Temu - internet shop, iskustva

poruka: 349
|
čitano: 369.887
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Random chinese garbage shop, pojednostavljeno....

 

S izuzetno agresivnom reklamom, stalno nude neke popuste, neke kupone, ali nista od toga se ne moze realizirati, stalno poruke "oprostite, izvinite, nismo vam javili" genericko spam smece, gdje "nude" nesto a ustvari ne nude nista osim prilike da te zajebu.

 

Evo bas jucer, poruka, cestitamo, 3 besplatna artikla. Hajde, izaberem ja tri besmislene stvari izmedju hrpe jos besmislenijih, stavim u kosaricu, vidim pise za placanje 0. super rekoh..... slijedeci korak, iznos potreban za finalizaciju narudzbe - 100e. znaci, moram potrositi 100e na smece, da bih besplatno dobio dodatna 3 komada smeca, gdje po njihovoj procjeni, paket od 100 vezica odjednom kosta 43E, par kuhinjskih krpa (uvijek trebam potrosnu krpu) vrijedi 32E, i jos neka piydarijica...mos misliti. Random pretraga tih istih artikala van "extra turbo giga mega mi se ispricavamo, vi ste sretni dobitnik" ponude kosta, redom - vezice 1,99, krpe 2, i neupamcena piydarija oko 0,99E>... znaci, "pokloni" u vrijednosti niti 5E za potrosenih 100E. Mos misliti jesam sretan.

 

Sama roba je kako rekoh genericko smece, doduse, narucio sam par postera za klinca s gaming tematikom, ne mogu reci, odlican print na platnu, slike losije kvalitete printa sam kupovao u emezzeti (npr) za daleko vece iznose, tako da, 2e za poster, nije kupovina stoljeca, ali, lijep ukras za gaming sobu. Majice su cisti poliester, ali opet, stvarno ima zanimljivih printova, isti je kvalitetan, pa za par eura, da je nosim 5 puta, isplati se.

 

Od nekog alata i slicnog bjezati sto dalje, to je kvalitet nikakav, uzeo set borera, izuzetno jeftino, znao sam da je to najniza moguca kvaliteta, no kako busim izuzetno mekan materijal (forex i slicno), mislio sam, prstom ga mogu probusiti, znaci, selekcija borera od 0.2 do 5mm za sitne pare, zasto ne? Smece, to niti pod macolom od 5kg nije sposobno izbusiti rupu, koliko su tupi, u osnovi, obicni ekser profiliran da djeluje kao borer.

 

Sve u svemu..... losa kvaliteta je ocekivana, tu se covjek nema sto buniti za te pare, ali ovo s popustima, kuponima, 200E bonusa i slicno - e to ja nisam skuzio, mozda negdje fulam, pa ako netko zna kako to tocno funkcionira, nude 200e bonusa, kupim nesto u iznosu od 20E minimalne narudzbe, i sto? Dobijem 200E za slobodno trosenje, ili je to opet vezano za nekakvo placanje?

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

ali ovo s popustima, kuponima, 200E bonusa i slicno - e to ja nisam skuzio, mozda negdje fulam, pa ako netko zna kako to tocno funkcionira, nude 200e bonusa, kupim nesto u iznosu od 20E minimalne narudzbe, i sto? Dobijem 200E za slobodno trosenje, ili je to opet vezano za nekakvo placanje?

 

uvijek su ti popusti vezani za ili nove članove koji još nisu ništa kupili ili za određenu potrošnju za koju dobiješ kupon (većina kineskih shopova tak funkcionira) - treba čitati "mala slova"...

 

većini nam je Temu bio opcija zbog puno brže dostave nego kod ostalih, ali navodno se Aliex popravio po tom pitanju (navodno) - ja točno znam što naručujem sa takvih stranica, a što ne... (obleku recimo nikad ne bi naručio)

8 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
60nine kaže...
Damir22 kaže...

ali ovo s popustima, kuponima, 200E bonusa i slicno - e to ja nisam skuzio, mozda negdje fulam, pa ako netko zna kako to tocno funkcionira, nude 200e bonusa, kupim nesto u iznosu od 20E minimalne narudzbe, i sto? Dobijem 200E za slobodno trosenje, ili je to opet vezano za nekakvo placanje?

 

uvijek su ti popusti vezani za ili nove članove koji još nisu ništa kupili ili za određenu potrošnju za koju dobiješ kupon (većina kineskih shopova tak funkcionira) - treba čitati "mala slova"...

 

većini nam je Temu bio opcija zbog puno brže dostave nego kod ostalih, ali navodno se Aliex popravio po tom pitanju (navodno) - ja točno znam što naručujem sa takvih stranica, a što ne... (obleku recimo nikad ne bi naručio)

 OK, razumijem, no eto, nikad nista nisam dobio, niti kao novi clan, niti prije kupnje, ni nista....

 

Ali, ebay, daleko bolji izbor svega, ovdje je samo genericka roba, sto se odjece tice, eto, kako rekoh, s majicama zadovoljan, u situacijama gdje se ne trazi kvaliteta i dugovjecnost, sa sitne novce je ok.....  posebice ako znas da ce ista vec pri prvom nosenju biti zapaljena, ofarbana ili vec na prikladni nacin obiljezena, onda je manja steta unistiti 3 eura nego 30....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

Ali, ebay, daleko bolji izbor svega, ovdje je samo genericka roba, sto se odjece tice, eto, kako rekoh, s majicama zadovoljan, u situacijama gdje se ne trazi kvaliteta i dugovjecnost, sa sitne novce je ok.....  posebice ako znas da ce ista vec pri prvom nosenju biti zapaljena, ofarbana ili vec na prikladni nacin obiljezena, onda je manja steta unistiti 3 eura nego 30....

 

nisam s ebay-a naručivao već jako dugo, obleku nikad... uglavnom tehniku i slično

ja si peri-deri majice kupujem u dućanima tipa Pepco, NKD i slični - pamuk i znaju biti po 2-3€...

 

za veći izbor svega imamo Aliex :) 

15 mjeseci
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...
60nine kaže...
Damir22 kaže...

ali ovo s popustima, kuponima, 200E bonusa i slicno - e to ja nisam skuzio, mozda negdje fulam, pa ako netko zna kako to tocno funkcionira, nude 200e bonusa, kupim nesto u iznosu od 20E minimalne narudzbe, i sto? Dobijem 200E za slobodno trosenje, ili je to opet vezano za nekakvo placanje?

 

uvijek su ti popusti vezani za ili nove članove koji još nisu ništa kupili ili za određenu potrošnju za koju dobiješ kupon (većina kineskih shopova tak funkcionira) - treba čitati "mala slova"...

 

većini nam je Temu bio opcija zbog puno brže dostave nego kod ostalih, ali navodno se Aliex popravio po tom pitanju (navodno) - ja točno znam što naručujem sa takvih stranica, a što ne... (obleku recimo nikad ne bi naručio)

 OK, razumijem, no eto, nikad nista nisam dobio, niti kao novi clan, niti prije kupnje, ni nista....

 

Ali, ebay, daleko bolji izbor svega, ovdje je samo genericka roba, sto se odjece tice, eto, kako rekoh, s majicama zadovoljan, u situacijama gdje se ne trazi kvaliteta i dugovjecnost, sa sitne novce je ok.....  posebice ako znas da ce ista vec pri prvom nosenju biti zapaljena, ofarbana ili vec na prikladni nacin obiljezena, onda je manja steta unistiti 3 eura nego 30....

 sorry ali pišeš gluposti. na temu ima smeća, a ima i odličnih proizvoda koje možeš pronaći i u našim trgovinama sa dalekom većom cijenom. naručio sam do sada jedno 200 proizvoda i svaki je opravdao svoju cijenu. ekipa koja sanja o tome da nešto plati 2$, a dobije vrijednost 200$ će se razočarati.

 

ebay je nešto potpuno drugo i glupo je uopće uspoređivati amrički aukcijski/trgovina site i kinesku trgovinu. na ebayu su me pokušali za*ebati jedno sto puta, istina ebay pokrije kupovinu i refundira novac, ali i dalje je tamo leglo prevaranata i hajđakanih računa.

 

pogledaj amazon, oni su stvorili carstvo na proizvodima sa aliexpresa i temu koje su brendirali i prodaju kao Amazon choice, naravno uz višestruko veću cijenu.

8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

ovosi sto trazis, na temu ja nisam pronasao niti jedan jedini brand od stvari koje me zanimaju.... cijena nije problem, niti kriterij, tako da, od tud "genericko kinesko smece", za vecinu stvari koje su meni interesantne

 

uostalom, napisao sam da je cjena sukladna kvaliteti, a da ista ponekad ne postoji....tako da....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2024 18:02 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

slažem se s kolegom da se na Amazonu može naći tona istih artikala kao s Temu\Aliex-a, ali po višestruko većim cijenama (recimo - razni kitchen gadgeti koje se da naći u masi yt recenzija, itd.)

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
60nine kaže...

slažem se s kolegom da se na Amazonu može naći tona istih artikala kao s Temu\Aliex-a, ali po višestruko većim cijenama (recimo - razni kitchen gadgeti koje se da naći u masi yt recenzija, itd.)

 vjerovatno, opet se vracam na ono "genericka roba", tvornica stanca po zeljama kupca i lupa logo koji god ti padne na pamet...

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...
60nine kaže...

slažem se s kolegom da se na Amazonu može naći tona istih artikala kao s Temu\Aliex-a, ali po višestruko većim cijenama (recimo - razni kitchen gadgeti koje se da naći u masi yt recenzija, itd.)

 vjerovatno, opet se vracam na ono "genericka roba", tvornica stanca po zeljama kupca i lupa logo koji god ti padne na pamet...

 

 

pa da, s tim da ni na Amazonu dosta toga nije "brendirano"

8 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
S Ali-a sam naručio 22.9. neke stvari koje su mi trebale.

1.10. je 5/7 bilo dostavljeno, tako da bih rekao da su se popravili. Ova dva su bila 2-3 dana nakon.

Na Temu mi sve prikazuje dosta skuplje nego je to bio slučaj prije koji mjesec kad sam išao gledati što ima i kakve su cijene.
15 mjeseci
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Damir22 kaže...

ovosi sto trazis, na temu ja nisam pronasao niti jedan jedini brand od stvari koje me zanimaju.... cijena nije problem, niti kriterij, tako da, od tud "genericko kinesko smece", za vecinu stvari koje su meni interesantne

 

uostalom, napisao sam da je cjena sukladna kvaliteti, a da ista ponekad ne postoji....tako da....

 ušao si u pizzeriju i naručio ribu s gradela... sad ti vidi tko je tu omašio. 

 

generičko kinesko smeće jednostavno ne stoji jer sad generaliziraš kompletnu ponudu na temu koja ima "smeća", ali ima i jako puno dobrih artikala. meni osobno je "opasno" uopće otvarati temu jer svaki put vidim nešto što bi mi moglo biti korisno. njihov model je baziran na povoljnijim artiklima koji su većini potrebni i korisni.

 

evo primjer uzeo sam ploču za sklekove 9 eura, kod nas ista takva 24 eura. ručni grip 5 do 100kg 3.5 eura, kod nas je 20 eura i to tri puta lošiji model, razni pribor za kuhinju, cca 3-4 puta povoljniji nego kod nas, identični artikli. sad sam opet naručio oko 200 eura "sitnica". 

8 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

ima tko iskustva sa ovim njihovim tabletima sta se mogu dobiti za 50eura

da li su ok za po kući, yt,netflix i takve gluposti

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sporttest kaže...

ima tko iskustva sa ovim njihovim tabletima sta se mogu dobiti za 50eura

da li su ok za po kući, yt,netflix i takve gluposti

 

nemam, ali daj baci link da vidimo o čemu je riječ...

inače - ak ima bar 2-3gb rama i neki 4 core procesor - vjerojatno je ok za osnovnu uporabu

 

(osobno imam onaj 8" Lenovo M9 kojeg se dobilo na A1 za produljenje - ima 3gb rama i meni je ok za konzumiranje youtube sadržaja i lagano surfanje po internetu iz kauča, od gejminga samo Forge of Empires i to radi ok)

6 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Na Temu sam našao stvari koje nisam kod nas - uske čvrste police za između elemenata. Uzeo dosta tehničke robe po, barem, 3x nižoj cijeni - recimo sportske slušalice za ispod 3€, u trgovini nema ih ispod 12€! Igračke za životinje za koje u trgovinama nisu ni čuli - loptica koja se sama vrti, svijetli, za oko 2€! Svašta od svega. I Kinezi su korektni spram naših! Ako sam se požalio jer nešto ne valja, vrate ti novce! Povrat novca od trenutka reklamacije traje 10 minuta! Meni su, za sada, ok! Ako ovako nastave, naručiti ću još nepotrebnih ali zgodnih gluposti od njih. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 20:42 (Nemo nemo).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sporttest kaže...

ima tko iskustva sa ovim njihovim tabletima sta se mogu dobiti za 50eura

da li su ok za po kući, yt,netflix i takve gluposti

 malo vise para pa pogledaj Chuwi tablete/laptope

 

ovo je sve no name i vjerojatno nis ne radi kako treba :D

...potpis nije potreban...
3 godine
offline
Temu - internet shop, iskustva

Jel jos netko ostao bez povijesti naruđbi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Ne, sve je tu.
11 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Boris grozni kaže...

Jel jos netko ostao bez povijesti naruđbi?

 

meni se u aplikaciji uredno vide sve narudžbe

3 godine
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
60nine kaže...
Boris grozni kaže...

Jel jos netko ostao bez povijesti naruđbi?

 

meni se u aplikaciji uredno vide sve narudžbe

 bome ni u app nemam sve 0

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice