Iphone orginal vs iphone kopija

poruka: 178
|
čitano: 216.562
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Ma često nerazumijem ljude. Ja vec 13 mjeseci koristim kopiju M89 sa windows mobile. Prije ovog sam imao iphone 2G original. Nevidim nikakave razlike. I na ovom imam i wifi i gps

jedino sto nemam onu nagriženu jabuku za zadnje strane mobitela. :) nemam apple logo da ih reklamiram svojim zarađenim novcom i da im financiram ratove u iraku.

Glupost je dati za mobitel preko 200€ .

 

Kvaliteta im nije 100% ali jest 90% sve ovisno koje   proizvođač, odnosno ko nadzire proizvodnju, jer za izvoz svakog artikla zapošljavaju se agenti i kontrolori pretežno sa EU ili USA tržišta koji vode quality menagment ( npr. SGS ili Lloyd) Bio sam u kini i vidio sam proces. Ali sam vas moram razočarati, plastike za iphone se prozivode u koreji i kini, elektronika u Malaziji i Hong Kongu, jednu memorije i SMD komponente a drugi sklapaju na ploče. Sastavljanje i printanje svega je u americi na nepoznatoj lokaciji. Riječ kopija je pogrešan naziv za ove tipove mobitela (imamo mi na našem tržištu i brandova kao nokia, sony e. lg koji su međusobno kopirali neke jednostavnije tipove modela, pa nikad nismo spomenili "vidi ovo nokia kopirala od LG") jer samo podsjecaju na iphone. naravno ima izuzetaka koji su ilegalni za uvoz koji u podpunosti izgladaju originalu. Za vašu informaciju postoji oko 28 različitih prijavljenih modela u proizvodnji koji se legalno izvoze i za ameriku, cak se ni taxa neplaća. Nakon kolonizacije hong konga od strane enegleza sve do 1996, hong kong je imao ugovor da svu tehnologiju i znanje kolonizatori ostave kinezima, sto je naravno dovelo do brzog ekonoskog razvoja i brzog razvoja el. tehnologija. Njima nije trebalo puna da skuze kako napraviti nesto jeftino a brzo. Tako da su krenutli u masovnu proizvodnju.

 

Svih 28 modela ima razlicite specifikacije i kvalitete, tako da imate izbor da birati za koliko novca zelite da kupite mobitel, sa odredjenim specifikacijama kao sto je (wifi, gps, kamera, memorija itd...)

 

Ima jos jedan model koji uskoro izlazi ali ga radi samo jedna kompanija koja je pod velikim pritiskom Nokie i Sony jer ima to neodgovora, a radi se tome da su kinezi napravili mobitel kojem baterija traje 160 dana.... hmm...   desilo bi se to da bi ovaj mobitel uzeo pola americkog tržišta i da bi ta kompanija imala problema sa količinom proizvodje, odnosno širenjem, što bi izazvalo curenje tajnog projekta u javnost što bi nakon toga i amerikanci počeli da ih rade pa kinezi opet nebi dobili ništa. Taj mobitel kojeg ce te vi opet zvati "kopija" samo zato sto ce biti pristupacan svima, bit ce nekih 200$.

Ali ne kupite vi original i dignite kredit od 7000 kuna da si kupite od amerikanaca. Ponos vam je važniji.

 

Sve je vec ispitano samo treba upoznati.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 19:09 (DrNasty).
 
0 13 hvala 0
14 godina
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
kupimob'net kaže...

Ma često nerazumijem ljude. Ja vec 13 mjeseci koristim kopiju M89 sa windows mobile. Prije ovog sam imao iphone 2G original. Nevidim nikakave razlike. I na ovom imam i wifi i gps

jedino sto nemam onu nagriženu jabuku za zadnje strane mobitela. :) nemam apple logo da ih reklamiram svojim zarađenim novcom i da im financiram ratove u iraku.

Glupost je dati za mobitel preko 200€ .

...

 

 

FAIL! Belji se

Pošaljite SMS sadržaja HAITI na 67677 i osigurajte mjesec dana pitke vode za jedno dijete na Haitiju!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
kupimob'net kaže...

Ma često nerazumijem ljude. Ja vec 13 mjeseci koristim kopiju M89 sa windows mobile. Prije ovog sam imao iphone 2G original. Nevidim nikakave razlike. I na ovom imam i wifi i gps

jedino sto nemam onu nagriženu jabuku za zadnje strane mobitela. :) nemam apple logo da ih reklamiram svojim zarađenim novcom i da im financiram ratove u iraku.

Glupost je dati za mobitel preko 200€ .

 

Kvaliteta im nije 100% ali jest 90% sve ovisno koje   proizvođač, odnosno ko nadzire proizvodnju, jer za izvoz svakog artikla zapošljavaju se agenti i kontrolori pretežno sa EU ili USA tržišta koji vode quality menagment ( npr. SGS ili Lloyd) Bio sam u kini i vidio sam proces. Ali sam vas moram razočarati, plastike za iphone se prozivode u koreji i kini, elektronika u Malaziji i Hong Kongu, jednu memorije i SMD komponente a drugi sklapaju na ploče. Sastavljanje i printanje svega je u americi na nepoznatoj lokaciji. Riječ kopija je pogrešan naziv za ove tipove mobitela (imamo mi na našem tržištu i brandova kao nokia, sony e. lg koji su međusobno kopirali neke jednostavnije tipove modela, pa nikad nismo spomenili "vidi ovo nokia kopirala od LG") jer samo podsjecaju na iphone. naravno ima izuzetaka koji su ilegalni za uvoz koji u podpunosti izgladaju originalu. Za vašu informaciju postoji oko 28 različitih prijavljenih modela u proizvodnji koji se legalno izvoze i za ameriku, cak se ni taxa neplaća. Nakon kolonizacije hong konga od strane enegleza sve do 1996, hong kong je imao ugovor da svu tehnologiju i znanje kolonizatori ostave kinezima, sto je naravno dovelo do brzog ekonoskog razvoja i brzog razvoja el. tehnologija. Njima nije trebalo puna da skuze kako napraviti nesto jeftino a brzo. Tako da su krenutli u masovnu proizvodnju.

 

Svih 28 modela ima razlicite specifikacije i kvalitete, tako da imate izbor da birati za koliko novca zelite da kupite mobitel, sa odredjenim specifikacijama kao sto je (wifi, gps, kamera, memorija itd...)

 

Ima jos jedan model koji uskoro izlazi ali ga radi samo jedna kompanija koja je pod velikim pritiskom Nokie i Sony jer ima to neodgovora, a radi se tome da su kinezi napravili mobitel kojem baterija traje 160 dana.... hmm...   desilo bi se to da bi ovaj mobitel uzeo pola americkog tržišta i da bi ta kompanija imala problema sa količinom proizvodje, odnosno širenjem, što bi izazvalo curenje tajnog projekta u javnost što bi nakon toga i amerikanci počeli da ih rade pa kinezi opet nebi dobili ništa. Taj mobitel kojeg ce te vi opet zvati "kopija" samo zato sto ce biti pristupacan svima, bit ce nekih 200$.

Ali ne kupite vi original i dignite kredit od 7000 kuna da si kupite od amerikanaca. Ponos vam je važniji.

 

Sve je vec ispitano samo treba upoznati.

 

 

 

160 dana?

Hahhahahahahhah

I samo nokiji i sonyju ne odgovara? Otkud ti to znas? Daj enki link na neki relevantan izvor a da nije tvoj kum koji uvozi gace iz kine pa vidio on tamo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

Ajde ti fino objasni ljudima kako će uvest mobitele u Hrvatsku kad se ne mogu uvest bez RiTT odobrenja....

15 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija
kupimob'net kaže...

Ma često nerazumijem ljude. Ja vec 13 mjeseci koristim kopiju M89 sa windows mobile.

Da, događa se.

 

 

Sve češće se po oglasnicima kopije prodaju kao originali, odnosno prodavač oglasu da naziv "iPhone" iako je uređaj kopija (plagijat/whatever).
Najčešće ćeš naići na nazive poput "iPhone mini", "iPhone sa TV-om", i "iPhone dual SIM" (na dvije kartice). Po tome odmah znaš da nije originalan Appleov iPhone.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 19:36 (Random.).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
Random. kaže...

Sve češće se po kopijama kopije prodaju kao originali, odnosno prodavač da oglasu naziv "iPhone" iako je kopija.

Najčešće ćeš naići na iPhone mini, iPhone sa TV-om, i iPhone dual SIM (na dvije kartice). Po tome odmah znaš da nije originalan Appleov iPhone.

Ako si imalo upućen u ono što kupuješ, već na prvi pogled će ti bit jasno je li oriđiđi ili kopija..

Pošaljite SMS sadržaja HAITI na 67677 i osigurajte mjesec dana pitke vode za jedno dijete na Haitiju!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
DamageHigh kaže...
Random. kaže...

Sve češće se po kopijama kopije prodaju kao originali, odnosno prodavač da oglasu naziv "iPhone" iako je kopija.

Najčešće ćeš naići na iPhone mini, iPhone sa TV-om, i iPhone dual SIM (na dvije kartice). Po tome odmah znaš da nije originalan Appleov iPhone.

Ako si imalo upućen u ono što kupuješ, već na prvi pogled će ti bit jasno je li oriđiđi ili kopija..

Možeš ti biti upućen iz fotografija, ili čak tako što si imao priliku koristiti originalni uređaj no tu je strah da postoje kopije koje se od originala razlikuju po nekoj gotovo neprimjetnoj sitnici. Naravno, takve kopije ne postoje, no kada prvi puta kupuješ, strahuješ od toga.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

Ja sam imao tu kopiju ajfona(i9+++) u šapama.Najveća prednost je naravno dual sim funkcija(2 kartice rade odjednom).Izvana kao iphone+Java i BT,touchscreen je ok,2 baterije(isto ok)...

Mobitel je izvrstan za tu lovu: 350 kn+8 gb kartica.Samo što je lutrija prolazak kroz carinu(ako ga puste bez otvaranja,super,ako ne,vraća se u HK)

14 godina
protjeran
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

E strah je najveci problem... kad bi se CECT uvukao u europu i imao svoje trgovine za mobitele to nebi bio problem. Nego preostalo je samo manjim uvoznicima da ih dovlace u europu.

14 godina
protjeran
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
Loz kaže...

Ja sam imao tu kopiju ajfona(i9+++) u šapama.Najveća prednost je naravno dual sim funkcija(2 kartice rade odjednom).Izvana kao iphone+Java i BT,touchscreen je ok,2 baterije(isto ok)...

Mobitel je izvrstan za tu lovu: 350 kn+8 gb kartica.Samo što je lutrija prolazak kroz carinu(ako ga puste bez otvaranja,super,ako ne,vraća se u HK)

 

 

 

 

 

 

TOCNO , hrvatska je najveci problem oko toga, vec sam iskusio prije. ali nije 350 kn taj i9++++ malo je vise sa postarinom

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

ZA LOGIC usera

 

 

Procitaj jos jednom sta sam napisao... nisi dovoljno kompetentan da upoznas sve informacije. Obrati se uvoznicima gaca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 20:27 (kupimob'net).
14 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

ma te kopije su skart... zasto se zovu kopije? ... imao kopiju nokije n97... sreca pa sam je dobio... tj. nikada nebih dao niti kune za ono... sve sto ima je dual sim ... stavis 2 kartice neradi niti jedna... i tv... koji je uzas... ostalo pa mislim da njoka 3310 ima bolji soft...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

O čem pričamo?

Kako se uopće može uspoređivat oriđiđi sa nekim kineskim (oprostite na izrazu) smećem sa xy sofwareom...-.-

Pošaljite SMS sadržaja HAITI na 67677 i osigurajte mjesec dana pitke vode za jedno dijete na Haitiju!!!
 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
zovitemebuha kaže...

ma te kopije su skart... zasto se zovu kopije? ... imao kopiju nokije n97... sreca pa sam je dobio... tj. nikada nebih dao niti kune za ono... sve sto ima je dual sim ... stavis 2 kartice neradi niti jedna... i tv... koji je uzas... ostalo pa mislim da njoka 3310 ima bolji soft...

Narano ima skrtova ali ima i dobrih. ako neznas sta kupujes vecinom dobijes skart, ali ako si provjerio dobavljace i njihove proizode vizuelno kao ja onda imas potpuno drugacije misljenje. vjerovatno bi svi vi imali i zato vas ne osudjujem :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
kupimob'net kaže...

ZA LOGIC usera

 

 

Procitaj jos jednom sta sam napisao... nisi dovoljno kompetentan da upoznas sve informacije. Obrati se uvoznicima gaca.

Pa LOGIC user je trazio da das neki relevantan izvor a ja ga ne vidim. Sta znaci da nisam dovoljno kompetentan da upozna sve informacije? Nemam ovlastenje dovoljno visokog nivoa da budem upoznat sa tim? I kako ti znas koliko sam ja kompetentan. Dodjes ovdje i prvi dan prdcukas sa visine. Malo postovanja prema ljudma koji su ovdje od pocetka ne bi bilo na odmet. Mozda ja nisam kompetentan ali ti to definitivno nisi jer nisi ponudio nista osim price koja je za sada suplja. DAj link na kome pise to sto tvrdi a da to nije tvojaweb stranica. Ili su ti super telefoni sa super baterijama kojih se nokia boji neka vojna tajna u koju samo ti hvala bogu imas uvid.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
DamageHigh kaže...
kupimob'net kaže...

Ma često nerazumijem ljude. Ja vec 13 mjeseci koristim kopiju M89 sa windows mobile. Prije ovog sam imao iphone 2G original. Nevidim nikakave razlike. I na ovom imam i wifi i gps

jedino sto nemam onu nagriženu jabuku za zadnje strane mobitela. :) nemam apple logo da ih reklamiram svojim zarađenim novcom i da im financiram ratove u iraku.

Glupost je dati za mobitel preko 200€ .

...

 

 

FAIL! Belji se

Ne vidi razliku a meni kaze da nisam kompetentan ;)

kLadim se da bi svako uoscio razliku u 30 sec a on koji je kometentan ne uocava ;)

Nego je li reklamiranje ovdje dozvoljeno?

16 godina
moderator
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

kupimob hoda po tankoj liniji izmedju regularnog sudjelovanja na forumu i krsenja pravila o reklamiranju na forumu, suptilnim reklamiranjem sajta koji prodaje smecarske kopije mobitela. Zbog toga i hvali kopije mobitela (bar one koje on prodaje ili stovec - jer sve ostale su smece) - bez pokrica.

 

Kupimode - pocni valjanim dokazima argumentirati svoje stavove ili zasuti. Ili cu te drage volje iskljuciti s foruma. Namigiva Reklamiranje na forumu nije dozvoljeno. A isto tako nije ni uvjeravanje drugih da proizvodi koje prodajes valjaju. Vec i sam tvoj nadimak i avatar prakticki krse pravila foruma.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

Ajd nemoj ga izbaciti jer od kako ste zatvorili HOS nema puno zabave na forumu ;)
Ostaju nam ovakvi likovi da se dobro nasmijemo ;)

14 godina
protjeran
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

Postujem to sto govoris i znam pravila, citiraj me gdje sam se reklamirao ili gdje sam nudio nekom nesto :) ja sam ovdje dosao da dam argumente iz svog iskustva, jer ovdje sigurno necu naci kupca. Ovo je u sustini prvi forum gdje razgovaram o ovoj temi. Ovo je poprilicno tabu tema u hrvatskoj kad je u pitanju uvoz mobitela iz kine. A 99 % elektronickih uredjaja dolazi iz navedenog dijela azije. Samo je u pitanju sama kontrola proizvodje. To sto postoji iphone kopija neznaci da je svaki proizvod skart i da je svaki kopija zato sto nema na sebi brand name NOKIA ili NEKI drugi. 98 posto stanovnistva hrvatske nije imalo uopce kontakt sa nekim drugim proizvodom a 70% ih govori da je su proizvodi bezveze. A kad mjenjaju sim kartice u svojim mobitelima nevide naljepljene tikete ispod baterije na kojim pise MADE in CHINA ili Malajzija. A i oni koje nalijepe tikete da se kao proizvodi u recimo Americi, naravno da lazu. Isto kao i sto je bio slucaj sa VW nedavno, proizvode diskove i disk plocice u Bosni u FAD-u( fabrici auto dijelova) a u bosni im graviraju MADE IN GERMANY i tako izvoze iz bih i transportiraju ih u fabrike.*????!!!!  Ali u tome su brinu reklame da vjerujemo u nesto sto bi trebalo biti dobro, na kraju se ispostavi da u komad plastike koju je nokia napravila ulozimo vise nego sto smo planirali u slucaju da imate neki kvar bez pokrica odnosno garancije.

Ali svjesni smo toga da mobitel koji nosimo da smo za njega pola novca dali na tv reklame koje smo gledali i sami sebi placali? hmm?

Naravno opet se vracam ja sam imao losa iskustva u pocetku sa ''smecem" o kojem vi pricate. Trazio sam dalje i uputio se u Shenzhen pa u hong kong. I vidim o cemu se radi. nemozes bas otici na google i odma naci dobar mobitel i kvalitetan ako nevidis proces proizvodnje i zavrsni proizvod. Na kraju krajeva kineski mobiteli koriste mjesavinu hardwera koje koriste brand mobiteli... recimo neki mobitel u potpunosti koristi hardware poput nokije. Samo sto izgled nije isti. plus ima touch screen.

 

Njihovi OS je nije bas xy kao sto neki kazu, brzi sistem ima neg ijedan drugi mobitel sa EU i USA trzista, bas zato sto mu je jednostavno i napravljen. Nema preopterecenu kameru, sto je najvece rasterecenje.

 

ALI opet posteno upozorenje, ako kupujete iz kine nesto, obavezno kupujte preko paypal, jer paypal vam vraca novac u slucaju da niste zadovoljni. Meni je svaki put uspjelo.(nadam se da ovo nije reklamiranje) i kontaktirajte prodavace nekoliko dana prije kupnje i provjerite ako imate nacin.. dali je to samo preprodavac ili je zaista to stranica neke fabrike. Vecinom stranice fabrike nemaju prikazane cijene i one su sigurne. I mozete satraziti certifikat firme da vam pokazu. recite im da zelite naruciti jedan da testirate i da ce te u slucaju da sve bude ok onda narucujete vecu kolicinu, jer trazite ozbiljne dobavljace. Tako da vam je prvi primjerak siguran .. i kad stigne vidite ... valja valja... ako nevalja nevalja... opet ja sam svoj danak dao.. imao sam 1 los mobitel, vratio ga, dobio novac nazas.. presao na drugog proizvodjaca i dobio pravu pilu.

 

Kinezi su inace po prirodi posteni ljudi ni po cemu ih nemozemo usporedjivati sa nasim balkanskim mentalitetom. I oni ovise od svakog kupca jer rade za veoma male novce. Tako da od svakog kupca se nadaju na vecu kolicinu i na dobru suradnju.


Ako mislite da ima ko bolje argumente na osnovu dokaza molio bi moderatora da mu zaprijeti kao sto je i meni :)

 

Pozdrav svima

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
mbaksa kaže...

kupimob hoda po tankoj liniji izmedju regularnog sudjelovanja na forumu i krsenja pravila o reklamiranju na forumu, suptilnim reklamiranjem sajta koji prodaje smecarske kopije mobitela. Zbog toga i hvali kopije mobitela (bar one koje on prodaje ili stovec - jer sve ostale su smece) - bez pokrica.

 

Kupimode - pocni valjanim dokazima argumentirati svoje stavove ili zasuti. Ili cu te drage volje iskljuciti s foruma. Namigiva Reklamiranje na forumu nije dozvoljeno. A isto tako nije ni uvjeravanje drugih da proizvodi koje prodajes valjaju. Vec i sam tvoj nadimak i avatar prakticki krse pravila foruma.

I da... bas sam spomenuo da prodajem nesto ? ;) 


Jedino sto smatram lekramiranjem je moj nick... ako imas ideju kako da ga zamjenim javi mi.

 

Pozzzzz

15 godina
odjavljen
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

Imam ja iskustva sa kineskim kopijama ipoda i ipoda nano. Od nekoliko različitih proizvođača, 4 komada. SVI ŠKART. Sva 4 su krepala, prvo popucaju one jeftine tipke, pa onda se ekran počeo gasiti, pa neće da kopira fajlove na njega, pa se gasi usred pjesme i onda uopće neće da upali. Flashirat ga ne možeš jer firmwarea nema, a kad konačno dobiješ neki treba ti pinceta da ubaciš prokletinju u reset mod i usput spališ USB port na kompu! Bacio sam sva 4 u 3PM i uzeo Napa MP3 player od 256MB (koji je star ko Biblija, pao je na pod 500tinjak puta i još radi). Evo 2 slike tog ipod-copy smeća, da nebi bilo da izmišljam (ostali su na tavanu, ovaj je bio pri ruci).

 

Ako nemaš novaca za pravu stvar, ne kupuj kinesko smeće jer ćeš izgubit novce i živce. Rađe kupite nešto lošijih mogućnosti, ali normalne izrade.

 

 

Mejd in čajna elektroniks Mejd in čajna elektroniks
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
protjeran
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
Sum_of_all_fears kaže...

Imam ja iskustva sa kineskim kopijama ipoda i ipoda nano. Od nekoliko različitih proizvođača, 4 komada. SVI ŠKART. Sva 4 su krepala, prvo popucaju one jeftine tipke, pa onda se ekran počeo gasiti, pa neće da kopira fajlove na njega, pa se gasi usred pjesme i onda uopće neće da upali. Flashirat ga ne možeš jer firmwarea nema, a kad konačno dobiješ neki treba ti pinceta da ubaciš prokletinju u reset mod i usput spališ USB port na kompu! Bacio sam sva 4 u 3PM i uzeo Napa MP3 player od 256MB (koji je star ko Biblija, pao je na pod 500tinjak puta i još radi). Evo 2 slike tog ipod-copy smeća, da nebi bilo da izmišljam (ostali su na tavanu, ovaj je bio pri ruci).

 

Ako nemaš novaca za pravu stvar, ne kupuj kinesko smeće jer ćeš izgubit novce i živce. Rađe kupite nešto lošijih mogućnosti, ali normalne izrade.

 

 

Bravo... naso si skart. Posalji mi link na poruku ako da provjerim ko su ti dobaljaci? bio bi ti zahvalan.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

Joj koji si ti lik. Poredis kinesku kopiju sa originalom bez obzira sto su i originali proizvedeni u kini? Tebi je to isto?

Hahahahhahahahahahaha

Legenda!!!

14 godina
protjeran
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
logic kaže...

Joj koji si ti lik. Poredis kinesku kopiju sa originalom bez obzira sto su i originali proizvedeni u kini? Tebi je to isto?

Hahahahhahahahahahaha

Legenda!!!

Oj ovake najvise volim. :) Postoji i kineski original. i original brend iz kine. i postoji kineska kopija. i izmedju svake vrste proizvoda postojis ti :) ti mi se cinis najnesigurniji oko misljenja originala i ostalih proizvoda. Ja sam siguran da ti vec imas u kuci neku kinesku ''kopiju'' ili ''originial''

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

Heheheh

Nemas brige. Ja imam dovoljno da sebi kupim originale a ne neke "vojne tajne" i telefone koje niko ne smije vidjeti osim tebe. Ja jos cekam na link. Nekako sumnjam da cu ga dobiti jer tvoja prica je tvoj tata je jaci od mog a ja cu dodati da je i gluplji ak je napravio nekog takvog kao ti. Ajd zdrao, nisi vrijedan kuckanja.. Uzivaj u svojim kineskim "originalima"koje ti ne razlikujes od originala i koji su "skoro" isti ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 1:09 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

logic... hehe nikada nisam mislio da ce doci i taj dan ali eto dosao je... po prvi put odkako sam se susreo s tobom na forumu sam na tvojoj strani :) hehe... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
kupimob'net kaže...
Jedino sto smatram lekramiranjem je moj nick... ako imas ideju kako da ga zamjenim javi mi.

LOL. Cijeli tvoj korisnicki racun je reklama. Posalji mi preko privatne poruke kako hoces da ti se preimenuje nick, a ja cu se pobrinuti da se to napravi. Obrisi si taj avatar i stavi normalno ime i prezime, a ne Import/Export. I jedino sto si dosad radio na forumu je sipao mudrost oko kineskih kopija mobitela koje ili prodajes ili "mozes nabaviti" ili stovec. Dakle, svi dokazi govore u prilog tome da si se registrirao na forum samo zato da ides hvaliti robu s kojom si na neki nacin povezan. Mozes ti tvrditi da nije tako, ali eto - nemam razloga vjerovati ti na rijec.

 

kupimob'net kaže...

ja sam ovdje dosao da dam argumente iz svog iskustva, jer ovdje sigurno necu naci kupca. Ovo je u sustini prvi forum gdje razgovaram o ovoj temi.

...
Ako mislite da ima ko bolje argumente na osnovu dokaza molio bi moderatora da mu zaprijeti kao sto je i meni :)

 

Pozdrav svima

"Argumenti" ti ne vrijede ni pisiva boba. To nisu argumenti - ja ne znam sto je to. Nakucas ogromnu kolicinu teksta kojom efektivno ne kazes nista, osim da postoji dobra i losa kineska roba (a to nisi adekvatno argumentirao, jer nisi dao konkretne primjere za kvalitetnu robu), i da si eto bas ti bogomdan da znas koja je losa, a koja dobra. Argumenti bi bili kad bi dao primjer lose i dobre kopije mobitela, to pokprijepio fotografijama mobitela i sucelja/softvera te objasnio zasto je jedno dobra, a drugo losa kopija. Ovako ti sve tu samo nacelno nesto bezveze filozofiras. Ljude na ovom forumu to ne zanima - nisi dosao u lokalnu birtiju gdje ce ti se drugi diviti za samo to sto si izgovorio tačskrin, dok na sva usta hvalis neku kopiju mobitela koji je "isti ajfon" samo bez Appleove znacke. Ovdje su ljudi inteligentni i nisu naivni, te traze da dokazima potkrijepis to sto tvrdis. Ali velim - prvo trebas poceti nesto konkretno i tvrditi, a ne samo sipati svoj tok misli na forum.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 1:08 (mbaksa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
zovitemebuha kaže...

logic... hehe nikada nisam mislio da ce doci i taj dan ali eto dosao je... po prvi put odkako sam se susreo s tobom na forumu sam na tvojoj strani :) hehe... 

Heheeheh

Moram ponovo procitati sta napisah ;)

Negdje sam gadno fulao ;)

Ili si presao on dark side of the force ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2010 1:11 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

hehe nebrini se nije ti nista uteklo kontra tvojih uvjerenja... samo smo se nasli na pola puta hehe

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija

Dovoljno da se zabrinem. Ostrica mi otupjela ;)

Odosmo u off topic ;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice