Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

poruka: 66
|
čitano: 11.291
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Evo zasada cetiri cipine a cin nabavimo veci stol i udobnije katride bit ce nas osam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.12.2008 21:51 (bajic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Ja sam dalmatinac pa nemogu razumiti što je autor mislio, a kako će tek oni koji žive malo sjevernije

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

wtf......sta kazes.....daj ponovijos bar tri pta...mozda te skuzimo.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

E s tim slikama sam te vec skuzio......

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

E s tim slikama sam te vec skuzio......

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Svaka čast, ja san te razumio, bravo

Dalmoši rulaju

Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Svaka cast......kad ce vas biti osam onda slikaj pa salji da vidimo......al i ovako vas je dosta...jedna manja igraona....hehe

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

ja bih na tvom mjestu otvorio igraonu i okrenu neku lovuCool

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
Sonny kaže...

Svaka čast, ja san te razumio, bravo

Dalmoši rulaju

 Razumio bih i ja da su bile slike.
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Žene ne padaju na CRT monitore!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
Joso162 kaže...
Sonny kaže...

Svaka čast, ja san te razumio, bravo

Dalmoši rulaju

 Razumio bih i ja da su bile slike.
 Razumio san ja i bez slika :)
Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
15 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
vjeko kaže...

Žene ne padaju na CRT monitore!!!

 kako ne padaju kad se deblji vise griju od mrsavijih
16 godina
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

zakon

 

fuck yeah
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

kaj se pegla (igra)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

A cuj... izades u prvu konobu ili bar jedno 3 dana i skupljas brojeve :p

onda nazoves i napravit "lan" party sa curicama gdje se "spila" igra ---gacice dole----Belji se

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
bajic kaže...

Evo zasada cetiri cipine a cin nabavimo veci stol i udobnije katride bit ce nas osam.

Daj lik kada već pišeš po forumu, daj piši književnim hrvatskim, a ne seljačkim narječjem.

Kad ekipa iz zagorja dođe u zagreb pa počne kajkati svi se smiju kako su seljačine, a vi dalmatinci valjda mislite  da ste drugačiji kad koristite svoj seljački izričaj, e pa niste.

Ovo gore komotno si mogao napisati na kineskom, večina ljudi na forumu nije iz dalmatinskog sela, a pošto ovo nije forum dalmatinskog sela, korištenje književnog jezika je preporučeno ako već nije mandatorno.Naravno ako si kadar koristiti književni hrvatski.

Znam, teško je biti iz dalmacije, pa koristiti književni izričaj hrvatskog jezika, ali budi hrabar pa probaj.Tko zna možda i naučiš nešto novo, kad te shvaćaju ljudi koji nisu iz tvog sela, to je nešto posebno, probaj svidjet će ti se.
Odgovori na privatne poruke nisu privatni, upite šaljite na baotica@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2008 2:01 (Baotica).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
Baotica kaže...
bajic kaže...

Evo zasada cetiri cipine a cin nabavimo veci stol i udobnije katride bit ce nas osam.

Daj lik kada već pišeš po forumu, daj piši književnim hrvatskim, a ne seljačkim narječjem.

Kad ekipa iz zagorja dođe u zagreb pa počne kajkati svi se smiju kako su seljačine, a vi dalmatinci valjda mislite  da ste drugačiji kad koristite svoj seljački izričaj, e pa niste.

Ovo gore komotno si mogao napisati na kineskom, večina ljudi na forumu nije iz dalmatinskog sela, a pošto ovo nije forum dalmatinskog sela, korištenje književnog jezika je preporučeno ako već nije mandatorno.Naravno ako si kadar koristiti književni hrvatski.

Znam, teško je biti iz dalmacije, pa koristiti književni izričaj hrvatskog jezika, ali budi hrabar pa probaj.Tko zna možda i naučiš nešto novo, kad te shvaćaju ljudi koji nisu iz tvog sela, to je nešto posebno, probaj svidjet će ti se.


 Ako se tebi ne sviđa kako tu pise nemoj ni citat, a ne se pravis pametan i ako se vec obracas njemu nemoj govorit u mnozini.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2008 2:34 (m4k1).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
Yellow man kaže...

kaj se pegla (igra)

 

 cod 2 (zasad)

15 godina
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

ma najjači ste kraljevi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
m4k1 kaže...


 Ako se tebi ne sviđa kako tu pise nemoj ni citat, a ne se pravis pametan i ako se vec obracas njemu nemoj govorit u mnozini.
 Naravno, samo u temi neka doda na kraju "dalmacija/selo", pa nitko tko ne zna vaš seljački naglasak neće kročiti u taj obskurni dio foruma.

A ne zakamuflirati temu sa naslovom na književnom hrvatskom, da bi unutra pisali lokalnim dijalektom vašeg sela.To je nepravedno.

To su dva nepotrebna klika mojim skupim mišem, a svi znamo da miš ima ograničen broj klikova prije nego što se pokvari, i kako da ja sad vratim ta dva uzaludno izgubljena klika, hoćeš mi ti platiti miša kad se pokvari lijevi klik.Smijeh

A nego kako ću govoriti nego u množini, pa kad god čuješ dalmatinca u Zagrebu lik ne zna pričati, nego zateže seoskim riječnikom.Iritantno je to.Jedine dvije skupine ljudi koje u gradu možeš raspoznati na sto metara su cigani i dalmatinci, prve je dosta vidjeti, a druge čuti.I nema dileme.


Odgovori na privatne poruke nisu privatni, upite šaljite na baotica@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
Baotica kaže...
m4k1 kaže...


 Ako se tebi ne sviđa kako tu pise nemoj ni citat, a ne se pravis pametan i ako se vec obracas njemu nemoj govorit u mnozini.
 Naravno, samo u temi neka doda na kraju "dalmacija/selo", pa nitko tko ne zna vaš seljački naglasak neće kročiti u taj obskurni dio foruma.

A ne zakamuflirati temu sa naslovom na književnom hrvatskom, da bi unutra pisali lokalnim dijalektom vašeg sela.To je nepravedno.

To su dva nepotrebna klika mojim skupim mišem, a svi znamo da miš ima ograničen broj klikova prije nego što se pokvari, i kako da ja sad vratim ta dva uzaludno izgubljena klika, hoćeš mi ti platiti miša kad se pokvari lijevi klik.Smijeh

A nego kako ću govoriti nego u množini, pa kad god čuješ dalmatinca u Zagrebu lik ne zna pričati, nego zateže seoskim riječnikom.Iritantno je to.Jedine dvije skupine ljudi koje u gradu možeš raspoznati na sto metara su cigani i dalmatinci, prve je dosta vidjeti, a druge čuti.I nema dileme.


 Nisi pomislio na ono da je autor teme namjerno stavio takav prvi post? Naravno da nisi, nego odmah iz nekog nepoznatog razloga počneš pljuvati po nečijem narječju (samo imam jedno pitanje: pripada li to narječje idiomu hrvatskog jezika?, u širem smislu samom hrvatskom jeziku?)
Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Bilo bi ljepo da se na ovom forumu piše narječjem koji svi razumiju.

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3.... Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2008 9:32 (pajic3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Slažem se s Baotica i pajic3. Kako bi bilo da ja derem po forumu po "domaćem Međimurskom". Znam da je offtopic i nemam ništa protiv dalmatinaca, ali mislim stvarno, samo jednog jedinog sam čuo da se potrudio govoriti književni u svom cijelom životu. Ovi ostali samo ga deru po svojem bez obzira gdje se nalazili...

 

btw. lijepo izgleda sve to skupa, mislim na vaše okupljanje...

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
Baotica kaže...
 Naravno, samo u temi neka doda na kraju "dalmacija/selo", pa nitko tko ne zna vaš seljački naglasak neće kročiti u taj obskurni dio foruma.


 
jao jao... ajde neka ti je. Cool
Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Zasto se tema morala pretvorit u vrijedjanje?!Opet ce bit kartonaCool.

Decki svaka vam cast samo onaj crt monitor izbaciteBelji se

Michael Schumacher World championships:7,Grand prix wins:91,Pole positions:68 http://www.velika-nagrada.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2008 10:59 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Baotica, sva narječja pa i kajkavsko i štokavsko i ćakavsko i sl. su dio hrvatskog jezika i kao takva legitimna metoda i književnog i drugog izričaja. Upotreba standardnog (ne postoji "književni hrvatski") jezika preporučena je, ali ne i obavezna, a pogotovo ne na jednom forumu. Slažem se da je lakše kada se koristi standardni jezik, ali pitanje je tvog (slabijeg?) obrazovanja što nisi razumio narječje s dalmatinskog područja. U osnovnoj školi, a i gimnazijama u književnosti se susrećemo sa sva tri najvažnija narječja i nekoliko drugih skupina.

 

Ako već ne razumiješ korisnika foruma, onda ga ne napadaš i vrijeđaš uzastopce kroz nekoliko postova, već ga upozoriš da ga je teško razumjeti i zamoliš za upotrebu standardnog jezika kako bi olakšao tebi i ostalim korisnicima.

 

Ovo vrijedi i za ostale korisnike foruma.

15 godina
neaktivan
offline
Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

naxeem slazem se s tobom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
Baotica kaže...
m4k1 kaže...


 Ako se tebi ne sviđa kako tu pise nemoj ni citat, a ne se pravis pametan i ako se vec obracas njemu nemoj govorit u mnozini.
 Naravno, samo u temi neka doda na kraju "dalmacija/selo", pa nitko tko ne zna vaš seljački naglasak neće kročiti u taj obskurni dio foruma.

A ne zakamuflirati temu sa naslovom na književnom hrvatskom, da bi unutra pisali lokalnim dijalektom vašeg sela.To je nepravedno.

To su dva nepotrebna klika mojim skupim mišem, a svi znamo da miš ima ograničen broj klikova prije nego što se pokvari, i kako da ja sad vratim ta dva uzaludno izgubljena klika, hoćeš mi ti platiti miša kad se pokvari lijevi klik.Smijeh

A nego kako ću govoriti nego u množini, pa kad god čuješ dalmatinca u Zagrebu lik ne zna pričati, nego zateže seoskim riječnikom.Iritantno je to.Jedine dvije skupine ljudi koje u gradu možeš raspoznati na sto metara su cigani i dalmatinci, prve je dosta vidjeti, a druge čuti.I nema dileme.


 Kao prvo to nije seljacki jezik, nego jedno od tri naglaska koje si ti morao proc u osnovnoj i srednjoj skoli i u naslovu je naglaseno DALMACIJA, a ako vec netko pise ovim narijecjem ne trebas blatit sve ostale dalmatince, nego reci njemu da ti posebno napise na knjizevnom jeziku (ako bas ne mozes razumjet)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu
naxeem kaže...

Baotica, sva narječja pa i kajkavsko i štokavsko i ćakavsko i sl. su dio hrvatskog jezika i kao takva legitimna metoda i književnog i drugog izričaja. Upotreba standardnog (ne postoji "književni hrvatski") jezika preporučena je, ali ne i obavezna, a pogotovo ne na jednom forumu. Slažem se da je lakše kada se koristi standardni jezik, ali pitanje je tvog (slabijeg?) obrazovanja što nisi razumio narječje s dalmatinskog područja. U osnovnoj školi, a i gimnazijama u književnosti se susrećemo sa sva tri najvažnija narječja i nekoliko drugih skupina.

 

Ako već ne razumiješ korisnika foruma, onda ga ne napadaš i vrijeđaš uzastopce kroz nekoliko postova, već ga upozoriš da ga je teško razumjeti i zamoliš za upotrebu standardnog jezika kako bi olakšao tebi i ostalim korisnicima.

 

Ovo vrijedi i za ostale korisnike foruma.

 nikako se ne slazem stobom!zar ces doc na sud ili neku drugu ustanovu recimo bolnicu i pricat kajkavskim,čakavskim...pa ljudi ce ti se smijat..svaki stanovnik RH bi trebao znati bar priblizno standardni jezik jel sto je razlicitiji  jezik koj govorimo to je teza komunikacija u drustvu...a komunikacija je jedan od najvaznijih elemenata drustva a ako se drustvo ne razumije onda je to drustvo bolesno!

ovo sto je boldirano..gledaj decko u onovnoj i srednjoj skoli se ne uce NARIJEČJA nego se uce knjizevna djela koja imaju VRIJEDNOST kako povjesnu tako i kulturnu i iz tih djela se NE uci neko nariječje,nego se upoznava sa nariječjima!

Evo ti primjera iz zagreba kak mi zovemo riječi pa napiši ak znas kaj znace:

šajba-
vura-
halat-
spilat-
fuca-
čuka-
razbu-
dopelat-

I da napomenem BAotic nije nikoga vrijedo lijepo je napiso u prvome postu da bi se TREBALO koristit standardnim knjizevnim jezikom ili BAR NAPISET TIME NRJČJEM KOJE JE U TEKSTU I SAMU TEMU!


on topic....svaka cast decki mi isto znamo nekad se skupit i donjet par kompova i halat countera u LAN-u treba se druzit  :D
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2008 14:25 (UBIZEC cORPORATION).
16 godina
offline
RE: Evo sto se događa kad zene u dalmaciji zakažu

Tovare jedan,a kako bi bilo da ti Bračanin stavi post!Smijeh

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice