Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

poruka: 118
|
čitano: 18.814
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo".
16 godina
neaktivan
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Popularnost koju iPhone i Apple imaju na ovom forumu je nevjerojatna - netko izbaci priču koja nema temeljne na nikakvom konkretnom podatku i svi se zakačite za to. Apple ima toliko patenata da bi se o tome moglo razglabati godinama, a za ovo sam gotovo pa siguran da neće biti feature, bar ne dok se drastično ne promijeni politika dizajna. Argument tome je i to da su 2016-e izbacili svjetleći logo sa laptopa tako da ne vjerujem da će ga staviti na mobitel.

 

No, kako god bilo, dobro da su neki (pogotovo oni koji nikad nisu koristili iPhone) dobili priliku malo si olakšati dušu jer valjda nije bilo već jedno vrijeme prilike iznositi svoje frustracije vezano uz Apple

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
@blue

android fon dobije 2 major updejta i to je to. cesto nestabilan, bateriju zdere nenormalno nakon nekog vremena.. sve ove prednosti koje si nabrojio, kod normalnog usera koji nema potrebu dr*ati po svemu, nisu bitne.
istina, ios nema bogzna kakvih inovacija, no najbitnije sustav je jebeno stabilan i dobiva redovite nadogradnje. i ne, ne govorimo o ajfonu 4s koji je nakon 8 godina dobio zadnji update ios 9 i jos uvijek je donekle upotrebljiv...slab hardver i godine su ga pojele...a sad mi reci neki android mobač iz 2011 sa androidom 9..naravno da ne postoji..ne posjedujem ajfon, ovo su cinjenice..s applom si miran vise godina..uz zamjenu baterije kad tad
7 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

umjesto davanja novca ejplu radije bih...

0 stao na ježa
2 kopao protupožarni pojas
1 dobio rubeolu
17 pročitao EULA
1 čaše lomim ruke mi krvave
ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 17:06 (Louis Pluto).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

pridite zdaj! tukaj imamo jabolčne luči. krško ob savi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
e46 kaže...
@blue

android fon dobije 2 major updejta i to je to. cesto nestabilan, bateriju zdere nenormalno nakon nekog vremena.. sve ove prednosti koje si nabrojio, kod normalnog usera koji nema potrebu dr*ati po svemu, nisu bitne.
istina, ios nema bogzna kakvih inovacija, no najbitnije sustav je jebeno stabilan i dobiva redovite nadogradnje. i ne, ne govorimo o ajfonu 4s koji je nakon 8 godina dobio zadnji update ios 9 i jos uvijek je donekle upotrebljiv...slab hardver i godine su ga pojele...a sad mi reci neki android mobač iz 2011 sa androidom 9..naravno da ne postoji..ne posjedujem ajfon, ovo su cinjenice..s applom si miran vise godina..uz zamjenu baterije kad tad

 Da u pravu si. 3 naodgradnje u 15 dana. Sve ispravljaju bugove u prethodnoj verziji. jebeno stabilno nema dalje...

 

MAda meni nikad niej bilo jasno o kakvoj vi stabilnosti pricate jer meni se nikad niti jedan telefon nije srusio blokirao ili bilo sta slicno. Al ok. Vi bolje znate....

 

Bitno je da ima update koji ne donosi nista novo ali hej mozes na forumu reci ima najnoviji update....

 

Miran si ako apple ne odluci da ga ubije ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 20:06 (Posmatrač).
16 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
e46 kaže...
@blue

android fon dobije 2 major updejta i to je to. cesto nestabilan, bateriju zdere nenormalno nakon nekog vremena.. sve ove prednosti koje si nabrojio, kod normalnog usera koji nema potrebu dr*ati po svemu, nisu bitne.
istina, ios nema bogzna kakvih inovacija, no najbitnije sustav je jebeno stabilan i dobiva redovite nadogradnje. i ne, ne govorimo o ajfonu 4s koji je nakon 8 godina dobio zadnji update ios 9 i jos uvijek je donekle upotrebljiv...slab hardver i godine su ga pojele...a sad mi reci neki android mobač iz 2011 sa androidom 9..naravno da ne postoji..ne posjedujem ajfon, ovo su cinjenice..s applom si miran vise godina..uz zamjenu baterije kad tad

 Pretjerao si. Ili neznam na koji si android nabasao da te tako unesrećio. "nestabilan" i "bateriju ždere nenormalno" meni zvuči kao pokvareni smartphone, ili si nakalemio neki gadni bloatware na njega. No objektivno, da se ne lažemo danas prilično malo ljudi (postotak nebitan kompanijama) i ostaje na istom smartphoneu dulje od prosječnog ugovora sa telekomom, pa proizvođači prilagođavaju programiranu podršku i trajanje tome. Takav je konzumerizam. Ostala ekipa koja nije na ugovoru, i tako kupuje kroz oglase i preprodaje nakon nekog vremena, pa ni oni nisu dio statistike. Inače, ima nas koji paralelno koristimo oba "tabora" i sve je to prilično slično. Ja bih jedino popi* da stvarno platim smartphone koliko apple traži, pa da mi "najnovijim iOSom" naprave nešto od ovog:

a što se svijetleće jabuke tiče, a to je samo povod ovdje nama za standardne periodičke prepucancije. Moram primjetiti i stanoviti broj šutljivih apple fanboya koji strastveno TD-aju ljudima koji se usude propitkivati patente načete jabuke... pozdrav društvu.


http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 18:07 (overhaul).
4 godine
protjeran
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Ni meni ne ide u glavu ta stalna priča o stabilnosti. Nikad nisam imao problema i nestabilnosti s Androidom (ca. 200€ telefoni) ni Linuxom na ispodprosječnom do prosječnom relativno jeftinom HW (ono i5 laptop ali bez šminke jeftina plastika), Windowsi su se znali doduše lediti kad baš opteretim ali nisam izgubio nikad podatke samo isključim i uključim i sve radi. Jedino sam gubio podatke davno kad ode čvrsti disk na skupom desktopu, ali to je stvar HW i može (mogao je) otići na svakom OSu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo

 Pa na to je i mislio. Bug je od 2011 godine i jos uvijek je tu....

 

15 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Posmatrač kaže...

 Pa na to je i mislio. Bug je od 2011 godine i jos uvijek je tu....

 

 to se naziva postojanošću i dosljednošću.  no epl nikad nije bio neki problem, firma k'o firma. k'o ih jebe. problem su (svugdje, ne samo u nas) pacijenti koji od toga čine religiju. i ne samo od njih. načelno, jadni primati koji bez nekakvog agresivnog religijskog fundamentalizma i isključivosti nemaju smisao života. epl (i nalik njima - svi poklonici nekakvog zlatnog teleta u obliku nekakve ušljive korporacije) nasreću nije teško ignorirati no takvi neisntitucionalizirani slučajevi su posvuda oko nas na slobodi i čine svijet zapravo odvratnim mjestom. ne razlikujem jehovina svjedoka od eplova/samsungova/teslinog/čegaveć fanatika. sve je to jednaka patologija. koliko mije žao zbog njihove mentalne insuficijencije, toliko mi je galić ne biti dio toga. no slaba je to utjeha ...

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 19:45 (Ajar).
5 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Ajar kaže...
Posmatrač kaže...

 Pa na to je i mislio. Bug je od 2011 godine i jos uvijek je tu....

 

 to se naziva postojanošću i dosljednošću.  no epl nikad nije bio neki problem, firma k'o firma. k'o ih jebe. problem su (svugdje, ne samo u nas) pacijenti koji od toga čine religiju. i ne samo od njih. načelno, jadni primati koji bez nekakvog agresivnog religijskog fundamentalizma i isključivosti nemaju smisao života. epl (i nalik njima - svi poklonici nekakvog zlatnog teleta u obliku nekakve ušljive korporacije) nasreću nije teško ignorirati no takvi neisntitucionalizirani slučajevi su posvuda oko nas na slobodi i čine svijet zapravo odvratnim mjestom. ne razlikujem jehovina svjedoka od eplova/samsungova/teslinog/čegaveć fanatika. sve je to jednaka patologija. koliko mije žao zbog njihove mentalne insuficijencije, toliko mi je galić ne biti dio toga. no slaba je to utjeha ...

 Firma ko firma uravo tako. Ja razumijem zasto apple to radi sto i kako radi. Profit. Ne razumijem ljude koji se hvale kako apple ima najvece marze i to je u ocima korisnika prednost. To nikad necu razumjeti.....

 

Ne razumijem da apple moze brikati phone kad mu se ne svidi nesto i to je cool i prednost.... Appleu se ne svidi gdje si servisirao telefon i bricka ga korisnici kazu kako je to super stvar.... I more drugih stvari... Da ga je caca moj napravio ne mozes me praviti budalom...... 

14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
BlueMax kaže...
dva_ujutro kaže...
Svi bi vi dali guzice za ajfon od petka do ajara.

 Zašto bi itko u 2019. godini htio imati iPhone? 

 Jer je jedan od najboljih mobitela na tržištu? Niti sam Apple fan niti koristim iPhone ali to je čisto činjenica. Pitanje ti je u najmanju ruku čudno. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
e46 kaže...
@blue

android fon dobije 2 major updejta i to je to. cesto nestabilan, bateriju zdere nenormalno nakon nekog vremena.. sve ove prednosti koje si nabrojio, kod normalnog usera koji nema potrebu dr*ati po svemu, nisu bitne.
istina, ios nema bogzna kakvih inovacija, no najbitnije sustav je jebeno stabilan i dobiva redovite nadogradnje. i ne, ne govorimo o ajfonu 4s koji je nakon 8 godina dobio zadnji update ios 9 i jos uvijek je donekle upotrebljiv...slab hardver i godine su ga pojele...a sad mi reci neki android mobač iz 2011 sa androidom 9..naravno da ne postoji..ne posjedujem ajfon, ovo su cinjenice..s applom si miran vise godina..uz zamjenu baterije kad tad

 Ma daj molim te, kakav normalan korisnik? Jel to onaj koji je prije imao prste za 3,5 incha i sve drugo je bilo preveliko a sad su mu iznenada narasli? Pa napisao sam upravo one stvari koje su vezane za normalnog korisnika. U neke in depth featurese za power usere nisam ulazio jer mi se toliku količinu teksta ne da pisati. U 2019 godini oni donose podršku (uz adapter) za eksternu memoriju?! Pa jel to znači da kasne 10 godina ili da u novi OS trpaju nepotrebne gluposti? Ili, onako po jabučarski, prije je bilo nebitno a sad je bitno? Notifikacije sa 4 godine zakašnjenja, pravih widgeta nema još uvijek. Automatsko logiranje na razne servise je do jučer bilo nepotrebno i samo za nenormalne korisnike? Da ne govorim o onim nenormalnima koji će umjesto Appleovog govna od slušalica za 150€ kupiti neke dobre.

Žalosno je koliko je lako uvjeriti ljude da im ono što im ti ne možeš ponuditi ni ne treba. 

Koji mobitel iz 2011 ima Android 9? Vrlo glupo pitanje. iOS 12 ubija iPhone 7 a ti mi pričaš o 4S, kojeg sam btw. imao. Kako radi taj 4S s iOS 12? Ako te baš zanima Android 9 je portan na HTC HD2 iz 2009. Koji izvorno čak i nije Android smartphone.

Opet ponavljam pitanje, što ti znači to što si jučer dobio update kad ti nije donio ništa novo. Kad sve to što donosi Android ima odavno a neke stvari koje Android ima ćeš dobiti za 5 godina ili nikad?

 

S iPhoneom si miran na duže vrijeme? Imam Galayx S8 od kad je izašao, znači 2,5 godine. Financijski mi nikakav problem nije sutra kupiti 5 iPhonea ili S10. Neću jer sam apsolutno miran sa S8 i koristiti ću ga dok ne crkne ili ga ne razbijem. Apsolutno sam miran s njim dok s iPhoneom ne bi bio jer već treći update usporava mobitel. Kolega s posla ima iPhone 8. Kupio ga je pola godine nakon mog S8. Baterija mu ne može izdržati 12 sati a upotrebljava ga puno manje nego ja (ne igra igrice). Kako je to on s iPhoneom miran na duže vrijeme a ja nisam?

 

Floskula broj 100, sustav je jebeno stabilan. Ma nemoj? Za razliku od Androida 7,8,9 na S8 koji se nikad nisu smrzli ili crashali na iPhoneima sam to vidio x puta. Nikakve crashove nisam imao ni na Xperiji Z3 pa čak ni na HTC-u One M7(najbolji mobitel ikad). Te priče o stabilnosti i nestabilnosti su bajka osim ako uspoređuješ Android mobitele od 100€ s iPhoneom ili se vratiš do Gingerbread vs iOS5. 

13 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
BlueMax kaže...
e46 kaže...
@blue

android fon dobije 2 major updejta i to je to. cesto nestabilan, bateriju zdere nenormalno nakon nekog vremena.. sve ove prednosti koje si nabrojio, kod normalnog usera koji nema potrebu dr*ati po svemu, nisu bitne.
istina, ios nema bogzna kakvih inovacija, no najbitnije sustav je jebeno stabilan i dobiva redovite nadogradnje. i ne, ne govorimo o ajfonu 4s koji je nakon 8 godina dobio zadnji update ios 9 i jos uvijek je donekle upotrebljiv...slab hardver i godine su ga pojele...a sad mi reci neki android mobač iz 2011 sa androidom 9..naravno da ne postoji..ne posjedujem ajfon, ovo su cinjenice..s applom si miran vise godina..uz zamjenu baterije kad tad

 Ma daj molim te, kakav normalan korisnik? Jel to onaj koji je prije imao prste za 3,5 incha i sve drugo je bilo preveliko a sad su mu iznenada narasli? Pa napisao sam upravo one stvari koje su vezane za normalnog korisnika. U neke in depth featurese za power usere nisam ulazio jer mi se toliku količinu teksta ne da pisati. U 2019 godini oni donose podršku (uz adapter) za eksternu memoriju?! Pa jel to znači da kasne 10 godina ili da u novi OS trpaju nepotrebne gluposti? Ili, onako po jabučarski, prije je bilo nebitno a sad je bitno? Notifikacije sa 4 godine zakašnjenja, pravih widgeta nema još uvijek. Automatsko logiranje na razne servise je do jučer bilo nepotrebno i samo za nenormalne korisnike? Da ne govorim o onim nenormalnima koji će umjesto Appleovog govna od slušalica za 150€ kupiti neke dobre.

Žalosno je koliko je lako uvjeriti ljude da im ono što im ti ne možeš ponuditi ni ne treba. 

Koji mobitel iz 2011 ima Android 9? Vrlo glupo pitanje. iOS 12 ubija iPhone 7 a ti mi pričaš o 4S, kojeg sam btw. imao. Kako radi taj 4S s iOS 12? Ako te baš zanima Android 9 je portan na HTC HD2 iz 2009. Koji izvorno čak i nije Android smartphone.

Opet ponavljam pitanje, što ti znači to što si jučer dobio update kad ti nije donio ništa novo. Kad sve to što donosi Android ima odavno a neke stvari koje Android ima ćeš dobiti za 5 godina ili nikad?

 

S iPhoneom si miran na duže vrijeme? Imam Galayx S8 od kad je izašao, znači 2,5 godine. Financijski mi nikakav problem nije sutra kupiti 5 iPhonea ili S10. Neću jer sam apsolutno miran sa S8 i koristiti ću ga dok ne crkne ili ga ne razbijem. Apsolutno sam miran s njim dok s iPhoneom ne bi bio jer već treći update usporava mobitel. Kolega s posla ima iPhone 8. Kupio ga je pola godine nakon mog S8. Baterija mu ne može izdržati 12 sati a upotrebljava ga puno manje nego ja (ne igra igrice). Kako je to on s iPhoneom miran na duže vrijeme a ja nisam?

 

Floskula broj 100, sustav je jebeno stabilan. Ma nemoj? Za razliku od Androida 7,8,9 na S8 koji se nikad nisu smrzli ili crashali na iPhoneima sam to vidio x puta. Nikakve crashove nisam imao ni na Xperiji Z3 pa čak ni na HTC-u One M7(najbolji mobitel ikad). Te priče o stabilnosti i nestabilnosti su bajka osim ako uspoređuješ Android mobitele od 100€ s iPhoneom ili se vratiš do Gingerbread vs iOS5. 

Kolega, ne lupajte gluposti. 

Uopće me zaboli tko ima koliko, pa i vi, ne zamaram se sa takvim detaljima jer imate za sebe, ali lupiti da imate SGS8 već dvije i pol godine a vaš kolega iP8, jer ja sam imao iP6 Plus komi dan manje od 4 godine, sada imam Xs Max skorom godinu dana, prijatelj ima X preko dvije godine, a njegov sin iP8+ isto tako! 

I nitko nema problema sa bakterijom, osim teenagera, ali njemu nije za zamjeriti. 

Zabih kazati, iP6 Plus sam poklonio čovjeku koji je lošijeg imovinskog stanja. 

 

U slučaju crasheva, vi niti ne možete doživjeti nešto takvo, obzirom vam nakon godinu dana niti ne dolaze nadogradnje! 

Pa samo da se upitamo, koliko je Samsung "gornji dio ponude" dobio najnoviju verziju OS-a?!?! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Evo ga opet s "najnovije" 

 

To što ti zoveš najnovije zaostalije je od Androida iz 2010.

Ko da ja hebem istu mladu curu već 2 godine a ti si u to vrijeme promijenio tri babe.

 
6 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
BlueMax kaže...

Evo ga opet s "najnovije" 

 

To što ti zoveš najnovije zaostalije je od Androida iz 2010.

Ko da ja hebem istu mladu curu već 2 godine a ti si u to vrijeme promijenio tri babe.

 brena je brena al triput je triput ;)

 

BTW ja nemam pojma kako uopste izgleda crash andorida.... Moram pogledati na YT.

Na windowsima je BS a na andoridu nemam pojma...... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 7:19 (Posmatrač).
14 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Zamisli da u 2019. godini trebaš spojiti mob s kompom i preko posebnog programa prebaciti muziku lokalno na mob.

Ludo, zar ne? :)

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
EZY-E kaže...

Zamisli da u 2019. godini trebaš spojiti mob s kompom i preko posebnog programa prebaciti muziku lokalno na mob.

Ludo, zar ne? :)

 U normalnom svijetu svi koriste Spotify, Apple Music ili neki treći servis za muziku. Zašto bi se za*ebavao sa prebacivanjem kad sve što hoću mogu slušati ovako? Ja na Androidu mogu prebaciti što hoću, ali čemu to kad postoji Spotify i ostalo? Dok prebaciš, urediš albume i sve ostalo, čisto gubljenje vremena.

 

Da ne govorim da dosta ljudi kod nas "svojom" muzikom naziva glazbu koju su piratizirali.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Posmatrač kaže...

BTW ja nemam pojma kako uopste izgleda crash andorida.... Moram pogledati na YT.

Na windowsima je BS a na andoridu nemam pojma...... 

 mojoj se frendici to dogodilo na starijem sony-ju m4 aqua kad je ažurirala whatsapp na najnoviji: "zamrznuo" se zaslonski prikaz. ništa nije više radilo/reagiralo (niti gumbi). samo se baterija praznila (ali to nije pokazivao). morao sam ga otvoriti (zapetljano, jer je bio vodonepropusan), odspojiti i ponovo spojiti bateriju da ponovo radi kao prije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Zamisli da u 2019. godini trebaš spojiti mob s kompom i preko posebnog programa prebaciti muziku lokalno na mob.

Ludo, zar ne? :)

 U normalnom svijetu svi koriste Spotify, Apple Music ili neki treći servis za muziku. Zašto bi se za*ebavao sa prebacivanjem kad sve što hoću mogu slušati ovako? Ja na Androidu mogu prebaciti što hoću, ali čemu to kad postoji Spotify i ostalo? Dok prebaciš, urediš albume i sve ostalo, čisto gubljenje vremena.

 

Da ne govorim da dosta ljudi kod nas "svojom" muzikom naziva glazbu koju su piratizirali.

 Hm kad već imaš 15gb muzike na disku koja je u 320kbs većina onda ti ne treba nikakav servis.

Plus za slušati muziku na takav način trebaš pretplatu na: internet i servis.

Moje "zajebavanje" sa skidanjem novih stvari se svodi na: otići na tpb, upisati album, kliknuti na magnet download čime se pokreće torrent app i ja samo trebam stisnuti start.

Lokalni audio player (poweramp) mi automatski skida slike autora/benda i pjesmi i to sve fino izgleda.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
12 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Zamisli da u 2019. godini trebaš spojiti mob s kompom i preko posebnog programa prebaciti muziku lokalno na mob.

Ludo, zar ne? :)

 U normalnom svijetu svi koriste Spotify, Apple Music ili neki treći servis za muziku. Zašto bi se za*ebavao sa prebacivanjem kad sve što hoću mogu slušati ovako? Ja na Androidu mogu prebaciti što hoću, ali čemu to kad postoji Spotify i ostalo? Dok prebaciš, urediš albume i sve ostalo, čisto gubljenje vremena.

 

Da ne govorim da dosta ljudi kod nas "svojom" muzikom naziva glazbu koju su piratizirali.

 A normalni svijet je onaj u kojem te uspiju uvjeriti kako sve treba plaćati?

14 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Čitajuči malo komentare nekih na ovom informatičkom forumu imam dojam da sam se vratio desetljeće/dva unatrag. Kakvo skidanje muzike sa torrenta? Google play music, youtube music, pandora, spotify štogod... Platiš neku siću za pretplatu i dostupna ti je sva moguća glazba. Ne mogu više zamisliti da sjedam za komp, tražim torrente, skidam, spremim negdje na disku, ubacim playlistu u winamp ili votevr... 

Kažem google zvučniku "OK google, play some music/my playlist/bilokojiizvođač/bilokojapjesma". Isto i sa filmovima i serijama. Pa nismo više u devedesetima k jarcu!

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Ovisi od osobe do osobe.

Kada sam kupio xiaomija bio sam presretan koliko je jednostavno napravljeno prebacivanje fajlova sa pc-a ali opet...ne znam ako sam jednom na godinu prebacio koju stvarčicu. Da je to bilo pred 10 godina bilo bi vrhunski ali sad mi je totalno nebitno.

Preferiram streaming jer troši malo prometa, dakle bez problema mi izgura sa ovih 4gb na mjesec, kvaliteta je okej i zna se pronać dosta dobre muzike po playlistama. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Ezio kaže...

Čitajuči malo komentare nekih na ovom informatičkom forumu imam dojam da sam se vratio desetljeće/dva unatrag. Kakvo skidanje muzike sa torrenta? Google play music, youtube music, pandora, spotify štogod... Platiš neku siću za pretplatu i dostupna ti je sva moguća glazba. Ne mogu više zamisliti da sjedam za komp, tražim torrente, skidam, spremim negdje na disku, ubacim playlistu u winamp ili votevr... 

Kažem google zvučniku "OK google, play some music/my playlist/bilokojiizvođač/bilokojapjesma". Isto i sa filmovima i serijama. Pa nismo više u devedesetima k jarcu!

 Ja za sebe vidim par prednosti offline muzike u mobitelu: ne trošim internet promet (i štedim na računu za mobitel jer mi je 4GB dosta za cijeli mjesec), i štedim bateriju, jer offline muzika sigurno manje troši, nego stream...I također, imam hrpu muzike koje vjerojatno ni jedan od navedenih servisa nema, a i par mixeva vlastite radnje. Na kraju, odem na pjesmu, share: mogu poslati pjesmu / pjesme bilo kome bilo kako.  I na kraju, ne ovisiš o dobroti interneta i njegovog signala. U gorskom kotaru u vikendici unutar kuće je signal toliko loš da je čudo ako poziv uspijem dobiti, a kamoli edge ili nedajbože 3G...

 

Tako da ima i dalje svojih perkova za one koji 24/7 žele pristup muzici, zar nije bolje na kraju imati izbor? Isto kao i sa micanjem 3,5mm konektora...i ja isto više manje sve živo spajam preko bluetooth zvučnika i slušalica, ali opet, bude situacija kada treba kabel.

Stoja
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
BlueMax kaže...
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Zamisli da u 2019. godini trebaš spojiti mob s kompom i preko posebnog programa prebaciti muziku lokalno na mob.

Ludo, zar ne? :)

 U normalnom svijetu svi koriste Spotify, Apple Music ili neki treći servis za muziku. Zašto bi se za*ebavao sa prebacivanjem kad sve što hoću mogu slušati ovako? Ja na Androidu mogu prebaciti što hoću, ali čemu to kad postoji Spotify i ostalo? Dok prebaciš, urediš albume i sve ostalo, čisto gubljenje vremena.

 

Da ne govorim da dosta ljudi kod nas "svojom" muzikom naziva glazbu koju su piratizirali.

 A normalni svijet je onaj u kojem te uspiju uvjeriti kako sve treba plaćati?

 Bitno da smo samo mi normalni i piratiziranje apsolutno svega se veliča.

 

Kupuju se računala i mobiteli vrijedni tisuće eura, a nema se dostojanstva platiti za glazbu ili videoigru 10 eura mjesečno.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 16:55 (antimadridista).
7 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Ajar kaže...
Posmatrač kaže...

BTW ja nemam pojma kako uopste izgleda crash andorida.... Moram pogledati na YT.

Na windowsima je BS a na andoridu nemam pojma...... 

 mojoj se frendici to dogodilo na starijem sony-ju m4 aqua kad je ažurirala whatsapp na najnoviji: "zamrznuo" se zaslonski prikaz. ništa nije više radilo/reagiralo (niti gumbi). samo se baterija praznila (ali to nije pokazivao). morao sam ga otvoriti (zapetljano, jer je bio vodonepropusan), odspojiti i ponovo spojiti bateriju da ponovo radi kao prije. 

 Inače, ako se nekaj takvo dogodi, dovoljno je držati volume + i power tipku jedno desetak sekundi, mobitel se restarta i to je to.

Isto vrijedi za bilo koji android mobitel, a mislim da i iphone ima istu foru.

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo

Sto se google musica i youtube musica tice, nista te ne sprecava da si skines pojedine pjesme, albume ili playliste za slusanje offline. Tako i slusam dok sam u autu. Na poslu i doma samo stream.

Na google musicu ako na kompu dodas neke pjesme na playlistu koju imas downloadanu na mobu, one ce se bez ikakvog dodatnog truda skinuti i na mob. Dakle to je prakticnost u usporedbi s kojom procedura dolaska do neke nove pjesme na staromodni piratski nacin izgleda kao da ides na giljotinu umjesto sa dvije manekenke u jaccuzi.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 18:06 (Ezio).
12 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
antimadridista kaže...

 Bitno da smo samo mi normalni i piratiziranje apsolutno svega se veliča.

 

Kupuju se računala i mobiteli vrijedni tisuće eura, a nema se dostojanstva platiti za glazbu ili videoigru 10 eura mjesečno.

 Ne govorim o piratiziranju. Imam oko 1000 ploča i 600-700 CD-a. Imam i nešto piraterije ali to uglavnom služi za preslušati i onda odlučim hoću li kupiti + neki albumi koje je nemoguće kupiti. Sad bi ja trebao ponovo sve to plaćati i biti pretplaćen na 6-7 servisa jer niti jedan nema sve ono što mi treba a neke stvari nema ni jedan od njih? O kvaliteti zvuka nekih servisa i o potrošnji interneta onih koji imaju kvalitetu ni neću.

Spominješ Spotify? Jesi li svjestan da je korištenje Spotifyja u Hrvatskoj također ilegalno. Ništa manje ne kršiš autorska prava korištenjem Spotyfja nego skidanjem torrenta. Dapače, skidanjem torrenta zakon kršiš samo jedan put dok ga korištenjem Spotyfyja kršiš svaki put kad streamaš. To što ga ti plaćaš ne znači ništa i to je ko da od lokalnog dilera softwarea (prije je taj posao cvjetao) kupiš CD s nekom igrom, aplikacijom ili glazbom. Spotyfy ne plaća autorska prava za Hrvatsku niti ga smiješ koristiti u Hrvatskoj. To što ti s fejkane adrese otvoriš account je kršenje zakona jednako kao i skidanje torrenta, tako da je ovaj tvoj post čisto licemjerje.

Imo sam Spotify premium i Deezer premium po nekoliko mjeseci. Jednostavno to ni približno ne zadovoljava moje potrebe. 

14 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Hm, jeste li znali da je moguće instalirati jedan od stotine dostupnih torrent klijenta na mobitel i direktno skidati muziku kao na kompu?

Kakvo prebacivanje s kompa na mob? I onda ja zaostao...

Ja sam do sad uštedio:

 

+ vjerojatno bar 5000 kn što ne koristim internet pretplatu

+ bar 5000 kn za pretplatu na servis

+ sate baterije koja se više troši zbog korištenja 4G-a

+ dosta živaca kad ne mogu naći bendove koji se teško nalaze i na torrentima

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 4 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
nikad mi nije bilo jasno ako skines igru/album/film, cemu onda kupovati isti sadrzaj? kuzim ak si kolekcionar i sl
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice