eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.269
|
čitano: 4.570.730
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
Re: eBay - pitanja i odgovori
Na ebayu ti je nepisano pravilo da ako su atraktivni artikli, bida se doslovno zadnjih 10 sekunda, znači moraš pratit sam kraj aukcije, s time da ti ne plaćaš koliko si ponudio, nego koliko je onaj prije tebe ponudio plus malo više.

Znači recimo ti ponudiš 5 dolara, drugi bida 7 dolara, i ak istekne vrijeme bez novih ponuda on je osvojio, al plaća tipa 5.1 dolar.
No, ako ti bidaš poslije njega 6 dolara, on je još uvijek u prednosti, no plaća tih 6 dolara. Česte su ponude za par dolara gdje kupci hvataju ponudu konkurenta, ispipavaju, no ak im istekne vrijeme ništa.
E sad, svašta se može dogodit u tih zadnjih desetak sekunda, i da ti pukne veza il smrzne komp,
al uglavnom uvijek treba bidat točno koliko si spreman platit nešto, jer sad ak misliš bit pametan i puknut hrpu love pa da ćeš sigurno pobijedit druge ponude, mogao bi se iznenadit neugodno jer možda i netko drugi tak razmišlja, recimo nešto je na 10 dolara i ti staviš 90, misleći da ćeš platit možda 15,20, no onaj prije tebe je stavio isto tak 80, morat ćeš platit to makar predmet ne vrijedi.

Prodavač nemože odustat od prodaje, ak je stavio od dolara i bude samo 2 dolara kraj, mora ti prodat po toj cijeni, jer sam je pristao na rizik.
S time da za razliku od hrvatskih aukcija, na ebayu u pravilu nema shillanja, tj. da kurvanjski prodavač s lažnog accounta daje ponude i pumpa cijenu.

0 0 hvala 3
8 godina
eBay - pitanja i odgovori

Bok svima,

evo napokon je nakon više tjedana natezanja donešena odluka o onom nožu ako se itko sjeća (koga zanima ima postove na prijašnjoj stranici).

Ja sam otvorio slučaj i tražio eBay da se umješa i donose odluku,eBay je prvo odlučio staviti slučaj na čekanje do 4.7. pa su onda 9.7. donijeli odluku i presudili u moju korist.

E,sad pošto je taj nož koštao sa poštarinom i porezom $304,93,ja sam primio uplatu od $269,28.

Kad su mi oslobodili te novce (bili su blokirani dok eBay nije donio odluku)i kad sam ih probao prebaciti na karticu piše mi da imam  $232,32.

Sad mi nije jasno kako,pošto sam dobio $269,28,ne bi li trebao onda imati toliko?

Druga stvar koja mi nije jasna je to što je kupac danas zatražio povrat novca,te ga je i dobio,od koga-nemam pojma,od mene nije,ali na eBay-ju piše da je dobio refund od $304,93.

Kada sam bio na chatu sa eBay-ovim agentom,onda mi je rekao da sam dobio slučaj i da je on dobio povrat novca,ali mi nije rekao zašto.

Znate li vi zašto sam dobio $37 manje od onog što sam primio kad mi je novac uplaćen nakon što se oduzeo porez,i zašto je on također dobio povrat novca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
moderator
Jurassic Park kaže...

Znate li vi zašto sam dobio $37 manje od onog što sam primio kad mi je novac uplaćen nakon što se oduzeo porez,i zašto je on također dobio povrat novca?

Zar si eBay ne uzme neku proviziju od prodavača (čak i ako se poništi transakcija)?

A opisana situacija je stvarno čudna. Možda mu je eBay nadoknadio, čist zato da obje strane budu zadovoljne? Možda eBay ima nekakvo osiguranje, možda su se obratili pošti?

Uglavnom, nek prođe još nešto vremena da budeš siguran, da ne bi ispalo da si na eBayu u minusu $304,93...

8 godina
mbaksa kaže...
Jurassic Park kaže...

Zar si eBay ne uzme neku proviziju od prodavača (čak i ako se poništi transakcija)?

A opisana situacija je stvarno čudna. Možda mu je eBay nadoknadio, čist zato da obje strane budu zadovoljne? Možda eBay ima nekakvo osiguranje, možda su se obratili pošti?

Uglavnom, nek prođe još nešto vremena da budeš siguran, da ne bi ispalo da si na eBayu u minusu $304,93...

Razgovarao sam danas sa službom za korisnike i evo što su mi odgovorili:

''Good day to you!

I received your contact about the (item# 143592200878) that you sold, with (case ID 5238699358). I understand you disagree that the buyer got refunded. I want you to know that I am here to take care of your situation.

We already closed the case in your favor on July 09 and we also issued a refund to the buyer. Yes, we are taking responsibility on this. Don’t worry, we did not hold you accountable in any way. We already initiated the release of your funds from this order and did not take it out of your account. It means, we shouldered the refund to him as a one-time courtesy. There is nothing else you need to do. Also, I made sure that there is no defect tagged on your account from this transaction.''

Znači li to da su meni ostavili lovu,a njemu dali povrat love kao ''one time courtesy'' te da smo obojca profitirali,ili sam nešto krivo shvatio?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 3:23 (Jurassic Park).
12 godina
moderator
Dobro si shvatio.
12 godina
Molim preporuku za kupnju office 2019 licence sa ebaya od nekog pouzdanog trgovca, ako je netko kupovao to te ima pozitivna iskustva. Hvala
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.

0 0 hvala 0
11 godina

Jutro, da li je netko nedavno nešto kupovao iz UK, kako je sada stanje  zbog Brexita, trebam kupiti ekran za laptop (cca 500 kn), da li carina zafrkava?

Lp

di treba potpisat?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
Još uvijek sve po starom.

Iako sam vidio obavijest na amazonu da to vrijedi do kraja godine, a dalje...
10 godina
shark kaže...

Jutro, da li je netko nedavno nešto kupovao iz UK, kako je sada stanje  zbog Brexita, trebam kupiti ekran za laptop (cca 500 kn), da li carina zafrkava?

Lp

Ja sam nedavno pitao Carinu i - do kraja godine ide po sadašnjim pravilima; NEMA ni carine ni ikakvih davanja; dakle - kao i iz bilo koje EU članice.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
4 godine

Evo jedan problem s kojim se dosada nisam susretao, mozda je netko imao iskustva, ili ima ideju sto dalje da napravim?

Dakle, item narucen i placen 02.06. Delivery estimated 19.06.-17.08. Dakle, stici ce, tracking broja nema, pa nisam niti provjeravao, vec i zaboravio na taj paket,  i sad maloprije razmisljam,  odem na ebay provjeriti, kad ono - This user is no longer registered on eBay.

Stoji kako je stajalo i prvi dan - item je placen, item je poslan. Seller i svi itemi iz storea su maknuti. Ebay mi nudi jedino opciju "contact seller" sto je besmisleno, kad je seller obrisan, koga da kontaktiram?

E sad, vjerovatno paket nikad nece niti stici, pa me zanima, kako u ovom slucaju otvoriti dispute? Preko ebaya ne mogu, nudi mi jedino da kontaktiram sellera, preko paypala mogu no jedino za "item not received", a to bih onda morao pricekati jos tjedan dana, da istekne taj datum...

Moze li ovo uklanjanje sellera biti razlog da ranije otvorim taj dispute na paypalu, ili da cekam jos tih tjedan dana, mogu li ga uopce vise otvoriti kad seller nije na ebayu, ili sam popusio? Mislim, nije puno, 6,50 USD, ali, da se ne baci....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Damir22 kaže...

Evo jedan problem s kojim se dosada nisam susretao, mozda je netko imao iskustva, ili ima ideju sto dalje da napravim?

Dakle, item narucen i placen 02.06. Delivery estimated 19.06.-17.08. Dakle, stici ce, tracking broja nema, pa nisam niti provjeravao, vec i zaboravio na taj paket,  i sad maloprije razmisljam,  odem na ebay provjeriti, kad ono - This user is no longer registered on eBay.

Stoji kako je stajalo i prvi dan - item je placen, item je poslan. Seller i svi itemi iz storea su maknuti. Ebay mi nudi jedino opciju "contact seller" sto je besmisleno, kad je seller obrisan, koga da kontaktiram?

E sad, vjerovatno paket nikad nece niti stici, pa me zanima, kako u ovom slucaju otvoriti dispute? Preko ebaya ne mogu, nudi mi jedino da kontaktiram sellera, preko paypala mogu no jedino za "item not received", a to bih onda morao pricekati jos tjedan dana, da istekne taj datum...

Moze li ovo uklanjanje sellera biti razlog da ranije otvorim taj dispute na paypalu, ili da cekam jos tih tjedan dana, mogu li ga uopce vise otvoriti kad seller nije na ebayu, ili sam popusio? Mislim, nije puno, 6,50 USD, ali, da se ne baci....

Strpi se još tih par dana do konca delivery datuma, onda imaš punu osnovu za pokretanje vraćanja novca kod PayPala.

4 godine

Tnx!

Paypal mi prvo nudi opciju da kontaktiram sellera, pa sam preko paypala poslao poruku, navodi da moram rijesiti situaciju do 02.09 (180 dana od placanja), ako ne, nakon toga ce se slucaj zatvoriti i nemogu ga vise ponovo otvoriti, stigao item ili ne.

Sacekat cu dan-dva, ako ne, klikam na ono da dispute prebacim na paypal....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Damir22 kaže...

Tnx!

Paypal mi prvo nudi opciju da kontaktiram sellera, pa sam preko paypala poslao poruku, navodi da moram rijesiti situaciju do 02.09 (180 dana od placanja), ako ne, nakon toga ce se slucaj zatvoriti i nemogu ga vise ponovo otvoriti, stigao item ili ne.

Sacekat cu dan-dva, ako ne, klikam na ono da dispute prebacim na paypal....

PayPal ima automatske odgovore, pa i ne vidi da seller više ne postoji. Zato se strpi još tih par dana, neće ništa nikamo pobjeći. I tako si još u "zakonskom" roku.

Držim fige da ti stigne item u ova 3-4-6 dana. I meni se to jednom dogolilo za neki ispravljač/napajanje; nije stigao, otvorio case, kinez kaže OK, PayPal vratio lovu, ja kupio novi (kod drugog kineza), taj je došao za 3 tjedna i onda nakon 3 mjeseca odjednom osvane i onaj prvi naručeni...

Gdje je bio, što je radio, s kim je jutra čekao sve to vrijeme - nemam pojma, ali činjenica je da sada imam 2... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 22:26 (tajo1960).
4 godine

A cekat cu, sto drugo mogu....

Evo ovo stoji u my ebay na tom itemu.... inace, sve ostalo (nekih 5-6 stvari) narucenih isti dan kod razlicitih sellera su vec odavno stigli...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Damir22 kaže...

A cekat cu, sto drugo mogu....

Evo ovo stoji u my ebay na tom itemu.... inace, sve ostalo (nekih 5-6 stvari) narucenih isti dan kod razlicitih sellera su vec odavno stigli...

Da, vidim, na žalost...

Bilo bi jako zgodno doznati definiciju njihovog termina "no longer" - koliko je to dulje... pa ne može biti ne znam koliko dulje, kada si ti retalivno nedavno kupio od njega, zar ne?

Vjerojatno je njima pojam "dulje vrijeme" malo različit od našeg pojma "malo dulje".

Btw, i ja imam neke magnetiće naručene prije skoro 1,5 mjesec, ali vjerujem da su na putu... i neki dan sam se skoro spremao pitati jednog drugog sellera za nešto (kasnilo dosta), kad sutradan mi baš to stiglo, tako da - nema pravila. I sezona je godišnjih odmora i manjka osoblja koje radi i Corona i 300 ostalih čuda...

Strpi se još par dana, pa otvori case i onda si na pravom putu... stiglo - ne stiglo!

4 godine

Ma nije mi zao novaca, nije to sad neki iznos, ali zao mi izgubljenog vremena, jbg....

No sto je tu je, ako ne stigne, narucit cu ponovo, dobio pare nazad ili ne....

Inace, seller je u momentu kad sam ja kupio imao 99,8 % positive feedback, sad kad gledam, srusio ga je na 69%, i ima puno komentara buyera da ih je izlevatio, mozda ga je ebay banao zbog toga....

A naknadno je promjenio i lokaciju, naravno item ide iz kine, seller je iz kine, no zadnje mu je stajalo da je iz UK, a item shippa iz kine....

Jbg, vise ni ta ebay reputacija nista ne znaci, ocigledno....

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 22:41 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Damir22 kaže...

Ma nije mi zao novaca, nije to sad neki iznos, ali zao mi izgubljenog vremena, jbg....

No sto je tu je, ako ne stigne, narucit cu ponovo, dobio pare nazad ili ne....

Inace, seller je u momentu kad sam ja kupio imao 99,8 % positive feedback, sad kad gledam, srusio ga je na 69%, i ima puno komentara buyera da ih je izlevatio, mozda ga je ebay banao zbog toga....

A naknadno je promjenio i lokaciju, naravno item ide iz kine, seller je iz kine, no zadnje mu je stajalo da je iz UK, a item shippa iz kine....

Jbg, vise ni ta ebay reputacija nista ne znaci, ocigledno....

Žao ti je i novaca, kako nije? Pa, nisi ih našao na cesti... to je tvoj novac, pa bila i 1 kuna... 

I to je dvojbeno na koliko stotina ili tisuća "sigurno isporučenih" pošiljki dobiju onu markicu pouzdanosti...

A čuj, Ebay je jedan veliki vašar... svi prodaju sve i među milijunima prodavača teško je održavati neki red željeznom rukom... tako da - danas je zbilja "koliko sreće imaš - toliko bolje prođeš"

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 22:46 (tajo1960).
4 godine

Ma ok, naravno, nije neki iznos, no opet....

Sad cekam, nadam se da se samo moja paranoja ukljucila, i da ce sutra postar donjeti paket.... to bi bilo najbolje rjesenje.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Damir22 kaže...

Ma ok, naravno, nije neki iznos, no opet....

Sad cekam, nadam se da se samo moja paranoja ukljucila, i da ce sutra postar donjeti paket.... to bi bilo najbolje rjesenje.... 

Pa nije paranoja ako seller više ne postoji.

Sretno, svakako  👍

4 godine

Nista, cekam jos 2 dana, da vidim....

Jedino ne razumijem onaj dio, ako prenesem claim na paypal, oni imaju mjesec dana da odluce, a istovremeno kazu da ako slucaj ne bude zakljucen do 2.9, da se automatski zatvara i vise ga ne mogu otvoriti....

Odnosi li se to na moj rok za podnosenje zahtjeva, ili je u tome uracunato i tih njihovih mjesec dana da oni "odluce"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Damir22 kaže...

Nista, cekam jos 2 dana, da vidim....

Jedino ne razumijem onaj dio, ako prenesem claim na paypal, oni imaju mjesec dana da odluce, a istovremeno kazu da ako slucaj ne bude zakljucen do 2.9, da se automatski zatvara i vise ga ne mogu otvoriti....

Odnosi li se to na moj rok za podnosenje zahtjeva, ili je u tome uracunato i tih njihovih mjesec dana da oni "odluce"?

E, to treba pitati PayPal!

9 godina
Item kupljen 18.6.
Tek je 8.8. došao kod nas. Jel to normalno? Nikad nije bilo ovako.
Čekam da ga pošta dostavi, a imam filing da će ga dostaviti kad budem na moru. Šta onda?
Tracking naše pošte uopće ne zna za Tracking number paketa.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 19:18 (Dex.pwn).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
Dex.pwn kaže...
Item kupljen 18.6.
Tek je 8.8. došao kod nas. Jel to normalno? Nikad nije bilo ovako.
...

Ne čitaš druge teme? Meni je nedavno stigao paket iz 4. mjeseca :D

Btw ako te nema doma i nitko ne preuzme paket, vraćaju ga natrag!

Obavezno ostavi nekome ključ/pristup sandučiću, pa nek pokuša pokupiti na Pošti u tvoje ime. Nitko ne bi smio pokupiti, ali ako nagovoriš tetu na šaletu, onda ide. Meni je mama uspjela podići paket kad sam bio na moru.

Osim ako ga ostave u sandučiću, onda nikom ništa, nek te čeka.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
Paket je velik. Stalak za kameru, znaš zašto.
A podstanar sam, nemam nikog 🤷🏿‍♂️
7 godina

Može li se odustati od kupnje proizvoda osvojenog na aukciji ???

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
nicky.sl kaže...

Može li se odustati od kupnje proizvoda osvojenog na aukciji ???

Pošalji kupcu poruku da ti otkaže kupnju i nadaj se da će pristati jer ne mora,ali meni su uvijek pristali.

Mislim da imaš i opciju na kupljenom predmetu negdje s desne strane gdje piše ''more actions''.

Stisni to i nađi ''cancel order''.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 21:45 (Jurassic Park).
5 godina
Nemreš pratit na našoj pošti jer tracking nije pravi, tak da nemreš ni bit siguran da je paket kod nas.

7 godina

osviojio sam aukciju na ebayu, volan za pc 130€, vec sam kupovao na taj nacin i osvajao al sad nisam pazio na sellera, korisnik je od 2020 i ima 12 feedbacka samo, u slucaju da me zezne a nadam se da nece, jel imam kakvo osiguranje od ebaya za povrat sredstava ili nesto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
dennocro kaže...

osviojio sam aukciju na ebayu, volan za pc 130€, vec sam kupovao na taj nacin i osvajao al sad nisam pazio na sellera, korisnik je od 2020 i ima 12 feedbacka samo, u slucaju da me zezne a nadam se da nece, jel imam kakvo osiguranje od ebaya za povrat sredstava ili nesto?

Da, na e-bayu je kupac uvijek u prednosti.

Za "obranu" ti može koristiti tracking broj, slika pristiglog paketa, artikla...

Jedino ne znam dal kod njih vrijedi snimka unboxinga, al kad i ako ti stigne snimaj kak otvaraš.

P.S. mislim da se ne moraš bojati, vjerojatno osoba otvorila account i prodaje svoje stvari.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 16:00 (CyberDemonVZ).
7 godina
CyberDemonVZ kaže...
dennocro kaže...

Da, na e-bayu je kupac uvijek u prednosti.

Za "obranu" ti može koristti tracking broj, slika pristiglog paketa, artikla...

Jedino ne znam dal kod njih vrijedi slika unboxinga, al kad i ako ti stigne snimaj kak otvaraš.

P.S. mislim da se ne moraš bojati, vjarojatno osoba otvorila account i prodaje svoje stvari.

ovo mi je treci volan i stvarno nisam imao problema uvijek su ibli korektni i sve, i sa ovim se dopisujem i stvarno brzo odg, ma da snimat cu sigurno samo radi tog novog acc, ne mora znaciti nista a opet nikad ne znas.

al ako je kupac u prednosti onda nevj da ce biti problema ako zariba.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice