palčić gore ne mora značiti da diviniziraš nečiji post u svom njegovom apsolutu. Ali, ja vjerujem... ima nade, sve se može.

 

inače, o preciznosti - već sam rekao, draže mi je lijepit naljepnice drugih pametnijih ljudi od mene. no shvatih da nema vajde. jer dobiješ etiketu "ravnozemljaša guštera negiratelja korone", instantno, iz vedra neba. sadržaj naljepnice postaje nebitan, a insinuacija koja navire iz paralelnog svemira etiketijera postaje glavna tema.

priznajem, u pravu si, moj posljednji komentar je bio glup, čim sam pomislio kako je moguće iz tebe iscjediti koju pametnu ti se ponovno razotkriješ

probaj si metnuti palčić gore u guzu, možda ti pomogne, sorry i ćao

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 0:36 (nemrem_stara_mi_sere).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

 Aha, dakle ovi sto su novi zavrsili na aparatima su tamo, zajebancije radi? Bacimo pogled na SAD, ekipa koja tamo umire ko muhe to rade jer, eto tako?

Di se to točno umire ko muhe? Šta opet kopaju grobove po parkovima i viljuškarima ubacuju trupla? Opet zdravi šetači padaju mrtvi po ulici iz čista mira? Dronovi sve snimili? Pa dokle više mislite širiti paniku i dezinformacije napaćenom narodu

 

Evo slika kugom poharanog New Yorka, a gdje je završilo ima već nekoliko mjeseci:

 

 

 

 

Sad je IN brojati rezultate povećanog broja PCR testova u kojima ne znaš jel si našao zaraženog, preboljelog, oboljelog, lažno pozitivnog, zdravog, itd. Šuška se već neko vrijeme da je vrlo malo broj od tih 'pozitivnih' zarazan i to samo do 7-8 dana:

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.08.04.20167932v3

"The duration of RNA shedding detected by PCR was far longer compared to detection of live culture. Six out of eight studies reported RNA shedding for longer than 14 days. Yet, Infectivity declines after day 8 even among cases with ongoing high viral loads. A very small proportion of people re-testing positive after hospital discharge or with high Ct are likely to be infectious.

Conclusion

Prospective routine testing of reference and culture specimens are necessary for each country involved in the pandemic to establish the usefulness and reliability of PCR for Covid-19 and its relation to patients factors. Infectivity is related to the date of onset of symptoms and cycle threshold level. A binary Yes/No approach to the interpretation RT-PCR unvalidated against viral culture will result in false positives with segregation of large numbers of people who are no longer infectious and hence not a threat to public health."

 

https://www.spectator.co.uk/article/it-s-a-mistake-to-think-all-positive-covid-tests-mean-the-same/amp?__twitter_impression=true

"Through the summer 'weak positives' cases (i.e. where only a small amount of the virus was detected) increased, but admissions and deaths continued to fall. It appeared that those who tested positive had fewer viruses in their bodies. In Lombardy, the proportion of weak positives was around 50 per cent of the total cases and the proportion is increasing. Admissions in the region were few and far between and deaths thankfully ever rarer. Understanding the role of 'weak positives' and the threat posed by them is vital to answering the question of what happens next. Unpublished Italian evidence suggests less than three per cent are infectious."

 

Tako da vrlo brzo idu promjena po tome pitanju, ali nebi naši klaunovi bili klaunovi da ne ubace nešto svoje:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/vladin-epidemiolog-pozitivnima-na-covid-treba-smanjiti-broj-dana-u-izolaciji-ali-kontaktima-ne-15018502

"Nakon osmog ili devetog dana zaraze prestaje se izlučivati virus i na temelju toga će takve osobe moći izaći iz izolacije, a ljudi koji su bili u kontaktu sa zaraženom osobom mogu tijekom svih 14 dana razviti simptome, pa imaju dužu mjeru."

 

 Dodaj tome i hrpe klinaca koji su u skolu i iz skole sada krenuli javnim prijevozom dok su zadnjih 6 mjeseci ostajali doma, i eto ti novog vala.

Šveđanima klinci cijelo vrijeme idu u škole, pa nije došlo do drugog vala. I u njih je gotovo i to bez opće karantene i ostalih zločinačkih mjera. Čak nisu nosili ni maske, osim pokojeg praznovjernog redikula kojeg gledaju ko zadnjeg debila.

Drugog vala nema, jer to nije gripa. Jedino što se može dogoditi da se ovaj soj koronavirusa pridruži sezonskim koronavirusima, pa ćemo ga imati svake godine u isto vrijeme. To ćemo vidjeti tek tamo na početku 2021. godine kad kreće sezona koronvirusa (kod nas). Sve u svemu cijepivo će doći prekasno za bilokoga i to ako dođe. Zdravi ljudi nemaju ga zašto uzimati, a pogotovo ne djeca. Mogu ga uzeti oni blizu prosječnog doživljenja (75+) ili bolesni ljudi sa najmanje 3 neizlječive/smrtne bolesti.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 1:09 (memulica).
3 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 1:44 (nemrem_stara_mi_sere).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 covid19 nije sezonska bolest

/cut

 Još nije, ali dobro prati sezonalnost ostalih koronavirusa i moga bi postati sezonska bolest. Također bi se lako moglo dogoditi i da 'nestane'.


 

dosadan si užasno s mišom, šta hoćeš? spomenem ga u prvom postu, ti se čudiš, pokažem ti video u kojem se rasturaju na njegovu pjesmu da ti objasnim zašto sam ga spomenuo, ti se opet čudiš, kažem ti da je pjevao oliver da bi valjda upisao njega a ne mišu i ti opet imaš problem, pa dokle? kako sam ja onda navro? ti me cijelo vrijeme drkaš s njim

Ljudi plešu i pjevaju uz glazbu, a poneki se u transu bace i na koljena. To je NORMALNO, a to o čemu ti pričaš je NENORMALNO ponašanje. Jel sad vidiš u čemu je tvoj problem? Ili se ti možda tako uvijek ponašaš? Patiš od agorafobije ili ksenofobije?


ti nikako da shvatiš što su to rizična mjesta, tražiš me sada da se ponovim po treći, četvrti put, dakle ako stojim okružen velikim brojem ljudi koji plešu, šmrću, kašlju, ne drže distancu i guraju se odnosno čine sve ono što se radi u normalno vrijeme na nekom partyju, ignorirajući pandemiju

Moj prijedlog je da se kloniš takvih mjesta/ljudi ili zapravo da ipak odeš u samoizolaciju na duže vrijeme. Iako imaš i još bolju soluciju, a to je da kampiraš u prirodi dok sve ovo ne prođe. Previše je to za tebe i tvoje živce. Odmori se od života i dođi nam pred ljeto iduće godine.


što je najgore on je cijelo vrijeme u krivu, netko je sinoć potegao staru temu...

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/2020-biti-prva-druga-najtoplija-godina-otk/277009.aspx?

...i baš gledam i ne vjerujem do kuda je pokopan u gnoj vlastitih kvaziargumenata pokupljenih sa pseudoznanstvenih stranica i kada će uvidjeti da je rastavljen, pobijeđen i da je vrijeme da se pokupi podvijenog repa... ali ne kretenarija mora biti zadnja, tako da se pitam vrijedi li uopće raspravljati s njim jer vidim da se i u ovoj raspravi topi a ne odustaje

 Vidi stvarno je nekodigo mrtvu temu. Mda po običaju ste me ubili/rastavili argumentima i to tako da ste jedan po jedan ostali bez teksta i lagano otprhnuli u vidu magle.

 

Ma biće još diskusija, pa slobodno uđeš u ring. Ne grizem

 

/cut

eto, otvorio sam nasumce daily deaths za texas i california i peakovi su kod oboje u kolovozu, tako da ne kenjkaj, cherrypickanjem covidu nećeš utvrditi sezonalnost, širi se kako je koje područje/država zahvaćeno i eventualni valovi ovise isključivo o mjerama, na ostatak gluposti nemam namjeru odgovarati, nadam se samo da nećeš grupno lizati sladoled ili se ponašati još gluplje i da nećeš radi toga požaliti

 Ti si tim 'nehotičnim' branjem trešanja po Teksasu i Kaliforniji samo potvrdio praćenje sezonalnosti koronavirusa od strane korone br.19. Nemoj bit cicija i uberi koju trešnju po npr. Floridi.

'Slučajno' ti nisam spomenuo da između sjeverne i južne polutke ima treći pojas sezonalnosti. Sva sreća pa ti to ne znaš, jer da znaš ne bi se ovako sramotio pred napaćenim narodom.

 

 

 

 

 

Usput i u EU je gotovo mjesecima:

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps#z-scores-by-country

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 1:44 (memulica).
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

 Vidi stvarno je nekodigo mrtvu temu. Mda po običaju ste me ubili/rastavili argumentima i to tako da ste jedan po jedan ostali bez teksta i lagano otprhnuli u vidu magle.

 

Ma biće još diskusija, pa slobodno uđeš u ring. Ne grizem

 kontaš li ti da nakon proljeća koronovirusne prehlade više nema? ukoliko se i pojavi ljeti vrlo je rijetka i prehlade općenito opet počinju češće u jesen

upravo bih ja trebao cherrypickati kako bi ti bio u pravu, ali ja nisam cherrypickao, evo idem abecednim redom

alabama šiljak smrtnosti jul

aljaska - august

arizona - jun

arkanzas - septembar

california...

 

ne znam shvaćaš li kako si izrazito dosadan i nevjerojatno tvrdoglav u glupostima i da je to jedini razlog zašto ljudi odprhnu

u ringu si dosad izgledao ovako nekako

a sad ćao, kao i kolegi iznad, po septičkoj dalje plivaj sam

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 5:08 (nemrem_stara_mi_sere).
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Alo tamo, crtić ćeš propustit ako liježeš u takve sitne sate!

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 kontaš li ti da nakon proljeća koronovirusne prehlade više nema? ukoliko se i pojavi ljeti vrlo je rijetka i prehlade općenito opet počinju češće u jesen


 

/cut

Da, slažem se s tobom. SARS CoV-2 prati tu sezonalnost i trenutno samo panično/manično brojimo tko ima, a tko nema (mrtvi/živi) virus. Na gorepriloženim EuroMOMO grafovima je završilo kod nas, tj. nema više viška mrtvih. Sad ćemo vidjeti hoće li se vratiti na zimu. tj. pridružiti ostalim sezonskim koronavirusima.

 

Evo ovdje je prikazano koji su to i kad je sezona koronavirusa:

 

U Ameriki je situaciji malo drugačija, jer neke južne države nisu u našoj 'zoni' ili su na granici. Aljasku ne računaj, jer tamo je dosad umrlo 40 ljudi i nemaju 'peak'.

 

Evo odavde gledam podatke:

 

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3550308

Results:

To date,Coronavirus Disease 2019 (COVID-19), caused by SARS-CoV-2, has established significant community spread in cities and regions along a narrow east west distributionroughly along the 30-50oN’corridor at consistently similar weather patterns consisting of average temperatures of 5-11oC,combined withlow specific (3-6 g/kg) and absolute humidity (4-7 g/m3). There has been a lack of significant community establishment in expected locations that are based only on population proximity and extensive population interaction through travel.

Conclusions and Relevance:

The distribution of significant community outbreaks along restricted latitude, temperature, and humidity are consistent with the behavior of a seasonal respiratory virus. Additionally, we have proposed a simplified model that shows a zone at increased risk for COVID-19 spread. Using weather modeling, it may be possible to predict theregionsmost likely to be at higher risk of significant community spread of COVID-19 in the upcoming weeks, allowing for concentration of public health efforts on surveillance and containment

 

https://www.medschool.umaryland.edu/media/SOM/News/2020/images/Climate-Coronavirus.jpg


i ovdje malo detaljnije o Ameriki:

 

http://inproportion2.talkigy.com/us_regions_climate_covid_6sep.html

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 19:34 (memulica).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice