eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.379
|
čitano: 5.134.391
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...

Ništa. Cijena ti je cca 80ak kuna, tako da ne podliježe carini ni porezu.

a kolika cijena podliježe carini i porezu?

12 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
miki1981 kaže...
ImHere kaže...

Da li je ikako moguce poslati carini racun pomocu maila a ne da im faksiram?!

Jel se moze kako preko neta faksirat?!

Najbolje ti nazvat na onaj broj koji imaš u pozivu i pitat ih za neki mail. Iako čam mislim da možd ana pozivu i piše neka mail adresa ali nisam siguran.

Online faxeva ima, ali ili se plaćaju ili nisu baš pouzdani. Barem je tako bilo u ono vrijeme kada sam ih ja tražio.

Evo sad sam uspio.

Uglavnom sam ga prije koristio ali sad me nesto zezalo.Sad sam skuzio.

http://www.posaljifax.com/

Radi savrseno samo sto prihvacaju pdf.Morao sam slike prosiriti da imaju isto pixela u sirinu pomocu painta i onda wordom ih prebacio u .pdf format.Savrseno radi te dobijem i potvrdu o slanju :)

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

e decki imam jedno pitanje...novi sam na ebayu, uglavnom trgovo sam nekih mjesec dana bez problema, uglavnom osvojio sam neki item na aukciji koji nisam platio (bio u njemackoj nekih mjesec dana i totalno zaboravio na to :) uglavnom dobio sam zabranu trgovanja na mjesec dana koja je stupila na snagu 8.1.2012 e sad me zanima koga da kontaktiram i kako??? da vidim kad mogu nastaviti sa kupovanjem :) usput jel imao netko slican problem ???

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
stris kaže...

e decki imam jedno pitanje...novi sam na ebayu, uglavnom trgovo sam nekih mjesec dana bez problema, uglavnom osvojio sam neki item na aukciji koji nisam platio (bio u njemackoj nekih mjesec dana i totalno zaboravio na to :) uglavnom dobio sam zabranu trgovanja na mjesec dana koja je stupila na snagu 8.1.2012 e sad me zanima koga da kontaktiram i kako??? da vidim kad mogu nastaviti sa kupovanjem :) usput jel imao netko slican problem ???

dobio si mjesec dana zabranu trgovanja koja je počela 8.1 što znači da je istekla prije 5 dana. problem?

 

kontaktiraj sellera i ebay i objasni što se desilo, MOŽDA ti oproste

15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
razbijach** kaže...

a kolika cijena podliježe carini i porezu?

Mada je to rečeno preko 9000 puta, reći ćemo opet - do 160kn ide bez carine, sve preko 160kn ide carina (od 0 do 15%) + PDV 23%.

 

Točne stope carine sa popisom predmeta koji podliježu carini imaš na stranicama carine (carinjenje u poštanskom prometu).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Samo što na njihovoj stranici kad klikneš na carinske tarife kaže "service unavailable"



There is a troll in all of us!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
nul-3 kaže...

Samo što na njihovoj stranici kad klikneš na carinske tarife kaže "service unavailable"



Ne mogu oni znati kojim formulama i metodama naši kradu, du'h!

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel ima netko ovaj case za mob ? :) 

 

http://www.ebay.com/itm/C59-Brand-New-Ballistic-SG-3-Layers-Hard-Case-Samsung-Nexus-S-4G-Black-Red-/230733149721?pt=PDA_Accessories&hash=item35b8c47619#ht_2892wt_905

 

 

Nemora biti drito za Nexus S bitan mi je samo proizvođač pa da mi kažete kakva je maska

 

 

 

 

ONTOPIC:

 

Ovaj seller kolko vidim šalje u Hrvatsku.A ispod je u opisu napisao da ne šalje.Poslao sam mu mail pa čekam odgovor a pošto nemam pametnijeg posla trenutno pitam vas što vi mislite jel šalje ili ne ? 

Fitness osobni trener - Više informacija na PM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Bok svima!

Imam jedno pitanje vezano za ebay narudžbe. Negdje sam pročitao da informatička oprema ne podliježe carini, samo pdv i poštarina da ide na to. Pa me zanima da li ću platiti carinu na jedan hard disk vrijednosti 80ak dolara? Proizvod još nisam naručio jer me zanima da li će biti carinjen i da li mi se uopće isplati to kupiti...

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

ima li tko da vrši uslugu kupnje na eBay, naravno uz svoju proviziju 

radi se o thermal pad jer kod nas nigdje nisam našao 

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ćeeezzo kaže...

Bok svima!

Imam jedno pitanje vezano za ebay narudžbe. Negdje sam pročitao da informatička oprema ne podliježe carini, samo pdv i poštarina da ide na to. Pa me zanima da li ću platiti carinu na jedan hard disk vrijednosti 80ak dolara? Proizvod još nisam naručio jer me zanima da li će biti carinjen i da li mi se uopće isplati to kupiti...

Pozdrav

Prema ovome, carina na HDDove je 0%.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
CANABIS kaže...

ima li tko da vrši uslugu kupnje na eBay, naravno uz svoju proviziju 

radi se o thermal pad jer kod nas nigdje nisam našao 

javi se na pp

15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
CANABIS kaže...

ima li tko da vrši uslugu kupnje na eBay, naravno uz svoju proviziju 

radi se o thermal pad jer kod nas nigdje nisam našao 

hvala svima na ponudi usluge evo riješeno

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Evo sam napravio tutorijal za početnike za PayPal i eBay pa pogledajte tko nezna.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/paypal-pitanja-odgovori/22500.aspx?page=120&jumpto=2680332&sort=asc&view=flat

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jedno pitanjce, dali ste se susreli sa kakvim problemom nakom mjenjanja imena na Ebay-u? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Diplomat kaže...

Jedno pitanjce, dali ste se susreli sa kakvim problemom nakom mjenjanja imena na Ebay-u? {#}

Mogao si staviti anketu :D

(odmah da iskoristim priliku, nisam)

0 Da
7 Ne
Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav svima!

 

Zanima me jedna stvar koja se tiče naplate poreza (PDV-a) prilikom kupnje od fizičke osobe pa da objasnim o ćemu se radi. Bidam se za jedan sportski rekvizit za koji sam (prema zakonu o carinjenju) oslobođena plaćanja carine, ali PDV moram platiti ukoliko vrijednost prijeđe 160kn. E sad, na stranicama carine piše ovo, citiram: "Pod vrijednosti pošiljke od 160,00 kuna smatra se samo vrijednost robe, ako su troškovi dopreme razdvojeni od cijene same robe. Ukoliko je roba kupljena sa dopremom i nije razdvojen dio koji se odnosi na dopremu od same vrijednosti robe, ukupan iznos uzet će se kao vrijednost pošiljke.".

 

Pitanje je kako mogu znati da li će cijena te robe biti razdvojena od poštarine, o čemu to ovisi? Da li na carini znaju koliko sam platila robu, a koliko poštarinu, odnosno da li postoji nekakav račun kada kupujemo od fizičke osobe?

 

To me muči iz razloga što želim izbjeći plaćanje PDV-a, ako je ikako moguće jer kada zbrojim vrijednost robe+poštarinu iznos premašuje tih 160kn i u tom slučaju mi se baš i ne isplati kupiti

 

Eto, valjda sam dobro objasnila i nadam se brzom odgovoru {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
indijota kaže...

Pozdrav svima!

 

Zanima me jedna stvar koja se tiče naplate poreza (PDV-a) prilikom kupnje od fizičke osobe pa da objasnim o ćemu se radi. Bidam se za jedan sportski rekvizit za koji sam (prema zakonu o carinjenju) oslobođena plaćanja carine, ali PDV moram platiti ukoliko vrijednost prijeđe 160kn. E sad, na stranicama carine piše ovo, citiram: "Pod vrijednosti pošiljke od 160,00 kuna smatra se samo vrijednost robe, ako su troškovi dopreme razdvojeni od cijene same robe. Ukoliko je roba kupljena sa dopremom i nije razdvojen dio koji se odnosi na dopremu od same vrijednosti robe, ukupan iznos uzet će se kao vrijednost pošiljke.".

 

Pitanje je kako mogu znati da li će cijena te robe biti razdvojena od poštarine, o čemu to ovisi? Da li na carini znaju koliko sam platila robu, a koliko poštarinu, odnosno da li postoji nekakav račun kada kupujemo od fizičke osobe?

 

To me muči iz razloga što želim izbjeći plaćanje PDV-a, ako je ikako moguće jer kada zbrojim vrijednost robe+poštarinu iznos premašuje tih 160kn i u tom slučaju mi se baš i ne isplati kupiti

 

Eto, valjda sam dobro objasnila i nadam se brzom odgovoru {#}

Kontaktiraj prodavača i reci mu da napiše račun npr. 20$ i ako će pisati na paketu (na mojem je svakome pisala cijena) neka i tamo napiše istu cijenu.

There is a troll in all of us!
12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
nul-3 kaže...

Kontaktiraj prodavača i reci mu da napiše račun npr. 20$ i ako će pisati na paketu (na mojem je svakome pisala cijena) neka i tamo napiše istu cijenu.

Ali pošto je prodavač fizička osoba i roba je rabljena ne može mi napisati račun. Može jedino kemijskom olovkom napisati na paket, a to se baš i ne čini legitimno {#}

13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
indijota kaže...
nul-3 kaže...

Kontaktiraj prodavača i reci mu da napiše račun npr. 20$ i ako će pisati na paketu (na mojem je svakome pisala cijena) neka i tamo napiše istu cijenu.

Ali pošto je prodavač fizička osoba i roba je rabljena ne može mi napisati račun. Može jedino kemijskom olovkom napisati na paket, a to se baš i ne čini legitimno {#}

Može insprintati račun od PayPal-a. 

12 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Koliko da čekam paket prije nego nešto poduzmem?

 

10. siječnja sam naručio jedan artikl iz Kine, sad je 16. veljača i još ga nema.

 

Da pričekam još ili reagiram? Ako trebam reagirat na koji način to radim?

Jel prvo kontaktiram sellera i pitam ga što je s paketom ili?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 19:56 (bill_jobs).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
bill_jobs kaže...

Koliko da čekam paket prije nego nešto poduzmem?

 

10. siječnja sam naručio jedan artikl iz Kine, sad je 16. veljača i još ga nema.

 

Da pričekam još ili reagiram? Ako trebam reagirat na koji način to radim?

Jel prvo kontaktiram sellera i pitam ga što je s paketom ili?

Ja sam naručio veliku pošiljku sateva, svi su došli sim jednog. (to je bilo 4.1) Kontaktirao sam ga, on je rekao da pričekam još jedan tijedan i ako ne dođe da mu ne dajem loš feedback nego će mi poslat sat ponovno ili vratit pare.

 

Tako da kontaktiraj ga ako je pisalo da će doći do određenog datuma (koji je prošao). Ako nije prošlo, pričekaj.

There is a troll in all of us!
16 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav kolege novi sam na ebay pa da vas pitam gde se moze naci osim na ebay kao na primer patike (adidas ,nike ..) i trenerke po pristupacnim cenama naravno da budu jevtinije nego li kod nas ,a moze i neki linkovi sa dobrim kineskim kopijama !jos i ako moze nekoliko dobrih stranica za satove naravno iz kine!puno hvala unapred!

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Na ioffer.com imaš fejkove,ali pazi s tim,jer ako na carini utvrde da je fake,kazna ti je oko 1500 kn..
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
thejura kaže...
Na ioffer.com imaš fejkove,ali pazi s tim,jer ako na carini utvrde da je fake,kazna ti je oko 1500 kn..

Tako ti je i za ebay, dealextreme... Ako na carini utvrde da je fake morat ćeš platiti uništenje robe i vjerojatno ćeš dobiti kaznu

15 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Liverpool1892 kaže...
thejura kaže...
Na ioffer.com imaš fejkove,ali pazi s tim,jer ako na carini utvrde da je fake,kazna ti je oko 1500 kn..

Tako ti je i za ebay, dealextreme... Ako na carini utvrde da je fake morat ćeš platiti uništenje robe i vjerojatno ćeš dobiti kaznu

Kad smo već kod toga.Kolika je vjerojatnost da će pokrenuti takvu vrstu postupka? 

 

Pa nije isto da li robu preprodajem ili je ja koristim.Može mi netko linkati taj zakon?

Fitness osobni trener - Više informacija na PM
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Hrvojestr kaže...
Liverpool1892 kaže...
thejura kaže...
Na ioffer.com imaš fejkove,ali pazi s tim,jer ako na carini utvrde da je fake,kazna ti je oko 1500 kn..

Tako ti je i za ebay, dealextreme... Ako na carini utvrde da je fake morat ćeš platiti uništenje robe i vjerojatno ćeš dobiti kaznu

Kad smo već kod toga.Kolika je vjerojatnost da će pokrenuti takvu vrstu postupka? 

 

Pa nije isto da li robu preprodajem ili je ja koristim.Može mi netko linkati taj zakon?

Ti je uvoziš, ta roba koju su naručio i platio je tvoja u trenutku kad se nalazi na carini.

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel narucuje neko sa ebaya uskoro? ako neko narucuje jel mi se moze javit na pp trebam jedan punajc kosta 1$

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

 

Pozdrav. Zanima me sto mislite o ovom proizvodu 1$ + shiping koliko bi me doslo ovakvih 5kom . carine nebi trebalo biti a nezz kolika je postarina 

 

http://www.ebay.com/itm/Universal-Turbo-Sim-Unlock-Card-F-GSM-Mobile-Cell-Phone-/150655770644?pt=PDA_Accessories&hash=item2313c8a014#ht_4775wt_1037

0 uzeti
7 Sumnjivo
;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Gamerxrxx kaže...

 

Pozdrav. Zanima me sto mislite o ovom proizvodu 1$ + shiping koliko bi me doslo ovakvih 5kom . carine nebi trebalo biti a nezz kolika je postarina 

 

http://www.ebay.com/itm/Universal-Turbo-Sim-Unlock-Card-F-GSM-Mobile-Cell-Phone-/150655770644?pt=PDA_Accessories&hash=item2313c8a014#ht_4775wt_1037

Imam ja takvu jednu doma,meni i nije nesto puno pomogla.Radije posalji email operateru da ti otkljuca mobitel.Tako sam se ja rijesio.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice