Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 956.970
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Volos kaže...

Ovako stvari stoje. Nošenje maski nema protektivni čimbenik za nositelja, ali postoje indicije da bi mogla zaštiti druge u okolini, makar to do sada nije nedvosmisleno dokazano. Naime dizajnirati takvu studiju je jako teško, pa se podatci oslanjaju na opservacijske studije koje imaju svoje limite.

Nemam problem s nošenjem maske niti s autoritetom, nosim je svakodnevno, a koliko vidim i moji sugrađani. Ne sjećam se kada sam u zatvorenom prostoru vidio nekoga bez maske. Čak ih za razliku od 4. mjeseca kada su ih ljudi nosili ispod nosa, sada ljudi generalno nose pravilnije.

Ono gdje ja vidim problem je to što se od ljudi pravi idiote. Da je stožer od početka bio iskren i rekao, gledajte, možda nećete maskama sebe zaštititi, ali postoji mogućnost da zaštitite ljude oko sebe, molimo vas da ih nosite u zatvorenim prostorima, mislim da bi bilo puno manje otpora i da bi ih ljudi lakše prihvatili. Ovako samo stvaraju nemir.

 

Kad je u pitanju nošenje maske, ova Danska studija je najbolje dizajnirana studija od svih koje su do sada bile vezane za nošenje maski u općoj populaciji. Naravno da ima neke manje nedostatke, ali kao RCT je po snazi svoga zaključka daleko ispred svega nabrojanog a nedvosmisleno je pokazala da nošenje maski nema protektivni čimbenik za nositelja.

 

Al sada maske na stranu, to je najmanji problem, puno veći problem je uvođenje lokdowna koji nam uništava ekonomiju, a pokazao se da nema nikakvog smisla.

 Rekli su upravo to, sjećam se. Problem je što se i dalje glupost preljeva iz amerike u europu. Količina dezinformacija koja je potekla od tamo od početka ove pandemije je zastrašujuća, i to sa najviših nivoa vlasti, pa i medicinske struke koja je ispolitizirana. Uz to nadodajmo libertarijanske ideje da sam samo JA bitan u društvu, a ne društvo u cijelini i imamo što imamo danas. Sve te gluposti su preko medija, društvenih mreža i raznih blogova, vlogova i slično stigle do nas, gdje su to pokupili i lokalni trolovi i zavjeraši i kompletno okrenuli narativ, zbunili narod i poticali na bunt.

 

Znam da zvuči nevjerojatno, ali da je Trump rekao, e ljudi moramo nositi maske da zaštitimo druge, danas bi priča izgledala potpuno drugačije.

Nadglednik dina
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hrpetina studija je ad hoc i daleko je od uobičajenih uvjeta istraživanja. Kod danaca je svejedno problem generalizacije njihovih nalaza, iako je dizajn puno bolji od velikog broja istraživanja - jednostavno je previše varijabli, bez obzira na solidnu veličinu uzorka i kontrolnu skupinu.
Ali da, to na stranu, nekako po sjećanju mi se čini da je stožer davao jasnije poruke u prvom dijelu pandemije, kasnije se pretvorilo u džumbus pomirenja različitih interesa. Jedan od većih problema, osim same nedosljednosti, je davanje municije ekipi koja misli da je o svemu sposobna kritički promišljati, i to u situaciji kada ljudi trebaju od struke dobivati jasne smjernice i gdje bi stožer trebao biti ključan u moderaciji anksioznosti ljudi (u pozitivnom smjeru, jel).


Za lockdown ne znam imam li što pametno reći; mislim da postoji konsenzus da je ovaj virus puno problematičniji zbog zagušenja zdravstvenog sustava - modeli kojima zemlje pristupaju vjerojatno značajno ovise o procjeni stanja zdravstva i financijskim mogućnostima zemlje. Problemi s kojima se mi susrećemo su više posljedica naših starih pukotina i pitanje je koliko si zemalja može priuštiti ''švedski'' ili neki drugi model. Da ne ulazimo u kulturološke razlike koje sigurno utječu na učinkovitost ''labavijih'' pristupa. Da, lockdown ima svoje dugoročne posljedice, ovisno o kojoj zemlji pričamo - no, zar nije logika lockdowna da je bolje da ga država uvede na kontroliran način, nego da nas sam virus širenjem praktički dovede u lockdown, htjeli mi to ili ne?


Mi smo zemlja sa ogromnim udjelom turizma i ugostiteljstva (i pratećih) u BDP-u, godinama se priča da je to loše i rizično, i godinama se ništa ne poduzima - ova kriza je vjerojatno jedan od najgorih scenarija za takav tip gospodarstva i mi jednostavno sada kuburimo jer smo se pravili blesavi.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 9:31 (ElektričnaOvca).
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

osobno se neću cijepit ako ne moram, ako će mi neke stvari bit uvjetovane(npr putovanje avionom, odlazak u druge drzave i slicno) onda ću se cijepiti. 

 

Dva frenda rade ko medicinski tehnicari u zagrebu u dvije razlicite bolnice, doso im je jucer dopis za cijepljenje u kojem piše da pravo na prve doze imaju medicinski djelatnici, starije osobe od 65 godina, te najrizicniji slucajevi i rekli su im da do kraja dana moraju napisati hoće li se cijepiti ili ne. kod jednog su svi medicinski tehnicari(znaci sto posto, svi) odlucili da se nece cijepiti, a kod drugog je oko 50% tehnicara odlucilo da ce se cijepiti, 50% da nece, a 100% doktora je odlucilo da se nece cijepiti(kod ovog drugog, prvi mi nije dao info za doktore jer su podijeljeno upisivali na listu tamo).

 

eto pa vi protumacite te podatke kako god zelite.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 9:53 (mar123).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Tko zna...

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Volos kaže...
BlueMax kaže...

 

 

Ovako stvari stoje. Nošenje maski nema protektivni čimbenik za nositelja, ali postoje indicije da bi mogla zaštiti druge u okolini, makar to do sada nije nedvosmisleno dokazano. Naime dizajnirati takvu studiju je jako teško, pa se podatci oslanjaju na opservacijske studije koje imaju svoje limite.

Nemam problem s nošenjem maske niti s autoritetom, nosim je svakodnevno, a koliko vidim i moji sugrađani. Ne sjećam se kada sam u zatvorenom prostoru vidio nekoga bez maske. Čak ih za razliku od 4. mjeseca kada su ih ljudi nosili ispod nosa, sada ljudi generalno nose pravilnije.

Ono gdje ja vidim problem je to što se od ljudi pravi idiote. Da je stožer od početka bio iskren i rekao, gledajte, možda nećete maskama sebe zaštititi, ali postoji mogućnost da zaštitite ljude oko sebe, molimo vas da ih nosite u zatvorenim prostorima, mislim da bi bilo puno manje otpora i da bi ih ljudi lakše prihvatili. Ovako samo stvaraju nemir.

 

Kad je u pitanju nošenje maske, ova Danska studija je najbolje dizajnirana studija od svih koje su do sada bile vezane za nošenje maski u općoj populaciji. Naravno da ima neke manje nedostatke, ali kao RCT je po snazi svoga zaključka daleko ispred svega nabrojanog a nedvosmisleno je pokazala da nošenje maski nema protektivni čimbenik za nositelja.

 

Al sada maske na stranu, to je najmanji problem, puno veći problem je uvođenje lokdowna koji nam uništava ekonomiju, a pokazao se da nema nikakvog smisla.

 Nije nedvosmisleno dokazano jer nije 100% zaštita, a to nitko ni ne govori. Da ne štiti nositelja nego samo okolinu, opet je učinkovito sredstvo za borbu protiv širenja zaraze.

ali sigurno štite i nositelja jer kako drugo objasniti da se nisu zarazili mnogi medicinari koji su od početka u kontaktu s ogromnim količinama virusa. Nije svaka maska ista ali kad vidiš kakvo je stanje s pandemijom u državama koje su odmah uvele obvezu nošenja maski zaključak se sam nameće. Sva ta istraživanja koja ili afirmiraju ili negiraju nošenje maski ne mogu ni približno simulirati real life kao real life.

Što se tiče stožera, stvari postavljaš kao da su oni sveznalice (nažalost prije bi se moglo reći da su neznalice). Nije to (u ovom slučaju) pitanje iskrenosti nego i do njih dolaze različite informacije. Oni balansiraju jer su vezani uz politiku. Po njima pljuju i oni koji bi uvodili lockdown i oni koji ne bi. Po jednima su pretvrdi po drugima prepopustljivi. Oni slušaju preporuke WHO i Europske komisije, koje su danas ovakve, sutra drugačije jer i ovi odluke donose po trenutnim saznanjima. Jedina konstanta kod stožera je da za sve pozitivno preuzimaju zasluge a za sve negativno prebacuju krivicu. Ili na WHO i EK ili na stručni savjet (kojeg su sami birali).

Od početka je (nažalost ne svima) jasno da je stožer stranačko a ne stručno tijelo. To je žalosno i za to bi vlada morala odgovarati. Kolika je matematička šansa da najbolji stručnjaci u nekom području budu, baš svi, članovi jedne stranke? I to stranke čije je članstvo prosječno najnižeg nivoa obrazovanja.

Pokazalo se da lockdown nema nikakvog smisla? Koje dvije države u EU su najkasnije ili još uvijek nisu uvele lockdown? Luksemburg i Hrvatska. Pa valjda ti je jasno da se nećeš zaraziti ako nisi u kontaktu s virusom? Problem lockdowna je što nije bio pravovremen i što ga ljudi ne poštuju.

Danas mi supruga čeka rezultate testiranja. Testirala se zato jer joj je od kolegice s posla muž pozitivan, a kolegica se pohvalila kako muž (inače policijski inspektor) nije naveo ni nju ni kćerku kao kontakte pa ona i dalje ide na posao a kćerka u školu. Lockdown je ko pojas u autu. Ne pomaže činjenicom da je tu nego pravilnom upotrebom.

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Volos kaže...
BlueMax kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Normalno da su rezultati "inconclusive", istraživanja služe da bi se pokazalo postoji li nešto (efekt nečega, korelacija, etc.).

Navedeno dansko istraživanje ne bi trebalo nikoga navesti na razmišljanje o tome da maske općenito nemaju utjecaja na to hoćeš li se zaraziti - i ne govorim da to je ili nije točno, već da ovo istraživanje jedino može dovesti do zaključka koji je tamo i naveden - nije bilo značajne razlike. Zlatni standard ili ne (postoje i značajno jači nacrti, no u zadanim uvjetima nisu mogli puno bolje), to ne znači da je ovo istraživanje bez svojih ograničenja, i to mnogo ograničenja, pogotovo u kontrolabilnosti varijabli koje bi mogle značajno utjecati na ono što se pokušava mjeriti. Autori, koliko vidim, ne bježe od toga.

 

 

Da, nije fer to interpretirati kao "nošenje maski nema nikakvu zaštitu za nositelja" i osobno mislim da je štetno kada se netko postavlja iz pozicije liječnika (nekoga tko u ovakvoj situaciji ima poziciju da značajno utječe na stavove drugih), a onda iznosi mišljena koja su mješavina osobnih sumnji i obojanih intepretacija istraživanja. Kao liječnik, što vjerujem da kolega forumaš i jest, mislim da bi trebao razmisliti o utjecaju koji može imati na nečije zdravstvene odluke i želi li uopće na to utjecati stavovima koji očigledno nisu isključivo stručni, već i osobni. Drugim riječima, je li ovo pravo vrijeme za širenje osobnog skepticizma s pozicije svojevrsnog autoriteta. Sve što je naveo je, barem u ovom slučaju, moglo proći i bez navođenja svoje struke. Pa nek stoji samo skepticizam :D

 

 

 Ajmo to interpretirati doslovno tako. Nošenje maski nema nikakvu zaštitu za nositelja. Znači ima za ljude u okolini. Stavi dvojicu u prostoriju i kako ćeš ih zaštititi? Case closed.

Ovako stvari stoje. Nošenje maski nema protektivni čimbenik za nositelja, ali postoje indicije da bi mogla zaštiti druge u okolini, makar to do sada nije nedvosmisleno dokazano. Naime dizajnirati takvu studiju je jako teško, pa se podatci oslanjaju na opservacijske studije koje imaju svoje limite.

Nemam problem s nošenjem maske niti s autoritetom, nosim je svakodnevno, a koliko vidim i moji sugrađani. Ne sjećam se kada sam u zatvorenom prostoru vidio nekoga bez maske. Čak ih za razliku od 4. mjeseca kada su ih ljudi nosili ispod nosa, sada ljudi generalno nose pravilnije.

Ono gdje ja vidim problem je to što se od ljudi pravi idiote. Da je stožer od početka bio iskren i rekao, gledajte, možda nećete maskama sebe zaštititi, ali postoji mogućnost da zaštitite ljude oko sebe, molimo vas da ih nosite u zatvorenim prostorima, mislim da bi bilo puno manje otpora i da bi ih ljudi lakše prihvatili. Ovako samo stvaraju nemir.

 

Kad je u pitanju nošenje maske, ova Danska studija je najbolje dizajnirana studija od svih koje su do sada bile vezane za nošenje maski u općoj populaciji. Naravno da ima neke manje nedostatke, ali kao RCT je po snazi svoga zaključka daleko ispred svega nabrojanog a nedvosmisleno je pokazala da nošenje maski nema protektivni čimbenik za nositelja.

 

Al sada maske na stranu, to je najmanji problem, puno veći problem je uvođenje lokdowna koji nam uništava ekonomiju, a pokazao se da nema nikakvog smisla.

 Ovdje ti je "obdukcija" Danish  mask study: https://fooledbyrandomnessdotcom.wordpress.com/2020/11/25/hypothesis-testing-in-the-presence-of-false-positives-the-flaws-in-the-danish-mask-study/amp/?__twitter_impression=true

Uglavnom, oni nisu uzeli u obzir da je Covid-19 zarazna bolest, pa nisu išli u detalje je li nostelj maske obolio/postao pozitivan UNATOČ maski, ili je do transmisije patogena došlo unutar kućanstva, gdje se maska zasad ne nosi ukoliko netko od ukućana nije pozitivan. Danci su samo pitali ljude da li nose maske IZVAN KUĆANSTVA ili ne, i na osnovu toga ih svrstali u grupe te onda samo zabilježili status pozitivnosti. Čak niti test na pozitivnost nije homogen, nego su neke testirali  PCR-om, a neke nekim lošim antigenim testom.

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@Volos

 

Onaj preminuli od autoimunog encefalitisa je bio iz placebo grupe.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Gledati na vlastitu odgovornost - jako emocionalno od 5:25.



Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 13:45 (D3lBoy).
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Volos kaže...
... osim ako mi poslodavac bude uvjetovao u međuvremenu, onda neću imati izbora. 

 

 

 

 

Ako ti poslodavac bude uvjetovo da staviš markicu na uho kao govedu, da li ces imati izbora.Zbog ovakog razmišljanja smo i bečki konjušari, jos od ubojstva kralja Zvonimira.

Narodi koji znaju cijeniti slobodu na ovu pomisao odmah podmazuju giljotine, čiste puške,  peglaju odijela za streljački vod.A ne ko bezkičmenjaci viću da nemaju izbora.

Prtizani su imali izbor ali odgovor je bio bolje grob nego rob.A neki danas jedva čekaju da budu ponosni robovi.

 

Ako nisi znao, da imaš izbor, samo treba imati muda.

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

zbog uspješne antivaxerske debilane ,umjesto da se riješimo covida do kraja sljedeće godine vjerovatno ćemo  imati pandemiju  naredne 2-3 godine i milijune preminullih

waaagh ;
 
6 6 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...

 

Ako ti poslodavac bude uvjetovo da staviš markicu na uho kao govedu, da li ces imati izbora.Zbog ovakog razmišljanja smo i bečki konjušari, jos od ubojstva kralja Zvonimira.

Narodi koji znaju cijeniti slobodu na ovu pomisao odmah podmazuju giljotine, čiste puške,  peglaju odijela za streljački vod.A ne ko bezkičmenjaci viću da nemaju izbora.

Prtizani su imali izbor ali odgovor je bio bolje grob nego rob.A neki danas jedva čekaju da budu ponosni robovi.

 

Ako nisi znao, da imaš izbor, samo treba imati muda.

To je toliko daleko razmisljanje zapadnom narodu da možeš samo ocekivati podsmjehivanje i ništa drugo. Kuni se u sve samo ne use, jer pojedinac je budala a skupina je sveta!

Sve ovo što ekipa sad govorio "pa jednostavno se cijepi" su govorili i o social credit systemu u kini, identicno. A da ne spominjem ono sa prvih postova "Pa ako sam baš nekom toliko zanimljiv neka me nadgleda ".
Staljinističke fore "ako nemaš što sakriti u cemu je problem?". To je takav mentalitet gdje si od jutra podređen nekom.

Onda kad te netko prozove, ismiješ ga. Oh koliko puta kroz povijest se to dogodilo, ali naravno "OVO JE DRUGACIJE!"

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pa kad imaš opciju hoćeš li učiniti nešto protiv svojih načela, a time se dovesti u egzistencijalni problem onda i nije tako jednostavan izbor. Još kad si sam načelo može prevladati ali kad je u pitanju egzistencija tvoje djece onda je odluka lakša.
Jer kad bi nekome načelo moglo biti da se ne želi cijepiti a istovremeno mu je načelo i da želi osigurati egzistenciju svoje obitelji, a mora birati, većina ce se cijepiti jer lakše je donijeti odluku kojom možda ugrožavaš sebe nego onu kojom ugrožavaš svoju djecu.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nit djeca umiru od korone, nit itko tko se ne zeli cjepiti brani ikome da se cijepi, ali kuzim najlakse je na djecu svrgnut, tako se osjecaji podrmaju. Ali hmm, to me sjeti neceg drugog, Rotavirusa, virusa od kojeg djeca masivno umiru, virusa za kojeg postoji cjepivo (i košta), a mnogi ne dobiju uopće cjepivo za njega (cura nije dobila pa je završila na kraju u bolnici) iako su oboljeli.

https://www.who.int/immunization/monitoring_surveillance/burden/estimates/rotavirus/en/

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 18:13 (D3lBoy).
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pa očito ne kužiš. Ko govori o umiranju od korone? Ako nekome poslodavac uvjetuje cijepljenje to znači da ako se ne cijepiš dobivaš otkaz. Ako dobiješ otkaz onda je ugrožena egzistencija tvoje djece. Zato većina kaže kako bi se cijepili ako bi im to poslodavac uvjetovao.kapitalizam je sistem u kojem su ljudi konstantno pod nekom ucjenom. Radničku klasu ucjenjuju poslodavci a poslodavce ucjenjuju banke.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

E pa no, o tom i pricamo, o bojkotiranju takvog uvjetovanja. Jer ne mogu onda prodavat price o nekoj brizi za druge, a za to ih kaznjavat i dovoditi osobu koja radi i njegovu obitelj u jeziv scenarij. Onda samo mjenjamo žrtve, nema tu puno ljubavi i brige. I što nam preostaje? "Slušaj ili pati?" ne hvala.

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

cijepimo se! i riješit ćemo se i lockdowna i svih piydarija, vrlo jednostavno... prestanimo srati, petero će eventualno imati teže posljedice, desetak posto imat će blagu temperaturu, bolove u kostima, mišićima i osip a ostalih 90% će osjetiti bol u ramenu od uboda i to je to

 
3 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
U pravu si, kad bolje razmislim nemogu mi ništa. Posao uvijek mogu naći.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Sarkazam ili...?

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

E pa no, o tom i pricamo, o bojkotiranju takvog uvjetovanja. Jer ne mogu onda prodavat price o nekoj brizi za druge, a za to ih kaznjavat i dovoditi osobu koja radi i njegovu obitelj u jeziv scenarij. Onda samo mjenjamo žrtve, nema tu puno ljubavi i brige. I što nam preostaje? "Slušaj ili pati?" ne hvala.

 Bojkotiranje uvjetovanja = otkaz. I to je realnost. I što je najgore, prvi će na tvoje mjesto uskočiti onaj nezaposleni koji je predvodio prosvjede. 

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

To je realnost zato sto si ju sami gradimo tako. Jer dokle možemo onda tako? Možemo se pretvorit u Kinu, radit 12h smjene za biber i rec "to je realnost ako neces ti ima tko hoce jer mu se jede".
Sve negdje pocne.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 19:45 (D3lBoy).
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
Pa kad imaš opciju hoćeš li učiniti nešto protiv svojih načela, a time se dovesti u egzistencijalni problem onda i nije tako jednostavan izbor. Još kad si sam načelo može prevladati ali kad je u pitanju egzistencija tvoje djece onda je odluka lakša.
Jer kad bi nekome načelo moglo biti da se ne želi cijepiti a istovremeno mu je načelo i da želi osigurati egzistenciju svoje obitelji, a mora birati, većina ce se cijepiti jer lakše je donijeti odluku kojom možda ugrožavaš sebe nego onu kojom ugrožavaš svoju djecu.

 

 

Ako danas pristanes na tu ucjenu sutra ce ti doci s novom ucjenom i tako u nadogled.Nesto kao mafijaski reket, nikad kraja.Bolje je na pocetku reci stop kad je steta manja nego na kraju kad je vise nepopravljiva.

 

Da mi poslodavac uvjetuje cijepljenje poslom, posalo bi i njega i njegov poso u mp3.I vidio da li ce narod preci preko te ucjene,ako ne ostao bi i branio slobodu, ako bi narod samo poslusno klimao glavom istog trena bi potrpato kufere i odselio se u drugu slobodnu drzavu gdje nema ucjena.

 

Sto mi vrijedi posao kad obolim od cjepiva?Bolesni/mrtvi roditelji ne mogu osigurati djeci kvalitetan život.

 

Na ovu temu o kojoj pricamo je snimljen flim Equilibrium,pa bih preporucio da se pogleda.

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...

Sto mi vrijedi posao kad obolim od cjepiva?Bolesni/mrtvi roditelji ne mogu osigurati djeci kvalitetan život.

 

 Tebi nije baš jasna svrha cjepiva.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Digli ste oružanu revoluciju i promijenili društveni poredak (u što?) na potpuno promašenim tezama. De polako malo :-)

Nitko neće nikog tjerati na cijepljenje. Ali će sigurno nagovarati.

 

A sad ako će putovanje ili druge stvari za obavljanje posla biti komplicirani onima koji nisu cijepljeni, onda se ne treba čuditi ako nazaduješ na poslu ili u najboljem slučaju stagniraš. Neće ti nitko plaćati ako si mu veći trošak nego što doprinosiš. E, pa onda ili daj otkaz i traži nešto primjereno svojim uvjerenjima i sposobnostima ili se cijepi. 

 

Ja znam da meni kao programeru neće nitko ništa uvjetovati jer mogu raditi i od kuće, a i radim s normalnim ljudima u manjoj firmi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 20:20 (Bitanga).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

meni je to potpuno normalno, zašto bi poslodavac imao grižnju savjesti pad produktivnosti i ostale korona probleme? da njegovi uredi postanu leglo koronaša koji se ne žele cijepiti iz debilnih razloga, nećeš? otkaz, pa se zaražavaj, zaglupljuj čipovima i 5g mrežom s ekipicom pred kioskom ili da se korona širi po avionima, basevima... nisi se cijepio, idi pješke ili koronaprijevozom na groblje... imo, ljudi koji se neće htjeti cijepiti iz invalidnih razloga bit će odgovorni za sve one nepotrebne smrti koje su mogle biti spriječene dobrom procijepljenošću

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 21:46 (Louis Pluto).
 
5 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Voltaren20 kaže...
BlueMax kaže...
Pa kad imaš opciju hoćeš li učiniti nešto protiv svojih načela, a time se dovesti u egzistencijalni problem onda i nije tako jednostavan izbor. Još kad si sam načelo može prevladati ali kad je u pitanju egzistencija tvoje djece onda je odluka lakša.
Jer kad bi nekome načelo moglo biti da se ne želi cijepiti a istovremeno mu je načelo i da želi osigurati egzistenciju svoje obitelji, a mora birati, većina ce se cijepiti jer lakše je donijeti odluku kojom možda ugrožavaš sebe nego onu kojom ugrožavaš svoju djecu.

 

 

Ako danas pristanes na tu ucjenu sutra ce ti doci s novom ucjenom i tako u nadogled.Nesto kao mafijaski reket, nikad kraja.Bolje je na pocetku reci stop kad je steta manja nego na kraju kad je vise nepopravljiva.

 

Da mi poslodavac uvjetuje cijepljenje poslom, posalo bi i njega i njegov poso u mp3.I vidio da li ce narod preci preko te ucjene,ako ne ostao bi i branio slobodu, ako bi narod samo poslusno klimao glavom istog trena bi potrpato kufere i odselio se u drugu slobodnu drzavu gdje nema ucjena.

 

Sto mi vrijedi posao kad obolim od cjepiva?Bolesni/mrtvi roditelji ne mogu osigurati djeci kvalitetan život.

 

Na ovu temu o kojoj pricamo je snimljen flim Equilibrium,pa bih preporucio da se pogleda. 

 

evo ja se sutra cijepim... prvi put za gripu...

 

uzgred, ovo mi je 8. posao, JA dajem otkaze, i samo jedan posao je bio pri državnoj sisi...

 

koliko si ti jurišniče na barikade promijenio poslova ? Sve sami slijedbenici La Liberté qui guidant le peuple

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

To je realnost zato sto si ju sami gradimo tako. Jer dokle možemo onda tako? Možemo se pretvorit u Kinu, radit 12h smjene za biber i rec "to je realnost ako neces ti ima tko hoce jer mu se jede".
Sve negdje pocne.

 na dobrom smo putu da se pretvorimo u Venezuelu. Kleptokracija je i kod nas dominantan oblik vladavine. Da nismo u EU koja nas kolko tolko kontrolira, bili bi već zasigurno najgori na Balkanu.

3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Da li poslodavac može dati (zakonit) otkaz ako se odbiješ cijepiti?

Dakle, Pero Perić radi kao programer i da bi nastavio dolaziti na posao, tj. biti zaposlen u firmi, moraš primiti cjepivo.

To mi djeluje kao prisila - ili igla ili otkaz

Nešto slično sam čuo, samo što je bilo da je direktor tjerao radnike da se prebace u banku s kojom firma poslu(više direktor nego li firma).

Pararera
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

meni je to potpuno normalno, zašto bi poslodavac imao grižnju savjesti pad produktivnosti i ostale korona probleme? da njegovi uredi postanu leglo koronaša koji se ne žele cijepiti iz debilnih razloga, nećeš? otkaz, pa se zaražavaj, zaglupljuj čipovima i 5g mrežom s ekipicom pred kioskom ili da se korona širi po avionima, basevima... nisi se cijepio, idi pješke ili koronaprijevozom na groblje... imo, ljudi koji se neće htjeti cijepiti iz invalidnih razloga bit će odgovorni za sve one nepotrebne smrti koje su mogle biti spriječene dobrom procijepljenošću

Lijepo izgeneralizirano, skupljeno na hrpu, zaokruženo i popljuvano. Također ovaj dio za odgovornost, pravo diktatorski, ali kad su svi tražili da se zatvore letovi iz Kine onda je WHO to odbio, pa pobogu nismo rasisti!
Nisu krivi Kinezi, nit je kriv netko tko svijesno krši izolaciju, također nije kriv ni KBC koji Covid pozitivne starce sa simptomima šalju nazad u starački dom među 60ak ostalih starih i bolesnih...

Ne, krivi su naravno oni koji se ne žele cijepiti. Oni su krivi, sve pred zid jelda?

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...
Louis Pluto kaže...

meni je to potpuno normalno, zašto bi poslodavac imao grižnju savjesti pad produktivnosti i ostale korona probleme? da njegovi uredi postanu leglo koronaša koji se ne žele cijepiti iz debilnih razloga, nećeš? otkaz, pa se zaražavaj, zaglupljuj čipovima i 5g mrežom s ekipicom pred kioskom ili da se korona širi po avionima, basevima... nisi se cijepio, idi pješke ili koronaprijevozom na groblje... imo, ljudi koji se neće htjeti cijepiti iz invalidnih razloga bit će odgovorni za sve one nepotrebne smrti koje su mogle biti spriječene dobrom procijepljenošću

Lijepo izgeneralizirano, skupljeno na hrpu, zaokruženo i popljuvano. Također ovaj dio za odgovornost, pravo diktatorski, ali kad su svi tražili da se zatvore letovi iz Kine onda je WHO to odbio, pa pobogu nismo rasisti!
Nisu krivi Kinezi, nit je kriv netko tko svijesno krši izolaciju, također nije kriv ni KBC koji Covid pozitivne starce sa simptomima šalju nazad u starački dom među 60ak ostalih starih i bolesnih...

Ne, krivi su naravno oni koji se ne žele cijepiti. Oni su krivi, sve pred zid jelda?

 šta je tu diktatorski? rješenje ti je jednostavno, cijepi se, ne cijepiš li se direktno potkopavaš pokušaj da se stvori brzi imunitet krda i zajedno s drugim antivakserima si krivac za produžetak agonije i sve nepotrebne smrti koje bi se mogle izbjeći da si se s ostatkom antivaxsera cijepio, što tu uopće nije jasno?

 

molim ne stavljati mi riječi u usta... dakle još možemo ispraviti svoje unaprijed donijete odluke za iduća zbivanja ukoliko na vrijeme svatimo posljedice necijepljenja a plakanje za prosutim mlijekom koje nabrajaš je uzaludno

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Natjeraj me.

Također kriviš nekog za stavljanje riječi u usta, a zaokružuješ sve teoretičare zavjere kao i svi domaci mediji, cim je netko skeptican u nešto odma vjeruje u 5G, chipove, chemtrailove, Haarp, lizard kraljicu... Ne, ljudi ne žele predat slobodu samo tako za koju su se vodili ratovi. Također "Šta je tu diktatorski......" i onda kazes da selektiranoj skupini ljudi treba oduzet prava posla, javnog prijevoza... Fascinantno.

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice