VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 972
|
čitano: 398.843
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Pod praćenje mislim na poziciju vr naočala i ruku. Moram priznati, questov inside out je bolji nego sam očekivao na prvu, ali nije bolji od vanjskih senzora, što je i za očekivati. S vanjskim senzorima mogu igrati u potpunom mraku dok quest mora imati neki oblik osvjetljenja igraćeg prostora. Osobno bi mijenjao kvalitetu vanjskog praćenja za bežične naočale jer mi žice već idu na jetra. Još jedna ubojita stvar za quest/2 je ta kompaktnost i prenošenje gdje god hoćeš. Za minutu si spreman i stane u mini ruksak. Ovak, kad se dogovorim s frendovima za lokalni vr party, onda moram nosit sljedeće: komp, monitor + periferija, vr, poskidat 3 vanjska senzora zajedno s kablovima od 5+ metara. Naravno već sam na rezervi dok to sve poskidam sa stropa i onda ponovo složit i raskopat kod frenda. Užas.
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ako želiš igrati Resident evil 4 onda ti je Q2 jedini izbor. Igra je "ekskluziva" za Quest i za sada ju nije moguće igrati s nečim drugim. Imam Quest već dvije godine ( od ljetos Q2 ). Igrati PCVR igre preko airlink je zaista neprocjenjivo. Omjer uloženo - dobiveno je kod Q2 jednostavno najbolji trenutno.
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
S vanjskim senzorima mogu igrati u potpunom mraku dok quest mora imati neki oblik osvjetljenja igraćeg prostora. 

 

Postoje i IR lampe s kojima možeš i sa questom igrati u  mrklom mraku, ja sam upravo u potrazi za jednom takvom lampom.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Upoznat sam s time ali igranje u mraku sam spomenuo samo kao jedan od mana. Ruke iza tijela su druga stvar.

Btw, imam ponudu za otkup korištenog questa 1 za 150€ s dodatnom opremom u vidu vrcover zamjenskih jastučića, torbe, adaptera za rift slušalice itd. Pretežno bi ga koristio kao drugi headset uz airlink. Znam da je q2 dosta bolji headset ali uz x2-3 puta cijenu, a i pitanje je kolko će trebat da novi quest izbace.
Kaj mislite, isplati li se sad to uzimati? Ponuda je odlična po mom mišljenju. Kaj ostali misle?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Gledajući da je Meta ovu godinu preskočila sa izbacivanjem novog VR headseta, Quest 2, se naravno po meni i dalje isplati.  Meta vjerojatno će izbaciti novi tijekom ovo godišnjeg connect-a u 10/11 mj. A čisto sumnjam da će do tada neko deseti izbaciti neki '' Quest killer '' em po cijeni i po sadržaju. ( Možda apple napokon pokaže VR device o kojem se dugo šuška il Sony napokon PSVR2, al opet nijedno ne bude baš competitor Quest-u )

 

 

 

Mislim da se jedino novi kod nas može kupiti preko Team Media al oni imaju malo veću cijenu nego što bi trebala biti, Tak da prek amazona se najviše isplati ak ne misliš nikakve rate i te brije, a polovni na njuškalu je najeftiniji 3k 

LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2022 10:17 (zabbax21).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ha sve znaš, dvojka je, jel bolja ))) ali ovo je OK cijena za Q1... za PCVR digneš super sempling i deri ))) a igranje putem airlinka je stvarno odličan fičr. BTW dostupni su modovi za Resident evil 2 i 3 )))
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2022 17:04 (mla_dend).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Uzeo quest 1 od frenda ipak. Evo, već ga punim igrama. Ostatak preko airlinka. On ga prodaje jer si želi kupit q2, a pošto doma već ima vive, rift cv1, index i taj quest, djeluje mu predebilno daljnja akumulacija. 

 

U nekoj bližoj budućnosti se nadam poprilično jačim standalone naočarima, iako je i q2 pun k jači od q1.

 

q2 se nabavi preko amazon.it za cca 2800kn s poštarinom. Unutar tjedan dana je tu.

Nisam još planirao nove cvike jer sam naučen na vanjske senzore, a ovo će uz cv1 i nisku cijenu kupnje poslužit da mogu s ukućanima nabijat vr. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
a i "reza" je ipak bolja nego na CV 1 ))), kolika je razlika u kvaliteti slike/prikaza/ dojma između CV1 i Q1? ne zanimaju me brojevi/pixeli nego baš tvoj osobni dojam ?
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
a i "reza" je ipak bolja nego na CV 1 ))), kolika je razlika u kvaliteti slike/prikaza/ dojma između CV1 i Q1? ne zanimaju me brojevi/pixeli nego baš tvoj osobni dojam ?

 Nažalost, ogromna . Kad bi ovaj ekran bio na cv1, svi problemi bi se riješili. Jedina mana je nizak refresh rate, ali ne da se osjeti sporost ili tromost, nego se javlja ghosting lagani. 

Probao Echo arenu preko airlinka jučer. Brzinu linka je očitavalo kao 866mbps, kaj je dosta, ali iskustvo igranja baš i nije bilo neko. Disk mi prolazi kroz ruku, a teško je ljudima objasnit zakaj smo dobili gol s 20m :D. 

Na ostalim igrama kao bsaber i još poneke je bilo sasvim normalno. 

Možda bi virtual desktop riješio problem. To ću isto probati.

Znam da je ugrađeni hardver unutra kitanac, ali sam dosta iznenađen da neke igre rade dobro.

12 godina
neaktivan
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
VandaL.pr! kaže...
dax-lax kaže...
S vanjskim senzorima mogu igrati u potpunom mraku dok quest mora imati neki oblik osvjetljenja igraćeg prostora. 

 

Postoje i IR lampe s kojima možeš i sa questom igrati u  mrklom mraku, ja sam upravo u potrazi za jednom takvom lampom.

Zašto se ne može igrati u mraku? I zašto bi igrao u mraku? 

Ozbiljno pitam, da sad ne guglam...

 

zabbax21 kaže...

Gledajući da je Meta ovu godinu preskočila sa izbacivanjem novog VR headseta, Quest 2, se naravno po meni i dalje isplati.  Meta vjerojatno će izbaciti novi tijekom ovo godišnjeg connect-a u 10/11 mj. A čisto sumnjam da će do tada neko deseti izbaciti neki '' Quest killer '' em po cijeni i po sadržaju. ( Možda apple napokon pokaže VR device o kojem se dugo šuška il Sony napokon PSVR2, al opet nijedno ne bude baš competitor Quest-u )

 

 

 

Mislim da se jedino novi kod nas može kupiti preko Team Media al oni imaju malo veću cijenu nego što bi trebala biti, Tak da prek amazona se najviše isplati ak ne misliš nikakve rate i te brije, a polovni na njuškalu je najeftiniji 3k 

Ima ga sad i kod nas od 3300kn pa na više, Mobileshop, Sancta domenica, ADM... Na amazon.it je oko 2700-2800kn, tako da tko kupuje na firmu bolje mu je kupiti kod nas.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ja i dalje savjetujem kupnji na amazonu. Čisto iz razloga da ako i dođe do problema, nema reklamacija, odmah vraćaju pare pa si kupi kaj hoćeš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Moss: book 2 dolazi sad na proljeće. Meni prvi dio vrhunska igra.

 

 

EDIT: Obzirom da mi je Subnautica u VR-u jedna od naj vr igara, iako nema podršku za ruke, stigao je red da se zaigra i Subnautica Below Zero.

Za napomenuti je da je prva igra imala support za vr + modovi za udaljavanje sučelja od očiju jer je inače preblizu. Zanimljivo, Below Zero nema vr podršku, ali modderi su sve obavili za nas pa je igrivost identična prvoj igri.

 

Igram već 2 dana po nekoliko sati u komadu i te igre su mi vrh. Quest1 preko airlinka, a upravljam s dualshock 4 kontrolerom. 

Prekjučer i jučer ujutro igram na questu, a kak sam zaboravil ukopčat quest na prijenosnu bateriju, nastavio sam dalje na CV1 i stvarno se u tom slučaju velika razlika u slici primjeti. Tolko da sad više neću zaboravit uštekat quest u struju dok igram. 

Komp mi je u potkrovlju a ja se kat niže zavalim u krevet i pokrijem fino.

 

Baš me zanima bi li iskustvo igre bilo još bolje da quest1 podržava wifi6 (aka ax). Sad je spojen na ax router u 5ghz ac modu, kolko max i podržava. Kroz pod, sobu niže, mi je propusnost 300mbps. Mislim, i dalje ne vidim razliku od 3 puta veće brzine u potkrovlju.

 

Još jedna zamljiva fora. Napravim gore playspace, odem s cvikama na glavi kat niže i na stropu vidim di mi je na gornjem katu ucrtan guardian. Gledam, koji k, kak vidi kroz kat? Ispada da si mjeri kolko si se pomaknuo u svim smjerovima od početne pozicije. Mislim si, nećeš moju kuću snimat Šećerberže.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 12:34 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Evo ga, Apple je sve bliže i bliže.

 

Koliko mi je poznato tržište, ovo je vjerojatno korak kojim će VR postati "mainstream". Ćemo da vidimo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Btw, kad sam već u temi, je netko igrao kakvu strategiju (RTS) u VR?

Sve si mislim kako je to glupo, ali s druge strane, genijalno kad vidiš cijelo bojno polje ispred sebe i samo pomičeš vojsku :D

 

Tražim po YouTubeu, pronalazim 3-4 videa.. nije baš popularno?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

RTS u VR bi po meni brutala bio al nisam još našo nijednu igru u takvom stilu da mi je popravo zapela za oko.

 

Dota2 je imala VR spectate mode koji iako nije igra nego naravno samo gledaš, ali je bilo zabavno iskustvo, al, nažalost Valve je odustao od toga. 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ja sam uzeo Demeo i mogu reci da je jebeno, detalji su vrhunski.

Nije RTS ali blizu 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Ne znam još ni jedan tip igre koji u vr-u nije izgledao punije nego na monitoru. Grafički su igre niže kvalitete, ali dubina koju vr pruža preskoči sliku na ravnom ekranu. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
eto, dogodilo se je i to )) VR igra po prvi put prva po prodaji

https://uploadvr.com/vr-mmo-zenith-steam-top-seller/
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Kupio malo prije virtual desktop za quest jer mi do ponoći vrijedi neki oculus bon vrijednosti 8€. Malo me iznenadilo što nisam uspio upogoniti neke krekane igre ili non-vr igre s vr modovima kao sad Subnauticu Belowzero. Jednostavno nisam znao kako točno vd funkcionira. Mislio sam da je to samo streamer, a ja igram i pokrećem igre kao i do sada a ispada da vd ima svoj launcher za igre, što me donekle limitira. Ono što radi, radi mi bolje nego na airlinku. Uzmite u obzir da mi je komp u potkrovlju spojen žicom na ax router, a ja sjedim kat niže za stolom ili u krevetu s questom na glavi da ne grijem cijelo potkrovlje za tih 2 sata moje igre.
Pozabavit ću se još malo s tom igrom. Bilo bi odlično da proradi jer mi preko airlinka u biomu manjeg svijetla dosta zamrlja sliku pa ne vidim gamad na vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
eto, dogodilo se je i to )) VR igra po prvi put prva po prodaji

 

jebote led, ovo izgleda jebeno užasno .. ma i to je understatement 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
nine kaže...
mla_dend kaže...
eto, dogodilo se je i to )) VR igra po prvi put prva po prodaji

 

jebote led, ovo izgleda jebeno užasno .. ma i to je understatement 

 Podsjeća dosta na zeldu botw. A jbg, ogromna mapa na generalno slab q/q2 hardver, a za njih se specifično igra radi. Bilo bi fora da igra na pc-u ima izbor za bolje grafičke postavke. 

Računaju na igrivost, a ovo su mnogi očito čekali. Nekak se mora krenut a, kolko sam vidio, nije tak loše.

 

BTW, ne znam da li je itko spominjao u temi igru Wanderer. Time travel priča dosta dobrog izgleda. Nisam igrao, ali bi mogao ubaciti za odigrat poslje below zero.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2022 11:34 (dax-lax).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

da je bar samo grafika u pitanju, igra izgleda katastrofalno u svim segmentima..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Kaj velite na PSVR2? Meni izgleda da su specke dobro napucali. Možda su mogli bez kabela riješiti konekciju ali i uz jedan usb c razumne duljine bude to ok naspram psvr keca

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Brutalno izgleda i Poštujem Sony što je ozbiljan oko VR-a, ali, teško se vratiti na žicu nakon wirelessa. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2022 12:13 (zabbax21).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

Brutalno izgleda i Poštujem Sony što je ozbiljan oko VR-a, ali, teško se vratiti na žicu nakon wirelessa. 

 Imam neku ideju da su oni mislili na to i da će pustit neki divajs s baterijom i dongleom s druge strane. Ako ne oni, ovlastit će nekog drugog proizvođača. 

Ako i ne dođe do toga, opet će iskustvo bit odlično, pogotovo za cijenu koju se nabavi ps5, a ne vjerujem da će vr2 napucat s cijenom. Ipak žele masnu prodaju.

 

Btw, u međuvremenu sam izbacio punicu i preselio cijeli vr setup i komp s tavana na kat. Zbog tog wireless osjećaja CV1 još nije upogonjen. Jednostavno mi se neda spajat sve ponovo znajuć da je na questu bolja slika uz minimalno kašnjenje u igrama koje idu prek vd-a.

Na kraju ću ga vjerojatno i složit za echo arenu, ali to oduljujem maksimalno

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Posudio u prijatelja Quest Rift S, i probao Asseto COrsa.

Stavio sve na max, ali detalji su uzas. Sve ispeksilizirano, jedva se slova uspiju procitati. Jel to tako mora biti? ili negdje grijesim

Imam 1070 grafu, na max daje cca 90FPS u Benchmarku u AC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Jep, ispikselizirano u vr-u izgleda. Možeš to riješiti supersampliranjem ali 1070 nije ni blizu dovoljna.
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Hvala na odgovoru.

 

Posudio u prijatelja 2060, podigao sve na max, i dalje je slika, losa, da ne kazem katastrofalna.

 

Quest 2 ima snapdragon unutra koliko se sjecam, i ne ovisi toliko u kompu. Ili grijesim. 

 

Vidim da ima bolju rezoluciju ali i LCD umjesto OLED.a kao kod Rifta S.

 

Pa mozda eventualno to uzeti? 

 

Uglavnom trebam VR za sim racing, pa ako ima nesto za normalne novce... :) 

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
jucca kaže...

Hvala na odgovoru.

 

Posudio u prijatelja 2060, podigao sve na max, i dalje je slika, losa, da ne kazem katastrofalna.

 

Quest 2 ima snapdragon unutra koliko se sjecam, i ne ovisi toliko u kompu. Ili grijesim. 

 

Vidim da ima bolju rezoluciju ali i LCD umjesto OLED.a kao kod Rifta S.

 

Pa mozda eventualno to uzeti? 

 

Uglavnom trebam VR za sim racing, pa ako ima nesto za normalne novce... :) 

 Q2 je standalone ali možeš spojit na komp kreko linka(žica ili bez) ili virtual desktopa koji se plaća. Ni jedna opcija ne šalje full sliku kao da je nativno ali jako dobro funkcionira. 

Ne znam kolko će ti za sim racing to biti ispunjavajuće. Nema jeftino kod toga.

Najbolja sim opcija bi bila reverb g2 + neka bijesna grafetina koja može isporučiti pune performanse. Uzmi u obzir da moja 3070 ne može maksat sve na rift cv1, koji ima dosta lošiji prikaz. 

Nafrljit super sampl. preko oculus tray toola, a i sam ac ima planinu modova za poboljšavanje prikaza. Budi spreman na to da prikaz u vr-u neće biti blizu onome što vidiš na ekranu. Primarno jer ta igra nije nativno vr dizajnirana. Bolja slika je na def. postavkama project carsa. 

Kad studio odluči raditi igru s vr-om kao bazom, onda će i cjelokupan dojam biti bolji. Kad vidiš Alyx ili Lone echo1/2, skužiš da se ipak da napraviti vr igra s odličnim prikazom.

Sad si me podsjetio na ACC. Ne sjećam se jesam li probao s Questom

 

BTW, skini oculus tray tool pa vidi kak vrti na max postavkama 2060 :D Može se dosta dobra slika dobit

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 14:25 (dax-lax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice