VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 972
|
čitano: 398.771
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Istina je da u buducnosti VR mora bit u form factoru Bigscreen Beyonda.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Q3 mi se čini jako super, dvoumim se preć sa svog Q2 na njega ali mislim da ću još pričekat da vidim jel će Valve šta objaviti, svašta se šuška al za sada ništa.

 

Također našo sam Q3 i za kupit ovdje - Meta Quest 3 128 GB VR naočale (cyberpiggy.com)

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
dax, tak i ja nemam pojma di mi je završila jedinica .-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 19:07 (mla_dend).
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
ja stvarno moram naučiti odgovarati ()
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 19:07 (mla_dend).
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Ako Meta nekaj ne zariba sa sw strane, Q3 bi mogao biti heben deal. Clarity je bolji nego kod Qpro, Mixed reality također. 

Čak mu ni cijena nije nekaj pretjerana. Naravno, zanima me kaj će Valve sa deckardom.....i kad.

 

 

Btw, uspio detektirat lokaciju questa...a tad mi se i vratila cijela priča. 2.9. sam ga nosio na jednu momačku a poslje ga stavio na mjesto aparata za gašenje u gospodarskom vozilu.

 

Lik se mjesec dana vozi po poljima i vinogradima.

 

 

Cropano iz videa pa je mutno Cropano iz videa pa je mutno
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

Također našo sam Q3 i za kupit ovdje - Meta Quest 3 128 GB VR naočale (cyberpiggy.com)

 piše na linku da ga imaju na zalihi... zanimljivo

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
VandaL.pr! kaže...

Ja sam ga ubo pa kud puklo :)

 

 

 kolko te ispadne slanje preko mailboxa ?

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Mislim da je nesto manje od 15€ dostava GLSom,

 

BTW; ovi gore linkani "ciberpiggy" ih nemaju na stanju, dapace quotam,

 

OGRANIČENA KOLIČINA PREDNARUDŽBE! Dostava 12.10.2023

 

Znaci prije bi trebao dobiti ja sa amazona nego od tu + 100€ jeftinije

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
VandaL.pr! kaže...

Mislim da je nesto manje od 15€ dostava GLSom,

 

BTW; ovi gore linkani "ciberpiggy" ih nemaju na stanju, dapace quotam,

 

OGRANIČENA KOLIČINA PREDNARUDŽBE! Dostava 12.10.2023

 

Znaci prije bi trebao dobiti ja sa amazona nego od tu + 100€ jeftinije

 ma naravno da ga nemaju, ali im piše NA ZALIHI , a iznad toga piše da se sva roba sa na zalihi nalazi u njihovom skladištu i šalje isti dan .... što je u ovom slučaju nemoguće )))

6 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Društvo,evo za 4,5 dana mi u ruke dolazi nitro (nVidia GeForce RTX 3080) pa bih htjela preporuke za neke nove igrice koje bih mogla sa guštom igrati...

Inače volim strategiju tipa Heroes of might and magic, Igrala sam i morrowind i skyrim,i naravno Dragon Age,Assassin creed,lara croft...ako ima nesto tako fantasy medieval,sa zmajevima ili tipa Ego Draconis...moze i neka pucacina samo da nije tipa modernog rata nego mozda nesto na zezanciju(kao fortnite), demoni,cudovista,sve je to zanimljivo, darksiders sam igrala isto,pa eto znate otprilike,ako je nesta na tu temu izaslo...nisam skidala nove igre bar 3 godine...hvala

 

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Vjerojatno si fulala temu ali ako mislis igrati u VR nešto tog tipa onda svakako probati Demeo.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Njegovo misljenje sam cekao,lik je fokusiran na high end pcvr.

Moram rec da me iznenadilo da Pico 4 po njegovom misljenju ima ostriju sliku.

 

Odlucio sam kompletno odustat od Q3 i kasnije uzet Bigscreen Beyond za pcvr,ali to ce pricekat jer imam za sad PSVR2 kad se zazelim VRa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 16:31 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

I moj quest se navozao po francuskoj i njemackoj, danas nakon 3 dana kašnjenja napokon stigao u zittau. Sad još do mene 2-3 dana... sreća pa nemam vremena za igrati :)

 

 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Donio GLS napokon u utorak Q3, ja naravno zauzet cijele dane tako da sam ga sinoc samo postavio, onaj defaultni headstrap ne da je smeće nego bi ga trebali zabraniti zakonom prodavati. Svakako su za 550e trebali nesto bolje ubaciti, barem obicni elite trap.

U medjuvremenu dok je quest putovao europom ja sam isprintao adaptere za moj headstrap sa q2 tako da sam to odma prebacio i sad je udobnost na nivou, passtrough je dobar, nije najbolji ali služi svrsi, dosta je fluidniji dok bi mi na q2 bilo muka kad bi koristio passtrough, sa q3 bi mogao normalno živjeti sa njim na glavi 24/7  

Jedino što sam uspio probati je First Encounter i baš je fora, dobro su napravili taj MR, oduševilo me kako je dobro skenirao moju sobu i ukomponirao sve to u tu igru. Ja se tome MRu veselim što bi možda mogli napraviti kao "prozor" u VR-u da recimo dok vozim na simrigu mogu samo propustiti buttonbox da ga vidim.

 

A sad dali je toliko bolji od q2... reko bi da nije, bar ne za te novce. Da je malo jeftiniji onda ajde, ovako ako netko ima q2 može ga slobodno koristi još i biti će zadovoljan, oboje su odlični VR headsetovi.

 

Valjda cu narednih dana stici malo i PCVR preko virtual desktopa odigrati, ceka me Alyx, Derail Valley mi je top u VRu, mislim da sam vidio u Demeo da su ubacitili MR? To obavezno moram... uf da je vremena....

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 8:12 (VandaL.pr!).
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
VandaL.pr! kaže...

Donio GLS napokon u utorak Q3, ja naravno zauzet cijele dane tako da sam ga sinoc samo postavio, onaj defaultni headstrap ne da je smeće nego bi ga trebali zabraniti zakonom prodavati. Svakako su za 550e trebali nesto bolje ubaciti, barem obicni elite trap.

U medjuvremenu dok je quest putovao europom ja sam isprintao adaptere za moj headstrap sa q2 tako da sam to odma prebacio i sad je udobnost na nivou, passtrough je dobar, nije najbolji ali služi svrsi, dosta je fluidniji dok bi mi na q2 bilo muka kad bi koristio passtrough, sa q3 bi mogao normalno živjeti sa njim na glavi 24/7  

Jedino što sam uspio probati je First Encounter i baš je fora, dobro su napravili taj MR, oduševilo me kako je dobro skenirao moju sobu i ukomponirao sve to u tu igru. Ja se tome MRu veselim što bi možda mogli napraviti kao "prozor" u VR-u da recimo dok vozim na simrigu mogu samo propustiti buttonbox da ga vidim.

 

A sad dali je toliko bolji od q2... reko bi da nije, bar ne za te novce. Da je malo jeftiniji onda ajde, ovako ako netko ima q2 može ga slobodno koristi još i biti će zadovoljan, oboje su odlični VR headsetovi.

 

Valjda cu narednih dana stici malo i PCVR preko virtual desktopa odigrati, ceka me Alyx, Derail Valley mi je top u VRu, mislim da sam vidio u Demeo da su ubacitili MR? To obavezno moram... uf da je vremena....

 Pričaj nam malo o optici i oštrini slike, širini vidnog polja....

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

https://fxtwitter.com/iVRy_VR/status/1714887559426269443 PSVR2 polako postaje upotrebljiv na PCu

 

PSVR2 on PC (SteamVR):
- Currently works on AMD (RDNA2+) only on Windows. Needs a hardware "dongle" as well as a VirtualLink port (can be via BizLink adapter)
- 6DOF "inside-out" tracking is working
- Controller tracking is a long way off still
- Eye tracking is even further off

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

SOrry da,kriva tema,pitam za PC.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Na vr vjestima se zadnjih dana provlači glasina da Bytedance planira ugasiti Pico diviziju, što bytedance negira.
Osobno informacija o gašenju i ne djeluje tak nemoguće.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Jučer napokon stigao Q3 :-) , oduševljenje na prvu, iRacing i RBR izgledaju odlično, a onda sam pokrenuo Red matter 2 i doslovno me "otpuhalo", ovo je na nivou PC VRa koji sam imao na 2070super... bila bude ovo dobra jesen ))))
Moj PC  
6 0 hvala 2
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Far Cry 1 dobio VR mod

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Si s amazona uzeo, jel sad gledam i poštarina fakin 45 eura?

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Deathwish kaže...

Far Cry 1 dobio VR mod

 

mehh, ne bi mi palo na pamet igrati vr igru na miš i tipkovnicu.. hard pass

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Nemoraš, koristiš kontrolere normalno

  • full 6DoF roomscale VR experience: play seated or standing with VR motion controllers
  • aim your guns naturally with your hands; use two hands to stabilize the guns further
  • physically swing the machete
  • aim mounted and vehicle guns by pointing with your main hand
  • climb ladders manually
  • left-handed support
  • support for bHaptics vests to provide haptic feedback for player damage, weapon recoil and more

 

Isto tako Igrao brutal doom I quake 1 u vr i rade kontroleri normalno

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 7:58 (Deathwish).
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
Deathwish kaže...

Si s amazona uzeo, jel sad gledam i poštarina fakin 45 eura?

preordao sa talijanskog Amazona, poštarina je ispala oko 16 eura

 

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Se igra kaj? Kod mene headseti stagniraju već neko vrijeme. 

Lažem. Ustvari sam prije jedno 3 tjedna odigrao cca sat i pol vremena prvog red mattera. Tu se igru nikad nisam uspio natjerat pokrenut do tada.

 

Jel samo meni ili je kretanje u prostoru jako loše složeno? Inače, nisam daleko došao pa ne mogu reći ništa specijalno. Sad kad sam se podsjetio, mogao bi danas malo zaigrat ako me prije ne pobere sea of thieves ili star citizen

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Ništa, prodao sa q2 strap sto sam imao ali sam naručio bobovr M3, sad cekam da ga pošalju iz kine, sa defaultnim mi se ne igra (čitaj: igra ali nemam vremena).

 

Za kretanje misliš samo u red matteru ili općenito?

Ja sam imao probleme u Boneworksu, doduše sa mučninom prilikom kretanja, to sam riješio sa DecaMove aplikacijom, na kraju igram sve igre koje zahtjevaju kretanje s njom i super je, nema više mučnine i prirodnije je kretanje.

 

 

Ništa, dodaj me i na SC, iako i njega slabo igram :D

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
VandaL.pr! kaže...

Ništa, prodao sa q2 strap sto sam imao ali sam naručio bobovr M3, sad cekam da ga pošalju iz kine, sa defaultnim mi se ne igra (čitaj: igra ali nemam vremena).

 

Za kretanje misliš samo u red matteru ili općenito?

Ja sam imao probleme u Boneworksu, doduše sa mučninom prilikom kretanja, to sam riješio sa DecaMove aplikacijom, na kraju igram sve igre koje zahtjevaju kretanje s njom i super je, nema više mučnine i prirodnije je kretanje.

 

 

Ništa, dodaj me i na SC, iako i njega slabo igram :D

 Mislim na to da nema klasičan smooth locomotion. Hoću se okrenut oko sebe ali nema smooth. Nema ni glatkog kretanja naprijed. Samo ono sporo ili teleport, ili jump s potisnikom. Htio sam je odigrati prije RM2 iz poštovanja.

Nemam baš mučnine u vr-u ali ako treba, mogu je izazvati u vr car demou + joystick...i to sjedeć. Više puto isprobao. U drugom ničem nisam uspio. 

 

More, dodam te. Ne igram ni ja često ali mjesečno upalim na par sati. Trenutno je expo sa freefly-em pa isprobavam ak mi se kaj od šipova dopada. 

 

12 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

ja sam počeo sa Assassinom, za sada sam zadovoljan. Vjerojatno ću ponovo dati šansu Medal of honoru... sad dok je na angebotu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Jel ti radi PCVR dobro?

Ja imam doma 5gz mrezu i pored routera sam al putem quest air linka šteka (probao beat saber i pistol whip)

14 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Ja imam isto 5GHz mrežu, ali igram preko virtual desktopa i radi odlično. Bar meni.

Uvijek postoji način, ali obično ne funkcionira.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice