VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 972
|
čitano: 398.794
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Pratim dosta VR kanala i u zadnje vrijeme je bilo sve vise losih vijesti za PCVR tojest za dedicated PCVR.

Ovo je fantasticna vijest i ocekujem PSVR2 naslove tipa Horizon i za PC 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

To im je i glavni cilj pošto primarno zarađuju na igrama, ne hardveru. Sigurno će se hrpa horizon primjeraka prodat i na pc-u. Neka neka.
Osjeća se da standalone grabi sve više i više iako grafički još nisu na razini.
Neki dan sam povjerovao u onu fejk stranicu o valveovom prism standalone vr-u s hrpom featurea. Dobro je stranica složena ali se kasnije saznalo da nema veze s istinom. Šteta, djeluje izvedivo. Hardver kao kod steam decka, eye tracking, pancake lens, inside-out + base station tracking...

 

Evo na https://valveprism.com/

 

Sad kad pregledavam stranicu, stvarno djeluje moguće iako su za sve rekli da je fejk. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 15:43 (dax-lax).
11 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

frend gleda uzeti VR, trenutno igra na PS5, da li uzeti Pico 4, Quest 3 ili PS VR2? ili nesto trece, ja sam imao Quest 2 i probao ga je kod mene i bio je zadoovljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
dennocro kaže...

frend gleda uzeti VR, trenutno igra na PS5, da li uzeti Pico 4, Quest 3 ili PS VR2? ili nesto trece, ja sam imao Quest 2 i probao ga je kod mene i bio je zadoovljan.

 Ovisi o tome da li mu je ps5 primarna i jedina platforma. Ako da, onda mu preostaje psvr kao bolje iskustvo zbog bolje grafike u igrama.

Za ostalo, ja bi bolje uzeo quest 3 jer ima puno više mogućnosti a možeš ga spojit i na komp ako želiš nešto grafički zahtjevnije zaigrati.

 

Da, svakako Quest 3. Pico je odličan, ali sw support je češće problematičniji nego kod oculusa

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

 Ovo bi lagano mogla bit prekretnica za vr, gugl i metu. Kolko bi se fragmentacija smanjila u toj kaljuži. Možda se u nekom čudu i s bytedanceom dogovore pa i pico ima isti os.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

dok god softverske kuće ne osjete dobar return of investment kod vr igara, nebu neke značajne prekretnice.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Također Quest 2 pada cijena stalno na 200 $ što je po meni jako solidan deal iako je hardverski već star 4 godine ali po meni je dan danas i dalje jedna od najboljih vr opcija pogotovo sa tom cijenom 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
nine kaže...

dok god softverske kuće ne osjete dobar return of investment kod vr igara, nebu neke značajne prekretnice.

 Ova ideja i ide tome cilju. Jedna velika platforma bez fragmentacije na hrpu proizvođača. Radiš sw za jednu platformu. 

15 godina
offline
VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

Znači, mjesec dana imam svoj prvi VR, Meta Quest 3.

Pišem impresije igara, nakon prvih nekoliko sati igranja, složeno po razini oduševljenja:

Half-Life Alyx: kakvo iskustvo! Graviti gloves, imerzija u svijet, osjećaj ubacivanja i vađenja stvari iz backpacka (predmet koji ti je u ruki ispustiš preko ramena i eno ga u backpacku - wow, a jedna i izvlačiš), teksture su moćne, istočna europski grad je izuzetno uvjerljiv i sve je vrlo vrlo popeglano s hrpu detalja i dobre fizike. Naprosto je gušt biti tamo.

 

Moss: Veliki užitak. Ti velik okružen malim miševima i ostalim bubama i robotićima, petljaš se u njihov svijet iz perspektive human-size duha, divno.

 

The Lab: nešto što je valjda bio Valveov tech showcase je urnebesno zabavno i duhovito mjesto s nekoliko sjajnih malih igara. Humor, zabava, humor!

 

Beat Saber: Klasik. Tko god je ikad probao VR probao je Beat Saber. Vrlo ugodno i zabavno, kad sam kupio par pjesama koje volim postalo je još bolje. Veliki plus za calorie burn koji uzrokuje. Zašto je tako prirodan i ugodan osjećaj mahati svjetlosnim sabljama, teško je objasniti.

 

Pistol Whip: Kao gornje ali s pištoljima. Još veći calorie burn. Zašto je tako prirodan i ugodan osjećaj držati revolver u ruci i pucati na kauboj-robot, teško je objasniti.

 

Propagation VR: Stojiš na mjestu a zombiji ti prilaze iz mraka. Korektno realizirano, ok je osjećaj i korištenje oružja, al neugodan osjećaj. Igra je free, pa ok.

 

Asgard Wraith 2: To je došlo s uređajem, brzo uzrokovalo vr sickness, jer nema teleport moving kao Alxy, i sad malo čeka sa strane. A i nisam nikad bio ljubitelj God of Wara, na što me pomalo igra podsjeća, no svi hvale pa svakako will play, al kasnije.

 

 

Zaključno: VR igre nikako ne možeš kvalitetno prezentirati u non-vr environmentu. Sveki yt video s gameplayem iz vr igre je bez veze. Tek kad stavit to čudo na glavu i uđeš, to je the thing.

 

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

 Ova ideja i ide tome cilju. Jedna velika platforma bez fragmentacije na hrpu proizvođača. Radiš sw za jednu platformu. 

 

je, tako bi vjerojatno i bilo, da se prvi facebook nije polakomio.. živi bili pa vidjeli kaj bu od toga

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
2 godine
offline
Re: VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori
z_zadar kaže...

Znači, mjesec dana imam svoj prvi VR, Meta Quest 3.

Pišem impresije igara, nakon prvih nekoliko sati igranja, složeno po razini oduševljenja:

Half-Life Alyx: kakvo iskustvo! Graviti gloves, imerzija u svijet, osjećaj ubacivanja i vađenja stvari iz backpacka (predmet koji ti je u ruki ispustiš preko ramena i eno ga u backpacku - wow, a jedna i izvlačiš), teksture su moćne, istočna europski grad je izuzetno uvjerljiv i sve je vrlo vrlo popeglano s hrpu detalja i dobre fizike. Naprosto je gušt biti tamo.

 

Moss: Veliki užitak. Ti velik okružen malim miševima i ostalim bubama i robotićima, petljaš se u njihov svijet iz perspektive human-size duha, divno.

 

The Lab: nešto što je valjda bio Valveov tech showcase je urnebesno zabavno i duhovito mjesto s nekoliko sjajnih malih igara. Humor, zabava, humor!

 

Beat Saber: Klasik. Tko god je ikad probao VR probao je Beat Saber. Vrlo ugodno i zabavno, kad sam kupio par pjesama koje volim postalo je još bolje. Veliki plus za calorie burn koji uzrokuje. Zašto je tako prirodan i ugodan osjećaj mahati svjetlosnim sabljama, teško je objasniti.

 

Pistol Whip: Kao gornje ali s pištoljima. Još veći calorie burn. Zašto je tako prirodan i ugodan osjećaj držati revolver u ruci i pucati na kauboj-robot, teško je objasniti.

 

Propagation VR: Stojiš na mjestu a zombiji ti prilaze iz mraka. Korektno realizirano, ok je osjećaj i korištenje oružja, al neugodan osjećaj. Igra je free, pa ok.

 

Asgard Wraith 2: To je došlo s uređajem, brzo uzrokovalo vr sickness, jer nema teleport moving kao Alxy, i sad malo čeka sa strane. A i nisam nikad bio ljubitelj God of Wara, na što me pomalo igra podsjeća, no svi hvale pa svakako will play, al kasnije.

 

 

Zaključno: VR igre nikako ne možeš kvalitetno prezentirati u non-vr environmentu. Sveki yt video s gameplayem iz vr igre je bez veze. Tek kad stavit to čudo na glavu i uđeš, to je the thing.

 

 Isprobaj Gorn. . Najviše me to zabavljalo na VR dok ga nisam prodao.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice