Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

poruka: 118
|
čitano: 18.772
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo".
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
EZY-E kaže...

Hm, jeste li znali da je moguće instalirati jedan od stotine dostupnih torrent klijenta na mobitel i direktno skidati muziku kao na kompu?

Hm, jesi znao da je to ilegalno i da u razvijenijim zemljama za takve stvari kupiš ogromne kazne?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
BlueMax kaže...
antimadridista kaže...

 Bitno da smo samo mi normalni i piratiziranje apsolutno svega se veliča.

 

Kupuju se računala i mobiteli vrijedni tisuće eura, a nema se dostojanstva platiti za glazbu ili videoigru 10 eura mjesečno.

 Ne govorim o piratiziranju. Imam oko 1000 ploča i 600-700 CD-a. Imam i nešto piraterije ali to uglavnom služi za preslušati i onda odlučim hoću li kupiti + neki albumi koje je nemoguće kupiti. Sad bi ja trebao ponovo sve to plaćati i biti pretplaćen na 6-7 servisa jer niti jedan nema sve ono što mi treba a neke stvari nema ni jedan od njih? O kvaliteti zvuka nekih servisa i o potrošnji interneta onih koji imaju kvalitetu ni neću.

Spominješ Spotify? Jesi li svjestan da je korištenje Spotifyja u Hrvatskoj također ilegalno. Ništa manje ne kršiš autorska prava korištenjem Spotyfja nego skidanjem torrenta. Dapače, skidanjem torrenta zakon kršiš samo jedan put dok ga korištenjem Spotyfyja kršiš svaki put kad streamaš. To što ga ti plaćaš ne znači ništa i to je ko da od lokalnog dilera softwarea (prije je taj posao cvjetao) kupiš CD s nekom igrom, aplikacijom ili glazbom. Spotyfy ne plaća autorska prava za Hrvatsku niti ga smiješ koristiti u Hrvatskoj. To što ti s fejkane adrese otvoriš account je kršenje zakona jednako kao i skidanje torrenta, tako da je ovaj tvoj post čisto licemjerje.

Imo sam Spotify premium i Deezer premium po nekoliko mjeseci. Jednostavno to ni približno ne zadovoljava moje potrebe. 

 Otkud tebi da ja živim u Hrvatskoj? Neznam što je točno licemjerno, to što kažem da je pirtaluk ilegalan? Ne koristim iPhone ali vi tu zbilja spominjete piratiziranje kao nekakvu prednost...

 

Članak se ne odnosi na Hrvatsku, mobiteli se koriste u cijelom svijetu. I zato spominjanje piratluka kao nekakvu prednost je smiješno. U Njemačkoj kupiš kazne od 1000 i više eura za skidanje par pjesama ilegalno.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 21:57 (antimadridista).
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
EZY-E kaže...

Hm, jeste li znali da je moguće instalirati jedan od stotine dostupnih torrent klijenta na mobitel i direktno skidati muziku kao na kompu?

Kakvo prebacivanje s kompa na mob? I onda ja zaostao...

Ja sam do sad uštedio:

 

+ vjerojatno bar 5000 kn što ne koristim internet pretplatu

+ bar 5000 kn za pretplatu na servis

+ sate baterije koja se više troši zbog korištenja 4G-a

+ dosta živaca kad ne mogu naći bendove koji se teško nalaze i na torrentima

 a da si ukrao mobitel, još više bi uštedio

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Toliko časnih ljudi na ovom forumu, suza mi je kapnula..

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Hm, jeste li znali da je moguće instalirati jedan od stotine dostupnih torrent klijenta na mobitel i direktno skidati muziku kao na kompu?

Hm, jesi znao da je to ilegalno i da u razvijenijim zemljama za takve stvari kupiš ogromne kazne?

 @antimadridista U razvijenijim zemljama ljudi imaju i normalne plaće i država ih ne krade na svakom čošku pa im nije problem kupovati takve stvari.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 12:42 (ivicask).
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
EZY-E kaže...

Toliko časnih ljudi na ovom forumu, suza mi je kapnula..

Mene ne zanima kradeš li ili ne kradeš muziku. Ja sam dok sam bio student davnih dana također kupovao piratski softver i glazbu na cd-u. Ti si krenuo sa pričom o tome kako se na ajfonu mora spojiti mob kablom na komp i pomocu itunesa prebacivati muziku. Na moj komentar da je to zastarjela metoda i da je torrentiranje mukotrpna metoda u odnosu na današnje blagodati streama i clouda, ti to sve negiraš i "poentiraš" činjenicom da si uštedio 10000 kn. A osim tog novca mogao si uštediti i vrijeme jer nitko te ne sili da slušaš muziku. Dakle izgubio si sate i sate a "uštedio" 10000. Možda si zapravo u gubitku.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
EZY-E kaže...

Toliko časnih ljudi na ovom forumu, suza mi je kapnula..

 Vi uopće ne kužite poantu, al ono nimalo. Spominjete piratluk kao prednost Androida nad iPhone-om iako je to potpuno nebitno 99% svjetske populacije. Što čovjeku u Njemačkoj znači torrent kad:

1) dobit će kaznu ako ikad bilo što skine

2) ima love da se ne za*ebava s time

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Toliko časnih ljudi na ovom forumu, suza mi je kapnula..

 Vi uopće ne kužite poantu, al ono nimalo. Spominjete piratluk kao prednost Androida nad iPhone-om iako je to potpuno nebitno 99% svjetske populacije. Što čovjeku u Njemačkoj znači torrent kad:

1) dobit će kaznu ako ikad bilo što skine

2) ima love da se ne za*ebava s time

 

Možda su nadobudni studoši sa hrpom vremena i anarhističkim pogledima na svijet. Ne volim ni ja kapitalizam u ovom današnjem nakaznom i ogavnom obliku podržanom od strane još odvratnijih i korumpiranih vlada, ali da ću skidati gigabajte i gigabajte muzike, filmova i serija i skupljati ih ko hrčak - ne pada mi više na pamet.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Ja mislim da vi ne razumijete uopće koliko je jednostavno skinuti torrent na android mobu.

Da imam para bi možda imao data plan + servis.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Ezio kaže...

 

Možda su nadobudni studoši sa hrpom vremena i anarhističkim pogledima na svijet. Ne volim ni ja kapitalizam u ovom današnjem nakaznom i ogavnom obliku podržanom od strane još odvratnijih i korumpiranih vlada, ali da ću skidati gigabajte i gigabajte muzike, filmova i serija i skupljati ih ko hrčak - ne pada mi više na pamet.

A ne znam, bio sam uvjeren da su to odrasli ljudi, ali nakon ovih rasprava možda jest u pitanju da su to samo neki klinci sa viškom vremena i misle da time što su skinuli nešto besplatno s weba jako pametni, a ljudi koji kupuju te stvari da su glupi. Shvaćam donekle takvo razmišljanje jer sam nekad i ja slično gledao na stvari, no onda je završila srednja pa sam se morao uozbiljiti. S jedne strane čak žalim za vremenima kad sam skidao sve po redu s neta, imao LED osvijetljenje na kučištu i šumu kablova, no svejedno sa 20+ mislim da postaneš prestar za takve igre.

 

Donekle sad svhaćam jedan dio gorljivih Androidaša koji se konstantno bune protiv iPhonea - sadašnja platforma im je najprivlačnija jer im je piratluk olakšan.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
EZY-E kaže...

Ja mislim da vi ne razumijete uopće koliko je jednostavno skinuti torrent na android mobu.

Da imam para bi možda imao data plan + servis.

Mogu zamisliti da imaš potrebu za nečime pa skineš preko torrenta jer si ne možeš priuštiti, no skidati i sakupljati stvari koje uglavnom ne koristiš je čista glupost, skoro tolika ko tvoje hvalisanje time da si nešto ukrao.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
7 godina
protjeran
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Hm, jeste li znali da je moguće instalirati jedan od stotine dostupnih torrent klijenta na mobitel i direktno skidati muziku kao na kompu?

Hm, jesi znao da je to ilegalno i da u razvijenijim zemljama za takve stvari kupiš ogromne kazne?

 Lol, to misle oni koji se nisu makli iz Hr. I zapadna gospoda piratizira, nisu oni nikakvi vanzemaljci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 17:40 (O_O_O).
7 godina
protjeran
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
southy kaže...
Ezio kaže...

 

Možda su nadobudni studoši sa hrpom vremena i anarhističkim pogledima na svijet. Ne volim ni ja kapitalizam u ovom današnjem nakaznom i ogavnom obliku podržanom od strane još odvratnijih i korumpiranih vlada, ali da ću skidati gigabajte i gigabajte muzike, filmova i serija i skupljati ih ko hrčak - ne pada mi više na pamet.

A ne znam, bio sam uvjeren da su to odrasli ljudi, ali nakon ovih rasprava možda jest u pitanju da su to samo neki klinci sa viškom vremena i misle da time što su skinuli nešto besplatno s weba jako pametni, a ljudi koji kupuju te stvari da su glupi. Shvaćam donekle takvo razmišljanje jer sam nekad i ja slično gledao na stvari, no onda je završila srednja pa sam se morao uozbiljiti. S jedne strane čak žalim za vremenima kad sam skidao sve po redu s neta, imao LED osvijetljenje na kučištu i šumu kablova, no svejedno sa 20+ mislim da postaneš prestar za takve igre.

 

Donekle sad svhaćam jedan dio gorljivih Androidaša koji se konstantno bune protiv iPhonea - sadašnja platforma im je najprivlačnija jer im je piratluk olakšan.

 Opet ovog pacijenta pustilo iz ustanove, nikoga nije briga da li imas Android ili iPhone.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
O_O_O kaže...

 Opet ovog pacijenta pustilo iz ustanove, nikoga nije briga da li imas Android ili iPhone.

Nikoga, osim pirate, očito. I hrpu Android trolova koji kmeče na svakoj temi o iPhoneu. A valjda smijem spomenuti iPhone na temi o iPhone-u.

 

Ne kažem da sam je svetac, i ja sam koristio (u početku) Android zato jer se moglo instalirati besplatno sve što si zaprdneš, no shvatio sam da (osim navigacije) ništa od toga nisam koristio niti trebao pa je to bio samo gubitak vremena. U međuvremenu sam odrastao i prihvatio da ako neke stvari koristiš da ih moraš kupiti, a pogotovo od kako sam developer jer bilo bi licemjerno očekivati da tvoje aplikacije netko plaća, a ti kradeš sve što stigneš.

 

O_O_O kaže...

 Lol, to misle oni koji se nisu makli iz Hr. I zapadna gospoda piratizira, nisu oni nikakvi vanzemaljci.

To ti je argument da je dozvoljeno krasti? Zato jer i na zapadu to rade??? Ajd nemoj me ...

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Dex.pwn kaže...
Od kada se osvjetljenje logotipa patentira?? 🙄

 Od kad je umro drug Tito,eto pa pitaj Motorolu ona je to patentirala još za života Franje Tuđmana.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
O_O_O kaže...
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Hm, jeste li znali da je moguće instalirati jedan od stotine dostupnih torrent klijenta na mobitel i direktno skidati muziku kao na kompu?

Hm, jesi znao da je to ilegalno i da u razvijenijim zemljama za takve stvari kupiš ogromne kazne?

 Lol, to misle oni koji se nisu makli iz Hr. I zapadna gospoda piratizira, nisu oni nikakvi vanzemaljci.

 Ja ne živim u Hrvatskoj i znam o čemu pričam. Nitko, ali baš nitko ovdje ne skida glazbu. Svi koriste Spotify i slične servise.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
southy kaže... 

Donekle sad svhaćam jedan dio gorljivih Androidaša koji se konstantno bune protiv iPhonea - sadašnja platforma im je najprivlačnija jer im je piratluk olakšan.

 Nema me dva dana na forumu, i tema je sa komentiranja OSVIJETLJENOG LOGOA jabuke došla na piratluk i spotify. Ne, "gorljivi androidaši" uglavnom nemaju nikakvog problema sa kupovanjem legalnih servisa, pa to je praktički identično na appstoreu i google playu. Ali ja sam osobno imao problema sa prebacivanjem podataka sa iphonea na pc jer ako nisam baš kod kuće, često mi se dogodilo da lightning kabel ne radi. Iphone je rado kao "novi feature" onesposobio svaki kabel koji nije njihov skupi dućanski, pa ni punjenje nije radilo ako nije "original". Sa androidom nikad nisam imao takvih problema, punit će se na raskuhani špaget, samo ako ima usb-c ili micro usb, koji već šteker ima. Znam da će tu odmah 90% forumaša graknuti gdje ja to živim, da ne koristim icloud ili žlj cloud, ali uglavnom ne želim koristiti bandwith za 2160p@60fps video, ili dump stotinjak 4K slika. Želim imati taj osnovni komfor da random kablom spojim mob i da mi glumi usb stick. Ako je moglo na dumbfoneu, zašto nebih tražio da to zadrže. Svijetleći logo si mogu uzet, netreba, hvala.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 19:58 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
O_O_O kaže...
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Hm, jeste li znali da je moguće instalirati jedan od stotine dostupnih torrent klijenta na mobitel i direktno skidati muziku kao na kompu?

Hm, jesi znao da je to ilegalno i da u razvijenijim zemljama za takve stvari kupiš ogromne kazne?

 Lol, to misle oni koji se nisu makli iz Hr. I zapadna gospoda piratizira, nisu oni nikakvi vanzemaljci.

 Ja sam u 2011 skinuo WinRar u NJ preko Verizona doma. Dobio notice tri tjedna poslije....

 

U zadnje vrijeme i privatni trackeri se kuze. Kao i VPN. 

 

Jedinu piratizaciju koju imam u USA je Ultimate Plex Server slozen doma i spojen na Apple TV. A skida preko usenet grupa koje isto placam. (ne torrent).

I to cak imam pored svih mogucih pretplata (koje sam prakticki prisiljen placat, hulu, netflix, showtime, hbo go, xfinity, spotify, ppv tu i tamo) samo zato sto radi jebeno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 20:11 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
southy kaže...
EZY-E kaže...

Ja mislim da vi ne razumijete uopće koliko je jednostavno skinuti torrent na android mobu.

Da imam para bi možda imao data plan + servis.

Mogu zamisliti da imaš potrebu za nečime pa skineš preko torrenta jer si ne možeš priuštiti, no skidati i sakupljati stvari koje uglavnom ne koristiš je čista glupost, skoro tolika ko tvoje hvalisanje time da si nešto ukrao.

 Znači takvu krivu i ekstremnu sliku imaš o nekome koga ne znaš uopće da je to neshvatljivo.

Ja sam jedan od onih koji skinu jednu stvar, pogledaju/odigraju, zbrišu i skinu drugu, pomalo mi se gadi skupljanje.

Pa jbmu sve, imam 160 + 80gb diskove, halo?

Drugo, kakva krađa?

Jel znaš šta je to?

Jesi siguran?

Treće, primjećujem nekakvu goričinu u postevima iako nikako ne razumijem razlog, posebno ako si toliko odrastao i napredan, pa čak koristiš i iphone, ko veliki dečki.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
7 godina
protjeran
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Mitch kaže...
O_O_O kaže...
antimadridista kaže...
EZY-E kaže...

Hm, jeste li znali da je moguće instalirati jedan od stotine dostupnih torrent klijenta na mobitel i direktno skidati muziku kao na kompu?

Hm, jesi znao da je to ilegalno i da u razvijenijim zemljama za takve stvari kupiš ogromne kazne?

 Lol, to misle oni koji se nisu makli iz Hr. I zapadna gospoda piratizira, nisu oni nikakvi vanzemaljci.

 Ja sam u 2011 skinuo WinRar u NJ preko Verizona doma. Dobio notice tri tjedna poslije....

 

U zadnje vrijeme i privatni trackeri se kuze. Kao i VPN. 

 

Jedinu piratizaciju koju imam u USA je Ultimate Plex Server slozen doma i spojen na Apple TV. A skida preko usenet grupa koje isto placam. (ne torrent).

I to cak imam pored svih mogucih pretplata (koje sam prakticki prisiljen placat, hulu, netflix, showtime, hbo go, xfinity, spotify, ppv tu i tamo) samo zato sto radi jebeno.

 Naravno, i meni je susjed dobio od ISPa pismo kad ide direktno na torrent. Ali, ne govorim o tome. Ti si vidim slabije tehnicki potkovan, pa ti to predstavlja problem.

Ali najvise piratiziranja sto sam vidio da ljudi koriste (ja ne korisitim osobno), je kroz stream stranice kojih ima mali miljun. Naravno tu ima reklama, virusa i svega, ali ljudi masovno tako gledaju. Jer cak i kad imas netflix, amazon prime, sky itd. nemas sve.

12 godina
offline
Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni logo

Mogli bi imati i bacač plamena, geigerov brojač, flaksericu i udarni čekić.

 

Koja je poanta ovih glupih članaka? Kaj nemate pravih vijesti pa ajmo tek toliko da se nešto objavi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
EZY-E kaže...

 Znači takvu krivu i ekstremnu sliku imaš o nekome koga ne znaš uopće da je to neshvatljivo.

Ja sam jedan od onih koji skinu jednu stvar, pogledaju/odigraju, zbrišu i skinu drugu, pomalo mi se gadi skupljanje.

Pa jbmu sve, imam 160 + 80gb diskove, halo?

Drugo, kakva krađa?

Jel znaš šta je to?

Jesi siguran?

Treće, primjećujem nekakvu goričinu u postevima iako nikako ne razumijem razlog, posebno ako si toliko odrastao i napredan, pa čak koristiš i iphone, ko veliki dečki.

Neovlašteno skidanje softvera je protuzakonito je to krađa. Postoje kojekva prepucavanja oko ispravnog pojma pa se možemo složiti da to nije "otuđenje", ali radi se opet o krađi. Npr. igra koju si skinuo i odigrao ima svoju cijenu i onaj tko ju je kreirao je radi toga uskraćen, a imao je troškove da ju je izradio. Kad bi radio softver shvatio bi razliku. Fer bi bilo da kad nešto skineš da isprobaš ako to koristiš da zaista kupiš, pogotovo ako imaš koristi od toga. Imam i jednu drugu usporedbu, no ne bi bilo pristojno je ovdje navesti.

 

A što se tiče gorčine, dragi kolega, nema tu gorčine, no zapravo me iznenadilo kako se na pragu 2020-e banalizira neovlašteni download.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
O_O_O kaže...
Mitch kaže...

 Ja sam u 2011 skinuo WinRar u NJ preko Verizona doma. Dobio notice tri tjedna poslije....

 

U zadnje vrijeme i privatni trackeri se kuze. Kao i VPN. 

 

Jedinu piratizaciju koju imam u USA je Ultimate Plex Server slozen doma i spojen na Apple TV. A skida preko usenet grupa koje isto placam. (ne torrent).

I to cak imam pored svih mogucih pretplata (koje sam prakticki prisiljen placat, hulu, netflix, showtime, hbo go, xfinity, spotify, ppv tu i tamo) samo zato sto radi jebeno.

 Naravno, i meni je susjed dobio od ISPa pismo kad ide direktno na torrent. Ali, ne govorim o tome. Ti si vidim slabije tehnicki potkovan, pa ti to predstavlja problem.

Ali najvise piratiziranja sto sam vidio da ljudi koriste (ja ne korisitim osobno), je kroz stream stranice kojih ima mali miljun. Naravno tu ima reklama, virusa i svega, ali ljudi masovno tako gledaju. Jer cak i kad imas netflix, amazon prime, sky itd. nemas sve.

A ti si vidovit da vidiš da je on slabije tehnički potkovan? Zato što ne želi neovlašteno skidati ili gubiti vrijeme na neki drugi način?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
O_O_O kaže...

 Naravno, i meni je susjed dobio od ISPa pismo kad ide direktno na torrent. Ali, ne govorim o tome. Ti si vidim slabije tehnicki potkovan, pa ti to predstavlja problem.

Ali najvise piratiziranja sto sam vidio da ljudi koriste (ja ne korisitim osobno), je kroz stream stranice kojih ima mali miljun. Naravno tu ima reklama, virusa i svega, ali ljudi masovno tako gledaju. Jer cak i kad imas netflix, amazon prime, sky itd. nemas sve.

 Sta? Hahahahahahaha

12 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
southy kaže...

Neovlašteno skidanje softvera je protuzakonito je to krađa. Postoje kojekva prepucavanja oko ispravnog pojma pa se možemo složiti da to nije "otuđenje", ali radi se opet o krađi. Npr. igra koju si skinuo i odigrao ima svoju cijenu i onaj tko ju je kreirao je radi toga uskraćen, a imao je troškove da ju je izradio. Kad bi radio softver shvatio bi razliku. Fer bi bilo da kad nešto skineš da isprobaš ako to koristiš da zaista kupiš, pogotovo ako imaš koristi od toga. Imam i jednu drugu usporedbu, no ne bi bilo pristojno je ovdje navesti.

 

A što se tiče gorčine, dragi kolega, nema tu gorčine, no zapravo me iznenadilo kako se na pragu 2020-e banalizira neovlašteni download.

Boldano: ne, nije. Prouči zakone države u kojoj živiš.

 

 U osnovi se slažem da je to krađa, ali legalna. Postoji i druga strana priče. Kad kupiš računalo, veš mašinu, automobil... proizvođač i trgovac ti garantiraju za ispravnost proizvoda i materijalno su odgovorni za štetu prouzročenu kvarom istih. Kod softwarea to nije tako i developeri i izdavači su zaštićeni ko Lički medvjedi. Ako kupim aplikaciju ili igru i ona ne radi ispravno, ruši se, puna bugova... moja prava su nula. Ako neispravan rad aplikacije prouzroči štetu u poslovanju (osobno mi se dogodilo da mi nakon updatea aplikacija ne radi i trebalo je 10 dana (a to je puno $$$) da proradi) za odštetu se možeš obratiti - nikome.

Tu neka priča o moralu završava, jer ako njih nije briga za mene niti me ima ko zaštititi, nije ni mene za njih. Tada počinje priča o zakonu a on kaže kako u RH nije zabranjeno ni downloadati piratske sadržaje niti ih koristiti. Zabranjeno je samo ih dijeliti. A onda je tu i ZAMP koji legalno naplaćuje harač na sve prazne medije jer će se na njih snimati piratski sadržaji. Pa kad ti već netko unaprijed naplaćuje tvoj piratluk bilo bi besmisleno ne koristiti to što si platio. Ja piratiziram software, igre i glazbu da bi ih isprobao. Ako mi se svide kupim. Ako mi se ne svide, nisu me uspjeli prevariti. Mislim da je samozaštita od prevare osnovno ljudsko pravo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 22:11 (BlueMax).
12 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Mitch kaže...

 Ja sam u 2011 skinuo WinRar u NJ preko Verizona doma. Dobio notice tri tjedna poslije....

 

U zadnje vrijeme i privatni trackeri se kuze. Kao i VPN. 

 

Jedinu piratizaciju koju imam u USA je Ultimate Plex Server slozen doma i spojen na Apple TV. A skida preko usenet grupa koje isto placam. (ne torrent).

I to cak imam pored svih mogucih pretplata (koje sam prakticki prisiljen placat, hulu, netflix, showtime, hbo go, xfinity, spotify, ppv tu i tamo) samo zato sto radi jebeno.

 Poznanik koji se nalazi u strukturama kontrole stanovništva kaže kako je VPN mamac za nadzor. Teško je kontrolirati milijune ljudi no korištenje VPN-a te odmah stavlja pod povećalo.

15 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
BlueMax kaže...
Mitch kaže...

 Ja sam u 2011 skinuo WinRar u NJ preko Verizona doma. Dobio notice tri tjedna poslije....

 

U zadnje vrijeme i privatni trackeri se kuze. Kao i VPN. 

 

Jedinu piratizaciju koju imam u USA je Ultimate Plex Server slozen doma i spojen na Apple TV. A skida preko usenet grupa koje isto placam. (ne torrent).

I to cak imam pored svih mogucih pretplata (koje sam prakticki prisiljen placat, hulu, netflix, showtime, hbo go, xfinity, spotify, ppv tu i tamo) samo zato sto radi jebeno.

 Poznanik koji se nalazi u strukturama kontrole stanovništva kaže kako je VPN mamac za nadzor. Teško je kontrolirati milijune ljudi no korištenje VPN-a te odmah stavlja pod povećalo.

 Tocno. Do prije par godina webRTC leak jer radio bez problema. Sad idu nesto skuplje blackliste za IP, gdje se hrpa botova pospaja na poznate VPNove na razlicite lokacije i onda sharea svoj IP u tu listu u nadi da je taj IP sharean s drugim korisnicima na tom VPNu. I onda odredeni servisi tipa Hulu itd. detektiraju taj VPN kroz brzi query  te liste.

 

I sto je najbolje, te placene liste su zbilja detaljne i npr. Xfinity danas detektira VPN (pogotovo poznatije i jeftinije - osim PIA) bez problema. Dakle tko kod skida torrente u US preko VPNa je samo potrosio par min i $ vise da bi postigao jednak rezultat.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
Ajar kaže...

 mojoj se frendici to dogodilo na starijem sony-ju m4 aqua kad je ažurirala whatsapp na najnoviji: "zamrznuo" se zaslonski prikaz. ništa nije više radilo/reagiralo (niti gumbi). samo se baterija praznila (ali to nije pokazivao). morao sam ga otvoriti (zapetljano, jer je bio vodonepropusan), odspojiti i ponovo spojiti bateriju da ponovo radi kao prije. 

Svaki mobitel kojem je baterija ugrađena, a nema reset gumb, ima kombinaciju tipki koja resetira uređaj implementiranu na razini HW-a upravo za takve iznimno rijetke, ali moguće situacije.

 

Većina problema proizlazi iz neznanja korisnika. Tako je mom ocu Android izbrisao pola imenika. Kasnije smo ustanovili da nije kriv Android nego korisnik - stari mobitel je dao prijatelju, ali se nije odlogirao s google accounta prije. Kako je prijatelj čistio imenik, tako je brisao brojeve i za google accounta, a time i sa svih drugih povezanih uređaja.

 

Ezio kaže...

Čitajuči malo komentare nekih na ovom informatičkom forumu imam dojam da sam se vratio desetljeće/dva unatrag. Kakvo skidanje muzike sa torrenta? Google play music, youtube music, pandora, spotify štogod... Platiš neku siću za pretplatu i dostupna ti je sva moguća glazba.

I onda odem u BiH, Crnu Goru, Kosovo, Albaniju i slušam što? Ako muziku već imam kupljenu, zakon mi dopušta da je prebacim na drugi uređaj, zašto bih plaćao dodatnu uslugu koja me još pri tom ograničava i troši mi bateriju? Da bih bio u skladu s trendovima? Ima dostupnu kolekciju svih onih stvari koje ionako ne slušam?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
MrBlc kaže...

Svaki mobitel kojem je baterija ugrađena, a nema reset gumb, ima kombinaciju tipki koja resetira uređaj implementiranu na razini HW-a upravo za takve iznimno rijetke, ali moguće situacije.

 

Većina problema proizlazi iz neznanja korisnika. Tako je mom ocu Android izbrisao pola imenika. Kasnije smo ustanovili da nije kriv Android nego korisnik - stari mobitel je dao prijatelju, ali se nije odlogirao s google accounta prije. Kako je prijatelj čistio imenik, tako je brisao brojeve i za google accounta, a time i sa svih drugih povezanih uređaja.

 

 ovo je bilo zbilja neobično (duhovi?) jer ni držanje tipki po 10, 20, 30 ...bla sekundi, kojekakve kombinacije, niš nije reagiralo. probal sam sve, samo da ne moram pribjeći nasilju. nije išlo. moguće je da je taj vacap žešći programski bulšit pa uspije ono što nikome drugome ne - blokirati čitavu napravu do kocena. a ona nije htjela nov telefon jer je za tog sonyja "emotivno vezana" (usput, dalje radi k'o urica; čak i taj vacap ima ponovo). eo, tu neki dan piše da su i ajfoni imali tu foru s nemogućnošću uključenja (ok, prodaš ga kao nov, nekorišten ). mislim, oće to. rijetko ali dogodi se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Budući iPhonei bi mogli imati i osvjetljeni lo
MrBlc kaže...
Ezio kaže...

Čitajuči malo komentare nekih na ovom informatičkom forumu imam dojam da sam se vratio desetljeće/dva unatrag. Kakvo skidanje muzike sa torrenta? Google play music, youtube music, pandora, spotify štogod... Platiš neku siću za pretplatu i dostupna ti je sva moguća glazba.

I onda odem u BiH, Crnu Goru, Kosovo, Albaniju i slušam što? Ako muziku već imam kupljenu, zakon mi dopušta da je prebacim na drugi uređaj, zašto bih plaćao dodatnu uslugu koja me još pri tom ograničava i troši mi bateriju? Da bih bio u skladu s trendovima? Ima dostupnu kolekciju svih onih stvari koje ionako ne slušam?

 Da si probao (ili barem malo pročitao o mogućnostima) te aplikacije, znao bi da imaš mogućnost downloada.Isto ima i netflix npr. Tako i koristim i play music i youtube music dok sam u autu. Dakle imaš izbor. Možeš streamat, možeš skinut dok si na wifiu.

PSN - darklydexter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice